Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) BTminishop


BTminishop
aktív tag

Felvetettem magam MSc-re és passzívon kezdtem, de nem szeretnék menni (itt nem). 032-es kérvényt kell beadnom? Lesz bármilyen negatív következménye vagy első félév után szabadon lehet lelépni?

[ Szerkesztve ]

(#15002) cattus válasza BTminishop (#15001) üzenetére


cattus
őstag

032 kell neked, nem lesz következménye (még aktívon se lenne, passzívon meg pláne).

Do the thing!

(#15003) Cicero válasza BTminishop (#15001) üzenetére


Cicero
őstag

Milyen MSc? Miért nem akarsz a BME-re járni? BSc-t hol végezted?

(#15004) BTminishop válasza Cicero (#15003) üzenetére


BTminishop
aktív tag

- Mérnökinformatika
- Nem hinném, hogy megéri
- VIK Mérnökinfó

(#15005) Cicero válasza BTminishop (#15004) üzenetére


Cicero
őstag

Én energetikán végeztem BSc-t, aztán átnyergeltem gépészmérnöknek MSc-re. Nálunk is az járta, hogy az alapképzéssel megegyező MSc-k nem sokat adnak már hozzá, így meg tudom érteni.
Az más kérdés, hogy egy BME-s diplomát megéri-e lecserélni egy másik magyar egyetemére... Nézik ezt még egyáltalán?

(#15006) BTminishop válasza Cicero (#15005) üzenetére


BTminishop
aktív tag

a megint másik kérdés, hogy ki az aki papír miatt megy tanulni az egyetemre... :)

(#15007) Cicero válasza BTminishop (#15006) üzenetére


Cicero
őstag

Egy ideális világban valóban nem kéne szempont legyen. Nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon keveset fogsz konkrét tudást hasznosítani abból, amit az egyetemen tanultál, és inkább a szakmai szemlélet, a munkakultúra, a munkához való hozzáállás és a kitartás lesz hasznodra, amit felszedtél, megszoktál az egyetem alatt. Ezen tényezőknek az elsajátítása viszont erősen intézmény függő. Legalábbis amikor én jártam egyetemre és kerestem a kezdetekben munkát az volt.
Ezért kérdeztem, hogy te most hogy látod, és a szakmáddal kapcsolatban a piacon van-e ilyen elvárás, nézik-e a papírt a pályakezdőknél, vagy mérnökinfós az mérnökinfós és nincs differenciálás a pecsétek között.

(#15008) BTminishop válasza Cicero (#15007) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Úgy gondolom a BSc megadta azokat a dolgokat, amiket írtál. Egy VIK-es BSc oklevél szerintem elég jó belépő a szakmába. Az MSc-t új területek megismerése miatt szerettem volna elvégezni, de mai világban ez már elég egyszerűen megoldható. A másik pedig, hogy bármikor visszamehetek, ha úgy érzem. :R

(#15009) tototos válasza BTminishop (#15008) üzenetére


tototos
őstag

Én elvégeztem a MSc-t mérnök infón BSc után. MSc utolsó félévében lettem teljes állású egy multinál, előtte itt voltam 1,5 évig gyakornok. Amikor küldték az ajánlatot megkérdeztem a HR-t, hogy a fizetésem változni fog-e ha elvégzem az MSc-t és erre az volt a válasz, hogy nekik mindegy hogy BSc vagy MSc csak azt nézik hogy mérnök vagyok. Nyílván ez egy speciális eset mert 2014-ben volt amikor még nem igazán volt hosszú távú tapasztalat, hogy van-e különbség a BSc és MSc végzettek között, valamint ott voltam 1,5 évet már a cégnél így előnyből indítottam.
Azóta is a cégnél vagyok és elég erőteljes volt az osztályom növekedése. Amit látok, hogy a tapasztalat számít inkább a felvételnél(nem veszünk fel releváns tapasztalat nélkül embert még akkor sem ha nem találunk hónapok óta) nem az hogy BSc vagy MSc a végzettség. Amit nekem anno adott az MSc az a tapasztalat szerzéssel töltött idő a önlab és diplomaterv alatt.

(#15010) FehérHolló válasza tototos (#15009) üzenetére


FehérHolló
veterán

A magyar multinál, ahol most dolgozom, fizuban nem számít egy BME BSc után egy MSc papír. Nem is annyira sikerül magunkhoz csábítani a tehetséges embereket.
Külföldön viszont ehhez kötötték anno az előléptetésem.

Skynet is real. It's called Google.

(#15011) BTminishop válasza Cicero (#15007) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Kicsit azért átgondoltam és én valóban a tudás miatt tanulnék tovább és ahogy láttam az AUT tanszéken vannak jó új szabválok, amik érdekelnek engem + jó önlab/diplomaterv kombóval szerintem nagyon élvezhető is lehet. Csak ott hagyni a főállást.. :F Mennyire lehet dolgozni mellette valakinek van tapasztalata ezzel?

(#15012) Sleed válasza BTminishop (#15011) üzenetére


Sleed
aktív tag

En 40 ora munka mellett csinaltam az MSc-t (AUT fo- es MIT mellekszakirany, sot, a hulye fejemmel meg egy Robonautot is bevallaltam).
Az iroda 15 percre volt az egyetemtol, es a ketto kozott feluton laktam. A munkahelyemen nagyon-nagyon(nagyon!) rugalmasan kezeltek az egyetemre jarasomat. Csak arra jartam be amire muszaj volt (laborok, egy-ket gyak).

A 2 ev alatt kb. 10-et oregedtem, igy utolag visszagondolva hatalmas faszsag volt..

A korulmenyek viszonylag idealisak voltak, de ennek ellenere nekem szenvedes volt. Vannak ismeroseim, akiknek ugyanez nem okozott ekkora nehezseget, de ok jobb kepessegekkel vannak megaldva mint en :)

A kerdesedre valaszolva: 40 orat csak akkor vallalj mellette ha mazochista vagy, vagy rendkivul hatekony.

20 oraval szerintem mukodhet a dolog, de errol nincs tapasztalatom.

(#15013) Dinter válasza BTminishop (#15011) üzenetére


Dinter
addikt

20 órában dolgozok szakmai gyak óta, előző félév előttig easy is volt. Aztán ott akartam hagyni, féltem, hogy kevés lesz az időm, de végül egyáltalán nem volt vészes.

(#15014) MrPetya19 válasza BTminishop (#15011) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ha tényleg a tudás miatt mennél akkor szerintem annak kell lennie a főállásnak, ha lehet, azért amit Sleed is írt.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15015) BTminishop


BTminishop
aktív tag

Sziasztok,
megyek MSc-re és munka is megmarad, köszönöm a véleményeket. :D
Viszont esélyes, hogy váltanék mellékspecializációt (időközben mobilfejlesztés pályára jutottam), ha jól tudom ezt a méltányossági kérelemmel lehet. (?) :R

(#15016) FehérHolló válasza BTminishop (#15015) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem vagyok benne otthon, de ha van bármi más módja, akkor a méltányosságit tartalékold diploma környékére.
Valószínűleg jól fog jönni, ha dolgozol egyetem mellett.

Skynet is real. It's called Google.

(#15017) Dinter


Dinter
addikt

Korábban már írtam ezzel kapcsolatban, hogy bsc-n megcsináltam 2 msc kötvált előre, de csak utána jöttem rá, hogy csak 212 kreditem lett, így csak az egyiket tudom elfogadtatni. KTH-val azóta már 2-szer próbáltam beszélni, mindkétszer csak kitérő választ kaptam.
Nem lehet valahogy megoldani, hogy ne kelljen újra megcsinálni a tárgyat? Nem is tudom felvenni, vagy a neptun szól érte? Vagy pl. méltányosságival nem lehet megoldani?

(#15018) poci76 válasza Dinter (#15017) üzenetére


poci76
aktív tag

Az alapszabály az, hogy ugyanazért a tudásért nem kaphatsz kétszer kreditet. Ha a BME-n végzed a BSc-t és az MSc-t, akkor a rendszer könnyen ki tudja szűrni, ha ugyanazt a tárgyat vennéd fel. Mivel BSc-n elszámoltad a tárgyat, de szükséged van a kreditre MSc-n, valami megoldásnak kell léteznie. Ha nincs másik kötvál, amit az előtanulmányi rend alapján felvehetnél, akkor szerintem írj Sujbert dékánhelyettes úrnak egy e-mailt, amiben röviden leírod, mi a helyzet. Nála autentikusabb tanácsot senki sem tud adni.

(#15019) Dinter válasza poci76 (#15018) üzenetére


Dinter
addikt

Tudnék másik kötvált csinálni, csak azok sokkal melósabbak :(

(#15020) BTminishop válasza Dinter (#15019) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Mit tudsz ajánlani kötváloknak? :)

(#15021) thiclyoon válasza poci76 (#15018) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

"Mivel BSc-n elszámoltad a tárgyat, de szükséged van a kreditre MSc-n, valami megoldásnak kell léteznie."

Más szituáció, de ha BSc-n olyan tárgyat csinál meg valaki, ami kötelező az adott MSc-n, akkor a dékánhelyettes szerint jobb, ha más szakot néz ki magának, mert nem fogja tudni megcsinálni az MSc-t. Nem mindig van megoldás, illetve persze ha más MSc választása is annak számít, akkor persze van :DDD

(#15022) Dinter válasza BTminishop (#15020) üzenetére


Dinter
addikt

Érvelés, tárgyalás, meggyőzés
Befektetések
Szoftverarchitektúrák (v vmi ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#15023) Dinter


Dinter
addikt

És folytatódhat a bohóckodás :)) :)) :W
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15024) 0xmilan válasza Dinter (#15023) üzenetére


0xmilan
addikt

Nyugi, 2 het es mehet a rollback, miutan mindenki szepen bekoltozott a kollegiumba / alberletbe. :DDD

(#15025) thiclyoon válasza 0xmilan (#15024) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Én kicsit kételkedem ebben, de be kell vallani, hogy jobb ( = egyszerűbb) lenne a félév, ha nem folytatnánk ott, ahol abbahagytuk másfél éve (módszertanilag meg tippre a 20. század közepén) az oktatást :U

(#15026) MrPetya19 válasza thiclyoon (#15025) üzenetére


MrPetya19
addikt

Egyetértek. Az előadásokat jobban szerettem videón nézni, 6 év után először értettem végre a matekot külön segítség nélkül. Az anyag laborok is jobbak voltak szerintem, meg még egy két dolog. Meg persze hogy végre tényleg szabad volt az időbeosztás.
Ja meg én tabletre jegyzetelek és jó volt hogy elérhető volt az anyag digitálisan, és egyből bele tudtam jegyzetelni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15027) nonsen5e válasza Dinter (#15023) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem is értem, miért a BME és ELTE és satöbbi kolikat használják félkapacitással, és miért nem a Pázmány meg Károli-t 100%-ban, azok úgyis szeretik ezt vagy mi. :U :U

Napokban elvileg megy erről be pár BME-s az ITM-be tárgyalni erről, de nem fűzök hozzá sok reményt.
Vadbarmok azok is, hogy ez az egész ismert volt már egy éve, aztán csak most jelentik be nem egész egy hónappal előtte, hogy all your kolis belong to us. :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#15028) Gergosz2 válasza MrPetya19 (#15026) üzenetére


Gergosz2
veterán

Jogos is, meg nem is. A pad másik oldalán ülve úgy éreztem, hogy sokkal kisebb volt az érdeklődés, másrészt a laborok minősége, itt olyanokra gondolok ahol tényleg mérni is kell, rendkívül sokat romlott.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#15029) MrPetya19 válasza Gergosz2 (#15028) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos ennek is két oldala van, mint mindennek és attól függ.
Nekem a mérős laborok pont meg lettek tartva ősszel tömbösítve szerencsére.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15030) dbj19


dbj19
csendes tag

Tök jó ez az irtózatos felfordulás megint a kolik körül. Töltsek ki neptun kérvényt. Oké. Kitöltöttem, amikor tavasszal igényeltem kollégiumot, akkor tudtam megadni olyat, hogy dolgozom, ezért szeretnék férőhelyet. A mostani kérvényben ilyen lehetőség már nincs. De ha nem költöztem volna ki augusztus hónapra (júliusban még benn laktam), akkor le se kéne adnom a kérvényt, és lenne helyem. Így meg nem tudom megindokolni. Fuck logic.
Meg töltsek ki Kefir-ben is űrlapot, de arról emailt se kapok, még egy értesítést se küld a kefir, ha nem kattintgatok végig minden fület, észre se veszem. Persze minden félév elején vörössel írja, hogy hiányos a profilom, holott nem is. :W :W

Ha nem velem történne esküszöm röhögnék hogy ennyire életképtelen ez az egész vezetőség. Komolyan szerettem az oktatókat, a csoporttársakat és a tárgyaim egy részét, de alig várom hogy megszabaduljak már innen, mert az utóbbi 3 félév akkor kínszenvedés a döntéshozók miatt, hogy nyomdafestéket nem tűr ha leírnám. És ezzel nagyon sokan így vagyunk. Műszaki felsőoktatás zászlóshajója, Jack Sparrow után szabadon: "Maga a legrosszabb kalóz akiről csak hallottam!" "De hallott rólam."

Ideje lenne hogy az egyetemi és kollégiumi vezetőség felnőjön a saját intézményének oktatóihoz és tanulóihoz...

[ Szerkesztve ]

(#15031) #44726528


#44726528
törölt tag

Sziasztok!
Valaki tudna kozuletek par szot mondani errol mernok info msc elokeszitorol ?
Megeri/nem eri meg, hogy nez ki egy ilyen negy oras felkeszito ora?

(#15032) Gergosz2 válasza #44726528 (#15031) üzenetére


Gergosz2
veterán

én annak idején a villamosmérnöki előkészítőnek semmi értelmét nem láttam. Úgymond külsősként mentem MSc-re, de mindent tanultunk ami a ZV része volt. VIK WIKIről összeszedtünk egy pakk korábbi záróvizsgát és abból néztük meg milyen típusú feladatokra számíthatunk.

Ettől függetlenül biztos sok embernek hasznos lehet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#15033) thiclyoon válasza #44726528 (#15031) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

ha ez a zv felkészítő, akkor: osztom az előző véleményt, én ide jártam bsc-re is (infó bsc, infó msc), de nem segített. mindegyik alkalom úgy néz ki, hogy bejön a tanár (aki amúgy a tárgy legismertebb arca volt, pl. Gajdos, kivéve az algelnél), és annyit mond hogy várja a kérdéseket. ha van egy valag kérdésed, akkor persze jó, mert legalább válaszol rájuk :D de nem olyan mint egy zh előtti konzi, hogy belédöntenek egy ketteshez elegendő tudást. november végén meg senkinek nem volt nemhogy kérdése, ötlete se, hogy mi az anyag, nyilván december eleje-közepétől kezdett el egyáltalán mindenki rápillantani, hogy milyen anyagok kellenek stb.

négy órás? ez változott az eddigiekhez képest? eddig nem volt kitüntetett hossza, ment ameddig voltak kérdések. lehet, hogy most jobban felkészül a tanári gárda, ki tudja. ha ez azt jelenti, hogy megoldjátok az előző x zv-t, akkor nem sajnálnám rá a pénzt, hátha valami hasznos infót is megosztanak

illetve azt ki kell emeljem, hogy a 4 alkalom közül az algelnek volt szabad szemmel is látható értelme, ott Varga Kittivel (ha jól tudom a nevét, ő egy szit tanszékes gyakorlatvezető) átmentünk a leggyakoribb mintapéldákon / ezelőtti zv-ken, és ez a pár óra (2x tartott, úgyhogy összesen 7-8-9 óra volt) tényleg segített, mert nem csak a megoldást mondta el, hanem el is mondta, hogy mit miért, és így viszonylag nagyobb / több témakört lefedő tudást is át tudott adni

ha ez nem a zv felkészítő, hanem valami általános msc-re felkészítő, akkor nem tudom mire gondolsz :)

(#15034) BTminishop válasza #44726528 (#15031) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Én januárban végeztem BSc-n és nekünk tavaly ingyenes volt ez az előkészítő. Algel (Varga Kitti) nagyon hasznos volt, csomó feladat és elmélet előjön. Szoftvertechnológia is jó volt, bár ott az elmélet volt csak, UML az nem. Szoftvertechnikák, adatbázisok meg ahogy írták.

(#15035) #44726528 válasza BTminishop (#15034) üzenetére


#44726528
törölt tag

Koszonom a valaszokat.

Igen a tavalyin felig meddig en is reszt vettem, de sajnos oram volt alatta es pont a lenyegen (technologia&technika) nem tudtam sehogy se reszt venni. De ez elvileg iden tavasszal indult eloszor, de lehet megegyezik a tavalyival, csak most penzt kernek erte (en ugy emlekszem tavaly nem minden eloadas volt 4 oras).
Inkabb dolgozom most a diplomamunkamon, ugyis csak a jovo szeptemberi kepzesre jelentkeznek, remelem tavasszal is indul majd felkeszito.

A specializaciokrol tudtok valamit mondani ? Van koztuk hatalmas nagy favorit ? En a BME belso mukodeserol csak annyit tudok, hogy az AUT az nagyon meno tanszek es ebben ki is merult minden :D

Engem az Alkalmazott informatika fospec es az alabbi mellekspecek erdekelnenek, csokkeno sorrendben:
Adat- és médiainformatika
Intelligens rendszerek
Számítási felhők és párhuzamos rendszerek

(#15036) thiclyoon válasza #44726528 (#15035) üzenetére


thiclyoon
aktív tag

Specekhez szerintem mindenki csak úgy ahogy ért, mivel a sajátján kívül max ismerőstől hall infókat. Én minden lehetséges helyen AUT-os voltam / vagyok, úgyhogy ehhez egy kis magyarázat: BSc-n tényleg "menő", az AUT vezette szoftveres spechez kell a legmagasabb átlag, elvileg ez a legkönnyebb spec, jófejek a tanárok stb. Viszont MSc-n kicsit más, itt már pl. mindenki oda megy ahova akar (elméletben sorba kell rakd a választásaidat, de a tanárok is azt mondják, hogy még nem láttak olyat aki nem az általa legjobban preferált helyre jutott volna be). Én (is) azt hittem, hogy az AUT megtartja a BSc-n megismert tulajdonságait, de sajnos csalódnom kellett. Számomra itt visszasüllyedt az átlagos spec "szintjére", többiekkel beszélve nem nagyon van kiemelkedő tulajdonsága, bár (ez már csak az én feltételezésem) talán még így is "könnyebb", mint a SZIT-es spec.

De az látszik hogy az egész speces téma nagyon relatív - a BSc-s 4 fajtán még talán lehet vitatkozni objektív értékek mentén valamennyire, de MSc-n már sokkal nehezebb a rengeteg választás közül. És mindenki csak a sajátját ismeri elég jó szinten ugye. Szóval az enyém is csak egy vélemény, simán lehet hogy mindenki mást fog mondani :) Éa a három kiemelthez sajnos nem is tudok hozzászólni

(A könnyűség meg relatív, valakinek a matek a könnyű, valakinek meg szoftveres minták nyálazása :)) )

[ Szerkesztve ]

(#15037) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Cső!

Most fogok végezni BSc-vel (egyenesben) és két kérdésem lenne. Gólyaévem óta dolgozok, jelenleg a harmadik cégnél, most úgy érzem hogy eléggé közel vagyok a magyar piac tetejéhez az ágazatban, 40 órában tolom a melót kovid óta stb.

Van értelme az MScnek? Grand scale nézve a dolgokat gondolom majd 60 éves koromban visszanezve erre a +2-3 évre igen lesz a válasz, valami biztos fog rám ragadni, de:
- én gólyaévem óta nem adtam össze két számot kb, anál 1, 2 annó is szarul ment és bár mindig szégyeltem magam miatta hogy szarul megy a matek és hogy meg kellene rendesen tanulnom sosem tettem, nem most 40 óra meló mellett akarnám.

Fél év kihagyás BSc után baj? Asszonynak is szeptembertől lenne csak mester a corvinuson, gondoltam akkor kövi félévben lélegzek egyet, kicsit utazgatunk vagy nemtudom. Mondták most mesteres spanok hogy jaa ez elég ingovány dolog mert kijössz a ritmusból de hogy oszinte legyen en adatb ota nem fogtam könyvet a kezemben és nem volt 2-3 oranal tobb egybefuggo tanulasom semilyen tantárgyra (ugye ebben nagy szerepet jatszott a kovidos pdf ctrl+f) és annak már lassan két éve.

Ja igen, mérnökinfó a szak. Eddigi pályafutásomat nézve kicsit code monkeynak érzem magam de lehet csak az impostor syndrome beszél belőlem. Végtelen TypeScriptet és Go-t irok, a cloudba rakok mindent is és bootstrapped kis online toolokat viszek a minél több előfizető irányába. Valamennyire van munka féltésem, george hotznak volt errol egy jo videoja hogy majd jön a nagy AI és minden ilyesfajta code monkey melót amely bizniszeknek a kéréseit változtatja kóddá egyszerüen megold majd magától magamfajta kódolók nélkül -- nemtudom, egyelőre chill hely ez a webfejlesztés, mégiscsak ebből lett minden nagy mai cucc amit használnak az emberek.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#15038) FehérHolló válasza K1nG HuNp (#15037) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szia!

Szerezz egy mestert, és szakosodj valami cutting edge technológiára (nem prognyelvet értek rajta).
Egyrészt ha nagyobb cégeknél fogsz elhelyezkedni, bizonyos előrelépési szintekhez elvárják az MSc-t, vagy eléggé megkönnyíti a feljebb lépést. Másrészt ha magánvállalkozás/kis cég/startup az irány, akkor meg az újdonságokkal lehet nagyot szakítani, ezekre nem sok idő volt BSc-n, és jobb egyetemi ("kutatói") körökben megismerkedni velük.

Fél év szünet nem számít, ha elég határozott vagy, hogy meg akarod csinálni.

Kódolással nem az egyelőre a baj, hogy az AI megcsinálja helyetted, hanem az, hogy egy érettségivel rendelkező, progszakkört (codecool, greenfox, stb.) végzett kódolónégert szívesebben megfizetnek, mint egy diplomást. Ha csak ehhez fogsz érteni, könnyen helyettesíthetővé válsz.

Skynet is real. It's called Google.

(#15039) K1nG HuNp válasza FehérHolló (#15038) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Mit takar valamilyen cutting edge technológia? Az egyetlen ilyen amit most fel tudok sorolni az az autoiparban pörgő AI.

A kódolás nálam talán kicsit árnyaltabb, azért nem csak html és csst ütök, sőt.. szakdogám is meg a meló is elég sok architekturális tervezést tartalmaz, végtelen nosql modellezés és aws. Ami még fixen érdekel az a natív app fejlesztés android/ios-en de ezek a szememben kb ugyan azok mint a webfejlesztés, csak más a "frontend", ugyan ennyire code monkeynek érezném magam ott is.

Csak nekem az a fura, hogy a durván jó webes dolgokat is meg kell csinálnia valakinek, és az például nagyon szívesen lennék. Pl.: az új OTP-s webes és mobil alkalmazás.

Mindegy, szerintem szakdoga utáni félévben tolok egy jó nagy C újra tanulást a mostani modern elemekkel aztán gradually nézek valami C, C++ vagy Rust alapú kicsit másfajta melót ha még mindig azt érzem hogy nem a legjobb a webezés.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#15040) Dinter válasza K1nG HuNp (#15037) üzenetére


Dinter
addikt

MSc-t én is csinálom papír miatt, de nem látom értelmét. Van kb 2 értelmes tárgyam, amit egyetem nélkül is meg tudnék tanulni. A többi idő meg arra megy el, hogy legacy java f.sokat kalapaljak laborok keretein belül, amit a büdös életben nem fogok használni.

(#15041) BTminishop válasza K1nG HuNp (#15037) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Én is pihentem fél évet az MSc előtt. Semmilyen ritmusból nem jössz ki, sok mindenre azt hiszik a tanárok, hogy emlékeznek a hallgatók (főleg matekos tárgyakból) de nyílván nem emlékszel. Sajnos egyet kell értenem #15040-es hozzászólással, bár nekem speces tárgyaim még nem voltak. Abban látok egy kis reményt.

(#15042) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Azt esetleg tudjátok, hogy a mostani záróvizsgámat elfogják-e fogadni a szeptemberi jelentkezésnél? Mert ha igen akkor most nem azt csinalom hogy leadom a jelentkezest es passzivaltatok hanem le se adom majd csak a szeptemberire.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#15043) thiclyoon


thiclyoon
aktív tag

#15042: ez fontos, én úgy tudom nem. szóval passziváltass inkább

amúgy +1 #15040-nek és #15041-nek. valóban 2 értelmes tárgy van, és ennél a mondatnál nem írja le semmi jobban az egész msct: "A többi idő meg arra megy el, hogy legacy java f.sokat kalapaljak laborok keretein belül, amit a büdös életben nem fogok használni." :C 100%-a a mindennapjaimnak

"anál 1, 2 annó is szarul ment és bár mindig szégyeltem magam miatta hogy szarul megy a matek és hogy meg kellene rendesen tanulnom sosem tettem"
2 matek sajnos mscn is van, bár az analízishez semennyire sem hasonlítanak. de szerintem nehezebbek (legalábbis az egyik mindenképp, bár ez függ a specedtől)

no offense de a kódolónégerezést meg szerintem hagyjuk meg az egyetemen belülre, a legtöbb tanár ott (is) szereti ezt hangoztatni (bár tudom itt is van néhány belőlük - mármint nem kódolónégerből, hanem tanárból) :)) azon kívül hogy mennyire pc, nagyon kontraproduktív számotokra (mármint a tanároknak). hiszen ki fog mscn maradni, ha a kódolónégert szívesebben megfizetik (ez jogos, mert olcsóbb), és a piacnak csak coding monkey kell és még belőlük is hiány van? mert az is igaz, hogy az egész országban kellenek a Gajdos tudású emberek is, de kell belőlük összesen 2, abból 1 az egyetemre (hogy a másodikat kitanítsa kb...)

[ Szerkesztve ]

(#15044) cattus válasza K1nG HuNp (#15042) üzenetére


cattus
őstag

Nem fogadják el, ha nem diplomaszerzés után közvetlenül mész MSc-re, akkor újra kell írni a ZV-t.

Do the thing!

(#15045) FehérHolló válasza thiclyoon (#15043) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy 90 fős SW fejlesztői csoportot vezetek, ennek változóan 10-15%-a csak programozó gyorstalpalót végzett, egyetemet/főiskolát soha nem látott.
Kívánom, hogy soha ne tapasztald meg, hogy mit jelent a kódolónéger kifejezés az üzleti gyakorlatban!

Fenntartom a véleményem, hogy MSc-n elég fontos megtalálni azt a kis szeletet, ami elég ritka, hogy jól megfizessék, és eléggé jól el tudsz benne merülni, hogy még élvezzed is.
Infoban cutting edge most szerintem a beágyazott és a pénzügyi cybersecurity, kvantumszámtech, okosinfrastruktúrához kötődő IoT-s részek (nem az ipari és az otthoni - abban már nem sok pénz van), bioinformatika, ilyesmik. Többségüknek webes kötődése is van. Bár mivel hallottam ezekről, nem lehetnek elég ritkák. ;)
Nem hiszem, hogy túl sok alaptárgy szólna ezekről, viszont tudtommal mindegyiket kutatják a BME-n.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#15046) tototos válasza FehérHolló (#15045) üzenetére


tototos
őstag

A cybersecurity most nagyon felkapott lett. Az autóiparban főleg azért mert most jött ki az ISO szabvány így a cégek próbálnak futni utána. Autóiparban még ami keresett most az a rendszermérnök. Szoftveres területen meg most kezd az Agilis fejlesztés betörni, Product ownerek és Scrum masterek akikre szükség van.
Az autonóm vezetés is egy felkapott téma és az is lesz még pár évig.

Szerintem nagyon jól leírtad, hogy megtalálni azt ami érdekel és ne a túlélésre hajtson a kolléga és a legkönyebb módon megcsinálni az MSc-t mert akkor tényleg nem lesz csak egy papír amire még ingyen kávét sem adnak a nagy multik.

(#15047) BTminishop válasza FehérHolló (#15045) üzenetére


BTminishop
aktív tag

Azért szerintem web, mobil fejlesztőként sem fog éhen halni az ember. A felsoroláshoz hozzácsapnám a blockchain-t is :).

(#15048) dbj19 válasza FehérHolló (#15045) üzenetére


dbj19
csendes tag

Ilyen beágyazott cybersec-es tárgyhoz van véletlenül elérhető egyetemi jegyzet valahol (nem a szombathelyi egyetem számára akarom ellopni beccszó :P )?
Így MSc utolsó félévében nem tenném el az államvizsgát, de közben nem fért be ilyen tárgy, fpga-s dolgokat vettem fel :(

(#15049) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg a PTE-re járok Villamosmérnök BSc-re, de nagyon gondolkodok az átjelentkezésen. Bp-n sokkal több a lehetőség gyakornoki pozíciókat, illetve minden mást is figyelembe véve.

Főleg ez, illetve egyéb okok miatt is hamarosan Budapestre fogok költözni.

Szerintetek mennyire érné meg az átjelentkezés úgy, hogy a PTE-n viszonylag kevés tárgyam van vissza, viszont egy darab tárgy miatt ami ráépülős dolog csúszok 1.5 évet? :)

[ Szerkesztve ]

(#15050) K1nG HuNp válasza Alcsi69 (#15049) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nem sok mindent fognak elfogadni arra készülj fel, de lehet a 1.5 év alatt be tudod hozni a dolgokat és kb ugyan ott lennél.

amúgy 1.5 év csúszás az nagyon durva.. majdnem a BSc fele :Y

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.