Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) KMan válasza bdav (#1050) üzenetére


KMan
őstag

kuldtem privit es mailt. :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1052) concret_hp válasza bdav (#1050) üzenetére


concret_hp
addikt

első 2 évben. de ha épp azon múlik szerzek igazoládt a volt egyesületemtől :DDD
de ha atlétikát vesz fel az ember akkor meg bármikor lehet kúpert futni.

Fermat: a tárgy nevéből levonható következtetések, a tárgy érdekessége és a teljesíthetősége közti korreláció elég gyakran konvergál a 0-hoz :DDD

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1053) Fermat válasza concret_hp (#1052) üzenetére


Fermat
tag

a kivétel erősiti a szabályt. Ez most nekem jó vagy neked ?:D

Valami jo felszerelt konditerem vana közelben vagy BME konditerem is elég csilivili ?

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1054) concret_hp válasza Fermat (#1053) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt nem értem de biztos igazad van :F :)

konditerem minden kóterben van, a felszereltségükről nem tudok nyilatkozni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1055) KMan válasza concret_hp (#1054) üzenetére


KMan
őstag

Jogazni kene, csak hamar betellik ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1056) Zsu_


Zsu_
senior tag

Tud valaki 5 kredites választhatót, ami viszonylag kevés befektetett munkával teljesíthető?

(#1057) norbiphu válasza KMan (#1055) üzenetére


norbiphu
senior tag

barlangászni jobb :P

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1058) bdav válasza Zsu_ (#1056) üzenetére


bdav
őstag

webprogramozás. az előadások nem túl érdekesek, hanyagoltam is őket, amugy webes technológiákról van benne szó úgymint HTML, XML, CSS, JavaScript, JSP, ilyesmik. Vizsga úgy néz ki hogy két feladatod van, egy kliensoldali (tipikusan javascript) és egy szerveroldali (nekem jsp volt) valami összerakása. Ehhez használhatsz mindent (könyv, diák a gépen). Ha láttál már előtte weboldalt, neadjisten a fent felsoroltak közül vmit és programoztál is már akkor 1 nap a vizsga előtt elég rá sztem. Ha néha belátogatsz előadásra akkor talán kevesebb is.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1059) concret_hp válasza Zsu_ (#1056) üzenetére


concret_hp
addikt

van ilyen, hogy számítógépes grafika alapjai, többen is csinálták ismerőseim közül, 4-5-t kaptak és max 2 napot fordítottak rá. de nem minden félévben indul, ősszel viszont asszem lesz. (ha lesz fel is veszem :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1060) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Oh, yeah, megvan első 5kredites 5-söm. :) P2p-hálózatok. Választható. Nem igazán nehéz tárgy, ellenben többet kell rá tanulni, mint 1-2 nap. Olyan 2-t a zh-ra, meg még 2-t a vizsgára, mindemellett meg elég sokat bent is voltam.

I am having fun staying poor.

(#1061) concret_hp válasza Gausz (#1048) üzenetére


concret_hp
addikt

ezek a kísérletek mikor vannak? bármikor lehet menni? :U tudnál kicsit bővebben írni erről?
mennyi időt vesznek igénybe? 2kreditet csak megérne :DDD

Drizzt: grat :)

Screammm: barlangászatról leírnád a tapasztalataidat? :)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1062) Zsu_ válasza bdav (#1058) üzenetére


Zsu_
senior tag

Köszi, ezt már megcsináltam és ajánlom mindenkinek, mert tényleg pofon egyszerű...

(#1063) norbiphu válasza concret_hp (#1061) üzenetére


norbiphu
senior tag

naszóval :)

a mátyás hegyi barlangban folyik ez az egész móka. egy félévben 4 lehetőséged van elmenni (úgy van elosztva hogy legyen minden nap, kivéve pénteken), ebből 2-őn kell megjelenni az aláírásért. egy alkalom az őszi meg a tavaszi félévben is 3000 pénz volt. mindig egy nappal előtte kell befizetni, ilyenkor külön izgalom levadászni a vass zolit (ő a felelős). ebben az árban benne van a felszerelés (sisak + overall). fél 5-re kell kiérni a barlanghoz (kb háromnegyed óra az út, 86os busszal kolossy térig, ott kell átszállni). általában olyan 20-30an mennek egyszerre, egy csoport pedig 8-10 fős. benn izgalmas, rájössz, hogy milyen apró helyeken tudod átpréselni magad, kúszás mászás van minden :D. olyan 2-3 órás. az, hogy mennyire izzadsz meg, és fáradsz el az pedig a túravezetőtől függ :).

röviden ennyi, ha kérdésed van kérdezz :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1064) KMan válasza norbiphu (#1063) üzenetére


KMan
őstag

jol hangzik. a descent nekem bejott a moziban :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1065) concret_hp válasza norbiphu (#1063) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :R mivel még 2 tesim hiányzik, lehet hogy felveszem :)

na mikor fog lehalni a neptun? :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1066) DigitXT válasza Drizzt (#1060) üzenetére


DigitXT
félisten

megvan első 5kredites 5-söm
Grat.:D Nekem mondjuk volt már ilyesmi, de a szakirány előtt már elég rég, így most ismét örülhetek, sőt: nem vontak le semmit!:C (Pedig érzésre a Skype-os kérdésnél kicsit bizonytalankodtam a HC-sel, mivel azt írtam, hogy az SN-ek használják, de mint tudjuk a sima peerek is, elvégre belőlük lesz majd SN előbb utóbb...:DDD) Mindegy, lényeg az, hogy tetszett a tárgy: bejártam, jegyzeteltem, ezenkívül a fóliákat átolvastam + szerintem az elővizsga relatíve könnyű is volt.:R

(#1067) bdav válasza concret_hp (#1065) üzenetére


bdav
őstag

éjfél után azonnal... nem egyértelmű? :DDD

btw most szakirányos izék miatt hogy van a tárgyjelentkezés? mivel még nem vagyunk besorolva. Egyltalán a szakirányos tárgyakat ugyanúgy kell felvenni mint a rendeseket?

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1068) norbiphu válasza concret_hp (#1065) üzenetére


norbiphu
senior tag

miért mi van ma, hogy lehal? mától van előzetes tárgyfelvétel nektek? vagy bsc-n is holnaptól van? mintha azt hallottam volna, hogy júni 1-től? :F

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#1069) concret_hp válasza bdav (#1067) üzenetére


concret_hp
addikt

villanyosoknál úgy volt, hogy csak reghéten tudták felvenni.
és ahogy kenem, hogy infón is átlagba szeptemberre lesz kész a szakiránybesorolás, majd mi is csak akkor tudjuk felvenni :U (bár az asszem teljesen mindegy, mivel a hely úgyis fix, meg az időpont is)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1070) Drizzt válasza DigitXT (#1066) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor nagyongrat. ;)
Amúgy tényleg nem volt rossz tárgy, bár én Simon előadásait jobban bírtam, mint Vidáét. Na, jegyzetelés nálam lassan 2 éve nem történt semmiből, kivéve egy-két konzit. :B Lehet szakirányon viszont ajánlott lenne. Majd meglássuk. Viszont én szerintem a linkfordítós feladatnál vesztettem a pontjaimat, mert teljesen megkavarodtam. Na mind1, megvan jól. :)

I am having fun staying poor.

(#1071) concret_hp


concret_hp
addikt

na felvettem 44 kreditet. szakirányos ugye még nincs benne. majd ősszel szanálok :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1072) DigitXT válasza Drizzt (#1070) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor nagyongrat.
Thx.:D

én Simon előadásait jobban bírtam, mint Vidáét
Gondolom azért, mert előbbi több érdekességet mondott, eltért a slide-októl (akár a témától is) picit, stb. Ellenben utóbbi órái sokkal jobban jegyzetelhetők voltak...;)

jegyzetelés nálam lassan 2 éve nem történt semmiből
Ez érdekes, én pont fordítva vagyok, kvázi nem tudok ''nem jegyzetelni''.:DDD (Még az utolsó szabtech órán is leírtam egy-két dolgot, pedig közben a P2P elővizsgára tanultam, ráadásul amúgy évközben nem is jártam be - miután egyszer elaludtam, utána gondoltam nincs értelme:D, érdekesség, hogy aznap volt az az egy EA, amin így nem voltam P2P-ből sem, de szerencsére az ilyen ''kitekintés'' volt épp (K. P.) -, szóval szabtechből végeredményben csak a könyv segíthet rajtam, de mégis: ha vmi érdekeset mondanak, azt úgyis leírom.:)) Poénokat, ill. hülyeségeket (aranyköpéseket) dettó.;]

teljesen megkavarodtam
Na ja, eleve ki kellett volna dobni X-et, aztán a másik mókára én rá is rákérdeztem, hogy akkor C azért vmikor észreveszi X kiesését? Mire S. Cs. megmondta, hogy ''igen, a második lépésben már észreveszi''.:) (Ergo csak arra ment ki ez a kavarás, hogy F-fel kezdjük a feladatot.)

(#1073) concret_hp


concret_hp
addikt

B meg D tesiből (ez a 2 hiányzik) most csak X kurzus van kiírva. akkor majd be kell mennem a tanszékre, és elmondani, hogy hova akarok menni vagy mi? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1074) Gausz válasza concret_hp (#1061) üzenetére


Gausz
aktív tag

Első órára ugyebár illik bemenni, ugyanis ekkor felírod a neved, neptunt, mail címedet egy lapra, aztán ha lesz vmilyen kísérlet, akkor kapsz mailt, méghozzá levlistán. Ez azért fontos, (mert egyszerre nem fértek be 4-5nél többen, én is általában egyedül voltam), mert mindenki megkapja, és aki előbb visszaír, hogy menne, azé a hely. Ezt a mailt általában délután 2 +/-1 óra küldik el mindenkinek. Egy kísérlet max fél órás, de ha hosszabbra mész, akkor 2 alkalomnak számít. A félév elején elég kevés alkalom volt, és áprilisban, májusban csináltam meg őket. Az egész az St.3.em. van.

És most mesélnél te is erről: számítógépes grafika alapjai.

(#1060) Drizzt: P2P az mennyire infós tárgy? Programozós, tehát kódolni kell, vagy csak elvi szinten elmondod, miért is jó mindez?

[Szerkesztve]

(#1075) DigitXT válasza Gausz (#1074) üzenetére


DigitXT
félisten

Programozós, tehát kódolni kell, vagy csak elvi szinten elmondod, miért is jó mindez?
Egyáltalán nem programozós/nem kell kódolni, tehát egyértelműen az utóbbi.;) (Ahol P2P programot kellett írni, az a Médiainformatika szakirány Médiakommunikáció laborja.)

(#1076) concret_hp válasza Gausz (#1074) üzenetére


concret_hp
addikt

amit tudok róla azt már leírtam.
még annyi hogy van egy 70-80 oldalnyi cucc hozzá amit ha elolvasol, abban elvileg minden benne van. meg van 1 jópár feladat megadva és azokból kérdez vizsgán. zh asszem nincs.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1077) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ebben a félévben sincs gyakiv-m. :)))

I am having fun staying poor.

(#1078) Gausz válasza concret_hp (#1076) üzenetére


Gausz
aktív tag

''van ilyen, hogy számítógépes grafika alapjai, többen is csinálták ismerőseim közül, 4-5-t kaptak és max 2 napot fordítottak rá.''
Ebből sokat nem szűrtem le. 70-80 oldal van hozzá. Ez oké, de ez fenn van neten szépen leírva? Milyen feladatok vannak, esetleg ezeknek megvannak a megoldásai is?:D

(#1079) concret_hp válasza Gausz (#1078) üzenetére


concret_hp
addikt

nézd, egy 5 kredites tárgyból 2 nap tanulással (bejárás nélkül) 4-5t lehet szerezni. ezen kívül milyen infó kell még? nyílvánvalóan ízért lehet megszerezni, mert van hozzá anyag. de ha ez nem elég, gugliba beírod és az első oldalon 3 találat a tárgyra.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1080) KMan válasza concret_hp (#1073) üzenetére


KMan
őstag

Gyujto kurzusra kell menni. en is ebben a felevben csinaltam meg a c-t. pedig ugye b-t meg d-t lehetne. Nekem most pl. X-2 volt a kurzuskod. Ilyenkor nem tudsz valasztani a sportagak kozott, arra mesz meg be, ahol van hely, de azt sem tudod felvenni. Beszelni kell a manussal aki a tesitanar, mert tole fugg hogy gyujto X kurzusra tud e alairast adni, van akinek nincs ilyen permisszioja. szval tanarfuggo, tehat sportagfuggo. ha nem elet-halal kerdes hagyd ki, en is adminisztraltam mire fel ora beirattam tegnapelott :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1081) concret_hp válasza KMan (#1080) üzenetére


concret_hp
addikt

hát elvileg 2 tavaszi félévem van vissza remélem, és 2 tavaszi tesi hiányzik. diploma mellett meg elvileg nem lehet (gyakorlatilag meg tudtommal igen) de azért jó lenne lenyomni. atlétikán csak marad hely :U ott meg teljesítménypróba remélhetőleg azt' jónapot :D (ma már voltam futni, végülis 10 kilót kell edobnom 4 hónap alatt és sima ügy :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1082) concret_hp


concret_hp
addikt

navazeg' az irf vizsga eléggé beütött :(
csomó embert elküldtek mer' nem volt indexük. mondjuk ezt előre lehetett tudni. csomóen nem jöttek el. a maradék jelentős része beadta az első 20 percben. a többiek közt, csomót láttam, akiknek ilyen egész oldal volt üres :U
ha jól tippeltem a dolgokat akkor emglesz, ha nem akkor bukó :O

ahhoz képest, hogy emlékeim szerint utaltak rá, hogy az első vizsga a legkönnyebb, elég durva volt :(
és ráadásul 1-2 dolog nem jutott eszembe amit pedig tudtam :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1083) REAL WORLD válasza Drizzt (#1077) üzenetére


REAL WORLD
tag

Nekem se! :)

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#1084) REAL WORLD válasza concret_hp (#1082) üzenetére


REAL WORLD
tag

Kb hasonlót tudok mondani én is az IRF-ről, de nekem a tesztes rész ment jobban és a kiegészítendő necces...

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#1085) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Szóval akkor milyen is ez az irf vizsga? Mennyiben más, mint a zh?

I am having fun staying poor.

(#1086) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Sziasztok lenne pár kérdésem ezekkel kapcsolatban, ugyanis segítség kéne, remélem valaki tud segíteni.

1. Grashof tétel és alkalmazása.
2. Roberts tétel és alkalmazása.
3. Homogén koordináták alkalmazásai,koordináta transzformációk.
4. Robotok leírása HD paraméterekkel, robotok sebességállapota (seb. állapot mátrix számítása)

Ezek a Mechanizmusok és robotok kinematikájának alapjai című/nevű tantárgyban vannak nálunk a Miskolci Egyetemen.

(#1087) concret_hp válasza Drizzt (#1085) üzenetére


concret_hp
addikt

szopatósabb :DDD ezen kívül nagyjából ugyanolyan jellegű.

én is az ikszelősekben bízok, hogy amiket nem tudtam biztosra, vagy egyáltalán nem tudtam, azok bejönnek.

és jó mérges vagyok mert a védtelenségek közül a kihasználható meg a nem kihasználható nem jutott eszembe :( bár odaírtam, hogy adott környezetben kihasználható ill. adott környezetben sem kihasználható, remélem 1 pontot adnak a 2re.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1088) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Húbakker, elég kemény volt az adatb, vagy legalábbis tudták, hogy hogy kérdezzenek pont azokra a dolgokra az elején, amik alatt tegnap az agyam már alfában volt olvasás közben. Azért a 3-asban zh-átlagolással biztos vagyok.

I am having fun staying poor.

(#1089) KMan


KMan
őstag

BSc-n mikortol van targyfelvetel tudja vki? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1090) concret_hp válasza KMan (#1089) üzenetére


concret_hp
addikt

vizsgaidőszak 1. napja 0:01

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1091) mr.geeZ válasza Drizzt (#1085) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Amennyire én tudom, kb. semennyiben. Még a kérdések is kb ugyanazok.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1092) concret_hp válasza mr.geeZ (#1091) üzenetére


concret_hp
addikt

zh pzh állítólag ugyan az volt.
elővizsga és az 1. vizsga kb. 2/3ban fedte egymást. ez tipikus? szóval ha megvágnak, számíthatok arra, hogy a következő vizsga is majdnem ez lesz?

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1093) bdav válasza concret_hp (#1092) üzenetére


bdav
őstag

zh pzh télleg ugyanaz volt. sztem ők se veszik komolyan a tárgyat :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1094) mr.geeZ válasza concret_hp (#1092) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Szerinem simán. Van pár tipikus kérdés, és cpoy paste megy, bár én a 2esre gyúrtam, nem vittem túlzásba a magolást. Hehh rühelltem az ilyen tárgyakat. A legviccesebb, amikor a project üzemeltető személyzetét kell felsorolni: karbantartó, kezelő, rendszergazda, meg mittomén, gázos tantárgy. Az ilyet inkább a műmenedzserek tanulják.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#1095) concret_hp válasza concret_hp (#1092) üzenetére


concret_hp
addikt

hm... 3as lett. ez kb. azt jelenti, hogy egy lottót igazán fel kellett volna adnom utána, mert kb. majdnem mindent el kellett hogy találjak, amit tippeltem :D

mr.Geez: én is utálom az ilyet ... ha ilyen hülyesgéeket meg tudnék jegyezni, akkor jogásznak mentem volna. (persze nem mentem volna jogésznak akkor se)

holnap után beszéd. az is jó móka lesz, mert még nem sokat tanultam rá :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1096) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Szegedre járok műsz.inf. szakra, részképzésként lehet választani, hogy nálatok járnánk néhány tárgyat. Érdeklődnék, hogy ezekről mit lehet tudni, mennyire durvák, mik a tapasztalataitok velük?

Információelmélet (VIMA3209)
Szabályozástechnika (VIAUA309)
Elágazó I.
Formális módszerek (VIMM3245)
Információs rendszerek üzemeltetése (VITMA314)
Mérés labor 3. (VIMIA312)
Mérés labor 4. (VIMIA315)
Távközlési hálózatok és szolgáltatások (VITMA310)

Köszönöm a választ előre is!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1097) concret_hp válasza _Petya_ (#1096) üzenetére


concret_hp
addikt

nézd meg ezt az oldalt: [link]
mérés 3-4 csak jövő ősszel ill. tavasszal fog indulni először.
a többit az 5-6. félévnél megtalálod, van olyan, hogy kedvcsináló.

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1098) bdav válasza _Petya_ (#1096) üzenetére


bdav
őstag

wikin túl, saját tapasztalatok:

infelm: sok bonyi képlet van amit vagy megértesz (volt már ilyen? :D) vagy beseggelsz és vhogy átmész a vizsgán. vannak benne érdekes/hasznos dolgok is azért, de nem sok. viszont ehhez kell a durva matek sajnos. valszám előismeret szükséges

szabtech: jelek&rendszerek vagy hálózatok & rendszerek folytatása. matlabot kell vágni meg a pid szabályozókat meg ilyesmiket

elágazó / beágy: heti házifeladat van de amugy nem gáz, vannak érdekes meg kevésbé érdekes részei.

form: petri hálók és társaik (többit majd vizsgára tudom csak mondani :D) van nagyházi ami nem jo. lehetne rosszabb is

irü: ha ez az irf átkeresztelve akkor ez nagyon gány :) sok marhaságot kell magolni; másképp nem lehet megtanulni mert megérteni rajta nincs mit

mérés: ez jópofa is lehet ha szeretsz barkácsolni :)

th: ez nem rossz sztem, holnap megyek vizsgázni belőle. van seggelős és kevésbé seggelős része is, helyenként egész érdekes (megtudhatod hogy miért annyi a netkapcsolatod sebessége amennyi :) )

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1099) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Jeee, megvan az adatb, utolso 3 feladat: 29 pont, elso 3:6. :U Latszik mennyire tanultam az elmeletet... :D

De most meg megyek megkeresem a tobbieket Amsterdamban. :D

I am having fun staying poor.

(#1100) concret_hp válasza Drizzt (#1099) üzenetére


concret_hp
addikt

grat :)

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.