Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Fogyasztásszociológiáról valami vélemény? Meg akkor ami nagyon egyszerű kétkredites, azok mik is? Rémlik a talérd, meg a Duna, meg mittomén, szóval amik ilyen egy délután szintűek, abból kéne 3. :)

I am having fun staying poor.

(#1802) FehérHolló válasza Drizzt (#1801) üzenetére


FehérHolló
veterán

Strandok és gyógyfürdők, konfliktuskezelés?
Elsőhöz nem fűzök hozzá semmit, második pedig tudtommal olyan, hogy 1 szombaton kell csak bemenni, évközben nem, azt esszét kell írni a jegyért. Több szombat közül is lehet választani.

Skynet is real. It's called Google.

(#1803) concret_hp válasza Drizzt (#1801) üzenetére


concret_hp
addikt

fogyszocból esszét kell írni, egyik haverom tolta, 4 v 5 lett neki ennyit tok.
talérd, szgkult eléggé izi.
reklámszoc: esszét kell írni, de nagyjából benn is kell lenni mer néha van katalógus, de egyébként érdekes is.
most veszem fel a művészettörténet1et, műalkotást kell csinálni :C meg állítólag katalógus is van, de az előadó nem foglalkozik vele.
hullgazdot fel ne vedd mer szopó annak ellenére h mindenki mondja hogy könnyű. (mármint a többieknél jóval több energiát igényel)
góygfürdők is alap, bár gondolom már tele van (egyébként abból is esszét kell írni (gugli rulz))

én most valszeg tőzsdei spekulációt tolok, meg tőkebefektetési döntéseket, meg talán művtöri1et :) ennyi móka elég is lesz :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1804) DigitXT válasza bpx (#1795) üzenetére


DigitXT
félisten

amire nem kell bejárni és minimális tanulással jó jegyet lehet elérni
Nyilván van ebben is vmi, de azért én igyekeztem érdekes dolgokat hallgatni: talán meglepő (:DDD), de van amire érdemes bejárni is.:) Pl. Számítógépes kultúra, Találmányok és érdekességek, Reklámszociológia (nah, idáig kb. concret_hp is felsorolta:DDD), és még pl. Internet-gazdaság, Internet-politika. A Mit tudtak a régiek? pedig inkább olyan ''jegyzetelolvasgatós, ZH-megírós, könnyennégyest(ötöst)kapós'' volt. Az a vicc, hogy nem is nagyon emléxem olyan közismeretire, ami nagyon gáz lett volna, mondjuk ez nem meglepő, mert a fentieken kívül már csak a kötelező 2 közgázt, ill. 2 angol műszaki nyelvet (ill. 1 angol komm.kész.t) hallgattam.:))

[Szerkesztve]

(#1805) bdav


bdav
őstag

ezek a közismereti okosságok most hogy vannak? diplomáig kell belőlük 5 ugye? és az angol kommunikációs kézségfejlesztés, mint 2 kredites nyelvi tárgy is ilyennek számít? (ezt nagyon remélem, mert akkor 5 teljesítve van, ha nem számítanak akkor csak 3 ami para).

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1806) bpx válasza DigitXT (#1804) üzenetére


bpx
őstag

de ezek szabadon és nem kötelezően választhatóak

(#1807) DigitXT válasza bdav (#1805) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem az indexbe ceruzával irogatták a dékánisnénik a közismeretik mellé azok addig elért darabszámát: került a nyelvi tárgyak, és a kötelező közgáz 1-2 mellé is, és 6-ig számolták.:D Rákereshetsz az aktuális szabályzatra: asszem kreditértékben határozzák meg őket (bár mivel mind két kredites, ezzel végülis darabszámot is előírnak).:R

Szerk2-Zeratul-: te emlegettél ''2 kredites lámaságok''-at, ezek épp azok...:U
Szerk2: mivel ha Drizzt még egy ilyet sem hallgatott, ideje belehúznia.:D Szerk2: [link] Mondjuk itt a fejléc szöveg nem tudom mennyire igaz, de ha 16 kredit kellene ezekből, az 8 ilyen tárgyat jelentene: hm.:F (Mondjuk nekem az angolokkal és a közgázokkal együtt megvan összesen 10.)

[Szerkesztve]

(#1808) Drizzt válasza DigitXT (#1807) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hmmm. talérdre, fogyszocra, s mit tudtak-ra is azt írja a neptun, hogy nincs meghirdetve. Hmmm. Különös.
Tényleg elkezdhetném ezeket a töltelékeket, de eddig mindig megvolt alaptárgyakkal is legalább 30 kredit, így nem volt hozzá kedvem. :D

I am having fun staying poor.

(#1809) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Adatvédelem és információszabadság? Ezt felvettem, meglássuk...

Internetmédiát vegyem, ne vegym, ha bejárni nem fogok amikor van?

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1810) KMan


KMan
őstag

A kurzusról a lejelentkezést letiltották!

Ennyi bmeg, egyszer felvetted, nincs menekves!! ;]
Most mit kezdjek ezzel? :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1811) M@trixfan válasza KMan (#1810) üzenetére


M@trixfan
addikt

Helló KMan! Írtam neked egy privátot, ha tudod minél hamarabb nézd meg kérlek! Köszi.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1812) KMan válasza M@trixfan (#1811) üzenetére


KMan
őstag

re

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1813) concret_hp válasza Drizzt (#1809) üzenetére


concret_hp
addikt

internetmédiát én felvettem vmikor. közölték h 2 beadandó esszé, 10p darabja és 12től 2es meg vmi 18tól 5ös. és hogy szrul szoktak sikerülni :DDD szóval ha nem érdekel nagyon akkor ne vedd fel (ja többször természtesen nem jelentem meg órán :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1814) cqr


cqr
aktív tag

Sziasztok! Most kezdem az első félévet a villanykaron, és lenne néhány kérdésem. Az első éveseknek ugye automatikusan felvették az alap tárgyakat, és ezek mellé kell talán 1 Gazd- és Humánismereti tárgyat felvenni. Ezek között van kötelezően, és szabadon választható is, ezt figyelembe kell venni? Választhatok bármelyik típusból, vagy a szabadonválaszthatóak közül kell? Ha pl. vmelyik szaknyelvet venném fel akkor az is kiváltaná ezt a felvevendő +1 tárgyat ?

(#1815) FehérHolló válasza cqr (#1814) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kötelezően választottból kell majd, hogy meglegyen a 10 kredit. Olyat vegyél fel, mert a tanrendben ez van.
Egyébként [link]-n minden ilyen információ fenn van.

Skynet is real. It's called Google.

(#1816) cqr válasza FehérHolló (#1815) üzenetére


cqr
aktív tag

Akkor ugye a köt.választottból csak 1 kötelező egy félévre? A bme.vik et én is nézegettem de az erre vonatkozó részen ezek szerint átsiklottam, ha esetleg tudod hol van és egy konkrétan oda mutató linket adnál, azt külön megköszönném.

Ezek közül a tárgyak közül néhány érdekesebb, hasznosabb, esetleg ''ingyenkreditesebbeket'' tudtok néhányat ajánlani? Azt hogy egyik-másik ilyen már betelt, azt hol jelzi a neptun, vagy hol van megadva a maximális hallgatók száma ?

(#1817) FehérHolló válasza cqr (#1816) üzenetére


FehérHolló
veterán

[link]

Ingyenkredites dolgokkal kapcsolatban olvasd át az utolsó két oldalt (30as bontásban).
Max számot az adott kurzusnál jelzi, amit fel szeretnél venni.

Skynet is real. It's called Google.

(#1818) cqr válasza FehérHolló (#1817) üzenetére


cqr
aktív tag

Remek, köszi a segítséget, akkor az első félévre már csak egy köt.választandót kell kinézni.

(#1819) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Bementem ma a KTH-ba, mert kellett volna hallgatói jogviszony igazolás. Előtte persze megnéztem neten, hogy ma mikor van félfogadás.
Várok 45 percet, majd sorra kerülök. Köszönök, elkezdem a mondanivalóm, erre a néni köszönés nélkül közbevág.. Elküldött a fenébe, mert nem tudtam, hogy 15. előtt nem foglalkoznak ilyesmivel. Néztem volna meg előbb a honlapot, mert ki van írva, meg ilyesmik.

Gondoltam, hogy én vagyok a hülye, otthagytam. Hazaértem, nézem a honlapot, csak a biztonság kedvéért. Végignyálaztam az összes menüpontot, és egyikben sincs ilyesmi említve. Gyorsítótár töröl, művelet előről kezd, eredmény ugyanez.

Teljesen megértem, hogy addig nem tudnak nekem ilyen papírt kiállítani, amíg nem tisztázódott, hogy aktív vagy passzív a félévem (ezt persze ne mondta, de gondolom ezért van...), de akkor mi a francnak van Neptunban a beiratkozás???
Azért nem vártam volna, hogy ennyire kioszt, meg hozzámvagdos teljesen felháborodva valótlan dolgokat... Ez van.

A dolog pikantériája, hogy már 1 hete le kellett volna adni az igazolást, így is késésben vagyok. :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1820) cqr


cqr
aktív tag

A Látás,nyelv,emlékezettel vkinek van-e vmilyen tapasztalata?

(#1821) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Adatbányászati algoritmusok? 5 kredites cucc, megéri? 2xx oldalas jegyzet van hozzá.

I am having fun staying poor.

(#1823) M@trixfan válasza KMan (#1812) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nagyon köszönöm a kimerítő választ, sokat segítettél!:R Pár dolog eszembe jutott még amit megkérdezek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1824) FehérHolló válasza FehérHolló (#1822) üzenetére


FehérHolló
veterán

Probléma megoldva.

Skynet is real. It's called Google.

(#1825) bdav válasza cqr (#1816) üzenetére


bdav
őstag

''Akkor ugye a köt.választottból csak 1 kötelező egy félévre?''
annyit és úgy veszel fel ahogy akarsz.

Én nem a muszáj miatt veszem fel ezeket, hanem mert érdekelnek. Eddig 18 kreditnyit csináltam meg, erre a félévre is van 13 még. Szinte többet lehet belőlük tanulni mint az alapképzésből, legalábbis én így vagyok vele. Ha érdekel a programozás akkor javaslom az AUT tárgyakat (szoftverfejlesztés .netre, adatbázisok szerveroldali programozása), mert jók :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1826) KMan válasza M@trixfan (#1823) üzenetére


KMan
őstag

re

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1827) Marianna válasza Panther (#1775) üzenetére


Marianna
csendes tag

Nekünk sem volt buli az egész, de utólag már vicces :) Jó-jó, ha első este valaki azt mondja hazamehetek, akkor tuti elgondolkodom rajta :D Utána viszont tök jó lett, szerintem a sok ''szivatás'' még jobban összekovácsolta az embereket mintha végig buli lett volna.

Aki nem kolis annak tényleg nehezebb részt venni a dolgokban, de ha van pár kolis haverod akkor meg tudnád oldani. Mi mindig szólunk a külsősöknek ha van valami, kész átjáróház a szobánk már most :D

Ja és amúgy még ezen a héten is keltünk párszor a Kalashnikovra... :)

Forget about the people in your past... they didn't make it to your future for a reason!

(#1828) bandus válasza Marianna (#1827) üzenetére


bandus
veterán

Utána viszont tök jó lett, szerintem a sok ''szivatás'' még jobban összekovácsolta az embereket mintha végig buli lett volna.

ezt kétlem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1829) Fermat


Fermat
tag

Hát igen, infon még vannak gyerekek, eza programon is lejött :)
Amugy valaki levlistána plüsspingvinét keresi, jo lehet neki.

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1830) concret_hp válasza Fermat (#1829) üzenetére


concret_hp
addikt

ne kezdjük el az infó vs villany osztást plz :((

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1831) Fermat válasza concret_hp (#1830) üzenetére


Fermat
tag

senki nem oszt senkit :)
béke és szeretet

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1832) bpx válasza bdav (#1825) üzenetére


bpx
őstag

szoftverfejlesztés .netre engem érdekelt, fel is vettem, mert kb a lehető legjobb időben volt, pont passzolt az órarendbe, aztán jött a neptunos körüzenet, hogy 1 nappal eltolták... :)
na mind1, majd jövőre :)

(#1833) KMan


KMan
őstag

Gondom volt egy tantargy felvetelevel, ezert irtam a KTH/nak hogy vegye fel helyettem a targyat. Mult het szerdan. Mivel nem vettek fel, es pentek volt a hatarido ujra elkuldtem a mailt penteken. De mivel meg mindig nem vettek fel nekem, ma ugye hetfo van, szvsz felesleges harmadszor is elkuldenem, de mar lejart a hatarido.
Ezzel mit lehet kezdeni?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1834) FehérHolló válasza KMan (#1833) üzenetére


FehérHolló
veterán

Rányomsz a ''Reklamáció'' gombra, és kivárod a sorod. Csaj mellettem olyan 30 perc alatt sorra került, tehát nincs diszkrimináció. :)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1835) Drizzt válasza KMan (#1833) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Odamész személysesen, gondolom valami ilyesmi, meg mondod, hogy mit csináltál, s mi a para.

Na, szakirány első nap: a két szakirányos tárgyról nem sok derült ki azon kívül, hogy 4-4 kiszh van belőlük, az egyikből 2 kell az aláíráshoz, a másikból három, s az elővizsgák egymás után lesznek. Ezzel talán még tudunk kezdeni valamit... Egyébként elég izgi, hogy az egész szakirány elfér egy iks teremben, valószínűleg jobban lehet így tanulni/tanítani is. :U A labor 6 alkalmas lesz. Tiennek egyelőre nem mindig értem a mondandóját, de az tetszik, hogy jelezte: van ugyan beugró, de ha nem tudsz semmit is maradhatsz, legfeljebb gyengébb jegyet kapsz. :D

Jah, azon gondolkodom még, hogy mi legyen önlabtéma. Hááát, izgis.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1836) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Milyen megszólítást kell írni, ha lehetséges konzulensjelöltnek írok? Tisztlet konzulens az gáz, de a tisztelt kollégától meg Orosz jut eszembe, s röhögőgörcsöt kapok.

I am having fun staying poor.

(#1837) FehérHolló válasza Drizzt (#1836) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szerintem az illető neve lenne a legjobb megoldás.

Skynet is real. It's called Google.

(#1838) Fermat


Fermat
tag

Első nap az egyetemen:
Prog alap.: Poppe joarc, nagyon korrekt előadás volt
Labor: egy bizonyos Horváth Tamáshoz kerültem, szigorunak vélem, de ő is korrekt.(Borland C erőlteti :) )
Dig.Tech.: Kevesebb hely volt... nem rossz tantárgy, de nem nagyon élveztem :)

Holnap bevszám, utána pedig anál

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1839) KMan válasza Fermat (#1838) üzenetére


KMan
őstag

Horvath Tamas tegnap tartott nekem digitet. Mar rosszul vagyok.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1840) Fermat válasza KMan (#1839) üzenetére


Fermat
tag

HTnak van egy stilusa, viszont a bevszám érdekes, valamilyen Dávid volt az előadó(W.G külföldön van), érthetően előadta a mondandóját.
Ráadásul a gyakorlatot egy hölgy tartja,Ildi :)

Idáig oké minden, kiváncsi vagyok, holnap anál meg MIKMAK :)

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1841) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Jajj, mindjárt kezdődik a mai sulim. 3 óra múlva. :D
Viszont bemegyek elbeszélgetni labortémákról, hogy melyiket is válasszam... Nameg megtudni, hogy miért, vagy ki reggelt a nevemben a szerverére a hit-nek.

I am having fun staying poor.

(#1842) FehérHolló válasza KMan (#1839) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hány Horváth Tamás van? :D

Mármint melyikről beszéltek?

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1843) bandus


bandus
veterán

Eddig nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak, kivéve az informatikai rendszerek tárgyból. az előadásokat nemhiszem, hogy nagyon látogatni fogom, inkább csak a gyakorlatot. kezdetben office, aztán vmi html, meg adatbázis lesz, végül valami programozás visual basicben... :(
A többi tárgy viszont érdekes és jó is, így az elején. A matekos Szirmay Jenő, és a mechanikás Uj József is közvetlen, segítőkész. pozitív csalódás volt, így az elején :) az anyagot is érthetően adják le :R a mikromakro is tűrhetőnek tűnik, főleg hogy van belőle megajánlott jegy. már csak valami jó jegyzetet kell kerítenem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1844) concret_hp válasza Fermat (#1840) üzenetére


concret_hp
addikt

Schlotter Ildi? ha igen akkor vele jól jártál, nagyon rendes :)

nálunk azon néztem szakirányon, hogy 9en vagyunk a mi évfolyamunkról. vagyunk kb. 40-en :U ja és pont nem férünk el a termekben :C

statisztika eddig bejön, stat labor bevezető kelával dögunalom volt :O persze egész eddig a Kati tartotta aki nagyságrenddel jobb lett volna :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1845) Fermat válasza concret_hp (#1844) üzenetére


Fermat
tag

Igen, tényleg jófej :) Már osztogatja a turorudit :)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1846) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na mai nap beszéltem két lehetséges konzulenssel, eddig szerintem az Isp-hálózatok kialakításának kérdései, blabla című vezet, azt mondták, hogy eleinte routerekkel kell ismerkedni, aztán ki kell találni valami jó tanácsokat mondjuk Mo-n indulni vágyó Isp-knek.
Bár a HSUPA téma is jó, csak félek elég sok kódelmes dolgot kéne angolul vágni.

Jah, még: adatbiztonságban tetszik, ahogy fel van építve a tárgy eddig, DE NÉGY ÓRA EGYBEN TARTVA GÁÁÁÁZ!

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#1847) concret_hp válasza Drizzt (#1846) üzenetére


concret_hp
addikt

hát én elég hamar úgy döntöttem, hogy meleg van és nincs kedvem ott lenni :D viszont vettem könyvet :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1848) M@trixfan


M@trixfan
addikt

BME infós kollégákat szeretném megkérdezni, hogy meg lehet-e tanulni programozni infó szakon akkor is ha el?tte valaki nem nagyon csinálta?

Fontos lenne az indokolt és ?szinte válasz, zsenik nomináljanak ha lehet :)Köszönöm el?re is.:R

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1849) DigitXT válasza M@trixfan (#1848) üzenetére


DigitXT
félisten

Meg.;) De kell hozzá az ''elhivatottság'' is, mert megtanítani nem fognak ha nem foglalkozol vele, nem érdekel, stb.:DDD De ha az érdeklődés megvan, az alapokat megérted, akkor már nem lehet nagy baj (viszont nekem se ilyenkor kéne az ÖNLAB-omhoz normális webcam capture kódot vadásznom/fordítani próbálnom:D).

zsenik nomináljanak ha lehet
Hogy mit csináljanak a kik?:DDD

(#1850) KMan válasza FehérHolló (#1842) üzenetére


KMan
őstag

En rola [link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.