Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na még a fony van hátra, meg van pár dolog, ami az eddigiekből nem tiszta. Azért 3 nap alatt remélem minden megvilágosodik...

I am having fun staying poor.

(#702) concret_hp válasza Drizzt (#701) üzenetére


concret_hp
addikt

soxerencsét :)
(ha jól számolok szerdán lesz)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#703) Tepi


Tepi
csendes tag

Van itt olyan aki a villanykaron való keresztbe csatlakozásról tudna nekem többlet információval szolgálni? :F

(#704) Wolfy_ válasza Tepi (#703) üzenetére


Wolfy_
tag

nem tudom mi szamit tobblet informacionak.
en amugy az infosrol tudok. arrol szerintem annyit erdemes tudni, hogy oszi felev vegen tortenik, van egy ugyanolyan besorolas mint a normal szakiranybesorolasnal (nyilvan csak olyan szakiranyra lehet menni, ami nem telt be). ahova bekerulsz, ott eloszor megcsinalod a 8. feleves targyakat, az oszi felevben a 7. es 9. feleves targyakat egyszerre veszed fel (ez eleg huzos is tud lenni), utana tavasszal meg mar irhatod is a diplomamunkat, ha minden jol ment.

(#705) Drizzt válasza concret_hp (#702) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Köszi, szerencsém az volt, több szempontból is. Pl.: miután bementem, pár perccel később szólt a bentlévő felügyelő, hogy: ''ki xxxx?'' Mondom: én vagyok, erre ő, majd ha kész vagy szólj, mert csak te vagy itt, aki nem fonyos tételt húzott.
Az elején nagyon rosszul kezdtem, de a végefelé már minden kérdésre tudtam a választ azonnal, s így négyest kaptam. Még most sem tudom elhinni, attól félek, hogy felébredek, s kiderült, hogy álmodtam, vagy valami.

[Szerkesztve]

I am having fun staying poor.

(#706) Tepi válasza Wolfy_ (#704) üzenetére


Tepi
csendes tag

Én inkább ilyen személyes tapasztalatokra gondoltam. Hogy ez mennyire kivitelezhető, ez a 7-9. félév egyszerre. És hallodtam olyat hogy nem minden szakirány engedi meg a keresztbecsatlakozást. +Mennyire érdemes esetleg várni egy évet? Esetleg ezekről valaki bővebben?

(#707) Drizzt válasza Drizzt (#705) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Más: ha évközben van a szigorlat, akkor a neptunba bekerül rövidesen ezután, vagy csak a vizsgaidőszakban?

I am having fun staying poor.

(#708) concret_hp válasza Drizzt (#707) üzenetére


concret_hp
addikt

grat :)

nekem kb. egy 7 múlva bent volt neptunban. (de lehet hogy előbb)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#709) bdav válasza Drizzt (#705) üzenetére


bdav
őstag

grat!

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#710) bpx


bpx
őstag

úristen úristen ezt mindenkinek látnia kell!!

Orosz mester térdre borul egy diák előtt :D

[link]

''Konkrétan annyi volt, hogy az utolsó sorban ültem és pofáztam, erre az
Orosz lehívott, és leborulva könyörgött hogy ugyan kussoljak már be végre:)
Aztán még monologizált egy darabig, és mentünk tovább:)

kb ennyi.''

(#711) concret_hp válasza bpx (#710) üzenetére


concret_hp
addikt

Orosz nem teljesen ép, de ezt már eddig is tudtuk :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#712) concret_hp


concret_hp
addikt

A lab5ről egyre inkább az az érzésem, hogy ez már fullra az a szint, hogy ottvan 20 oldal amiben a full alap dolgokat leírjuk és akkor ott a gugli oszt' keressétek ki ami kell :DDD
kb. 3 órája szívok vele :( meg tegnap is szívtam vagy 3 órát és még az egyszerű feladatok közt is van olyan amit nem tudom hogy hogyan kell csinálni :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#713) concret_hp válasza concret_hp (#712) üzenetére


concret_hp
addikt

nah bdavnak :R (és a guglinak) hála, 3 gondolkodtató feladat kivételével kész vagyok. :U
egy szumma 8-10 óránál nem fordítottam többet erre a házira :DDD

és kedd estig kéne csinálni a hálós részhez egy dok1-et amiről egyenlőre halvány gőzöm sincs ;]

így utólag mondjuk nem olyan vészes, egy hasonló szintű feladatsort sztem 3-4 óra alatt lenyomnék, de hihetetlen sok időt szúrtam el azzal, hogy nem tudtam 1-2 dolgot (pl. havinget hogy kell használni meg mire jó pontosan) meg mire rájöttem 1-2 dolog szintaktikájára. (pl. következő heti időpontok kiszűrése, a függvény egy 5perc gugli után megvolt, de hogy hogyan kéne használni, az volt vagy fél óra mire rájöttem)

[Szerkesztve]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#714) Drizzt válasza concret_hp (#713) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehehe, én most fogom kezdeni, úgyhogy lehet nevetni. :)

I am having fun staying poor.

(#715) bdav válasza concret_hp (#713) üzenetére


bdav
őstag

én most töltöttem fel. ha a netszolgáltatóm képes lett volna rendes internetet szolgaltatni akkor ment volna hamarabb is. összesen kb. 7 óra munkám van vele, de inkább kevesebb, mindent megoldottam, jegyzőkönyv 16 oldal lett... szvsz jegyzőkönyv írása vesz el nagyon sok időt, adatbázisok szerveroldali programozása laboron 2*45 perc alatt brutal mennyiségű sql és plsql kódot be tudunk írni (kb. sztem meglenne annyi alatt a lab5 is ha nem kéne jkt írni)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#716) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hmmm...
Van olyan kérdésem, hogy: listázza ki azokat a filmeket, melyk hosszabbak két óránál, utána meg: amelyek legalább két órásak(milyen reláció kell itt?). Ennél mi a különbség? Én simán csinálnám <, illetve <=vel. :U

I am having fun staying poor.

(#717) Zsu_


Zsu_
senior tag

Tudja valaki, hogy milyen koncert lesz most szerdán (márc. 14.) a Banálisban?
Sajnos egész hétvégén rossz a honlapjuk így nem tudom megnézni.

(#718) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na, hát már nagyon unom én is ezt a dolgot. Egyrészt az eredeti sql ami van a feladatomhoz eleve dobál egy csomó hibát, meg van két dolog, amit abszolúte nem tudok(egy bonyolultabb törlés, meg egy nagyobb lekérdezés, az elgondolkodtatókat majd holnap nézem meg alaposabban. S persze a feltöltés sem megy. :(

I am having fun staying poor.

(#719) DigitXT válasza Drizzt (#718) üzenetére


DigitXT
félisten

S persze a feltöltés sem megy.
Ha vmi gond van a szerverrel szoktak haladékot adni, hogy azon ne múljon.:)

(#720) Drizzt válasza DigitXT (#719) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Picit a névkonvenciót sikerült elnézni. :D Most még van a végleges határidőig majd. négy órám, megnézem, hogy tudok-e még hozzátenni.

I am having fun staying poor.

(#721) concret_hp


concret_hp
addikt

nem akar küldeni nekem valaki egy lab5 hálók dok1-2-t? hogy kb mégis mit kellene írni? természetesen nem kopipésztre kéne :U
(ímél az adataimnál)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#722) DigitXT válasza concret_hp (#721) üzenetére


DigitXT
félisten

InfoSite-on (vagy minek hívják most) nem találsz?:) Kopipészttel egyébként azzal is csúnyán kiszúr(hat)nál, aki az eredeti szerző volt, szóval én is vmi régebbi minta alapján írtam a DOK1-et: alpontok, kinézet, ilyesmi. (Persze még tavaly: idén csak a tavalyit írtam át az új koncepciómnak megfelelően.:D) A lényeg, hogy elég részletes volt, így nem volt hozzáfűznivalója a mérésvezetőnek = jó megoldás. (Nohiszen, a tavalyi koncepció is az volt, és most még jobbat találtam ki: az a különbség, hogy most meg is csinálom.:DDD) Akik nagyon elnagyolták, azoknál tett megjegyzéseket, javaslatokat, az alapján jobb proggit fognak írni, és természetesen jobb DOK2-t: az fog igazán számítani. (A nyilatkozatot sem kérte most el, hogy önállóan oldottam meg, mert majd a DOK2-nél... Én meg ezért mentem vasárnap CopyGeneralba nyomtatni - momentán nincs printerem.:o) Na mindegy, már fut a szerverem/klienseim, tudok csatlakozni adminisztrátorként is, szóval okés. Holnap remélem már a kommunikáció is menni fog, aztán frankón össze kell hozni a DOK2-t (erre mondjuk nemt'om, hogy van-e mintám, de szerintem menni fog: elképzelésem van, hogy mit kell bele írni!), és ha beadnám H3-ra le lehetne tudni az egész SZGLAB5-t már március 19-én...:)) Szép álmok, mi?:D

ps: azt a mintának használt dok1-et azért el tudom küldeni, alapnak szerintem jó!

(#723) concret_hp válasza DigitXT (#722) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi szépen :)

arra még tudsz adni vmi tippet, hogy melyik doksi alapján érdmes próbálkozni a programozással? (mármint melyik doksiban van értelmesen leírva hogy hogyan lehet hálózatot programozni?)

meg hogy is néz ki ez az egész? kell írni 1 szerveroldali részt, ami ural2-n kell, hogy fusson, meg egy júzer részt ami meg ugye a júzereknél? meg pl. ural2-n hogyan lehet futtatni a cuccokat meg ezeke hogy mennek? szóval egyáltalán hogy tudom kipróbálni, hogy müxik-e amit írtam? (lehet hogy hülye kérdések de én nagyon nem kenem ezt az egészet :( a gyakvez meg kb. annyit mondott hogy az oldalon fentvan minden... ja csak az ilyen alap kérdésekre nincs válasz sehol :C)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#724) DigitXT válasza concret_hp (#723) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát izé: jók a kérdések, legelőször nekem is épp ilyesmik kavarogtak, a ''nagyok'' meg csak kb. az ilyen dumát nyomták: ''csinálni kell egy socketet, aztán úgy írod/olvasod, mintha fájl lenne, nem nagy ügy.'':U A vicc az egészben az, hogy ez igaz is, csak ettől még nem fogod tudni, hogy hogyan...:D

Nah. Írok vmit röviden.:)
Jó hír: maga a ''hálózatprogramozás'' mint olyan, tényleg nem vmi bonyolult.

A félév során olyan hálózatos alkalmazást kell írni C-ben/C++-ban, ami az ural2-n fut! Tehát nem ''a nagyi debianos gépén'', meg nem ''wine alatt'', meg nem ''tegnap még működött otthon'': a bemutatáson, az ural2-n kell futnia.:D Ebből mindjárt következik, hogy a dolog egy kicsit mókás lesz fejlesztés szempontjából, mert ugye te fogod írni mind a szervert és a klienst, sőt, te fogod tesztelni is, adott esetben 3-4 putty ablakkal, és az egész hálózatosdi, ami amúgy képes lenne keresztülszelni az egész Internetet (jó, az UDP nem biztos;]) az ural2-n belül fog loopbackelődni.:)) Az imént kulcsmomentumot rejtettem a szövegbe: igen, beputtyolhatsz többször is az ural2-re, és voilá, máris tudsz futtatni egyszerre több dolgot, és egyszerre figyelni azok kimenetét. (Lehet, hogy lehet ezt egyszerűbben is, de emléxem, anno ez is alap kérdés volt.)
Nah2: ez már nem is olyan rövid.
Innentől ajánlanám: szglab5 tutorial [link] a gyakvezérem tollából, valamint a következő függvényeknek való utánaolvasás:
szerverhez:
socket, bind, listen, accept, recv, send, select
klienshez:
socket, connect, send, recv, close

UDP esetén amúgy megspórolhatsz egy csomó adminisztrációt (tavaly ezt a koncepciót követtem - volna), elég egy sendto, meg egy recvfrom, viszont amit megnyersz az egyszerűséggel, elveszted a hibakezeléssel, uis senki nem garantálja, hogy az elküldött csomagod valóban megérkezik-e, tehát manuálisan kell nyugtázni, stb. Ennek ellenére, ha korrekten megcsinálod, el fogják fogadni (nekem tök rendben is volt a DOK1, szóval a koncepció jó volt, csak hát egy programsort nem írtam belőle:O). Előnye még, hogy van értelme csomagról beszélni, TCP-nél meg bájtfolyam van, és marhára nem tudod szabályozni, hogy milyen tagolásban fog átmenni - azaz egyben fogadja-e a túloldal az egyben küldött üzeneted, vagy több darabban -, szóval vmi protokollt kell kidolgozni, hogy hogyan rakd össze az egybetartozó infókat! A tavalyi P2P proggiban pl. *-ot raktunk elválasztójelnek a fájlnevek közé, ami nagyjából be is vált: szétválasztás easy, azonban az összeillesztésnél pufferelni kellett, ha nem jött csillag, és... Szóval azzal is lehet szívni. Én most tuti a másik módszert választom, azaz először megmondom (fix számú bájton), hogy mennyi adatot fogok elküldeni, így a túloldal tudni fogja pontosan, hogy mennyit kell kiolvasnia: amíg meg nem jött, szépen puffereli!:R

[Szerkesztve]

(#725) concret_hp válasza DigitXT (#724) üzenetére


concret_hp
addikt

köszi :R

amit linkeltél abban alapból rosszak az ékezetes betűk vagy nálam van a hiba? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#726) concret_hp válasza concret_hp (#725) üzenetére


concret_hp
addikt

rájöttem hogy ha átállítom a böngészőben hogy encoding -> central europeanra akkor jó ...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#727) DigitXT válasza concret_hp (#726) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát igen, nem tudom, miért ismeri fel UTF-8-nak, amikor marhára nem az.:D
Amúgy nem IE specifikus a baki, direkt megnéztem most: FF is csinálja, csak ott legalább a betűméretet nem gányolja szét, és aranyos kis kérdőjeleket rak az ékezetes betűk helyére.:DDD A vicc az, hogy a forrásban explicit meg van adva, hogy ez biza ISO-8859-2, ergo nem tudom, hogy nem találják ki a nagykosok... Mod: Még jó, hogy rájöttél amúgy.;]

[Szerkesztve]

(#728) norbiphu


norbiphu
senior tag

oroszos videot linkeltem, de most látom, hogy már volt sry :)

[Szerkesztve]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#729) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

bme vpn-t hasznalta mar vmejjikotok router mogul???
/sch vpn is jo/
mijjen router-eken megy???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#730) Wolfy_ válasza neduddki (#729) üzenetére


Wolfy_
tag

szerintem megy mindegyiken, csak a 4500-as UDP portot forwardoljad arra a gepre, amelyiken hasznalni akarod. (legalabbis az sch-s az igy megy nalam remekul)

(#731) neduddki válasza Wolfy_ (#730) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ebben remenykedtem en is, de egyellore az istenek sem: - (((
A japcsolatot felepiti, de be nem jon rajta 1 aerva csomag sem:- (((
Mijjen joszagod van?

udv

neduddki

mod: ahogy egy muvelet kollega monda:''a GRE passthrough-nak működnie kellene.'' from zyxel.hu

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#732) Wolfy_ válasza neduddki (#731) üzenetére


Wolfy_
tag

hoi
nalam egy smc abr7004-es routerer uzemel, ezzel siman megy.
bar beallitaskor a ciscos vpn klienssel szorakoztam egy kicsit, nalad esetleg nem ez a gond? (azaz router nelkul megy siman?)
mas tippem nincs.

(#733) neduddki válasza Wolfy_ (#732) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Router nelkul mint a kisangyal:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#734) concret_hp


concret_hp
addikt

nah lassan jönnek a szívások. :(
szglab5 hálós rész nagyon fincsi lesz :( komolyan parázok tőle, nagyon idegen nekem ez az egész :( a zh-któl meg a többi hf-től (szabtek, form) nem annyira, de ez a lab5 hálós téma ez úgy kell nekem mint 3 púp a hátamra :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#735) Drizzt


Drizzt
nagyúr

És hogy a rákba lehet 2 oldalt írni az első feladatból(dok2)? :U Meg milyen forma, meg ilyenek... :F

I am having fun staying poor.

(#736) bdav válasza Drizzt (#735) üzenetére


bdav
őstag

nemtom nekem simán összejött :) amőba progit írok, több mint fél oldal lett az amőba szabályainak specifikálása :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#737) Drizzt válasza bdav (#736) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyelőre megírtam egy lehetséges dok1-et az autoalkatrész-adatbázis feladathoz, de azért így belegondolva nem lesz ezt valami egyszerű megvalósítani. :U Sőt...
Főleg majd az ilyen keresések, meg ilyesmik lesznek parásak, nem is a hálós rész talán(bár azt még nem látom milyen nehézségű lesz. :U).

I am having fun staying poor.

(#738) Drizzt


Drizzt
nagyúr

6. Helpdesk

Leírás:

Készítsen hálózatos helpdesk rendszert.

Dokumentálja a programot és a rendszert


Ez a feladat így mit akar jelenteni? Van egy szerver? Ahhoz bejelentkeznek segítők, meg kérdezők, s tudnak egymással kommunikálni? Vagy van a szerver, s onnan a kliensek lekérdezhetnek egyszerű dolgokat? Nem vágom.

I am having fun staying poor.

(#739) DigitXT válasza Drizzt (#738) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez a feladat így mit akar jelenteni?
Azért van baziröviden ''specifikálva'', hogy te találd ki, jól.:))
Ebből következőleg viszont mégrövidebben: ne ezt válaszd!:DDD

(#740) DigitXT válasza Drizzt (#737) üzenetére


DigitXT
félisten

megírtam egy lehetséges dok1-et
Hogyhogy csak ilyen későn?:F Nekem másfél hét múlva már H4 (kész progi + DOK2 leadása).:Y Mod: sajna az elmúlt héten csak keveset haladtam vele.:( Mod2: bár H3-ra beadni amúgysem biztos, hogy jó ötlet lett volna.:B Csak a végén legyen rendben...:U

[Szerkesztve]

(#741) concret_hp válasza bdav (#736) üzenetére


concret_hp
addikt

én is amőbát választottam :)
bár nekem az egész dok lett kb. fél oldal, mondták, h kicsit kevés :(
ma meg adatb labor ... hát nem mondom, hogy 100%osan felkészültem, ha egy 2est összehozok ebből a mérésből az mér sztem nekem jó :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#742) bdav válasza DigitXT (#740) üzenetére


bdav
őstag

mi adatb laborral kezdtünk ráadásul márc15 miatt +1 hét csúszás is befigyelt. nekem is csak holnap kell dok1et leadni

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#743) Drizzt válasza DigitXT (#740) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Péteken van véül a laborom, hát aabos részt megszoptam a cserével, nagysgrendekkel elviselhetőbb gyakvezem volt eredetileg. Asszem az üzenőfalat csinálommeg majd inkább, az tnik a legkevésbé bonyolultnak.

I am having fun staying poor.

(#744) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hümm, úgy látom egy picit valami miatt a rádiós bill kihagyott. :D
Amúgy tetszett tegnap reggel az angol form nagyon. :U Bár elégé Mi-s volt, ilyesmiből írtam a házimat.

I am having fun staying poor.

(#745) Drizzt válasza Drizzt (#744) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]

Wikipedián is van pár sor az előadóról.

I am having fun staying poor.

(#746) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na már nemsokára Form zh, ''alig várom''. Időm meg semmi nem volt tanulni. Mondjuk a jövő hétvége sokkal gázabb lesz: péntek buli, xsql mérés, hétfőn leadás, meg beszéd zh, vasárnap meg meccs.

I am having fun staying poor.

(#747) Drizzt válasza Drizzt (#746) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kiváncsi leszek a plusszpontokra az időnk ellopása miatt(mellesleg 90 perc szerintem pont elég volt, épp addigra lettem kész). A Silva-Martinez algoritmust nem tanultam meg, a többi nagyjából ment, az aláírás tuti meglesz, de az 5-s nem hinném.

I am having fun staying poor.

(#748) bdav válasza Drizzt (#747) üzenetére


bdav
őstag

ja, nem gyengén volt lol a form zh chmaxos bagázsnak :D de mondjuk én így utólag baromira örülök neki u.i. ígyis 10 perccel kijöttem a 90 perc vége előtt, ez a sebesség ment volna a 2 órás limittel is, de a pluszpontok vélhetően jól fognak jönni :)

Martini-Szilva algoritmus: én ugy ahogy tudtam de ugye nyugtassatok meg h. nem kell sorrendbe menni a t-ken benne? mert ha úgy csinálom (pár ismerős ezt tette) akkor agyament bonyolult számolások vannak, ha meg mindig a legegyszerűbbet vettem akkor volt 3 lépés 2soros mátrixokkal :D ahhoz képest h. 2x olvastam el a könyvet csak, 1x félálomban és 1x a zh előtt közvetlenül egész jónak érzem (lesz majd nagy kopp :) )

ja form házik vannak már amugy, sajnos se nem a Halálcsillagot, se nem a Dűnét kaptam pedig azok legalább jópofák.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#749) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Beszédből ez a 65 oldalas izé az, amit meg kéne tanulni? XSQL-ről meg nem is tudom mit írjak... Totálgáz, s még csak a beugróra tanulok. Szép lesz a beszédzh-ra készüléssel együtt.

I am having fun staying poor.

(#750) Fermat válasza bdav (#736) üzenetére


Fermat
tag

amoba rulz ! :)
Mi mindig matekon oran jatszunk ;)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.