Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) bpx válasza M@trixfan (#1848) üzenetére


bpx
őstag

Szirmay-t idézném az első grafika óránkról:
''A számítógépes grafika pontosan olyan, mint a szex. Nem elég csak az elméletet tudni, hanem csinálni kell.'' :DDD

ez a programozásra is igaz, előadásokon elmondják az elméletet, talán még valami gyakorlat/labor is van, de igazából akkor tanulod meg, ha leülsz és sokat programozol :)
ez csak elhatározás/érdeklődés kérdése

(#1852) FehérHolló válasza KMan (#1850) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ő a legjobb digit gyakvezér.


De ha már itt vagyok, akkor 1-2 rövid dolog:

Móczár Géza info1 előadáson:
''Itt lyukról meg dugáról nem lesz szó.''
Kicsit később: ''Ezért inkább megrángatjuk.''

Fizika kultúrtörténete (szabvál) pedig úgy néz ki, hogy az összes előadásra be kell menni (TVSZ le van szarva alapon), de az IE218-as teremben nem fér el 40 ember, állva sem. Egyebet inkább nem mondok, el lehet képzelni egy pályatévesztett bölcsészt minden kommentár nélkül is.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1853) Drizzt válasza bpx (#1851) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ilyen szép színes fóliákat lehet valahol találni, ami Szirmay előadásán van, vagy be kell érni azzal a csúnya fekete fehérrel, ami egyrészt kisebb méretű, másrészt kisebb információtartalmú, s fent van a honlapon?

I am having fun staying poor.

(#1854) bpx válasza Drizzt (#1853) üzenetére


bpx
őstag

én csak a honlapról tudok :(

(#1855) Fermat


Fermat
tag

Idáig korrekt az egyetem, Bánoczy doktor is normálisan adta elő a dolgokat. Prog gyakot Szente-Varga Domonkos vezette elő, nagyon jó előadás volt. Programozást tök alapról kezdőknek(mint nekem) is sikerült megértetnia dolgokat. Nagyon jó előadás volt(+ Horváth Tamás labora és teljesen jó lesz). Ez válasz Matrixfan kérdésére.

VISZONT van egy qrva nagy probléma. Ez pedig az analízis. Nem tudom ez a Fritzné mit csinál az egyetemen, de hogy tanítani nem tud az biztos. Mellettem nem egy 144pontos srác ücsörgött, igaz ők tanulták azt az anyagot amit ma ''előadott'', de mondták hogy nem értettek semmit abból amit mondott.. Én az elején még értettem, de utána teljes káosz. Nem ír semmit a táblára, Konya jegyzetét vetíti ki homályosan-azon magyaráz valamicskét, ráadásul szabadbölcsészeket meghazudtoló nyelvezettel-, ráadásul össze vissza zoomol, nem látni az egész levezetést + a hurka ujjával össze vissza mutogat. Teljes káosz. Persze a tasnádi-konyasoknak magyaraztak, táblán mutogattak stb.
Szánalmas egy óra volt....

De a többi tantárgy oké.Csak pont egy 7kredites tantárgyat igy elb@szni....

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1856) KMan válasza FehérHolló (#1852) üzenetére


KMan
őstag

Megnyugodtam :)
Amugy nekem (meg) ertheto miket mond, tobbieknek mar nem annyira.
Ja es legelso oran bejelentette, hogy bizom a felev vegen assembly prog lesz, aminek a lanyok az elso sorokban kulonosen orulnek. :D
En szinten orulok, mert fel evet mar tanultam. :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1857) KMan válasza Fermat (#1855) üzenetére


KMan
őstag

Latva a matek hibaimat a helyedben mar most becsekkolnek vmi kulontancihoz heti xk plusszert.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1858) Fermat válasza KMan (#1857) üzenetére


Fermat
tag

Már van tanár :), szombat 5óra :)
De ez a Fritz....

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1859) concret_hp válasza Fermat (#1855) üzenetére


concret_hp
addikt

Bánóczy rulz jól tolja :) bár közgáznál ez kurvára mind1, ha érdekel kicsit is akkor ugyis tudod, ha nem akkor emg ugyis tippmix :C

anal: Fritzné sztem jól küldi, csak meg kell szokni a stílusát, igaz példákat nem tol annyira mint Kónya. mellesleg a közös jegyzetük, nem a Kónyáé :)

egyébként meg a 144pont gondolom a felvételi pontszám, nos onnantól kezdve hogy felvettek kurvára nem számít semmit :) és egyáltalán nem biztos, hogy valaki akit 10 ponttal többel vettek fel, jobban teljesítsen mint akit kevesebbel. ismerek nem egy embert aki épphogy csak bejutott és aránylag jól tolja, és olyanokat is akik 120+ ponttal jöttek (régi rencer, 113 volt a ahtár asszem) és kipotyogtak szépen, ill nagyon durva lemaradásban vannak

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1860) bdav válasza concret_hp (#1859) üzenetére


bdav
őstag

MorganStanley előadás hogy tetszett?

by the way, SAPra lehet már regelni, itt: [link]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1861) bdav válasza concret_hp (#1859) üzenetére


bdav
őstag

MorganStanley előadás hogy tetszett?

by the way, SAPra lehet már regelni, itt: [link]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1862) FehérHolló válasza KMan (#1856) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nálunk (villanyon) egész digit2 assemblyről szólt, de nálunk nem nagyon voltak (már) lányok, tehát mindenkinek tetszhetett volna. :)

Ha jól tudom, nálatok szoftlab4-hez nagyon kelleni fog majd assembly előismeret, de erről a többiek többet tudnak szerintem mesélni.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1863) Fermat válasza bdav (#1861) üzenetére


Fermat
tag

bdav: Elsős9k is mehetnek az első előadásra ?

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1864) concret_hp válasza bdav (#1861) üzenetére


concret_hp
addikt

nem is vettelek észre :U
hát sztem jött a csóka a marketingszöveggel azt ennyi :) de azért nem volt rossz. poén, hogy kint beszélgettem arcokkal, akikből az egyik szakirányos tárgyat fog tartani asszem, és ha a cs tanszéken adatbányásznék akkor ő lenne a konzulens :D szóval lehet megyek hozzájuk egyet gyakornokoskodni tavasszal :)
neked?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1865) KMan válasza FehérHolló (#1862) üzenetére


KMan
őstag

Nalunk (GTK-n) nem surun van szoftlab4 :)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1866) DigitXT válasza Drizzt (#1853) üzenetére


DigitXT
félisten

Van rá esély.:) Próbáld a linkben a pdf-et átírni ppt-re... De nem tőlem tudod.:DDD

(#1867) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Vannak is villamosmérnök hallgatók?

(#1868) g@bo


g@bo
nagyúr

tanlistánkra jött egy mail.... ezzel a linkel:

[link]

engem nagyon nem, de hátha itt valakit érint... ;)

(#1869) lakisoft válasza g@bo (#1868) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez tök jó ...

(#1870) Drizzt válasza Fermat (#1855) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem anno úgy volt, hogy gyakorlatom korábban volt, mint előadás, aztán felírták ezt az ''univerzális kvantor'', meg egzisztenciális jeleket, azt mindenki nézett, hogy mi a fákk ez, kivéve két embert, aki boldogan bólogatott a 40-ből. :D Aztán mondtuk, hogy nekünk magyarul kéne ám beszélni. Egyébként nem nagyon bírtam a gyakvezért, de legalább ráirányította a szemünket már az elején, hogy megbukni se szégyen valamiből. :D

I am having fun staying poor.

(#1871) Silivrian válasza lakisoft (#1867) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Én villanyos vagyok....

(#1872) FehérHolló válasza KMan (#1865) üzenetére


FehérHolló
veterán

De most infora is jársz párhuzamosan, vagy rosszul követem az eseményeket? :)

lakisoft: Én is villany.

g@bo: Ilyen van Corvinusos formában is. A közgáz ebédlő lejáratában van felírva a címe az ablakra. (Fejből nem tudom.)

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1873) concret_hp


concret_hp
addikt

kódelmból szerváltam +1 jegyet :D
csak még nemtom milyen ímélre és mit kell írni, mert tegnap nem voltam ott az elején :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1874) lakisoft


lakisoft
veterán

Mik a szóró tantárgyak? Mire vagy kire kell nagyon figyelni? ... ilyesmi ... ha nem akarjátok itt jöhet a válasz privátban is ... köszi

Most tervezem a jelentkezést oda.

(#1875) Fermat válasza concret_hp (#1859) üzenetére


Fermat
tag

hát igen, érdekes a team.
Akiket én ismerek(egyeseket csak arcról) 135-144pont között vannak.
Volt nem egy közöttük aki egyszerű koordinátageomatriás feladatokat(amit én kemény 101ponttal simán megoldottam :D ) nem tudott megoldani, sőt...
Viszont vannak durva arcok, akiknek saját PHPs MMOja van illetve saját JAVAS jatekaikkal játszanak BTn előadásokon.
Nagy a szórás :)

bdav: MorganStanley, SAP és hasonló előadást elsősök is látogathatják(régebben megemlítetted hogy egyeseket igen) ? Ezekről hol találhatok infokat ill. honnan tudhatom meg hogy mikor mi van ?:)

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1876) KMan válasza FehérHolló (#1872) üzenetére


KMan
őstag

Rosszul :)
MM es GM parhuzamosan.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1877) bandus


bandus
veterán

Ma résztvehettem Dr. Bajnóczy Gábor műszaki kémia előadásán, hát kurvajó :) best :) viszont a méréseket annál könnyebben veszik.

a tesiről mit lehet tudni? már leadtam a jelentkezésem úszásra, de ha most vinnék igazolást a sportegyesülettől, akkor megcsinálhatom még az erőpróbát, és mehetek Isten hírével? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1878) Fermat válasza bandus (#1877) üzenetére


Fermat
tag

Gondolom igen, amugy elég vicces erőproba ez. Én aki mostanaban aléggé alulkondicionalt vagyok(persze jövök föl mint a talajvíz) 12perc alatt 2900m simén lefutok, sőt... :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1879) bdav válasza Fermat (#1863) üzenetére


bdav
őstag

Nyitóelőadásra várunk szeretettel mindenkit, be is regelhetsz de a tanfolyamra valszeg nem fogunk beválogatni
bövebb infok itt:
www.eestec.hu/sap

concret: ott figyeltem a 3. sorban pedig :) hát egy önlab téma tavaszra nekem is kinéz, amugymeg hó végén megyek assesment centerre elvileg :) + lehet h. nyáron is ott fogok melózni. előadás nem volt rossz sztem

[Szerkesztve]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1880) Fermat válasza bdav (#1879) üzenetére


Fermat
tag

Persze, a nyitóelőadásra gondoltam :) Akkor azon ottleszek(''szokom a légkört'')

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1881) Fermat


Fermat
tag

Épp nézegettem itt+ más forumokon a hszket, + kinnt élő rokonaim is mondták, hogy meg akarnak tanulni Cben programozni.

Ennyire vonzo lett az informatika ?:D

bdav reagálás 2.0 : igyis elég sok dolgom van elsőévre, analizis nem nehéz de tenyleg sokat kell gyakorolni(igaz ez a bevszám és kb mindenre).
De én élvezem :)


[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1882) concret_hp válasza Fermat (#1881) üzenetére


concret_hp
addikt

azért ezeket majd az 1. zh-k után jelentsd ki ;)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1883) Fermat válasza concret_hp (#1882) üzenetére


Fermat
tag

meglássuk :)
Viszont a fizika Orosszal nagyon nem kéne :D

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1884) bpx válasza Fermat (#1855) üzenetére


bpx
őstag

én Fritznéhez jártam analízisre és szerettem az óráit :)

(#1885) Fermat


Fermat
tag

Azért rendesek a BME GTKsok Össze villanykari levlistára ez jött
tárgy [duma2007] BME hallgatók, de sosem lesznek mérnökök...
Kedves Mindenki!
Ha mindig is érdekelt, hogy
... hogyan buliznak az egyetem egy másik karának hallgatói ( a GTK persze, amely kicsit mindig is kilógott a sorból, mert sosem lesznek mérnökök)
... hogyan néz ki egy rendezvény egy olyan karon, ahol a lányok száma a fiúkéhoz képest nem hanyagolható el
... mi zajlik le a BME - GTK gólyatáborában, ami indokolttá teszi, hogy a tábor időpontját, és helyszínét hétpecsétes titokként kezeljék
... miért szükséges, hogy a tábor területének őrzésére hivatásos őrző-védő ''szakembereket'' fizessenek ( nyilvánvalóan nem a lopások miatt, hanem vállaltan azért, hogy távoltartsák az igazi férfiakat (értsd: mérnököket), és csak ők, HK-sok verhessék a kisujjnyi péniszüket)

,vagy csak szeretsz jó csajokról készült előnyös képeket nézegetni, akkor katints:
[link]

KORREKT ! Persze erre jöttek a fantasztikus informatikus válaszok:

Ez most így miért? Rendeben van hogy lányok, és félmeztelenek, de ÉÉÉÉSSSSSS???
Most WTF?
Legyek elájulva? vagy mi a cél?

Kőőőőőőőzgáááz kőőőőőőőőzgáááz őőőőőgááááz gáááááz

Hát ők mással cseszik a szellőt, nem terpeszállásos kidobos van.

[Szerkesztve]

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1886) bandus


bandus
veterán

arról van valakinek infója, hogy rektori szünet csak szerda délután lesz-e, vagy csütörtökön is elmaradnak az előadások, laborok? mert ha nem, akkor nem ártana tanulnom a bugró zh-ra :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1887) bandus válasza bpx (#1884) üzenetére


bandus
veterán

Nekünk Dr. Szirmai Jenő tartja, ő nagyon jól magyaráz, és teljesen szimpatikus tanár. Az óráit mindig valami bölcsesség felírásával kezdi :D de gondolom karonként változik a tanári kar, és ahogy elnézem itt rajtam kívül mindenki villanyos vagy infos vagy gtk-s :)

esetleg egy eladó műszaki kémia könyve nincs valakinek Bajnóczy Gábortól? :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1888) KMan válasza Fermat (#1885) üzenetére


KMan
őstag

ehez csak gratulalni tudok.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1889) Foglalt név válasza Fermat (#1883) üzenetére


Foglalt név
addikt

Orosz marha jól tanít. Érdekesek az előadások, van stílusa, át tudja adni az anyagot. Az más kérdés, hogy az egyetemisták 80%-a fasz és ha lehetne, akkor azt választaná, hogy nulla tudással inkább beiratkozáskor kezébe nyomják a diplomát :U
Nem vagyok én sem stréber, de hamár lehúzok vlhol 5 évet, akkor annak maradjon utána nyoma is.

(#1890) 9CS


9CS
senior tag

Én is túl vagyok az első héten, a tanárok elsőre nagyon rendesnek tűnnek. Viszont a hallgatók egy részétől már most a falnak tudnék menni. Nem értem, hogy ha maga választotta, hogy milyen szakon tanul tovább. Teljesen világos, hogy az órára nem muszáj bejárni. Akkor mi oka az emberszerűnek, hogy beül pofázni?

Várom a következő heteket, hogy mikor esik le ezeknek is, hogy inkább maradjanak otthon, megspórolva az utazást, és csinál amit akar.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#1891) bdav válasza 9CS (#1890) üzenetére


bdav
őstag

nyugi az előadások látogatottsága exponenciálisan csökken a félév során. Engem meg is lepett ez a sok ember az I épületben a múlthéten :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1892) Fermat válasza KMan (#1888) üzenetére


Fermat
tag

De milyen kedvesek, elküldték minden infos csevegőre..... gg

.::: http://www.forum.nokia.com/devices/E51 :::. <3 E51 <3 BME

(#1893) DigitXT válasza Fermat (#1885) üzenetére


DigitXT
félisten

És neked most konkrétan milyen célod volt ezzel a HSZ-szal?;)

(#1894) KMan válasza Fermat (#1892) üzenetére


KMan
őstag

nem nekik, neked.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1895) concret_hp válasza Fermat (#1892) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt igazából én se értettem, mert ha legalább 1szál tanga nélkül ácsorogtak volna a kedves közgazdász nénik akkor még hát jó istenem had csorgassa a nyálát a nép, de ilyen képeket bármikor lehet látni egy melegebb nyári napon :U

jövő 7en kb. 2* fogok bemenni egyetemre asszem :C
7főn ami órám lenne az elmarad, kedden bemegyek kódelmre, meg talán adatbiztonságra is, szerdán csak 1 közismeretim lenne, az elég esélytelen, csütörtök 1 kódelm alapból, pénteken meg nem tartom valószínűnek hogy még1szer végigüljek 4 óra hót' unalmas számvitelt, ami ráadásul full ovodás szinten van előadva.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1896) Tomics válasza concret_hp (#1895) üzenetére


Tomics
addikt

Jövőre én is itt akarok továbbtanulni, volt már részem egy órán ücsörögni haver által, és ilyen hozzászólásokat olvasgatva felmerül bennem az a kérdés, hogy hogyan vizsgáztok le az adott tárgyból, ha nem jártok be?! Olyan egyszerűek ezek az ''ingyenkredites'' könnyebb tárgyak? Vagy olyan jegyzetek vannak, ami bejárás nélkül elég a vizsgához? Amikor először itt voltam azon az órán tavaly (Nukleáris akármi, válaszható) meglepve tapasztaltam, hogy az ország legjobb műszaki egyetemének mondott intézményében milyen flegmák a hallgatók és félvállról veszik (ki-be járkálnak, órán a notijukon játszanak/mást csinálnak, beszélgetnek, ez jellemző volt a terem 70-80%-ra, csak az első sorokban ülők figyeltek). Persze, így tapasztalat nélkül könnyen beszélek én, biztos nem szórakoztató végigülni és figyelni órákon keresztül egy unalmas előadást, majd jövőre, ha minden igaz, kiderül :)

PH! addikt since 2004

(#1897) FehérHolló válasza Tomics (#1896) üzenetére


FehérHolló
veterán

Hát... Az 1éves tapasztalatommal a következőket tudom mondani:

3 variácó lehetséges:

Könnyű tárgy: Tök baromságról van szó, szakmailag semmi újat nem mond. (például: ergonómia, fizika kulturtörténet). Az ilyenekre ha teheti az ember, nem jár be, mert a vizsgát enélkül is lehet abszolválni.

Nehéz tárgy, jó jegyzet neten/könyvben: Ha unalmas az előadás, vagy szó szerint azt adják le, ami benne van a jegyzetben, akkor semmi értelme nincs bemenni, teljesíthető a tárgy anélkül is, csak otthoni felkészüléssel. Persze nem árt, ha az előadó megjegyzi az arcod, vizsgán még jól jöhet. (ilyen például: villanyon a fizika1-2)
Ha nagyon jó az előadás, és alatta meg tudod tanulni az anyag 80%-át, akkor pedig egyértelműen megéri bejárni. (például: Számítástudomány Fleiner Tamás előadásában)

Nehéz tárgy, nincs/rossz jegyzet: Mindenképp érdemes bemenni órákra, ha érteni is szeretnél valamit az egészből, vagy esetleg át szeretnél menni a vizsgán. (például: villanyon Digit2, Jelek1-2)


Aki bemegy előadásra, és közben a notiján játszik, azt csak sajnálni tudom. Ha otthon csinálná ugyanezt, nem menne el az ideje az utazással. Bár az egyetemen belül ingyen van a meleg.

[Szerkesztve]

Skynet is real. It's called Google.

(#1898) bdav válasza Tomics (#1896) üzenetére


bdav
őstag

hát ha olyan az óra h. bejön a ''tanár'' aztán felolvassa a ppt-ből az egyébként letölthető jegyzetet, akkor arra sok haszna nincs bemenni. erre 1-2 félév alatt rá lehet érezni h. mire érdemes járni és mire nem (mmint 1-2 félév rutin után 2 előadásból meg tudod mondani)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#1899) Tomics válasza FehérHolló (#1897) üzenetére


Tomics
addikt

Aki bemegy előadásra, és közben a notiján játszik, azt csak sajnálni tudom. Ha otthon csinálná ugyanezt, nem menne el az ideje az utazással. Bár az egyetemen belül ingyen van a meleg.

Ezzel én is egyetértek.

A matek az mennyire nehéz a villanyon? A mérnök infón mennyivel könnyebb (ha az)? Egyedül ettől tartok, igaz még messze a felvételi, nem tudom, hogy melyiket jelöljem meg majd meg elsőnek. Az informatika közelebb áll a szívemhez, és ha a matek könnyebb, akkor még jobb is. Bár a sok programozás/kódolás se lehet könnyebb. A GÉK-Energetika is benne van a pakliban, azt valszeg 3.-nak jelölöm meg. Középiskolás matekra ne nagyon építsek, ugye? Gondolom egy 80-100%os középszintű matek érettségi nem sokat ér, mert ott új alapokra helyezik az egészet, ahogy hallottam. Programozni se tudok még, de ahogy visszaolvastam, meg lehet tanulni az alapoktól.

Köszi az infókat! :R

PH! addikt since 2004

(#1900) concret_hp válasza Tomics (#1899) üzenetére


concret_hp
addikt

matek az matek :) ez nem olyan hogy egy bölcsész nem tanul matekot és egy mérnök meg igen. van egy bizonyos szint amit mindenféle mérnököknek megtanítanak.
max annyi az eltérés, hogy villanyon később komplex számosdi interdálósdi deriválósdi lesz, infón meg gráfelméletesdi, algoritmuselméletesdi, meg hasonlók :)
szóval nehézségre infó villany közt nem sok kül. van az első 2 félévben mondjuk. (sőt az anyagban se olyan hatalmas az eltérés)

matekból az alapokat kell tudni, de azt nagyon pengén. szóval amint bekerültél, semmi előnyöd abból, hogy emelt vagy középszintű érettségit csináltlál. egyszerűen alap, hogy tudod amit középsuliban tanítottak. ha meg nem akkor IJ.

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.