Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Szabesz válasza bdav (#4991) üzenetére


Szabesz
őstag

Én is sajnálom, főleg h ismeretlenként mentem volna oda :B
Elbeszélgettük az időt a tankörtársakkal (kb ~22hig, közben az időt nem figyeltem), utána már nem próbálkoztam meg vele, h megtaláljam a Regét.

¯\_(ツ)_/¯

(#5002) Béló


Béló
aktív tag

huhh de jó: sikerült ma lezsirozni a szabad pénteket, bár még gondolkodom h péntek estére felvegyem-e a válogatott kémiát +2 kreditért
schöngerzben rohadtnagy felujitást végeztek! ;)

(#5003) TwentyS1X válasza neduddki (#4913) üzenetére


TwentyS1X
csendes tag

Gyyáááá, na ki a király ?:D

Első hét summázása és rank:

I. Marketing power, Petruska nagyon jól adja elő. respect!
II. Közgazdaságtan(mikromakro). Darukaaaaa!!!Gyakorlat viszont egy nagy nulla.
III. Menedzsment Gyökérrel. Ez is nagyon izgalmas tantárgy :- ))
IV. Bev. az infóba. Azt hittem hogy Office lesz, de lesz itt felületes AJAX,P2P stb., elvileg kis prog. meg minden! Halácsy Péter jóvoltából, szintén korrekt.
V. Vállalatgazdaságtan. Igazából még nem nagyon tudom, hogy miről akar ez szólni, mert csak az előadó életrajzát tudjuk kívülről, de azt legalább élvezetesen adja elő. :DDD

Ami nem annyira okés:

VI. Szili által prezentált Anál. Nem a legjobb előadó, gyakorlat egy pöppet laza(;]), de legalább könnyű az anyag(mármint nekem a műszaki análhoz képest :K )
VII. Pszichológia. Hát erre csak azt tudom mondani, hogy uncsi, ráadásul nekünk ezt már leadták gimiben.

Összességében nem csalódtam a GTKban, bár azért a Corvinusra kíváncsi lennék :)

[ Szerkesztve ]

:(

(#5004) concret_hp válasza TwentyS1X (#5003) üzenetére


concret_hp
addikt

bevinfó lol :D
anno olyan 2 óra "tanulással" sikerült egy hibátlan zh-t írni :C

más: rutinos öreg csókaként már 1. héten se voltam bent egy csomó órán :D
konkrétan jövő héttől kb. németre fogok járni, adatbányászat laborra (2 hetente 2 óra), szabtek labra (szintén) + előadásra talán, meg egy 2 hét múlva majd már grafikára (elejét még vágom remélem).

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5005) TwentyS1X válasza concret_hp (#5004) üzenetére


TwentyS1X
csendes tag

Nálunk első óra kettes és tízes számrendszer volt és ugye mint volt mérnök infós meg gimi info tagozatos, hát nem tudom, kicsit alap volt :D A legfájóbb az, hogy szerintem rajtam és pár kivételen kívül senki sem vágta, még előadás után se :DDD
De mivel élvezetes az óra, meg később lehet, hogy hallok pár okosságot, azért bejárok, max viszek olvasni valót :- )))

:(

(#5006) bdav válasza TwentyS1X (#5003) üzenetére


bdav
őstag

AJAX?! P2P?? He? közgazdáknak?? 99%uknak biztos vagyok hogy 0 fogalma van arról hogy mik ezek, pláne hogy mire jók. még felületesen is felesleges

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#5007) TwentyS1X válasza bdav (#5006) üzenetére


TwentyS1X
csendes tag

Ezt említette, de ne gondolj sokra, fél-egy oldalnyi jegyzet van róla, szóval csak tölteléknek, bár a programozást komolyan gondolta.. Ja igen, meg azzal kezdte hogy az a közgazdász 2x többet keres a Morgan&Stanley-nél aki tud programozni is. Ilyen erővel vízvezeték-szerelő is lehetne még, ha eldugul a budi, legalább helyben valaki megcsinálja.

:(

(#5008) FehérHolló válasza TwentyS1X (#5007) üzenetére


FehérHolló
veterán

Nem egyértelmű, hogy többet keresel, ha értesz is valamihez? :P ;]

Skynet is real. It's called Google.

(#5009) TwentyS1X válasza FehérHolló (#5008) üzenetére


TwentyS1X
csendes tag

Ezt megkaptam, rám számoltak, de felállok, úgy bizony :- )))

:(

(#5010) Sk8erPeter válasza TwentyS1X (#5005) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi az hogy "volt mérnök infós"? Már korábban jártál erre a szakra, csak kivágtak? ;]

Amúgy manapság mindenkire igaz, hogy nem árt, ha tud programozni...

FehérHolló: hű, ez gonosz és ütős volt... ;] :DDD

(Szerk.: TwentyS1X megelőzött... :D)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5011) Béló válasza FehérHolló (#5008) üzenetére


Béló
aktív tag

Ez valóban gonoszkodás volt :P , bár i...

Fura módon mi is vegyész-biomérnökként programozni tanulunk: pascal, vba...
cserébe aki tanitja elég rendes: bevallotta hogy zh-n gyakon. nála nagyon ritka volt az oylan hülye aki még diktálásra sem tudta megcsinálni :DDD

Ezzaz ha minden igaz hétfőn meglesz a kondibérletem: bár igy kissé hosszú napom lesz 8tol leszek este 8ig ;] cserébe a másnap elég laza lesz.

(#5012) bdav válasza TwentyS1X (#5007) üzenetére


bdav
őstag

Az Morgan Stanley (nincs benne &), és egyébként inkább a programozók közgazdászkodnak.

Programozás tárgynak önmagában lenne értelme közgázosoknak, de egy ilyen bevinf típusú tárgyba AJAXról mesélni, hát pff... 1000 dolog lenne amivel azt a fél órát hasznosabban tudnátok tölteni

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#5013) TwentyS1X válasza Sk8erPeter (#5010) üzenetére


TwentyS1X
csendes tag

Röviden ? Nem jött be. Igazából ez a fajta műszaki matek nekem annyira nem fekszik és a programozás is olyan volt, hogy egy bizonyos szintig élveztem, utána már nem. Az hogy 30% több szerencsétlen jár oda mint GTKra, az engem annyira nem érdekelt, van anélkül is társadalmi életem.
Igazán az zavart,hogy időközben felfedeztem a korlátaimat és rájöttem, hogy nem akarok egy középszerű programozó lenni. Ráadásul a habitusom is más, szeretek pofázni, szeretem hangoztatni a véleményét, szeretek a pénzzel dolgozni. Meg időközben megváltozott az érdeklődésem is CHIP meg PCWORLD magazinok helyett már inkább csak HVGt olvastam.

A családomban is körülnézek, ott is felemás a helyzet. Van egy erős műszakis,TTK-s beállítottságú ága(Hajós György(matematikus), Dr. Hajós György(kémikus), apukám(építőmérnök), anyukám(élelmiszertechnikus,HPLCs) a család másik fele meg közgazdász.(pénzügy, marketing)

Igazából mindenki jól keres, mondjuk a közgazdásszal foglalkozó rokonaimnak kicsit könnyebb volt az út a millióig és elég jó kapcsolataik is vannak.

Én ezt szeretem csinálni, ehhez értek többé kevésbé és még a végén a jó, hasznos szakember is lehetnek.

bdav: Igen elírtam, láccik már fáradok :) Pl mire gondolsz ?

Amúgy GTK induló, utolsó versszak:

"Szólj le bátran, mondd, szart sem ér a kar,
mondd, hogy nálunk csak tengenek,
na de jól gondold meg mérnök,
mert a főnököd leszek;"
;]

[ Szerkesztve ]

:(

(#5014) Béló válasza TwentyS1X (#5013) üzenetére


Béló
aktív tag

mondjuk rám ez csak részben vonatkozik (mármint az idézet), mert a kutatólaborban/ gárban a főnököm is mérnök lesz. :P

(#5015) FehérHolló válasza Béló (#5014) üzenetére


FehérHolló
veterán

A közvetlen főnököd igen, de aki felette van, az már nem biztos.

Skynet is real. It's called Google.

(#5016) Béló válasza FehérHolló (#5015) üzenetére


Béló
aktív tag

pontosan emiatt találom fel a tomibombát( Tomi a nevem ezért+sejhaj vegyészélet:D) és ledobálom rájuk ;]

(#5017) bdav válasza TwentyS1X (#5013) üzenetére


bdav
őstag

hát nézd... én már annak is örülnék hogyha minimálisan megértenék a manapság divatos hagyományos imperatív programozási nyelvek alapvető logikáját, illetve a szintén népszerű objektumorientált - komponens alapokon nyugvó szoftvertervezés elveit. Ha ez megvolt akkor valami egyszerűbb mai technológia alapjaival kén ismerkedni, úgymint Java, .net/C#. ha ezis akkor pedig relációs adatbázisok működéséről sem baj ha valami fogalmuk van. azért ezekről mert ezek alapvetően befolyásolják azt, hogy egy mai szoftver amit használni fognak hogy épül fel, és ha megértik akkor könnyebben tudnak majd szót érteni a programozókkal.

az AJAX ezzel ellentétben egy max. pár éves múltra visszatekintő Javascript alapú (Javascript ráadásul mint scriptnyelv tipikusan olyan hogy kínálja magát hogy az ember gányoljon vele, ahelyett hogy rendesen végiggondolná a megoldást) cucc, amihez ráadásul érteni kell az XML és a HTML alapjait, valamint a HTTP protokoll / webszerverek működéséből is valamennyit. És akkor ezek után mégcsak nem is alapvető szükség ahhoz hogy a webalkalmazások működjenek (10 évig megvolt nélküle a világ), hanem csak UI tuning.

fontossági sorrendet nem állítok, de az AJAX hátul van. a felsoroltakon kívül pl. webservicet, css-t is tennék elé. Ez amúgy úgy cca 8 félévnyi tárgy, amit nekünk tanítottak + választhatókat felvettem, szóval ha csak minden témával 1 órát foglalkoznak a bevinf tárgyban, akkor is bőven elvagytok AJAX meg P2P nélkül (utóbbihoz nem írom le hogy milyen előismeretek kellenek, de hasonlóan hosszú lista lenne)

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#5018) Sk8erPeter válasza TwentyS1X (#5013) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem az indokokat, így már talán elfogadható. Ha tényleg jobban érdekel, amit most csinálsz, akkor magasról szard le a véleményét az ilyen hülye infósoknak, mint mi leszünk. :D
Bár azért sajnálatos, hogy kárba veszett az az idő, amit azon a szakon elvégeztél. De ha időben "kiszálltál", akkor bölcs voltál. Jobb tényleg időben abbahagyni, mint a végefelé rájönni, hogy rohadtul nem érdekel, amit csinálsz.

Nekem is van némi közgazdász előképzettségem, és HVG-t olvasok, mégis mérnök informatikusnak készülök... Tehát nem tudom, mi az ellentmondás a HVG és a mérnök informatikus szak között... :W
Attól még, mert valakinek a szakterülete a későbbiekben az informatika lesz, ugyanúgy lehet széleskörű érdeklődése, nyitott lehet a gazdaság és más területek felé is (sőt, ez igencsak előnyös), nem kell minden infóst egyből totál kockának tekinteni, nevetségesek ezek a sztereotípiák. És ez mindenkire és minden szakra vonatkozik!
A lényeg: erre mondják, hogy egy jó mérnök NEM szakbarbár, nem olyannyira korlátolt, hogy csak a saját területe érdekli.

Én pl. nem gondolom, hogy "szart sem ér a kar", amire jársz, de az tény, hogy sokkal könnyebb frissdiplomásként (is) elhelyezkedni informatikusként, mint közgazdászként.
Az infósokért csak úgy kapkodnak fejvesztve, míg a közgazdászoknak azt mondják, hogy először húzzál le 2 évet valami szar munkahelyen, hogy legyen "gazdasági területen szerzett szakmai tapasztalatod", utána már beszélhetünk.

Sk8erPeter

(#5019) concret_hp válasza bdav (#5017) üzenetére


concret_hp
addikt

ajaxnál nagyságrendel egyszerűbb dolgok sincsenek bevinfóból, amikor csináltam az ajándék kreditért a legbonyolultabb kérédés kb. az volt, hogy 1024 eshetőséget hány biten lehet kódolni...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5020) bdav válasza concret_hp (#5019) üzenetére


bdav
őstag

éppen ezen vagyok kiakadva h. mi a francért raknak bele a tematikába ilyeneket.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#5021) TwentyS1X válasza Sk8erPeter (#5018) üzenetére


TwentyS1X
csendes tag

HVGs példa rossz volt, elismerem, itt inkább arra próbáltam utalni, hogy megváltozott az érdeklődésem.

Az hogy ki milyen eséllyel talál majd munkát, az még a jövő zenéje. Mindenki csinálja azt, amit szeret csinálni és amiben jó :- ))

bdav: Huh, ez korrekt összefoglalás volt.Mondjuk ilyen szempontból tényleg gáz és fölösleges így a tantárgy.

:(

(#5022) concret_hp válasza bdav (#5020) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem olyan 99% h a kollega benézett valamit :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5023) KMan


KMan
őstag

Ki volt a talin? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#5024) neduddki válasza KMan (#5023) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ovass vissza me ma elfejtettemkit irtak be:- )))

udv

neduddki

p.s. 2re emlexem:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5025) FehérHolló válasza neduddki (#5024) üzenetére


FehérHolló
veterán

4: sgeri, REDeath, Screammm és jómagam.
Legközelebb ne az utolsó pillanatban mondja vissza mindenki, aki jelezte, hogy jön, mert akkor még esély is van áthelyezni.

Skynet is real. It's called Google.

(#5026) neduddki válasza FehérHolló (#5025) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat kerlek majd legkozelebb benyujtok3 miniszteri alairassal sujjobitott kervenyt aszemenek hogy ne verezen be a tali alkamaval:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5027) Drizzt válasza neduddki (#5026) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Legalább a lányokat küldted? :):):)
Mikor van a következő tali? Nekem is küldd őket. ;]

Húha, másodjára ez a hozzászólás elég perverznek néz ki. :D:D:D

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#5028) neduddki válasza Drizzt (#5027) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gardedam nelkul nem akartak ijjen ismertlen vadaltt tarsasagba menni a postaslyanykak:- ((( a cubai tancoslyanyka meg tancolr:- ( /ez bizony hatranyso de nagyon:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5029) FehérHolló válasza neduddki (#5028) üzenetére


FehérHolló
veterán

Miért nem vállaltad te a gardedám szerepet? ;)
Ráadásul piroshalál sem öltözött be. :(

Skynet is real. It's called Google.

(#5030) REDeath


REDeath
őstag

Hi srácok, hazatértem péntek délután óta. most meg tanulhatok :O :)
jah pénteken mikmakból elsőre a piac működésérő volt szó meg iylenek, egész érdekes volt, aztán az óra utsó harmadában valami kereset árrugalmasságról meg iylenekről volt szó, amin elaludtam kb, mer semit se értettem, nő kicit megőrült.
Viszont legalább azt tudo, hogy jövőre ha találok jó szobatársakat akor lehet megkéne próbálnom a koleszt, nyernék napi 3 órát plusz a kocsmák is közelebb vannak ;]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5031) Sk8erPeter válasza REDeath (#5030) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mit tanulsz??? :Y

Amúgy valószínűleg nem a nő őrült meg, hanem neked volt magas a dolog.
Nem kereset, hanem keresLet, nem mindegy... Ha nem tudod, mi az, akkor nem csoda, hogy egy mukkot sem értettél. ;]

Sk8erPeter

(#5032) REDeath válasza Sk8erPeter (#5031) üzenetére


REDeath
őstag

jah azt csak elírtam, keresletet akartam, de akkoris kicsit túlsűrítette a dolgokat:)
am bszre készülök majd minnyá mag análra

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5033) Béló válasza REDeath (#5032) üzenetére


Béló
aktív tag

igen több mint valószinű hogy ugyanarróla nőről van szó: nálunk annyira beleélte magát a kereslet-horgászat elemzésbe hogy a rohadt 4 orás orát még 20 perccel tovább tartotta :(((

Gyerekek elmondom az első hétvégémet: pénteken elintéztem h ne legyen több pénteken bejárásom: hazajöttem: nekiálltam gyakorolni a jövöheti kémszám zh-ra, este megnéztem 1 csillagkapu részt, másnap reggeltől du- folytattam, szombate du. tol lefekvésig megirtam 2 jegyzőkönyvet a hétfői laborhoz, ma még megoldottam pár példát, és most fogok nekiállni megtanulni a 70 oldalas munka védelmet amiből hétfőn zh, ugyanazon az órán hogy mér ne szivassuk a vegyészgolyákat jeligére a szombaton megirt jegyzőkönyvből digert is irok :C
ugyanezen nap: digert irok analizisből ugy hogy a fele lecke nincs meg (senki sem tudta eddig azokat megcsinálni...) :DDD
és rádöbbentem h ma mikor ezt befelyezem már vége is lesz a 3 naposnak kikiálltott hétvégémnek :W
Mindenesetre "jo" érzés...
remélem a 3. héttől ez a hullám elül: mert elkezdhetek gondolkodni mire nem fogok bejárni (eddig a mikmak vezet toronymagasan ;) )

(#5034) FehérHolló válasza Béló (#5033) üzenetére


FehérHolló
veterán

Tartalékolj egy kis energiát későbbre is. ;)
Nálunk az ötödik héttől kezdődött el igazán az egyetem, akkor jöttek az első nagy zárthelyik, a heti teendők pedig nem csökkentek.

Skynet is real. It's called Google.

(#5035) KMan válasza FehérHolló (#5034) üzenetére


KMan
őstag

Nálunk az ötödik héttől kezdődött el igazán az egyetem

Nalam meg el se kezdodott ezalatt az x ev alatt :U ;]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#5036) REDeath


REDeath
őstag

hát én emg úgyterveztem hogy ma aztántanulok, és még most se tanultam eddig, mer eddig csak rendzereztem a jegyzeteimet, de legalább ezután mindent tudni fogok hol tlálom. most meg már tényleg elkezdem átnézni, gyakorolni analt és bszt:)

amúgy utólag lehet jelentkezni koleszba? mármint pl 2ik félévtől? mer szerintm tökömtelelesz a napi odavissza ~ 1,5-1,5 óra utazától pedig csak 22 km-re lakok, de éljen az M0-ás és a balesetek :R

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5037) norbiphu válasza REDeath (#5036) üzenetére


norbiphu
senior tag

kolijelentkezés minden félévben van. tehát aki bekerült azoknak is minden félévben újra kell jelentkezni.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#5038) Sk8erPeter válasza REDeath (#5032) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jól teszed, hogy készülsz, én is elhatároztam erre a hétvégére, de ebből eddig az lett, hogy szombaton haverokkal kirándulás, ma meg tökvakarászás és pakolászás a szobámban, úgy csináltam, mint aki csinál valami hasznosat, de mégsem... :DDD

Na, csak nehogy ez legyen még hetekig (már ismerem magam :W), mert akkor nagyokat fogok nézni az első ZH-nál... :O

(#5033) Béló: azért az tényleg durva, ha egy előadó olyan pofátlan, hogy 20 perccel tovább tartja... Amúgy még ráadásul hülye is: mi a francnak dumál annyit, ha azt már nem fizetik? :DD

Mi van veled, hogy ennyit tanulsz?? :Y Szinte még el se kezdődött a suli, de máris bújod a könyveket...
Mi az a "diger"?

Én valószínűleg "Látás, nyelv, emlékezet" előadásra nem fogok bejárni... Az első órán ugyanaz volt, mint ergonómián: tömegesen vonultak ki emberek az előadásról, mert annyira uncsi volt. Mondjuk én bentmaradtam, ha már elmentem, nem leszek akkora paraszt, hogy kivonulok óráról... Bár ez még mindig jobb, mint ha valaki végigdumálja az előadást.

Amúgy MikMak szerintem Vígh Lászlónál kifejezetten jó, ezt a tantárgyat sokkal rosszabbul adták elő nekünk annak idején, úgyhogy elismerésem Vígh-nek, hogy viszonylag érthetően tudja előadni magát.
Úgyhogy erre speciel be fogok járni, ezt nem linkelem el.

Sk8erPeter

(#5039) bandus válasza Sk8erPeter (#5038) üzenetére


bandus
veterán

látásnyelv: egy előadáson nem voltam benn, egy percet se, tanulni nem tanultam rá egy percet se, és 28/30ponttal zártam a félévet :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5040) norbiphu válasza Sk8erPeter (#5038) üzenetére


norbiphu
senior tag

hú lnye-t én is felvettem, de én csak zhra tervezek bemenni :DDD

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#5041) REDeath


REDeath
őstag

hmm felraktam 9.27-re a 9.52-es operát és kb csak hátrányom származik belőle :U a paneleket nemlehet kirakni fullscreenbe, ezt minek vették ki nemtudom, csak egy picinyke gomb volt, aztán a panelek feliratai is eltűntek bár ezt lht hogy visszalehet állítani de inkább nem keresgélem meg hanem emgszokom a piktogrammokat. viszont a js kezelése 1-2 oldalán meghülyült. ha elvégzem bme-t (szóval nem a közeljövőben xd) akkor megírom a saját operámat

am ezeket a kötelezően választható "potyakredit" tárgyakat melyik félévben érdemes felvenni? vagy mindenki érzi hogy mikor mennyit bír el? én speciel semmit se vetem fel első félévre, és nem is hiányzik, de majd ha egyszer szakirányra kerül a sor, a tanulmányi átlagot a potyatárgyakkal majd kicsit felkéne tornászni :)

[ Szerkesztve ]

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5042) bandus válasza REDeath (#5041) üzenetére


bandus
veterán

szakirányon már amugyis jó átlagok vannak, a potyatárgyakat meg bármikor felveheted. ha most nem vettél fel semmit, azse baj. szokd meg a tempot. aztán majd tavaszra bevállalsz 1-2-t. ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#5043) REDeath válasza bandus (#5042) üzenetére


REDeath
őstag

a szakirányt úgy értem, hogy bekerülni a szakirányra kell bizonyos átlag, informatikai technológiákra pl. egy harmadéves srác mondta hogy tavaly 3,8 volt ami azért elég kemény szerintem.
szóval szop az ember 2 évet az alapozó tágyakkal, aztán ha nicsn meg azátlaga megint szop mer nemtanulhatja azt amit szertne mer nemkerült be a szakirányra, és jóesetben van olyan szakirány ami még érdekli, rosszesetben csak aválsztható tantárgyak keretébn tanulhatja ami szeretne :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5044) norbiphu válasza REDeath (#5043) üzenetére


norbiphu
senior tag

Szakirány Minimum Átlag Létszám Létszámkorlát
AMIaut - Autonóm rendszerek 3.64 4.17 11 11
AMIinfokom - Infokommunikációs hálózatok és szolgáltatások 2.84 3.41 18 17
AMIintr - Intelligens rendszerek 2.87 3.65 21 21
AMImédiainf - Médiainformatika 3.32 3.78 16 16
AMImédiatech - Médiatechnológiák 2.36 2.9 17 17
AMImob - Mobil infokommunikáció 2.51 2.97 17 17
AMIrendszfejl - Rendszerfejlesztés 3.41 4.01 12 12
AMIrendszterv - Rendszertervezés 2.24 3.27 19 21
AMIszoft - Szoftverfejlesztés 3.62 3.99 23 23
AMIvállinfr - Vállalati információs rendszerek 2.62 3.16 13 13

ez volt a tavalyi ha jó a forrás. a kamutárgyak ha jól sejtem nem számítanak bele a szakirányhoz szükséges átlagba.

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#5045) concret_hp válasza REDeath (#5043) üzenetére


concret_hp
addikt

szakirány átlagba nem számítanak be a választható tárgyak. egyébként ha nem totál 2esre tolsz mindent, akkor max 1-2 szakirány van ahova nem férsz be.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#5046) REDeath válasza concret_hp (#5045) üzenetére


REDeath
őstag

nemcélom hogy totál 2esel nyomjam végig x(x --> végtelen) év alatt, de ha mégis úgy alakulna, azért örülnék annak is hogy nem buktam meg, de nyílván a maxra kell törekedni.
bár ha tényleg csak kettesem lesz, akkor valamit eltévesztettem az életemben :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#5047) Sk8erPeter válasza REDeath (#5041) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miről beszélsz? Operát be lehet állítani úgy, hogy teljesen ugyanúgy nézzen ki a felülete és minden más is, mint a korábbi, 9.27-esnél. Én is átálltam már a 9.52-re, és ugyanúgy ki lehet rakni fullscreenre az egyes füleket (ha jól értem, hogy mit mondasz), panelfeliratok is normálisan látszanak, tehát nem értem, mi a problémád.
Ja, és kis trükkel a Neptun is normálisan működik Opera alatt (ahogy korábban írtam).

Én úgy vagyok a "potyakredites" tantárgyakkal, hogy inkább minél előbb túl vagyok rajta, ezért is vettem fel még most. Mondjuk nekem mákom van, mert 3 tantárgyat elfogadtak a fősuliról, így csak kettőt kell elvégeznem! ;]
Amúgy szerintem nem "érzi" az ember, hogy mit bír el, hanem előre végiggondolja, hogy mennyi elvégzendő tárgy van, és azok arányában előreláthatólag mennyi ideje lesz a plusz tantárgyakra.
Azért is gondoltam, hogy már első félévben felveszek plusz tantárgyat, mert fősuliról tudom, hogy később egyre szarabb, ha sok tantárgy van, mert sokszor nehezednek is a tárgyak, több a követelmény (persze szakiránynál már nem így van), és olyankor jól jön, ha már elvégezted a pluszokat. Szerintem.

(#5039) bandus: az szép, respect! :Y :R Miből áll a ZH? Teszt? És totál evidens kérdéseket tesznek fel?
Csak mert akkor tényleg nem rabolom a drága időmet ezzel a sz@rral, inkább gyakorlok addig analízist, annak még van is valami értelme...

Sk8erPeter

(#5048) neduddki válasza KMan (#5035) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Aki bornyuapoloszakra jar az ne csodakozzon:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5049) TwentyS1X


TwentyS1X
csendes tag

Srácok, holnap ez a sportnap hogy lesz ? Fél bagázs kint lesz, a másik fele meg bent az órákon ?

A másik az, hogy meséltek valami budafoki úton található boltról, ahol fénymásolt könyveket, jegyzeteket lehet kapni. Ez így mennyire igaz, mert nekem szükségem lenne a Bánóczy feladatgyűjteményre. A mi gyakorlatvezetőnk nem írja össze, hogy kinek kell is kinek nem....(Ráadásul még azt sem mondta el,hogy pontosan melyik tanszéki szobában lehet kapni) Az nem csak egy sima fénymásoló, ahova viszek egy könyvet azt lefénymásolják és lefűzik ?

[ Szerkesztve ]

:(

(#5050) norbiphu válasza TwentyS1X (#5049) üzenetére


norbiphu
senior tag

abban a fénymásolóban vettem 2 éve a mikmak feladatgyűjteményt, gondolom most is erről lenne szó. (habár ilyen témában neduddki a szakértő kollega :D)

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.