Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) moleculez válasza Semin (#43148) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem ilyen van, eddig nagyon bevált! Ha úgy van akkor magammal tudom vinni, de amúgy része az asztali töltőnek. Jól kitalált koncepció.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43152) NemMo


NemMo
őstag

Szeintetek mennyi ideig lehet még kompromisszumok nélkül használni ipad 9-et? Böngészés, YouTube, email, chat lenne a felhasználási terület. Tudom ezek nem túl erőforrásigényes dolgok, de a 3Gb ram nagyon kevés manapság a böngészéshez. Az a baj, hogy az air 5 legalább 100 ezerrel lenne drágább és baromira nem használnám ki a bika hardvert

(#43153) Parson válasza NemMo (#43152) üzenetére


Parson
addikt

Én 5-6 évet még lazán megszavazok neki. De hogy közben hol jönnek elö a finom kompromisszumok... az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43154) Alex91 válasza NemMo (#43152) üzenetére


Alex91
félisten

3-4 ev, utana ugyis behal az akksi… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43155) kinder93 válasza NemMo (#43152) üzenetére


kinder93
aktív tag

Azt azért nem mondanám, hogy a 3GB RAM “nagyon kevés” a böngészéshez!

(#43156) NemMo


NemMo
őstag

Köszönöm mindenkinek a véleményt. Megnéztem az ipad 10 is, de az ára és amit kapok érte az nevetséges. A 9-et 130 ezerért lehet megvenni sufni boltokból. 1 év apple jótállás miatt lényegtelen hol venném meg. 240 ezerért lehetne air 5 venni. Nehéz döntés ez :))

(#43157) chatran válasza Alex91 (#43154) üzenetére


chatran
őstag

7 éves az Air2-m és az akkuja köszöni szépen még jól van. :) Jó nyilván nem 100-as már, de még mindig tökéletesen használható böngészésre Youtube és Netflix nézésre.

Mondjuk az is igaz, hogy az Air2 anno prémium volt, ezek a sima iPad-ek meg másodvonalas termékek. Én a legelső SE-nél vettem észre, hogy gyengébb az összeszerelés, mint a régi iPhone5-é.

(#43158) Alex91 válasza chatran (#43157) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam mondjuk 6 ev korul van a kora, de mar erezheto, hogy gyengebb az akksija :). Egyebkent a gyerek meg eleg jol hasznalja, bar ugye uj OS mar nincs ra. De teny, hogy ez tamogatasban jol kihuzta, hisz 2014-ben jott ki, ha jol emlekszem…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43159) Alex91 válasza NemMo (#43156) üzenetére


Alex91
félisten

Tartalom fogyasztasra sima iPad.
Ha esetleg gyart az ember tartalmat is, akkor Air.
Ha meg penzt keres vele, akkor Pro…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43160) bostone válasza NemMo (#43156) üzenetére


bostone
addikt

Az iPad 9 az egyik legjobb cucc kategórián belül és kívül is.
Magamnak is akartam egyet a pro meg a mini mellé, de ígéretet kaptam, hogy a fejemen verik szét, ha még egy kütyüt hozok a házba.

[ Szerkesztve ]

(#43161) consono válasza NemMo (#43152) üzenetére


consono
nagyúr

Én iPad 8-at használok több mint két éve napi szinten böngészésre is, köszöni szépen jól van a 3GB-val. Persze lehet, hogy nem ugyan azokat az oldalakat látogatjuk. 240-ért én már nem tabletet vennék, de ez az én bajom :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#43162) vendingo válasza NemMo (#43152) üzenetére


vendingo
veterán

Pár hete voltam ilyen helyzetbe mint te. Air5 vs ipad9.
Végül ipad9 lett, nem bántam meg, tartalomfogyasztásra bőven elég.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43163) NemMo


NemMo
őstag

Nem tudok mindenkit megcímezni, de a sok válasz alapján jó lesz nekem az ipad 9. Tényleg köszönöm mindenkinek! :R
Le is adom a rendelésemet

(#43164) smc válasza Sumptuous (#43140) üzenetére


smc
addikt

Azt tudjátok ugye hogy a hegyet lecsavarva a burkolat alá be van írva az SN? Mondjuk good luck leolvasni.. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43165) Parson válasza bostone (#43160) üzenetére


Parson
addikt

Ez jó volt. :DDD
Amúgy az iPad 9 szerintem is nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#43166) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Én teljesen "szűz" felhasználó vagyok, nap mint nap meglepődök miket lehet csinálni az iPad-el. Most összeraktam, hogy iPad-en keresztül tudjak hívásokat fogadni és indítani a Facetime-al. És most látom, hogy követi a mozgásomat a Facetime kamerája :Y

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#43167) Allien válasza Gubu0101 (#43136) üzenetére


Allien
veterán

Ragaszkodsz az eredetihez? Vannak alternatív pencilek. Boltból, nem aliexpress, ergo, ha baj van, még garit is kapsz. Már 10 felett van olyan, ami jó is (legalábbis, működik rendesen). :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43168) Gubu0101 válasza Allien (#43167) üzenetére


Gubu0101
veterán

Igen,multkor ajanlottak nem apple pencilt.Aztan ugy dontottem,hogy csak veszek hozza eredetit majd.Azert koszi :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43169) consono válasza Gubu0101 (#43168) üzenetére


consono
nagyúr

Én magamnak alternatívot vettem, mert én keveset használom, de a lányomnak, aki rajzol is az iPaden megvettem én is az eredetit. Nyomás érzékelés nincs utángyártottban...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43170) Gubu0101 válasza consono (#43169) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem is rajz miatt kell majd.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43171) MolnarZolee


MolnarZolee
tag

Sziasztok! Új vagyok ios téren, ezért nézzétek el nekem , ha esetleg hülyeségeket kérdezek! Van egy 1. és egy 4. generációs iPad-em. Az 1en használtam egy appot (emiatt vettem) amit most az istenért nem tudok letölteni. Az appstoreban ott van a purchased cuccok közt, nemrég még rendben felajánlotta a legutolsó kompatibilis verziót , de már nem. A 4.en ugyanezzel az ID-vel viszont működik. "Természetesen" csak ennél az appnál van gond, ha meg akarom nyitni a storeban az app részleteit, akkor nem tud csatlakozni az appstorehoz. Mi okozhatja ezt?
A kérdésem 2. része:
egy másik ipad1-ről át tudom-e vinni az alkalmazást az enyémre? A 3utools tud-e backupot csinálni nem jailbreakelt eszközön is?
Előre is köszönöm a segítséget !

(#43172) MolnarZolee


MolnarZolee
tag

Közben addig-addig kísérletezgettem, hogy sikerült egy olyan régi backup-ot visszaállítanom, amin az iCloud egy azóta törölt ID-val volt bejelentkezve :( ! Kijelentkezni természetesen nem lehet. Visszaállítani sem az itunes sem a 3utools nem tudja, jelenleg recovery módban megállt a cucc. :(

(#43173) ittakary válasza MolnarZolee (#43172) üzenetére


ittakary
nagyúr

hogy sikerült bejelentkezned a visszaállításhoz egy törölt accountba?

(#43174) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Mennyire erősen fogja az ipad pro-t a gyári folio tok (bill nélküli)? Kaptam egy allisat de gyenge mint a harmat.

(#43175) phgergo


phgergo
aktív tag

Sziasztok ma vettem egy ipad 10;9et. Tudnatok mondani mukodo torrentet akar online akar alkalmazasban? Filmeznek es pc nelkul oldanam meg. Koszonom.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#43176) MolnarZolee válasza ittakary (#43173) üzenetére


MolnarZolee
tag

Egy fél évvel ezelőtti biztonsági mentést állítottam vissza a jelenlegi ID-vel , de az iCloud a régi, azóta törölt ID-vel bejelentkezve "jött vissza". Kb az 5. visszaállítási (teljes ios 10.3.4 ) módszer bejött a 3utools-al. Végül arra jutottam , hogy nem próbálkozom azzal a bizonyos app-al. :) Androidon az ilyesmit pikk-pakk megoldom, de vannak dolgok, amik iPad-en jobban működnek. :)

(#43177) ittakary válasza tacsk0 (#43174) üzenetére


ittakary
nagyúr

hát kb izomerő kell hogy kipattintsam, soha nem esne ki magától, csak ha direkt jojózva rángatod a tokot fogva... de lehet még akkor se :D

#43175 phgergo: google a barátod

[ Szerkesztve ]

(#43178) phgergo válasza ittakary (#43177) üzenetére


phgergo
aktív tag

Szia, ilyen valasszal az egesz phnak semmi ertelme nem lenne. A kerdesemet azert tettem fel hatha van jobb mint amit en talaltam.

Hoppá, már tele vagy bejglivel? Akkor gurulj be a T4tt0id Twitch csatornájára, mert most egy 20.000 FT értékű PSN/Steam feltöltőkódot sorsolunk ki! ️ Lehet, hogy a következő játékod már nem csak a Streamen fog pörögni! https://www.twitch.tv/t4tt0id

(#43179) ittakary válasza phgergo (#43178) üzenetére


ittakary
nagyúr

még írtad is hogy filmeket akarsz nézni letölteni, az pedig illegális, ilyenekert szoktak tiltogatni a moderátorok

(#43180) Mátésum válasza ittakary (#43177) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Azt megkérdezhetem, hogy az Ipad sarkai, oldala mennyire van veszélyben? Én azért félek a gyári toktól, mert az oldalakat, ha jól látom, nem védi.

(#43181) ittakary válasza Mátésum (#43180) üzenetére


ittakary
nagyúr

utazásra spigen minden oldalról védő van

csak itthon használó Smart Folio tokban

(#43182) NGA


NGA
addikt

Egy kis segítséget kérnék:
Adott egy Ipad 9 és egy A1314 USA magic keyboard.
Ha beállítom a magyar billentyűzetet, akkor a 0 helyén hosszú í van. Lehet ezt állítani valahogy?

(#43183) NGA


NGA
addikt

Most néztem, nem USA hanem UK. Hosszú shift-es, ilyen:

(#43184) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Ipadra szeretnék váltani Tab S7-ről (ha már a telefonok IPhone-ok).

Akár használt is lehet, 4G változat kellene, olyan 250K-ig bezárólag.

Minél jobb üzemidő lenne a lényeg. A felhasználás streaming és játék (Diablo Immortal, CoD).

Mit ajánlanátok? :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43185) smc válasza F.B.I. (#43184) üzenetére


smc
addikt

Nézd meg az árakat, aztán dobd be hogy mit találtál, miért mi keressünk? :P ;]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43186) F.B.I. válasza smc (#43185) üzenetére


F.B.I.
veterán

Csinálom majd főnök. :DDD

Ipad Pro 11 2018 vagy IPad Air 5 M1-el?

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43187) Mátésum válasza ittakary (#43181) üzenetére


Mátésum
aktív tag

Értem, köszi

(#43188) consono válasza F.B.I. (#43186) üzenetére


consono
nagyúr

Én az M1 miatt hosszabb támogatást látok az Air-nél, inkább azt venném.

"In God we trust. All others must bring data"

(#43189) bostone válasza F.B.I. (#43186) üzenetére


bostone
addikt

A 64GB lehet sovány lesz. Érdemes a nagyobbat venni.

(#43190) F.B.I. válasza consono (#43188) üzenetére


F.B.I.
veterán

Köszönöm! Ez ki is ment a fejemből, hogy a szoftver itt fontosabb. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43191) F.B.I. válasza bostone (#43189) üzenetére


F.B.I.
veterán

2 játék lesz rajta, filmeket, zenéket nem töltök le. Így is?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43192) bostone válasza F.B.I. (#43191) üzenetére


bostone
addikt

A cod magában jó sokat zabál, nálam 22GB-ra hízott és ez csak több lesz. A legnagyobb tárhelyet igénylő alkalmazás, így maradt 13GB szabad, pedig nem tárolok sem fotót, sem zenét, sem videót.
Talán elég lesz hosszú távon, ha beosztod.

(#43193) smc válasza bostone (#43192) üzenetére


smc
addikt

Na igen, játéktól függ igazából. Ha van lehetőség én is nagyobbat vennék. M1 viszont minden tekintetben egy hatalmas előrelépés. Támogatás hosszabb, erősebb es a ram is kétszer annyi benne. Cserébe nincs promotion kijelző es csak két hangszóró a négy helyett. A többi kvázi lényegtelen.
Na innen dönts :DDD
Kitolni nem lehet a keretet?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#43194) F.B.I. válasza smc (#43193) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem, nyaralni is menni kell (asszony megöl), illetve túl sokat kellene ráfizetni az S7-re és az sem gyenge. :N

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#43195) bostone válasza F.B.I. (#43194) üzenetére


bostone
addikt

A kevés tárhely sosem jó. Egy jóbarátom is air-t használ. Fullosan tudja tolni a codot, de a hamarosan érkező Warzone Mobile már nem fér fel a gépre.
Szóval, bármi érkezhet a jövőben, ha az ember ott áll letolt gatyával és futni kell, akkor mi van?

(#43196) mr.tamasbiro válasza F.B.I. (#43191) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nekem is 64 gigás van és van 37 szabad és van egy csomó kép és alkalmazás is . Filmet nem tárolok rajta. Viszont Facebook ,insta ,tic toc stb rajta van. Szeritmem elég a 64.

[ Szerkesztve ]

(#43197) vendingo válasza mr.tamasbiro (#43196) üzenetére


vendingo
veterán

Most lehet elég, de később?
Régebben 8-16gb is elég volt, most meg a rendszer nem férne el rajta.
Nekem is 64-es van, de játszani kevés. Nekem döntenem kellett, hogy diablo, vagy genshin. A kettő együtt nem fért rá.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43198) moleculez válasza smc (#43193) üzenetére


moleculez
veterán

Játéknak kell a hely... Vedd a nagyobbat ha belefér.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43199) BlackJack21 válasza F.B.I. (#43191) üzenetére


BlackJack21
tag

A DI nekem az S7 FE(SM-T733) -n 19GB-t foglal, IOS-en is(SE2 2020, 3,5GB az app+15,2GB adat). Mindkét esetben ha leteszem az appot, akkor kilövi a memóriából. Így meg kell várni az újraindulást. Jellemzően a tableten játszom, itt azért sokszor előfordul, hogy leáll a játék. Ha nekem kellene választani, akkor az air5 lenne a választott.

(#43200) weiss


weiss
addikt

Helló, 5/6th gen iPad mennyire használható manapság? Azt olvastam új iPadOS elég lassú, főleg az ötösön. Lehet ezeket downgrade-elni? Csak net, FB,YT, lenne, semmi játék.

I did nothing, the pavement was his enemy!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.