Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) #16820480 válasza Ragnar95 (#1300) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem tudom, azt külön engedélyezni kell?
Mostmá rmondjuk mindegy, mert megcsináltam, szerintem többet nem nagyon fog kelleni, de azért köszi! :)

(#1302) Ragnar95 válasza #16820480 (#1301) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem emlékszem,h alapból engedélyezve van-e, de nem árt ránézni, mert valószínűleg ez volt a baj :K Beállítások>Általános>Alkalmazásfrissítés a háttérben alatt találod.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1303) #16820480 válasza Ragnar95 (#1302) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, majd megnézem! :K

(#1304) akoska07 válasza Ndruu (#1298) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ezt nem nagyon értem. :B

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1305) oba válasza akoska07 (#1304) üzenetére


oba
addikt

gondolom a pc -n indítod a böngészőt és ott nyitod meg a lejátszó url -jét, és wifin keresztül megy a feltöltés
ugyanazon a hálózaton kell lennie a pc -nek és az ipadnek

(#1306) univerzita válasza akoska07 (#1288) üzenetére


univerzita
addikt

Ajálom neked a Remote File appot a App Store-ból. Nagyon szuper file kezelö app könyen csatlakozol vele mindenhez és van benne media player is.

(#1307) bundli


bundli
tag

iPad mini retina vagy Air?

Olvasásra valóban sokkal jobb választás az Air? Főként PDF és böngészésre használnám, utazáskor, vagy otthon.

[ Szerkesztve ]

(#1308) Ragnar95 válasza bundli (#1307) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól függ, melyik méret kényelmesebb neked, hiszen csak a méret a különbség köztük. Otthonra inkább Air, utazáshoz ha viszel táskát, szintén jó az Air, de napi hurcolásra lehet, hogy jobb választás a Mini.
De az tény, hogy mindent kényelmesebb az Airen csinálni (netezés, olvasás, játék) a nagyobb kijelző miatt.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1309) StLui


StLui
veterán

Üdv!
HA-n látok 100-ért használt, 120-ért bontatlan 32GB-os Air-t. Reális ajánlatok ezek?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1310) akoska07 válasza StLui (#1309) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igen,120-ért jó vásár.
140K körül van az új.
Én 144k-ért vettem a 32Gb Wifi verziót.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1311) StLui válasza akoska07 (#1310) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, főleg attól félek nem túl jó vásár-e?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1312) Ragnar95 válasza StLui (#1311) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Bontatlan iPadnél nem sok buktató lehet, hogyha nem lopott és az Apple oldala szerint él rá a gari aktiválás után, akkor nem lehet vele gond.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1313) StLui válasza Ragnar95 (#1312) üzenetére


StLui
veterán

Köszi neked is!

Ez olcsóbb mint a US netto ár, ez hogyan lehetséges, van ötletetek? Nem akarok utána menni, hogy hátha még olcsóbb, csak megérteni. Nyilván nem adja el a nemrég vett air-t egy rakat bukóval. Egyszer vettem deutchemark-ot nagyon olcsón, nem volt véletlen, azóta bizalmatlan vagyok.
Közben látom, hogy 220V-nél a netto ár nem sokkal több, mondjuk azt sem értem, de az csak frankó :)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1314) akoska07 válasza StLui (#1313) üzenetére


akoska07
nagyúr

Egyszerüen kérdezz rá miért adja el.
Nem biztos,hogy vette. Lehet ,hogy kapta és volt neki már egy.
Érdeklődj mi az eladás oka.
Talán akkor kiderül miért adja olcsóbban.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1315) StLui válasza akoska07 (#1314) üzenetére


StLui
veterán

Jogos, ez lesz a legegyszerűbb :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1316) llaszlo válasza StLui (#1309) üzenetére


llaszlo
veterán

A Stanley-B-s hirdetésre gondolsz? Régi tag nem hiszem, hogy át akarna verni.

(#1317) StLui válasza llaszlo (#1316) üzenetére


StLui
veterán

Igen, ez volt nekem is a bizalomra okot adó pont, e nélkül rá se kérdeztem volna végképp, annál beszaribb vagyok :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1318) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

Használt ipad vásárlása előtt állok, max 80 ezer forintot tudok erre szánni és a hirdetések szerint a 4-es wifi-vel16GB-al belefér ebbe a keretbe.
Hogyan tudnám kiszűrni hogy a készülék ne legyen lopott? Olvastam feljebb itt a fórumba, hogy le lehet ellenőrizni a sorozatszámot, de ha jól láttam ott csak a garit írja ki.
Ha mondjuk az eladónak van blokkja az elég? Vagy érdemes itt is adásvételit írni? Vagy ez hülyeség? :)
Illetve amit még nem értek, hogy látok ilyen hirdetést: eladó 4. generációs ipad 2 retina kijelzővel, ez mit takarhat?
Köszönöm!

(#1319) focvis válasza StLui (#1317) üzenetére


focvis
veterán

Az ár miatt ne aggódj, amit én rendeltem még januárban az is az USA-ból jött és Áfásan volt 100, de csak 16-os. Nem lopottak, ottani "mega" kereskedőtől szerzik be és igyekeznek versenyképesek lenni.

@Tomi13:
1. van egy lopott Apple cucc adatbázis a beszeljukmac.com oldalon, nyilván nem teljes, de érdemes ránézni.
2. Szvsz hülyeség.
3. Szvsz szintén hülyeség. Vélhetően iPad 4-re gondolhat.

Nézd meg az olx.hu-n is, ott akadnak igen jó vételek, de sok a csaló/ügyeskedő.

[ Szerkesztve ]

(#1320) Ragnar95 válasza Tomi13 (#1318) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha full dobozos, akkor szinte biztos,h nem lopott, mert dobozostul elég ritkán lopnak iPadet, de úgy összességében nagyon kevés iPadet lopnak el. Ha blokk is van, akkor 100%, h nem lopott a készülék, de adásvételit ettől még minden esetben érdemes/kell írni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1321) Tomi13 válasza Ragnar95 (#1320) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Köszi, a 4. generációs ipad 2-re nincs ötleted?

(#1322) Ragnar95 válasza Tomi13 (#1321) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valami nagy kavar van ott, mert ilyen nincs. Maximum arra tudok gondolni, h iPad 4, csak azért írja az eladó,h retina 2, mert ugye az a 2. retinás modell, mert az iPad 3-nál jött be a retina kijelző, de elég hülye megfogalmazás, az egyszer biztos.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1323) llaszlo válasza Tomi13 (#1321) üzenetére


llaszlo
veterán

Azt nézd meg, hogy milyen a csatlakozója. Ha lightning, akkor tuti a 4-es. Csak az meg az Air van 10"-osban ezzel a csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

(#1324) Tomi13 válasza llaszlo (#1323) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Ez egy szuper ötlet, hogy erre nem gondoltam...
Köszönöm!

(#1325) akoska07


akoska07
nagyúr

Hi!

Ha megnyitom az itunes-t,miért nem látom az alkalmazásaimat ?
Bedobja azt hogy Alkalmazások az App Store-ban. :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1326) Ragnar95 válasza akoska07 (#1325) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gépen töltötted le őket? Ha nem, akkor nyomtál vásárlások átvitelét az iPadről? Csak mert ezek egyike elengedhetetlen ahhoz,h az Alkalmazások fül alatt ott legyenek az appok.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1327) akoska07 válasza Ragnar95 (#1326) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ipad-en töltöttem le őket.

Tegnap látta mindet.
Megjelent az itunes-ban az összes képernyő az ipad-ről és tudtam dolgozni a kijelzőn található programokkal.

Azt hol kell nyomni,hogy várálások átvitele ipad-ről ?

Ha rányomok a zenére akkor látja a számokat.
Amint átnyomom alkalmazásokra kiirja amit fentebb irtam.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1328) akoska07


akoska07
nagyúr

Az itunes fejlécen nem kellene kiirnia az ipad nevét pl, jóskapista ipadje ?
Ott csak az apple logo van.

Annyira nem értek ehhez az itunes-hoz.
És eléggé bosszantó,hogy nem tudok csinálni semmit.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1329) Ragnar95 válasza akoska07 (#1327) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja hogy ott szeretnéd látni őket, az más :D
Ha rámész az iPadre, majd azon belül az alkalmazások fülre, ott valóban látnod kéne az összes oldalt. Az állapotsávon nem kell írnia, a bal oldali menüsoron kell hogy ott legyen az iPad, hogyha csatlakoztatva van.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1330) univerzita válasza akoska07 (#1328) üzenetére


univerzita
addikt

Igen ki kel írnia bal oldalt a neved.

(#1331) akoska07


akoska07
nagyúr

Köszi srácok,most megint megy.

Az ikonokat hogyan tudom mozgatni ?
Szeretném átrakni egyik oldalról a másikra.

Illetve az állitható,hogy hány ikon férjen el a képernyőn ? (szeretnék többet látni egy képernyőn)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1332) univerzita válasza akoska07 (#1331) üzenetére


univerzita
addikt

Megérinted a ikont és az rezgésbe jön. Maj újal athúzod a kívánt helyre.

[ Szerkesztve ]

(#1333) Ragnar95 válasza akoska07 (#1331) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem állítható, maximum 20 ikon fér el egy lapon, de mappákba bármennyit berakhatsz.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1334) akoska07


akoska07
nagyúr

Csak itunes-ban tudtam áthuzni ikonokat egyik oldalról a másikra.

Igen,vszinü majd mappákat fogok csinálni
ha rájövök hogyan kell. :DDD

Androidon minden sokkal egyszerübb.
(HTC One M7-em van)

Más:
Ti hogyan tartjátok tisztán a kijelzőt ?
Eléggé meglátszik rajta minden.
Minden egyes használat után letörlitek ?
Ha igen akkor mit használtok ?

Közben találtam a 3D-s szemüvegek tokjaiban törlőkendőt,gyönyörüen letakaritja.
Egyet elviszek.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1335) GALARDO válasza akoska07 (#1334) üzenetére


GALARDO
addikt

Egyik appot ráhúzod a másikra, és kész is a mappa. ;) Ugyan úgy működik mint a vánon.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1336) akoska07 válasza GALARDO (#1335) üzenetére


akoska07
nagyúr

Köszi,már megy is.

Nem tudom mi az a vánon. :B

App store tőletek is minden egyes alkalommal kéri a jelszót amikor le akartok tölteni vmit ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1337) univerzita válasza akoska07 (#1334) üzenetére


univerzita
addikt

Pedig nagyon egyszerü athúzni ikont másik oldalra. Amikor mozgásba vannak a ikonok ha a második oldalról a elsöre akarod húzni akkor húzd a ikon tisztára a bal oldalra és a oldal átvált elsö oldalra.

(#1338) GALARDO válasza akoska07 (#1336) üzenetére


GALARDO
addikt

Hátécé vánon. ;) Igen, a jelszót mindig kérni fogja.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#1339) Ragnar95 válasza akoska07 (#1336) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, biztonsági okokból minden letöltésnél kér jelszót, de beállíthatod, hogyha egyszer beírod, akkor egy milyen időtartamon belül ne kérje újra (5perc,15perc,stb).

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1340) akoska07


akoska07
nagyúr

Mostmár megy a rendezgetés. (várni kell egy kicsit amikor a szélére huzom az ikont)
Köszi srácok.

Bluetooth kompatibilis androidos telefonokkal is vagy csak apple cucokkal illetve kiegészitőkkel ?

Samsung S Advance-al illetve a telefonommal (hátécé ván :DDD ) próbáltam összehozni és azt irta ki,hogy Nem kapcsolódik azután,hogy mindkét készüléken rányomtunk a párosításra.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1341) Ragnar95 válasza akoska07 (#1340) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A Bluetooth nem fájlküldözgetésre van, csak bluetoothos kiegészítőket tudsz azon keresztül csatlakoztatni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1342) akoska07


akoska07
nagyúr

Most újra próbáltuk,a telefon kiírta hogy párositva,az ipad meg kiirja,hogy nem kapcsolódik,Illetve győződjön meg róla,hogy a xy eszköz be van kapcsolva és hatókörön belül található.

#1341 Ragnar95 : Köszi. Legalább most már tudom.
Tehát akkor apple cuccokra sem tudok küldeni...

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1343) Ragnar95 válasza akoska07 (#1342) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De, Apple cuccokra AirDroppal tudsz küldeni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1344) bundli


bundli
tag

Miféle dolgokra érdemes figyelni használt iPad 4 vagy Air vételekor? Vannak ismert gyári hibájuk? Kijelző/home gomb, bekapcsológomb stb.

A másik kérdésem, hogy 16-os iPad-en mennyire lehet ellenni, max 1-2 db. HD játék mellett, viszonylag sok apróbb app lenne még rajta, PDF, könyvek, esetleg pár sorozat. Kép, zene, film nem igazán.

(#1345) Ragnar95 válasza bundli (#1344) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs ismert hibája egyik modellnek sem. Ellenőrizd le a sorozatszámot,h valóban garis-e, illetve nézd meg,h külsérelmi nyom nincs-e rajta, illetve nyomkodd egy kicsit, wifit, kamerát próbáld ki, stb.
Ez teljes mértékben egyénfüggő, nekem néha a 32GB is kevés, 64 az igazi, de van, akinek a 16 is sok. A leírt igényekre valószínűleg elég lesz a 16GB, de hát nem mindegy, hogy mennyi apró app és mennyire aprók, illetve mennyi sorozat és milyen hosszúak, de nagy valószínűséggel elég lesz a 16GB.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1346) StLui válasza focvis (#1319) üzenetére


StLui
veterán

Köszi!, ez végképp megnyugtató, hogy van legális forrás ilyen olcsón!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#1347) llaszlo


llaszlo
veterán

FIGYELEM aki most akar venni iPad-et!!
Auchan árak:

(#1348) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Nah megjött az iPad mini retina. Jó a cucc, de ez az első saját Apple termékem, és hát szokni kell.

Nem mondom azt, hogy baromi elégedett lennék. Szép a kijelző, jó az akku, remndben van a hardver, de hiányoznak a gyors vissza gombok "lentről", helyette a képernyő tetején kell keresni valami "kész" agy akármilyen feliratot, vagy marad a lenti középső fizikai gomb...

Más koncepció, de nem jön be annyira. Droidon gyorsabban lehet mászkálni, mert jobban kézre esik minden, a visszagomb, az mindig ott van, satöbbi.

A másik legidegesítőbb dolog az az, hogy amikor a storeban mászkálok, és a wifiről le sem csatalkozok egy percre sem, akkor is sokadszorra kérdi meg az apple ID jelszavát. NA NE már, hogy 2014-ben itt tartunk. Mi az istennek nem jegyzi meg? Hol lehet ezt beállítani?

Amúgy persze jó, élvezem, az app kínálat nagyon remek... könyvekből lehetne sokkal több, újságos kínálat nagyjából rendben... a filmek drágák, azt nem fogok venni, megvárjuk míg bejön a netflix. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1349) Alex91 válasza unrealnoise (#1348) üzenetére


Alex91
félisten

5 ujjas gesztust bekapcsoltad rajta...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1350) oba válasza unrealnoise (#1348) üzenetére


oba
addikt

sokkal jobb mint androidon mert akármilyen appból. 5 ujjas összecsippentéssel homera jutsz illetve a négy ujjas jobbra balra lapozás a megnyitott appok között is nagyon komoly

settingsben be lehet kkapcsolni

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.