Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) vtechun válasza B-L-A-C-K (#448) üzenetére


vtechun
veterán

Optimálisabb is lehetne, egy platformot használni. De tegyük fel, le akarok tólteni torrentről valamit, ezt megteszem a droidos telón, aztán bittorrent snyccel, vagy kármilyen sync progival megosztom ipaddel. Tényleg, bittorrent synccel szinkronizálok pl. ebookokat, ez is nagyon jó kis cucc, egyéb felhasználásra is tudom javasolni

(#452) Xero válasza vtechun (#451) üzenetére


Xero
nagyúr

Telefonon torrent. Ok... :o :DDD

Én ha annyira meg akarok nézni mondjuk egy sorozatot, azt uTorrent remote-al lekapom az otthoni gépen, majd az be is kerül Plex-be és már nézhetem is iPad-en vagy iPhoneon. A MP és az alá tolt 80/25, meg némileg jobban is szedi a lábát egy 1080p-s anyagnál. :P

[ Szerkesztve ]

(#453) focvis válasza B-L-A-C-K (#448) üzenetére


focvis
veterán

Feljebb már összefoglaltam a saját fenntartásaimat, azzal még kiegészíteném, hogy rendszeresen elejtem, néha eláztatom a telefonomat és tokot nem használok. Ha mindezt egy 200 000 Ft-os telefonnal tenném, azonnal t#k#n bökném magam. Az iPadet meg nem használom utcán, így a rongálás nagyjából kizárva.

Poénból én is torrentezek nagy ritkán telefonon - addig sem kopik a laptop (7-8 éves) :DDD

(#454) B-L-A-C-K válasza focvis (#453) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én meg fordítva vagyok így, általában csak iPhone-t használom, meg a notit ágyból, ipad 2 csak úgy van, vagyis inkább asszonypajtás játszik/netezik rajta annyi. Viszont androidról váltottam 1 éve, az már nem kellene, vagyis próbáltam visszatérni de valahogy sosem jött össze...:)

(#455) vtechun válasza Xero (#452) üzenetére


vtechun
veterán

Ez a telefonon torrent vészhelyzetben értendő :) ilyen célra is jó az otthoni htpc-m (amin mellesleg linux fut), de van amikor egyszerűbb egy androidos készüléken mókolni

(#456) randras válasza B-L-A-C-K (#448) üzenetére


randras
veterán

Hamar lemerül, na meg olyan egyedi sem szeretnék lenni, ami vele jár. :))

Bár nem nekem szólt a kérdés.

(#457) B-L-A-C-K válasza randras (#456) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Általában reggel leveszem a töltőről, este megint rárakom, így nem érdekel a hamar merülés, ha 1 napomat nem bírná ki akkor nekem sem kellene.

"na meg olyan egyedi sem szeretnék lenni, ami vele jár."

Ezt már vagy 28x leírtam hogy mielőtt megvettem bő 1 éve az első iPhone-om előtte parasztvakításnak gondoltam az egészet, meg majdnem "leköptem" akinek az volt (persze nem de a lényeget érted)... :) Akkoriban már azaz bő 1 éve az i4-nek nem volt olyan vészesen magas a használt piaci ára így gondoltam veszek egyet, csak megnézem...Na 2 hét alatt úgy megtetszett hogy azóta a jelenlegi i5-öm a 10. iPhone-m...Próbáltam visszatérni androidra, de pl legutóbb is G2 1 napi nyomogatása után is azt mondtam nekem iPhone még mindig a telefon....:)

(#458) randras válasza B-L-A-C-K (#457) üzenetére


randras
veterán

Én telefonról osztok netet a tabletnek, kb. 5 órát/nap, így is elmenne az iPhone? :N

Második része inkább vicc volt mint komoly érv. :)

[ Szerkesztve ]

(#459) Bodz válasza Zozzy94 (#438) üzenetére


Bodz
nagyúr

Net, Battle Islands, eBay, e-mail, rádió, Skype, szakácskönyv, vonaton néztem már filmet, illetve erről menne néha a DAC is, ha végre találnék a gyárin kívül működő cck-t.
Örülnék mondjuk egy Tippmix appnak, bár böngészőből is megy, de na... :)

[ Szerkesztve ]

(#460) B-L-A-C-K válasza randras (#458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Második része vicc volt? Akkor jó hogy feleslegesen írtam :) Nekem az iOS egy gyors stabil rendszert ad, ez a 7.1 már teljesen jó (vagyis eddig nálam minden rendben van). Androidban lehet több a személyre szabhatóság, de itt ennél pont az tetszik hogy annyi van amennyi kell, se több se kevesebb, és ráadásul jól kezelhető. Persze már az android is elég jó ahogy nézegettem G2-n, de valahogy nem tudott megfogni mégse. Na meg maga az i5/5S mint készülék nekem külsőleg is jobban tetszik, méretben pont akkora hogy még normálisan kezelhető, vékony, könnyű....Normális androidos telefonok G2/Nexus 5...stb meg már nekem nagyok, és kényelmetlenek.

Sose osztok netet, iPad 2-be van egy 8 giga/hó-s kártya az bőven elég nekünk, így nincs szükségem osztogatni.

Amúgy meg kár ezen vitázni, nekem bejött a váltás androidról, de mindenki azt használja ami tetszik neki. Csak meglepődtem hogy itt mennyien szeretik az iPad-et, viszont az iPhone-t nem használják sokan (mármint itt).

[ Szerkesztve ]

(#461) randras válasza B-L-A-C-K (#460) üzenetére


randras
veterán

Nekem meg kevés a 4". Talán meg tudnám szokni, jelen pillanatban 5"-ről váltanék, de nem akarok. A Lenovo P780-am 4000 maH-s akksijának hiányát viszont szerintem nem tudnám megszokni. :N

(#462) vtechun válasza randras (#458) üzenetére


vtechun
veterán

Milyen módon osztod meg?

Mert nagyon tudom ajánlani a bluetoothos megosztást a netre, mert nagyságrenddel kevesebb akksit eszik az osztó részen (is).

(#463) randras válasza vtechun (#462) üzenetére


randras
veterán

Wifin. Ígyis keveset fogyaszt, de majd kipróbálom, köszi.

(#464) vtechun válasza randras (#463) üzenetére


vtechun
veterán

Gondolom egy egész napos megosztást nem bír, nem? BT-vel szerintem simán menne. Bár ugye nem túl nagy a sebesség, de böngészésre megfelelő.

(#465) apeto86


apeto86
csendes tag

sziasztok!
retinás ipadhoz (4th gen, 10") keresek legalább 2, de inkább 3 méter hosszú lightning kábelt, ami tölt rendesen. A kínaiakat elfelejthetjük, viszont kipróbáltam már a griffin által gyártott 3 méter hosszú kábelt is és azzal sem töltötte (a szokásos figyelmeztetés: a termék nem eredeti és lehetséges h nem fog megfelelően működni).
van bárkinek bármi ötlete hogy mit vegyek? már próbáltam a gyári kábelt usb hosszabbítóval is viszont az se működött.
előre is köszi a segítéget.

(#466) erdoke válasza B-L-A-C-K (#460) üzenetére


erdoke
titán

Én iPad után lettem iPhone-os (iPad 2 3 éve, majd fél évvel később i4S). Egyszerű és kényelmes a kettő együtt, de a telefonhoz ragaszkodnék én is kevésbé. Mondjuk sok választásom már nincs, bő egy éve csak iOS mobil eszközt támogat a cég. Persze folyamatosan vizsgálják a lehetőségeket telefon és tablet fronton is, de még egy ideig biztosan nem lesz más.

A legjobb aláírás a héten

(#467) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

iPad mini wifi 16 gb 7 hónapos 55-ért megéri? Ezt személyesen is meg tudnám nézni, azért lenne ez érdekes. Továbbá wifin kívül mit nézzek meg rajta?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#468) randras válasza Mela Kehes (#467) üzenetére


randras
veterán

Hát 71-ért kapni újat szürkeimportból 1 év garival. :U 30% használatból eredő veszteséggel is 50, ami 7 hónaphoz képest elég szerény, tehát én 50-nél többet nem hiszem hogy adnék érte, ha nem patyolat.

(#469) Mela Kehes válasza randras (#468) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Legnagyobb problémám az, hogy rengeteget Pesten lehet megvenni, ez meg itt van 30 km-re. Meg tudnám nézni, nem lenne postaköltség. Egyébként wifin és a külső kinézetén kívül mást nem kell megnézni?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#470) randras válasza Mela Kehes (#469) üzenetére


randras
veterán

Nem tudom. Kijelző sárgásodás keret mentés, bluetooth? Jack? Én mindent kipróbálnék, szörnyű vevő vagyok. ;]

(#471) ImpersonatoR

Ipad 4 nel safarit ha elindítom google nel mindig bedop felső savban egy google appot h nézzem meg, meg töltsem le az alkalmazást azt hogy lehet eltüntetni? Legfrissebb ios van rajta.

(#472) vtechun válasza ImpersonatoR (#471) üzenetére


vtechun
veterán

Egyszerű :) ne írd be a googlet :) simán felülre írva a keresőszavakat is a googleban keres, más ötletem nincs :)

(#473) Süvi


Süvi
őstag

Egy ismerősömék jönnek haza Amerikából és lehetőségem lenne egy iPad-ot hozatni velük.
Sajnos nem értek az Apple termékeihez, ezért kérnék egy kis segítséget.

Tartalomfogyasztás mellett munkára is használnám, ezért az szükség van a retina kijelzőre, Air, vagy Mini2 jönne szóba.
A tabletről előadásokat szeretnék kivetíteni, így 2 dolgot csatlakoztatnék rá együttesen
- VGA, vagy HDMI kimenetre köthető projektor
- USB -n működő Logitech Wireless Presenter R400.

Szükség lenne ezen kívül xlsx., pdf, docx, pptx file-ok olvasására.

Érdeklődnék, hogy ezeket meg tudom-e valósítani ezekkel a készülékekkel, ha igen, hogyan?
Van-e bármilyen hátulütője az amerikai vásárlásnak (hivatalos boltból)?

Köszönöm

(#474) erdoke válasza Süvi (#473) üzenetére


erdoke
titán

Kell egy VGA vagy HDMI átalakító ahhoz, hogy projektorra tudd kötni. Az USB-s Logitech cucc nem fog működni, de az előadást akár egy iPhone-ról is lehet irányítani. Összességében nem látom különösebb előnyét ezen a területen egy laptoppal szemben, ha utóbbi úgyis rendelkezésre áll. Prezentációt készíteni mindenképpen körülményesebb.
Az egyetlen lehetséges hátránya az amerikai vásárlásnak a vámhatóság...

A legjobb aláírás a héten

(#475) paavoo


paavoo
aktív tag

Még mindig be kell kapcsolni az átlátszóság csökkentését 7.1-en, mivel rengeteg helyen leesik az fps a blur miatt. Szégyen, hogy ennyi idő alatt nem bírták megcsinálni. :(

(#476) Süvi válasza erdoke (#474) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm a válaszod.
A tablet mindig nálam lenne, és így a laptopot nem kellene mindig hurcolnom magammal, a szerkesztést irodában végezném asztali géppel.
Létezik olyan, hogy valamilyen Bluetooth prezentert használnék, mert sajnos iphone-om nincs?

Köszönöm

(#477) erdoke válasza Süvi (#476) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudom, de valószínűleg nincs. Egy iPad Air bő 40 deka, simán lehet kézben tartani. Átalakító helyett egy Apple TV-t vennék a helyedben, és azonos WiFi hálón vezeték nélkül tudnád kitenni a képet tévére/projektorra.

A legjobb aláírás a héten

(#478) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Következőben kérem a segítségeteket. Ebayről rendeltem egy 3 in 1 camera connection kit adaptert. Sajnos a nem gyári kábelekhez hasonlóan nem hajlandó az ipad felismerni ( ipad air ios 7) a csatlakoztatott sd kártyát vagy usb keresztül csatlakoztatott kamerát. Van valami amivel életre lehetne kelteni az eszközt? Van más hasonlóan egyszerü alternatíva arra, hogy rávarázsoljam a képeimet a kameráról az ipadra?

Köszönöm

(#479) erdoke válasza kukucskad (#478) üzenetére


erdoke
titán

Az USB nem kamerához, hanem alacsony fogyasztású pendrive-hoz vagy kártyaolvasóhoz való. A memóriakártyán pedig csak a fényképezős fájlokat keresi, mást nem fog felismerni. Ha ezek után se működik, akkor valaki majd javasol olcsó, de működő kütyüt. A gyári nyilván jó.

A legjobb aláírás a héten

(#480) univerzita válasza kukucskad (#478) üzenetére


univerzita
addikt

Ha a kamera ,,DCIM" fileban hozza létre a képeket akkor te is hozzá létre egy DCIM filet és ide ragd a képeket. Legalábbis a hasnálati utiba így van írva. Néz utána.

(#481) Urban Terror


Urban Terror
tag

Üdv! Tudja valaki hogy lehet szövegmezőbe entert ütni? Tehát sort lepni. Illetve mit kell csinálni olyankor, ha egy keresőmező mellett nincsen "gomb", olyankor hogyan lehet elindítani a keresést? (Asztalin ilyenkor ugye utunk egy entert). Megköszönnem, ha valaki tudna segíteni, mert ezek az apróságok rengeteget számítanak. On: a frissítés óta nem volt nálam Low memory! Pedig megvolt nyitva előbb is coast-ban vagy 10 tab! :)

[ Szerkesztve ]

(#482) Urban Terror válasza paavoo (#475) üzenetére


Urban Terror
tag

Ezt az átlátszóságot hol lehet bekapcsolni? Böngészem a beallitasokat, de nem lelem.

[ Szerkesztve ]

(#483) Szabikaa20 válasza Urban Terror (#481) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam is jobb a helyzet!Amiota frissitettem csak 1 volt tegnap...Utolsok mind 10-en vannak de vagy 10-15 egymas utan. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#484) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Nem tudom az itt fórumozók mennyire vannak képben androidot illetően, mert egy olyan kérdésem lenne, hogy játékok futtatására (újakat is beleértve) mennyire alkalmas az 1. generációs iPad Mini?

Azért írtam androidot, mert nekem volt már pár ilyen Tabletem, és azokon tudom nagyjából melyiken mi hogyan fut, viszont az Apple termékeknél nem így működik (nincs 4-8 mag, sok GB RAM, stb).

Köszönöm!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#485) Szabikaa20 válasza HUNNIA1920 (#484) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nincs 4-8 mag meg több giga RAM,de van iOS! :)) Joval kevesebb a rendszerigénye,mint androidnak!Itt a játékok erre vannak fejlesztve nekem idáig nem volt gondom egyikkel se,bár nekem Air-em van...Én is mielött vettem az Air-t(decemberben) elötte keveseltem a 2mag 1,4ghz es teljesitmenyt,mert ilyen aron 4 magos 2 ghz feletti androidosat vehettem volna...De örülök,hogy nem androidosat vettem,mert ez egyaltalan nem erzekelhetö nagyon gyors a tablet...Föleg mióta kijött a 7.1-es nincs semmi gond! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#486) HUNNIA1920 válasza Szabikaa20 (#485) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Igen, de az azért az Air nem az Apple alsó kategóriás, bevezető terméke. :D
140 ezerért meg már nem Tablet-et veszek. Viszont használtak között már lehet találni "jó áron" Mini-t, csak nem tudom játékok terén mit tud. Youtube-on néztem pár videót, ott elég jónak tűnik.
Ha veszek Tablet-et, olyat szeretnék, amivel már mindent lehet csinálni (főleg játék) gond nélkül.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#487) Eagl3 válasza HUNNIA1920 (#486) üzenetére


Eagl3
veterán

Játékra a mini nem jó választás. Elég gyengécske...

(#488) Eagl3


Eagl3
veterán

Hogyan tudok microsoftos prezentációkat (ppt file-okat) megnyitni iPad-en?

(#489) HUNNIA1920 válasza Eagl3 (#487) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Értem. Akkor nem veszek Mini-t.

Köszönöm a válaszokat! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#490) randras válasza HUNNIA1920 (#486) üzenetére


randras
veterán

Én inkább azt mondanám, azonos árú csamcsungoknál sokkal jobb, de tény, hogy újabb játékoknál gyakran beakad sajnos.

(#491) Szabikaa20 válasza HUNNIA1920 (#489) üzenetére


Szabikaa20
őstag

1-et értek az elöttem lévö válaszával! :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#492) univerzita válasza Eagl3 (#488) üzenetére


univerzita
addikt

File kezelö appal a storbol. (Document by Readle,File Explorer)

(#493) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Mondjuk a Mini helyett egy iPad 3 már járható út lenne vagy sem az igazi?
Az a helyzet, hogy iPad 4-et, Air-t nem veszek, mert még sokkalom a jelenlegi árukat.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#494) Eagl3 válasza univerzita (#492) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt a Document 5 by Readdle-t már letöltöttem, de gépről nem tudom iPad-re másolni a ppt-t. (viszonylag új ios felhasználó vagyok :D )

(#495) Eagl3 válasza Eagl3 (#494) üzenetére


Eagl3
veterán

Tárgytalan, sikerült.

(#496) Alex91 válasza HUNNIA1920 (#493) üzenetére


Alex91
félisten

iPad3: Retina kijelzo, es iPad Mini/iPad 2 sebesseg CPU-ban...

Ugyhogy Air, Retina Mini, esetleg iPad4.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#497) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Akkor tárgytalan, azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#498) erdoke válasza Alex91 (#496) üzenetére


erdoke
titán

Nekünk van iPad 3 is, és egy adaggal azért a kijelzőn túl is jobb, mint a 2 vagy a mini. Pl. az 1 GB RAM. Az igaz, hogy a vas jóindulattal is csak hozza a kijelző felbontás okozta plusz igényt, de közel kétszer erősebb, mint a 2.

A legjobb aláírás a héten

(#499) Alex91 válasza erdoke (#498) üzenetére


Alex91
félisten

Hat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#500) vtechun


vtechun
veterán

Kérdésem az lenne, hogy az mennyire normális, hogy az ipad4 full feltöltéséhez kell vagy 8-10 óra? Sokkal lassabban tölt mint az ipad2-es

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.