Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Tenager18


Tenager18
senior tag

JB után másnak is hosszabb lett a boot idő bekapcsoláskor ? ( iOS 7.1.2 Ipad 4 )

(#1902) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
Adott egy 2. szériás Ipad, amivel az otthoni szerveremre szeretnék csatlakozni pl ifiles, vagy böngészőből FTP-n keresztül. Számítógépen gond nélkül megy ez a dolog, de se iphone sem pedig ipad-ről nem tudok interneten keresztül csatlakozni hozzá.
A szerveren futó rendszer topikjában felvilágosítottak, hogy ezekkel a mobil eszközökkel gond is lesz, mivel nem támogatják as passzív FTP-t és így nem is fogok hozzá csatlakozni csak akkor ha hálózaton belülről akarok kapcsolódni. Az Ipad amin végülis lényegesebb lenne, azon ios 6.x.x fut +Jail. Erre létezik esetleg valamilyen program amit Cydiából fel lehet telepíteni és működne is?

[ Szerkesztve ]

(#1903) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!
Böngészésre szeretnék az asszonynak tabletet. Nem értek hozzájuk, de nézegettem egy párat.
Az Ipad Mini megfelel erre a célra?
Ma próbálgattam, de csak a retina kijelzős újat tudtam megnézni, meg mellette androidos társait hasonló árfekvésben. A droidra azt írják, hogy dolgozni kell vele, hogy gördülékeny legyen a böngészés (nekem most 2db befagyott miután ugráltam az oldalakon). Nem akarok olyat, hogy még ezzel a feladattal se birkózzon meg.

(#1904) Sonja válasza Gerisz (#1903) üzenetére


Sonja
veterán

Tökéletes az Ipad mini böngészésre. :K Mondom ezt úgy, hogy már volt két androidos tabletem (7 és 10,1"-os is). A felbontás ellenére tökéletesen használható szvsz. Gyorsan betölti az oldalakat, és zoomolásnál sincs semmi akadozás. Nekem ez nagyon meglepő volt android után. :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1905) Ragnar95 válasza Gerisz (#1903) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha a gördülékenység a fő szempont, akkor az iPadnél keresve sem találhatnál jobbat :K
Az iPad Mini már nem mai darab és iOS7-el érezhetően jobb a retinás Mini, de ettől függetlenül a sima Mini is tökéletesen megfelel böngészésre, sőt, a legtöbb droidos tabletet kenterbe veri, ha nem mindet.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1906) Gerisz válasza Sonja (#1904) üzenetére


Gerisz
addikt

Ragnar95: Köszönöm!

Igen az én kezembe is fog kerülni ezért lényeges a gördülékenység, ő még türelmesebb.
Szívesen megveszem én a retina kijelzőst is, ha megéri a 40k felárat, tényleg 90% böngészésre. De ha a régivel is jól el lehet lenni akkor jó lesz az.

(#1907) Perillustris


Perillustris
senior tag

Jó estét! A mai nap folyamán a következő problémával szembesültünk: egy újonnan létrehozott Apple ID-t nem fogadott el az iPAD bankszámlaszám megadása nélkül. Az illetőnek tényleg nincs internetes fizetésre alkalmas kártyája. Az iPAD egyébként nem új, egy 2-esről beszélünk, melyet én kb. két éve vettem egy munkatársamtól. Egy darabig használtuk, aztán egy másik munkatársamé lett, aki múlt héten lecserélte, így a készülék visszakerült hozzánk.

Szóval nem enged ingyenes account-ot létrehozni, mert "The maximum number of free accounts have been activated".

Nem tudom, hányat lehet hozzákötni egy eszközhöz (jó eséllyel persze hármat), ugyebár most használná a negyedik ember. Azt meg főleg nem tudom, hol lehetne ezt törölni, mert a "deauthorize" nem erre való.

Mi a teendő? Mindenképpen kell egy érvényes bankkártyaszám hozzá, nem lehet megúszni? :F

:R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#1908) Ragnar95 válasza Gerisz (#1906) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mindenképp próbáld ki vásárlás előtt a nem retinásat is és ha az is megfelel sebességre, illetve a felbontás sem zavar, akkor nyugodtan válaszd azt :K
Viszont hogyha van keret a retinásra, akkor az még jobb vétel, mert a nagyobb felbontás tényleg minden forintot megér + tovább lesz támogatva is a gép, illetve gördülékenyebb is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1909) Süvi válasza Gerisz (#1906) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Ha tehetitek, akkor érdemes a Retinát venni, internetezésre is sokkal jobb, a betűk jobban olvashatók, nagyon szépek nagyítás nélkül is, kevésbé fárasztó a szemnek, a készülék is időtállóbb. (Egyenlőre még csak internetezésre használnátok, de ez változni fog :) )
Érdemes megnézni ezt a mókás tesztet.
Üdv.

(#1910) univerzita válasza Perillustris (#1907) üzenetére


univerzita
addikt

Egy új ID- hoz nem kell megadni bankszámlaszámot.Nekem nics mert a én bankártyám nincs a választékba. Törölni ID accountot iTines-on keresztül lehet, a Support részben.

(#1911) Ragnar95 válasza Perillustris (#1907) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gépen regisztrálj ingyenes ID-t, utána el kéne hogy fogadja azt az iPad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1912) Szabikaa20 válasza Süvi (#1909) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ez jó! :) Egyébként szerintem is retina mini,ha már megteheti! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1913) Perillustris válasza Ragnar95 (#1911) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ezt csináltam, gépen hoztam létre, belépés után azonban már letölteni még ingyeneset sem engedett, mert kiírta a fenti üzenetet.

Perillustris

(#1914) univerzita válasza Perillustris (#1913) üzenetére


univerzita
addikt

Máshogy kell csinálni.Ipaden kiválasztól a sztórból free!!appot vagy játékot hogy le akarod tölteni. Fogja kérni hogy hozzá létre ID-t. Vegigmész a procedúrán és bankártya megadásánál kiválastod a None lehetöséget. És megvan a regisztrácio. Ha eszt nemlehet megcsinálni akkor azért mert már 3- ID reg van.

(#1915) Gerisz válasza Ragnar95 (#1908) üzenetére


Gerisz
addikt

Süvi: A keret úgy szokott ilyenkor alakulni, hogy (jelen pillanatban) veszünk tabletet valami olcsót, mert elsőnek jó az. Akkor jött az elvárás, hogy azért ne laggos akármi legyen, ezért került szóba az ipad. Ha ebből meg már a retinával számolok akkor lehet a 16gigás is kevés és érdemes nagyobbat nézni. Ha elgurul nekem is a gyógyszer akkor nem nagyon tudom hol a határ.
Melyik boltból szabad megvenni? Vannak turpisságok? Itt jó áron van a retina is.

(#1916) Ragnar95 válasza Gerisz (#1915) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha valóban bontatlan és nem lopott, akkor nem lehet gond, mivel világgari van minden iPadre.
Viszont ez gyanúsan olcsó ár, mivel az USA-ban 400$~91 000Ft a nettó ára a gépnek. Esetleg ha refurb, akkor lehet reális.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1917) Süvi válasza Gerisz (#1915) üzenetére


Süvi
őstag

Mi innen rendeltük a készülékeket és rendben volt minden.
De az aprón is vannak egész jó hírdetések (feltéve, ha tudnak számlát adni)

Nagyon régen nem volt olyan elektronikai eszközünk, ami ennyi örömet adott volna. (Sose értettük az Apple fanokat, de most már kezdjük :) )

Korábban volt egy HD-s 8"-os tabletünk, mert nagyon jó árban volt, egyszerűen nem lehetett otthagyni. Akkor is láttuk, hogy jobb az Ipad, de hát "csak nem fogunk érte dupla árat fizetni". Aztán kaptunk egy mini retinát és ott eldőlt, jött a rendszerváltás.
(Szerintem minél kisebb a kijelző annál fontosabb a jó felbontás a szem "védelme" érdekében)

Érdemes a 16-tól nagyobbat nézni.

Üdv

(#1918) Gerisz válasza Süvi (#1917) üzenetére


Gerisz
addikt

Öcsémnek van egy macbookja, de az annyira nekem nem érdekes.

Ezt az ipadot még átrágom van rá két hetem.

Köszönöm az információkat mindkettőtöknek!

(#1919) Gebriel


Gebriel
veterán

Helló!

Lenne egy iPad 1 készülék. Kéri az IOS 7.0-t?
Fel lehet neki engedni vagy nem birkózik meg vele?

Köszi előre is. :R

(#1920) Alex91 válasza Gebriel (#1919) üzenetére


Alex91
félisten

Mit ker a szerencsetlen?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1921) Gebriel válasza Alex91 (#1920) üzenetére


Gebriel
veterán

Semmit.. én néztem be.. :B
Erre az 5.1 a legfrissebb? Újabb nem is megy fel?

[ Szerkesztve ]

(#1922) Alex91 válasza Gebriel (#1921) üzenetére


Alex91
félisten

Erre nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1923) Gebriel válasza Alex91 (#1922) üzenetére


Gebriel
veterán

Köszi. :R

(#1924) bandus válasza Süvi (#1917) üzenetére


bandus
veterán

nagyon jól összefoglaltad :) én nagyon apple ellenes voltam, de mióta megvan a mini 2-m (azaz két hete) megváltozott a véleményem, csodálkozom, hogy bírtam ki eddig nélküle. nekem személy szerint a 16 gb is elég, főleg olvasás miatt vettem ezt.

ha már olvasás, használja még rajtam kívül valaki a kindle appot? van valami oka, hogy nem látja az amazon cloud drive-ba feltöltött dokumentumaimat, csak azokat amiket a kindle.com e-mailre küldök? ha ez így normális, akkor nem szóltam :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1925) bandus válasza Gerisz (#1915) üzenetére


bandus
veterán

hardveraprón van egy tízessel olcsóbban is ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1926) Gerisz válasza bandus (#1925) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszi! Nekem a számla a legfontosabb!

(#1927) erdoke válasza bandus (#1924) üzenetére


erdoke
titán

Én használom, de nem akartam még semmit az Amazon felhőjéből leszedni, a Kindle könyvek pedig látszanak.

A legjobb aláírás a héten

(#1928) Tomics


Tomics
addikt

Mostanában tervezek iPad-et venni. Iphone-om (5) már van és iPad 3 is volt már csak sajnos eladtam már régen, most viszont jól jönne.

A kérdésem annyi, hogy szerintetek érdemes megvárni az újat, vagy jó lesz az Air is? Karácsonyig talán tudok várni, mert kb akkor jön majd az új, remélem hogy változatlan áron. Hosszú távra tervezek, ezért is kérdezem. A telefont is megtartom szerintem még vagy 2 évig, szóval nem cserélgetem le 1-2 új feature miatt a cuccaim.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#1929) atees válasza Tomics (#1928) üzenetére


atees
őstag

Ha raer, akkor vard meg szerintem, bar mostani air is 2-3 evig vagy tovabb nagyon jo lesz! De az ujba lesz touch id ami hasznos lesz ios8al!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#1930) losi73


losi73
senior tag

üdv ha van egy külföldi függö.de gsm tiltot ipad azt egy sima ipad restor után lehet aktiválni ?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1931) erdoke válasza losi73 (#1930) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem csak azon a hálózaton tiltott, ahol nem fizettek valamit, a többin nem. Ha mégis, akkor nem elég a restore, miért is lenne.

A legjobb aláírás a héten

(#1932) losi73 válasza erdoke (#1931) üzenetére


losi73
senior tag

ja restort csak azért szeretnék hogy szép tiszta rendszer legyen a gsm rész nem lényeges eddig sem volt. :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1933) bandus válasza atees (#1929) üzenetére


bandus
veterán

mini fronton is várható újítás?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1934) HardRic válasza bandus (#1933) üzenetére


HardRic
addikt

Picit vékonyabb, egybeépített kijelző (nincs légréteg), touch id, A8.
Ja, meg lehet a RAM is több lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1935) Ragnar95 válasza losi73 (#1930) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az aktiválás az Apple szerverein keresztül megy, nem a szolgáltatókén, így menni fog ugyanúgy az aktiválás.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1936) losi73 válasza Ragnar95 (#1935) üzenetére


losi73
senior tag

és kinti sim az kell hozzá? :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1937) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van pár játékmentésem iPhone-on. Hogyan tudom átvinni őket iPad-re? Biztos nem akarom újrakezdeni emiatt az egész játékot. iCloud-ba nem menti őket sajna. iFunbox-szal szenvedtem, de nem másol át minden fájlt valamiért.

(#1938) Gerisz válasza Süvi (#1917) üzenetére


Gerisz
addikt

Beszéltem velük!

Állítják, hogy zsír új bontatlan cuccot árulnak, apple garanciával.
Ha ez tényleg igaz akkor rendelek is tőlük.
De honnan tudom, ha mégsem az?

(#1939) Ragnar95 válasza losi73 (#1936) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem, mivel kártyafüggetlen az összes iPad.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1940) Mister_X válasza Ragnar95 (#1939) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tényleg? Ennek örülök. Tervezek huzamosabb időre külföldre menni és elég kemény lett volna még jópénzért függetleníteni az iPadet szolgáltatónál...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1941) Ragnar95 válasza Mister_X (#1940) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, független az összes szolgáltatónál vett iPad is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1942) Süvi válasza Gerisz (#1938) üzenetére


Süvi
őstag

Első bekapcsolásakor regisztrálni kell es onnan él a garancia. (Ha mégse lenne így 14 napon belül kötelesek visszavenni minden indok nélkül, de nekünk nem volt gond egyikkel se.)

(#1943) Gerisz válasza Süvi (#1942) üzenetére


Gerisz
addikt

Holnap rendelek egy 32-es retina minit.
Nagyobbra már tuti nem költök, mert így is 50-60k tabot ígértem az asszonynak :)

(#1944) Szabikaa20 válasza Gerisz (#1943) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A 32-es elég lesz! :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1945) losi73 válasza Ragnar95 (#1939) üzenetére


losi73
senior tag

Értem köszi. :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#1946) CoolBoy323 válasza Süvi (#1917) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az egyik legmegbizhatatlanabb bolt amugy!!

Rengeteg panasz van rajuk itt a forumban is.

(#1947) focvis válasza CoolBoy323 (#1946) üzenetére


focvis
veterán

A Motorola fórumokban meg - hivatalos Mo-i forgalmazó híján - talán ők (Partnero GSM) a leginkább ajánlott kereskedők, tisztessséges bolti garival és hozzáállással.

(#1948) bandus válasza Gerisz (#1943) üzenetére


bandus
veterán

jó döntés!
ha tokot is vennél akkor ajánlom a samsonite-ot :K én kicsit paráztam, hogy kevés lesz a 16 gb-os (amiből 12,8 használható), de már kb mindent feltelepítettem amit szerettem volna és így is van még 9 gb szabad helyem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1949) Gerisz válasza CoolBoy323 (#1946) üzenetére


Gerisz
addikt

Szia!

Mi a probléma, panasz rájuk?
Az Aquaban 10k val drágább, akkor inkább azt válasszam?

[ Szerkesztve ]

(#1950) adamka16 válasza Gerisz (#1949) üzenetére


adamka16
őstag

Ha a garancián szarakodnak, akkor megéri felárat nem? (csak egy példa)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.