Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) univerzita válasza unrealnoise (#1250) üzenetére


univerzita
addikt

Én a hejedben Synelogy NAS-t vennék. App Storban van hozzá ap. Tudtommal kezeli a torrent klienst.

(#1252) Fr3eWar válasza univerzita (#1251) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Szerintem azt tervez venni, mivel azt írta de még mindig "Synology" a gyártója tudtommal. Nekem 212j-m volt minden almás cucc jól kezelte.

(#1253) #16820480


#16820480
törölt tag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem igazán olvasok jobban utána, de kicsit sürgősen lenne szükségem segítségre.
Adott egy 4th gen. ipod touch, amiről szeretnénk a képeket a lehető legegyszerűbb módon átdobni egy ipad minire. A touch-on 6.1.3-as szoftver van, az ipad-en pedig 7.1. Addig sikerült jutni első nekifutásra, hogy az ipod-on csináltunk egy icloud backupot, de az ipad-en nem lehet vele semmit kezdeni, csak törölni. Van valami módszer, hogy levarázsoljuk a már elvileg mentett tartalmat az ipad-re, vagy valami teljesen más módszerrel kellene próbálkozni?

Köszi előre is! :R

(#1254) Ragnar95 válasza #16820480 (#1253) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iBackupBottal bele lehet rakni a képeket az iPod Touch backupjából az iPadébe, majd azt a backupot visszarakni az iPadre, de ennél sokkal egyszerűbb megoldás, ha felhőbe (dropbox, google drive, stb) feltöltöd őket, majd onnan le vagy gépre lemented őket és onnan át az iPadre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1255) #16820480 válasza Ragnar95 (#1254) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi a gyors választ! Akkor szerintem megpróbálkozom talán előbb a skydrive segítségével. :R

(#1256) boost válasza #16820480 (#1255) üzenetére


boost
addikt

jo megoldas :D

(#1257) bundli


bundli
tag

Használt iPad-nél mire kell figyelni?

iPhone-nál tudom, hogyha hűségidő van rá kötve, akkor meg kell nézni, hogy ez lejárt e, mert bármikor használhatatlanná válhat ez az eszköz, mert letilthatja a szolgáltató.

Ez a dolog iPadnél gondolom csak 4G-s esetben jön elő, Wifi only-nál nincs mitől félni.

Ha kártyafüggetlen az iPad akkor is lehet ilyen letiltós probléma?

Esetleg leírná valaki, hogy mit kell ahhoz letesztelni, hogy később is gond nélkül használhassam majd? (Teszem azt, hogy ne legyen lopott, ne legyen tiltott stb.)

(#1258) Fr3eWar válasza bundli (#1257) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nagyjából, ha függő akkor papírozás, ugyanaz mint iPhone-nál, pénzvisszafizetős letiltás elleni garancia (név, szül hely dátum/ anyja neve ...)
Ha független akkor ugyancsak papírok ellenőrzése, vásárlást igazoló papír, melyen szerepel a sorozatszám is, és a sorozatszámot összevetni a gépben olvasható sorozatszámmal. (Ez vonatkozik WiFi only-ra is)

Minden esetben javasolt a Apple gar ellenőrző honlapján ellenőrizni a sorozatszámot, ahol látod hogy áll a garancia, (vagy mikor járt le, talán még ha lopott és bejelentett azt is kiírja itt).

(#1259) Ragnar95 válasza Fr3eWar (#1258) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azt az Apple honlapon nem látod, h mikor járt le a gari és azt sem, h lopott-e.
Méga rra kell figyelni, h az iPad keresése ki legyen kapcsolva, nehogy rajta maradjon az iCloud lock.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1260) Fr3eWar válasza Ragnar95 (#1259) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Hmm a lopottban nem voltam biztos, de a garis érdekes, hogy mikor van még akkor kiírja hogy meddig, de ha már lejárt nem írta, ez nem túl logikus számomra, megnéztem a mobilom, i4s ősszel lesz 3 éves és tényleg csak az van hogy lejárt, pedig míg érvényes ott figyelt, hogy meddig.

(#1261) boost válasza Fr3eWar (#1260) üzenetére


boost
addikt

Mert ha lejárt, akkor már nem garis, nem tudod beadni gariba sehol sem. Mi ebben a nem logikus? :)

(#1262) bundli


bundli
tag

Köszönöm szépen a válaszokat, teljesen érthető.

A lényeg, hogy a független 4G-s és a Wifi only-nál csak a garit és a szériaszámot kell nézni, hogy stimmel e, ezeket nem lehet letiltani. Egyetlen rizikó itt az, hogy lopott e vagy sem.

A 4G-s hálózat függőt meg nem szabad venni, ha nem járt le róla a hűség. :R

Másik kérdésem:

iPad 4 vagy Air?

4 mellett a sokkal nagyobb akksi mutat, az Air-nél meg a jobb SOC.
Hosszútávra tervezek, főleg a hosszú üzemidő érdekel, mert nem játszanék sokat rajta, de jó lenne, ha 3-4 év után is megkapná a frissítéseket. még a gép. Gondolom ez inkább az Air-re jellemző, de nem akarom azt se, hogy hip-hop lemerüljön a kisebb akksi miatt.

Mi a tapasztalat, mennyi a különbség a kettő üzemideje között?

(#1263) oba válasza bundli (#1262) üzenetére


oba
addikt

hiába kisebb az air akksija mégis tudja ugyanazt az üzemidőt mint a 4
és tovább is lesz rá support, szebb is, könnyebb is, a keskenyebb káva miatt még kisebb is mint a 4...
szerintem egyértelmű hogy melyik a jobb választás

(#1264) Fr3eWar válasza boost (#1261) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mindössze az, hogy nincs ott a Valid vásárlás dátuma.
Normál helyeken ki van írva és ott van mögötte vagy előtte hogy lejárt.

[ Szerkesztve ]

(#1265) Gadgetfan_ válasza bundli (#1262) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Az iPad LTE akkor sem hálozat függő, ha van rá hűségidő, tudod használni más szolgáltató kártyájával is.

Mindenképpen iPad Air a jó választás szerintem. Könnyebb és kisebb, és ez nagyon sokat számit a használhatóságban. Az üzemidőben meg nem számottevő a különbség, mindkettő kb. 8-13 óra között bír, használattól és beállítástöl függően.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1266) bundli


bundli
tag

Köszönöm a válaszokat!

Honnan érdemes venni iPad Air, ahol olcsóbb, mint az apple.hu-n vagy istlye.hu-n, de rendes Apple garit adnak ott is.

Igazából akárhol veszek iPadet, ha Apple garit adnak hozzá, akkor azt Európában bárhol le tudom gariztatni, igaz?

(#1267) HardRic válasza bundli (#1266) üzenetére


HardRic
addikt

Igen, gari ugyanaz. Én az aqua.hu-t ajánlom, vagy a 220volt.hu-t. Jó boltok, jó árakkal.

(#1268) oba


oba
addikt

és pl itt a hardverapron v. egyéb apróhirdetés oldalon hirdetett bontatlan ipadekkel mi a helyzet? általában az a szöveg, hogy garancia onnan él amikor aktíválom

nem ritkán 20 ezerrel is olcsóbb náluk... vagy nem érdemes tőlük venni? gáz van a garanciával ezért tudják olcsóbban adni?

[ Szerkesztve ]

(#1269) Fr3eWar válasza oba (#1268) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Garancia kb onnan indul tényleg mikor aktiválod, ellenkező esetben ha van számlád a vásárlásról az azon szereplő dátum a mérvadó. Nincs gáz a garival, megéri tőlük venni, pl Karsai-tól már vettem 400kiló feletti retina macbook pro-t is, és teljesen korrekt volt ő is a termék is, és a garancia is.

(#1270) bundli válasza Fr3eWar (#1269) üzenetére


bundli
tag

És ez az Apple gari pontosan mit jelent? Hova kell menni vele, ha elromlott az eszköz? Hogy lehet felismerni, hogy valóban eredeti?(hogy néz ki egye eredeti Apple garilevél)

Ha kiskernél veszek, pl Aqua, akkor ott 2 garilevelet is kapok, egyet Aqua-ba, egyet Apple-höz? :F

[ Szerkesztve ]

(#1271) erdoke válasza oba (#1263) üzenetére


erdoke
titán

Nem tudja ugyanazt az Air, "csak" azt, amit az eredeti koncepció is tudott: átlag 10 órát. A 4 kb. 30-50 %-kal többet bír, nálam a 3 óra plusz még úgy is megvan, hogy maga a gép ugye egy évvel idősebb.

A legjobb aláírás a héten

(#1272) HardRic válasza erdoke (#1271) üzenetére


HardRic
addikt

Nálam mindig 13 óra körül merül le az Air, legtöbbet 50% körüli fényerővel használva. Azt az átlag 10 órát én legalább 10 órának mondanám.

(#1273) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Mai napon kézhez vettem egy Ipad Air 32Gb ezüst készüléket.

Ajánlanátok hozzá vmi jó tokot vagy borítót ,nem tudom hogy hivjátok.
Olyan kellene ami védi az egészet,nem kell rá külön billentyüzet,olyan ami támasztani tudja a gépet többféle szögben.
:R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1274) oba válasza akoska07 (#1273) üzenetére


oba
addikt

smart cover ha csak a kijelzőt szeretnéd védeni
smart case ha az egész ipadet

(#1275) nofi válasza akoska07 (#1273) üzenetére


nofi
őstag

Én ilyet vettem az "origi" helyett: [link]
Jobb a minősége mint vártam, kitámasztás rendben működik, a cover rész levehető külön. Kaptam még valami fóliát illetve egy alap stylust is hozzá.

Xbox GT: nozsolt

(#1276) Ragnar95 válasza bundli (#1270) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs Apple garilevél, mivel sorozatszám alapján megy a gari, de minden Apple termékre jár a gyári gari és az iPadre világgari van, tehát bárhonnan származik, tudod itthon is gariztatni.
Itthon APR-be (iStyle, iCentre, Almárium Pro), külföldön Apple Store-ba tudod vinni probléma esetén.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1277) bundli válasza Ragnar95 (#1276) üzenetére


bundli
tag

de minden Apple termékre jár a gyári gari

Ez alatt pontosan mit értesz? Nem minden iPad-hez van, ami amit boltokban árulnak? Lehet csak ilyen kisker garit adnak rá amivel semmire se megyek?

[ Szerkesztve ]

(#1278) boost válasza bundli (#1277) üzenetére


boost
addikt

A boltokban árult iPad nem Apple termék?

Arra gondol, hogy nem garilevelet kapsz, hanem a készülék szériaszámát beregisztrálják az interneten (aktíváláskor automatikusan), és ha bármi gond van, az internetrol kérdezik le, szériaszám alapján, hogy még garis-e a terméked, és nem pecsételt papírfecnit kell magaddal vinned.

(#1279) Ragnar95 válasza bundli (#1277) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Félreértetted eléggé a dolgot, de szgergely kolléga meg is válaszolta a kérdést :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1280) HardRic válasza nofi (#1275) üzenetére


HardRic
addikt

Nekem iPad minihez ilyen smart coverem volt, és a csatt eléggé kikoptatta az iPad szélét. Idővel a mágnes is gyengült. Nem ajánlom.

(#1281) focvis válasza HardRic (#1280) üzenetére


focvis
veterán

Tipp: 3M gyártmányú matt celluxot ragasztottam az iPad hátlapjára ott ahol a Cover mágnese rátapad. Így nem dörzsölte ki és le esett a konkrét példány, annak jó erős mágnese volt.

(#1282) erdoke válasza HardRic (#1272) üzenetére


erdoke
titán

Egyrészt a kijelzett használati idő nem egyenlő a valós, aktív kijelzős nyomkodással, másrészt nem az XY-nál tapasztalt idótartam a fontos, hanem amit a kettő tud kb. azonos felhasználás mellett. A 4 még most is többet bír, mint az Air, pedig bő másfél éves.
Az viszont már nem jogos, hogy az Air hamar lemerül. Inkább úgy fogalmaznék, hogy a 4 kiugróan jól bírja még iPades viszonylatban is.

A legjobb aláírás a héten

(#1283) Alex91 válasza erdoke (#1282) üzenetére


Alex91
félisten

De az iPad1-et mintha nem verne akku hasznalatban...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1284) bundli válasza erdoke (#1282) üzenetére


bundli
tag

Te melyiket vennéd, ha most kéne választanod?

4-nél nagyon csalogató a jó üzemidő, de Air-nél a jobb hardver. Mennyi ideig kaphat támogatást még a 4 szerinted? Gondolom kevesebb ideig, mint az Air.

Nagy árkülönbség sincs a kettő között 10 000 Ft, nem összeg ebbne a szegmensben.

[ Szerkesztve ]

(#1285) runner 125


runner 125
nagyúr

Belepek én is a clubba egy Mini 2 lte 32g-vel. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1286) Ragnar95 válasza bundli (#1284) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A 4 még 2 főverziót kap valószínűleg (2év), az Air pedig 3-at.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1287) akoska07 válasza nofi (#1275) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jelenleg Mo.-on vagyok.
És kellene rá vmi,mert féltem.
Hol tudom gyorsan jó áron beszerezni ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1288) akoska07


akoska07
nagyúr

Hogyan tudok filmet rátölteni a gépre ?

Amikor rácsatlakoztam a wifi-re felajánlott 7.1.1 frissitést.
Érdemes lecserélni ?
Én azt hittem ezeken már a legujabb SW van.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1289) focvis válasza akoska07 (#1288) üzenetére


focvis
veterán

2. kérdés: érdemes frissíteni :K

1. kérdés: alapból iTunes-szal, ügyesen pl. dropboxból. Szvsz itunes szívás.

(#1290) akoska07 válasza focvis (#1289) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ok frissitem. :R

Jöhetne privátban egy pontosabb leirás ezzel kapcsolatban,nem volt még apple cuccom. :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1291) focvis válasza focvis (#1289) üzenetére


focvis
veterán

pontosítok: kihívás (~szívás) az iTunes, érdemes megszokni, nekem nem sikerült :U

@1290: szerintem érdemes rákeresni ebben a topikban, vagy ebben, esetleg ebben. Én becsszó' nem használom.

[ Szerkesztve ]

(#1292) Ragnar95 válasza focvis (#1291) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pedig nem egy nagy ördöngősség, sőt... :U
Sokkal jobb az iTunes szerintem, mint a sajátgépes másolgatás, sokkal kényelmesebb + automatikus a legtöbb dolognál...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1293) focvis válasza Ragnar95 (#1292) üzenetére


focvis
veterán

Nem kétlem, hogy némi gyakorlást feltételezve igazad van. Nekem csak a tabletem Apple, és ez más logikával működik mint a többi.

Most este készítettem egy prezit laptopon, felnyomtam a GDrivera, leszedem az iPaddal, holnap erről adom elő.

[ Szerkesztve ]

(#1294) akoska07


akoska07
nagyúr

Ha telepitem a frissebb IOS-t akkor mindent ujra be kell majd irkálnom,mint amikor elinditottam ?
Vagy megjegyez mindent attól függetlenül,hogy frissül...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1295) focvis válasza akoska07 (#1294) üzenetére


focvis
veterán

Okos cucc, megjegyzi :-)

(#1296) akoska07 válasza focvis (#1295) üzenetére


akoska07
nagyúr

Összes feltelepitett programot is ?

Bocsánat hogy ennyit kérdezek,de nem tul sokat tudok az ezekről. :B

Igazából tetszik a cucc,jók az első benyomások.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#1297) focvis válasza akoska07 (#1296) üzenetére


focvis
veterán

Igen, mindent megjegyez, az appokat nem bántja. Már nem emlékszem, de talán az Apple ID-dat sem kell beírni, csak a feloldó kódot (kb. = PIN), ha adtál meg olyant. Nyugodtan nekiállhatsz. :K
Legyen min. 50%-on az akku, vagy tedd töltőre. Kb 10-30 perc lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1298) Ndruu válasza akoska07 (#1288) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Én AcePlayert használok videólejátszásra, ezen keresztül szoktam elintézni a feltöltést is. Ipaden megnyitod a programot, Beállítások, WiFi transfer, számítógép böngészőjébe beírod az urlt és indulhat a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1299) #16820480 válasza #16820480 (#1255) üzenetére


#16820480
törölt tag

Végül a skydrive működött, csak az volt a bosszantó, hogy folyamatosan böködni kellett, mert ha kikapcsol a kijelző, akkor lelövi a wifi-t, és megszakad az átvitel is, ráadásul nem lehet beállítani (vagy csak nem találtam?) a képernyő kikapcsolási idejét.

(#1300) Ragnar95 válasza #16820480 (#1299) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Alkalmalmazásfrissítés a háttérben engedélyezve volt? Beállítások>Általános>Automatikus lezárás alatt tudod állítani a kijelző lezárását.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.