Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) insight válasza nofi (#899) üzenetére


insight
aktív tag

értem, akkor hagyd a minit tényleg :-)

BT billentyűzet a legjobb megoldás, én is szeretnék venni, mert a netezéshez hozzátartozik a fórumozgatás (mint most) és néha (mint most) tök jó lenne vakon gépelni, mint laptopon, nem pedig a gombsort masszírozni (mint most :-) ). Mondjuk ahhoz már kell dokkoló vagy smartcover is, ami megtámasztja az iPadet, még azt sem szereztem be, szóval mindent csak sorjában :-)

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#902) nofi válasza focvis (#900) üzenetére


nofi
őstag

Rákerestem erre a suhintásra, még akár működhet is :) A lényeg, hogy van backup plan ha nem tudom megszokni :P

insight
Ha jól láttam van olyan bill is ami tartja az iPadet

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#903) Szabikaa20 válasza nofi (#902) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ha megtanulod a suhintast meg gyorsabban tudsz írni mint billentyüzettel!!! :K
Pl. U betűt ha felfele suhintod akkor Ú lesz ha fel+ballra akkor Ű ha fel+jobbra akkor Ü...ha ezt megszokod nagyon gyorsan tudsz majd írni! :) Természetesen ez minden ékezetes betüre vonatkozik! :)

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#904) insight válasza nofi (#902) üzenetére


insight
aktív tag

azokat a vaterán keringő fosokat felejtsd el, azokon magyar karakter sincs... csakis eredetit vegyél.

Bevallom férfiasan ezt a suhintós módszert én még nem próbáltam, adok neki egy esélyt én is, hátha megspórolok 20ezret vele :)

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#905) llaszlo


llaszlo
veterán

Amióta feltettem tegnap a 7-est azóta a bal fölső sarokban a wifi jel mellett folyamatosan forog az a nap alakú folyamatjelző. Amit a letöltéseknél is lehet látni.
Az mitől van ott? Nem frissít semmit sem és nem is tölt le.

(#906) Szabikaa20 válasza llaszlo (#905) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az csak olyankor forog mikor internetforgalom van..Valami biztos megy akkor...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#907) llaszlo válasza Szabikaa20 (#906) üzenetére


llaszlo
veterán

Reboot után eltűnt.

(#908) vtechun válasza insight (#904) üzenetére


vtechun
veterán

Nagyon jö a suhintós mödszer, csak gyakran vét vele az ember ilyen hibákat, mont most én :) de lehet csak szoknom kéne még

(#909) insight válasza vtechun (#908) üzenetére


insight
aktív tag

Árvíztűrő tükörfúrógép

Baszki ez nem is rossz. LOL

Mondjuk még így is gyorsabb vagyok vakon gépeléssel, de ez tényleg mocskos sokat segített. Sitty-sutty ázok, ézek meg ízek, váháhá

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#910) HardRic válasza insight (#909) üzenetére


HardRic
addikt

Már rengetegszer olvastam itteni fórumokon és máshol is, hogy az emberek nem ismerték ezt a bevitelt. Az Apple valahogy jobban hirdethetné, mert rohadt hasznos.

(#911) insight válasza HardRic (#910) üzenetére


insight
aktív tag

Igen, van pár rejtett lehetőség amit nem nagyon reklámoznak.
Pl. ilyen az iOS7-ben a kisegítő lehetőségeknél a Gombalakzatok opció, amivel az iOS7 kiemeli a nyomható gombokat, linkeket. Ennek a hiánya engem zavart, de most újra látom a gombokat, ahogy megszoktam iOS6-ban, nem csak szövegekre böködök.

Ja meg a többujjas gesztusokkal vezérlés is hasznos, azt sem nagyon reklámozzák...

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#912) Drachoo válasza franc0 (#897) üzenetére


Drachoo
senior tag

Maradjunk annyiban, hogy számodra veszti el az értelmét. ;)

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#913) vtechun válasza insight (#911) üzenetére


vtechun
veterán

Na, ez a gombalakzatok ez jó lesz, egyébként leírtam már százszor, nagyon nem jön be ez az ios7 dizajn :(

(#914) llaszlo válasza insight (#911) üzenetére


llaszlo
veterán

A többujjas gesztusok benne vannak a kézikönyvben. Arról nem az apple tehet, hogy nem olvassa el a user.

(#915) insight válasza Drachoo (#912) üzenetére


insight
aktív tag

Pont ezt akartam én is reagálni :)

Phablet kell a francnak, a tökéletesen ergonomikus telefonméret az iPhoné, a megfelelő tabletméret meg az iPad minié SZÁMOMRA, mert a nagy iPad helyett még laptopot használok. Mindenki másképp csinálja :-)

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#916) Drachoo válasza insight (#915) üzenetére


Drachoo
senior tag

Így van, mindenki csak a saját nevében tud nyilatkozni, mivel különbözőek vagyunk. :) Nekem is a mini jobban bejön.

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#917) llaszlo


llaszlo
veterán

Milyen méretű kép az amit egy az egyben be lehet tenni háttérnek? 2048x1536 töltöttem le, de azt csak széthúzva lehet berakni.

(#918) _Csaba_ válasza llaszlo (#917) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Attól függ milyen ipaded van! A felbontásokat itt is letudod olvasni [link]

(#919) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Az iPad Air-nek 12 wattos, a retinás Mininek 10 wattos a töltője?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#920) boost


boost
addikt

Sziasztok,
iPad 1 még mennyire használható fotók nézegetésére, esetleg egy egy recepte kikeresésére? Anyukámnak gondolnám...

(#921) Szabikaa20 válasza Mela Kehes (#919) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Airnek 12w-os miniet nem tudom... :U

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#922) franc0 válasza boost (#920) üzenetére


franc0
őstag

Inkább iPad2 vagy iPad mini.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#923) focvis válasza Szabikaa20 (#921) üzenetére


focvis
veterán

A Mini retina meg 10Wattos. [link]

@ szgergely: inkább vegyél egy iPad2-t Neki, alig drágább, de szerintem nagyon megéri a különbséget :) 1 hónapja még én is 2-est használtam, szinte kompromisszum mentes volt a felbontást leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#924) Szabikaa20 válasza focvis (#923) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Lusta voltam utánnanézni! :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#925) Mela Kehes válasza focvis (#923) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#926) focvis válasza Mela Kehes (#925) üzenetére


focvis
veterán

Szívesen, gugli a barátom :)

Lehet, hogy felelőtlen vagyok, de én simán tölteném a Mini retinát is a 12-essel, úgy is az iPad maga szabályozza a töltőáramot. Meg fordítva is.

(#927) Szabikaa20 válasza focvis (#926) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Töltheted te 100w-os al is ugyis csak annyit vesz el amennyi kell neki! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#928) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Ipad-em,és szeretnék,fileokat másolni rá a windowsos gépről!
Filmek,képek,fielok,stb........
Hogy csináljam?

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#929) insight válasza boost (#920) üzenetére


insight
aktív tag

Teljesen megfelel arra, max ha újabbat vàlasztasz, akkor max a retina kijelző miatt érné meg, de ilyen célokra sztem felesleges többletköltség lenne.

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#930) univerzita válasza kcs73 (#928) üzenetére


univerzita
addikt

Én iTools- t hasznalom. Felteszed a gépre ahol a windows van és lehet másolni filmeket( mkv, avi) zenét ( akár flac) képeket , konyveket stb. Visont a iPadre kell telepíteni media playert( nPlayer,VLC ) hogy ezeket a formátumokot nézni tudd. Vagy a sztorbol felteszel a iPadra valami File managert.

(#931) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Érdemes még Ipad 4-et venni?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#932) Alex91 válasza Tigi (#931) üzenetére


Alex91
félisten

Jo aron igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#933) Tigi válasza Alex91 (#932) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi szépen a választ. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#934) boost válasza Alex91 (#932) üzenetére


boost
addikt

Mi számít jó árnak egy új/használt gépnél?

(#935) Alex91 válasza boost (#934) üzenetére


Alex91
félisten

Relativ, kinek mi :). Szerintem 125k-ert a 64GB-os iPad4-em ujonnan APR-bol szerintem nem volt rossz vetel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#936) llaszlo válasza Alex91 (#935) üzenetére


llaszlo
veterán

Hol doban utánad ennyiért?

(#937) boost válasza llaszlo (#936) üzenetére


boost
addikt

Generációváltáskor XMS-ben és egyéb helyeken durván le szoktak árazódni a nagytárhelyű gépek, amit egyébként nem vinnének el. Persze kérdés, hogy kinek van szüksége nagy tárhelyre. Én pre-retina időben a 16-al is elvoltam, szóval nekem egy 32es most ideális lenne.

(#938) llaszlo válasza boost (#937) üzenetére


llaszlo
veterán

Ennyire leárazva még nem láttam. Mi is 99-ért vettük de az 16-os a 32-es volt 130.

(#939) Alex91 válasza llaszlo (#936) üzenetére


Alex91
félisten

Karacsony elott iStyle.

Nekem is 32GB-os is eleg lett volna, edigitalban azt nyomtak el 120k-ert.

Mondjuk ott meg vettem 5k-ert a bor smartcoverem. :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#940) HardRic


HardRic
addikt

Generációváltáskor, amikor már kapható az új, kb mennyiért lehet eladni az előző típust? Pl utoljára az Air megjelenésekor mennyiért mentek a használt 16GB-s iPad 4-ek?

(#941) insight válasza HardRic (#940) üzenetére


insight
aktív tag

ez leginkább attól függ, hova csúszik le a bolti új ára a réginek...

A %-os arány meg a bolti új ár meg a használt, de hibátlan, karcmentesek között állandó.

Szerintem az első évben 10-15%-kal esnek lejjebb az árak, legalábbis az iPhone-nál ennyit szokott esni új generáció megjelenése esetén.

aka Coyote2000 ('05-'13) / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#942) nofi


nofi
őstag

Pár napja kutatom a hardveraprót és társait a megfelelő Air-ért. Ha szerencsém van 130-140 között ki tudok fogni egy 32 gigásat. Smart cover-t gondoltam hozzá első körben. A gyári 10k-s megoldás helyett mennyire éri meg más gyártótól hasonlót választani? Ha van ötletetek, szívesen veszem.

Xbox GT: nozsolt

(#943) focvis válasza nofi (#942) üzenetére


focvis
veterán

Gondolj a hátlapra is, lehet, hogy kényesebb mint a kijelző. Szvsz a legpraktikusabb megoldás a külön tok, külön cover. Itt egy példa, ami épp egyrészes, de jó kopinak tűnik.

(#944) nofi válasza focvis (#943) üzenetére


nofi
őstag

Na igen itt van választék bőven, nem úgy mint a Kindle-nél. Ott vért izzadtam mire valami normális tokot találtam ebayen ami nem egy lapított bibliára hajaz és relatív normális minőségű. Tényleg jobb ez a smart case mint a sima cover :K

Xbox GT: nozsolt

(#945) focvis válasza nofi (#944) üzenetére


focvis
veterán

Aliexpresszel az a gond csak, hogy 1 hónap mire megérkezik a rendelésed, a UK ebay-en is nagy a választék, Angliából max egy hét a szállitás, de valamivel drágább. Nekem Smart case van (Skech) de a külön hátlap + cover jobb lenne pl. játékhoz (Asphalt = autóverseny, rángatja az ember az iPadet rendesen, a fedő meg útban van, ilyenkor legjobb levenni, az meg macerás).

(#946) Süvi válasza nofi (#944) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!

Én is sok tokot néztem, nekem a védelem/súly arány és kombinálhatóság volt a fő szempont.
Egy ilyen szilikon tokot rendeltem a múlt héten hátlapként (Kindle-hez is hasonló van)
Rendeltem egy smart covert is, igazi kínait :)
Sajnos még egyik sem jött meg, így nincs tapasztalat

És van hozzá egy case logic qts210k tokom, ha olyan helyre viszem.(Ez nekem nagyon bevált, Kindle-hez is ilyen van, csak neki megfelelő méretben)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#947) HardRic válasza insight (#941) üzenetére


HardRic
addikt

Na, az nagyon jó. Ha sikerül vállalkozáshoz megvenni, még kereshet is rajta az ember, de a nullára kijövés is simán jó.

[ Szerkesztve ]

(#948) Süvi válasza Süvi (#946) üzenetére


Süvi
őstag

Na közben megjött a posta és meghozta a Mini retinára a szilikon tokot. Olyan mint a képen , jól illeszkedik és csak 54 gramm.

(#949) Xero válasza Süvi (#948) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha már tokok. Én ezen gondolkozom. Ugyan van egy smart coverem, de azt sosem használom. Ez viszont némileg elegánsabb lenne és nyugodtabban ütném-vágnám benne.

A kérdés: Van aki vett már ilyet? Minőség? Mennyire vastagítja a készüléket?

Ha nagyon nincsen tapasztalat, maximum rendelek egyet és leszek a laborpatkány.

[ Szerkesztve ]

(#950) focvis válasza Xero (#949) üzenetére


focvis
veterán

Én is szuggeráltam egy ideig a Labato feketét a trikolór szalaggal, végül nem azt vettem: Alin picit talán olcsóbb, ill. jobban találsz vásárlói visszajelzést magáról a termékről is, nemcsak az eladóról.
Szerk: ami nekem van Skech az azért vastagít rajta, továbbá 180-200 gramm, nem emlékszem pontosan (Skech Fabric Flipper), de nagyon jól néz ki legalább, szövethatású a külseje.

@Süvi: pont ilyenre utaltam délelőtt, megjön hozzá a smart covered és úgy kombinálod, ahogy az adott pillanatban praktikus. Én azért vettem fóliát, hogy ha leszedem a komplett tokot, akkor is védje vmi a hátlapot, csak egyszerűen nincs türelmem a felrakásához, a telefonomra se tettem fel, pedig 4 hónapja megvan a fólia is, azóta 3x ejtettem aszfaltra/betonra, persze a töréstől az nem véd meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.