Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) vadászcsiga válasza Tenager18 (#1750) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Jb-hez segítség [link]

Ingyenes letöltéshez nem kell

[ Szerkesztve ]

(#1752) llaszlo válasza Tenager18 (#1750) üzenetére


llaszlo
veterán

Mihez kell a JB. Egyre fölöslegesebb. Lopni is fölösleges, mivel annyi akció van, hogy kb szó szerint százával lehet letölteni ingyen a fizetős appokat.

(#1753) Tenager18 válasza vadászcsiga (#1751) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszönöm :R :R

(#1754) Tenager18 válasza vadászcsiga (#1751) üzenetére


Tenager18
senior tag

Pedig csak kéri a bankártya adatokat :(

(#1755) vadászcsiga válasza Tenager18 (#1754) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Asztali gépen itunesban kiválásztod magyarországot, elkezdesz letölteni egy ingyenes appot, elindul a regisztráció, ott ki lehet választani a bankkártyáknál a "none" opciót.

llaszlo
Nem ezt kérdezte :U

[ Szerkesztve ]

(#1756) Sonja válasza Tenager18 (#1754) üzenetére


Sonja
veterán

Ha egyszer már regisztráltad magad az e-mail címmel, akkor már nem tudod megoldani, hogy ne kérje a kártya adatokat. :( Nálam is ez volt. Csinálj egy új Apple ID-t, egy új email címmel, méghozzá ezt a leírást követve!

Nekem így sikerült! ;)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1757) Tenager18 válasza vadászcsiga (#1755) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszi, így már minden frankó :R

(#1756) Sonja : Pontosan így jártam én is :K Lett egy új, így már jó :D

[ Szerkesztve ]

(#1758) Tenager18


Tenager18
senior tag

A Home gomb megnyomásával nem lép ki az alkalmazásból, amiben voltam ugye ? Csak úgymond jegeli ....

(#1759) bandus


bandus
veterán

én is csatlakozom a klubba, tegnap óta egy retina mini tulajdonosa vagyok, bár még csak keveset próbálgattam a kicsikét. 1-2 appot feltelepítettem, ami fura volt, hogy előtte mindig be kellett jelentkeznem valahova. annyira sem értek még hozzá, hogy rákeressek erre itt a topikon belül :B hogyan tudom ezt a funkciót kikapcsolni?

illetve első bekapcsoláskor minden szépen magyarra lett állítva a gépen, tudom ezt visszaállítani angolra? - szerk: ezt megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1760) erdoke válasza bandus (#1759) üzenetére


erdoke
titán

Max. 15 percre tudod állítani, hogy ne kérje az Apple ID-t vásárláskor. Illetve az ujjlenyomat-olvasós készülékeknél csak újraindítás után először kell begépelni, de ez az iPadeket még éppen nem érinti...

A legjobb aláírás a héten

(#1761) focvis válasza Tenager18 (#1758) üzenetére


focvis
veterán

Igen, a "háttérbe" helyezi. Ha kétszer gyorsan lenyomod a Home gombot, akkor látod a megnyitott alkalmazásokat, felfelé pöckölve tudod kilőni őket. (olyan mint Androidon a multitasking képernyő ;) )

(#1762) bandus válasza erdoke (#1760) üzenetére


bandus
veterán

hm, ez mondjuk nagy hülyeség, de nem vagyok egy nagy appvadász. majd kitalálom miket szeretnék és egyszerre letöltögetem őket :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1763) Tenager18 válasza focvis (#1761) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszi :R

(#1764) erdoke válasza bandus (#1762) üzenetére


erdoke
titán

Ez nagyon jó dolog, mert nem tudja a gyerek a bankkártyámról költeni a pénzt... Némelyik In-App vásárlás akár 99 euró is lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#1765) Gadgetfan_ válasza bandus (#1762) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ez téged véd, így csak te tudsz alkalmazást vagy mást rátölteni a gépedre. Se gyerek, se vicces haver nem csinálhat többezres számlát neked, ha véletlenül őrizetlenül hagyod az asztalon... Nem hinném, hgy akkora többlet idő és munka bepötyögni az ID jelszavadat. :U

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1766) bandus


bandus
veterán

hm, van ebben is ráció, bár az általatok említett példák engem nem érintenek. erre ott van a lock funkció szerintem.

de nagyon új vagyok még a platformon, szokni kell :)

az akksi szempontjából mi az optimálisabb használat? feltöltöm és használom amíg le nem merül, vagy estére mindig rádughatom az ihome-ra? érvényes még az első használatkor teljesen lemerítjük dolog, vagy már ez is nagyon idejét múlt?

köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1767) Tenager18


Tenager18
senior tag

Srácok, letöltöttem ezt az Ifuse ( vagy mi ) nevű lejátszót. Elindítanék egy filmet, kiírja, hogy frissítsem a Pro verzióra, ami ugye nem ingyenes. Rámegyek, hogy inkább nem, és nem játsza le a filmet. Csak akkor ha frissítem :( Van valami módja, hogy kikerüljem a frissítést ?

(#1768) erdoke válasza bandus (#1766) üzenetére


erdoke
titán

Nem arról van szól hogy lezárom az eszközt, vagy sem, hanem hogy a gyerek játszik rajta, netán a te régi iPaded már az övé, ugyanazzal az Apple ID-vel. Jelszó nélkül nincs vásárlás, bár emellett az alkalmazáson belüli vásárlást külön is lehet tiltani.
Akksival ne foglalkozz, kb. két havonta merítsd le közel teljesen, majd töltsd fel 100 %-ra.

A legjobb aláírás a héten

(#1769) bandus válasza erdoke (#1768) üzenetére


bandus
veterán

érthető, abszolút, de kikapcsolhatóvá tehetnék ezt az opciót szerintem.

az akksival kapcsolatban köszi a tájékoztatást, akkor nem figyelek rá oda ilyen mértékben :)

már csak egy megfelelő tokot kellene vadásznom hozzá, hogy hordozni is tudjam magammal. erre esetleg egy tipp, hogy mely gyártók kínálatában érdemes válogatni? a gyári tokokat kissé drágállom, főleg nem értem a case és a cover közti bődületes árkülönbséget.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1770) bandus


bandus
veterán

ileltve fólia kérdés:
rárakhatom-e pl. ezt: [link] - 900 pénzért
vagy pedig vegyek drágábbat, pl ezt:
[link] - 3k pénzért

köszönöm ezt a segítséget is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1771) erdoke válasza bandus (#1769) üzenetére


erdoke
titán

Az én véleményem ismert, egy Smart Cover és némi elővigyázatosság tökéletesen megteszi. :K
Van 3 évnél idősebb iPadünk is itthon, kutya baja. Nem mondom, hogy újnak néz ki, de teljesen jó állapotban van.

A legjobb aláírás a héten

(#1772) Sonja


Sonja
veterán

Meglett az első Apple termékem, egy fekete iPad mini 16GB. :) Egyelőre tetszik, de még az ismerkedési fázisban vagyok. :D Épp a felhasználói kézikönyvét töltöttem le az Apple oldaláról.

Sajna nagyon még nem tudtam használni egy kézzel, mivel tegnap megrántottam a bal kézfejem. Szerencsére "csak" ínszalag húzódás, így egy rögzítő kötéssel megúsztam, de fogni se bírok vele. :( Csak én lehetek ilyen peches. :P :DD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1773) Rage47 válasza erdoke (#1768) üzenetére


Rage47
veterán

szerintem is kikapcsolhatnák ez az opciót, se gyerekem, se vicces haverom, aki hülyülne a cuccaimmal

szerk: mármint kikapcsolhatóvá tehetnték

[ Szerkesztve ]

(#1774) erdoke válasza Rage47 (#1773) üzenetére


erdoke
titán

Touch ID-vel megoldódik ez is, a gyerektelenség pedig remélhetőleg ideiglenes állapot. Túl sokan kérték vissza a pénzt erre hivatkozva, csak szigorítás volt eddig, lazítás nem várható.

A legjobb aláírás a héten

(#1775) focvis


focvis
veterán

Tanácsot szeretnék kérni!
Szeretnék összedobni egy kb. 2 perces videót amit feltöltenék YouTubera, képekből (jpg) és videókból (mp4) indulok ki, ezeket Androidos telóval készítettem.
Az a cél, hogy a képeket néhány másodpercig mutassa, a videót játssza le.

Még sosem készítettem ilyent, nem is nagyon tervezem, hogy sokat készítenék a jövőben.

Kérdéseim:
1. Mivel érdemesebb nekiállnom: PC vagy iPad?
2. Milyen egyszerűen kezelhető (szigorúan amatőr, kezdőknek való) programmal essek neki (vásárolni nem kívánok erre az 1 alkalomra)?

Ezer köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#1776) Tenager18


Tenager18
senior tag

Kb mennyi ideig tart, amig 1%-ról 100-ra töltődik az akksi ? ( Ipad 4 wifi )

(#1777) univerzita válasza Tenager18 (#1776) üzenetére


univerzita
addikt

A Ifuse- nál nincs lehetöség a frissítés kikerülésére. Aszt hogy mennyi ideig tart a töltödés könyen tudod figelni a Battery Doctor appal ( ingyen). Merem ajállani mert nem csak a töltést de sok más dolgot képes mutatni. A lényeg hogy mikor rá teszed a Ipadot a töltöre alindítod a programot.

(#1778) Tenager18 válasza univerzita (#1777) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszi :R

(#1779) bandus válasza erdoke (#1771) üzenetére


bandus
veterán

és mennyit hordozod/hordoztad? én úgy gondolom, hogy táskában hordva azért jobb lenne egy olyan tok, ami teljesen fedi a kicsikét :)

na de ma körbeszaglászok a bestbyte-ban, hátha akad valami szimpatikus.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1780) Alex91 válasza bandus (#1779) üzenetére


Alex91
félisten

Kell a hatuljara valami, szerintem a kijelzot annyira nem fontos vedeni, de ha nagyon parazik valaki, akkor egy leveheto covert is erdemes beszerezni. Aztan meg kell egy olyan tok, amibe bele lehet az egeszet rakni, ha viszi valahova az ember.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1781) Tenager18 válasza Alex91 (#1780) üzenetére


Tenager18
senior tag

Hátulja könnyen karcolódik amúgy ?

(#1782) Alex91 válasza Tenager18 (#1781) üzenetére


Alex91
félisten

Szerinted?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1783) univerzita válasza focvis (#1775) üzenetére


univerzita
addikt

Talán a iMovie vagy a Movie 360( ingyenesek) felelnének meg neked. Mindkettö megvan de még nemalkalmaztam. A iMovie apple termék és látni is.

[ Szerkesztve ]

(#1784) Tenager18 válasza Alex91 (#1782) üzenetére


Tenager18
senior tag

Nem tudom, azért kérdeztem :)

(#1785) focvis válasza univerzita (#1783) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Jó itt látni Téged újra! :))

Szedem már le az iMovie-t, 605 MB, ezért nem telepítettem korábban. Kíváncsi vagyok, hogy megbirkózom-e vele. Köszönöm a tippet!

@Tenager18: tud karcolódni még a tokon belül is, ha valami keményebb piszok (pl. homok) alákerül.

(#1786) Tenager18 válasza focvis (#1785) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszi :R

(#1787) erdoke válasza bandus (#1779) üzenetére


erdoke
titán

Mindig hordozom, üzleti útra, nagyszülőkhöz, stb. Olyan táska kell, amiben külön zsebbe kerül, de ez nyilvánvaló. 3,5 alatt ez a hatodik iPadem, szerintem nem karcolódik könnyen a hátulja sem.

A legjobb aláírás a héten

(#1788) Tenager18


Tenager18
senior tag

Kb 11-kor tettem töltőre, és még csak most jár 95%-nál. Nyugtassatok meg, hogy kell neki ez az 5-6óra :D

(#1789) univerzita válasza Tenager18 (#1788) üzenetére


univerzita
addikt

Nemírod hogy hány %- ról kezdted de ha 5 % körül vol akkor ez nagyon rendben van. Nem kell lemeríteni minimumra,rakhatod fel ha akár 50%- kon van.

(#1790) Tenager18 válasza univerzita (#1789) üzenetére


Tenager18
senior tag

Akkor okés. 1%-ról indult a töltés.

(#1791) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Lehet screenshotokat készíteni (iPad Air)?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1792) focvis válasza univerzita (#1783) üzenetére


focvis
veterán

iMovie nagyon jó választás volt, +1x köszi!

Eljátszadoztam vele egy órát, de legközelebb maximum 10 perc lesz. Nagyon kézenfekvő, kezdőknek tökéletes.

@Mister_X: lehet: Home + Power gomb együttes lenyomásával.

[ Szerkesztve ]

(#1793) Mister_X válasza focvis (#1792) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És ezt bárhol, bármikor, nem hal le tőle semmi?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1794) focvis válasza Mister_X (#1793) üzenetére


focvis
veterán

Ha tovább tartod lenyomva a 2 gombot 5 mp-nél, akkor újraindítja az iPadet.
Amúgy eddig bárhol tudtam screenshotot lőni, még játék közben is.

Így szoktam: lenyomom a Home-ot, majd gyorsan utána a Powert, mindjárt pittyen és kész is van. A képet a "Fotók" közt találod.

(#1795) univerzita válasza focvis (#1792) üzenetére


univerzita
addikt

Kösz a viszajelzést mert kaptam ajándékba egy iPhone4 -est, majd próbalok vele rovid videókat felvenni és majd a iMoviban szerkeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#1796) Mister_X válasza focvis (#1794) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Az ilyen vezércselekre számítottam :R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1797) focvis válasza univerzita (#1795) üzenetére


focvis
veterán

Annyi apró hátrányát látom most, hogy:
- .jpg és .mp4 Androidos felvételekből indultam ki
- elkészítettem a filmet az iMovie-val
- iPadról nem tudtam valamiért feltölteni a Youtube-ra (hátrány, vagy user error)
- ezért a VideoTransfer appal átlőttem PC-re
- .rar fájlként jött meg
- kicsomagoltam és QuickTime formátumban (.mov) kaptam meg (hátrány / user error?)
- ezt a formátumot lassabban emészti most a YouTube miközben töltöm fel PC-ről, az mp4-et favorizálná.

Amúgy nagyon barátságos! :K

@Mister_ X: :D előfordulnak ilyenek

[ Szerkesztve ]

(#1798) univerzita válasza focvis (#1797) üzenetére


univerzita
addikt

Köszönöm. Még egy videoszerkesztö appra szeretném felhívni a figyelmedet. Tuttommal neked androidos telód van és aszt nemtudom hogy ez a app a google sztorban megtalálhatóe . De elötte olvasd el a imagazin.hu oldalon a tesztet a Fly nevü appról.

(#1799) focvis válasza univerzita (#1798) üzenetére


focvis
veterán

OK, utána olvasok :R

Amúgy ő lenne a "nagy mű" :B , egy másik PH topikhoz készült.

(#1800) szijartg


szijartg
senior tag

Van valami böngésző ami nem mobilos nézetet hanem rendes asztali számítógépes nézetet használ böngészéskor?
Idegesít sok oldalon a mobilos nézet és nem is tudom át állítani. Pl. Bet365

Nem baj ha fizetős

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.