Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) #99546112


#99546112
törölt tag

Igazán nincs mit! :)

(#202) Xero válasza Winne (#199) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem. Aktiválás alatt a készülék első üzembe helyezését értjük.

(#203) Winne válasza Xero (#202) üzenetére


Winne
nagyúr

Akkor ezt most nem teljesen értem. Fogok egy ipadet, ami eddig be sem volt kapcsolva. Bekapcsolom. Amíg nem lépek be az Apple ID-val, addig mihez rendeli hozzá az ingyen letölthető iPhotot? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#204) Xero válasza Winne (#203) üzenetére


Xero
nagyúr

Semmihez.

(#205) Winne válasza Xero (#204) üzenetére


Winne
nagyúr

Na akkor ha az enyémmel még nem lépett be eddig senki, csak offline ki volt próbálva, akkor lennie kellene egy ingyen iPhotomnak, nem? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#206) Darda Csabi válasza Winne (#205) üzenetére


Darda Csabi
tag

Nem, azt akkor tudod ingyen letölteni, ha bejelentkezés egy apple ID-vel, amíg ezt nem tetted meg, nem fogod tudni letölteni, se ingyenes e pénzért, csak az alap programok lesznek az ipaden, amiket felajánl hogy le tölthetsz ingyen, azokat az apple id megadása után tudod majd csak letölteni.

(#207) Winne válasza Darda Csabi (#206) üzenetére


Winne
nagyúr

Nem erre gondolok, hanem azt beszéljük a kollegával, amit korábban írt, miszerint új ipad készülékre ingyenes az iPhoto. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#208) Xero válasza Winne (#207) üzenetére


Xero
nagyúr

Na akkor összegezzük, hogy tiszta legyen:
Minden 2013 szeptember 1. után aktivált készülék (tehát az első üzembe helyezés a kicsomagolás után) jogosult az ingyenes appokra. Amennyiben valaki belép az accountjával automatikusan nem kapcsolódik hozzá. Viszont amint rábök az ingyenes appra és letölti, onnantól arra az accountjára lesz meg. Tehát szabadon felrakhatja régebbi eszközre is. Továbbá, ha a készüléket eladja, az hiába lett megfelelő idő után aktiválva, az ingyenességet már "elfogyasztotta" az előző tulaj accountjával.

(#209) Winne válasza Xero (#208) üzenetére


Winne
nagyúr

Értem. Az iPhoto-n kívül van más, ami ingyenes ezzel a módszerrel?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#210) Xero válasza Winne (#209) üzenetére


Xero
nagyúr

Igen van: iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote

(#211) weinmaker válasza Xero (#210) üzenetére


weinmaker
őstag

Ha ezeket összeadod árban egy negyed ipad kijön belőle. :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#212) univerzita


univerzita
addikt

Megvettem a Plex-et. Felttettem a pc-re is. Csak a NAS-ra nemtudom felrakni mert a enyém nics a válastékba. Igy visont a ipad nemlása a film mappát a NAS-on csak a pc-én. Nálatok ez hogy van? Akkoris tuttok csatlakozni a NAS-hoz Plexel ha nics Plex a NAS-on?

(#213) Darda Csabi válasza Xero (#208) üzenetére


Darda Csabi
tag

Igen, köszi, hogy ily jól összefoglaltad!

(#214) Winne válasza Xero (#210) üzenetére


Winne
nagyúr

Köszi! :R

Még minden bizonnyal lesz kérdésem, igyekszem egyikőtöket se nagyon lefárasztani.. :D

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#215) goldnarmz válasza univerzita (#212) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Plex kliens Plex szerverhez csatlakozik. Ha nincs fent a NAS-odon, akkor nem fogod látni a filmjeidet a Plex kliensben.

(#216) univerzita válasza goldnarmz (#215) üzenetére


univerzita
addikt

Kösi. Már énis ésrevettem. Kár hogy pont a én NAS-som (Zyxel) nincs támogatva. Nézni tudom playerrel csak jó lett volna a borítók és a infok a filmek mellé.

(#217) Winne válasza goldnarmz (#215) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem egy routerre van dugva a HDD és openwrt van a routeren. Gondolom kicsi az esélye annak, hogy azt támogatja... Megkérdezem a készítőjét, hátha tudja fejleszteni, ha nem támogatja most még. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#218) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Tapasztalt valaki olyat, hogy ipad air a napokban elérhető frissítéssel nyugalmi állapotban merül? Az enyém is ezt játssza, meg egy ismerősömé. Reggel le a töltőről, délig 0 perc használat és -6% az aksin. Lehet ezzel kezdeni valamit?

(#219) Szabikaa20 válasza Sur1G (#218) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Mintha nálam is lett volna ilyen,de nem figyeltem még meg annyira.De olyan volt hogy 97% volt a töltöttség es felugrott 98% ra persze nem volt töltöre dugva....

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#220) Sur1G válasza Szabikaa20 (#219) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Feltöltöm teljesen aztán csinálok egy home+power resetet hátha megoldja a problémát. Már nagyon ideje lenne kiadniuk a 7.1...

(Az iphone 4S viszont megtáltosodott. Nap végére eddig 50%-ra merült úgy, hogy alig használom, most viszont 90%-nál tart)

[ Szerkesztve ]

(#221) focvis válasza Sur1G (#220) üzenetére


focvis
veterán

A home+power reset mit csinál? Nem kell utána újra telepíteni?

(#222) Sur1G válasza focvis (#221) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Újraindítja a készüléket (hosszan kell nyomni a két gombot egyszerre). Azt mondják jobb, mintha kikapcsolnád és utána bekapcsolnád.

[ Szerkesztve ]

(#223) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Nincsenek billentyűhangok az iPad Air-emen, és sehogy sem tudom előcsalogatni, pedig emlékszem, hogy a kezdeteknél még volt, az volt az első, hogy beállitottam, mert szeretem ha klattyogással visszajelez a gépeléskor. Pedig a beállításokban, a hangoknál be van kapcsolva a lakathanggal együtt, ami szintén nincs. Valaki? :F

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#224) #99546112


#99546112
törölt tag

Jut eszembe!
Az Air-el lehet olyat, mint pl a DLNA? Tehát a tv-m DLNA képes, tudok valamit ezzel kezdeni, vagy csak akkor ha apple tv-m lenne?!

(#225) univerzita válasza Gadgetfan_ (#223) üzenetére


univerzita
addikt

A általános beálítás alat van a hangok. Megjelölöd majd a bal felén legalul kell lenie a bill. hang.

(#226) Coc@s válasza Gadgetfan_ (#223) üzenetére


Coc@s
őstag

hangerő ? :F

18 éve itt

(#227) Szabikaa20 válasza Gadgetfan_ (#223) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Pedig a hangoknál kell beállítani... Alul bekell lenni kapcsolva mindkettönek...A hangerö és csengö és hangjelzések hangereje fel van rakva?Vagy probald meg kikapcsolni aztán power+home gomb ujraindit aztan ha ujraindult megint bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#228) univerzita válasza #99546112 (#224) üzenetére


univerzita
addikt

Vannak playerek amik DNLA-n kerestül kapcsolódnak a pc-hez és NAS-okhoz. Ha a tévéd es lehetövé tesi akkor müködni fog.

(#229) Winne


Winne
nagyúr

Ezt az appot nem lehet behúzni valahonnan ingyenbe? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#230) br4adam válasza Winne (#229) üzenetére


br4adam
aktív tag

Kétlem, hogy belehetne.

(#231) Bodz


Bodz
nagyúr

Vettem ma egy iPad Minit, de már csak most tűnt fel, hogy a kijelző teljes jobb oldalán egy 2-3 miliméteres sávban nem érzékeli az érintést (100-ból jó ha egyszer megy). Holnap viszem vissza. Rosszul indul a barátságunk, de a cseredarabot már a boltban kipróbálom. Gondolom nem lesz szívózás, és azonnal cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#232) focvis válasza Bodz (#231) üzenetére


focvis
veterán

Nem írtad, hogy újonnan vetted, vagy használt. Ha van gari rajta, akkor ne aggódj. személyes tapasztalatom, hogy nagyvonalúak, nem sz@roznak, egyből cserélnek sorozatszám alapján.

(#233) Bodz válasza focvis (#232) üzenetére


Bodz
nagyúr

Új, rendes garival szerencsére. :K
Akkor megnyugodtam.

(#234) focvis válasza Bodz (#233) üzenetére


focvis
veterán

Pontosítok: én szervizbe ( nem boltba) vittem hétfőn délben a használt iPadet és kedden délután jött az e-mail, hogy mehetek az új készülékért. Boltban lehet, hogy a helyszínen es azonnal cserélik 3 napig.

(#235) Winne válasza focvis (#234) üzenetére


Winne
nagyúr

Boltban köteles cserélni, ha ott is produkálja a hibát. Ezt a szériaszámos garit furcsán olvastam a múltkor én is, mert akkor minek is töltenek ki garjegyet hozzá...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#236) Xero válasza Winne (#229) üzenetére


Xero
nagyúr

FMA-zz. Pár hét alatt összejön az árának a háromszorosa.

(#237) focvis válasza Winne (#235) üzenetére


focvis
veterán

Nekem semmi papírom nem volt az eredetileg Németországban értékesített, használtan vett iPad4-emhez. Szó nélkül cseréltek, csak a sorozatszamot ellenőrzik, hogy él-e rá még a gyári gari. Igen elégedett vagyok a prémium ár mellé járó -szvsz- prémium szolgáltatással, másnak is igy kellene csinálnia. Erősen gondolkodom azon, hogy az Airhez veszek majd AppleCare-t is.

(#238) Winne válasza focvis (#237) üzenetére


Winne
nagyúr

Ha boltban kiállított ipadet veszel, arra kapsz ugye garipapírt a vásárlás napjáról, de ha az ment ott fél évet és kimentek vele netre, akkor a garid fele elment, hiába van érvényes garipapírod? :)

@(#236) Xero: magyarul? :U

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#239) Xero válasza Winne (#238) üzenetére


Xero
nagyúr

(#240) Winne válasza Xero (#239) üzenetére


Winne
nagyúr

Mik vannak. :)

Anno volt a kezem ügyében egy McBook és azon volt egy program a kamerához, piros ikonja volt, lehetett vele ilyen bohócságokat csinálni kis méretű (minőségű) képben magunkból. Ez a program megy iPaden is? Mi is a becsületes neve?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#241) Xero válasza Winne (#240) üzenetére


Xero
nagyúr

PhotoBooth. Default programok része.

(#242) Ilidzser válasza focvis (#237) üzenetére


Ilidzser
tag

Az Apple Care pontosan mennyibe kerül és hogy érdemes megvásárolni?
Én is most gondolkodom rajta, mert jó ha van...:-)
Erre gondolom nincs túl sok variáció, hogy hol veszek meg?!

(#243) focvis válasza Ilidzser (#242) üzenetére


focvis
veterán

Olyan 18 ezer Ft körül szoktam látni, ebay-en 50 euró. Most rákerestem es nem akarom elhinni! Edigitalnál 6000 !? :Y

@(239) Winne: passz, nem tudom, hogy milyen garival adják a demó készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#244) Szabikaa20 válasza focvis (#243) üzenetére


Szabikaa20
őstag

És mi is ez pontosan?1év gari helyett 2év?Mert ha igen akkor a 6000ft az potom pénz érte!És biztos hogy Airhez is jó?Ha igen én biztos veszek!

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#245) focvis válasza Szabikaa20 (#244) üzenetére


focvis
veterán

Tudtommal, igen.

De NINCS 6000 Ft-ért. :((
Megpróbáltam venni most azonnal, írja, hogy 13 db van készleten, de amikor fizetni akartam, akkor olyan üzenetet adott, hogy 0 db vásárolható belőle. Kétszer is megpróbáltam, nem sikerült...

(#246) Szabikaa20 válasza focvis (#245) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Lehet felkéne hívni...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#247) focvis válasza Szabikaa20 (#246) üzenetére


focvis
veterán

Felhívtam: nincs készleten.
Meglepő, hogy kamu 6000-es árral szerepeltetik készleten es argep.hu-n. Edigital.hu egy komoly webshop.

(#248) Winne válasza Xero (#241) üzenetére


Winne
nagyúr

Tényleg, csak más az ikonja, azért nem láttam rá egyszerre. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#249) Bodz válasza Bodz (#231) üzenetére


Bodz
nagyúr

Kicserélték. :)

(#250) focvis válasza Bodz (#249) üzenetére


focvis
veterán

Öröm e' bodottá :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.