Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Gyors kérdés, melyik a jobb vétel?
Ipad 3 64Gb cellular gari nélkül 85k-ért, vagy garis Ipad mini garis 60k-ért?
A gépet főként itthon, illetve wifi-vel ellátott helyen használnám.
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1052) Gadgetfan_ válasza Digital (#1051) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Nehéz, mert ha otthon használod, akkor jobb a nagyobb kijelző, nem beszélve, hogy az már retinás. A mini viszont olcsóbb és wifis és garis. Otthonra viszont nem kell a nagy tár és a cellular, ez a mini mellett szól.
Részemről mégis az iPad3-at választanám, jó vételnek tűnik (bár a mini is) de érdemesebb lenne körülnézni, biztos van olyan ami jobban az igényedre van szabva. De biztos lesz aki a Mini mellet érvel, és neki is igaza lesz! :D

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1053) ImpersonatoR válasza Digital (#1051) üzenetére

Nem írtad a mini hány gigás de 16 GB ost senkinek nem ajánlom semelyik változatból. Mai napig áldom a fejem hogy 32Gb ost vettem mert sokszor meg az is kevés.

(#1054) boost válasza Digital (#1051) üzenetére


boost
addikt

Helló, én egyiket sem. 120k-ért már vannak teljesen új 10" iPad Airek, ahhoz képest két generációval ezelőtti melegedő, alssan töltős iPad 3 gari nélkül sok 85ért.

iPad mini jó áron van, de az meg már nem retinás, technikai oldalról már nem venném meg azt.

(#1055) Digital


Digital
addikt

Igen, 16Gb-os a mini!
Leginkább Pocorn jukebox-ot futtatnék rajta, youtube, netezés, fészbúk!
Szerintem elég lenne a 16Gb :F
Régebben egy Galaxy Tab2-vel toltam, megvoltam 8Gb-on is!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1056) ImpersonatoR válasza Digital (#1055) üzenetére

Hat ízlések és pofonok de nekem az a popcorn jukebox nagyon nem jött be. Most arra gondolsz hogy arról vezérelned a médialejátszót a távirányító helyetti gaz?

(#1057) Digital válasza ImpersonatoR (#1056) üzenetére


Digital
addikt

Leginkább a tv bekapcsolása nélkül szeretnék zenét hallgatni!
Galaxy S3-al próbáltam, de droidon valahogy akadozgatott...
Amúgy is jó lenne egy táblagép, és még soha nem volt almás cuccom! :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1058) focvis válasza Digital (#1057) üzenetére


focvis
veterán

Ha nem kizárólag a fenti két készülék között "kell" választani, akkor én is egy iPad 4-re szavazok 70-80 e. környéken. Wifis elég lesz, azonban a 32 GB erősen megfontolandó , mert sok "hülyeséget" le lehet tölteni (saját példa).

(#1059) ImpersonatoR válasza Digital (#1057) üzenetére

Ja értem akkor nem szóltam. Zenehallgatásra én is használtam jópofa ahogy latod az albumot és nagy rendszeren meg szol a zene. Bar nekem C-300 as van azon meg van kijelző szóval nem kell hozza TV.
Egyébként egy almás tablet teljesen más szint sokan nem értik meg miért ilyen drága de aku időben gördülékenységben szoftverben és minőségben szerintem ver mindent. Bar en meg apple TV vel is használom de egy szavam nincs rá. Androidhoz képest megváltás.
Bar ipad 3 nem tudom mennyire erős hozza meg nem volt szerencsém.

(#1060) Urban Terror válasza weinmaker (#1043) üzenetére


Urban Terror
tag

Próbáltad a Hamster Video converter progival átkonvertálni a videót (ingyenes)? (annak ellenére, hogy mg4 a forrás, egy próbát megér)

(#1061) ficere


ficere
aktív tag

Sziasztok.Találkoztatok már 4005-ös hibával.Ipad 4gen.Előre is köszönöm.

Machete nem ír sms-t

(#1062) univerzita válasza ficere (#1061) üzenetére


univerzita
addikt

Ez általában akkor jelentkezik amikor iTunes-ra vagy csatlakozva.Ez lehet usb csatlakozási probléma.

(#1063) ficere válasza univerzita (#1062) üzenetére


ficere
aktív tag

Cseréljek kábelt?

Machete nem ír sms-t

(#1064) univerzita válasza ficere (#1063) üzenetére


univerzita
addikt

Jelentkezet ez akkor amikor kábellel öszevoltál kotve géppel? Ha ezzel a kábellel elötte gontalanul müködöt akkor nem kel csere hanem próbáld másik usb bemenetre, újraindítani a számítogépet.

[ Szerkesztve ]

(#1065) ficere válasza univerzita (#1064) üzenetére


ficere
aktív tag

Egyszer csak se kép se hang,előzmény nélkül.Csak DFU-ban ismeri fel a gép.

Machete nem ír sms-t

(#1066) univerzita válasza ficere (#1065) üzenetére


univerzita
addikt

Tehát most iPad DFU- ban van. Abból vissza tudod hozni.

(#1067) HardRic


HardRic
addikt

Olyan rossz, hogy egy csomó animáció szaggat az Air-en. Mindennek a forrása az átlátszó felületek, mert ha bekapcsolom a reduce transparency opciót, akkor olyan sima minden mintha iOS 6 lenne, csak így baromi ronda a rendszer. Nagyon remélem, hogy javítják ezeket a következő update-ben. Biztos vagyok benne, hogy Jobs alatt ilyet nem adtak volna ki.

(#1068) Gadgetfan_ válasza HardRic (#1067) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Nem tudom miről beszélsz, de tényleg. Fél éve használom, még egy röccenést sem tapasztaltam, nem hogy "szaggatást". :F

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1069) Szabikaa20 válasza HardRic (#1067) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezt én sem értem... :F

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1070) ficere válasza univerzita (#1066) üzenetére


ficere
aktív tag

Hogyan lehet dfu-ból visszahozni?

Machete nem ír sms-t

(#1071) HardRic válasza Szabikaa20 (#1069) üzenetére


HardRic
addikt

Tényleg? Nektek nem szaggat pl akkor, ha látszik a billentyűzet mondjuk Safariban és elforgatjátok a képet? Nekem döcdöcdöcdöc. De szaggat még a forgatás az App Store-ban, meg néha 1-1 animáció.

(#1072) llaszlo válasza HardRic (#1071) üzenetére


llaszlo
veterán

iPad 4-en is néha megakad, de nem döcög. Kikapcsoltam az átlátszóságot és ritka rusnya lett. :( Legalább valami normális kinéetet kitalálhattak volna ehhez. Így inkább visszakapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#1073) univerzita válasza ficere (#1070) üzenetére


univerzita
addikt

http://m.youtube.com/watch?v=U_dbzL0EHWE - video DFU- ba és DFU- ból

(#1074) czanga


czanga
őstag

Az eljovendo retina Mini vajon kap valami lenyeges dolgot az fingerprint sensor-on es az aksi reszelesen kivul? Tippre.

Gondolkodom hasznalt non retina vagy egy uj retinas modell vasarlasan, emiatt is kerdem. Tudom, hogy retinasat erdemes venni de nincsennek nagy igenyeim es hat nem mindegy, hogy 50k vagy meg akciosan is 105000

(#1075) ficere válasza univerzita (#1073) üzenetére


ficere
aktív tag

Sajnos nem megy.Lehet,hogy hardveres hiba?

Machete nem ír sms-t

(#1076) univerzita válasza ficere (#1075) üzenetére


univerzita
addikt

Én a videobol eszt sürtem le: Megnyomjuk a power és a home gombot egyszerre. 12 másodperc után eleresztyük a home gombot és továb nomjuk a powert amíg nem jelenig meg a logo. De lehet hogy van más fojamat is. Én még ijet nemcsináltam. Ha nemsikerul akkor be kellene menni ha van a közeledbe apple forgalmazó ést ott tanácsot kérni vagy bevinni a iPadot.

(#1077) Szabikaa20 válasza HardRic (#1071) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az appstoreban van egy pici,de az olyan jelentektelen,hogy idaig nem is figyeltem!De Safarinal nincs!En tisztitom mindig a ram-ot igy lehet nalam emiatt nincs! :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1078) HardRic válasza Szabikaa20 (#1077) üzenetére


HardRic
addikt

Fontos, hogy fent legyen a billentyűzet, annak az átlátszósága okozza. Nem, hiszem el, hogy nem röccen meg, ugyanaz a gépünk van ugyanazzal a rendszerrel.

(#1079) focvis válasza HardRic (#1078) üzenetére


focvis
veterán

Ha az átlátszóság be van kapcs., akkor nálam is röcög élő billentyűzettel. Ha kikapcs., akkor nem, de csúnya.

(#1080) HardRic válasza focvis (#1079) üzenetére


HardRic
addikt

Na, és még mondjátok, hogy nálatok minden szép és csodálatos. Tudtam én, hogy nem. Úgyhogy várom az update-et, egyszer csak helyrepofozzák.

(#1081) focvis válasza HardRic (#1080) üzenetére


focvis
veterán

Azért tegyük gyorsan hozzá, hogy együtt lehet élni ezzel a röcögéssel. Csak a kedvedért néztem meg, valós felhasználás mellett nem veszem észre, nem zavar. :) Persze javítsák csak ki!

Korabban az IMDB alkalmazás kapcsán panaszkodott valaki hasonló röcögésre, akkor megállapítottam, hogy Androidon nem röcög, de ott a képeket tölti be újra elforgatáskor.

[ Szerkesztve ]

(#1082) Szabikaa20 válasza HardRic (#1078) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen úgy csináltam hogy fent volt a billentyüzet...Igazad van van egy kis röcögés,de ez olyan jelentéktelen,hogy idáig nekem ez nem tünt fel!Nem nagyon szoktam forgatni a tabot netezés közben.Ugyan azt tudom csak mondani mint az elöttemlévö kolega! :U Engem nem zavar...Ettöl függetlenül a pad piszok gyors es jó vele akármit is csinálni! :))

[ Szerkesztve ]

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1083) Gadgetfan_ válasza HardRic (#1078) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Kipróbáltam és nálam nem röccen, vagy ha mégis, én nem észlelem. Simán átfordul a billentyűzet akadás nélkül, de lehet, hogy más a felfogásunk a röccenésről, viszont a "csomó animáció szaggatását" továbra sem látom sehol. :F :U

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#1084) _Csaba_ válasza Szabikaa20 (#1077) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Mivel tisztítod a ramot? Kompresszorral lefújod a port? :D

(#1085) HardRic válasza Gadgetfan_ (#1083) üzenetére


HardRic
addikt

Ezek szerint más a felfogásunk. Az én szemem nagyon érzékeny vagyok az ilyenekre.

(#1086) Szabikaa20 válasza _Csaba_ (#1084) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Jah kompresszorral! :DDD Battery doctor-al...Nagyon jó progi,elejétöl fogva használom!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1087) _Csaba_ válasza Szabikaa20 (#1086) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Ez tuti ér valamit?

(#1088) Szabikaa20 válasza _Csaba_ (#1087) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Hogy erted?Próbáld ki!Töltesnel is hasznalom,jelez mikor full felvan töltve,RAM-ot tisztitja és a fölösleges szemetet is kitörli a padról...Nalam elöször majdnem +2gb üres helyet csinalt!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1089) _Csaba_ válasza Szabikaa20 (#1088) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Azt nem ertem hogy jailbreak nelkul hogy van joga a programnak torolni a rendszerbol.

(#1090) Szabikaa20 válasza _Csaba_ (#1089) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Csak a gyorsitotarakat(cache) eket törli....Amiket megnyitsz oldalakat stb..Letolti az oldalat tarolja hogy ne kelljen ujraletölteni!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1091) _Csaba_ válasza Szabikaa20 (#1090) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Értem. Majd kipróbálom. :)

(#1092) univerzita válasza _Csaba_ (#1089) üzenetére


univerzita
addikt

Pont ahogy Szabikaa20 írta. Nálam minden töltés után töröl 200-600Mb-t. Megéri felrakni.

(#1093) #99546112


#99546112
törölt tag

iPad-el készített videót hova szoktatok feltölteni, későbbi visszanézés céljából?! Mert én max minőségben szeretném feltölteni, de erre sem a youtube-on nincs lehetőség, se vimeon (ott pl csak heti egyet lehet). :/ Ismertek valami mást, amihez esetleg alkalmazás is van?!
Köszi.

ui.: youtube-ra lehet, csak 360p-es minőségben, azért a HD korszakban csak nem kéne... :D

[ Szerkesztve ]

(#1094) boost válasza #99546112 (#1093) üzenetére


boost
addikt

Vimeo-nak van elo"fizetéses része is. Ott biztos tölthetsz fel korlátlan, nézdd majd meg. Esetleg Indavideó?

(#1095) univerzita válasza #99546112 (#1093) üzenetére


univerzita
addikt

IMovie remek app videók szerkestésére. Majd iTunes- sal felteheted cloudba. De gondolom te se kedveled a iTunest( mint sokan mások). Akkor iTools- al csinálnám gépre vagy ha lehet cloudba.

(#1096) #99546112


#99546112
törölt tag

Inda-t meglesem, de még van ezen felül egy ötletem. Köszi a tippeket! :)

(#1097) focvis válasza focvis (#1058) üzenetére


focvis
veterán

Ha valaki most szándékozik iPad 4-est venni, annak ajánlom ezt a Vatera hirdetést. Nem én hirdetem!!!

Kicsit fura stílusú, de megbízható eladó; nincs teljesen képben, 2013. decemberi a készülék, azaz még van rajta garancia bőven; az aktuális ár: 69 000 Ft (iPad 4 wifi, 16 GB). Lejárat: ma 14:45.

[ Szerkesztve ]

(#1098) Szabikaa20 válasza focvis (#1097) üzenetére


Szabikaa20
őstag

De ha nem lett regisztralva akkor meg van gari 1ev... :) legalabb is a kepek szerint még nem volt regelve...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1099) focvis válasza Szabikaa20 (#1098) üzenetére


focvis
veterán

Könnyen lehet (vagy törölte a Padet), a kábel is még bontatlan... ár már 70 e., villámár 79 e.
Kicsit arrogáns a manusz, ettől még jó vétel.

(#1100) Szabikaa20 válasza focvis (#1099) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen jó vétel szerintem is!Meg keresni is lehetne vele... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.