Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Szabikaa20 válasza weinmaker (#550) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Asszem valaki már kérdezte vagy mondta hogy zenere hasznalja,de nem tudom ki...visszakene olvasni vagy a masik topicban irta..

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#552) focvis válasza weinmaker (#550) üzenetére


focvis
veterán

Én néha hallgatok rajta rádiót főzés közben.

(#553) Succor válasza weinmaker (#550) üzenetére


Succor
csendes tag

Kérdezz tőlem nyugodtan privátba :)
Van egy jópár zenekészítő appom ipadre meg mac-re.

(#554) weinmaker válasza Succor (#553) üzenetére


weinmaker
őstag

már ment is :)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#555) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ha itt a hardverapróról veszek ipad-ot mire kell figyelnem?

Köszönöm

(#556) focvis válasza Süvi (#555) üzenetére


focvis
veterán

Általánosságban:
Ne legyen karcos a kijelző, ne legyen nagyon karcos a hátlap, ne legyen foltos ("inhomogén") a kijelző, ne legyen lopott a cucc. Ne vegyél 1. generációs iPad-et (szerintem).

Hardverapró specifikusan: sokkal jobb a helyzet mint az aprod.hu-n, de ezért óvatosan az előre utalással, nézd meg mennyi pozitív és negatív visszajelzése van az eladónak. Inkább a személyes átvételt részesítsd előnyben, akkor nagy baj nem lehet.

(#557) Süvi válasza focvis (#556) üzenetére


Süvi
őstag

nagyon köszönöm.
Egy Air lenne, elvileg a készülék új, fóliás, de már be van regisztrálva? Ez hátrány?

(#558) focvis válasza Süvi (#557) üzenetére


focvis
veterán

Szívesen.
A regisztráció napjától indul az 1 év garancia, ez hátrány. Gondolom ez érvényesül az árban is.

(#559) Kalandor válasza Süvi (#555) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ne utalj előre, se itt se sehol sem.

(#560) Mister_X válasza Süvi (#557) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát, az "új" és "fóliás" sajnos nem fér össze iPadeknél :N Nameg ha már be van regisztrálva, akkor használva is volt - nálam az új azt jelenti, hogy én csomagolom ki, de ez lehet csak az én defektem.

Apropó regisztrálás: hogyan lehet? Mikor megcsináltam az Apple ID-m, megkérdezte, hogy csatolom-e az Airem a profilomhoz, ez egyenértékű a gép beregisztrálásával?

@Kalandor: igen, ez a elgalapabb bölcsesség, de sokszor csak így lehet megvenni a terméket a térbeli szakadék miatt, továbbá egy régóta üzletelő és rengeteg pozitív visszajelzéssel (ahol mondjuk említik, hogy utaltak és rendben volt minden) rendelkező tag nagyobb valószínűséggel nem fog meglépni a pénzzel. Én is utaltam már, nekem is utaltak.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#561) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Hello! El tudnátok légyszíves mondani ipad esetében hogy működik ez a letiltás dolog. Nemrég vásároltam egy 4G-s ipad airt de még van rá részlete az eladónak. Namost ha ne adj isten letiltják a gépet akkor mennyire válik használhatatlanná? Fel lehet oldani valahogy ezt a tiltást? Köszönöm és üdv!

(#562) Süvi válasza Mister_X (#560) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm
Úgy írja, hogy bontatlan, fóliás, független, ezüstszínű iPad Air 32 GB 3G/LTE tablet 2015.03.08-ig.
3G/LTE verzió van???
Ha nincs felbontva, hogy lehet, hogy már ketyeg a gari?

Más.
Ha jól olvastam csak a 4G/LTE modellben van GPS. Létezik ingyenes offline navi ipadra?

Köszönöm

(#563) focvis válasza Süvi (#562) üzenetére


focvis
veterán

3G/LTE van.
Központilag aktiválhatták céges vásárlás esetén, de az is lehet, hogy a doboz bontott, csak az iPad-on van rajt még a fólia.
GPS csak ebben van.
Offline navit csak Androidra tudok ingyenest, de az is illegál.

(#564) univerzita válasza Süvi (#562) üzenetére


univerzita
addikt

Létezik ingyenes navi ipadra-waze. Nagy városokban nagyon jól, városon kívül már nem anyira.

(#565) Mister_X válasza RichiG23 (#561) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem akarok vészmadár lenni, de mivel bizonyítod, hogy te megvetted a tabot és nem loptad? Attól mondjuk nem nagyon kell félni, hogy azért tiltják, mert nem fizeti a részleteket.

Ilyenkor jön jól az átutalás is, mert annak betonbiztos nyoma marad, továbbá pár screenshot sem árt a hirdetéseiről. Mondjuk a jogi útját ennek nem ismerem, a tab az ő nevén marad, de közben eladta neked...

@focvis: iPad Airen nincs gyárilag fólia és nem is adnak mellé.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#566) focvis válasza univerzita (#564) üzenetére


focvis
veterán

offline?

szerk: @Mister_X: nem arra a fóliára gondolok, amit utólag teszel rá :N , hanem arra, amibe gyárilag csomagolták a dobozon belül, kedden jött új iPadem, friss az élmény :K

[ Szerkesztve ]

(#567) Süvi válasza focvis (#563) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm a segítséget.

Mister_X: Ha van adásvételi, akkor azzal lehet bizonyítani a tulajdonjog váltást

[ Szerkesztve ]

(#568) univerzita válasza focvis (#566) üzenetére


univerzita
addikt

Nem kell hozzá 3G. WiFi elég, azért jo nagy városokban( Pest) mert nagy a WiFi lefedetség de városon kívül már nem. Én slovák Komáromban probáltam és müködott.

(#569) weinmaker


weinmaker
őstag

Meg tudjátok mondani, nhogy itt is van olyan, mint androidon hogyha nem tetszik egy app, akkor visszaküldöd, és visszakapod a pénzt? Vagy teljesen lutri, hogyha megveszel valamit, és akkor derül ki, hogy kaki.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#570) Mister_X válasza focvis (#566) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ja, hogy az fólia volt? :DDD Nekem is csak két napos a kicsike :B

@Süvi: szolgáltatót et nem érdekli, feléjük is jelezni (fizetni) kell.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#571) focvis válasza univerzita (#568) üzenetére


focvis
veterán

Így már értem: a wifi jelek alapján tájékozódik (mint az Androidnál a battery saving-es location), tehát a GPS nem feltétlenül szükséges városban.

De hogy kerül a térkép az iPadre? Előre letöltöd, hogy offline is meglegyen? Esetleg a Google Maps-en egy kijelölt részt letöltesz?

Androidra az elterjedt ingyenes offline az tkp. egy warez.

szerk: @Mister_X: tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#572) univerzita válasza focvis (#571) üzenetére


univerzita
addikt

Én csak magát a appot töltöttem le. Már nem emléksem hogy térképet letöltöttem volna hozzá. Ha rámész a sztorra ot vélemének is vannak róla.

(#573) erdoke válasza Süvi (#567) üzenetére


erdoke
titán

Mivel részletfizetést és 2 év hűség alatt nincs a vevőnek tulajdonjoga, így tulajdonjog váltást sem ismeri el a szolgáltató (Telekom). Érdemes megnézni a szerződést, amit az köt a T-vel, aki kihozza a készüléket...

A legjobb aláírás a héten

(#574) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Tárhelyet hogyan menedzselem? :F

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#575) focvis válasza Mister_X (#574) üzenetére


focvis
veterán

Na az szop@s, számomra PC és Android után/mellett káosz.. :W

[ Szerkesztve ]

(#576) erdoke válasza Mister_X (#574) üzenetére


erdoke
titán

Én a kérdést se értem. Mit kell rajta menedzselni? :F

A legjobb aláírás a héten

(#577) univerzita válasza Mister_X (#574) üzenetére


univerzita
addikt

Ipadon lévö tárhelyre gondols? Hogyan lehet dolgokat másolni?

(#578) vtechun válasza focvis (#571) üzenetére


vtechun
veterán

A waze ingyenes, de nem offline. Kell hozzá net, nem sok, de kell. Van offline navi, pl. Navigon. Viszont, ha van minimális neted/mobilneted, akkor a waze nagyon jó tud lenni

(#579) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Szólt, hogy kevés a tárhely. Gondolom láthatom valahol, hogy mi van telepítve és mennyi helyet foglal - hogy célszerűbben töröljek.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#580) erdoke válasza Mister_X (#579) üzenetére


erdoke
titán

Persze. Beállítások - Általános - Használat.

A legjobb aláírás a héten

(#581) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Ti találkoztatok olyannal hogy az iPad air nem akar csatlakozni az iPhone4-hez Személyes hozzáférési ponton keresztül?

ui: Az ipadet amerikából vettem, de kétlem hogy ez gondot okozna..

(#582) erdoke válasza _Csaba_ (#581) üzenetére


erdoke
titán

Nálam az i5-höz simán csatlakozik. Esetleg próbálkozz a jelszó megváltoztatásával.

A legjobb aláírás a héten

(#583) _Csaba_ válasza erdoke (#582) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Rendben, köszi a tippet!

(#584) Mister_X válasza erdoke (#580) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#585) bundli


bundli
tag

Sziasztok

Azt szeretném kérni, hogy valaki le tudná e nekem írni, hogy mik a különbségek egy iPad mini/Air és iPhone 5 között.

A képernyőméret és a SoC-beli különbségek adottak, nem erre lennék kíváncsi, főleg az iOS-en belül eltérések érdekelnének, mik a különbségek és milyen fontosabb eltérések vannak használat közben. Jelenleg iPhone 5 tulaj vagyok, így ezért szeretném ahhoz mérni, hogy mi az amiben más lenne.

(#586) randras válasza bundli (#585) üzenetére


randras
veterán

iPad-el nem lehet telefonálni.

;]

(#587) bundli válasza randras (#586) üzenetére


bundli
tag

És ha van benne 3G/4G modem, akkor se? Droidos tableteken lehet ekkor.

(#588) szabogabor10 válasza bundli (#587) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem lehet. Ez nem telefon, hanem táblagép.
Amúgy nem sok androidos táblával lehet telefonálni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#589) randras válasza bundli (#587) üzenetére


randras
veterán

Trollkodásnak szántam, de örülök hogy információ tartalma is volt számodra.

(#590) bundli válasza randras (#589) üzenetére


bundli
tag

Gondoltam, hogy nem komolyan írod, csak rákérdeztem és láss csodát.

Na de visszakanyarodva, mik a különbségek?

(#591) Szabikaa20 válasza bundli (#590) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Többit megvalaszoltad magad... :) hardverbeli különbségek vannak,képernyö/felbontás nagysága...hivni nem tudsz rola csak mobilnetre van a simkártya...5S=Air(+100mhz-es proci!)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#592) _Csaba_ válasza bundli (#590) üzenetére


_Csaba_
senior tag

Szerintem a mininél jobb az Air. Ugyanis az Air fizikailag kisebb lett az elődjeinél, viszont a kijelzője maradt a nagy 10" :) Én azt vettem és elégedett is vagyok vele.

(#593) Sur1G válasza bundli (#590) üzenetére


Sur1G
aktív tag

Van egy pár többujjas mozdulat, amivel egyes funkciókat lehet elérni (program váltás, futó programok, program bezárás). Alapból nincs időjárás, számológép app:D. Maga az iOS szinte ugyan az csak az ipadre tölthető programokban van különbség. Szerencsére nagyon sok programnál megoldották, hogy ipad kijelzőjét hasznosan kihasználják, tehát a programok nem egy telefonról felnagyított valamik.

Az első, ami feltűnt nekem használat közben, hogy iphone után nem nagyon akar lemerülni. Sőt még néha most is elcsodálkozok, hogy mennyire jól bírja szuflával.

[ Szerkesztve ]

(#594) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok! Letöltöttem az "Appzapp Pro HD" alkalmazást, de vmilyen ázsiai nyelven van rajta minden! Nem tudjátok hogyan lehet magyarra beállítani, vagy legalább angolra?! Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv.

(#595) focvis válasza seneca07 (#594) üzenetére


focvis
veterán

Tipp: próbáld ki a sima, HD nélküli Appzapp Pro-t. Az angol alapból.

(#596) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, Mini Retinához keresnék tokot. Igazából a Smart Cover (ki-bekapcs, két féle "háttámla állás" funkcionalitása tetszik, de élőben még nem láttam. Csak kicsit drágának találom 21k HUF-ért :(

Van esetleg valami nagyon hasonló alternatíva, vagy törődjek bele, hogy ez ennyi és kész?

MZ/X

(#597) erdoke válasza DopeBob (#596) üzenetére


erdoke
titán

Nem érdemes bőrt venni, a PU pedig max. 11e, de 8-9 körül is hozzá lehet jutni.

A legjobb aláírás a héten

(#598) DopeBob válasza erdoke (#597) üzenetére


DopeBob
addikt

de abból csak olyat láttam, ami cover, tehát a hátlapot/oldalát nem védi... vagy valamit nagyon elnézek?

MZ/X

(#599) erdoke válasza DopeBob (#598) üzenetére


erdoke
titán

:F
Smart Cover: kijelzőt védi + állvány
Smart Case: mint a Cover, csak a hátlap is benne van. Szerintem fölösleges, a 6. iPadet használjuk nélküle 3 év alatt.

A legjobb aláírás a héten

(#600) DopeBob válasza erdoke (#599) üzenetére


DopeBob
addikt

igen, látom elírtam, "case"-t kerestem volna. Nem lesz karcos a hátlapja? Elég rég volt almás cuccom iphone 2-3 azért tudott nagyon csúnyán kinézni

MZ/X

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.