Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Szabikaa20 válasza adamka16 (#1950) üzenetére


Szabikaa20
őstag

A garancia nem csak az adott elárusítónál érvényes... :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1952) adamka16 válasza Szabikaa20 (#1951) üzenetére


adamka16
őstag

De teszem azt csak náluk lehet érvényesíteni akkor mi van? Hivatalos garancia van rá? nem tudni...

(#1953) Szabikaa20 válasza adamka16 (#1952) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Tudtommal miután regisztrálod és a sorozatszám szerint van a gari bármelyik apple forgalmazónál,akár külföldön is!De javítsatok ki ha nem így van... :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1954) Süvi válasza adamka16 (#1952) üzenetére


Süvi
őstag

Telefonoknál van olyan, hogy "bolti" garancia. Na olyat nem vennék. De többször is rákérdeztem, hogy ez gyári "Apple" garancia és oda is kellett regisztrálni.
(Én az ipadeket csak Apple boltba vinném gariztatni, függetlenül attól, hogy hol vettem.)

(#1955) CoolBoy323 válasza Gerisz (#1949) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

abszolút megéri!!!
vagy edigital

(#1956) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Autós tartót szeretnék ipad mini-hez, ezt néztem ki, mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1957) lordring


lordring
aktív tag

Nyaralás előtt 1 azaz egy nappal behalt a droidos tabletem, de fullra. Mivel nem volt garis, és sietnem kellett, telefonos tapasztalatom alapján vettem egy Ipad minit, wifis változatot. A retinás nem ért meg plusz negyvenet nekem, mivel az előző tablethez képest ennek a képe is gyönyörű. El is mentem nyaralni, és a böngészés, filmnézés egyebek terén tökéletesen hozta is amit vártam. Viszont nagyon meg voltam lőve a következővel: mivel 2 hétig gyakorlatilag nem volt a közelemben PC, így nem tudtam egyáltalán elvégezni olyan dolgokat, ami egy droidos tableten gond nélkül megy:
- a fényképezőről átteni a képeket (erre elvileg van kamera kit)
- USB pendrive-t beolvasni (elvittem egy halom filmet/könyvet)

Van olyan eszköz , ami a fentieket egyben megoldja? Vagy kell vennem egy külön kamera kitet/SD kártya olvasót, meg külön valami külső merevlemezt?

:U

(#1958) legiaap válasza lordring (#1957) üzenetére


legiaap
nagyúr

Milyen kamerád van? Keress rá a storban hátha van hozzá app és vezeték nélkül is rá tudsz csatlakozni és így áthúzni a képeket.
Ha nincs app, akkor kártyaolvasóre keress rá és vegyél egyet.
Ha smart kamerád van akkor arról is feltudod tenni a képeket felhőbe, amire lesz app az appstore-ban.
Utolsó lehetőség wifi-s adathordozó.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1959) univerzita válasza lordring (#1957) üzenetére


univerzita
addikt

Igen van. Olvasd el a technokrata.hu oldalon a teszt rovatban a Kingston Mobile Lite Wireless G2 tesztet.

(#1960) erdoke válasza lordring (#1957) üzenetére


erdoke
titán

A Camera Connection Kit tökéletesen beolvassa a képeket SD-ről. Sőt, nekem a 30-PIN=>Lightning átalakítóval is simán megy a régi Kit az új iPadekben.
A pendrive hiába is működne (sok nem megy egyébként a magas áramfelvétel miatt), azon is csak képeket keres a tablet. PC nem kell, de net nem árt, felhőből szinte minden megoldható. Vagy egy ilyennel: QNAP QGenie: mobil NAS és még sok más

A legjobb aláírás a héten

(#1961) lordring válasza legiaap (#1958) üzenetére


lordring
aktív tag

Egyelőre nem találtam rá appot, de még keresem, köszi a tippet!

(#1962) lordring válasza univerzita (#1959) üzenetére


lordring
aktív tag

Megnézem ,köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#1963) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mini/retina mini készülékre rendelt-e már valaki ebből a tokból, , mert én Air-re rendeltem és első ránézésre nagyon jó minőség?

Kíváncsi lennék, hogy minire is ilyen jó-e?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#1964) lordring válasza univerzita (#1959) üzenetére


lordring
aktív tag

A Kingston Mobile Lite Wireless G2 és a QNAP QGenie elvileg csak akkor érhető el az Ipaddel, ha van wifi jelen? :U

(#1965) erdoke válasza lordring (#1964) üzenetére


erdoke
titán

Nem, ezek csinálnak WiFi hálót, amire kapcsolódik a mobil eszköz. Persze internet a QNAP-on csak akkor van, ha dugsz bele sticket.

A legjobb aláírás a héten

(#1966) lordring válasza erdoke (#1965) üzenetére


lordring
aktív tag

Szuper, akkor a Kingston pont ami nekem kell, úgy látom. :D

(#1967) Mtt


Mtt
tag

Sziasztok!
iPad vásárlásán gondolkodom, és ha már vásárolok egy ilyen komolyabb készüléket akkor nem is szeretnék megválni tőle egyhamar. Ez a kulcs, ami alapján elindulok - azt a modellt keresem, amivel nem járok úgy, mint anno az iPhone 3G-mmel és a 3GS-emmel, hogy egy idő után már elég nagy kompromisszumkészség és türelem kell(ett) a használathoz. Nem riadok vissza a használt készülékektől, és tudom, hogy 50-70 ezer forintot kénytelen leszek rászánni a bulira. Mit javasoltok tehát, melyik az a készülék amit 2 év után is a legfrissebb iOS-szel tudok használni, nem lassul le az agybaj (itt egy másik szót akartam használni :DDD ) küszöb alá, egyszóval használható lesz? A méretekről: ma elmentem egy nagy áruház nagy Apple boltjába, és azt tapasztaltam, hogy a mini mérete nem visszatartó erő, sőt, talán kellemesebb bizonyos helyzetekben.. Összefoglalva tehát; az iPad mini és mini 2, illetve a 3 és a 4 közül kivel költözzek össze minimum 2 évre?

[ Szerkesztve ]

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#1968) vadászcsiga válasza Mtt (#1967) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyértelmű hogy a 4-el, de arra ne számíts hogy az apple hagyja hogy azt használd életed végéig.

[ Szerkesztve ]

(#1969) Mtt válasza vadászcsiga (#1968) üzenetére


Mtt
tag

Tehát az iPad mini Retina vs iPad 4 teszteket és összehasonlításokat még akkor is hanyagoljam, ha méretét tekintve jobban tetszik a mini, mert egyértelműen a 4 kap(hat)ja a hosszabb támogatást, és a hardveres fölénye jelentős?

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#1970) Sonja válasza Mtt (#1967) üzenetére


Sonja
veterán

Én meg azt mondom, hogy iPad mini Retina. Újabb, jobb processzor (64bit-es A7, szemben az Ipad 4-ben lévő 32bit-es A6X-el), és ezen menni fog a Metal API is. A méret meg egy másik dolog, hogy melyik a jobb, használhatóbb, szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1971) Szabikaa20 válasza Sonja (#1970) üzenetére


Szabikaa20
őstag

+1 :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#1972) HardRic válasza Mtt (#1969) üzenetére


HardRic
addikt

Még egy a retina minire. Sokoldalúbbnak tartom, mint a böhöm nagy 4-est és tovább is lesz támogatva.

(#1973) pehaa válasza HardRic (#1972) üzenetére


pehaa
tag

Elmondanád nekem hogy mitől böhöm nagy? :U

(#1974) Mister_X válasza Mtt (#1967) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én azt mondom, hogyha hosszabb távra tervezel, akkor told ki kicsit a keretet és én az iPad Airre teszem a voksom. Én is két évre néztem ki a gépet, aksija jó, kijelző fenomenális, semmi akadás, minden ultragyors. Mangákat szoktam rajta olvasni, meg persze internetezek és hébe-hóba becsúszik egy-egy játék (momentán Hearthstone, fizetéskor majd veszek ezt-azt, pl. Monster Hunter).

Más kérdés: iPad és iPhone között van valami kooperáció? Tervezek hó elején egy iPhone 5c-t venni, azért kérdem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1975) bandus válasza Süvi (#1963) üzenetére


bandus
veterán

ha az air-re jó, akkor szerintem a minis változattal sem lesz baj. lehet rendelek egyet én is, bár a mostani samsonite tokommal nagyon meg vagyok elégedve :K az értékelések is nagyon jók, amiket kapott, szóval rendelhetsz bátran.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1976) HardRic válasza pehaa (#1973) üzenetére


HardRic
addikt

Nem mitől, hanem mihez képest ;)

(#1977) erdoke válasza Mister_X (#1974) üzenetére


erdoke
titán

AirDroppal lehet köztük BT+WiFi-n küldözgetni szinte bármit. Már ha ezt értetted kooperáció alatt.

A legjobb aláírás a héten

(#1978) Mister_X válasza erdoke (#1977) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nem igazán. Valami ilyesmikre:

1) ülök a metrón, nem akarom elővenni az iPadet, amin a dokumentumok vannak, de át szeretném futni a prezentációm az óra előtt. Előveszem az iPhone-t, rácsatlakozok az iPad hálózatára és megnyitom. Nem feltétlen szeretnék adatforgalmat generálni, de tudom hogy a fentire opció az iCloud.
2) iPadet rákötöm az iskolai gépre/projektorra, de a prezentációt iPhone-nal kezelem.
3) Az iPhone tárhelye kisebb, mint az iPadé, így a zenéket ott tárolom. BT-s fülesem nincs, ellenben iPad saját hálózatán streameli a zenét az iPhone felé.
4) van egy játék, amit iPaden kezelni rémálom, iPhone sokkal kézreállóbb... lenne ha nem takarnám ki a képernyőt. Ellenben vezérelhetem az iPhone-nal a játékot, miközben az iPaden fut (ami eleve erősebb).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1979) Ragnar95 válasza Mister_X (#1974) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, iClouddal gyakorlatilag minden szinkronizálódik (kontaktok, imessage, naptár, jegyzetek, fotostream, stb), így ha akarod, gyakorlatilag ugyanaz meglehet mindkét készüléken. iOS8-tól pedig jön a Handocer, amivel már pl iPaden is folytathatsz egy megkezdett smst, emailt vagy felveheted az iPhone-ra bejövő hívást is iPaden.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1980) nofi válasza Ragnar95 (#1979) üzenetére


nofi
őstag

A funkció neve Handoff ;)
iPhone hívást iPad kezeli majd? Mindenhol csak iPhone és Mac között olvastam. Próbálta valaki már bétával?

Xbox GT: nozsolt

(#1981) Ragnar95 válasza nofi (#1980) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, köszi a pontosítást :B :R
A keynote-on iPaddel is promózták a híváskezelést iPhone-ról.
Mister_X: 1. ezt csak iClouddal fogod tudni megoldani, illetve majd iOS8-tól a Handoff segítségével elvben wifi directen fog menni ugyanez, szóval nem fog kelleni net hozzá.
2. Ehhez csak megfelelő program kell, szerintem a keynote remote pl jó erre, de még nem próbáltam
3. Ilyen célre sajna nem használható a wifi direct, úgyhogy max 3rd party appal azonos wifi hálón megy a stream.
4. Ez játékfüggő, hogy a fejlesztők ezt a funkciót beépítették-e, de vannak játékok, amiknél igen, pl FIFA sorozat.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1982) erdoke válasza Mister_X (#1978) üzenetére


erdoke
titán

Kisebb tárhely + WiFi only készülékek vásárlásával simán megtakarítasz annyi pénzt, amiből veszel egy ilyen QNAP QGenie-szerű kütyüt + sticket + microSD-t, és akkor a hordozható média streamek le vannak rendezve, és még a mobilneted is olcsóbban kijön.
Sorban:
1. Bocs, de ez marhaság, iPaden sokkal praktikusabb átnézni bármit, ha úgyis nálad van.
2. Erre már jó ideje léteznek szoftveres megoldások.
3. Lásd a fenti fejtegetést a hordozható mini NAS-ról.
4. Ez játék függő, de megoldható. Ellenben a késleltetés komoly probléma lehet.

A legjobb aláírás a héten

(#1983) Mister_X válasza erdoke (#1982) üzenetére


Mister_X
nagyúr

4G-s Airem van, így nem nagyon akarnék vesződni plusz adapterekkel meg ilyesmikkel. Gondoltam házon belül csont nélkül menne az ilyesmi.

1) Mondhatod, hogy marhaság, de egy kézzel nem lehet iPadet kezelni, viszont kapaszkodni is kell valamibe... :U
2) Én nem tudtam róluk, ezért is kérdeztem rá.

A válaszokat köszönöm.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1984) bandus válasza Mister_X (#1983) üzenetére


bandus
veterán

ezért jó szerintem a mini, ott nem jelentenek ezek problémát.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1985) erdoke válasza Mister_X (#1983) üzenetére


erdoke
titán

Nekem még nem esett le, hogy a metrón ülve miért kell kapaszkodni... :F
Próbáld ki a SlideSharkot előadásokhoz.

A legjobb aláírás a héten

(#1986) Mister_X válasza bandus (#1984) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nekem a mini kicsi volt. Nem tudtam rajta kényelmesen gépelni. Filmet is furcsább lenne rajta nézni. Netezésen is ront a kiseebb képernyő és felbontás. Továbbá azt is csak körülményesen lehet egy kézzel kezelni.

@erdoke: igaz, így már értem a fennakadást. Az esetek többségében állni kényszerülök, akkor így mondom. De a telefont még mindig egyszerűbb előhúzni a zsebből és azon átfutni a dokumentumot, mint az Alstom szerelvények szoros ülésrendje közepette előbányászni az iPadet és kihámozni a tartójából.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#1987) Tenager18


Tenager18
senior tag

Az nem baj ugye, hogy töltés közben használok USB hosszabítót ??

(#1988) adamka16 válasza Tenager18 (#1987) üzenetére


adamka16
őstag

Nem, csak lassabban fog töltődni az eszközöd :)

(#1989) Tenager18 válasza adamka16 (#1988) üzenetére


Tenager18
senior tag

:R

(#1990) Gekkito


Gekkito
tag

Sziasztok.

Szeretnék venni következő hetekben egy iPad mini-t. Sose volt még tabletom, max másét próbáltam ki eddig, de azok mind iPad-ek voltak, így nincs viszonyítási alapom. Viszont rengeteg telefonom volt már életben, de az iPhone-al vagyok eddig legjobban megelégedve mind közül, ezért is gondoltam hogy tabletból is almásat veszek.

Azért fordulok hozzátok, hogy hátha megtudjátok könnyíteni a döntésemet, ezért szeretnék nektek feltenni pár kérdést;

iPad-en kívül esetleg ajánlotok e valami más tabletet, ami hasonlóan jó és megbízható vagy jobb? (bár ez gondolom hülye kérdés egy ilyen topicban.)
iPad mini-t szeretnék venni (régebbi generációsok amiket használtam nekem kényelmetlenül nagyok voltak), de még nem döntöttem el, hogy retinásat vagy simát. Tudom mik a különbségek, csak kérdés megéri e azt a plusz 30-40 ezert?
Igazság szerint nem iStyle-ba szeretném venni, olcsóbban akarok kijönni, de ne legyen használt, vagy max 1-2 hónapos. Tudtok ajánlani korrekt boltot vagy esetleg eladót a hardveraprón?
Garancia hogy van? Sok mindent olvastam, hallottam már. Aktiválástól számítva 1 év EU gari. Van ilyen? Honnan tudom hogy aktiválatlan? Ha újra rakják az egészet úgy kapcsol be mint egy 0 perces készülék, nem? (A telefonomat így vettem hardveraprón keresztül magánembertől, elvileg 0 perces, aktiválatlan, de semmi hivatalos garancialevelet nem kaptam. Kicsit paráztam is, de szerencsére lehúzott 2 évet probléma nélkül.)

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

PSN: z340n3

(#1991) Ragnar95 válasza Gekkito (#1990) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Tabletfronton még mindig az iPad az egyeduralkodó, minden más modell mögötte kullog, így jól döntöttél.
Szerintem megéri azt a plusz árat a retinás Mini, ha újonnan veszed úgyis, mivel gondolom hosszútávra tervezel vele és az még jóideig támogatva lesz + gördülékenyen fog működni, illetve a retina kijelző minden pénzt megér.
Minden iPadre világgari van, így mindegy hol veszed és az aktiválás napjától számít az 1 év. Ha bontatlan a gép, akkor aktiválatlan mindenképp, de ha nem bontatlan, akkor nem tudod megállapítani biztosra,h aktiválták-e már valaha.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1992) bandus válasza Gekkito (#1990) üzenetére


bandus
veterán

a hardveraprón keresd pazzit, legutóbb 90k-ért láttam nála retina minit, fehér, wi-fi, 16gb. én is tőle vettem az enyémet, csak ajánlani tudom :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1993) Gekkito válasza bandus (#1992) üzenetére


Gekkito
tag

Igen, láttam a hirdetéseit. Nem rég érdeklődtem is nála, mikor lesz újra mini. Elég jók a referenciái is, korrekt eladónak tűnik. :)

PSN: z340n3

(#1994) Gekkito válasza Ragnar95 (#1991) üzenetére


Gekkito
tag

Köszi az infokat. :)

PSN: z340n3

(#1995) focvis válasza Gekkito (#1994) üzenetére


focvis
veterán

[link] Itt tudod ellenőrizni, hogy aktivalták-e, ill. meddig érvényes a garanciája.

A többi kérdésben Ragnar95 fórumtárs véleményét osztom, én speciel normál méretű iPadet vennék.

[ Szerkesztve ]

(#1996) vadászcsiga válasza Mtt (#1969) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt azért nem mondom, csak nekem a Mini egyáltalán nem jön be, nem tudom mire jo.

(#1997) Tenager18


Tenager18
senior tag

Valahol ki lehet kapcsolni, hogy az Appstorban ne frissüljenek automatikusan az alkalmazások ??

(#1998) erdoke válasza Tenager18 (#1997) üzenetére


erdoke
titán

Kevéssé meglepő módon valahol a Beállítások=>AppStore környékén. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#1999) Tenager18 válasza erdoke (#1998) üzenetére


Tenager18
senior tag

:B :B Köszi, megnézem :DDD

Meg is találtam :R

[ Szerkesztve ]

(#2000) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Email letöltött .pdf mellékletét, hol tárolja az iPad?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.