Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) atees válasza Winne (#300) üzenetére


atees
őstag

[link]

Mar regota nezegetem mi lenne a legolcsobb megoldas, ennel jobbat nem talaltam

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#302) focvis válasza univerzita (#299) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is 2,5"-os HDD van és megy laptopról, TV-ről is, de a TV-n direkt van olyan USB, ami 5V/1A áramot ad, erre kell a HDD-t kötni. Az is igaz, hogy a HAME is lead 1A-t az adatlapja szerint.

Azt olvastam valahol, hogy a TV-re HDMI-n csatlakoztatott Andoidos "okosító" kinyírja a HDD-t, mert nem tud elég áramot biztosítani neki, ezért töltős USB-hubon keresztül kell rákötni. -> Ez az aggodalmam alapja.

[ Szerkesztve ]

(#303) univerzita válasza focvis (#302) üzenetére


univerzita
addikt

Amit ,, atees" javasol is jó megoldásnak tünik.

(#304) focvis válasza univerzita (#303) üzenetére


focvis
veterán

Kicsit szétOFFoljuk a topikot...bocs.

Igen, jónak tűnik. Nekem azonban külső HDD-m van, az atees fórumtárs által javasolt cucc viszont normál 2,5"-es vincsesztert fogad be, ha jól láttam, igy számomra nem alternatíva, mert nem akarok új HDD- t venni.

(#305) atees válasza focvis (#304) üzenetére


atees
őstag

Valóban így van, de ha nézed, hogy 12ezer a tok+10-15 a 2,5 hdd akkor még mindig így is a legolcsóbb wifis hdd megoldás!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#306) i.attila válasza Alliterator (#294) üzenetére


i.attila
tag

Szia, én év elején vettem airt. A nagyon olcsó GSM boltok egész egyszerűen nettó árakat adnak meg, ha felhívod őket kiderül a turpisság. Először valami varius elektronika shop-ból rendeltem, ki is fizettem, de aztán eltűntek. Szerencsére paypal-al fizettem, így a pénzt visszakaptam, de mielőtt vásárolsz nézz utána a cégnek. A fentit 2013 decemberében alapították a cégközlöny szerint, szóval ilyen friss cégnek semmiképp ne utalj előre. Amúgy én a GSM Line-tól rendeltem, ők legalább baromi gyorsak voltak.

(#307) Isikamika


Isikamika
tag

Üdv
Milyen módon tudom megnyitni Ipad -en az odt kiterjesztést?

(#308) erdoke válasza Isikamika (#307) üzenetére


erdoke
titán

[link] :U

A legjobb aláírás a héten

(#309) Isikamika válasza erdoke (#308) üzenetére


Isikamika
tag

Köszi ,eddig eljutottam én is! Speciel arra gondoltam ,h valaki itt ismer,használ olyan appot ami bevált,egyszerű ,logikus.....

(#310) tothm


tothm
őstag

Hello!
Nem tudjátok, hogy ha nincs fizetve egy T-s iPad akkor azt tudja tiltani a T? T-s iPad, T függő?
Köszi!

(#311) erdoke válasza tothm (#310) üzenetére


erdoke
titán

Elvileg tudják tiltani a GSM részt, de valószínűleg nem függő.

A legjobb aláírás a héten

(#312) tothm válasza erdoke (#311) üzenetére


tothm
őstag

Volt már rá példa, hogy tiltott?
Ilyenkor csak a gsm részt tiltják ugye? Tehát magát az iPadet nem tudja...!?

(#313) erdoke válasza tothm (#312) üzenetére


erdoke
titán

WiFi-s iPadként mindenképpen használható marad.

A legjobb aláírás a héten

(#314) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, beállításnál kérte a bankkártya adatait az ipad, most a számlámról le is vont: -608,02 HUF APPLE ITUNES STORE-EUR ITUNES.COM ez mit jelent, ráadásul kétszer levonta ezt az összeget.

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#315) f.szabo válasza f.szabo (#314) üzenetére


f.szabo
tag

közben felhívtam a bankot és megnyugtattak, hogy 14.-ig, tart a zárolás és vissza térítik az összeget. :K

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#316) Coc@s


Coc@s
őstag

Van egy problémám.

Adott egy DVD (angol nyelvkönyv interaktív DVD), amit Windows, Linux és Mac-ra is lehet tenni.
Van valami halvány esély ezt iPad-ra varázsolni, vagy teljesen felejtős?
Itt most csak az elvi lehetőségről kérdezek, és nem is akarom itt tovább ragozni! :N

18 éve itt

(#317) erdoke válasza Coc@s (#316) üzenetére


erdoke
titán

Attóll függ, mi van a DVD-n. Nézz szét rajta Total Commanderben, utána többet tudunk mondani.

A legjobb aláírás a héten

(#318) Coc@s válasza erdoke (#317) üzenetére


Coc@s
őstag

Mire gondolsz?
Mit keressek konkrétabban?
Valamilyen alkönyvtáron belül van egy MacOs könyvtár, benne egy flash playerrrel pl.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#319) erdoke válasza Coc@s (#318) üzenetére


erdoke
titán

Milyen kiterjesztésű fájlok vannak rajta milyen könyvtárszerkezettel, stb.
Ha Flash alapú, szerintem nem fog tökéletesen menni akkor sem, ha találsz valami appot, ami kezeli valamilyen szinten, és nincs telepítendő része se. Ami egyébként igen kevéssé valószínű.

A legjobb aláírás a héten

(#320) Coc@s válasza erdoke (#319) üzenetére


Coc@s
őstag

De, telepítős. És mivel a tanárnak van csak meg, már laptopon is okoskodni kellett vele, ha érted, mire gondolok. :K
Lehet, hogy nem is nagyon érdemes vele foglalkozni, mert azt hiszem én is - érzésre - hogy nemigen fog menni, túl sok energia lenne a részeredmény is.
A kiterjesztéseket azért majd megnézem kicsit később.

18 éve itt

(#321) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Egy 16 GB-os iPad Airen mennyi szabad hely marad alapból?
Google Drive-ból vagy netről bármilyen kiterjesztésű fájlt tudok lementeni rá? (mondjuk egy filmhez felirat, amit aztán átnevezek és mellérakok)

Köszi.

(#322) br4adam válasza Arthuro_Adam (#321) üzenetére


br4adam
aktív tag

Kb. 12 GB szabad hely van alapból.

(#323) erdoke válasza Arthuro_Adam (#321) üzenetére


erdoke
titán

A filmhez felirat nem biztos, hogy fog netről letöltve működni, leginkább a lejátszó apptól függ.

A legjobb aláírás a héten

(#324) univerzita válasza Arthuro_Adam (#321) üzenetére


univerzita
addikt

Én se találkoztam lejátszóval ami est kezelte( nem jelenti ast hogy nemlétezik) . Én a feliratokat belerakom a filmbe.

(#325) erdoke válasza univerzita (#324) üzenetére


erdoke
titán

Külső feliratot sok lejátszó app kezel, némelyik akár hálózatról is, de nem tudom, hogy van-e olyan, ami netről le tudja szedni a filmhez.

A legjobb aláírás a héten

(#326) univerzita válasza erdoke (#325) üzenetére


univerzita
addikt

Én amit hasnálok( 8player) az hálozatról se kezeli vagy én nem látom. VLC képes rá? Ot se látom hogy hogyan talájam meg a feliratot pedig ot van a film mellet.Neked mijen a tapastalatod.

(#327) Xero válasza univerzita (#326) üzenetére


Xero
nagyúr

nPlayer kezeli

(#328) erdoke válasza univerzita (#326) üzenetére


erdoke
titán

Hálózati lejátszásra az nPlayert ajánlom. Az kezeli a külső feliratokat, ill. lehet ezek betűméretét és színét is állítani.
A netről felirat letöltést igazából soha nem próbáltam, mert nem volt rá igény.

A legjobb aláírás a héten

(#329) pomk


pomk
őstag

Tudom, hogy ez nem NAS topic, de onnan irányítottak ide, mert szorosan kapcsolódik az iPad-hez a kérdésem.
Szeretném valamivel kiváltani a laptopomat, mert jelenleg kizárólag torrentezés miatt megy.
Van egy iPadom amivel szeretném kezelni a NAS-t. A következő funkciókra tudtok ajánlani valami NAS-t ami kompatibilis iPad-dal?
- torrentek kezelése, letöltése, elindítása, leállítása, törlése, stb.
- NAS-ra letöltök zenét, albumot majd azt felmásolom iPad-ra?
- Opcióként ey utolsó: létezik valami megoldás arra, hogy a NAS-on tárolt zenéket lejátszam a TV - erősítő - médialejátszó rendszerben úgy, hogy a lejátszást az iPad/iPhone-ról irányítom?

(#330) univerzita válasza erdoke (#328) üzenetére


univerzita
addikt

Kösi nekedis és Xero nak is a válast. Asisem megvesem. Olvastam hogy talán a Infuse2 player képes netröl feliratot letölteni de nem próbáltam. Visont ésrevettem hogy a h-265-ös kodek filmeket nálam csak a VLC képes hálozatról simán lejátsani. Ijen filmet már próbáltatok nPlayerlel?

(#331) univerzita válasza pomk (#329) üzenetére


univerzita
addikt

Nos én pont így hasnálom a dolgokat ahogy te seretnéd, de ez egy elégé össetet dolog. Jó volna tudni hogy mijen NAS-t hasnáls vagy fogs hasnálni, a filmeket NAS- rol a tv- re vagy medialejátsón kerestül erösítöbe akarod hasnálni.

(#332) erdoke válasza univerzita (#330) üzenetére


erdoke
titán

Nem próbáltam H.265-ös kódolású videót az nPlayerrel, és tudtommal annak hardveres dekódolását nem is támogatja a vas.
Amihez PC-s kliens kell, az könnyen lehet, hogy átkódolja, és iPaden végül nem az eredetit nézed.

A legjobb aláírás a héten

(#333) pomk válasza univerzita (#331) üzenetére


pomk
őstag

Te vagy az Én emberem. :))
Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

(#334) weinmaker válasza univerzita (#331) üzenetére


weinmaker
őstag

Nem megy a z betűd, elég vicces így amit írsz. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#335) univerzita válasza weinmaker (#334) üzenetére


univerzita
addikt

De megy, csak nemtudom mikor kell hasnálni mert nemjártam magyar iskolába.

(#336) fazr válasza erdoke (#325) üzenetére


fazr
senior tag

Én Safariban letöltöm a feliratot és Open in-nel bemásolom AVPlayer-be.

Szerintem így mennie kellene a legtöbb lejátszóval.

(#337) erdoke válasza univerzita (#335) üzenetére


erdoke
titán

Nem bonyolult: Amikor nemzetközi s-t akarsz írni, az a magyarban leírva "sz", a betű kiejtve "esz". Ha csak s-t írsz, az a magyarban "sh" kiejtve.
Tehát "esz" = sz (számít). Slovak vs. Szlovák
"esh" = s (pl. sisak). Škoda vs. Skoda (shkoda)

A legjobb aláírás a héten

(#338) univerzita válasza erdoke (#337) üzenetére


univerzita
addikt

Megprobalom betartani.

(#339) erdoke válasza univerzita (#338) üzenetére


erdoke
titán

Köszönjük. Az összes többi nem zavaró egyébként, és ahhoz képest, hogy nem tanultál magyarul írni, nagyon jól csinálod. :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#340) Arthuro_Adam válasza univerzita (#324) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Köszi a válaszokat, még van egy kis időm eldönteni, hogy iPad lesz a kiválasztott vagy valami más.

(#341) Bodz


Bodz
nagyúr

Nem tud valaki működő lighting CCK-t iOS 7.0.6-hoz? A gyárin kívül. :)

[ Szerkesztve ]

(#342) Drachoo válasza univerzita (#335) üzenetére


Drachoo
senior tag

"nemjártam magyar iskolába" :Y Nem semmi, ehhez képest nagyon jól írsz! Grati! :K

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#343) Tibee86


Tibee86
veterán

Üdv Urak!
Retina Mini-hez keresek smart cover-t, esetleg valaki tud ajánlani? Persze nem az eredetire gondolok, pár ezres hamisítvány is megtenné. :)

(#344) br4adam válasza Tibee86 (#343) üzenetére


br4adam
aktív tag

ebayen ezer körül lehet kapni, teljesen jók.

(#345) seneca07


seneca07
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni! iPad 1-em volt, most adtam el kétévi használat után a következők miatt. A Safari sokszor nem nyitotta meg az oldalakat, kilépett alaphelyzetbe. Elsősorban on-line filmek nézésekor jelentkezett ez a probléma. Újraindítás után ideig,óráig megoldódott a probléma. A végére már rendszeressé vált ez az anomália! You-tube videók nézésekor és jétékok közben is kilépett a gép. Az Apple store-t is sokszor nem lehetett elérni!
Mivel ez már hardveresen egy régi konstrukció, ezért vásároltam egy 3-as modellt.
Kérdésem a következő: okozhat e egy iPad-en problémát az, hogy napi szinten You-tube videókat néznek, ill. online filmeket rendszeresen?
- létezik e vmilyen rendszerkarbantartó szoftver az ios-hoz (mint pl.a windowsnál a ccleaner, stb.), amellyel lehet/kell az oprendszert tisztítani, optimalizálni?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.

(#346) erdoke válasza seneca07 (#345) üzenetére


erdoke
titán

A kijelzőnek mindegy, mit nézel rajta.
Rendszerkarbantartó szoftver majd iOS frissítés formájában jön akár napokon belül, másra elvileg nem lesz szükség. Ettől függetlenül a 4-es jobb vétel lett volna hosszabb távra, de nyilván drágább is.

A legjobb aláírás a héten

(#347) daniel2121


daniel2121
senior tag

Lehet hogy hülye kérdés, de mi a különbség egy ipad és egy tablet között. Tableteket nézegettem, de egy ismerősöm most vett egy Apple ipad minit és ezt ajánlotta.

(#348) Bodz válasza daniel2121 (#347) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az iPad is tablet.

(#349) atees


atees
őstag

Sziasztok! Tudnatok segiteni, adott egy win7es gep halozati meghajtokent a benne levo hdd meg van osztva, masik wines geprol elerem. Letezik iosre olyan app amivel latnam ezt a hddt? Ha nem akkor vhogy mas modon megtudnam ezt csinalni?
Koszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#350) daniel2121 válasza Bodz (#348) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi és milyen ez az Apple ipad mini?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.