Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7051) BeZol


BeZol
őstag

Before:

After:

[ Szerkesztve ]

(#7052) #Morcosmedve válasza BeZol (#7051) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Akkor egészen jó lett! ;)

© asszongya'hogy

(#7053) BeZol válasza #Morcosmedve (#7052) üzenetére


BeZol
őstag

Bizony! Köszi a munkát!
Úgy néz ki 5.2GHz-es chip lesz ez ;]

(#7054) mgabi válasza BeZol (#7053) üzenetére


mgabi
senior tag

28-30 fok csökkenés deliddel??? Ez új rekord lesz. Mennyi Vcoret kér 5,2-höz?

(#7055) #Morcosmedve válasza mgabi (#7054) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem új rekord, de jó féle. Részleteket a tulaj oszt meg, ha szeretne.

© asszongya'hogy

(#7056) BeZol válasza mgabi (#7054) üzenetére


BeZol
őstag

Réz kupak lett ragasztás nélkül, nem gyári kupak.
A hűtés továbbra is noctua NH-D15S.

Véget ért a lakásban a festés, végre 30fok helyett 24fok körül van a lakásban, és nincs a sarokba begyömöszölve a gép, hanem rendesen van helye neki.
Régebben 82fokos maximumokat mértem normáls körülmények között, tehát egy közel 20fokot javult a proci, amiből kb. bő 5 fokot a rézkupak és az hoz, h nincs ragasztva.

A mai nap még tesztelgetek, de eddig ami fix:
- 5.3ghz-en bebootol, de kékhalálozgat. 1.425V-on bootolás közben kékhalál, 1.435V-on betölti a windowst, de tesztek alatt kékhalál. Próbaképp majd adok neki 1.45V-ot egy cinebench erejéig :DDD Afölé viszont már teszt miatt sem megyek. A kékhalál oka az lesz, hogy 5.1ghz-es avx terhelést sem viszi a proci, max 5ghz megy neki sztem.
- siliconlotteryn az 5.2ghz 1.425V 2es avx offsettel van árulva, azt simán vitte 1.425V-on.
- 5.2 avx 0 -> kékhalál
- 5.2 avx 1 -> kékhalál
- 5.2 avx 2 -> 1.38V-on is rendben az intel burn test (később tesztelek mással is), viszont a gflops értékek alacsonyak. Így most 83fok volt a max.

Most keresem a megfelelő beállítást, hogy a gflops értékek jók legyenek. Első körben a feszültségekkel játszom majd, vajon mi az alja.

(#7057) laychi válasza BeZol (#7051) üzenetére


laychi
veterán

szép
terhelés is kisebb lett valahogy a több gflops ellenére... 173W-->162W

(#7056) BeZol Ringet is húzod felfele a vore-ral együtt? Ha igen,akkor próbáld meg azt hanyagolni. Ha 4,6Ghz-en stabil a ring,akkor hagyd ott,tesztelj vcore-ra,aztán később emeld a ringet is,ha már tuti stabil. így megtudod azt is,hogy azzal meddig tudsz elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#7058) #Morcosmedve válasza laychi (#7057) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó az 4,5-re is.

© asszongya'hogy

(#7059) laychi válasza #Morcosmedve (#7058) üzenetére


laychi
veterán

Persze elég, de mivel ezzel a ring órajellel már korábban valamennyire kitesztelte,mint ahogy az a képeken látható, ezért javasoltam,hogy ha emeli,akkor ne tegye,hanem maradjon a már "beváltnál" :) Teccikérteni?

(#7060) #Morcosmedve válasza laychi (#7059) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, de, ha ezért fagy jobban a Core, akkor :/. En 4,4-4,5 fole nem teszem sose, max ha nagyon raerek miutan kitesztetem a core-t es/vagy siman birja. Oszinten szolva jelentosege s1151-en már nincs.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#7061) BeZol válasza BeZol (#7056) üzenetére


BeZol
őstag

1.38V-on végül később eldobta magát egy hosszabb teszten.
1.4V-on rendben van minden nagyon úgy néz ki.

Lényegében delid előtt 83+ fokon voltam 1.245V 4.7ghz-en, most pedig hasonló hőmérséklettel 1.4V 5.2ghz 2es offsettel. A fix 5ghz-hez offset nélkül 1.36V felett kell adnom neki.

Tekintve, hogy a kis gtx 970-esem eddig is 100%-on tekert mindenhol :D , most tök jól megleszek a korábbi 4.7ghz-es beállításaimmal emberi hőfokokkal, aztán majd ha kell a kakaó egy erősebb kártya miatt, akkor lesz hova nyúlni érte :)

Az 5.3ghz sehogy sem akar menni :U , minden teszt kékhalált dob, ahogy sztem a fix 5.1ghz avx 0-val sem menne.

Tehát tulajdonképpen 5ghz-et tud a proci, csak az avx-es trükközéssel 5.2-őt is, amivel így a silicon lottery statisztikája szerint top 17%-os a proci :U

A mostani 8086K-ból a 5.2ghz-eseket áruljak 540$-ért :DDD

Az uncore órajellel játszadoztam. Minél alacsonyabb, annál jobb gflops értékek, és a procinak is elég olyankor picit kevesebb vcore.

(#7062) snecy20 válasza BeZol (#7061) üzenetére


snecy20
veterán

5.2 / 5.3-on legfeljebb, legjobb esetben bebootol... nagy csodák nincsenek. :)
Nekem 5.1-en még lefut a Cinebench, de nem mindig, 5.2-n már meg se nyikkan a Windows se, és az 5Ghz is csak non-AVX-es alkalmazásokban van meg, IBT/Prime/Rog Realbench stabilitást meg csak 4.9-en tudtam elérni.

Úgyhogy ezért csalóka amikor 5.2-t tudó golden chipeket hirdetnek.

"Az uncore órajellel játszadoztam."

Azt én is próbálgattam 8600k-n is meg most a 8700k-n, hajlamos instabilitást okozni 4.6Ghz fölött.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7063) schawo válasza snecy20 (#7062) üzenetére


schawo
titán

Nálam 5,2-n (1,42) lefut bármi, 5,3-on nem igazán stabil. Full AVX (tehát offset nélkül).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7064) snecy20 válasza schawo (#7063) üzenetére


snecy20
veterán

Jó darabot fogtál ki. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7065) RefFes válasza BeZol (#7061) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!

Remélem hétvégén ráérek delidelni a 8086k-t, és persze sikerül is. A próbálgatások alatt 5.2 ment 1.37-en, 5.1 1.33-on, 5GHz pedig llc-vel 1.296-on. CB valamennyin lement, de komolyabb terheléses tesztet delid nélkül nem mertem csinàlni. Igazán általában a hőfok-élettartam miatt csinálom, szinte alapon elboldogul most mindennel.

Üdv

...na, meg nehogymànetuggyamegcsináni!!!!! Igazán tapasztaltabb emberrel akartam megcsináltatni, de egy volt, aki szokott lakkot is rakni kényes helyekre, de másfél hónapja nem tudtam elérni...most már mindegy, minden megvan hozzá.

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7066) Gerg00 válasza Cyberboy42 (#7036) üzenetére


Gerg00
tag

Vccio 1.27-re emelve most jobbak voltak a gflops számok és gyorsabb is lett a betöltés sztem :D

vccSA is legyen akkor 1.27??? :)

[ Szerkesztve ]

(#7067) BeZol válasza Gerg00 (#7066) üzenetére


BeZol
őstag

FCLK, tehát a hwinfoban a system agent clock is segít a gflopsokon.
Csak ezt változtasd meg 1GHz helyett 400 v. 800MHz-re, nálam +10Gflops-ot dobott azonnal :U

A ring/llc clock-ot is próbálgathatod, van hogy a kisebb órajel jobb, van h a magasabb, attól függően épp mennyire van a proci belőve, ill. h éppen milyen feszültséget kap a proci.

Ha 190 feletti értéket látsz, akkor sztem hagyd a fenébe már :DDD

1. Tehát kell egy minél magasabb proci-órajel, hozzá egy stabil feszültség.
2. Ha ez megvan, akkor a ring órajellel lehet nézegetni hogy +- 100MHz esetén mizu.
3. Ha ez is megvan, akkor még lehet nézni, mi van ha kicsit több feszültséget adunk a procinak mint amennyi pont elég volt. A 2.-3. pontot felcserélve is csinálhatod ;)

Én semmi máshoz nem nyúltam (auton van minden), csak a memória van 4133mhz cl17-re belőve (advanced timing is kellett hozzá) 1.4V-on, de arról fixen tudom, hogy tökéletes így.

(#7068) Gerg00 válasza BeZol (#7067) üzenetére


Gerg00
tag

Köszönöm kiprobálom :) 170-180 körüli számokat kapok :) FCLK-t akkor vegyem vissza? :) Es a vcore még menjen feljebb??? ;)

(#7069) malacka87 válasza RefFes (#7044) üzenetére


malacka87
senior tag

2*24óra nem hiszem hogy kell. Én levettem a kupakot prociról lekapartam a gyári cuccot. Tisztítottam, lakkoztam vártam 2 órát. Majd lefekvés előtt összeraktam. És reggel kb 6-7óra után már használtam is.
Most így állok 4óra pubg után. Jah szobában 32C volt klímát nem nyomtam be. :D

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#7070) Motoxxx


Motoxxx
tag

Sziasztok, egy i5 8600-t vagy 8600K-t tervezek beszerezni, ehez keresek hötőt. A kérdésem az lenne hogy ezzel elbir egy már meglévő COOLERMASTER MasterLiquid 120 Lite, proci hütő vagy kelleni fog a COOLERMASTER MasterLiquid 240 esetleg inkébbb léghütés irányábamenjek el.

Köszi a válaaszt.

(#7071) RefFes válasza malacka87 (#7069) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!
Köszönöm a választ. Úgy tervezem, hogy pénteken munka után szétszedem, letisztítom, és lakkozom. Úgy alakul a szombatom, hogy csak este érek rá (ha sikerül kijózanodni, ha nem, akkor csúszik a projekt pár hónapot... :F ). Na, szóval, szószerint másnap intézem a többit, vasárnap délután összerakom a gépet, aztán, ha minden igaz, kipróbálom. Ennek a lakknak nem árt, ha nem lezárt kupakkal szárad. A leírás szerint 20 perc után már nem húz át, de páratartalomtól függően legalább 12 órát javasol a teljes száradásig, ami után 120 C-ig hőálló, és nem lehet átforrasztani, stb...
Örülök, hogy neked úgy néz ki, sikerült!

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7072) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

sziasztok! úgy néz ki visszatérek intel oldalra kb. 80-100k a keret proci es lapra áfa nelkül lap mindenkép z370 sajnos az asus nagyon elszalt az arakkal ugyhogy kacsingatok az asrock fele de nem tudom hogy boldogulna a corsair ramok ledjeivel vmint az alaplapi hang milyen

(#7073) Gerg00 válasza Man0gatya (#7072) üzenetére


Gerg00
tag

Asus Z97 lapom volt 4770k mellé, egy életre elég volt az Asusból! Most Asrock Taichi van z370 8700k mellé! Sokkal jobb, tisztább a hang és boldugil a Patriot Viper Led ramokkal (mondjuk nem a világítás miatt választottam ezek a ramokat) :) Mondjuk az is igaz az az Asus lap egy 50 rugós lap volt ez az Asrock meg 70 ;)

[ Szerkesztve ]

(#7074) lemusz


lemusz
addikt

1.30 után 3.10? + Wtf that english bro?

Csak megkéne néznem, hátha berakták HPET-et - amit kértem, de nem merem frissíteni + már ősidők óta nem is csináltam ilyet. :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7075) schawo válasza lemusz (#7074) üzenetére


schawo
titán

Giga összes Z370 lapja megkapta az új 9000-es mikrokódot.

F8 6.51 MB 2018/07/18
Asia China America Europe
1. Update CPU microcode for upcoming CPU
2. Improve windows boot time

Az újabbak (H370 és lejjebb) nem, pedig kaptak új, friss biost, de mikrokódfrissítés nélkül. Lehet, hogy oda később jön?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7076) palfitom válasza Motoxxx (#7070) üzenetére


palfitom
félisten

Van topikja.
Egyébként a sima 8600 nem igazán éri meg az árát, 8400 legyen, vagy 8600K. (a 8400 6 magos turbója 3,8 GHz, mely nagyon sok helyzetben elég)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7077) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Srácok, lehet már kérdezte valaki, ha igen, akkor linkeljétek be a hsz.-t hozzá, a kérdés az lenne, hogy mi ez a kínai i3, van már ilyen i3 is vagy micsoda ez?

(#7078) schawo válasza Ice&Lime (#7077) üzenetére


schawo
titán

Ez egy kutyaközönséges i3 8100, ami itthon olcsóbb

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7079) palfitom válasza schawo (#7078) üzenetére


palfitom
félisten

:)

Ráadásul butaságot is írnak: "Number of Cores: Dual-Core"

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7080) Ice&Lime válasza schawo (#7078) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A dobozán a kínai szöveg miatt kérdeztem, hogy nem e valami fake úgy mint vga-knál meg stb.

[ Szerkesztve ]

(#7081) mgabi válasza Ice&Lime (#7077) üzenetére


mgabi
senior tag

Messzire elkerülném ezt a kínai belpiacos 8100-t, főleg ha levámolnak. se gari, se semmi és eladni sem lesz könnyű.

(#7082) Ice&Lime válasza mgabi (#7081) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Persze, de ez most mit jelent, hogy fake vagy sem?

(#7083) mgabi válasza Ice&Lime (#7082) üzenetére


mgabi
senior tag

Rendelj egyet és akkor megtudod, meg mi is ;) én ezt most honnan tudjam, de komolyan!

(#7084) palfitom válasza Ice&Lime (#7082) üzenetére


palfitom
félisten

Nem jó vétel, és kész.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7085) Ice&Lime válasza mgabi (#7083) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Jó vicc, de nem személy szerint tőled kérdeztem, hanem a fórum topikjában úgy általában mindenkitől, hogy aki tudja, az válaszolhat.

(#7086) schawo válasza Ice&Lime (#7082) üzenetére


schawo
titán

Miért lenne hamis? Másfél milliárd angolul nem beszélő kínaira érdemes kínai dobozt csinálni. Egyszerűen csak rohadt drága, az a baj vele.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7087) Ice&Lime válasza schawo (#7086) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi a választ, ez érdekelt.

(#7088) Man0gatya


Man0gatya
aktív tag

Végülis msi z370 gaming m5 lett. Megérzésre ez jobb választás nekem :) asrocktól féltem a corsair memóriák miatt az msi egy komolyabb multú gyártó, felszereltségre tökéletes nekem, tuningban sem marad el szerintem az asrocktól viszont árban jelentősen :) 57K ért sikerült venni ami szerintem nagyon jó ár.

(#7089) Ice&Lime válasza Man0gatya (#7088) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Miért, az asrock lap problémás a corsair ramokkal?

(#7090) palfitom válasza Ice&Lime (#7089) üzenetére


palfitom
félisten

:N

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7091) Man0gatya válasza Ice&Lime (#7089) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

A világítás terén lehetséges.

(#7092) Milka 78 válasza Man0gatya (#7088) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Valamiért a K6 ára felkúszott és nem is elérhető mindig. Eddig pont fordítva volt. A k6 olcsóbban többet nyújtott mint az M5, míg most kb annyival drágább mint amennyivel többet tud.

(#7093) Man0gatya válasza Milka 78 (#7092) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Mivel tud többet?

(#7094) mgabi válasza Milka 78 (#7092) üzenetére


mgabi
senior tag

usdhuf árfolyam miatt

(#7095) nubreed válasza schawo (#7075) üzenetére


nubreed
veterán

Erről jut eszembe, hogy vicces, hogy a 9700K, ha lehet hinni a pletykáknak, nem lesz HT-s. Vártam ezt a vonalat, reméltem, hogy itt is lesz 8/16 mainstream desktop cpu, de nem értem az intelt. Ennek így semmi értelme. Teljes mértékben az AMD felé terelnek ezzel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7096) Apollo_21 válasza nubreed (#7095) üzenetére


Apollo_21
addikt

Van %-os táblázat vagy lehet vizionálni hogy mennyivel volna jobb ha lenne?
Tehát értem ez alatt h 8700k 6/12+ht mit hoz és mit hirdetgetnek a 9700k-ra 8/8-al ohne ht?
Mert látom emiatt minden második ember temeti az intel-t, és mivel én ennyire nemástam magam rá a témára azért érdekelne:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7097) nubreed válasza Apollo_21 (#7096) üzenetére


nubreed
veterán

Én 3D renderelek is olykor, ezért nekem fontos a többszálú teljesítmény, de ugyanakkor fontos a játékok alatti jó teljesítmény is. Amíg nincs kint a konkrét termék addig hogy lenny ilyen táblázat, amit te is kérdezel. Addig minden csak spekuláció. Persze várjuk meg a végső teszteket, de akkor is, tényleg nem értem mit akar ezzel az Intel. Már ha igaz lesz a pletyka, egyelőre csak minden az. Az olyan emberek, akik játék mellett tartalmat is csinálnak, amikhez fontos a minél jobb többszálú teljesítmény, szerintem teljesen jogos, hogy ha nem is temetik az intelt, de azért úgy elkezd lelki szemeik előtt villogni a WTF?? banner, ha ezt tényleg így lépi meg az Intel.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7098) Shkiz0 válasza Apollo_21 (#7096) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én látatlanba, ha nincs túl nagy difi árban majd a 9700-at választanám, mert a fizikai 2 mag az később jobban jöhet.
Igazából HT nem hoz annyit mint a valós +2 mag.
De ár függvénye is lehet.
Illetve érdemes megvárni a teszteket (én is arra várok) mert már jó pár helyen pedzegetik, hogy nem biztos, hogy nagyon tuningosok lesznek a procik.
Elképzelhető, hogy az Intel már mindent kisajtolt ezekből, és 2-300MHz lehet majd bennük, de majd elválik.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7099) schawo válasza nubreed (#7095) üzenetére


schawo
titán

Valamit nem értek nálad. Lesz 8/16 desktop cpu, csak 9900k-nak fogják hívni. A 9700k második vonal és 8/8-as.

(#7098) Shkiz0
4,8-5,2-t (all core) ezek is el fognak menni szerencse függvényében, talán még többet is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7100) BeZol válasza Shkiz0 (#7098) üzenetére


BeZol
őstag

Megnezed mit tud az i7-7700K 4mag8szal azonos orajelen a 6mag6szalas i5-8600K ellen.
Tudtommal osszteljesitmeny ugyanaz, jatekban pedig nehol jobb is az extra 2 kamu szal.
Most a 9700k 8mag8szalja gyengebb mint egy 6mag12es 8700-8086k, mert 7700k-8600k alapjan a 4mag8 a 6mag6, de nehol jobb a fix 6, viszont ahova tobb is mehetne oda jobb a kamu 8.
A 8700k 6/12je 9mag9szallal lenne azonos, a 9700k pedig csak 8/8, szoval felejtos barhogy is nezem. Annyi talan az egyetlen pozitivum iranyaba h sok jatek 8szalig skalazodik sztem (ebbol sincsen sok persze), es ott lehet h jobb lesz, de az nem lesz egetrengeto kulonbseg.
Persze gyari orajelek gondolom magasabbak lesznek, ezert gyari orajeleken szepen ki fogjak hozni teszteken h jobb proci hahaha...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.