Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) - = Zk = - válasza snecy20 (#7798) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, mivel 1440p-re váltottam 2 napja....
kiderül, október messze van még :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#7802) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Egy oylan kérdésem lenne, hogy érdemes felrakni az Intel® Rapid Storage Technology-t a gépre vagy inkább hagyjam ki?

We are only Stardust...

(#7803) turistakolbi válasza Jinxb1rd (#7802) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok. Kéne gyors talpaló Intel oldali alaplap biosokból.
ugyebár ROG MAXIMUS X HERO lapom van. 8700k mellé és 16gb corsair vengance hynx ver5.30 ramokkal 3200mhz.
A jelenlegi bios az a gyári Verzió 0802 2017/11/17
És kijött egy pár darab.
melyiket érdemes felraknom? most nagyon szépen megy a proci. de gondolkodok hogy a ramokat felhúzom 1.4 volton amíg lehet. 3400 vagy 3600 körülre :))) vagy feszesebb időzítéseket állítanék be.
Másik kérdés, AMD nél van Ryzen ram calculator. ami nagyon megkönnyíti a ram OC-t és stabilitást. Itt van ilyen? köszi a helpet előre is. jelenleg 1.315vcore @5000mhz. (vagy az újabb biosokkal a biztonsági réseket foltozzák? mert nem szeretnék a Cienebench single core 220 pontjából egyet sem veszíteni)
https://www.asus.com/hu/Motherboards/ROG-MAXIMUS-X-HERO/HelpDesk_BIOS/

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/muerte188

(#7804) batyus086


batyus086
csendes tag

Sziasztok!
Bocs, ha nem jó helyre írtam a kérdést. Adott két munkagép, mindkettőben i7 8700 processzor van, az egyikben Asrock H370 PRO4 alaplap van, a másikban pedig GIGABYTE H370 HD3 Alaplap van. Mindkettőn a gyári Intel proci hűtő van és komolyabb renderelés közben az Asrock H370 PRO4-es gépben nagyon túlmelegszik a processzor 90C fok körülre is felmegy, aminek az okára sehogy nem tudok rájönni, mivel nagyjából hasonló paraméterű gép mindkettő. Mindkettőben 8GB RAM van és semmi tuning nincs alkalamzva, mivel szerencsére ezeken a lapokon nem is lehetne. A GIGABYTE H370 HD3 alaplapos gépben viszont soha nem megy 65C fok fölé a hőmérséklet, még a legnagyobb terhelés alatt sem. Azért közel 25C fok különbség nagyon sok szerintem. A feszültség értékeket is szoktam figyelni és mintha az Asrock-nál jobban ingadozna 1,4V körül, lehet ez okozza a túlmelegedést?

[ Szerkesztve ]

(#7805) schawo válasza batyus086 (#7804) üzenetére


schawo
titán

1,4V körül

Örök kérdés: VID vagy Vcore adatot olvastál le?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7806) Cyberboy42 válasza adalbert1 (#7799) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az van a ramokkal, hogy a relatív teljesítményük az függ az időzítésektől is, nagyjéból 200 Mhz az egy CL-nyi.
modjuk egy 3000mhz-es CL17, az kb. ugyanazt hozza mint egy 2800 CL16. Persze mondom nagy vonalakban.. ha nagyon magasra megyünk frekvenciában ,akkor az már többet ér de azért nem sokkal! a tapasztalatom annyi, hogy ha egy proci támogat modjuk 2666-or, akkor ahhoz, az ideális pont annyi. ha nagyobb akko hoz 1-2 fps-t de korántsem annyit mint ha modjuk 2400-al hasonlítanád össze. ugyanakkor játékfüggő is a dolog, van ahol a 4600-es ram 24fps-t i hoz átlagban a 3200-hoz képest.... de csak az átlag fps-ben.... a minimumokban marad 2 fps különbség ami smafu :D
Én tehét 2666-ot javaslom, mondjuk cl 16-al, esetleg 3000-et cl 15-el. És akkor még egy kis tuning is bele fog férni,főleg ha találsz 1,2v feszülséggel.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7807) NightGT válasza adalbert1 (#7799) üzenetére


NightGT
senior tag

Én B360 Pro4et, és 2666cl13-as ramokat néztem ki először (link) mehet?

Aztán a boltban, ahonnét rendeltem, ez nem volt raktáron, így lett egy z370es lap, és 3200as ram...2666cl13 az egyszerűsített matek szerint nagyjából egyenlő (elvileg) a 3200cl16-al. Utóbbi viszont olcsóbb volt, amikor én vettem akkor egy 10essel, így árban ugyanott voltam. Konkrét alkatrészek árát nézd, és úgy számolj. FPS-ben (időzítések nélküli tesztet láttam csak) 5-10% különbség van gyorsabb rammal. Ha a dolgozós szoftvereid is sok ramot használnak, akkor logikus azt gondolni, hogy azoknál is számítani lehet hasonló gyorsulásra.

Ami a memóriasebességek támogatását illeti, a lap számít. BIOS-ban XMP on, és ennyi, igen.

Speed is the only truly modern sensation

(#7808) schawo válasza NightGT (#7807) üzenetére


schawo
titán

És akárhogy is, a 3200@16 a végén gyorsabb, mint a 2666@13.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7809) NightGT


NightGT
senior tag

Mindeközben még mindig szívok a 65Watt-os limittel...továbbra sem értem, out of the box, és összeszereléskor cmos reset után evett ahogy kell, aztán volt néhány windóz reinstall, és paff :)

XTU semmilyen throttlingot nem lát, minden kék, ThrottleStop-ban PL 1 (ami ha minden igaz, a long duration power limit lenne), és EDP OTHER (ami google szerint CPU max current-be ütközés) limiteket látok (kép)

BIOS-ban minden, a fórumon talált (és az összes többi) beállítással próbálkoztam, long dur., short dur. limitek kitolva, current limit emelve, vrm thermal protection on/off, cpu overcurrent, overvoltage védelmek autorol a legmegengedőbbre, stb stb. Újabb cmos reset is volt. Ami beállítása a z370es lapnak a mindent mutatósra kapcsolt OC menüben van, végigzongoráztam az összeset, eredmény nulla :)

BIOS frissítés van még hátra...valakinek valami tipp, kérem?

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7810) Create. válasza Cyberboy42 (#7806) üzenetére


Create.
addikt

Miért vegyen 2666mhz-s ramot, ha a 3200mhz olcsóbb és később is hamarabb elviszik a 3200-ast. Akkor se vennék 2666-ost, ha a lap csak annyit tud.

(#7811) SZKEBE75 válasza NightGT (#7809) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Mindenképpen érdekes,én ma raktam bele a z370-es lapba a 8400-et de állítgatnom nem kellett,teker 3811Mhz-en.Biost frissítettem még hónapokkal ezelőtt.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#7812) Apollo_21 válasza NightGT (#7809) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én kicsit lemaradtam az egészről:D
Mi is a "hiba"?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7813) NightGT válasza Apollo_21 (#7812) üzenetére


NightGT
senior tag

Nem biztos, hogy hiba, lehet hogy feature :D i5 8400as procim semmiképp sem akar (már) 65 wattnál többet fogyasztani. All-core turbo 3.8 megvan...csak a fogyasztást nem engedi 65 watt fölé a gép, tesztnél látom hogy menne feljebb, de visszafogja. Miért baj? Itt-ott látok gyanúsan alacsony fps-eket játékban (pl. Rise of the Tomb Raider benchmark beesik 30ig, hasonló cpu/vga teszten a minimum fps meg 60-70), és arra gyanakszok, hogy ez az, ami folytja...

Így nézett ki amikor működött, prime95 a háttérben (kép) temperature és powersnél látszik

És ezt tudja most: (kép) ez ugyanaz, amit feljebb beillesztettem

Minden ugyanaz, csak a windóz más...egészen friss, azthiszem 1803as build. Amin "működött", az már nem tudom, melyik volt:) Már másra nem tudok gyanakodni, fogok egy játszós vinyót és kipróbálok egy, vagy több másik wint :)

Speed is the only truly modern sensation

(#7814) GFerr56 válasza NightGT (#7813) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Épp ezt akartam javasolni, van, hogy pl. win telepíti többek között a Management Engine-t. Úgy kell nyilván kipróbálni, hogy nem hagyod frissülni, és nyilván régebbi verziót raksz fel. Egy próbált megér...
Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7815) schawo válasza NightGT (#7813) üzenetére


schawo
titán

energiagazdálkodás?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7816) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Mennyire fájdalmas dolog egy 8700K-t ITX házba zárni?
Alapvetően a most készülő rendszer is igás ló lesz,videós, fotós munkákra,kikötés,hogy legyen rajta thunderbolt ami csak az Asrock ITX alaplapján tanyázik.
Segítséget előre is köszönöm :)

(#7817) intelke82 válasza NightGT (#7813) üzenetére


intelke82
csendes tag

Ott tényleg valami nem kerek...
Én most toltam egy ibt-t very high-on, és 93W-ot evett. (Asus z370-E, i5-8400)
Szóval nálad valami fogja...de passz, hogy mi.
Esetleg próbálj egy autó tuningot rányomni, amit a lap tud két kattintásból.
3,9 Ghz-re fog emelkedni az all core turbo, meg gondolom még bekapcsol "ezt-azt" a lap.
Lehet, hogy hülyeség, de egy próbát megér.

(#7818) Cyberboy42 válasza SECTORnooB (#7816) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

kétradis vízhűtéssel szépen muzsikáll fönökömnek 4,8Ghz-en ennyit tudok :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7819) NightGT válasza intelke82 (#7817) üzenetére


NightGT
senior tag

Game Mode van a lapon, msi-nél ez az auto tuning ha minden igaz...próbáltam, ugyanaz :)

@schawo : energiagazdálkodás természetesen High Power...

Túl jó is lett volna ha minden mükszik magától :)

Speed is the only truly modern sensation

(#7822) SECTORnooB válasza Cyberboy42 (#7818) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm, melyek az ajánlottak?

[ Szerkesztve ]

(#7823) mcs válasza batyus086 (#7804) üzenetére


mcs
veterán

Ellenőrizd az Asrockos konfigban a gyári hűtést, hogy normálisan be vannak-e pattintva a pöckei, mert az nem mindig jöhet össze úgy elsőre, ahogyan kellene. A lap hátulján nézd meg, hogy a hűtés mind a négy karmocskája átment és kifeszült-e rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7824) adalbert1 válasza NightGT (#7807) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi mindenkinek a véleményeket - az intel oldalán néztem a 8400-hoz tartozó RAM sávszélességeket különböző sebesség esetén, de ott ugye a hivatalos 2666Mhz-nél véget ér a dolog. Igazából még ki kell sakkoznom, hogy hol jön ki a legjobb áron a lap+cpu+ram kombináció, mert mindent egy helyen szeretnék megvenni (ha esetleg bugzik valami, akkor egy helyre vissza lehet vinni, és nem az van, hogy az egyik üzlet csak ezt teszteli, a másik csak azt, esetleg mutogatnak a másik alkatrészre, ami nem tőlük van, stb), és van, ahol az egyik olcsóbb, van ahol a másik, illetve 32 GB-os RAM kittekből elég gyengén vannak eleresztve a legtöbb helyen (mármint a jövendőbeli alaplap kompatibilitási listáját nézve).

(#7825) adalbert1


adalbert1
veterán

Azt esetleg tudja valaki, hogy miért drágul folyamatosan az i5-8400? Az elmúlt napokban, mióta elkezdtem a konfigon gondolkozni, simán egy 7k-t ment feljebb az ára... Már rászántam magam, hogy megveszem valami 62k-s áron az Aqua-ban, dolgoztam egy keveset, megittam egy kv-t, mire berakom a kosárba, már több mint 65k... Ez az iskolakezdési hardware vásárlások miatt lehet? Igazából pár napot tudok várni rá, hogy olcsóbb legyen, de már kb. úgy vagyok, hogy megveszem az emag-ról, ott még csak 60k, csak jobban szerettem volna itthoni üzletben vásárolni...

ReFleXx: igen, elkezdtem nézegetni a hardverapro-s árakat, azok lényegesen kedvezőbbek, mondjuk sok helyen ki van írva, hogy napi árakkal dolgoznak, ezért írj rájuk vásárlás előtt - így meg ha ugyanabból a nagykerből szerzik, mint a kiskerek, akkor gondolom náluk is fentebb ment már az ára. Igaz, CPU még nem halálozott el nálam, így itt azért annyira nem tartanék a garitól, de kicsit zavaró, hogy ha bármilyen garis probléma lenne, akkor azt xy-on keresztül kell intézni - mi van, ha őt holnap elcsapja a villamos? :U

[ Szerkesztve ]

(#7826) ReFleXx


ReFleXx
addikt

hardverapro nem jatszik?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#7827) mgabi válasza adalbert1 (#7825) üzenetére


mgabi
senior tag

1. usdhuf emelkedés szép lassan szivárog be
2. az Intel a 9XXX cpu-t gyárt, és gyártói kapacitást allokált át a 8xxx-ről
3. coffee laket nagyon szereti a nép, így nem csoda, hogy alig győzik gyártani

na ezek adódtak most össze sajna.

[link]

(#7828) snecy20 válasza adalbert1 (#7825) üzenetére


snecy20
veterán

Hát igen, XY-hoz szóló gar az a gyakorlatban olyan, mintha nem is létezne, pont ezért, függetlenül attól hogy a tag hány éve nyomja és hány ezer pozitívja van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7829) RECSKA válasza mgabi (#7827) üzenetére


RECSKA
veterán

Jaja, jelenleg az i5-8400 annyi, amennyiert a 8600kmat vettem.

Es az i3-8100 is 42-44k...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7830) mcs


mcs
veterán

Valaki használ közületek i3 8100at GTX 1060al?
Ha igen, hogyan bírkózik meg vele a proci 1080p-ben? :)

(#7831) adalbert1 válasza RECSKA (#7829) üzenetére


adalbert1
veterán

Most amúgy nagyon elgondolkoztam, hogy előkotrom a régebbi konfigomat (Core i5-3550), amire használnám, arra szűkösen az is elég lenne, dobok még bele 16G DDR3-at, és inkább csak jövőre vagy utána upgradelek (és így mondjuk a lap+cpu+ram-ra nem 200k-t költenék, csak olyan 33k-t - hátha addig mennek le a DDR4 árak is, vagy az szerintetek nem várható a közeljövőben? Most olyan 110k körül lenne csak az a 32-es kit, amit kinéztem).
A többiek szavaiból úgy tűnik, hogy érezhetően nem lesz olcsóbb ez a platform a közeljövőben, max. ilyen pár ezres kilengések várhatóak - mondjuk ahogy láttam, hogy az i5-8400 volt 48k környékén is egy rövid ideig tavasszal, az rosszul érintett. :)

(#7832) sid.:Rc211v válasza mcs (#7830) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

[link], Csemegézz :)

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#7833) Cyberboy42 válasza adalbert1 (#7831) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ram ár csökkenésre semmikép ne számolj :(
és igaz hogy a proci árak most picit megszaladtak de ez változni fog amint kijön a 9000-es széria.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7834) Cyberboy42 válasza SECTORnooB (#7822) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ájánlani mem igazán tudok, ahhoz nincs elég tapasztalatom velük, de cooler master-nak vannak elég szép áron a 240-es bordákkal, nekem a Fractal Design nagyon bejön, és a top az kb az NZXT kraken x62.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7835) Jinxb1rd válasza adalbert1 (#7831) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Itt van egy cikk, valszeg ez okoz emelkedést.

We are only Stardust...

(#7836) mgabi válasza Jinxb1rd (#7835) üzenetére


mgabi
senior tag

Remélem nem 2019 tavaszára àll helyre az ellátás, mert az bohózat lesz, ha megismétlődik a coffe lake blama, és 130-160 ezer forintért kell verekedni a 9700k-ért.

(#7837) snecy20 válasza mgabi (#7836) üzenetére


snecy20
veterán

A 130k-s kezdőár nálunk garantált. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7838) mgabi válasza snecy20 (#7837) üzenetére


mgabi
senior tag

Akkor továbbra is marad a 6700k@4.7. Kivi vagyok nagyon a 7700k vs 8700k vs 9700k összecsapásra gaming esetében 1080ti és 2070 mellett.

(#7841) ak26bago


ak26bago
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problámám volna, h Uefibe a belépés nagyon lassú. Ha bennt vagyok akkor lassan reagál, akadozik a billentyű, egér. Cmos reset volt, meg uefi load default is volt. Meg még az usb-vel is lenne probléma. Ismeretlen usb eszközt ír ki a windows. Minden usb-s cucc jól müködik. Kihúztam visszadugtam ugyan oda. Meg másik usb csatlakozóba is probáltam. 2 hetes a félkonfig és eddig nem voltak ilyen bajok vele. Minden jól müködött.

Alaplap Asrock h370 pro4
Processzor i7 8700 non k
Memória 2*8gb ddr4 2666 cl16 Hyperx fury

(#7845) snecy20 válasza korren (#7843) üzenetére


snecy20
veterán

Pár éve hüledeztünk volna a 400k-s VGA árakon is, aztán mára valóság...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7846) adalbert1 válasza Jinxb1rd (#7835) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, talán az eredeti cikket, ami alapján íródott a PH! cikke már linkelte valaki korábban.
Mindenesetre úgy döntöttem, hogy egyelőre maradok Ivy Bridge alapon, a régi konfigom magját (CPU+alaplap+RAM) felhasználva építettem inkább egy új gépet olyan alkatrészekkel, amik már jók lesznek a következő géphez is (új ház, cpu cooler, tápegység, ssd), még kell vennem 16G DDR3-at, hogy meglegyen a 24G, ami már elég arra, amire használni szeretném - így olyan 140k-ból megúszom 300k alatt a gépet, platformot pedig cserélek jövőre.

Cyberboy42: azért jó lenne, ha idővel mennének lefelé a DDR4 árak, most is leginkább az tántorított el a váltástól, hogy 32G DDR4 mocskos drága - igaz, így most veszek 16G DDR3-at, fajlagosan ez sem sokkal olcsóbb, de idővel a jelenlegi RAM mennyiség is kevés lesz, ha sok mindent szeretnék futtatni, így muszáj lesz valami újabb platformra váltanom (ahogy néztem a jelenlegi eleve csak 32G-t tud lekezelni, illetve azért egy 6 éves platformba nem szívesen lapátolnék még több pénzt :) ).

(#7848) RefFes válasza - = Zk = - (#7847) üzenetére


RefFes
junior tag

Lehet,hogy kialakul valamiféle árverseny... elképzelhető, hogy a Z2 már nem lesz az az olcsó kategória... :DD
Szóval, ha a felhasználói szokásaid nem változnak jelentősen, akkor tényleg jobban kifizetődik az általad írt verzió. Ha nem a legjobb bench eredményekre hajtasz (másfél-kétszer annyi maggal), akkor a 7700k még mindig erős.
Azért elgondolkodtam, hogy egy tulképp jópár éves tervezésű, 14nm-en gyártott procit beér(het) jövőre (?) a konkurencia 7nm-en...ez komoly teljesítmény...

Amúgy meg sokat filózok, hogy a desktopot megszüntetem, összerakok egy alapgépet, vagy inkább veszek egy alaptopot, játszani meg veszek egy konzolt. Egyiket az egyik cégtől, a másikat a konkurenciától. Unom már ezt a félévente egyik, aztán a másik figurát, olcsóbban ki is jönne az ember...

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7850) - = Zk = - válasza RefFes (#7848) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha a fent leírtakat sikerül tartanom, akkor 3-5 havonta 1 alkatrész.. bonyodalmak nélkül... az fain...
a többit meg ... leejtem ;)

(#7849) NewHope88
órajelháborúúúú.. :C :))

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.