Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) scarabeus86 válasza schawo (#7700) üzenetére


scarabeus86
tag

Értem, közben utánaolvastam hogy ezekben már van MCE, csak jó lap kell hozzá.

(#7702) sixpak válasza schawo (#7700) üzenetére


sixpak
nagyúr

8700-ra mindenhol 4,3-at írnak, mint max all core, az enyém mégis 4,4-en megy, akár órákon keresztül, Vegas render közben, az hogy lehet?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7703) lacus83 válasza sixpak (#7702) üzenetére


lacus83
senior tag

Nyertél a szilícium lottón, ennyi :K
Jó példányt kaptál.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#7704) scarabeus86 válasza scarabeus86 (#7701) üzenetére


scarabeus86
tag

Azt hiszem hülyeséget írtam, mert közben rájöttem hogy ASUS lapok évek óta tudják ezt a funkciót. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#7705) mcs


mcs
veterán

Kipróbáltam a csodálatos UHD 630at. Hát ez a negyedik generációs HD 4600hoz képest nem sokat lépett előre teljesítményben, úgy látom. :DDD

(#7706) laychi válasza sixpak (#7702) üzenetére


laychi
veterán

Mert valószínüleg xmp profillal feltolja a bclk-t 100mhz fölé. :U

(#7707) Glaz-dozfhut válasza laychi (#7706) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én szándékosan toltam feljebb, mert magától 100 alatt tartaná. kép Azt nem tudom feldolgozni agyilag, hogy 6x 4,6GHz-et hogy tudják összehozni? CPU-Z 8700 lista Pedig nem is valami speckó lapot használ a többség.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#7708) schawo válasza Glaz-dozfhut (#7707) üzenetére


schawo
titán

Ki mondta, hogy ez teljes terhelés. Amikor egy szálas terhelést kap a 8700, akkor az összes mag 46-os szorzóval megy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7709) Glaz-dozfhut válasza schawo (#7708) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Mert ha rányomok az egyes mérésekre, akkor látszik a többi órajel is. Ezek a benchmark eredmények legjobbjai is, tehát dolgozni kellett a többi magnak is. (vagyis mintha láttam volna pontszámot is hozzá) Most nem találom. Meglehet.
(Be vagyok jelentkezve és bedobja a saját eredményem, ennyi. Megtévesztett)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#7710) NightGT válasza diegho (#7528) üzenetére


NightGT
senior tag

Jelen árak mellett egy 300-400k-s gépben is mindenen...ha nem is spórolni, de budget-elni kell :) Én nem bántam meg az alap VRM-es, annál eggyel jobban felszerelt z370es msi-t, optikai hangkimenet kellett meg normális fan vezérlés azt cs, jó cucc a 8400 mellé. Csak az mATX plaform-ot, illetve tré házat a kazán, de bika vga-hoz...az cink, dehát modolunk majd, like its 2004 again.

Hogy mondták, aki majmot akar...de +13k-ért lett volna az Extreme4...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7711) snecy20 válasza mcs (#7705) üzenetére


snecy20
veterán

Annyi funkciója van csak, hogy képet adjon, amúgy a multimédia támogatása rendben van, 4k .mkv-kat is viszi gond nélkül, meg pár 2015 előtti játékkal is el lehet rajta lenni akár 1080p-ben.
Amikor két dedikált VGA között voltam és kellett valami, akkor sem éreztem magam hetekig meglőve.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7712) NightGT


NightGT
senior tag

Kérdés: az miről lehet, hogy első néhány használatkor / Prime95 alatt i5 8400 CPUID nézve 85+ wattokat fogyasztott? Melegedett is rendesen (hűtés van rajt, 70 fok nem para elvileg)

Később lett pár win 10 reinstall, mire rájöttem melyik kell/jó, azóta az istennek se tudok vele (CPUID szerint) 65W össz fogyasztás fölé menni...feszek ugyanazok, Mhz adja...userbenchmark szerint way above average így is, de itt-ott van gyanúsan alacsony minimum fps. Melegedés is nulla. Állítottam mindent, energiagazdálkodás, BIOS....v nézzem még?:) Hadd pörögjön...ha ez számít vmit :D

Tudom, azt fogjátok mondani, hogy a lap tré...volt bios reset is...v addig bírta úgy etetni, és szevasz? :)

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7713) turistakolbi válasza Devid_81 (#7694) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

5000 mhz 1,315 Vcore. (beírtam, ment, stabil, úgy marad. Szerintem jó érték, PUBG alatt 60 cels körül, de inkább alatta)
Nem játszom vele többet. most lehet menne 1,305 ön. de már nekem nem oszt nem szoroz.
Köszöntem a helpet :)

https://www.twitch.tv/muerte188

(#7714) Devid_81 válasza turistakolbi (#7713) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah latod, ment az lejjebb is, igen csak jo procit fogtal ki, gratula! :K

...

(#7715) #59036672 válasza turistakolbi (#7713) üzenetére


#59036672
törölt tag

Grat hozzá jó kis procit fogtál ki. :K

(#7716) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Örülök :D

https://www.twitch.tv/muerte188

(#7717) Milka 78 válasza #59036672 (#7715) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm Bélám! Sokat jelentenek e kedves szavak IS meg viszlát IS:DDD

[ Szerkesztve ]

(#7718) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Felebarátom fotós videós igáslovat szeretne, videóvágás fotosoppolás stb, noss igaz hogy a fotosopp jobban komálja az órajelet igaz?
Én 8700K-ra gondoltam és egy K6 os Z370-re, van jobb ár értékű lap a piacon?

(#7719) #Morcosmedve válasza SECTORnooB (#7718) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az Extreme4.

© asszongya'hogy

(#7720) schawo válasza SECTORnooB (#7718) üzenetére


schawo
titán

Igen, Adobe cuccoknak intel és magas órajel a nyerő.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7721) SECTORnooB válasza schawo (#7720) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm mindenkinek :)
Nem lesz tuning, meddig is boostol egy magon? Illetve keresnék egy hűtőt rá ami elég rá és 10-20 között megvan.

(#7722) Devid_81 válasza SECTORnooB (#7721) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha mar 15-20k a keret a hutore, akkor egy jatekvizet neki.
Es a 8700k-t legalabb 4700-on jaratni osszes maggal, ha mar 8700k. :)

...

(#7723) schawo válasza SECTORnooB (#7721) üzenetére


schawo
titán

Papíron magasabbra, mint a valóságban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7724) abridabri válasza Devid_81 (#7722) üzenetére


abridabri
veterán

Igasloba, ahol sok az uptime , es a downtime penzkiesest jelent .Ahol a megbizhatosag mindenek felett all soha nem szoktak vizet rakni . Egy nagy tornyhutes kell neki. Csak akkor olyan gephazat kell venni amibe el is fer. (20k-s keretet adott meg a milyen hazat vegyek topicban )
Masterbox5 mesh elolappal 17k
Enthoo pro M 27k
Ezekbe befernek a jo hutok
Mugen5 17k
CRYORIG H5 Universal 16k
THermalright Macho 15k
Brocken3 15k

(#7725) Devid_81 válasza abridabri (#7724) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gondolom a megbizhatosagra alapozod ezt.
Biztos van amikor a jatekviz megadja magat, es olyankor nulla a hutese akar egy halott ventis toronyhutovel szemben.
De egyik verzio sem annyira egeszseges.
Nalam a multkori jatekvizem (Corsair H100i) 4.5 evet ment hiba nelkul, persze ez az en tapasztalaltom, nyilvan van beloluk pumpa hibas stb stb.

...

(#7726) SECTORnooB válasza Devid_81 (#7722) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem én leszek a tulaj, sőt nem is én rakom össze így offos a tuning, sajnos, pedig megkergetném ;]
Játékvízből mi az ajánlott ebben az ár szegmensben?

[ Szerkesztve ]

(#7727) BeZol válasza Devid_81 (#7725) üzenetére


BeZol
őstag

Toronyhűtő esetén meg max. a ventillátor hal be és passzívban elfityeg még az egész rendszer. Egy új ventillátort rátenni meg nem áll semmiből.
Azért szemezek evga clc 280-assal :U 5 év gyártói gari első tulajnak, 50%-os ventiprofillal ugyanúgy hűt és ugyanolyan hangos, mint a noctua nh-d15, viszont ha feljebb tekerném a ventillátort, akkor összes aio vizet elveri, cserébe bazi hangos, viszont épített víz szint, és nem kerül 45-60ezerbe sem!

(#7728) abridabri válasza Devid_81 (#7725) üzenetére


abridabri
veterán

EZ a video jobban osszefoglalja az aio vs leghuto dilemmat munkara szant PC be.

(#7731) NightGT


NightGT
senior tag

Látom a 8400-as kérdésre nem sok tipp :P Vettem volna 8600 v 8350k-t, annak tolhatnám a Wattokat...csak sajna lappal, hűtővel, házzal deliddel, meg a CPU épp akkori árával (+30k) nincs az az isten, hogy megérte volna...lapom elvileg tud egy 8700k-t 4.8 körül stabilan, szóval lehet, hogy a 8400on magán van a póráz, és belül van éhesen tartva...bár ami azt illeti megfelel ahogy van, nem biztos h forszírozni fogom :)

Speed is the only truly modern sensation

(#7733) Devid_81 válasza BeZol (#7732) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Throttling az megvan akkor is ha a pumpa beall, csak sokkal gyorsabban.
Ha leeg valami akkor az lefog egni a masfel kilos lepusztult ventis toronyhuto alatt is ;)
Tovabbra sem ertem miert fel mindenki a jatekvizektol, nem a legaljat kell megvenni szvsz es problem solved.
Ezenkivul pici utana jarassal ki lehet szurni a szeria hibas pumpakat, es nyilvan ezzel ki kell zarni az uj termekeket vasarlas alol, hacsak nem jol bevallt regi pumpaval szerelik oket.
En teljesen megertem a huto tornyos hozzaallasotokat, viszont akkora terhelest ad kozben az alaplapnak az evek folyaman, hogy az durva.
Kilo feletti VGA-k egy kategoria, addig amig allo toronyhazas geprol beszelunk termeszetesen.

...

(#7734) #59036672 válasza Milka 78 (#7717) üzenetére


#59036672
törölt tag

Jo jo azért nem egy random na. :D

(#7735) GFerr56 válasza BeZol (#7732) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Pár hónapja raktam fel linket (Der8auer-ék csinálták), a videóban fogták, és levették a hűtőt a CL-ről, és szépen visszavette a dolgokat, nem ment 100 fok fölé. Nem füstől el már, van védelem (persze emberi hülyeség ellen nincs). AIO-nál nálam be van állítva riasztás, lekapcsolás a pumpára, és a víz hőfokra is...

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7736) GFerr56 válasza GFerr56 (#7735) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...
[link]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7739) schawo válasza RECSKA (#7738) üzenetére


schawo
titán

10-20k vs nem a legolcsóbb, meg átfolyásjelző, meg anyámkínja

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7741) abridabri válasza RECSKA (#7738) üzenetére


abridabri
veterán

atfolyasjelzo annyit ert mint halottnak a csok.
Nekem par hete halt meg a VGA loop vizpumpaja menet kozben, ha nem fut folyamatosan az MSI AB a sarokban ,hofokkijelzessel akkor le is egett volna a VGAm.
Arra lettem csak figyelmes, hogy jatek menuben hirtelen 2masodperc alatt 85 lett a VGA ,azonnal lepem kifele es kapcsoltam ki a gepet. Pedig nekem 1liter viz van a 420radi+ 250ml tartalyban , nem fel deci mint egy szros AIO ban.

Azt alairom a CPU csak 120W nem 300 mint egy VGA , es a vedelem is jobb benne, de akkor se fog elmenni percekig, ha beszarik a pumpa .
Amig egy passziv toronyhutovel meg par amugy is meglevo hazventivel bizony throttingal, de napokig is el fog muzsikalni , addig meg csak eszreveszi a gazda ,hogy valami gond van.

(#7743) RECSKA válasza schawo (#7739) üzenetére


RECSKA
veterán

Corsair h110et vagtam szet. Vettem egy tartalyt 5eftert. Bekotottem a rendszerbe, es fagyalloval felontottem. Szepen fodrozodik a fagyallo ha forog a cucc. Meg van oldva az utolagos potlasa is a folyadeknak igy. 2 eve hibatlanul teszi dolgat, eddig meg raonteni sem kellett. Kerult 20kba cakkumpakk. Persze nem nalam megy, nekem epitett, komolyabb rendszer van, de az sem kerult tobbe 50nel...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7744) schawo válasza RECSKA (#7743) üzenetére


schawo
titán

Pont ezt fogja csinálni a munkagépnél. :DDD :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7746) NightGT válasza NightGT (#7731) üzenetére


NightGT
senior tag

Meanwhile a zangol netet segítségül hívva úgy tűnik, hogy itt a 8400 esetében bizony power throttling van...de máshol is evett az 100+ wattot is, heavy torture/workload az ilyen...hogy nálam most mi fogja...lap v cpu, lap v cpu...v driver...na majd játszom valamikor benchekkel, driverekkel, külön tesztelős oprendszerrel...zabálj csak fiam, amíg a nap nem süt

Speed is the only truly modern sensation

(#7747) mcs válasza snecy20 (#7711) üzenetére


mcs
veterán

Az Unreal Tournament 3 még 1280x720ban se kapkodja magát, pedig az már 10 éves. Egy 9600GT is majdhogynem dupla annyi fps-t présel ki benne. Ez a produkció annyira lesokkolt, hogy több játékot inkább nem is néztem. :D
Legalább 30%al több kraftra számítottam a 4. gen HD 4600hoz képest, nem tizenpárra.

[ Szerkesztve ]

(#7748) snecy20 válasza mcs (#7747) üzenetére


snecy20
veterán

Itt azt írja hogy még egy 9800GTX-nél is gyorsabb, persze nem hiszem hogy volt ember aki ezt le is tesztelte:

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7749) mcs válasza snecy20 (#7748) üzenetére


mcs
veterán

Ahol prociból kell emulálni az újabb DX effekteket 9800GTX-szel, ott biztosan jobb az Intel igp, de DX10től lefele csúfosan kikap. Úgy kb a 9500GT szintjét hozza. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.