Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) schawo válasza BeZol (#7100) üzenetére


schawo
titán

Tudtommal osszteljesitmeny ugyanaz, jatekban pedig nehol jobb is az extra 2 kamu szal.
Dehogy. Csak az alap 7700k és az alap (jóval alacsonyabb órajelű) 8600k van egy szinten. Azonos órajelen a 8600k jóval erősebb. A 7700k 5,0-n 1080 körül van CB-ben, a 8600k szintén 5,0-n 1,250 körül.

Játékban néhol jobb a 4/8, mint a 6/6, de a legtöbb helyen azonos órajelen jobb 6/6, mint a 4/8.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7102) nubreed válasza schawo (#7099) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor én nem értem az Intel elnevezési metódusát. Azt gondolná az egyszeri user, hogy 7700K, 8700K, 9700K, és 4/8, 6/12, 8/16. De akkor nem, ok. De a 9900K, az már i9 és ezek rohadt drágák az Intelnél. Értem én, hogy lesz ilyen, meg meg lehet venni, csak milyen áron.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7103) Create. válasza nubreed (#7102) üzenetére


Create.
addikt

Ha csak játékról van szó, én kizártnak tartom, hogy ne bírja ki akár egy i5 8600k vagy 7700k a ddr5 ram megjelenésig. Utána meg úgyis megy a levesbe a 9900k is (persze valószínűleg jóideig elég lesz, de aki szereti váltogatni annak úgyse lesz alternatíva). Ez mondjuk csak az én meglátásom.

(#7104) mgabi válasza schawo (#7101) üzenetére


mgabi
senior tag

Minimális a külünbség a 8600K vs 6/7700K között azonos órajelen. Szinte észrevehetetlen. Cserélni nem érti meg, de ezt sokan gondolják így, hiszen aprón alig vannak 6/7700K-k. Itt sokkal inkább az a kérdés, hogy a 1170/80-t kihajta-e majd rendesen a Skylake vagy a Kaby Lake.

Remélem Ice Lake 10nm+ már az i5-ben is 8 magos lesz, hiszen zen2-ben 16C/32T lesz a csúcs.

Celeron 4C/4T
i3 6c/6T
i5 8C/8T
i7 8C/16T

(#7105) Shkiz0 válasza BeZol (#7100) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igazából megvárom, amíg biztos lesz a Z390 specifikációja, de ha azon is marad a 12 fázis mint ahogy a Z370 esetén is akkor marad a mostani Z170 Fatal1ty K4, és akkor neki esek a biosmodnak, mivel ezen is 12 fázis van, tehát nincs akadálya annak, hogy menjen benne az új széria is, feleslegesen nem adok ki pénzt alaplapra, ha az semmi újdonságot nem hoz nekem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7106) schawo válasza nubreed (#7102) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg most az lesz, hogy az árak beállása (ősz vége) kicsit drágábban (130k?) kapsz majd 8/16-ot, kicsit olcsóbban (90k?) kapsz 8/8-at, a 6/6 pedig nem sokat változik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7107) Create. válasza mgabi (#7104) üzenetére


Create.
addikt

Ha már itt járunk, fhd felbontásnál egy 1070/1080 erejű kártya alá kelleni fog 8600k/8700k -nál erősebb cpu valaha is? Én még idén terveznék fhd gsync 144hz-ra fejleszteni és évekig nem szeretném a monitort lecserélni. 2k/4k 24”-on engem nem izgat, nagyobb monitor-nak meg nem látom értelmét fél/1m távolságról.

(#7108) schawo válasza mgabi (#7104) üzenetére


schawo
titán

Játékra jelenleg a 4 magos i7 szinte tökéletes, kár lenne cserélni, az biztos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7109) mgabi válasza Create. (#7107) üzenetére


mgabi
senior tag

kinek a papp, kinek a pappne monitorban. Az én kiszemeltem: MSI Oculux NXG251 Gaming G-sync, 24", 1080p, 240Hz, 0,5ms G2G, nagyon jó színhűség. 98%-t fedi majd az adobe RGB-nek. AU Optronics augusztusban kezdi gyártani, Karira jön 600 dollárért. Remélem egy 6700K@4,7 + 1170 kihatja majd.

(#7108) schawo: Amíg nem lesz IPC javulás addig kötve hiszem. Egyébként szégyen, hogy még a 4790K OC is tökéletes elég mindenre egy gyorsabb dual channel rammal.

(#7110) #Morcosmedve válasza schawo (#7101) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pont valaki itt tesztelgette a 8600k-ját, hogy mit megy és bizony BF multiban stutter, mert kevés volt a 6 mag, hiába virtuális a 8 szál. Órajelben nem lehet ennyi kikompenzálni. De nem tudom hol jön ez még elő.

8/8 érdekes lehet ilyen szempontból, mert elvileg lesz órajel és lesz 8 fizikai mag is, szóval road to gamer heaven, ha nem lesz Qdrága. :D :)

© asszongya'hogy

(#7111) mgabi válasza #Morcosmedve (#7110) üzenetére


mgabi
senior tag

BF1-nél kevés a 4C/8T, de a többi gameben nagyon pici az eltérés, és a csak a minimum fps és shutterben lehet észre venni, hogy jobb a fix 6 mag, persze 144hz mellett. 8C/8T@5.0 Ghz lenne a gamer mennyország való igaz, de ezt nem fogják olcsó adni. Számításaim szerint a 6/7700K + lap kombóra még rá kellene dobni vagy 90-100 ezret, hogy egy 9700K + Z390 Taichi párosom legyen. Nagyobb fogyasztással és minimális fps javulással. Szóval inkább új monitor és VGA, mert csgo, ow és pubg-vel nem profitálnék sokat a 9700K-ból.

[ Szerkesztve ]

(#7112) #Morcosmedve válasza mgabi (#7111) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó, azért a 6/7700k-t nem venném alapul, nyilván arra sokat kell dobni, mert a 8xxx ár/értékben lenyomta nagyon az árukat. Egyébként én is kb 100k köré tippelem csak a 9700k árát, ha igaz a tippelt spec. 9900k 150k környéke. Többi marad a helyén, ami 8-»9-re változik.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#7113) Shkiz0 válasza mgabi (#7111) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vagy fogod magad, és rászánod magad a bios szerkesztésre, és akkor 0 HUF-t költesz lapra :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7114) RECSKA válasza mgabi (#7104) üzenetére


RECSKA
veterán

7700krol valtott egy baratom 8600kra. Azert nem egy szint...

Mindketto 4700on ment, tobb fpst tolt pubg alatt a 8600k...

6700krol valtottam 8600kra, es ahogy irtak, 1000 cb pont alig volt, most meg 1300...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7115) schawo válasza #Morcosmedve (#7110) üzenetére


schawo
titán

Azért mondom, van ilyen, de ez a jóval kevesebb. Persze, ha valaki épp arra a néhányra gyúr, akkor neki a 4/8 nyerő.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7116) mgabi válasza Shkiz0 (#7113) üzenetére


mgabi
senior tag

Hát annak én örülnék a legjobban, hogy a VIII Rangeremben menne a 9600K vagy a 9700K elhiheted ;) szívesen fogadom a segítségedet a modolt BIOS-szal kapcsolatban. Grafit ceruzával rövidre kell zárni két érintkezőt, és IGPU tiltással pöpecül működik elvileg. [link]

(#7117) Shkiz0 válasza mgabi (#7116) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Apex-ben ment nem kizárt, hogy neked is menne.
Viszont Asusnál volt anomália a HT esetén, Asrock lapoknál tökéletesen működik minden.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7118) mgabi válasza Shkiz0 (#7117) üzenetére


mgabi
senior tag

Nekem nem kell HT, csak sima 8C/8T@5,0Ghz, azzal is beérem :DD

(#7119) Apollo_21 válasza nubreed (#7097) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én nekem bőven elég az i3 8100 után a 8700k-m. Már jó vga sincs mellette csak egy 780ti, nekem már azis nagy lépés volt cpu-ban az intel részéről hogy nemkellett felmenni x99-ről a 6/12 újramegléte miatt x299re.
Bár az eredeti terv az volt, de a pénzügy közbeszólt:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7120) Shkiz0 válasza mgabi (#7118) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7121) mgabi válasza Shkiz0 (#7120) üzenetére


mgabi
senior tag

Jövő tavasszal visszatérünk rá, és meglátjuk hogy meddig jutottak a fiúk a moddinggal.

(#7122) Milka 78 válasza Man0gatya (#7093) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Vrm rész fejlettebb, komolyabb tuningnál jobban bírja a strapát és memória oc-ban nagyobbat gurít.
Ettől még nem rossz lap az M5 ez csak a két lap összehasonlítása.

(#7123) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#7110) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt mondtam anno. Hiába erős a fizikai mag ha a ht a több szálával jobban szétdobja a terhelést. Én pl szkeptikus vagyok a 8700 vs 9700 összehasonlításában is. Nem hiszem,hogy erősebb lesz, sőt...talán a forraszrás miatt az oc javulni fog de ennyi.
Viszont az i9 brutális lesz. Ha azt valaki meg eszi akkor évekre hátradőlhet, de sanszosan lesz vagy 170 ropi.

(#7124) Man0gatya válasza Milka 78 (#7122) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Hat a memoria ocben nagyobbat gurit erősen kerdőjeles. Mivel az nem csak lapfüggő a procioc meg főleg nem viszont az asrocknal nincs m2 hütő az rgb kontrolja eleg szegényes tamogatas teren ami nekem eleg fontos kriterium ha mar van led ramom meg fancy ablakos házam

(#7125) #Morcosmedve válasza Man0gatya (#7124) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem akarlak elszomorítani, de mind a két esetben rosszul gondolod. Addig volt kérdőjeles, amig sok db Z170-Z270-ben mindenféle procival ment egy adott memória OC, 2 db Z370-es lap közül az M5-ben gyakorlatilag nem ment, a másikban igen. Illetve azért egy határig leginkább a memória számít maga, utána jön be a lap, majd az IMC.

Proci OC-nál egy határig és leginkább 8700k-nál jöhet elő, de elfogy az M5 VRM-je, onnantól kezdve bármit csinálhatsz a procival, nem fogod tudni fentebb húzni.

RGB-nél ugyan azt tudják én nem emlékszem másra, igaz RGB memóriát nem tettem be, de amúgy szépen beállíthatók az onboard ledek es led szalagok szinei valamint a szinek atmenetei (volt valami videóm is a hogyan néznek ki gépeink topikba, de nem találom).

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#7126) snecy20 válasza Milka 78 (#7123) üzenetére


snecy20
veterán

Far Cry 5 1080p alatt azt tapasztaltam, hogy a 8600k 6 szála eléggé el volt tömődve, pedig Single Player módról beszélünk, erős CPU OC mellett. A 8700k 12 szálával már sokkal jobb a helyzet, szétdobja a terhelést, de még itt is látok egyes szálakat 100%-on menni.

Valószínű hogy a jövő játékait illetően a 8/8 procik sem lesznek világmegváltóak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7127) #Morcosmedve válasza snecy20 (#7126) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

8700k helyére nem tudom mi érkezik - mennyire marad piacon, de "nyomott használt áron" még elég jó vétel lehet évekig, főleg, hogy vélhetően a 4,8 benne van azért.

© asszongya'hogy

(#7128) schawo válasza snecy20 (#7126) üzenetére


schawo
titán

Akkor itt az ideje amd-re váltani. Amúgy is, én már ebben a platformban biztos nem cserélek procit, a 3000-es AMD pedig valószínűleg jobb lesz, mint az intel, hacsak nem talál valami csodát, vagy ad 10+ magot olcsón.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7129) nubreed válasza schawo (#7128) üzenetére


nubreed
veterán

Én is kezdek AMD-ben gondolkozni. De megvárom már a teszteket. Amúgy mikör jön a 3000 -es AMD sorozat?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7130) schawo válasza nubreed (#7129) üzenetére


schawo
titán

2019

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7131) snecy20 válasza schawo (#7128) üzenetére


snecy20
veterán

Valószínűleg az Intel is azt hihette még egy 1 évvel ezelőtt hogy majd kényelmesen ellesz évekig a 6core alapú megoldásaival.... :) Ha tudna mondjuk két lépésnyi hátrányt ledolgozni az AMD az Intellel szemben IPC terén, akkor már igencsak éles lenne a helyzet.

Morcos

Jaja, használtpiacról azért elég jó ár-érték arányú platformot össze lehet majd hozni Coffee-ből... A jövőállóság más kérdés, de tekintve hogy még sokan tök jól elvannak a 2. gen 4/8-as procijaikkal, amik azért kihajtják még az aktuális VGA generáció felső-középmezőnyét is, annyira nem para...
Abban a trendben viszont mindenképpen van változás mondjuk egy pár évvel ezelőtthöz képest, hogy erősebb már a játékok processzor illetve szálkihasználása-management-je.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7132) diegho válasza schawo (#7128) üzenetére


diegho
nagyúr

Azért a 2000-es széria még baromi messze van az Intel-től. Nem véletlenül váltottam vissza Intelre 1 hónap után. Itt nem elég 10% fejlődés, annál sokkal több kell.

(#7133) schawo válasza diegho (#7132) üzenetére


schawo
titán

Órajelben gyengébb. Ha IPC-ben is javul kicsit, meg órajelben is (a 4,5-4,6 elég lenne, az csak 5%), akkor a mag és száldömping megoldja az össze problémát a modern játékoknál. A régieknél meg úgyis elég, a régi játékok még az AMD-nél gyengébb magokra jöttek ki.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7134) GFerr56 válasza diegho (#7132) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Megerősíteni tudlak csak, szerintem a 20% is kevés lesz. Azért nagy f@sz az Intel is, mert mindig, mikor meg-meg közelítik, előhúz valamit, természetesen a termékélet-görbe alapján, a legeslegmagasabb profitot kicsikarva (jó, erről szól minden, nem is ezzel van a legfőbb baj, hanem a mi...). Most úgy látom, hogy maximum a 10 nm bevezetéséig van esélye beérni AMD számára. Jelenleg a 14 nm (+++++)-nek annyi "előnye" lehet, hogy a fizikai korlátokat hamarabb éri el az AMD, ami után persze vannak további lehetőségek, de azok, ugye nem biztos, hogy olcsók lesznek. Ezzel szemben a saját gyártású 10 nm-t kb. egyenértékűnek valószínűsítik a másik fél 7-5 nm-en elérhető teljesítményével. Jó, hogy felrázták az Intelt (nem véletlenül menesztették mondvacsinált indokkal a vezért, alkalmazzák ezt a Keller gyereket, meg amiről még nem tudunk). Majd meglátjuk, azt kell venni, ami jobban megéri az embernek. És ez csak a processzor, annyi más is van, ami meghatározza a végső teljesítményt (a legszűkebb keresztmetszet pl).

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7135) zzola válasza #Morcosmedve (#7110) üzenetére


zzola
félisten

Nálam (is) vérzett el a 8600K BF1 multi alatt 5 GHz-en...

(#7136) snecy20 válasza zzola (#7135) üzenetére


snecy20
veterán

Azt hiszem a 4/4-es procik ideje is lejárt, vagy legalábbis az utolsókat rúgják. :-/

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7137) zzola válasza snecy20 (#7136) üzenetére


zzola
félisten

Netezős gépbe jó az még. Inkább az a furcsa, hogy egy 4/4-es i5-höz manapság 20-25k-ért hozzá lehet jutni...

(#7138) snecy20 válasza zzola (#7137) üzenetére


snecy20
veterán

Netezősbe persze, oda még régi i3+SSD is elég, arra értettem, ha valaki egy komolyabb játékos gép alapjául akarna HT nélküli négymagost, mert olyan célra már édeskevés lehet pár újabb címnél.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7139) zzola válasza snecy20 (#7138) üzenetére


zzola
félisten

Arra kevés már-sajnos. 6700K alatt szerintem már nem érdemes játékos gépet építeni..

(#7140) mgabi válasza snecy20 (#7131) üzenetére


mgabi
senior tag

A játékok 95%-ban elég a 4C/8T vagy 6C/6T 1080p-ben, annyira minimális a különbség. Van amelyik a HT szálat szereti jobban, van amelyik a rendes 1 szál/magot preferálja. Átlagban 1-3%-kal gyorsabb a 8600K. Ez az új játékokra igaz, a régiek meg simán elvannak vele. 18 játék átlaga 1080p ultrán:

És akkor ki is fújtak a CPU intenzív dolgok. Netezés, filmnézés, youtubozás, itunes konvertálás, fájlkezelés, torrentezés, alap képszerkesztéshez is bőven elég a 4 mag. Amihez sok szál kell az a videoszerkesztés és konvertálás, illetve a szarul megírt BF1. Minek pörgesek teljesen feleslegesen pluszban 2-4 magot, ha semmi szükségem rá. Ez a bajom az AMD-vel, hogy belekergeti az Intelt a magháborúba, ahelyett, hogy az IPC-re figyelne. Marketing szempontból az átlag ember kajálja a sok magot. Az már megint más kérdés, hogy a szoftverek párhuzamosítása hogy áll. 5 évbe is beletelt mire i7-re is belőtték a játékokat, és mindez 720p-1080p-re igaz. 4K-ban egy G4560 is elég.

(#7141) mgabi


mgabi
senior tag

Tegnap jelentett az Intel, és a CEO-t kérdezték a 10nm+ beevzetéséről, aki 2019Q4-re tette az első 10nm+ mainstream procik szállítását, ami a gyakorlatban 2020Q1 szokot lenni :) Az még 2 év, miközben jön a Zen2 9 hónappal korábban. Egyszóval az intel bajban lehet 2019-ben. Álljon itt egy 2013-as Intel prezi slide a tervekről: Szolid 5 éves csúszás :(

(#7139) zzola - 4790K is teljesen jó egy gyorsabb DDR3 rammal

[ Szerkesztve ]

(#7142) BeZol


BeZol
őstag

Ismerős i5-2500K-ról upgradelt i7-2600K-ra.
Vett mellé egy gtx 1070-est, és BF1 alatt hiába húzta fel a prociját is 4.8ghz-re, a proci 100%-on ment, a vga pedig 80% körül fullHD-ban.

Oké, hogy kell a procierő, de csúcs gamer-procival sem feltétlen hajtasz már ki egy 1080Ti-t fullHD-ban, elkerülhetetlen, hogy feljebb menjünk a felbontással.
Én még a BF1 bétára emlékszem, hogy ismerősnek fullHD-ban a gtx 970-es mellett 85-90%-on tekert az i7-4790K-ja, na az már tuti elvérzik egy 1070-essel úgy, mint a régebbi szériák is.

Tehát fullHD mellett 1070-es felettől már kevés egy 4/8 v. 6/6-os proci ha BF szériáról van szó, ezért is volt "muszáj" 8700K-t vennem anno. Sok játék max 4szálig dolgozik, a pubg 6-ot, a bf széria 8nál is többet kihajt (anno i7-5960X 8mag16szál + 1080Ti videót láttam, hogy belenyalt a 4.4ghz-es proci a 90+%-okba).

Ha pl. PUBG-ről van szó, akkor mivel 6szálas játék, oda jó a 6/6 proci, és lenyomja a 4/8-ast, de ha 7-8szálas egy játék, oda meg a 4/8-as jön ki jobban, ergo ha nem akarok aszerint procit venni, hogy most melyik játékra melyik jó, akkor 6mag12szálas i7-est volt érdemes venni eddig, mert azzal ilyen kérdés nem merült fel!
Most a 8/8as i7 majd kicsit bekavar, de tartom továbbra is, h jobb vétel lesz egy 6/12-es, főleg használtan, a 8/16-al pedig tényleg jól hátra lehet dőlni, DE az meg már per pillanat feleslegesen erős kategória :U

Mivel a 6/12 elég mindenre, mire oda jutunk h 8/16 kell h elég legyen mindenre, addigra ugyanaz lesz a sorsa a 8/16-nak, mint ma egy i7-3930K-nak. Megvan a 6/12, de még ddr3, órajelben sem erős már, és IPC-ben is el van maradva, közben pedig a korából adódóan időzített bomba az egész konfig. Természetesen gyors m.2 ssd slotja sincsen. A 8/16 szitu pedig ugyanaz, mint az 5960X v. 6900K procikkal. Anno megvehetted, de sem órajelben, sem IPC-ben nincsenek a toppon, most meg még mindig nincs szükség a 8/16-jukra, játékban pedig a 4/8 is leverte már akkoriban, most pedig a 6/12 is lenyomja őket. Ugyanez a sors vár az i9-9900K-ra is. Feleslegesen erősnek tartom, játékra egyszerűen max cpu kódolásos streamelés esetén van rá szükség. Majd 3-6 év múlva talán eljutnak a játékgyártók oda, h ki is tudják használni ezt a sok magot/szálat.

(#7143) snecy20 válasza BeZol (#7142) üzenetére


snecy20
veterán

Van itt a PH-n olyan fórumtárs, aki játékra vett i9-et, vagy 12/24-est vagy 16/32-est, nem tudom már pontosan, de annyira felesleges volt, amikor egy 8700k lenyomja, vagy legalábbis jó esetben egálra kijön vele a játékok 98%-ában, miközben harmadannyiba kerül. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7144) palfitom válasza snecy20 (#7143) üzenetére


palfitom
félisten

Nyilván van olyan ember, akinek a pénz nem számít, s bármit rá lehet sózni, csak "csúcs-gép" legyen...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7145) keIdor válasza BeZol (#7142) üzenetére


keIdor
titán

2020-ban ha kijöttek az új konzolok, onnantól várható PC-n egy erősebb gépigény növekedés hullám szerintem, mivel Zen lesz már a konzolban, tehát CPU igény nőni fog, addig az i9-ek tényleg inkább munkára valók.
Ha már felhoztad az m.2-t arra is elmondható ez, játékra felesleges megvenni, csak melegszik a gépben feleslegesen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7146) snecy20 válasza keIdor (#7145) üzenetére


snecy20
veterán

Azért a pályabetöltés gyorsaságát meg tudja dobni. :)
Egy 8700k van felette és egy 1070Ti rajta/alatta, de 50°C-nál még nem láttam melegebbnek a 970Pro-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7147) Milka 78 válasza Man0gatya (#7124) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem tudom,nekem van 1.5 méternyi led és egy pár venti,de fantasztikusan kezeli őket hiba nélkül (okés 4 féle mod van "csak" rajta,rgb színben sebességállítási lehetőséggel). Az ssd-hűtőt adom igaz vettem egy Akasa ssd-hűtőt 1800ft-ért. A többire meg Morcos válaszolt már...

[ Szerkesztve ]

(#7148) Segal válasza #Morcosmedve (#7127) üzenetére


Segal
veterán

Pont ez jutott az eszembe hogy nemreg itt beszelgettunk rola a forumban hogy erosen valogatjak a 8700k-t es a jobbakat mar teszik felre 9700k-nak. Viszont ha a 9600k 6/6 lesz a 9700k meg 8/8 akkor hova kerulnek a jobb 6/12-ok?
Azt kizartnak tartom hogy 9600k-nak teszik felre oket es tiltjak a ht-t...
Viszont szamozas vegett meg kinyirjak a 6/12 eselyet mert innentol max 9650-kent johetne mert sima 9700 neven kiadni hulye otlet lenne. Vagy egyszeruen csak eltunik a sullyesztobe a 6/12.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7149) Shkiz0 válasza Segal (#7148) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

8086K :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7150) mgabi válasza Shkiz0 (#7149) üzenetére


mgabi
senior tag

Szeretem ezeket a "limitált" szériás dolgokat profit orientált cégektől hallani, főleg az Inteltől :) Gazdaságtani szempontból jól kibasztak a K-s proci vevőkkel, mert azért veszek K-s procit, hogy tuningoljam, és a tapasztalatok szerint még a 4,8-ért is izzadni kell egy 8600K-nál. Így gyakorlatilag ezek a procik nem is unlockosak, mert előtte kiválogatták, hogy még nagyobb haszonkulccsal értékesítsék az extra jókat 8086K-ként :(

6C/12T eltűnése szerencsétlen szerintem is. Ez lesz az egyik komoly kérdés majd a tesztekben: 9600K vs 9700K vs 8700K vs Ryzen 7 2800X

(#7145) Keldor papa: 2020-ban nem jön, csak jöhet. A 6700K 2015Q3-ban debütált, szóval 5 évvel később arról beszélgetünk, hogy talán kevés lehet egy 6700K OC-s proci a GTX 1180 mellé 1080p-ben.

(#7142) BeZol: 1080Ti-nál való igaz, hogy kevés picit a VGA, de ez a piac 1%-a sem. Sokan összetennék a kezüket még egy 1060-ért is. Az igazi kérdés, hogy 11 gen Nvidia VGA-k mellett, hogy muzsikálnak a Skylake és Kaby Lake procik. Tudják-e tartani a lépést?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.