Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) B.Á.L.!.N.T válasza struszi (#7550) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Egyszer poénból ilyen fesz. mellett vedd vissza mondjuk 4.4-re, csak kíváncsiságból.... Lehetetlen,hogy ennyire rossz procit fogjon ki az ember...

[ Szerkesztve ]

(#7552) struszi válasza B.Á.L.!.N.T (#7551) üzenetére


struszi
aktív tag

Most visszavettem 4.4-re de én is nehezen hiszem el. 1.38-on prime-ot már nem is adtam neki mert fűteni lehet vele. 195w a fogyasztása.
Ha viszont 4.4 sem fut le akkor valami más beállítás miatt dobja el. Érdekes jószág az biztos.
Amit tudnia kell azt tudja, de onnan egy tapodtat sem akar feljebb menni. :(

Szerk Tudom, hogy a lap nem egy nagy durranás de nem is a legalja. Bár lehet, hogy user error és én vagyok balfa....

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#7553) #59036672 válasza struszi (#7532) üzenetére


#59036672
törölt tag

3000MHz ramkonál Mi az a tRFC? 540 :DDD

(#7554) struszi


struszi
aktív tag

Így is eldobta. :( Itt valami más lesz a hiba.
Most nem érek rá, de délután ráfeszülök a dologra. Átnézek mindent.

"Hűségem a becsületem"

(#7555) #59036672 válasza struszi (#7554) üzenetére


#59036672
törölt tag

Én a procit is kivenném és visszaraknám lehet, hogy valami anomália van a lappal.

(#7556) B.Á.L.!.N.T válasza struszi (#7554) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Valahogy éreztem,hogy ez lesz...
Szerintem kezdj egy cmos resettel :D Aztán 0-ról mindent. A ramokat se zárjuk ki, nálam is sokáig azok szarakodtak.
Várjuk a visszatérést. :)

(#7557) Devid_81 válasza struszi (#7554) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Prime95-el nezd meg melyik mag csinalja.
Lehet csak 1 gyengebb mint nalam, es sajna amiatt kell neki az extra fesz.
Sott nalam pl bios frissites utan 1.34v helyett mar 1.36v kell a procinak sajnos. :U
Szoval meg biosok kozott is van elteres.

[ Szerkesztve ]

...

(#7558) BeZol válasza struszi (#7552) üzenetére


BeZol
őstag

És még én bosszankodtam anno a 8700k-mmal, hogy az all core 4.7ghz "csak" 1.245V-on stabil, másnak pedig 1.18-1.22V is elég volt hozzá. Utána volt, akinek 1.28V kellett minimum, de hogy 1.38V is kevés legyen neki, na az tényleg gáz, vagy ugye alaplap a szűk keresztmetszet.
Próbáld meg 1.245V 4.6ghz-et sztem, ha az sem, jó, akkor 4.5-öt. Még ezek is többek, mint a gyári értékek, az 1szálas turbo meg kb. sehol sem számít sztem.
Egyébként fura, de nekem 165-175W-ot kért a proci 4.7ghz 1.245V-on IBT very high 10körös tesztjén, neked csak 140W 1.36V mellett, igaz lehet más a teszt.

(#7559) Firestormhun válasza Devid_81 (#7547) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Múlt héten kényszerültem vásárolni egy 8700K-t, miután tönkrement a 4790K-m(vagy a lap).
Delid nélkül 1.280V-tal 4800MHz(4500MHz cache)-en egyelőre stabilnak tűnik, de a hőfokok miatt a moderált AVX terheléssel rendelkező Realbenchen kívül más stressz programot nem engedtem rá. Játékoknál Battlefield 1-nél sokkal érzékenyebb Assassin's Creed: Origins is stabilan fut órákon keresztül, szóval egyelőre elégedett vagyok. ;) Overclock.net-es olvasgatások alapján a példányom a nagy átlagnak megfelelő.

Lapot Der8auer beállításaival kezdtem, majd Boosted Media videója alapján finomhangoltam aki elég jól elmagyarázza, hogy melyik beállítás mit is csinál pontosan.

AVX offsetet viszont 0-án használom, mert játékok alatt leveszi az órajelet még akkor is, ha nem használ AVX-et az adott játék.

...

(#7560) GFerr56 válasza struszi (#7552) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Fontosak ezek az extrém tesztek? Valami fontos munkára használod? Gyanítom, hogy a legkomolyabb terhelés a gamék alatt keletkezik. :P Én ebben az esetben ahhoz tesztelném ki a legkedvezőbb beállításokat. Ha probléma mentesen tudod úgy használni, kit érdekel, hogy milyen extrém tesztek futnak le, és milyen eredménnyel. Anandtech-nél olvastam, hogy ők a Blenderrel (is) nézik (nem Prime), mert az mindent megmozgat, elég hamar dobja a hibát, ha valami nem stimmel.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7561) schawo válasza BeZol (#7558) üzenetére


schawo
titán

Most írta, hogy a 4.4@1.38 is döglik.

Magyarul valami nem oké. Vagy ram, vagy lap, vagy összeszerelés, valami hibás.

(#7560) GFerr56
Pont kiderült, hogy valamire jó azért. Inkább most derüljön ki, mint később, így legalább garizható.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7562) B.Á.L.!.N.T válasza schawo (#7561) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Így van, délután újrakezdjük :)

(#7563) Devid_81 válasza B.Á.L.!.N.T (#7562) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bios default, majd elobb kezd a CPU tuninggal, csak aztan a ramok.
Valami mas lesz ott, nem a proci. :)

...

(#7564) bombibmw válasza struszi (#7554) üzenetére


bombibmw
veterán

Nálam is ez volt anno.
Alapon kékhalálozott a proci.
Én gariztattam.

Kéne egy másik konfig és abba belerakni a procit.

[ Szerkesztve ]

(#7565) B.Á.L.!.N.T válasza Devid_81 (#7563) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem se a proci a gond, azért mondtam hogy a ramokat is meg kéne nézni jobban.Nálam van 2 xmp profil, abból csak az egyiket birja fagyás nélkül.
Csak napokig nem jöttem rá, aztán feszeltem én is ezerrel a procit, végül az aida stress test dobta ki 10 perc után,hogy ram hiba van.

(#7566) struszi


struszi
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Most a kondiban nyomulok.
Mielőtt eljöttem defaultra tettem a biost.
Ha minden auton van default beállításokon akkor nincs hiba lefut minden. Ilyenkor a hőfokok is normálisak.

Mielőtt eljöttem szépen beállítottam a memóriára a Jedec szabvány szerinti értékeket manuálisan. XMP-vel nem foglalkoztam és a procit is alapon hagytam.

Amúgy erőteljesen a memóriára gyanakszom.
Most ráeresztettem 20 kör linxet full beállítással. Ha ezzel szépen lemegy akkor sikerült. Ha nem akkor kiszedem másik slot stb játék következik.

"Hűségem a becsületem"

(#7567) Devid_81 válasza B.Á.L.!.N.T (#7565) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem ne is mondd, en mennyit szenvedtem a ramokkal bakker :W
Csili vili 4133MHz-es ram, csak arra persze utana kellett rajojjek, hogy ez nem olyan amit az ember ket gombnyomassal beallit, es megy gyonyoruen...napotak szenvedtem vele mire 4000-ig eljutottam, de most mar nem erdekel, igy megy, a tobbit lefjoshom :O ;] :DDD

...

(#7568) Firestormhun válasza struszi (#7566) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Legfrissebb bios van a lapodon?
[link]

Asrock Z370-es lapoknál elég sok probléma volt XMP profilokkal amikor megjelentek a lapok. Érdemes lehet manuálisan beállítgatni a ramot.

...

(#7569) struszi válasza Firestormhun (#7568) üzenetére


struszi
aktív tag

Igen a legfrissebb. Most nem xmp-zek. Ez a sanda gyanúm nekem is. Manualon csináltam. Ha így jó akkor jöhet a többi.

"Hűségem a becsületem"

(#7570) Milka 78 válasza #Morcosmedve (#7545) üzenetére


Milka 78
nagyúr

1.295v-n megy folyamatosan és simán hűtöm. Egyedül az avx2-es zúzdában megyeke el 89 fokig, de játékok alatt ez ugye -15/20 fok.

schawo : Bizony igaz ez nem cpu lesz.

struszi : Visszavenném 2133@1.350v-re a memóriát és alapon futtatnám a procit. Ha lemegy a teszt akkor elkezdeném tolni a procit amig satabil, majd mehet a memória. Nekem is Seggsziklám van (igaz ez k6) és egy özönvíz előtti 1.3-as bios-on vagyok,de kutya baja az xmp-nek.

[ Szerkesztve ]

(#7571) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

i5 8400 4ghz-re rántva maximum milyen vga-val érdemes párosítani mondjuk full hd-n? Szerintem egy ti-hez átlagosan elég. Valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#7572) RECSKA válasza Interceptor (#7571) üzenetére


RECSKA
veterán

hát, attól függ, mivel játszol.

Biztos van, ahol ki tud hajtani akár egy 1080ti-t is...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7573) struszi


struszi
aktív tag

Hazaértem. Sajnos a manual is bukott. Most teljesen alapra van visszatéve a memória is, a proci is.
Megfogadtam a tanácsot. Mindent visszavettem.
Kicsit mohón álltam neki a dolognak a skylakes tapasztalataim alapján.
Most költözött a konfig új házba. Igaz a procit ki se vettem a lapból. Ha most is bukik akkor szétburítom, ránézek a lábakra, memóriáknál slot csere stb.

"Hűségem a becsületem"

(#7574) struszi


struszi
aktív tag

Nos alapon 1,2 v 2133 mhz a memória nem hibázott. Simán lement a teszt. Jó minden.
Szerintem nem szedek szét semmit. Hagyom a memóriát és elkezdem a procit finomhangolni.
XMP-t most nem állítok be.

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#7575) Milka 78 válasza struszi (#7574) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Teszteld ki a procit 100%-osra és csak az után nyúlj a memóriához, mert sanszosan azzal volt a hiba. Milyen feszen használtad a memóriát xmp-ben?

(#7576) struszi válasza Milka 78 (#7575) üzenetére


struszi
aktív tag

Így tervezem. 1.35v. Annyit adott neki és az előző skylakkel is ennyit kapott.

"Hűségem a becsületem"

(#7577) Milka 78 válasza struszi (#7576) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mehet neki nyugodtan több is de nálam is xmp-ben folyamatos 1.385v-t kap ez a szett is és a Sky/Kabby alatt is ennyit adtam neki, sőt többet is. Van amikor az 1.350v nem elég az üdvösséghez.
Vagy két évig használtam 1.400v-n a Sky Lake alatt is a rendszert nem lett semmi baja és van pár magasabb sebességű modul aminek már gyárilag is annyi a feszültsége.
Minden esetre először a proci majd ha minden flottul megy menj rá a memóriára és ne félj feszt adni neki, nem lesz semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#7578) struszi válasza Milka 78 (#7577) üzenetére


struszi
aktív tag

Egyelőre még a procinál tartok. :K

Ehhez kapcsolódik a következő kérdésem.

Megkapja a feszt és szépen elindítom a Prime95 small fft-t. Fűt mint az állat de a hőfokok elmennek. Egyszer csak a lap a szorzót visszaveszi 37-re. Azután 47. És váltogatja a szorzót holott az fixre van állítva. Ezt mi szabályozza?

"Hűségem a becsületem"

(#7579) Milka 78 válasza struszi (#7578) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van 2db VR Thermal Alert-ed ami a feszültség szabályzó elmelegedésére utal, más néven túlmelegszik a vrm rész. Ahogy visszahül a küszöbérték alá feldobja a szorzót és leveszi azt ha újra eléri.
Próbáld meg ideglenesen egy ventit ráirányítani, esetleg csökkenteni a cpu feszt. Nekem egy igen átlagos darabom van,de annak is elég az 1.45v@4.7ghz-re. Az is nagyban tud segíteni ha rendes szellőzést tudsz intézni a házba. Ahogy látom pont nem egy jól szellőző házad van és a Vega is fűt mint az állat. Esetleg 2 venti előre és nyitott előlapi ajtó (nem tudom milyen a házhűtésed/hány ventit használsz)?
Esetleg még az AVX OFFSET-et állítsd 0-ra a bios-ban, de szerintem nem az lesz a baj.
Próbáltad a Prime-ból kiszedni az avx2 és fma3 utasításokat (közelebb van a realitáshoz ha így tesztelsz és nem is fűt annyira)?
Az a szomorú igazság,hogy egy "olcsóbb" deszkát egy oc-s 8700k-val és egy AVX2-es nyúzó programmal mindezt behelyezve egy rosszabbul szellőző és meleg környezetbe, könnyen el lehet melegíteni a vrm részt és bizony mókolni,finomhangolni kell a normális működéshez. Annyi a jó hír, hogy sanszosan ez normál használat alatt nem jön elő, de a kitesztelésnél bizony hátráltatni tud.

[ Szerkesztve ]

(#7580) schawo válasza struszi (#7578) üzenetére


schawo
titán

200W-on simán túl lehet melegíteni a vrm-et. Csökkentsd a feszültséget.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7581) struszi válasza Milka 78 (#7579) üzenetére


struszi
aktív tag

Kipróbálom amit mondtál.

Linx 6.5 alatt nincs ilyen probléma. Amúgy a ház szellős darab ventikkel szuperül megtámogatva. Csendfogók kiszerelve. Van is turbina hang most :D

Egyébként ez a helyzet

(#7580) schawo Természetesen azon leszek. :)

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#7582) Milka 78 válasza struszi (#7581) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Most nincs riasztás ami jó. Mondjuk az IBT már kevéske tud lenni 12 szál kitesztelésére, de még mindig jobb támpont így mint ha a Prime alatt ugrál a cpu szorzó.
Jól látom,hogy 1.320v-n vagy a cpu fesz terhelésnél? Gondolom 1.280v,de az llc fellövi 1.320v-re ha terhelést kap.Milyen llc beállítást használsz?

(#7583) struszi válasza Milka 78 (#7579) üzenetére


struszi
aktív tag

Az lesz amit mondtál. Beküldtem a leszerelt oldallapon keresztül egy szobaventilátorral négyes fokozaton és nincs szorzó csökkentés. :C
Most megpróbálom lejjebb vinni a feszt. :K

LLC 2-n volt. És 1.335 biosban.

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#7584) Milka 78 válasza struszi (#7583) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nagyon nagyon sok. Úgy kéne belőnöd a feszt,hogy terhelésnél ne menjen 1.285 fölé és még ez is elég magas.
Nekem pl most 1.280v-n van LLC1-en ami terhelés alatt 1.296v-t jelent. Minimum erre a szintre levinném, de szerintem ez elég lesz 4.8ghz-re is (és lehet, hogy neked jobb példányod van az én átlagosomhoz képest).
Ha jól rémlik nekem a 4.7-hez 1.248v kellett,csak arra nem emlékszem,hogy ez llc1/terheléses e :F

(#7585) struszi válasza Milka 78 (#7584) üzenetére


struszi
aktív tag

Lejjebb viszem csak stabilan akartam a 4,7 all core-t. De ha így öli a vrm-et akkor inkább lejjebb megyek a szorzóval és a fesszel.

"Hűségem a becsületem"

(#7586) Interceptor válasza RECSKA (#7572) üzenetére


Interceptor
addikt

i7 is annyival több, hogy több mag, végül is akkor min múlik?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#7587) #59036672 válasza Milka 78 (#7582) üzenetére


#59036672
törölt tag

Ezt az enyém is tudja. :K 1.320v 4.7g

(#7588) schawo válasza struszi (#7585) üzenetére


schawo
titán

A szorzót tartsd, csak a feszt csökkentsd. Ha muszáj ennyi fesz, akkor ennyi, állj meg, tartsd meg a beállítást. A normál használathoz nem fog kelleni a plusz venti, nem kell miatta aggódni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7589) Milka 78 válasza struszi (#7585) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ahogy Schawo mondta a szorzót ne csesztesd. Próbáld ki az én 4.7 vagy 4.8-as beállításomat.;)

[ Szerkesztve ]

(#7590) Milka 78 válasza #59036672 (#7587) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kikiki innét Bélám:D

(#7591) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#7570) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nade 4,5 GHz-en, ugyan ilyen feszekkel nem fogyasztana annyit :N :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#7592) schawo válasza #Morcosmedve (#7591) üzenetére


schawo
titán

Az órajellel kábé egyenese arányos a fogyi, a feszültséggel pedig kb négyzetesen arányos. 4,7 és 4,5 között 4% van, nagyjából ennyivel kisebb a fogyi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7593) #Morcosmedve válasza schawo (#7592) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez attól függ milyen tartományban vizsgálod, a lényeg, hogy függ a sebességtől is.

© asszongya'hogy

(#7594) struszi


struszi
aktív tag

Köszönöm mindannyiótoknak a segítséget! Délelőtt már majdnem feladtam! :C

Finomhangolás folyamatban! ;)

Ha belőttem következik a ram. :)

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#7595) Create. válasza Interceptor (#7571) üzenetére


Create.
addikt

A 8400 sehova se lesz rántva.

(#7596) kingpython


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Egy 8700K Processzornak alapon, ha nincs tuningolva mennyi átlag a normális hőmérséklete terhelés alatt, ami még nem számít magasnak hosszú távon?

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#7597) palfitom válasza Interceptor (#7586) üzenetére


palfitom
félisten

"i7 is annyival több, hogy több mag" - meg magasabb órajel...

(#7595) Create.
:K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7598) Milka 78 válasza struszi (#7594) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Na ugye, mondtam én, hogy menni fog ez, így már igen baráti a dolog :K Hőfokok és minden egyéb dolog rendben, nincs riasztás, nincs dropp faja minden.
A memóriát lehet kicsit nehezebb lesz belőni, de kitartással azt is be fogd tudni lőni :K

Morcos : Na de minek is vette volna le a szorzót ha ennyi fesszel megy 4.7 ghz-n? A Killer ugyan egy olcsóbb deszka,de nem az a kategória miben agyon kell butítani a procit. Alapból magas volt az induló fesz a kuckó sem egy airflow ház és bizony a Vega is befűti a környezetet. Ennek tényezők összessége adta az azóta már megoldott problémát. Az 1.248v@4.7ghz-ból kiindulva szerintem még a 1.296v (1.280v+LLC1)@4.8ghz is meglenne dropp nélkül, bár ugye nem ez a cél. :)

[ Szerkesztve ]

(#7599) struszi válasza Milka 78 (#7598) üzenetére


struszi
aktív tag

Igen hála nektek! :)
Ma melózom. Este mentem még lejjebb a fesszel. Már alig várom, hogy hazaérjek megint és folytassam. :)
Linx 6.5 többet kér mint a Prime 95 29.4, de közel vagyok a végcélhoz. Ha ez a kettő hiba nélkül megy és Bf1 64-es szerveren se dob ki géphiba miatt akkor elértem a célomat. Este már a vrm se kínlódott és a legmelegebb mag 80 fok alatt volt. Tetszett nagyon ahogy viselkedett a cucc. Összebarátkoztunk. :)
Nem akarok feljebb menni a szorzóval mert ez már mindenre elég és hűvösben, csendben van minden. :)

A kitesztelés azért még idő. Meg hát igen ugye a memória. Az még egy jó turné lesz.

"Hűségem a becsületem"

(#7600) #Morcosmedve válasza Milka 78 (#7598) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem is erre reagáltam :) Amúgy 90%-ban, ha ennyire nem megy BIOS bug van, maradék lap butaság lehet. Killer annyira szért nem rossz lap, inkább melegebb lehet.

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.