Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) mgabi válasza GFerr56 (#7249) üzenetére


mgabi
senior tag

Ezt nehezen hiszem, más lehet ott a probléma. A thermalright és noctua hűtőket direkt úgy tervezték, hogy alatta és felett is legyen légáram pont emiatt, ezért a ventillátor túllóg lefele és felfele (lásd lenti képen). Inkább hátsó ventillátor lehetett gyenge, és feltórlódott a meleg, vagy rossz volt a vrm borda illesztés (gyári hiba), vagy beállítási probléma, vagy 25ezres lapban tuningolta az 1800X-t. Ezért mondtuk gabesszor1nek is, hogy olcsó lapnak vrm-je nem jó a csúcs proci 150 wattos fogyasztásához. Maga a 12Volt - 15Amper transzformálása 1,35V - 112A-ra csak 80 hatékonysággal történik meg, tehát út közben elveszik 12V * 2,5A, ami 30watt hőveszteség, amit borda nélkül nehéz kezeleni. Jobb lapoknál ez a veszteség kisebb, és azt is akár hőcsöves bordákkal vezetik el. Illetve az input, output árramerősség stabilitása sem mindegy terhelésváltáskor. Tápoknál ez a ripple noise. Szabvány a 12voltos ágon 120mV, jobb tápoknál ennek a tizede, sőt azok a tápok amiket ajánlottam 10mV alattiak. Itt is mint mindenhol a lánc minősége a fontos. Ferrari alá se raksz Trabant gumikat, mert nem lesz jó.

(#7252) GFerr56 válasza mgabi (#7251) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Nem tudom, nem velem történt, de a srác visszaküldte elállással, visszarakta a régit (ami "gyengébb"-nek számított), azzal jobb hőfokokat ért el. ugyan arról a rendszerről beszélünk. Ennyi.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7253) GFerr56 válasza GFerr56 (#7252) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

(#26583) a ryzen summit ridge topicban, még fotókat is tett fel... csak beugrott, hogy volt valami probléma, azt sem tudom, hogy miképp oldódott meg végül. Csak kósza emlékeim vannak...

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7254) schawo válasza mgabi (#7251) üzenetére


schawo
titán

80 hatékonysággal

Na, az csúnya baleset lenne. dc-dc konverzió inkább 90%, mint 80.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7255) palfitom válasza Motoxxx (#7225) üzenetére


palfitom
félisten

Próbáld ki először a gyárival, ha nem tetszik, akkor könnyedén cserélheted.
(Egyébként a 8600 nem igazán éri meg a felárat a 8400-hoz képest.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7256) mgabi válasza schawo (#7254) üzenetére


mgabi
senior tag

Pelda kedveert. Ha jol tudom 85 es 95 kozott van a transzformacio minőségtől es terhelestol fuggoen.

(#7257) Devid_81 válasza laychi (#7238) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem csak neked szol, hanem mindenkinek aki(k) szeretik ezeket a 1kg+os hutoket :)
Szoval miert nem vesztek mar vmi olcsobb 240mm radis jatekvizet ezek helyett? :F
Kb ugyan azt tudja hutes szempontjabol, es nem cibalja egy fel tonnas alu/rez darab az alaplapot feleslegesen. :U

...

(#7258) Segal válasza Devid_81 (#7257) üzenetére


Segal
veterán

Én is pont ebbe a dilemmába vagyok hogy le kéne majd hűteni a 8 magos 9900k-t de a nagy kérdés hogy mivel. Sokáig én is légbe gondolkodtam de aztán rájöttem hogy ha tuningolom is akkor oda kevés lehet. Elgondolkodtam a vízhűtésen is de rohadt drága plusz macera karbantartani, vga cserénél újabb kiadás stb, így egyelőre a 360-as "játékvízre" szavazok az olyan arany középútnak tűnik. A légnél már jobb, a víznél olcsóbb és karbantartással sem jár :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7259) laychi válasza Devid_81 (#7257) üzenetére


laychi
veterán

Van az is, arctic liquid freezer 240.
Azt ráapplikáltam a vga-ra, így az is max 50°C OC alatt :)

Példának okául azért jobb a böszme torony, mert nincs meg a veszélye, h elhal a keringető.
Ezeknél a borda el fogja nyelni a hőt, ventit meg lehet cserélni olcsón.
Ismerősnek most halt be nemrégiben a corser h115i gtx...keringető megadta magát. 7700k alapon 20% terhelés 90+fok.
Megmutattam neki, hogy noctua vs ac liq.freezer alatt kb azonos hőmérsékleten járt a proci.
Vett is egy nh d15-öt és azóta elégedett :)

(#7260) GFerr56 válasza Segal (#7258) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Ha forrasztott kupakja lesz, akkor elég lesz egy jobb léghűtő.Illetve ki milyen hűvöst-hangot stb. szeret.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7261) mgabi válasza laychi (#7259) üzenetére


mgabi
senior tag

Víz kétszer annyiba kerül, sok vele a macera, hiba, hangos, radiátor könnyen koszolódik.. Az AIO víz vevők 95%-nak semmi szüksége rá, csak azért veszi, mert menő, RGB és design szempontből jobban néz ki ablakon keresztül :))) Az épített rendes víz meg 130 ezer forint, és karbantartás igényes. Két előnye van szerintem: a víz tömege miatt sokkal jobban tompítja a hőmérséklet kilengéseket, és egyből kifúja a házból a meleget,mint egy blower VGA.

14-18 ezer között annyi jó 5-6 hőcsüves torony hűtő van, hogy semmi szükség vízre. Teszteken a Dark Rock Pro 4, NH D15, Le Grand Macho Rt, Ninja 5 simán pariban van a 280 AIO vizekkel, mint pl H115i pro, miközben látványosan csendesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#7262) laychi válasza mgabi (#7261) üzenetére


laychi
veterán

Tudom és erről beszélek,hogy egy torony többet ér,mint egy aio.
Én aio-t csak azért vettem,mert asszony nem tudta anno, hogy mit vegyen nekem karácsonyra(meg én sem) és gondoltam kipróbálom....
Azóta meg nem adtam el.
Volt az is a 8600k-n,de végül visszakerült a noctua.
El akartam adni,csak aztán jött az ötlet,hogy vga-ra még jó lehet és 20+ fokot hozott a gyári coolerhez képest,pedig csak egy sima mx2 paszta ment alá,nem liquid metal.
Mondjuk ettől függetlenül fontolgatom az eladását és lehet vga-ra veszek valami más (lég) hűtést, pl.arctic accelero-t vagy raijintek morpheus-t az árából. Vagy egyszerűen visszarakom a gyárit.

(#7263) Segal válasza GFerr56 (#7260) üzenetére


Segal
veterán

Akkor lehet a Cryorig R1 Universal lesz mert azert a kinezet is fontos lenne (fekete feher az elkepzeles) es a ramok is magasabbak lesznek 35mm-nel. Meglatjuk ha bejelentik a procit hogy forrasztott e es akkor max visszaterunk ra addig nem is offolok itt a proci temaba:)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7264) Motoxxx válasza palfitom (#7255) üzenetére


Motoxxx
tag

Köszi a választ :R

(#7265) snecy20 válasza laychi (#7262) üzenetére


snecy20
veterán

Én már szenvedtem annyiszor a helyhiány miatt, hogy már nem kéne újra toronyhűtő. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7266) gabesszor1 válasza laychi (#7247) üzenetére


gabesszor1
tag

Pláne, hogy egy sima r9 380-as kártyám van, és ez is marad jó darabig :)

Üdv, Gábor

(#7267) laychi válasza gabesszor1 (#7266) üzenetére


laychi
veterán

Annak is van egy laza 190W-os tdp-je(+ amit a 3rd party gyártó még ráemelt,hogy a reference modellnél magasabb órajelen ketyeghessen,illetve,hogy lehessen a tdp limitet növelni további OC-hoz)

(#7265) snecy20
Ízlések és pofonok. amég 115x kompatibilitás van én el nem adom a noctuát.
Sőt,lehet később is inkább lefogatót rendelek hozzá szükség esetén.

[ Szerkesztve ]

(#7268) carl18


carl18
addikt

Üdv! Összel egyik haveromnak gép lesz összerakva :)

Szóval processzornak egy I7-8700 lesz egy Evo 212-es hűtővel, a processzor nonk szóval tunningre nincs szükség. a Kérdésem az volna milyen alaplap volna jó hozzá, utána néztem is bizonyos alaplapokba visszafogja az órajelet.

ASROCK B360 PRO4 ezt az alaplapot néztem ki neki, játékok alatt felmenne 4,2 ghz az all core turbo órajel? :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#7269) laychi válasza carl18 (#7268) üzenetére


laychi
veterán

Amennyiben turboboost be lenne kapcsolva allcore 4,3Ghz-re menne fel az órajel.
Nemrég gabesszor 1-nek lettek ajánlva lapok 8700 alá,kicsit olvass vissza.
Igaz végül 8700k és z lap mellett döntött,de ott vaannak B és z chipsetes lapok is az ajánlásban.

[ Szerkesztve ]

(#7270) Bismarck24


Bismarck24
tag

Sziasztok!

Próbáltam elérni a delidelt 8700k-val az 5Ghz-es órajelet, de 1,380V-nál tovább nem mertem tovább menni. Sajnos még ezen a volton sem futott le a cinebench, hol kékhalál, hol pedig fagyás következett be, így csak az újraindulás segített. Más tesztekkel nem is nagyon próbáltam, ha már ez sem futott le, akkor biztos elhasalt volna aidán, ibt vagy prime-on is, így maradtam az 1,290V 4,7Ghz mellett. Ez van, sajnos rossz példányt fogtam ki.

(#7271) palfitom válasza Bismarck24 (#7270) üzenetére


palfitom
félisten

Sajnos, mostanában ez nem olyan meglepő...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7272) mgabi válasza Bismarck24 (#7270) üzenetére


mgabi
senior tag

Minddel ez a baj sajna. 8086K limitált széria mégsem olyan limitált, és rohadt sok jó procit válogathaatnak ki, a szar meg megy 8700k-nak.

(#7273) diegho válasza mgabi (#7272) üzenetére


diegho
nagyúr

A 8086k all core tudja az 5GHZ-et, vagy csak single core?

(#7274) schawo válasza diegho (#7273) üzenetére


schawo
titán

Gyárilag egy magon. Minden magon is szokta bírni, de az oc.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7275) Segal válasza schawo (#7274) üzenetére


Segal
veterán

Vajon a 9900k tudni fogja all core az otot?:) Tetszene:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7276) RefFes válasza diegho (#7273) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!

Bírja, csak Vcore-ban lehet köztük eltérés:

és a teljesség igénye nélkül, nem akarom így használni, mire az előző kevés lesz, kétszer lecseréli az ember a procit...

Üdv

akarom mondani:

[ Szerkesztve ]

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7277) NightGT


NightGT
senior tag

Sziasztok,

Holnap (remélhetőleg:D) jön az új konfigom, ami i5 8400 / msi z370m Mortar / 2x8 3200cl16...mellé egy 1070Ti...

Érdekesen jött ez ki, a webshop kidobott egy olyan napi árat a VGA-ra, amiért szégyen lett volna otthagyni, pedig 1060 6GB volt tervben...a lapról sajnos nem sokat találtam itt sem :D Neten egy spanyol nyelvű teszt (link) volt kb. az egyetlen rewiev róla, amiben valamivel jobb értékeket értek el vele egy i7 8700k OC-zése közben, mint a z370 Tomahawk-al :D Ugyanúgy egy német teszten az alap msi A-Pro volt az egyetlen, ami a budget z370 lapok közül úgy húzott meg egy 8600k, v 8700k-t 4.8ig, hogy semmi fagyás, extra PCH hűtés, nudli sem kellett rá (link) A mortarnak ránézésre (kondik száma, choke-ok mérete) annál komolyabb a VRM-je, és azonosnak tűnik a Gaming Plus-al (és elvileg ez már a híresneves black cap, vagyis japán kondi...) A Krait Gaming-é viszont jóval képesebbnek tűnik nála.

Először nyilván Asrock Pro4 volt a terv itt is, de reddit műszerész témáiban ki lett bontva, hogy az a VRM korántsem az, mint aminek kinéz :D (link) (nem rossz, de nem feltétlen tud többet, mint az átlag a kategóriában)

Ja, még egy érdekes: A-Pro vs. 8600k@5.0 (link)

Szóval annyira nem gyengék ezek a lapok. És nem feltétlen hülyeség z370el vinni a 8400at. A gyors ram ennek is (mint kiderült) (link) mérhető többletet ad, 5-10% megvan, a min. FPS értékekben itt-ott több is. Angol fórumokon gyanítják, hogy Intel próbál a max. 2666os B360 lapokkal nem konkurrenciát csinálni a saját nagyobb procijának - és jelen állás szerint nekem kb. 2k HUF-al kellett többet fizetnem a hasonló kategóriás b360ról z370re lépésért. Az van, hogy érdemi 2666Mhz-s RAM vagy nincs, vagy annyiba megy, hogy a 3200cl16os 10 ronggyal olcsóbb nála. Persze van 2400as is, de azzal még több az FPS vesztés - illetve én máig nem találtam tiszta igent, vagy nemet arra, hogy B360as lapokon most akkor lehet-e érdemben RAM-ot hangolni, vagy megy-e egyáltalán 2666 fölé (gyári specek max 2666ot írnak). És z370ben kis mákkal azon a 3200on is lehet időzítést szűkíteni kicsit, akár még fesz. emelés nélkül is...

Ezeket csak azért írtam, mert bár használtam a keresőt, de erről még nem találtam infót.

Illetve kérdés. Egy közepesen jó példányú 1070Ti mellé (ami ráadásul minden teszt szerint stabilan tolható egy 1080 stock FPS-éig) érdemes lenne ezzel a lappal 8600k, és esetleg egy könnyű OC (értsd minimális feszemelést kérnék csak a Mortartól, azért az említett 5 Ghz egy A-Pro-n...erőőős, még szuper hűtéssel is)-ra feljebb lépnem? Monitor 1080p 144Hz...gyűjtenék egy G-syncesre inkább, de annak az ára egy egészen új projekt :D

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7278) mgabi válasza NightGT (#7277) üzenetére


mgabi
senior tag

Végre valaki olvass is mielőtt vásárol, respect! Ez így jó kis konfig, és bővíthető. 8400-t simán viszi, és a 8600K-t is, illetve a 9600K és 9700K-t is majd. Használd 8400-zal, aztán ha kevésnek ítéled meg, akkor jövő tavasszal cserélsz egy 9600K-ra, vagy egy akciós aprós 8600K v 8700K-ra. Fix 4,6-4,7-t simán viszi a lap ezzekkel a procikkal. Érdemes-e cserélni? 4,6ghz/3,8ghz-1= +21% az nem kevés többletteljesítmény egy 8400 felett. Van amelyik játék vagy progi nagyon örül ennek a 21%-nak van amelyik kevésbé. [link] Árban viszont majd 40% a felár most: 80ezer vs 58 ezer. Én nem vennék most 8600K-t, mert a generáció váltás miatti átállás miatt hiány van belőle, illetve az USDHUF emelkedett. 70-nél nem ér többet egy 8600K. Használd, aztán jövőre visszatérsz a kérdésre. Addig a memória tuninggal elszórakozhatsz

(#7279) palfitom válasza NightGT (#7277) üzenetére


palfitom
félisten

"Először nyilván Asrock Pro4 volt a terv itt is, de reddit műszerész témáiban ki lett bontva, hogy az a VRM korántsem az, mint aminek kinéz :D (link) (nem rossz, de nem feltétlen tud többet, mint az átlag a kategóriában)"
- A linken egy AM4-es AMD lapról van szó.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7280) carl18 válasza palfitom (#7279) üzenetére


carl18
addikt

Ennyit a szakértelemről, mikor valaki összetéveszt egy intel 1151 V2 deszkát egy B350-es AMD deszkával.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#7281) schawo válasza carl18 (#7280) üzenetére


schawo
titán

Nem összetéveszt, csak nem volt elég figyelmes. :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7282) NightGT válasza carl18 (#7280) üzenetére


NightGT
senior tag

A Pro4 sorozatú lapokon lévő VRM volt a vizsgálódásom tárgya...nem a chipset. Miről beszélünk? A tárgy a lényeg...

Nyilván nem egyformák amúgy...vagy itt elhisszük, hogy a Pro4 40k alatt valódi 10 fázist, és 45 Ampert ad? Nem mondom hogy rossz, dee...

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7283) NightGT válasza schawo (#7281) üzenetére


NightGT
senior tag

Figyelmesen megnéztem mondjuk a kondikat az Asrock-on, meg a nála 3k (edit: 1k) -val drágább msi-n...a nyákkal együtt...z370 pro4ről nem találtam mondjuk hasonló elemzést...

De az msi-vel ma jön a csomag, tölthetem fel a nagyfelbontású HD képeket...ha kapok hasonlókat egy Pro4ről, utánajárok...s biztos van hozzáértő topictárs, aki konkrétan tudja mi az ott, milyen, és melyiken hogy is van :D

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7284) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Bocsánat hogy nem jártam előbb körbe kellőképp a témát, azt szeretném kérdezni hogy vajon a z370 - es lapokba bele lehet majd szuszakolni a 9. gen-t?
Leginkább a 8/16 ost.
Köszi!

-I like the misery. -I like this world!

(#7285) palfitom válasza korren (#7284) üzenetére


palfitom
félisten

Elvileg igen, de még biztosat ÉN nem mernék mondani.
(1800X megy a piacra?)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7286) mgabi válasza korren (#7284) üzenetére


mgabi
senior tag

99,99%,hogy bele, már kijöttek egyes gyártók beta biosai. De a 9900K-hoz 50 ezer feletti Z370 lapokat nézz normális VRM-mel, és ne a 20ezres H310-re alapozz

(#7287) korren válasza palfitom (#7285) üzenetére


korren
aktív tag

Igen én is így vagyok vele, aztán belekérdezek inkább mint hogy lyukra fussak. Az 1800X elment, csak a memóriákat tartottam meg, egy Maximus X APEX-en gondolkodom de őrült drága sajnos, pláne ha zsákutca platform lesz a chipset.

-I like the misery. -I like this world!

(#7288) palfitom válasza korren (#7287) üzenetére


palfitom
félisten

Megértelek, hogy nem akarsz lyukra-futni!
Várj még egy kicsit, reméljük hamarosan biztos hírek lesznek!
Az Asus-ok pedig irgalmatlan drágák (és túlárazottak).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7289) GFerr56 válasza korren (#7287) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hali!

Miért APEX? Elég lenne ASUS-ból a Hero is sztem a 8/16-hoz. Egyébként számos jó lap van még, főleg AsRock pl., de minden ismertebb gyártónak vannak jó lapjai. Ha a memória kezelés miatt választanád az APEX-et, akkor az a kevés, amit nyer(het)sz, nem biztos, hogy megéri, és ott öszz 2 slotod lesz, Coffe-nál (sem) hoz annyit a memória, mint pl RYZEN esetében (illetve, ott hozna, csak nem képes a magasabb órajelekre...).

Tanulságképp egy video, 3:10-től a VRM-el kapcsolatos kérdések is felmerülnek (Power Draw).

[link]

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7290) mgabi válasza korren (#7287) üzenetére


mgabi
senior tag

Voltak pletykák, hogy a Z390-ben menni fognak az ice lakek, amit kétlek. X Apexet felejtsd el. Asrock K6 és Taichi ugyanazt tudja. Sajna az usdhuf 12% emelkedése 250ről 280-ra eléggé érezteti hatását most minden pc-s cuccon

(#7291) GFerr56 válasza GFerr56 (#7289) üzenetére


GFerr56
aktív tag

+ az E-Atx lap...

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7292) NightGT


NightGT
senior tag

Meanwhile in the Batcave...(nem, nem a BOX hűtő lesz rá:D)

Egyébként olyan már volt, hogy valaki bepattintott ugyanabba a konfigba 8400 helyére egy 8600k-t? És le lett előtte-utána benchmarkolva mérve próbálva...mert kinéz egy jóáras új-as BOX-os...

Mondjuk lapra meg +11k, és ott az Extreme4...bár az annak nemtudom, melyik verziója :D Jaj mindig csak egy kicsivel többet...

BIOS frissítés 8400 mellé ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#7293) schawo válasza mgabi (#7286) üzenetére


schawo
titán

Béta és nem béta. Van gyártó, aki már végleges biosként is kiadta 9-es sorozatú procik támogatását.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7294) korren válasza GFerr56 (#7291) üzenetére


korren
aktív tag

Pont az E-ATX formátum ami szimpatikus. :)
Előző lapom is abban a házban E-ATX volt.
A 2 slot is elég mert 2x16 GB-os moduljaim vannak.

De egyenlőre nézegetem, számolgatok.
Az AM4-es platform olcsóbb lenne, de olyan már volt, mást nézek ;)

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#7295) schawo válasza korren (#7294) üzenetére


schawo
titán

Miért jó az E-ATX, ha még a DRAM slotokat is lehagyták róla?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7296) korren


korren
aktív tag

Igazándiból teljesen mindegy, nem egy szokványos darab. És mint írtam a két slot elég lenne.
De tényleg nem akarok ennek a lapnak marketinget csinálni, csak nézegettem vmi mást.
De ha a józan észre hallgatok, akkor X470 meg abba 2700X. És valószínűleg a Zen2 is jó lesz bele. Amíg meg nincs pénzem 2700X - re addig vmi olcsó 1st Gen Ryzen, vagy egy A10 9xxx is addig netezni.

-I like the misery. -I like this world!

(#7297) schawo válasza korren (#7296) üzenetére


schawo
titán

Mi csak rámutattunk a választás esetleges hiányosságaira. A platformot meg neked kell eldönteni. ;)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7298) korren válasza schawo (#7297) üzenetére


korren
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

-I like the misery. -I like this world!

(#7299) GFerr56 válasza korren (#7298) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Most nézem, hogy kb. egy árban vannak a Hero-Apex?! Ezek tényleg durva árak...

Üdv

...Taichi majd 30 rugóval olcsóbb!

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7300) NightGT


NightGT
senior tag

Talán nem sikerült a legjobban bemutatkoznom, engedjétek meg...

8 év óta most először rakok össze gépet, újra...egész más kor volt, fényesen ragyogtak az izzó Phenom BE-k az égen, meg az asztalom alatt...párban az épp kijött GTX460al...egy ideig hanyagoltam is a témát, tudatlanságom, és lemaradásom szintén az eget veri...
Az utóbbi néhány hétben viszont rengeteg információt szívtam fel, talán túl sokat is...20 tab-nyi böngészők angolul, teszt rewiev és cuccbontás, meg benchmark hegyek...alapfogalmak...örömmel találtam magyar fórumokat is a témában, szívesen részt vennék a közösségben. Bőven van mit tanulnom, de néha talán hozzáfűznöm is.

A vásárlás is kissé kapkodósra sikeredett, épp cserélték a készletet, már a nyakamon volt a jelenlegi árfolyamos szállítmány...vegyes érzéseket váltott ki a "kosár tartalma megváltozott" üzenet, illetve vicces volt, amikor a processzorom egyik napról a másikra 55ről 80ra ugrott x shopban...a vga-k meg szinte napszakonkénti bontásban fel-le...support ír, hogy ram elfogyott, upsz...a (végső) tápom meg hétfő reggeltől kora délutánig volt csak kint egyáltalán :D De végül azért kiadta a sztori.

Szóval figyelmesen olvasunk, használjuk a keresőt...de azért (engedelmükkel) néha kérdezünk, hozzászólunk :P

Figyelmetlenségeim iránt pedig kéretik nagyvonalúan, s jóindulattal viseltetni...itt sem jön alapvetően másból :d

ON: LGA 1151 Z170 / Z270 / Z370 / Z390 VRM Liste (táblázat) (német) (szakkifejezések EN)

link

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.