Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) diegho


diegho
nagyúr

Intelnél konkrétan az a gond, hogy 14nm-es gyártósoron fut a 8-as és a 9-es széria is, ezért a 8-as széria csökkentett darabszámmal jön le és nem tudják kielégíteni a rendeléseket.

(#7952) RefFes válasza diegho (#7951) üzenetére


RefFes
junior tag

...és mindezt nem lehetne így csinálni, ha nem lenne rá kereslet...

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7953) hokuszpk válasza RefFes (#7938) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szvsz ebbe a tesztbe siman tehettek volna B350 lapot, akkoris ugyanez jon ki.
Az R5 2600 65W kategorias proci, ocval is siman elbirja kb. az osszes B350 lap. Nekem az 1700 hwinfo szerint neha belekostol a 160W+ tartomanyba, oszt megse fustol a Tomahawk.
Memoriavezerlo meg a prociban van, ha joltudom az I5 8400 hivatalosan pont a 2666 -ot supportalja, a 2XXX Ryzen meg a 2933 -at. mondjuk megnezhettek volna a 8400 -at is tulhuzva, biztos jobbat fut.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7954) hokuszpk válasza diegho (#7951) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ja ja, a 8086K -bol is azert limitaltak 50000 -re a gyartott darabszamot, mert nincs kapacitas :DD ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7955) mgabi válasza hokuszpk (#7954) üzenetére


mgabi
senior tag

8086k-bol sokat tobbet adtak ki. Nem volt az limitalt szeria.

(#7956) diegho válasza hokuszpk (#7953) üzenetére


diegho
nagyúr

Melyik b350-es lapban mennek azok a ramok ilyen időzítéssel? Sokan abban a hitben vannak, hogy b350-ben is mennek a tuning ramok. Aha persze... Sokszor még az alap órájelen sem. Többen szívtak flarex-el b350-ben, mert 3200 cl16 sem volt stabil, nem ám cl14.

[ Szerkesztve ]

(#7957) RefFes válasza mgabi (#7955) üzenetére


RefFes
junior tag

...én hülye meg kiadtam rá 105-108 eFt értékű dezsőt...szemét Intel...és amúgy is dögöljön meg, mert a ...tök mindegy. Vegyetek AMD-t!

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7958) hokuszpk válasza mgabi (#7955) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor az Anand fullentett.

"As a reminder only 50,000 units of the 8086K are being released"

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7959) hokuszpk válasza diegho (#7956) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

en csak a corsair 3000 CL15 v5.20 -al szivtam, de azzal sokat..
Viszont amit januar ota beletettem, az vagy ment eloirasszeruen a rairt frekin, legroszabb esetben egy fokozattal alatta. mondjuk mivel a prociban van a memvezerlo, ezert az is sokat szamit, mit nyertel a sziliciumlotton, ebben a 2xxx sokkal jobb, mint az elso szeria. A gepemben most peldaul 2x4 GB HyperX + 2x8GB Corsair megy 2933 -on.

* de ez itt mar nagyon off, nemkivanok Morcos urral konfliktusba keveredni, szivesen latunk a megfelelo Ridge topikban.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7960) mgabi válasza hokuszpk (#7958) üzenetére


mgabi
senior tag

Te még hiszel az Intelnek? Profitorientált cégnél mindig vicces ez a "limitált" széria dolog. Maximum ha számoztak és lézergravírozták a procikra, de ilyen nem történt, szóval erősen kérdőjeles.

(#7961) hokuszpk válasza mgabi (#7960) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem, az Anandnak doltem be :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7962) Devid_81 válasza hokuszpk (#7958) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Aah annyi van belole mint a fjosh... :K Tudom ez mar nem vigasztal semmiben... :O
Itt (UK) mar olcsobban lehet venni 8086K-t mint a gyartokapacitas problemakkal kuzdo 8700K-t :D
Igazabol igy is ugy is felaras, csak a jelenlegi helyzet miatt inkabb 8086K, azok legalabb az 5GHz-et tutira birjak, szemben az uj 8700K-kal amik 4800MHz-en is nyogve nyelosen... :W

...

(#7963) RefFes válasza hokuszpk (#7953) üzenetére


RefFes
junior tag

...az biztos, hogy jobban fut...azért nem nézték meg!
Változatlanul:mindenki döntse el, melyiket választja, de az ilyen teszteknek ne üljünk fel, mert tele van csúsztatással, nem korrekt (nyilván nem véletlenül-kettős mércével mér).

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7964) RefFes


RefFes
junior tag

...ha valaki sk delidelt 8700k-t, emlékszik-e rá, hogy a kupak alatt van-e a PCB-n sorszám, mert a 8086k-n biztos, hogy van...

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7965) hokuszpk válasza RefFes (#7963) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

es ha azert nemneztek meg, mert a 8400 nem 'unlocked' cpu, innentol kezdve csak 'allcore enhancement' lehet huzni, es ugyvoltak vele, hogy a sima turbo is feltolja odaig, az egyszalra optimalizalt jatekoknak meg ugyis mind1 ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7966) Create. válasza hokuszpk (#7965) üzenetére


Create.
addikt

Nincs enchanted turbo 8400-nál. Viszont z lapban 3200+os rammal gyorsul ez is mint a ryzen (még lehet jobban is). Le kellett volna tesztelniük z lapban ugyanazzal a rammal, mint amit a ryzen is kapott, nem b-s lappal ami csak 2666-ig tudja a ramot kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#7967) hokuszpk válasza Create. (#7966) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nekem meg nemvolt 8400 -am, de akkor lehet a kolleganak se, tehat jol elvitatkozunk.
ha jolertem, a 8400 tuningja a B-s lapban csak a memoria megfelelo megvalasztasara korlatozodik ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7968) RefFes válasza hokuszpk (#7965) üzenetére


RefFes
junior tag

...ahhhh, értem, újabb példája a kettős mércének:non k vs. unlocked, aztán 6/6 vs. 6/12, 2666 MHz vs 2933-3400MHz. Nem tudom (bár kár kérdeznem szerintem), de te korrektnek érzed ezt az összehasonlítást, Az egyiknek esélyt sem adnak a benne rejlő erő teljes kiaknázására, a másik oldalon pedig mindent elkövetnek azért? Csak majd kettő darab 8400 jönne ki abból a pénzből, amivel a másik tesztkörnyezet kerül többe...Intel drága, tudjuk. Gyanítom, hogy ugyan annyi pénzből erősebb CL kombót lehetne még most is összeállítani...

Tényleg mindegy:vegyetek AMD-t!!!!! :P

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7969) #Morcosmedve válasza RefFes (#7964) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Minden PCB-n van sorszám, nem a kupak alatt.

(#7970) Create.: Mert Z-s lapban nem megy jobban a 8400? ..De. Nyilván nem lehet 4200-ra emleni.

Sok az AMD tartalom. Egy ideig engedtem, de ez nem VS. se nem AMD topik, meg van a sajátja, ahol szépen válaszolnak mindenre. :R

(#7974) hokuszpk: Inkább tennéd egy hsz-be 1-2 percen belül :DDD Összehasonlítani egyébként én is azt gondolom, hogy kb azonos árú lap, auto minden és 2666MHz, aztán ennyi.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#7970) Create. válasza hokuszpk (#7967) üzenetére


Create.
addikt

B-s lapban csak 2666-ig mehet a ram, z-ben meg 4000-ig is akár. Magát a procit viszont órajelileg nem lehet húzni. De itt is sokat számít a ram órajele, mint ahogy a ryzennél is. Ezért ferdíti a valóságot az a teszt, mert tud gyorsabb is lenni a 8400 is.

(#7971) #59036672 válasza #Morcosmedve (#7969) üzenetére


#59036672
törölt tag

Ez az Bolhás jöhet a hammer! 🤣😂

(#7972) hokuszpk válasza RefFes (#7968) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"újabb példája a kettős mércének:non k vs. unlocked, '

mi a turot csinaljanak, az osszes Ryzen unlocked.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7973) hokuszpk válasza Create. (#7970) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

koszi. akkor tisztaztuk, hogy azert nincs mas meresi eredmeny a 8400 -rol, mert
a, nem unlocked
b, a B-s lapban max. a 2666 -os memoriaval megy.

hat akkor tehettek volna oda Z -s lapot, de inkabb egy B -s lapot a Ryzen melle.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7974) hokuszpk válasza #Morcosmedve (#7969) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

viszont elegge felhomalyosultam az i5 8400 -bol :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7975) hokuszpk válasza #59036672 (#7971) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

igen, igen en is kerem.
ha a Ryzen topikban kerul elo, hogy az a teszt nem korrekt, akkor ott is vitaztam volna, talan irtam is, hogy varom oda a parbajozni vagyokat.
reszemrol tavoztam, tudjatok hol talaltok :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7976) lemusz válasza hokuszpk (#7975) üzenetére


lemusz
addikt

Jézusom! Ez a "gyere ki a hóra, lejátszuk" stílus nagyon prosztó és szánalmas, a 4 hozzászólás egymás után percenként meg még rátesz egy lapáttal. i5 8400 tulajként mondom, hogy jelenlegi árakat figyelembe véve, ha most vásárolnék egész biztosan a 2600-at venném. Remélem ez most megnyugtat egyeseket és nem toljátok tovább a szartengert.

(#7977) korren válasza lemusz (#7976) üzenetére


korren
aktív tag

Amúgy egyáltalán nem úgy értette. Semmiféle "gyerekiahóra" fennhangja nem volt, csupán ő a Ryzenes topicban "lakik", erre gondolt. És nem volt szartenger sem, kulturált vita folyt. Az hogy meg mi a prosztó, azt inkább ne erőltessük.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#7978) NightGT


NightGT
senior tag

Nekem 8400am van...nem bántam meg, sehol sem hiányzott még belőle kraft. Illetve de, az első Crysisben csak 75 fps volt sűrűbb helyeken :D Belépőnél alig jobb z370es lappal, 3200cl16os rammal 144k volt a félkonfig. Valóban sokat dob rajta a jó ram, minden benchmark szerint jobban produkál nálam, mint a hasonló configok neten, minden teszt szerint van 5-10% +FPS így benne...időzítéseket szorongattam rajta kicsit, ram benchmarkokon az is dobott pár százalékot, de egyelőre nem sikerült stabilan megrántani azt.

Ennyivel drágábban viszont nem venném meg, elvből sem. Most néztem a webshopot, jelenleg az i3 8100 kerül annyiba mint amennyibe a i5 8400 volt. És ugyanennyiből már ott a sokkal jobban felszerelt b450es lap, ami memory qvl szerint támogatja a 3200as ramot is, coolerem már volt...jelenlegi AAA játékokban 1070Ti mellett lehet, hogy 92 fps lenne 100 helyett, de az nem érdekel. Aggasztó viszont a multiplayer játékokban említett FPS drop...ez az egy, ami miatt mégis az intel kéne most is.

Amúgy nem gondolom magam totál núúbnak. 3dmark alatt az 1000db hasonló konfigos tesztek között az enyémek az első, illetve második, de itt egy SLI-s konfig van előttem. És nincs a cuccon jegelés, meg ugyanezen beállításokkal játszhatsz vele, használhatod 24/7, nem fog kifagyni.

Ezzel együtt én a magam részéről nem szeretem támogatni az efféle üzleti magatartást...

Speed is the only truly modern sensation

(#7979) Milka 78 válasza hokuszpk (#7975) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Mondjuk a margóra megjegyezném attól függetlenül,hogy igazad van vagy sem (amúgy igen), de a Rizsásba senki nem megy bizonyítani az Intel igazát,pedig néha írtok olyat hogy a nyálam kicsöppen (igen folyamatosan naprakész vagyok az alaplapos miatt) ;)
Tiszteljük meg egymás határait légyszi.

(#7980) diegho válasza Milka 78 (#7979) üzenetére


diegho
nagyúr

Olyan vicces olvasni a sok hozzászólást, hogy ez a jobb, az a jobb olyanoktól, akiknek sosem volt mindkettő (tisztelet a nagyon kevés kivételnek) pláne nem egyszerre.

(#7983) diegho


diegho
nagyúr

Ma nem sok időm volt, de kipróbáltam a 2400as hyperx ramokat 2933 cl16 18 18 36-on 1,35v mellett. Lynx 25+50 kört ment szépen. Ez elsőre elég biztató. Lehet nem is kellene ramot cserélni? Holnap 3200 jön hasonló időzítéssel. Ha azt is tudja, akkor marad. A kiszemelt amúgy viper 3400-as.

(#7984) hokuszpk válasza lemusz (#7976) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem kivantam kimenni a hora, csupan erzekeltem a finom topicgazdai figyelmeztetest.

en a kulon-kulon hozzaszolasoknak is latom elonyet, konnyebb visszakovetni, mikor mire mit valaszoltam.

@Milka : nem akratam vedeni semmit, azt probaltam tisztazni, hogy a tesztben lejtett-e a palya.
picit igen, mert ezt B350 lappal kellett volna Ryzen oldalon csinalni, a Ryzen azzal is partiban lett volna, es nem lehet belekotni, vagy Z-s Intel lappal, meg nyert a 8400, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7985) hokuszpk válasza hokuszpk (#7984) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ah. elnezest, de kifutottam a szerkesztesi idobol, szoval a link helyesen.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7986) windlord


windlord
őstag

8600k melle milyem kozepkategorias lapot ajanlanatok mAtx meretben, ugy 50k nagysagrendben?

(#7987) mgabi válasza windlord (#7986) üzenetére


mgabi
senior tag

laptopic pls.

átlagos mobo: MSI Z370M MORTAR
top mobo: MSI Z370M GAMING PRO AC, ASUS ROG STRIX Z370-G

(#7988) gtamate2 válasza windlord (#7986) üzenetére


gtamate2
veterán

Lightos tuningra: MSI Z370M MORTAR / ASROCK Z370M Pro4
Komolyabb tudású lap: MSI Z370M GAMING PRO AC

*Sn0w

(#7989) diegho válasza windlord (#7986) üzenetére


diegho
nagyúr

Asrock Z370 Extreme4.

(#7990) palfitom válasza diegho (#7989) üzenetére


palfitom
félisten

"mAtx meretben" - ;]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7991) schawo válasza diegho (#7989) üzenetére


schawo
titán

mATX

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7992) diegho válasza palfitom (#7990) üzenetére


diegho
nagyúr

Ja, hogy ja... Nem drága a vasfűrészlap.

(#7993) windlord válasza gtamate2 (#7988) üzenetére


windlord
őstag

Ez most jo az alzan.
MSI Z370 GAMING PRO CARBON

Jo lehet?

(#7994) palfitom válasza windlord (#7993) üzenetére


palfitom
félisten

Itt a válasz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7995) windlord válasza palfitom (#7994) üzenetére


windlord
őstag

Hja, thx. Nem neztem meg ott.
Berendeltem.
Koszonom.
Olvasgatom addig a topicot, mert lassan erkezik a cuccos. Mar csak ram kell...

(#7996) palfitom válasza windlord (#7995) üzenetére


palfitom
félisten

Jól tetted.
Jól teszed.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7997) diegho válasza windlord (#7995) üzenetére


diegho
nagyúr

Viper4 3400 alza. Nem is kell keresni.

(#7998) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni hogy miért ilyen magasak a hőfokon a proci?
Év vége fele lett összerakva akkor 52-54 fok volt a maximum, de fél évig be sem volt kapcsolva a gép és most ezt produkálja.
Biosban hogyan tudnám kicsit alul feszelni? És mik azok amiket állítani kell?
Proci: i5 8400,
Alaplap: Gigabyte Z 370 HD3
Hűtő: Brocken + mx4, jól szellőző házban.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#7999) sixpak válasza dewil666 (#7998) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez magas? :Y

Teljesen jó hőfokok szerintem, meg az sem mindegy, hogy amikor összeraktad tél volt, most meg 30 fok van.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#8000) Danex válasza dewil666 (#7998) üzenetére


Danex
addikt

nem lehet ,hogy télen hűvösebb volt a szobában mint most?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.