Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) schawo válasza Ringman (#7349) üzenetére


schawo
titán

A sajtóközlemény új, de a biosok már hetek óta kint vannak.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7352) mcs válasza Ringman (#7349) üzenetére


mcs
veterán

Az ASRock H370 (és valószínűleg a B360) új biosa is támogatja az érkező 8 magos procikat. :)

3.00 - 2018/7/23 - 7.96MB - Instant Flash - Supports the upcoming 8C processors.

[ Szerkesztve ]

(#7353) palfitom válasza mgabi (#7350) üzenetére


palfitom
félisten

:DD tényleg tök fölösleges...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7354) Shkiz0 válasza palfitom (#7353) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én meg akkor szépen beletolom a Z170 K4-be és "öröm et bodottá" :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7355) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Egy i3 8100-nak mennyi az optimális hőfok amin üzemelhet?

Pl van bármi hátránya ha 60 fok körül üzemel, mintha. max 50 fokig melegedne fel?

(#7356) mcs válasza kory24 (#7355) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem semmilyen hátrány nem lehet, amíg normál használat közben el nem éri a 75-80 fokot.

(#7357) RECSKA


RECSKA
veterán

Ti hogy alltok ezzel a meleggel? 35 fokos viz helyett most 50 feletti kering a rendszerbe, igy a kis proci 55 helyett 70 felett jar egy picit, most nem primeolnam meg, az tuti XD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7358) GFerr56 válasza RECSKA (#7357) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Ott valami nem kerek...pumpa? Kérdés milyen terheléssel, mennyi idő alatt produkálja ezt, de sztem a vízhőfok már nem egészséges magának a hűtés alkatrészeinek.sem.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7359) sixpak válasza RECSKA (#7357) üzenetére


sixpak
nagyúr

Battlefield 1, Amiens map (cpu killer) 75-77 fokos tüskék, de csak pálya betöltéskor, játék közben 8-10 fokkal hűvösebb.
Vegas Pro-t nem merem elindítani, szerintem megközelítené a 90-et. :D
Léghűtés, Arctic 33 esport, 8700 non K.
Ha 28 fok helyett 22 fok lesz a házban és a cpu hőfokok is annyival csökkennek, akkor egy szavam sem lesz.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7360) schawo válasza GFerr56 (#7358) üzenetére


schawo
titán

Ez már fűtés, nem hűtés

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7361) abridabri válasza RECSKA (#7357) üzenetére


abridabri
veterán

Nalam 44C a viz a VGA koron ,es 40C a CPU koron ebben a melegben jatek kozben.
De ha nem csinalok semmit ,akkor is 35-36C :D

[ Szerkesztve ]

(#7362) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Egy tuningos kerdes. Hogyan tudom azt beallitani es mivel a biosban, h ha manualisan beallitottam egy orajelet es egy feszultseget, amin stabilan megy, azt ne allandoan hasznalja, hanem csak akkor, amikor a terhelesbol adodoan szukseges? Tehat mondjuk uresjaratban szabajozzon vissza orajelet es feszt, ahogy az az alap beallitasban is mukodik.

(#7363) Cyberboy42 válasza wolfhgb (#7362) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

itel speedstep es speedshift-et bekapcsolni.
vcore feszültséget adaptive módra, és a maximális fesznek beálítani azt amit szeretnél.
és windowsban power options-t balanced módra rakni.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7364) wolfhgb válasza Cyberboy42 (#7363) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Koszi

(#7365) wolfhgb válasza Cyberboy42 (#7363) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

A ket speed es cucc be van kapcsolva, win kiegyensulyozott seman, a vcore adaptiv modra, bejon alatta 3 lehetoseg, az elso offset mod sign, itt +,- valaszthato, majd alatta additional turbo mod, ezt autorol 1.32 v ra allitottam, mert azon stabil a proci, majd alatta offset voltage, ezt auton hagytam. Valamit nem jol csinalok biztos, mert alapon meg mindig 5.1 en megy a proci es meg a feszt is feltolja 1.44 re. Mit balfaszoskodok el?

(#7366) RECSKA válasza GFerr56 (#7358) üzenetére


RECSKA
veterán

Tokeletes minden. A 1080 is a megszokott 78 helyett 92 fok...
Ilyen a zart haz 600on forgo radiator ventikkel. Ha 22 fok lesz a lakasban a 32 helyett, akkor megint beall normal ertekekre.

Egy sarokban van a gep, 1 ora utan lenyegeben beall a levego, es csak egyre melegebb lesz. Nem aggodom, szimplan csak meleg van...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7367) snecy20 válasza RECSKA (#7366) üzenetére


snecy20
veterán

Jaja, nálam is egy 10-essel feljebb ment minden.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7368) diegho válasza RECSKA (#7366) üzenetére


diegho
nagyúr

Érdekes, mert nálam PUBG alatt most is 68 fokos a VGA és 55 alatt van a proci.

(#7369) GFerr56 válasza diegho (#7368) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Sokat számít a ház is! Nálam a most már delidelt 8700k (igaz, stock), pár óra FC5 után max.56 fok a CPU, videó kártya 60 alatt (picit húzva), 280-as AIO vízhőfok 39-41. 9 db Corsair ML140 Pro venti (7 ebből RGB) teszi a dolgát alig hallhatóan.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7370) Glaz-dozfhut válasza GFerr56 (#7369) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Meg a légkondi is számít.

- Glaz-doz-fhut -

(#7371) snecy20 válasza diegho (#7368) üzenetére


snecy20
veterán

Nálad akkor nem emelkedett a szobahőmérséklet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7372) RefFes válasza Glaz-dozfhut (#7370) üzenetére


RefFes
junior tag

+

[ Szerkesztve ]

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7373) GFerr56 válasza Glaz-dozfhut (#7370) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!
Nincs légkondi, szoba 28-32 fokos napközben...

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7374) Glaz-dozfhut válasza GFerr56 (#7373) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Akkor hegyvidéken laksz? :) De nem is azért mondtam; nem rád céloztam. Én azért használok, mert egyébként meg kell bolondulni. Egyébként böngészés közben néha 70 fokos a közönséges 8700-am. [kép] Időközben lenulláztam a hőfokokat.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#7375) diegho válasza snecy20 (#7371) üzenetére


diegho
nagyúr

Ja, csak úgy 8 fokot. Ülve is szakad rólam a víz, nincs semmilyen légkondi és mégis ugyanazokat a hőfokokat látom, mint május végén, amikor kint 25 fok volt. A miért-re nem tudok választ, ugyanúgy minimumra van szabályozva minden venti.

(#7376) mgabi válasza Glaz-dozfhut (#7374) üzenetére


mgabi
senior tag

6700K@4.7@1,32V@delid@TrueSpirit140Direct
panel 30 fok átlagban, gaming csúcs csgo és pubg alatt

[ Szerkesztve ]

(#7377) wolfhgb válasza wolfhgb (#7365) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Valakinek nincs esetleg otlete a korabbi hozzaszolasomra? guglizok ezerrel, probalgatok beallitasokat a biosban, de csak manual modban megy az 1,32 v, adaptivban folyton 1,45 vagy tobb, pedig ilyen erteket be sem allitottam neki.

(#7378) GFerr56 válasza wolfhgb (#7377) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Llc?
Üdv

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7379) laychi válasza wolfhgb (#7377) üzenetére


laychi
veterán

AVX terhelés esetén fordulhat ilyen elő vagy ,rosszul beállított llc(load line calibration) vagy rosszul megírt bios esetén,mint nélam volt vagy 2 biosnál is msi z370 sli plus-nál.

Illetve az is lehet,hogy nem a vcore-t nézed,hanem a VID-et,az meg user error :)

[ Szerkesztve ]

(#7380) wolfhgb válasza laychi (#7379) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Avcoret nezem a cpu z ben. Egy asus tuf z370 gaming a lap, bios nem volt babralva. Az llc is alapon van, azt sem babraltam. XMP lehetoseget kivalasztottam, szorzo 50 re minden magon, feszt manualban belottem stabil minimum felett 0,01v al igy jo is. 1,32v ot ir a cpuz. Viszont, ha atrakom manualrol adaptivra, h ne menjen mindig 1,32 on, ha nincs terheles, max turbo mod fesznek beallitok 1,31 et, offset + ra, offset voltage 0,01 re, mentek, cpuz innentol 1,45v ot ir ki a core feszre. Nem ertem hol a hiba. Apropo, llc t hol kell alitani es milyen ertek a helyes?

[ Szerkesztve ]

(#7381) laychi válasza wolfhgb (#7380) üzenetére


laychi
veterán

Az, hogy az llc nem volt piszkálva nem azt jelenti, hogy az úgy jó.
Azt próbáld állítani első körben.
6-8féle állítási lehetőség felteszem van. Próbálgasd, hogy terhelés alatt melyik áll legközelebb a valós beállótott feszhez képest. Felfele-lefele is droppolhat, ahogy akarod.
Ehhez képest meg majd csökkentsd vagy növeld a vcore-t.

Ha nem sikerül, akkor esetleg mehet fel egy újabb bios és azzal próbáld újra..

[ Szerkesztve ]

(#7382) Cyberboy42 válasza wolfhgb (#7380) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

ugyanez a lapom van. llc 7-el hasznalom, igy egy picit tulfeszel nalam is, offset votlage 0 maradhat, nemkell 0.01. amugy annyit nem kene hogy okozzon, de probald meg.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7383) wolfhgb válasza laychi (#7381) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Es hol talalom az llc beallitast?

(#7384) wolfhgb válasza wolfhgb (#7383) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Talaltam egy beallitas listat a neten, most teszi a dolgat rendesen, koszonom, habar az llc t nem tudtam beallitani meg mindig, mert meg mindig nem talalok ilyen menut benne, csak ac-dc load linet talaltam, mindkettore beallitottam a megadott 0,01 es erteket.

(#7385) GFerr56 válasza wolfhgb (#7380) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Asusnál valami External Digi+ Power ?! menüpontban a fő oldalon (tweak) a DRAM Timings után. Számos tuturial van YT-on a Maximus X Hero-val, olyan nagy eltérés nincs a bios-ok felépítése között.

Üdv

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7386) GFerr56 válasza GFerr56 (#7385) üzenetére


GFerr56
aktív tag

... load line calibration level 5-6 az ajánlott, bár a 6-os nálam már lehelletnyivel rádob, a 7-es pedig elég rendesen. Én nem használom az adaptív beállítást, és így is visszaveszi a feszt, és az órajelet is, ha nincs terhelve. Egy-két dolgot finomítottam csak az alap beállításokon.

Üdv

...External Digi+ Power Control

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7387) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,

Valamelyikotok probalta mar IBT-vel, hogy mennyi a kulonbseg a kapott eredmenyekben pl 4.7GHz-tol felfele, altalatok stabilnak hitt orajelen?
Erdekessegkeppen elkezdtem jatszani a feszultsegekkel es eleg furcsa eredmenyek jottek ki. :U
Elsokorben net nelkul csinaltam minden tesztet, mert nem akartam, hogy barmi indokolatlanul frissuljon kozben, es a gep "feleslegesen" dolgozzon valamin a hatterben.
Ami kisse befolyasolhatja a proci szamitasi teljesitmenyet.

Jelenlegi legfrissebb biossal probalkoztam az alaplapomon (1602)
Nalam a stabil 5.0GHz-hez 1.344V kell a procinak (biosban 1.350v-on van)
Probakeppen elkezdtem emelni es csokkenteni a feszt, 1.345v meg stabil eredmenyt hozott 149.XXX GFlops (standard test)Ettol lejjebb mar rohamosan esett a szamitasi teljesitmeny.
Erdekessegkeppen mar 1.360V-olton is beesik 131.XXX GFlops koronyekere, tehat ott meg mar tulfeszeltem a cuccot.
Eddig stabilnak hitt 5.1GHz 1.376V mellett (Bios 1.380V) is csak 136 GFlops korul hoz, feszultseget probaltam 1.360-1.415 kozott 0.005 lepcsonkent, de soha meg nem kozelitette az 5GHz-es eredmenyeket.
5.2GHz-en probalva (Bios 1.425V) mellett viszont 151-152 GFlops-ig eljut, de ekkora feszultsegen nem jaratnam 24/7ben 2extra FPS-ert csereben. :U
Fura, hogy 5.1-en nem sikerult javulast elerni, de 5.2-on viszont igen :U
Mindenesetre maradok 5.0-an mert amire az nem eleg, oda az 5.2 se lenne :)

Szoval ezzel csak arra akartam ravilagitani, hogy erdemes ranezni Intel Burn Test-el a procira, mert megha stabilnak is tunik egy-egy eredmeny lehet, hogy kozben a procinak kisebb a szamitasi teljesitmenye mint kellene, mert elvan a hatterben a hibajavitassal.
Nyilvan ezzel most nem mondtam ujat senkinek sem. :)

...

(#7388) snecy20 válasza Devid_81 (#7387) üzenetére


snecy20
veterán

Ami a kapott számítási értékeket illeti, az csak az IBT saját rendszerén belül érvényes és értelmezendő.
Csak egy példa: Az IBT lehet hogy 5.1-en kevesebbet dob mint 5.0-n, viszont a Cinebench-ben tovább skálázódik és javul az eredmény, ennek ellenére.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7389) Devid_81 válasza snecy20 (#7388) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt is probaltam, es valoban emelkedik a Cinebenchben az eredmeny, ott szepen latszik, hogy "csinaltam valamit". Avagy skalazodik a magasabb orajel hatasara a pontszam.
Viszont nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy az a bizonyos sebessegkulonbeg "valos"-e, ha erted mire gondolok. :)
Nem akarok csak IBT-re alapozni, bar gondolom nem veletlen, hogy az Intelek is azt hasznaljak.
Viszont IBT-vel stabil eredmenyt (annak hitt) siman lehet cafolni prime-al.

...

(#7390) schawo válasza Devid_81 (#7387) üzenetére


schawo
titán

IBT hülye. Semmi konzisztencia nincs benne. Tökéletesen változatlan beállítások mellett is képes +/-5% kóválygásra az eredmény.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7391) Devid_81 válasza schawo (#7390) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az 5% meg oke, de nalam pl 5.0 rol az 5.1-re ugras sokkal nagyobb elterest okoz.De vilagos, hogy az IBT az nem minden.
Mondjuk valoszinuleg majd inkabb prime-al fogok tesztelni, ha ott megy egy fel orat-orat nekem az mar "stabil" amennyire en hasznalom a gepem :)

...

(#7392) schawo válasza Devid_81 (#7391) üzenetére


schawo
titán

8%, az még a +/-5%-on belül van. Persze a +/-5% csak egy önkényes szám volt, nem tudományos érték, szóval az önmagában nem jelent semmit, hogy az eredmény ezen a hasraütésszerű számon belül marad :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7393) wolfhgb válasza GFerr56 (#7386) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Koszi, megtalaltam, de nem az okozta az extrem tulfeszelest adaptiv modban, hanem az ac-dc load line auto modban. ahogy beallitottam nekik a 0,01 es erteket jo lett. Manualis fesz beallitas mellett nalam csak az orajel esik vissza uresjaratban, csak adaptiv modban veszi vissza a feszt is ilyenkor, nem is ertem, h nalad hogyan eshet vissza az is.

(#7394) snecy20 válasza schawo (#7392) üzenetére


snecy20
veterán

Egymás után 3x elindítva képes az IBT 3X tök más eredményeket dobni...szóval részemről leszoktam a vele való tesztelgetésről :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7395) Cyberboy42 válasza Devid_81 (#7387) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az ibt az bizony eléggé ram függő, és ahogy írják nagyokat tud szórni :DD de ha mondjuk mindig restart után, kb mondjuk egy percel indítod, és mindig csak ugyanazoka progik futnak ,akkor eléggé egyforma számokat dob, tehát össze lehet hasonlítani.Jah és nagyon szépen látni benne ha nem kap elég feszt a proci.. nálam 200Gflops körüli eredményeket dobáll 4,7Ghz-n és 3000-re húzott ramokkal cl 16-17-17-36 időzítések melett... egy i5 8600k. a 4,8gzt már nem tudtam stabillá tenni az új biosszal, igaz most 4,7-en nagyjából megkapom ugyanazt a javításoknak hála :C

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7396) schawo válasza Cyberboy42 (#7395) üzenetére


schawo
titán

8600k-n mindig többet dob az ibt, mint 8700k-n.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7397) Cyberboy42 válasza schawo (#7396) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

hat ezt nem is tudtam :C

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7398) Martin97


Martin97
aktív tag

Sziasztok!

A milyen lapot vegyek topikból irányítottak hozzátok, hogy itt is kérdezzek utána, hogy ti mit tudnátok ajánlani.
A kérdés adott: [link]

Ezek fényében milyen lapot vegyek?

Köszi a segítséget!

(#7399) Cyberboy42 válasza Martin97 (#7398) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

te pont abba a kategóriába tartozol bele, akivel az intel kicseszett.. :( ez a proci (6500) semelyik újabb lapban nem hajlandó elindulni. Valós akadálya ugyan nics, de az intel bácsi így döntött.
Szóval visszatérve a problémádra, talán a legjobban úgy járnál, ha a lapot, a procival együtt eladnád, és hozzáfizetve vennél egy z370-es lapot, és mondjuk egy 8400-as procit. lehet hogy így drágább egy picit, de 4 mag helyett 6 lenne, és a következő generációt is támogatja tuningostul. külön jó hogy a ramjaid ddr4-ek, azokat ki tudnád használni. én így látom.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7400) BeZol válasza Cyberboy42 (#7399) üzenetére


BeZol
őstag

Egy olyan Z170-es alaplapot keres, amihez van moddolt bios a BCLK overclockhoz, így húzható a mostani i5-6500-asa (-> mintha i5-6600K lenne bent), továbbá ez a Z170-es lap legyen úgy is moddolható, hogy a coffe lake-et is bele lehessen cuppantani, természetesen ne csak i7-8700/8700K-t, hanem még az új 9xxx-et is vigye majd, és mindezt 30ezer Ft-ból. ;]

Mindkettőre találtam példát így hirtelen rákeresve (bár eléggé mókolósnak tűnik a coffe lake belecuppantása), szóval akár még létezhet is ilyen a maga gyerekbetegségei mellett.

Viszont a gondolat, ami az ár és a hozzá tartozó elvárások miatt megfogalmazódott bennem a srác irányába, az annyira de annyira szabályellenes h ide leírhassam :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.