Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Create. válasza BeZol (#7400) üzenetére


Create.
addikt

Asrock z170 pro4-hoz tuti van, de beírod googlebe, hogy z170 bclk bios és kidobja amihez van. De egyébként én se látom értelmét, egy i5 8400 még a 6700k-t is hozza játékokban, nem költenék ilyen régi konfigra már.

(#7402) Milka 78 válasza Martin97 (#7398) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha még is belevágsz a non-k oc rögös útjába akkor ezek a biosok vannak. Ezen lapok használtan elérhetőek még itt ott, de okosan mert ha jól rémlik volt olyan deszkagyártó akinél egy adott biosnál régebbi verziójút elég kalandos volt visszatenni.

(#7403) Martin97


Martin97
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a segítségét! :R

Pusztán a bclk tuning miatt nem veszek új lapot. Ha ez a rendszer kevés lesz, akkor kasza és a heléyére ryzen lesz. Legalábbis most ez a terv. :)

(#7404) struszi


struszi
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Skylake-ről váltottam 8700k-ra. A helyzet az, hogy az összefoglaló alapján belőttem mindent és hasonlít is a tuning.
Ráeresztettem egy prim95-öt aztán ki is lőttem mert 3 másodperc alatt 92 fokon járt az összes mag. A vcore 1,3 v, fix módban az összes magra 47-es szorzóval. A hűtésem Alpenföhn Olymp amivel a 6700k 4,7-en sem ment 85 fok fölé 1,35 volton. Igaz az delidelve volt.

Ezt nem szerettem volna kupaktalanítani, de úgy néz ki, hogy szükség lesz rá. :(

Szerk: Még lehet, hogy megpróbálom újrapasztázni de nem hinném, hogy sokat jelent.

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#7405) snecy20 válasza struszi (#7404) üzenetére


snecy20
veterán

"Szerk: Még lehet, hogy megpróbálom újrapasztázni de nem hinném, hogy sokat jelent."

Ilyen szinten majdnem hogy semmit, delid nélkül esélytelen a prime-olás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7406) struszi válasza snecy20 (#7405) üzenetére


struszi
aktív tag

Pedig jó lett volna elkerülni. :K

Na nem mintha a prime-ra lennék rácuppanva csak alapon is elég magasak a hőfokok és pörögnek a ventik.
Igaz, hogy nyár van és a szobám is meleg de ez akkor is sok.

Marad a delid.

[ Szerkesztve ]

"Hűségem a becsületem"

(#7407) snecy20 válasza struszi (#7406) üzenetére


snecy20
veterán

Hát ja amúgy, lehet hogy pihentetni kéne most még egy pár napig a projektet ha nincs légkondi. :DDD :N

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7408) korren


korren
aktív tag

Pont ma raktam össze az új gépet, ami végül is 8700k lett, de csak mert jó áron jutottam hozzá. Nagyon rezgett a léc a 2700X-nek és pont a delid miatt. Volt már 6850k-m, 1800X-em, ugye egyiknek se volt ezzel gondja, de hogy egy ilyen drága CPU-nál még ezzel kelljen b@szakodni... Szégyen.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#7409) schawo válasza struszi (#7404) üzenetére


schawo
titán

A 8700k 50%-kal többet fűt, mint a 6700k. Ráadásul a skalpolva volt. Mire számítottál? :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7410) struszi válasza schawo (#7409) üzenetére


struszi
aktív tag

Tudtam, hogy melegedni fog. :F

Bf1 alatt 82 fok volt az előbb. Alap beállítással. Én is gondolkoztam 2700x és ez között egyébként de maradt ez.

Mindegy. Megskalpoljuk. :K

"Hűségem a becsületem"

(#7411) Devid_81 válasza struszi (#7410) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Sajnos nem tudod elkerulni a delidet ezeknel a prociknal ha egy picit is tobbet akarsz belole kihozni...sott meg a gyari orajelet is szegyenteljes hofokkal tolja egyik masik :(((

...

(#7412) struszi válasza Devid_81 (#7411) üzenetére


struszi
aktív tag

Nem vagyok meglepve! :(

Annyi volna a kérdésem a kedves fórumtársak felé, hogy itt a környéken (Somogy megye Csurgó) vagy a vonzáskörzetben foglalkozik-e valaki deliddel.

Nem szívesen postáznám. Inkább elvinném személyesen még ha várnom is kell rá. A másikat Nagykanizsán csinálta egy kolléga de nem aktív így nem biztos, hogy megcsinálja megint.

"Hűségem a becsületem"

(#7413) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Arról van már valami kézzelfogható infó, hogy a majd most érkező új procik valamelyike lesz e már forrasztva, vagy továbbra is marad a trutyi?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7414) schawo válasza Shkiz0 (#7413) üzenetére


schawo
titán

A 9700k és a 9900k forrasztva lesz

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7415) GFerr56 válasza Devid_81 (#7411) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...igen, sőt, nem is kell oc-ra gondolni rögtön (én is alapon használom a 8700k-t, fiam pedig egy 8086k-t...magunknak csináltuk a delidet). A processzor élettartamára jótékony hatással van az a 15-20 fok mínusz terhelésnél (meg nincs az a zavaró hőfok-venti ingadozás). Kis odafigyeléssel meg lehet úgy oldani, hogy észrevehetetlen (kivéve a "gyanúsan" alacsony hőfokok :F ).

Üdv
...azóta még három procit csináltunk havernak- kollegának :P

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7416) struszi válasza GFerr56 (#7415) üzenetére


struszi
aktív tag

Akkor marad nekem is ez az út. A 6700k nagyon jó lett utána. :K

Esetleg ha mégis tud valaki olyat akinek a környékemen Kaposvár, Nagykanizsa, Nagyatád van delid toolja akkor ne tartsa magában. ;)

"Hűségem a becsületem"

(#7417) Devid_81 válasza struszi (#7416) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem kell tole megijedni, ha normalis eszkozokkel csinaljak, akkor a procit nem lehet tonkre tenni ezzel :N
A penges korbevagast nem javaslom senkinek mondjuk, bar vannak ugyes kezu emberek, es foleg batrak :)

...

(#7418) struszi válasza Devid_81 (#7417) üzenetére


struszi
aktív tag

Nem is félek abszolút csak nem akartam én se pengével nekiesni a finom kis kezeimmel. :D Ha más nem lesz akkor beszerzek egy delid toolt és a hozzávalókat.

"Hűségem a becsületem"

(#7419) Devid_81 válasza struszi (#7418) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha beszerzed magadnak, az a legjobb.
Bar dragabb mulatsag, viszont nem kell a procit postazni oda vissza stb :)
YouTube-on rengeteg video van, erdemes megnezni oket, majd nekivagni.
En is most csinaltam eloszor ilyet az eletemben, de megfelelo cucokkal nagyon nagy muveszet elrontani :)

...

(#7420) GFerr56 válasza struszi (#7418) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

Ha esetleg tanácsra van szükséged, szívesen segítek. Én is a YT videókat néztem. csináltam képsorozatot az első munkámról, ez is jó kiindulási alap lehet. Egy dologban nem voltam biztos, hogy mennyi folyékony fémet rakjak rá, ezért beszereztünk fiammal (a cég, ahol gyakorlaton van-volt ilyet is használnak) PCB szigetelő lakkot, és a képen látható részt leszigeteltük vele, biztos, ami biztos. Így, ha megfolyik a liquid metal, akkor sem lehet probléma (120 fokig hőálló, valami 100e Volt átütésig, átforrasztani sem lehet olyan egyszerűen...stb.).

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7421) schawo válasza Devid_81 (#7417) üzenetére


schawo
titán

Tipikus utolsó mondatok: Ugyan, mi baj történhet? :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7422) Devid_81 válasza schawo (#7421) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo lesz az ;] :D

...

(#7423) snecy20 válasza Devid_81 (#7417) üzenetére


snecy20
veterán

Láttam én már ebay-re felrakva néhány 6700k/7700k/8700k-t kulcstartóként végezni. :P ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7424) jube7 válasza snecy20 (#7423) üzenetére


jube7
tag

Tehát kárba nem vesznek úgy sem! ;]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#7425) Devid_81 válasza snecy20 (#7423) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jo hat azert gyakorolni is kell :D
Gondolom 99% penges korbevagas altali halalt halt.
Egy normalisabb szettel pl Delid Mate es tarsaival eleg nehez kivegezni a procit.
Nyilvan ha valaki teljes erteku barbar modeban van, akkor ilyen delid cuccal is legyalulja a procit :)

...

(#7426) RECSKA válasza Devid_81 (#7425) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem is ertem, kupak vissza, osztan Lec egy 10ese garozza XD

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7427) GFerr56 válasza GFerr56 (#7420) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...most jutottam odáig kis buci fejemmel, hogy felajánljam Kecskemét, és taszításkörzetében a segítségem. Akár eszközzel is...nyilván a józan ész határain belül.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7428) GFerr56 válasza GFerr56 (#7427) üzenetére


GFerr56
aktív tag

...felajánlom... :(((

[ Szerkesztve ]

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#7429) RECSKA válasza GFerr56 (#7428) üzenetére


RECSKA
veterán

En meg megyek haza, budapest-kecskemet-szentes utvonalon, a fuvar adott...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7430) Shkiz0 válasza schawo (#7414) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na végre. :C
Akkor úgy érzem csere lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7431) struszi


struszi
aktív tag

Köszönöm a segítséget! A kolléga aki a 6700k procimat kupakolta vállalja a 8700k-t is. Neki van delid toolja. Az a proci 20 fokkal lett hűvösebb a beavatkozás után.
Ebben is bízok, hogy jobb lesz.
Alap beállításon 81 fokos Bf1 és Battlefront 2 közben. És nem is a nagy szerveren játszottam. Simán netezés közben is felpörög a venti és teker mint az állat. Szóval biztos, hogy kupakoltatom. :)
Kár, hogy ezzel kell kezdeni, de egy 340w hőtermeléssel is megbirkózó hűtés alatt ne forrjon már fel a proci.
Ha elkészült jelentkezem és beszámolok. :)

"Hűségem a becsületem"

(#7432) Apollo_21 válasza Devid_81 (#7417) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ajánlani egy nehéz megoldást sose jó:D
Bár sztem kellően felmelegítve, óvatosan pengével alányúlni sem rosszabb mint a "letolom a satuval" módszer.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7433) Devid_81 válasza Apollo_21 (#7432) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huu satuval se mernek neki allni :D :N
Nehez ajanlani persze, megis csak benne van, hogy a proci kulcstarto lesz egy rosszul elsult delidtol.
Ha megvan hozza a megfelelo eszkoz akkor nehez kart tenni a prociban, de tudom, hogy koltseges foleg ha nullarol indul az ember.
Raadasul az egesz egy egyszeri hasznalat lesz a legtobb esetben nem tobb.
A jovore nezve meg talan az intel mintha megis csak elkezdene a forrasztott kupakot ujra, ha lehet hinni a pletykaknak :)

...

(#7434) B.Á.L.!.N.T válasza Devid_81 (#7433) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én sebész szikével vágtam körbe a 8700k-t, tök jó lett ;) :D no para

[ Szerkesztve ]

(#7435) RefFes válasza B.Á.L.!.N.T (#7434) üzenetére


RefFes
junior tag

Hali!
Én magamat ismerve az ujjaim visszavarásáért aggódnék... :P

Üdv

Mindig hálát adok Istennek, hogy ateista vagyok...

(#7436) jube7 válasza RefFes (#7435) üzenetére


jube7
tag

Felesleges, remek sebészek vannak... :)

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#7437) Apollo_21 válasza Devid_81 (#7433) üzenetére


Apollo_21
addikt

Én eddigi "delid" produkciómat visszanézvén...
4prociból 1halott:D
/Tuningot nemannyira bírta a művelet után 1évvel/, lett stock órajeles, delidpéldány:D
Bár nemjó arány, tudom h hülye voltam:D
Valszeg a mostanit nembántom mert nincs rá szükség, bár a többi is így kezdte...:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7438) fudi2002


fudi2002
veterán

Bocsánat ha már volt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#7439) Cyberboy42 válasza fudi2002 (#7438) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nah, egy forrasztott 9700k-ra HT nélküli 8 maggal... lehet hogy majd erre befizetek ;)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7440) diegho válasza Cyberboy42 (#7439) üzenetére


diegho
nagyúr

Az árazásra kíváncsi leszek. A 9600k nem nagyon lehet drágább, mint a 8600k, mert ha több, akkor már ott van a 8700k, de a 8700k alatt kell lennie a 9700k-nak is, mert az mégis 12 szálas, tehát lesz egy rakás k-s proci 100€-n belül. A legjobban annak örülnék, ha a 8700k ára bezuhanna, mert a 6 mag 12 szál még évekig elég lesz.

(#7441) struszi


struszi
aktív tag

Üdv Kollégák!

Ezek a Bios Default beállításaival Prime95 közben a hőfokok.

Ez pedig a delid után készült.

A finombeállítással nem is foglalkoztam még. Az most következik. :K

"Hűségem a becsületem"

(#7442) mgabi válasza diegho (#7440) üzenetére


mgabi
senior tag

Pontosan, ez az igazi kérdés: 8700K vs 9700K! Én 9700K-ra szavaznék, mert a 8C/8T nagyon bass*ó, de egy használt 8700K aprón meg ár-értékben lehet nagyon jó.

(#7443) struszi


struszi
aktív tag

Annyi kérdésem lenne felétek, hogy Prime 95 (29.4) teszt alatt a lap fix 47-szeres szorzóról visszaveszi a szorzót 37-re. Mikor megállítom újra visszaáll a 47. A windows teljesítménycentrikusra van állítva. A bios értékei pedig Morcosmedve kolléga képei alapján vannak fixálva.
Mit kell állítanom, hogy ne vegye vissza? A power limit is 255-re van állítva.

"Hűségem a becsületem"

(#7444) palfitom válasza mgabi (#7442) üzenetére


palfitom
félisten

Így van. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7445) diegho válasza mgabi (#7442) üzenetére


diegho
nagyúr

Én arra számítok, hogy a 8700k ára aprón 70-re be fog esni.

(#7446) mgabi válasza diegho (#7445) üzenetére


mgabi
senior tag

Szomorú lesz aki 130-160 ezer kozott vett tavaly Karacsony elott. Intel amd párharc miatt durva avulás lesz itt. Tr 1950x-ről nem is beszélve. De erre vártunk nem igaz?! Most meg es is baj :)

(#7447) diegho válasza mgabi (#7446) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem nem baj, én 42-ért vettem a 8400-at. Avuljon csak a K széria.

(#7448) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Amúgy azt nem vágom, hogy miért ajánlgatja intel a Z390-et a 8 magos procikhoz, mikor ugyanaz a VRM lesz rajtuk mint a Z370 esetén.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7449) diegho válasza Shkiz0 (#7448) üzenetére


diegho
nagyúr

Szerintem lesz megkötés, hogy Z390-hez nem lehet 3-4 fázisos szutykokat rakni.

(#7450) Milka 78 válasza diegho (#7449) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Asrock a B/H-s deszkákhoz már kiadta a 8 magos frissítést, pedig vastagon 4 fázisos deszka mind.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.