Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) #Morcosmedve válasza RefFes (#7848) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Én megcsináltam, egyedül a HC online multi FPS-ről kell lemondani. Vettem egy idei MacBook Pro-t, PS4 Pro + egy top TV és kész...

© asszongya'hogy

(#7852) - = Zk = - válasza #Morcosmedve (#7851) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én csak az online mókát kukáztam.. .csak a sandbox... :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#7853) mgabi válasza #Morcosmedve (#7851) üzenetére


mgabi
senior tag

Nekem is volt egy okosítotott PS3 korszakom, és mellette meg mindig ketyegett egy celeron. De való igaz, hogy botrány ami itt megy pc komponensek árazásának terén: egy ps4 pro 130 ezer, ezzel szemben az új nvidia sorozatban a 2060 alapkártya várható ára lesz csak maga 130 ezer, a csúcskártya 2080Ti meg 470-500 ezer most előrendelve, mondom WTF???

(#7854) Apollo_21 válasza mgabi (#7853) üzenetére


Apollo_21
addikt

A szlogent tudjuk...rtx...fény és árnyék újrafeltalálva..na ezt fizeted meg:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#7855) - = Zk = - válasza Apollo_21 (#7854) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Bf5 bétában én is láttam RTX effektet.... igaz, nem volt olyan szép, mint az nV videóiban, de mondom... wtf?!.. és nekem csak a 1070 van :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#7856) mgabi


mgabi
senior tag

wcc-n kint vannak a geekbench eredmények: [link]

Hát nem túl acélos a coffee refreshed. IPC-ben nulla fejlődés továbbra is, csak a clock emelkedett. A jó öreg 4790K + DDR3 makacsul tartja magát. Talán egy 2080ti mellé 240Hz-s 1080p-s gaming esetén van értelme, de akkor se sok. Azt hiszem továbbra is marad a jó öreg 2015-s 6700K :)

4790K@4.6 Single: 5 600 multi: 17 800
6700K@4.7 Single: 6 000 multi: 20 000
7700K@5.0 Single: 6 350 multi: 20 700
9600K: Single: 6 000 multi: 23 500
9700K: Single: 6 300 multi: 30 000
9900K: Single: 6 250 multi: 33 000

(#7857) NightGT


NightGT
senior tag

Mindeközben sikerült megoldanom az i5 8400 65 watt-os fogyasztás limit / power limit problémámat...

Windóz reinstall lett ma egyéb okból (1998 óta nem láttam olyan hamar lerohadni oprendszert, mint ma a kedves win10et), és tádámm, megy, zabál ahogy kell (kép)

Win 10 Pro ( build 1803) volt a ludas, érdekes ez...se win 7en, se az ugyanezen build Enterprise kivitelén sem sikerült replikálni a dolgot, csak a Pro-n volt throttling...

Egyszóval örülünk, már azthittem, hogy a lapon sütöttem meg valamit :)

Speed is the only truly modern sensation

(#7860) RECSKA válasza mgabi (#7856) üzenetére


RECSKA
veterán

En beujitok egy olyan 9700k-t, a valos 8 mag nagyon jo lesz nekem.

A 8600k is bevalt, es mivel finom darab, odaadom havernak.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7862) mgabi válasza RECSKA (#7860) üzenetére


mgabi
senior tag

9700K 8C/8T nekem is az áhított vágyam volt régen... de nem ad sokat sajna egyelőre, illetve a 6700K-ról váltás nem kevés pénz a kapott pár fpsért cserébe.

(#7863) jube7 válasza mgabi (#7856) üzenetére


jube7
tag

Kíváncsiságból lefuttattam így böngészés közben a Geekbench 4-et (delid 8700K, MSI PC Pro, 5,1GHz dinamic mode all core, ez a napi használat)

8700K@5,1 single: 6461 multi: 29513

Szóval nálam ha single pontszámban nem is, de all core mindkét új proci többet mutat (9900K 33037 pont és 9700K 30152pont) OC nélkül is...

[ Szerkesztve ]

"Minden jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának."

(#7864) Devid_81 válasza jube7 (#7863) üzenetére


Devid_81
nagyúr

8700K-rol feljebb lepni csak akkor lesz ertelme ha az i9 tud also hangon 5.3-5.4GHz-et ertelmes hutesi keretek kozott.
Es meg igy is csak akkor lesz ertelme, ha valakit nagyon eget a vagy :D
Az az extra 2 mag+HT most meg nem sokat ad a matekhoz :N
Valoszinuleg konzol generacio valtasig ez mar igy is marad.

...

(#7866) snecy20 válasza Devid_81 (#7864) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tartom valószínűnek hogy random példányok majd tudnak 5.3-5.4-et all-core.
Ha meg véletlenül igen, azt az Intel úgyis félretenné és külön dobná piacra, mint ahogy a 8086K-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7867) Danex


Danex
addikt

Üdv, hétvégén beszereztem egy i5-8600K-t , Z370M D3H lapot, hűtésre AIO Arctic 120-as hűtővel.

Ahogy nézegettem a netet, 1.3-1.35V a "safeplay", PrimeAVX mellett maradjon 90fok alatt.

1.2V-on 4.5Ghz AVX stabilnak néz ki

A 4.6Ghz-hez már emelnem kellett 1.23V-ra.

Úgy gondoltam, hogy először megkeresem az AVX határt és majd utána offsettel megkeresem a nonAVX határt, de hűtés miatt szerintem 1.3V felé szerintem nem tudnám vinni.

Amúgy az normális, hogy idle 30-34fok, majd vannak picike spike-ok 45-47fokra ha böngészőt nyitok vagy valamit? Max terhelés alatt már normális, stabil a hőfok. Ezt jelentené a gyári fos paszta?

(#7868) Devid_81 válasza snecy20 (#7866) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem igazan fog annyit menni, most kicsit odajutott az intel is mint a masik oldal, kivan centizve a cucc gyarilag.
Nem veletlenul jon ez most forrasztott kupakkal.
A TDP ugye az alaporajelre vonatkozik, nem lepodnek meg ha a gyari boost miatt mar eleve 140-170Wattot enne majd, es akkor meg hozza sem le lett nyulva...
Gyanitom az 5.0-5.1 benne lesz (all core) mindegyikben, csak kerdes, hogy lehet-e majd huteni. :U

[ Szerkesztve ]

...

(#7869) #59036672 válasza Devid_81 (#7868) üzenetére


#59036672
törölt tag

Nálam marad a random 8086K :D

(#7870) snecy20 válasza Devid_81 (#7868) üzenetére


snecy20
veterán

Na igen... Vagy föl kell majd műteni még a forrasztott kupakot is! :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7872) schawo válasza Danex (#7867) üzenetére


schawo
titán

idle 30-34fok, majd vannak picike spike-ok 45-47fokra ha böngészőt nyitok vagy valamit? Max terhelés alatt már normális, stabil a hőfok. Ezt jelentené a gyári fos paszta?
:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7875) BeZol válasza jube7 (#7863) üzenetére


BeZol
őstag

Én is futtattam anno, mikor kijött a leakelt eredmény rájuk.
Igazából nincs értelme váltani 8700k-ról, legalábbis játékok szempontjából, mert mindenre elég, de a játékok többségére még túlzás is.
Az új 9700K-9900K-val kapcsolatosan úgy néz ki, hogy 5.2-5.3ghz-et visznek majd léghűtéssel, vízzel pedig talán 5.4.-5.5ghz is lehet, és mivel forrasztva lesznek, ehhez deliddelni sem kell. Tehát lenne egy 5-10%-os órajelelőny a javukra. 5-10% miatt viszont felesleges váltani, hacsak nincs vmi miatt szükség az extra magokra/szálakra. Jelenleg nincs rá szükség játékokra, tehát kb. olyannak érzem ezeket a procikat, mint ha anno 6mag12szálas 3930k, 4820k, 5820k, 6800k-t vásároltam volna. Mire oda jutottunk, h játékokban kell is a 6mag12szál, addigra elmaradtak IPC-ben és órajelben is, ezért egy valag felárat is kértek anno, de ha 4mag8szálas i7-est vettél akkor bőven ugyanúgy elvoltál évekig játékokban (sőt, a magasabb órajel miatt még gyakran jobb fps-ekkel is), mint a 6magosokkal.
6mag6szálról lesz értelme váltani amiatt a pár játék miatt ahova kell. A 6mag12szálat viszont még mindig jobban preferálom, mint a 8mag8szálat.
Én is örülnék egy jó kis 8mag16szálas i9-esnek, de nem tudok egy játékot sem ami miatt be kéne ruháznom rá, ergo felesleges pénzköltés számomra. Akik viszont még 4magon fityegnek, azoknak jó opció, vagy ha lesz sok levedlett 8700k, akkor azok olcsóbban, de kétlem h árzuhanásba esne, mert mindenre tökéletesen megfelel.

(#7876) snecy20 válasza BeZol (#7875) üzenetére


snecy20
veterán

Jó az okfejtés, csak akinek már adott a Z370-es alaplap, az most tudna egyet fejleszteni és előrelépni. A CPU-fejlesztés hosszú évekre le lenne tudva egy 8/8 vagy egy 8/16-ossal főleg.
Ha kihagyod a 9xxx szériát, utána már csak a teljes platformcsere van.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7877) BeZol válasza snecy20 (#7876) üzenetére


BeZol
őstag

Így igaz. De ha nincs szükség ennyi extra kakóra jelenleg, akkor majd használtan x év múlva is ráér a fejlesztés (vagy legalább nem friss újdonságos feláras áron), mikor már szükség lesz az extra teljesítményre, csak lehet addigra ez elavultnak számít majd, és inkább platformot váltasz.

[ Szerkesztve ]

(#7878) snecy20 válasza BeZol (#7877) üzenetére


snecy20
veterán

Érdekes dilemma, valóban. Anno én is belefutottam abba amit írtál, 2014 végén frissen X99+5820k, aztán fél évre rá a 6700k-val jobban jártam volna gaming szempontból.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7879) schawo válasza BeZol (#7875) üzenetére


schawo
titán

forrasztás < delid
Szóval csak ezért nem fog jobban menni. Ha jobban megy majd, akkor az gyártási és optimalizálási ok miatt lehet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7880) Danex


Danex
addikt

Deliddel amúgy mi a helyzet? Mármint garancialiag ?

Adódik, hogy fizikailag belenyúltunk, tehát garancia bukó. De személy szerint még nem is nagyon hallottam halott CPU-ról ismerősi környezetben vagy van hajlam a mostani prociknak az elhalálozásra értelmes tuning mellett?

Mert vonzó lenne, hogy -15-20fok, de valszeg most is meglesz a 4.9, deliddel meg mondjuk 5? nagyon max 5.1 csak a hőmérséklet kontrolláltabb lenne, és kisebb eséllyel pusztulna el. De ha meg a gyárival elpusztul ott meg ott a gari.

(#7881) schawo válasza Danex (#7880) üzenetére


schawo
titán

A garancia jogilag bukó, gyakorlatilag nem, mert kutya sem mondja meg, hogy delidelve lett vagy sem, csak ha teljesen szétkaszabolják. Amúgy nem szokott bekrepálni, egyáltalán nem jellemző.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7882) gtamate2 válasza mgabi (#7856) üzenetére


gtamate2
veterán

Remélem ezt nem gondolod komolyan. Ha igen, akkor a te fejedben nagy problémák vannak

*Sn0w

(#7883) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Egy kis off, de biztos sokakat erdekel majd :B

Intel Core i7-9700K: 8-cores and no Hyper-Threading

When it comes to overclocking, the CPU only managed to hit 5.0 GHz at 1.4V, which is probably not as high as we expected.

...

(#7884) mgabi válasza gtamate2 (#7882) üzenetére


mgabi
senior tag

[link]

Semmi pluszt nem ad gamingben, sőt még Battlefield 1-ben sem, ami megdöbbentő. Tuning all core 5,0 Ghz-hez 1,40Vcore kell, ami meglepett nagyon. Ezért írtam, hogy nem éri meg a felárat!

(#7885) snecy20 válasza Devid_81 (#7883) üzenetére


snecy20
veterán

6700k még mindig elég, úgy néz ki, gaming-re. Ha pedig az a proci elég, akkor a 4790k is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7886) diegho válasza snecy20 (#7885) üzenetére


diegho
nagyúr

4790-el valaki nagyon szenvedett pubg-ben, mert nagyokat droppolt az fps-e, lehet ram sávszél miatt?

(#7887) schawo válasza Devid_81 (#7883) üzenetére


schawo
titán

Tehát semmi extrát nem tud, pont úgy, ahogy várható volt. Egy ugyanolyan coffee lake, mint az összes korábbi.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7888) mgabi válasza snecy20 (#7885) üzenetére


mgabi
senior tag

4790K a DDR3 ram miatt elvérzig, habár egy tuningos 2400Mhz-s kit alacsony időzítéssel továbbra is korrekt teljesítményt nyújt. Sok magnak és a gyors dual channel ramnak egyébként a kisebb fps dropokban és a magasabb minimum fpsben nagy szerepe van, hiszen könnyebb elosztani a nagyon rövid ideig tartó hirtelen cpu és ram terhelést. DDR4 ram és a 6-8 magos proci ebben kétségtelenül jobb, mint a korábbi 6/7700K, mégha az IPC nem is változott.

(#7889) RECSKA válasza diegho (#7886) üzenetére


RECSKA
veterán

En mondhatni vegigjartam... :)

Most mint az alom, ritkan jon 144 ala ( 8600k 5.2)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7890) Cyberboy42 válasza mgabi (#7884) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

perszehogy nem hoz semmit, mert a magok számán kívül semmit sem hoz... ugyanúgy a nevében is benne van... coffe lake... csakis ott hozhat valamit ahol aki van használva az összes mag, és még az olyan játékokban is mint a battlefield ez nem történik meg, tehát nincs miből hozni bérmit, a single core teljesítmény marad ugyanannyi, tehát a legtöbb játékban is ugyanannyi marad az eredmény.
Mindig lesznek akik 1 generáció után is váltanak, de ez most még annyira sem éri meg mint korébban, úgygondolom a 9000-es széria kihagyható bárkinek akinek már coffe lake van a dobozában :)
(mondom ezt úgy, hogy korábban már utaltam rá hogy egy 8 magos forrasztott kicsikét azért elvinnék a 8600k helyett, persze nem érné meg, csakhát.. XD )

[ Szerkesztve ]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7891) #Morcosmedve válasza schawo (#7872) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem, mert ezek a tüskék nem a paszta miatt vannak. Maximum azt lehet csinálni, ha pl. 50-55 fok közé megy, hogy delid, ami után 40-45 köré megy (hűtésfüggően).

(#7879) schawo: Ez teljesen igaz, ~8-10 fokkal jobb egy delidelt, mint egy forrasztott.

(#7887) schawo: Én teljesen ilyet vártam. Nyilván lesznek jobbak, akár rosszabbak is, de etetni kell = hűteni kell. Tény viszont, hogy a 9700k és a 9900k (árától függetlenül) le fog fedni 99%-ban mindent évekre egy jó lapban 3600MHz@CL15-16 memóriával (pláne, ha 2x16GB). Persze jöhet új PCIE és DRAM, de árban...meg lehet majd ülni nyugodtan itt. Akár egy olcsón kifogott 4,8GHz+ 8700k is jó választás, de ezzel megvárnám a rendes review-kat.

(#7889) RECSKA: Szerintem meg nem, mégha ritkán is fogy el a 6 mag (ráadásul nem gondolnám véletlennek a váltásodat sem). :R

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#7892) mgabi válasza #Morcosmedve (#7891) üzenetére


mgabi
senior tag

8-10 fokkal rosszabb a forrasztott? Ez most komoly? Meglepett nagyon!

(#7893) #Morcosmedve válasza mgabi (#7892) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Evvan ¯\_(ツ)_/¯

© asszongya'hogy

(#7894) Shkiz0 válasza #Morcosmedve (#7891) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ugye én már tervezem egy ideje a váltást a Z170 Fatal1ty + 6600K kombóról mert ha nem lennék dög lusta és nekiesnék végre a biosmodnak, akkor a 8700K is menne ebbe a lapban vígan.
Csak ugye jött a hír, hogy most jönnek az új procik, így kicsit kivártam.
Viszont elnézve az eredményeket (még ha nem is hivatalosak) eléggé keserű a szám íze.
Egyre jobban az az érzésem, hogy jobban járnék az új széria helyett egy 7700K-val, vagy egy 8700K-val, aztán majd komplett platform csere idővel.
De azt se tartom kizártnak, hogy tavaszig kihúzom a jelenlegi konfiggal, annyira nem rossz mert 1.25V 4600-ot megy (oké a kávék között ez mer nem számít annyira jónak, de Skylake esetén a jobbak közé tartozott) és meglátjuk mit hoz a Zen2, és akkor majd eldöntöm mire váltsak. Talán addigra az árak is beállnak.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7895) #Morcosmedve válasza Shkiz0 (#7894) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Azért írtam, hogyha lesznek jóáras (vélhetően max egy éves, de inkább fiatalabb) 8700k-k... nagyon nem lehet keseregni. :)

© asszongya'hogy

(#7896) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Szerintetek vegyek 63k-ért i5-8400-at vagy várjak? Pár hete 55 körül volt :U

(#7897) Shkiz0 válasza Ron Swanson (#7896) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Intel ellátási nehézségekkel küzd, plusz a forint is folyamatosan gyenge az USD/EUR-hoz képest.
Szerintem nem biztos, hogy megérni várni.
Ugyanis én a 8700K-kat májusban netto 78-ért tudtam hozni, most meg 90K...Vicc :U

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#7898) Segal válasza Ron Swanson (#7896) üzenetére


Segal
veterán

Most semmi esetre se vegyel. Par het es realizalodik a helyzet.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#7899) Danex


Danex
addikt

VRM Mos-nál mennyi a MAX temp, illetve a még nem nagyon gáz temp?

Táblázat alapján a lapom a fos kategóriában van, nyilván most AVX load-nál kapja a finomat, de mennyire kell féltsem?

(#7900) RECSKA válasza #Morcosmedve (#7891) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem teljesen ertem. Sry, faradt vok.

Azert valtok, mert egy baratom nagyon vagyik a 8600kra. Probaltam a bf5 betat, nem igen volt procilimit... Persze nehol belenyalt a 90% feletti kihasznaltsagba.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.