Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66451) szabonagyur válasza dgyuri0123 (#66450) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha egy helyben áll rakat dolog be tud rohadni és már nem lesz olcsó az autó ha javítani kell.
Ahogy nézem alapból kintről behozott., elég hihetetlennek tűnik az egész.

Ha jól látom a gumik és a gyárika 3701 DOT :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#66452) dgyuri0123 válasza szabonagyur (#66451) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Látatlanban ki a megmondhatója, hogy milyen bajai lehetnek? De láttam én huszonévesen gyönyörű állapotú, kintről behozott Opel Kadettet. igaz nem mostanában volt. 100e alatt volt benne és sokat állt garázsban. Semmi nem ment tönkre benne csak azért, mert sokat állt. Való igaz, évi pár ezer km. belement, de nem tudhatjuk, hogy annál a Saxonál mi az igazság, míg meg nem nézi valaki. Lehet, kamu a 45e km, csak szépen kitakarították és kapott szebb bontott belsőt... ezt személyes átnézés nélkül nehéz megmondani. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#66453) tboldi


tboldi
nagyúr

Amúgy meg tökmindegy, mert még előbb el kell intézni az osztrák adóvisszatérítést, addig nem tudunk egyről a kettőre lépni, de ugye most a könyvelők is zárva vannak. Mire ebből lesz valami, addigra valószínűleg úgysem lesz meg a Saxo már. :D

(#66454) Micsurin válasza tboldi (#66453) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha mákod van de. :D

Amúgy miért röhögnék? Közlekedő edénynél csak az állapotot nézzük, 300-350alatt nincs csak lyukas talicska 400-500 közt meg ha valami nem eszik több olajat és vizet mint benzint és nem tudod a 6-os anyát átejteni az alján akkor már örülünk. :))

Tudom, hogy műanyag papír koporsó de régi swift? Talán van még aminek nem rohadtak át a tornyai, a blokkja meg nagyon jó konstrukció.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#66455) tboldi válasza Micsurin (#66454) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az is a terítéken van, de minél nagyobb a merítés, annál jobb. :K

Apum munkatársa már felajánlotta a Swiftjét 250-ért, de eléggé Flintstone-os az alja, és a sárvédőben van egy saját kiskertje is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#66456) Qru válasza dgyuri0123 (#66448) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo az mi anno Frankfurtba mentunk az 55 lovas Puntoval. Siman birta. :K

#nincsbennetarcsi

(#66457) KrAt válasza Micsurin (#66437) üzenetére


KrAt
veterán

Vfr, Accord, Jazz nalunk a paletta... :)

(#66458) flegga92 válasza rothfb (#66438) üzenetére


flegga92
senior tag

A gyári Honda akkuval nekem rossz tapasztalatom van. Amit a gyárba tesznek bele tuti más, az valóban elmegy 9 évet. Ugyan ebben a reményben vettem rohadt drágán, nem élt 2 évet, cellazárlatos lett (1 év garit adnak rá). Márkaszervízben lett véve, gyártási ideje kb 3 hónappal korábbi volt mint a vásárlás időpontja, így nem állt éveket a raktárban.
Amikor megdöglött vettem a sarki boltba egy kék Vartát mert csak az volt 15k. 3 éve hibátlan túlélt 2 generátor hibát (egyszer csúnyán túltöltött).
Fater a Toyotával is ugyan így járt, 10 évet ment el az első kiszerelésű akku, vett egy gyárit, élt 3 évet.
Én szinte mindenből megveszem a gyári alkatrészt (ami nem indokolatlan drága), de akkut biztos nem veszek többet.

(#66459) rothfb válasza flegga92 (#66458) üzenetére


rothfb
veterán

Én azért is gondoltam a gyárit, mert ami most van benne, az azért már tuti nem az, amit a gyárban raktak bele. Mivel ugye akkor 13 éves lenne az akku. A német tulaj márkaszervizben szervizeltette, rajta is van a kereskedés logója hátul az autón. Ott tehettek bele megint gyárit. És az lehet most benne. 16-ban vettem, akkor már ez volt benne. Mostoha körülmények között is nagyon jól bírja. Igaz, télen mindig ctek töltővel van időnként rátöltögetve.
De akkor elgondolkodom majd ha akkucsere lesz. Köszi az infót!:R

(#66460) tboldi


tboldi
nagyúr

Mai agymenés: rendeltem egy Osram LEDambient Base Kitet, meg akarom világítani a lábteret is ajtónyitásra. Bár RGB-re nem vágyom, úgy is csak fehérre lesz állítva fixen, de ebben a csomagban minden benne van, ami szükséges, nem kell külön összevadásznom az alkatrészeket, még ha úgy valamivel olcsóbb is lenne. Még olyan tápkábel is van a kontrollerhez, amit fixre lehet kötni, nem kell szétszedni a szivargyújtóst.

(#66461) rothfb


rothfb
veterán

Nem a fórum témája, de valaki meg tudná mondani, hogy akinek már kiküldte a NAV a gépjármű adót, azt a posta hozta vagy a NAV egy kézbesítője?
Nálunk pl a szomszédnak hozta valamelyik nap valaki, nálunk meg van 3 autó és még nem kaptunk semmit. Ez zavaró.

(#66462) Batib válasza rothfb (#66461) üzenetére


Batib
őstag

Nekem a postás néni hozta. Aláírós volt.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#66463) tboldi válasza rothfb (#66461) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem is a postás hozta, értesítést hagyott, pedig itthon voltam, meg sem nyomta a csengőt. Mehettem érte a postára. :U
Lehet, hogy a pandémia miatt csinálta, de mennyivel jobb az, ha nekem kell a tömegben sorakoznom? :D

(#66464) Dan-szan válasza rothfb (#66461) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Postás és mivel hivatalos irat át is kell venni, nem postaládába dobós.

tboldi : Sajna ez elég gyakori, szerencsémre nálunk normális postás jár.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#66465) Oldman2 válasza rothfb (#66461) üzenetére


Oldman2
veterán

"Ráér..."

04.15 a befizetési határidő.

Ha meg nálad is "felkerekített" a NAV, akkor jobb ha később kapod meg, addig se idegesíted fel magadat.

(#66466) tboldi válasza Oldman2 (#66465) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem jól jött ki, 11285 helyett 11000. :))

(#66467) rothfb válasza Oldman2 (#66465) üzenetére


rothfb
veterán

Nem jött meg, csak ez zavar...

(#66468) Oldman2 válasza tboldi (#66466) üzenetére


Oldman2
veterán

10.545 helyett 2 x 5.500 azaz 11.000.-
:W

(#66469) Qru válasza rothfb (#66461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Postás hozta ajánlott levélként de simán csak bedobta a vírusra való tekintettel a ládába.

#nincsbennetarcsi

(#66470) rothfb


rothfb
veterán

Köszönöm mindenkinek a visszajelzést!:R

(#66471) Shade45 válasza rothfb (#66470) üzenetére


Shade45
senior tag

E-mail értesítőt kaptam róla, hogy elkészült, és az ügyfélkapus levelező rendszerben tudtam letölteni.
A NAV EFER oldalán pedig bankkártyával befizettem.

(#66472) lazac_ válasza tboldi (#66460) üzenetére


lazac_
tag

Pedig jó dolog az RGB, nálam olyan narancs a fény, mint a műszerfal/óracsoport. (Kínai, de melyik nem? Ugyanilyen távja van, mint az Osramnak, igaz nálam gyújtásra kapcsol, semmi fancy dolog).

(#66473) BigBlackDog válasza lazac_ (#66472) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egész pofás. :K

[ Szerkesztve ]

(#66474) Micsurin válasza lazac_ (#66472) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Némá ott mennyivel több minden világít középen. ...csak ki kéne már cserélni azokat az égőket. De annyira pepecs, hogy hamarabb kérem meg haveromat, hogy tanítson meg szelephézagot állítani a motoron. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#66475) tboldi válasza lazac_ (#66472) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, a narancsra én is gondoltam, ha már lesz rá lehetőség, de én ajtónyitásra szeretném, vezetés közben nem akarom, hogy világítson (a műszeregység fényerejét is lejjebb vettem). :)

Amúgy nekem is van egy ilyen olcsó, USB-s, 5V-os a monitorom hátulján hangulatfénynek, ugyanilyen távirányítóval. :D

Ki is kerestem a csatlakozót a biztosítéktáblán, annyi lesz csak a nehézség, hogy pont olyan hosszú a vezeték, amekkorára ténylegesen szükség van ott eredetileg, nem tudom kijjebb húzni, úgyhogy kicsit nehéz lesz a szűk helyen matatni. Lehet, hogy kénytelen leszek kissé jobban megbontani majd a burkolatot, mint azt tervezem.
Két vezeték van a csatin, egy fehér-piros, amiben ajtónyitáskor van csak 12V, és egy zöld-piros, a föld, pont ezek kellenek nekem. Kérdés, a dimmelés fog-e működni a szalagokon, bár ha nem, az sem tragédia.

szerk.: Valahogy így, ez az a csatlakozó, csak ez egy jobbkormányos Jazz, ott úgy látszik, hosszabb a kábel, és én ilyennel akarnám. Ha kijjebb tudnám húzni a kábelt, akkor elvágnám és megsaruznám rendesen, de így nem fér be a krimpelőfogó a likon.

[ Szerkesztve ]

(#66476) Qru válasza tboldi (#66460) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Húú, én hogy utálom. Első dolgom volt kikapcsolni a menüben a lábtérvilágítást a Skodában.

#nincsbennetarcsi

(#66481) tboldi válasza Qru (#66476) üzenetére


tboldi
nagyúr

Érdekes, a Jazz a HDS-nek (Honda Diagnostic System) nem ad adatot az ABS vezérlőből, de az univerzális Delphi interfésznek meg igen. 🤷‍♂️
Egyetlen egy hibakód van csak, egy 61-es, low voltage, amiért fel sem villantja a hibalámpát, a 24-es kódú szenzorhiba tényleg eltűnt. Viszont lehet, hogy őszre-télre kelleni fog egy új aksi. :D
Talán hétfőn megjön az akkuteszterem is, majd megvizslatom vele. Már postára adták tegnap, azt hittem, ma átvehetem, de nem úgy néz ki.

Nem válasz akart lenni…

[ Szerkesztve ]

(#66482) rothfb válasza tboldi (#66481) üzenetére


rothfb
veterán

Amennyiért vetted azt az akkutesztert, annyiért már egy kiváló, új akksit is kaptál volna. Én inkább vettem volna azt, vagy egy CTEK töltőt, vagy mindkettőt kicsit többért, mint amennyibe a teszter került. Teszter nélkül lehet élni, de akku nélkül nem. Sőt normális töltő nélkül sem.

(#66483) tboldi válasza rothfb (#66482) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most is van 2 autó, illetve hamarosan lesz egy 3. is, ami ugyanolyan mostohán lesz használva, mint a Jazz, úgyhogy nálam van némi létjogosultsága a teszternek. ;)

Amúgy is kütyübuzi autószerelőként muszáj ilyeneket vásárolnom. :D
Érdekelnek az olyan adatok, amiket egyébként nem látok, pl. hogy mennyi kapacitása vagy indítóárama maradt.

És van CTEK töltőm, igaz, csak 0.8-as, még a motorhoz vettem. :D
Autót aldissal szoktam, időnként rátöltögetni az is jó. A nagyobb CTEK-re akkor lenne szükség, ha már közel döglött aksiba akarnék életet lehelni.
Az autó még indít szépen, egyelőre nem szükséges a csere, főleg, hogy jön a nyár.

[ Szerkesztve ]

(#66484) rothfb válasza tboldi (#66483) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem, ha van olyan hibakód az autó ecu-jában, ami visszavezethető az akkumulátor állapotára (márpedig úgy néz ki, találtál ilyen hibakódot), akkor esedékes a csere. Mindegy milyen évszak jön.

(#66485) tboldi válasza rothfb (#66484) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hozzáteszem, gyújtáson, ugyanis a motor indítása után eltűnik a kód automatikusan, ahogy elkezd tölteni a generátor.

Lehet, hogy neked is van 61-esed a nyugalmi ~12 V-on, csak mivel ez nem egy olyan hiba, amiért pánikolni kellene, ezért nem is világít a lámpácskája a műszerfalon, így nem veszed észre. ;)
Nálam is csak akkor látszik, amikor épp a Delphi rá van dugva, az autó maga nem jelez.

[ Szerkesztve ]

(#66486) rothfb válasza tboldi (#66485) üzenetére


rothfb
veterán

Nálam nincs hibakód. Sem gyújtásnál, sem amikor a motor jár.
Rendszeresen ellenőrizve vagyon, nem olyan gyakran, mint az olajszint, guminyomás, egyéb folyadékszintek, de pár havonta.

(#66487) tboldi válasza rothfb (#66486) üzenetére


tboldi
nagyúr

Milyen eszközzel van ellenőrizve?

Amúgy az imént jött az email a postától, hogy megérkezett a csomag, ránéztem a nyomkövetésre, és reggel 8:06-tól már mehettem volna érte. Csak úgy 10 órát késtek az értesítéssel, de persze most már zárva. :W

[ Szerkesztve ]

(#66489) tboldi válasza zolynet (#66488) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

Kicsit idegen nekem az 1.4-esen az 1.2-es első lámpája. :B

[ Szerkesztve ]

(#66490) zolynet válasza tboldi (#66489) üzenetére


zolynet
addikt

Azt konkrétan benéztem, de lesz@rom. El kell engedni dolgokat. :D

Life is too short to stay stock!

(#66491) rothfb válasza tboldi (#66487) üzenetére


rothfb
veterán

Icarsoft-osal.
Ez az: link

[ Szerkesztve ]

(#66492) BigBlackDog válasza tboldi (#66489) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mitől 1.4-es a lámpa és miből látszik, hogy csak 1.2-es? :D

(#66493) tboldi válasza rothfb (#66491) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem ismerem ezt a konkrét cuccost, de első blikkre a Delphimet többre tartom. ;] :P

(#66494) rothfb válasza tboldi (#66493) üzenetére


rothfb
veterán

Már más autó esetében is bevált. Ezért lett a Hondához is ilyen véve.
Akkor hétfőn mész a postára?:D

(#66495) tboldi válasza BigBlackDog (#66492) üzenetére


tboldi
nagyúr

Facelift előtt minden GD Jazz-nek ilyen lámpája volt, illetve FL után is az 1.2-eseknek:

Kicsit egyszerűbb, és az oldalán van egy púp.

Az FL utáni 1.4-eseké meg ilyen (enyém és zolyneté is eredetileg):

Illetve az ES Sportok lámpáinak belseje a kasztni színére voltak fújva, de szerintem jobban néz ki feketén. :)

(#66496) tboldi válasza rothfb (#66494) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, bár holnap is mehetnék, de az Osram LED szalag is várható lesz hétfőn, ma adták fel, úgyhogy elhozom a kettőt együtt.

Ez a konkrét darab csak Hondához jó, ugye? Más márkákhoz másik kütyü kell, jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#66497) rothfb válasza tboldi (#66496) üzenetére


rothfb
veterán

Így van.:K

(#66498) tboy93 válasza zolynet (#66488) üzenetére


tboy93
nagyúr

Engem ma megviccelt a 4 evszakos vredi quatrac. Veszprembol mentunk az Accorddal Almadi fele keso delutan. Pirosodott a lampa, nagyjabol 90-es temporol fekeztem egy nagyobbat es fordultam főútrol balra, ugy kirakta a segget az autó hogy felesegem az anyoson majd beszart :DDD Az auto segge jobbra-balra-jobbra, siman osszeszedtem, de azert furan neztek ram a forgalom résztvevői. Utolag rapillantottam a homerore, 3 fokot mutatott. Amikor indultam 8 fok körül volt, faszan lehult az ido es nagy volt a tempo a hideg aszfalthoz.

Kaptam egy kis fejmosást :B

[ Szerkesztve ]

(#66499) tboldi válasza rothfb (#66497) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, ezért jobb a Delphi, nincs olyan autó, amihez ne lenne jó. :P

(#66500) zolynet válasza tboy93 (#66498) üzenetére


zolynet
addikt

Accordra már nem vennék 4évszakost, azé na. :)
Jazz-be belement 2év alatt 5ekm. Kicsit sajnáltam hogy a télivel ment nyáron is, de azt a 3km-t az oviig azért elbírja/elbírta, nem gondolnám hogy balesetveszélyes volt.
Szóval ez az 5ekm megtett átlagtempója olyan jó 40km/h is lehet, itt nem csúszkál meg semmi sem. :D

Life is too short to stay stock!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.