Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) tboy93


tboy93
nagyúr

Alsó talpas csere kész. Gyári cucc, munkadíjjal 65e volt Iminél. Nem kevés, bevallom kevesebbre számítottam. Viszont innentől nyugi van remélhetőleg, nem lebeg Damoklész kardja a fejem felett :D

[ Szerkesztve ]

(#65152) Micsurin válasza tboy93 (#65151) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha degec lennék mondanám akkor vidd el a CBF-et Kozmához egy átnézésre. :DDD
De túl jó állapotban van az, majd tavasszal vagy saccra ha 1-2 héten belül sikerül elszabaduljak gurulni és látunk rajta valami parát. :)

----

Motorháztető fixálva (5 perc alatt keverték ki levett kód alapján megint a víztorony mellett palotán) máris sokkal esztétikusabb látvány. Valaki próbált már átlátszó fóliát húzni rá? A motorra is szoktam tenni az utas miatt, hogy védjem az idomzatot valami hasonló 1-1,5mm vastagra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65153) tboy93 válasza Micsurin (#65152) üzenetére


tboy93
nagyúr

:D

(#65154) tboldi válasza Micsurin (#65152) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fóliát feleslegesnek tartom, legalábbis a sajátomra, annyi pötty van rajta. Teljesen új autóra viszont meggondolnám.

(#65155) bigdaddy2


bigdaddy2
friss újonc

Üdv. Mindeninek!

Régóta olvasom a fórumot, mivel 2017 óta második tulajdonosa vagyok egy 2004-es Honda Jazz 1.4 LS típusnak. Kevés évi futásteljesítménnyel használom (7000-8000 km) ezért éves fordulóban cserélek olajat. Eddig 5w-30-at használtam (Eneos, Motul) de a fórum hatására váltottam 0w-20 gyári olajra. A problémám annyi lenne, hogy az első pár km alatt, amikor a motorolaj még relatíve hideg, sebességváltáskor gázelvételkor fémes csörgő hangot hallok a motor felől. Eddig ilyet soha nem hallottam. Később ez a hang eltűnik, de következő használatkor ismétlődik a folyamat. Mi lehet a magyarázat, illetve merjem-e így nyugodtan használni. Az autóban 124680 km van, természetesen eddig mindenféle gond nélkül használtam.

(#65156) maximuss

Sziasztok!

Teljesen véletlen botlottam bele a Motorex olajba, eddig nem ismertem a svájci márkát. Használt már valaki esetleg bármilyen Motorexet? Főleg motorkerékpár olajokban jók, de már szgk-hoz is van választék bőségesen. Az 1.8-as (R18Z4) Civicbe ezzel szemezek, jó paraméterei vannak: Motorex Concept B-XL 0W-20

[ Szerkesztve ]

(#65157) lazac_


lazac_
tag

[Tolatáskor mögémugrott egy fa.] Úgy megörültem Normafánál egy szabad parkolóhelynek az egyik utcában, hogy amikor a szűk helyen kezdtem forgolódni, hogy menetiránynak megfelelően tudjam letenni a verdát, és jött egy autó, gyorsan el akartam engedni, félreálltam előle...

(#65158) tboldi válasza lazac_ (#65157) üzenetére


tboldi
nagyúr

:(

Most mondjam azt, hogy üdv a klubban?

(#65159) lazac_ válasza tboldi (#65158) üzenetére


lazac_
tag

Egyből Te jutottál eszembe... :D Szerencsére nekem nem volt elég helyem felgyorsulni, a tolatókamera kijelzője talán még be sem kapcsolt... Amúgy betudom annak, hogy előző éjjel született a lányom, nem voltam épp friss és üde - bár akkor minek ülök kocsiba, ugye. :N

[ Szerkesztve ]

(#65160) tboldi válasza lazac_ (#65159) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oh, gratula!

(#65161) Dan-szan válasza lazac_ (#65159) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Congratulation! Jó egészséget mindenkinek.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#65162) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Honda Jazz 1,2 2003.
Balos kanyarban kattogó/kereplő hang hang hallatszik.
A forrás nem igazán meghatározható. Ha az anyósülésen ülök, akkor jobb oldalról hallom, ha vezetem, akkor balról. Ha kintről hallgatják, akkor meg szintén, ahogy kerülöm az illetőt.
Most volt cserélve mindkét oldali toronycsapágy, bal oldali motortartó bak (az amelyik a doblemez felől cserélhető, nem az akksi tálca alatti) stabpálcák mindkét oldalon, és a hátsó lengőkar szilentek mindkét oldalon.
A hang már előtte is megvolt.
A dolog attól lesz szép, hogy csak másodikban csinálja. - ez alapján váltóra gyanakodnék, de akkor miért csak balos kanyarban?Ha jobbra kanyarodom csend van, meg sem nyikkan, ha egy kicsit balra húzom a kormányt megjelenik a hang.

:U Van valakinek tippje erre?

Köszi szépen előre is a tippeket... ha lesznek

(#65163) tboy93 válasza Lacpac (#65162) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vidd el szerelohoz. Ezt igy forumon keresztul nem lehet megmondani.

(#65164) tboldi válasza Lacpac (#65162) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem is vidd el egy kompetens szerelőhöz. :K
Vannak bizonyos hangok, amiket egyértelműen be lehet határolni fórumon keresztül is, de ez sajnos nem az.

(#65165) dgyuri0123 válasza Lacpac (#65162) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Baloldali féltengelycsukló is lehet, de a szerelő a legbiztosabb támpont.

"csak a zene van"

(#65166) Lacpac válasza dgyuri0123 (#65165) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi, szerelő is nézte már...
Győr környékén van kompetens Hondás szerelő?

(#65167) j.bravo válasza lazac_ (#65159) üzenetére


j.bravo
addikt

Soha rosszabbat (a tolatási sérülésre értve)...
gratulálunk, jó egészséget, sok boldogságot az egész családnak!

Whatever.

(#65168) rothfb válasza Lacpac (#65162) üzenetére


rothfb
veterán

Kerékagycsapágy? Valamelyik felén? Vagy mindkettőn? Az is hallathat hangokat kanyarodáskor is és egyenes futáskor is.

(#65169) tboldi válasza rothfb (#65168) üzenetére


tboldi
nagyúr

De az a sebesség növekedésével hangosodna, és nem csak 2-esben lehetne hallani.

(#65170) rothfb válasza tboldi (#65169) üzenetére


rothfb
veterán

Igaz... Amúgy nem biztos, hogy hangosodna, inkább a hang frekvenciája, magassága változna.

(#65171) Lacpac


Lacpac
őstag

Naaa, Győr-Pápa környékén hondás mókus van? Nem tud senki hozzáértőt, vagy kímélitek a szakit? :)

(#65172) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Valaki vett már aliról 1.2-es manual klímás Jazzbe középkonzol burkolatot? Kéne egy 1 din keret meg azt hiszem egy burkolt is mivel sikerült szerintem az utolsó tartófüleket is leimádkozni róla. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65173) tboldi válasza Lacpac (#65171) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hááát... Egyedül a Flicket ismerem Győrben, szépen dolgoznak, csak marha drágán.

Amit tudok, azt magamnak megcsinálom.

(#65174) Lacpac válasza tboldi (#65173) üzenetére


Lacpac
őstag

Köszi szépen, róluk tudok. Megcsináltam én is ha lenne rá időm. Még tudnám mit nézzek meg. Ráadásul egyelőre még garázs sincs. Folyamatban a házfelujitás.... Jelenleg a konyhában vagy a nappaliban tudnám szétszedni a váltót :O ...ha lenne eszköz amivel kivegyem.

(#65176) Biqci válasza tboldi (#65175) üzenetére


Biqci
aktív tag

Szerintem eléggé elnagyolta Göbi, többet vártam, mint pl. a Porke nyeremény Boxtert is dupla ennyi időben mutatta be. Pedig, ha választani kellene és pénz nem számít (és persze a presztízs sem, hogy miben feszít a dolgozó), inkább a Honda mellett döntenék. Lassan amúgy is egy árban lesznek :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#65177) tboldi válasza Biqci (#65176) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még nem néztem meg, Apple event van. :D

(#65178) Biqci válasza tboldi (#65177) üzenetére


Biqci
aktív tag

Karácsonyi bevásárlás? :DDD

Majd nézd meg, lehet másképp látod. Nekem volt egy kis hiányérzetem. Nem tudom miért, de volt :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#65179) tboldi válasza Biqci (#65178) üzenetére


tboldi
nagyúr

Új telefon kelleni fog, mert a mostani XS Max eldobálgatja a hálózatot (szar Intel modem), de most csak 2 db Watch és 2 db iPad került bemutatásra, egyik sem érint. A Series 4-es Watch-om kiválóan működik, és az új 6-os nem tud annyival többet, hogy érdemes legyen cserélni, az iPad meg egyszerűen nem érdekel, maradok a MacBook Prónál. :)

Majd holnap ma megnézem, most nem volt kedvem még egy 2 percnél hosszabb videóhoz. :D

(#65180) rothfb válasza tboldi (#65179) üzenetére


rothfb
veterán

Több száz ezerért megint használhatatlan túlárazott almát veszel? Sosem értem meg az embereket...:C Annyiért már telefont is lehet venni, sőt sokkal kevesebbért is.

(#65181) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok,
2017es Civicem Androidos fejegységén szeretnék firmware-t frissíteni. Nem tudjátok, földi halandóként ez lehetséges? Egyáltalán elérhető újabb? Valamiért az a kényszerképzetem, hogy a (legalább) három éves szoftvernél kéne, hogy legyen újabb... A szerviz szerint nincs, de ezt nehezen hiszem el :)

Ugyanennél a fejegységnél felütötte a fejét egy érdekes jelenség: Carplay interfészen használva, amikor fut a Waze (akár csak a háttérben is), hangerőállításkor rendre a "Guidance volume"-ot noszogatja, nem az éppen hallgatott zene/podcast/stb hangerejét. Azaz a Waze hangerejét tudom csak állítani ilyenkor.
Ha kilövöm a Waze-t, akkor visszaáll a normális állapot (=tudok rendesen hangerőt állítani pl kormányról), de ez csak addig tart általában, amíg elindítom újra az appot.
Tipp? :F

(#65182) tboldi válasza rothfb (#65180) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudod, van, aki az ufo Civic iránt elfogult, és van, aki az Apple cuccok iránt. :P

(#65183) Ispy válasza tboldi (#65182) üzenetére


Ispy
veterán

Touche ;], ez betalált.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65184) rothfb válasza tboldi (#65182) üzenetére


rothfb
veterán

Igaz. Jogos.:D

Annyival egészíteném ki, hogy a Hondák iránt vagyok elfogult. Sőt talán még a japánok iránt is úgy általában.;)

[ Szerkesztve ]

(#65185) tboldi válasza rothfb (#65184) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is szeretem a japánokat, de Sony telefont soha többet. :DDD
Viszont ha a Nintendo gyártana telót, akkor arra beneveznék szívesen.

(#65186) Biqci válasza tboldi (#65185) üzenetére


Biqci
aktív tag

Vannak kiváló dzsunka-phonok is, abból is lehet ám válogatni ;]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#65187) FollowTheORI válasza rothfb (#65180) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Vannak olyanok mint én, akinek a teljes biztonsági "élete", banki dolgai, kulcsok, authentikációk, céges is, magán is a telefonján van... kösz de inkább bízok az apple-ben, mint valami olcsó androidos szarba... :D písz. :R

Nyilván kocsiban is azért veszünk hondát, meg japánt, meg koreait, mert abban meg lehet bízni, hogy nem hagy cserben... ugyanez van telefonoknál is. :P

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65188) rothfb válasza FollowTheORI (#65187) üzenetére


rothfb
veterán

Engem az androidos sem hagy cserben. :)

(#65189) tboy93 válasza FollowTheORI (#65187) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem mindegy hogy a kis kínaiak vagy az NSA lopja el az adataidat? Kár ezen parázni.

(#65190) FollowTheORI válasza tboy93 (#65189) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem pont erre a biztonságra gondoltam... hanem az appok és a környezet biztonsága, mennyire könnyű törni, malware-t bekapni stb... na de nagyon off.

Nem azt mondom az android nem biztonságos. De az apple jobban az... sokkal. :D
És hülyebiztosabb is ilyen szempontból... nyilván vannak hátrányai is, pl az előbbiekből következő "zártság" részben, stb.
Amellett, hogy a hardver is jobb/stabilabb alatta.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65191) tboldi


tboldi
nagyúr

Hogy visszatérjünk a topik témájához:

Lassacskán 2 hete nem érzékeltem búgást a jobbkanyarokban, pedig a vasárnapok kivételével minden nap használom az autót. Önjavító csapágy? :D

(#65192) Ispy válasza tboldi (#65191) üzenetére


Ispy
veterán

vagy csak balra kanyarodsz ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#65193) tboldi válasza Ispy (#65192) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy darabig eltartana, mire eljutnék bárhova is, ha kizárólag balra kanyarodnék. :DDD

(#65194) FollowTheORI válasza tboldi (#65193) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

[link] :DDD De tolatni még azért lehet... :P

De k*rvajó, ez a csávó megcsinálta... [link]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65195) Quqesz válasza maximuss (#65156) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az autószerelő nálunk araktárban mostvtért át erre az olajra nemrég. Eddig meg van elégedve vele. Előtte Castrolt használt(direktbe vette a Castroltól), de egyre jobban látszott rajta a használtolaj jelenléte(eu norma, hogy a gyártóknak vissza kell forgatniuk az elhasznált olajat és keverni a frissel bizonyos százalékban). A versenysportban is kezd befutni.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#65196) Micsurin válasza Quqesz (#65195) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha a régebbi KTM blokkokat is életben tartja/tartotta az olajuk akkor nagy gáz nem lehet. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65197) tboldi válasza Micsurin (#65196) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kb. :D

(#65198) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
A családban már van két Honda, én meg szeretnék egy harmadikat.
8. gen accordokat nézegetem, hétfőn remélhetőleg megyek megnézek egy 2.2 dízelt. A probléma, hogy elég kuki vagyok a kocsikhoz, ismerős nincs, Angliában élek.
Erről lenne szó. [link] Korához képest, és a piachoz képest nagyon alacsony a km állás, gyanítom tekert. Ettől még lehet jó? Mi az amit mindenképp meg kell nézzek, és visítva fussak el, ha nem stimmel?
Munkába járáshoz kéne valami nagy(obb), kényelmes dízel (50 km a meló odavissza, nagyrészt autópálya), 10 éves körüli cirkáló.
Előre is köszi a tippeket!

(#65199) FollowTheORI válasza jookomak (#65198) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A motor és a váltó szépen jár, a kocsi könnyen indul... nem folyik az olaj a motortérben sehol (kocsi alatt sincs "folt")... és a kasztni nem rohad sehol (főleg kerékjárati ívek, hátul pl, vagy a küszöbök alul (alánézve)), kipufogó nincs szétrohadva, féktárcsák nincsennek szétrohadva meg a futómű részei, stb... :)

A többit már csak alapos szervízátnézéssel tudod ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#65200) Biqci válasza jookomak (#65198) üzenetére


Biqci
aktív tag

Bár nekem is 2,2-es dízel van, csak egy pár dolgot tudok mondani, mert a lényeg úgyis csak műhelyben, műszeres diagnosztika után tudható meg. Kívülről érdemes rozsdát keresni főleg az elől, a küszöbön. Az első kerekek behordják a dzsuvát a műanyag kerék burkolat mögé a küszöbbe, ott megtelepszik és ha nincs kitakarítva, meg tud indulni. Kasztnit meg tudod nézni, a hézagok jók-e, nem sérültek a nyúlványok, stb. Az ilyen általános dolgok. Mivel kézi váltó, a kettős tömegű érdekes, nem hangos beindításkor és leállításkor. Menet közben kb 2000-től már jól meg kell indulnia, akkorra épül fel a turbó nyomás. De a legbiztosabb elvinni egy szakértőhöz, mert ez a futásteljesítmény több mint gyanús...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.