Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) onlineair


onlineair
tag

Ütős készülék, végre több jelentősebb előrelépés az elődökhöz képest. 🙂

(#2) jUUh


jUUh
addikt

Nem tudom, hogy hány nap, amíg 1-1 telefont teszteltek, de ~2 hét után a Pixeleknél van egy kis ugrás felfelé az akksiidőben, amíg az Adaptive Battery megtanulja a használati szokásokat. Nem hiszem, hogy duplájára, de 1-2 órát simán dobhat SOT-ra. Melegedést szintén mérséklődik utána.

Ettől függetlenül nincs mit védeni ezeken. Pixel 7 tulajként aszondom', hogy "OK" az üzemidő, de csak a júniusi patch óta. Az előtt sokszor random lemerülgetett tétlen állapotban akár 20%-ot éjjelenként, nomeg LTE-n még most is merül jobban. Tensor - Samsung...

Samsung Galaxy S23+

(#3) balint82 válasza onlineair (#1) üzenetére


balint82
senior tag

A teszt alapján az 5g hiánya eléggé elgáncsolja szegényt.

Google Pixel 4a

(#4) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Nagyon szimpatikus kis készülék, ha lejjebb megy az ára (mondjuk arra a szintre amin a 6A volt most pár hónapig) mindenképp el fogok gondolkozni a váltáson erre.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#5) kapal


kapal
tag

A 7a az amazon.de-n 509 €-ért van, + 7€ a szállítás Magyarországra. Ez elég jó beszerzési csatorna, persze a garis dolgok macerásak.
A telefon tetszik, ha esik kicsit az ára, lehet, hogy ez lesz a 4a utódja (bár jól szolgál még mindig). Nem szeretnék már nem Pixelt használni.

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Kar a telefonert (5G es Voda problema).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) Hallosz


Hallosz
senior tag

Köszönet, jó lett teszt. A telefon nekem nem vált be, egy másik fórumon írtam róla.
Csak kérdezem, hogy ha az összehasonlító fotó, a méretbéli különbségeket hivatott megmutatni a teszt alanya és az Xperia között, milyen megfontolásból lett így, ebből a szögből fotózva? :F
Hol látni a különbséget, a két készülék fizikuma között, már ha van különbség?

Mert lakni, muszáj.

(#8) ghiottone válasza kapal (#5) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pontosítsunk. Az áfakülönbözet is rárakódik és így a végén a szállítással együt 550 euró lesz.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#9) joey04


joey04
titán

Szerintem kimondottan borzalmas ajánlat így, hogy merül, melegszik és nincs 5g.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) FDénes


FDénes
újonc

Nem rossz de ennyiért inkább Oppo find x5....

(#11) Luck Dragon

“Nem kapcsolódik hazai SIM-mel 5G-re, potenciális gondok Vodafone hálózaton”
-Kár érte, amúgy egész jó lett.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) paatrick


paatrick
senior tag

Gyanúsan sok képen szerepel az a lila Xperia 10 V ;] jöhet arról is a teszt.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#13) dajkapeter válasza balint82 (#3) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Nem értem ezt az 5G-s hype-ot. Budapest, 4 kerület, szabadtér, kutyafuttató, környéken legközelebbi épület kertesház, kb 250 méterre. LG V30, 4G, 70 megás net,, yettel, iPhone 13 5G-n 48 megás net Telekom. Telken, Zalaegerszeg mellett. LG v30, 4G, 100-120 megás net, yette, iPhone 13 4G-n 80 mega, telekom.
Én nem érzek nagy hátrányt az 5G hiányában.
Vagy valaki egy mobilaréna cikk olvasásánál, vagy egy youtube/tiktok/insta videónál, spotify-nál érzi?

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#14) Postas99 válasza Luck Dragon (#11) üzenetére


Postas99
senior tag

Root nélkül Shizuku - Pixel IMS páros LTE megy Telefonlás és NET egyszerre. A 7-esen legalábbis ezt tolom.

(#15) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#16) sfdrakex válasza dajkapeter (#13) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha elmész egy fesztiválra, koncertre, strandrara egyéb zsúfolt helyre a 4 G hamar kidől, az 5G több embert képes kiszolgálni. Pár megabit bőven elég netezésre, 4G tud 500 megabit körül az 5G 1500-at, ez oszlik szét sok ember között.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#17) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Annyira szívesen vennék Pixel telefont, a 8-as szériára vajon megoldják az hazai 5G dolgot?

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#18) ghiottone válasza CptAdamica (#17) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Az elmúlt 3 évben nem zavarta őket, így azért kevés az esély :(((

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#19) sfdrakex válasza CptAdamica (#17) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az akkor oldódik meg, ha hivatalosan elkezdik forgalmazni nálunk.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

Hát nem tudom inkább használt 7est vennék vagy refurb 7 van amazonon 500€korul

[ Szerkesztve ]

(#21) MC Pite válasza Postas99 (#14) üzenetére


MC Pite
veterán

Várjál, volte támogatás már van gyárilag, minek a Shizuku?

Ha vowifi vagy 5G-re is van megoldás így, azonnal rakom fel! De nem láttam elsőre, hentai soncs rá ha jól látom.

Yetin a leendő vowifi miatt akkor marad a root plusz NSG (P6a még a volte miatt kapta, mondjuk azon hozzászoktam az 5G-heh is, de valójában azért nem nagy érvágás ha nincs).
Melóban nincs térerőm, és amíg az eu erre nem hoz törvényt, sok munkhelyen lesz ugyanez a szitu - vodás átjátszó van, többiek süssék meg.

Fgyasztás még passz, de szintetikus akkutesztelő szerint (meg pár teszt szerint) jobban bírja mint a P6a, ami nekem megfelel (4-6 óra sot ami.ösze szokott jönni).

Képekbe meglepett az előnye a P6a-hoz képest, az tetszik :) .

Szerk: Nem tudom miért rugózunk 200e/550€ magaslatokban, 3 helyen van 2 év garival 170 alatt. P6a-t németből vettem, drágán rámrohadt, ennél már nem törpöltem hogyan szerzik be ennyiért (most van vevő az enyémre, uccu, kipróbáljuk).

Szóval, van root mellett opció, vagy mehetek a pixelflashert izzítani?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#22) Noukoum válasza sfdrakex (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez pont azt magyarázza hogy "hype". Sajnos a felhasználók számára még mindig nem tud igazán hasznos lenni itthon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) MC Pite


MC Pite
veterán

Jut eszembe, ezt a kültéri dimmelést melegben meg tudjátok erősíteni mennyire jellemező, mennyire zavaró?

Rendes átkóltözéshez úgy tűnik megint kell root, az meg talán hétvégén fér bele.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24) drkbli


drkbli
tag

"Az Egyesült Államok végül nem Kína, ahol a helyi vezetés erősen megtámogatja a mínuszos gyártókat"

Úgy látszik, a szerző átaludta az Inflation Reduction Act -et, meg az Intelnek dobott szuperszámítógép csontot....

(#25) skynet001


skynet001
csendes tag

Az 5G hiánya még elviselhető, de a processzor melegedésével mindenképpen kezdeni kellet volna valamit. 6 napig volt Pixel 6 pro készülékem, nagyon bejött. De mikor a lányom fellépését szerettem volna videózni egy kellemes kora nyári délután 27 fokban és a teló kiírta, hogy a kamera alkalmazás nem használható, mert a készülék túlmelegedett, várjak míg lehűl, na akkor... :W

Szóval, a vásárlástól való elállással ment szépen vissza a készülék. :((

(#26) Technoman


Technoman
őstag

Köszönjük a tesztet, már vártam.
Már csak a Pro 7 tesztjét kérnénk szépen és akkor teljes lesz a körkép (egyelőre: :)))

[ Szerkesztve ]

(#27) Postas99 válasza MC Pite (#21) üzenetére


Postas99
senior tag

Azért van feltéve mert a környező országokba sűrűn utazom és Szlovénia, Szlovákia, Horvátország, Románia, Cseh ország még nem támogatott.

(#28) K82


K82
őstag

"Nem javasoljuk ellenben 3rd party ROM-ok felhaxolását garanciavesztéssel" - miért vesztené el a garanciát? Nyitható és zárható a bootloader, ez nem egy Samsung ahol rögtön ugrik a Knox... Max. a hazai kereskedő problémázhat rajta, de a Google biztos nem.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#29) thomas92 válasza dajkapeter (#13) üzenetére


thomas92
aktív tag

Az 5G-nek nem csak ez a lényege, hogy milyen a sebessége, számos egyéb előnye van: több embert szolgál ki, takarékosabbak a tornyok stb. A sebesség csak egy a fogyasztóknak könnyen kommunikálható előnye lenne.

Néhány MA!gazin adás a témában:

https://youtu.be/jiWPSCtvli4
https://youtu.be/k5L6c4xoZrU
https://youtu.be/-t4niO0yyes

(#30) Technoman válasza K82 (#28) üzenetére


Technoman
őstag

Mert ezzel megváltoztatod a gyári szoftvert, vagy annak egy adott struktúráját. Ez már lehet alapja, egy esetleges garanciavesztésnek.

(#31) K82 válasza Technoman (#30) üzenetére


K82
őstag

Más márkánál biztosan, de ez Google. Rajtuk kívül egyedül a Oneplus az ahol büntetlenül lehet nyitogatni a bootloadert és pakolni rá custom romokat.

Pixel / OnePlus Pad

(#32) Doki42


Doki42
őstag

Jó teszt, grat :K
Tetszik a teló, ára szerintem megfelelő.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#33) ghiottone válasza K82 (#28) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1
Nem is értettem a mondatot.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#34) viragdani01 válasza paatrick (#12) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Érkezik, kaptunk kölcsön Xperia 1 V-öt is, úgyhogy arról is lesz anyag.;)

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#35) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Azért ez az 5G hiány nem teljesen tiszta. Ha ez "aki Németországban vásárol Pixelt és német SIM-mel használja, ide látogatva fel tud menni 5G-re, ugyanakkor magyar SIM-mel egy Google referenciatelefon jó eséllyel külföldön is 4G-n marad" nem csak pletyka, hanem igaz, az azt jelenti, hogy fizikailag működőképes a dolog. Tehát nem a "nem működés" esete áll fenn, hanem tiltva van a használata. Ez pedig - legyen bárkinek is a sara, google v. szolgáltató - a JQA kategória.

(#36) Mezcal válasza FDénes (#10) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem rossz de ennyiért inkább Oppo find x5....

És arra mennyi ideig kapod a FRISSÍTÉSEKET?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#37) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért esik nehezükre a hazai forgalmazás?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38) kzcs


kzcs
tag

Inkább a Nothing Phone 2 mint ez, 5G is van, meg ez a proci sehol sincs Snapi 8 G1-hez képest +0,6" képátló. Árban meg nagyjából ugyanott lesz a Smartpix szerint.

(#39) CptAdamica válasza sfdrakex (#19) üzenetére


CptAdamica
veterán

Reménykedek, hogy idén végre megtörténik.

Megyen!

(#40) FDénes válasza Mezcal (#36) üzenetére


FDénes
újonc

Miért nem nézel utánna? 3 Android főverzió 4 év támogatás, és ha azzal érvernél a Google többet ad nincs jelentősége 3 év után kuka a telefon a legjobb esetben is.

[ Szerkesztve ]

(#41) Postas99 válasza FDénes (#40) üzenetére


Postas99
senior tag

Akku csere azt jóccakát.
A google féle készülékek nem fognak az életciklusuk végén belassulni ha a kukát erre érted.
Az alkatrészek pedig minden más készülékben elhalhatnak.

(#42) Phülöp


Phülöp
addikt

"ha pedig a Google Segéd nyelvi korlátjait nézem, érthető, miért csak ott forgalmaz a vállalat (de ott sem mindenhol), ahol az asszisztens beszéli a helyi nyelvet, mert efféle trükkök nélkül másutt nehezebb vevőt fogni"

nem láttam még, hogy valaha valaki a környezetemben használta volna ezeket

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#43) Mezcal válasza FDénes (#40) üzenetére


Mezcal
addikt

Miért néznék, ha megkérdezthetem tőled is, aki szerint az jobb teló. A 3 főverzió jó egy kínaihoz képest, de arra kíváncsi leszek, hogy tartják is e. :)

3 év után kuka a telefon a legjobb esetben is.

Neked. Nekem 4 éves a kínaim. :)

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#44) LouiS22 válasza enginev3.0 (#37) üzenetére


LouiS22
veterán

mert nem éri meg egy 10 milliós országban, ahol eladnának párezer darabot. Ezért luxus supportot fenntartani, plusz gyorsan jönne az akkor kell magyar nyelvű asszisztens is.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#45) CptAdamica válasza LouiS22 (#44) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem nem feltétlen kellene Magyar jelenlét, csak mint a Oneplus esetén egy EU-s telephely és onnan lehetne rendelni.

Megyen!

(#46) K82


K82
őstag

Phülöp: az én környezetemben viszont van jó pár ember aki használja, saját magam is. Van otthon pár Home Mini, a felokosított lakás vezérlése pofonegyszerű az Assistant-on keresztül. Beülök a kocsiba amikor indulok haza, megszólítom h Hey Booboo turn on the AC és mire hazaérek már valamennyire le is hűlt a lakás.

kzcs: ha nem játékra használod bőven elég már egy SD865 szintű cucc is. Tetszik nekem is a Nothing, de ha fontos a minimalista android és a következetesen jó fotóminőség nincs kérdés melyiket választanám.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#47) Postas99 válasza Phülöp (#42) üzenetére


Postas99
senior tag

Akkor húzz egy strugulát mert én aktívan használom.
Hey dude call my wife, answer the call, satöbbi... ok aki nem tud angolul vagy egyéb támogatott nyelveken az hátrányban van. Ettől függetlenül rohadt jó szolgáltatás.
És röhögök azokon akik vezetés közben is nyomogatják a telefonjukat.

[ Szerkesztve ]

(#48) janeszgol válasza Phülöp (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig jó, ha rászoknak erre az emberek, pláne leginkább vezetés közben.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Nem ertem Google (meg Samsung, meg Apple) miert van ennyire lemaradva toltesi sebesseg teren. A 2020-as (lassan harom eves!) OnePlus 8T mar akkor 65W-al toltotott, a kesobbi OnePlus telok meg még gyorsabban. Nekem is pont egy 8T van lassan ket eve, es jelentem szinte nem degradalodott az akksi, nem melegszik fel, nem puposodik, nem gyulladt ki stb. pedig 99%-ban a 65W-os gyorstoltojevel toltom.

(#50) ghiottone válasza Mezcal (#43) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azért az Oppo nem egy tucat kínai, havonta jönnek a frissítések és a 13-as főverzióval se késlekedtek annyit. Én Pixel 7 helyett maradtam a Find X5-nél, mert mint telefon jobb. Kamerában van lemaradása, mert nem teljesen konzisztens a gyári szoftver, de gcammal ezt is meg lehet oldani.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.