Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) i-sti válasza Qru (#50550) üzenetére


i-sti
senior tag

2008-2011 Jazz tudja hozni egy hasonló évjáratú Leon belső minőséget?

Novum Forum Siculorum

(#50552) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Vettem ugye 1 hónapja egy 7. gen Accordot.
Az autóhoz 1 szett 16-os alufelnit, meg 1 szett 205/55 R16-os nyári gumikat adtak. A gumi 2010-es, de mivel az autó keveset volt használva, és garázsban tartották, még megfelelő állapotú, 1 szezont szerintem még bőven kibírna.

Az volt a tervem, hogy erre a 16-os alufelnikre veszek most téli gumit (205/55 R16), jövőre meg vennék 17-es alufelniket, és az új nyári gumik már R17-esek lennének. Így lenne két szett felni meg gumi is, és a 17-es felni mégis csak jobban mutatna az autó alatt. :)
De megnéztem a kézikönyvet, 17-es gumiméretet nem is ír. Viszont a 2007-es Special Edition Accordok meg ha jól tudom, alapból 17-es felnikkel jöttek ki.
A kérdésem az, hogy tehetek én a 2006-os autó alá 17-es alufelniket? És ha igen, milyen méretű gumival?

Valamit páran inkább azt javasolták, hogy télire vegyek acél felnit. Erről mi a vélemény? :)

(#50553) zolynet válasza nandow (#50552) üzenetére


zolynet
addikt

Acéllal olcsóbban jársz, nem olyan szép.
Nekem az 7gen accordon most a téli és a nyári is 17".
Ha eladom akkor csak 1felniszettel adom el +téli garnitúrával. Én ezért választottam mindkét fajtából a 17-es méretet.

Tehetsz fel 17" papucsokat. ;)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#50554) Qru válasza nandow (#50552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Télre inkább acélt vennék, mert ugyan vannak télálló alufelnik is de azok elég drágák míg a sima acél

- jobban bírja a sózást (nem marja meg)
- erősebb a legtöbb alufelninél (kivéve a nagyon drága magnéziumötvözetű alufelnik)
- ha esetleg sérül olcsóbban javítható mint az alu (a későbbi felújítása is olcsóbb)
- könnyebb mint az aluk többsége (kivéve a nagyon drága magnéziumötvezetű alufelnik)
- olcsóbban szereli a gumis

mod:

i-sti: Nagyon rég ültem olyan Leonban fakók már az emlékeim... Egy üléspróbát tegyél a Jazz-el feltétlenül. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50555) Aladdin válasza Qru (#50554) üzenetére


Aladdin
senior tag

7. telemet fogom megkezdeni egy gyari Honda kf felnivel, amit annak idejen hasznaltan vettem. Semmi nem latszik rajta...

(#50556) Qru válasza Aladdin (#50555) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A gyári felnik jók, azért is olyan drágák (újjonan).

#nincsbennetarcsi

(#50557) JoolsNOS válasza Manitou (#50541) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én mikor lecseréltem a hűtőfolyadékot, kiszereltem a tartályt is. Kívül belül lesikáltam, most szépen látni a szintet. Igaz jazzben jobban rálátni, de előtte én se láttam.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#50558) mtgabor007 válasza nandow (#50552) üzenetére


mtgabor007
csendes tag

Nekünk 8. gen. Civic van június óta. Csak a 17-es alufelni és a nyárigumi volt rajta.
Erősen gondolkodom, hogy nem csak a most beszerzésre kerülő, téli acélfelnik lesznek 16-osak, hanem lecserélem a nyári alut is 16-osra. Tényleg szép a 17-es, csak baromira visszaadja az úthibákat, ami alapvetően jó, mert kontrollálható, hogy mennyire jó az útminőség, mennyire lehet nyomni a kakaót, de a Pilisben ez legtöbbször hátrány: qrvára ráz a rosszabb minőségű országutakon. Nem lesz olyan szép, ez biztos, de talán kénylemesebb lesz, és megelőzhetem a belső zörgések kialakulását. Mindez csak feltételezés, IT-s vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#50559) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Hát tegye össze a kezét mindenki akinek olyan hondája van, amiben 20 másodperc alatt lehet pollenszűrőt cserélni...
Eddig 2 Opellel kerültem szorosabb kapcsolatba, bár abból az egyik valójában Renault, és mikrobusz, de hogy mind a D Corsa, mind a Vivaro tervezői úgy gondolták, hogy a pollenszűrő az egy szükséges rossz, és aki megveszi inkább soha ne cserélje, az is biztos. A Corsánál ketten másfél órát basztunk el hanyatt, a padlón fejjel lefelé fekve 2 elemlámpával és 2 fogóval, mire egyáltalán a régit ki tudtuk műteni, és valahogy vissza tudtuk erőszakolni az újat, de a Vivaronál derékig a műszerfalban, könyékig a szellőztetőben, csuklóig a szűrőházban turkálva se lehetett kiszedni legalább hogy megnézzem hogy áll. A fészek eleve alacsonyabb, mint a szűrő, vagyis a szűrőt oldalról be kell nyomni vagy 10 centit, hogy kétoldalról a merevítős oldala annyira behajoljon, hogy felül is kiférjen, így viszont nincs minél fogva megfogni, hogy kifelé lehessen húzni, ráadásul egy műanyagba húzott kábelköteget is pont előtte keresztben kellett behúzniuk, tehát ha meg is indulna, a vezeték miatt nem férne ki sehogy. Aztán még a régit ha kidobja is az ember, de miért kell szanaszét szaggatni, mire kijut, és akkor hogy gyűri be az ember az újat?
Komolyan mondom, hogy a tervezőket addig nem hagynám enni inni, míg 500 autóban ki nem cserélik.

[link] A negyedik képig volt kb. 1 perc, de az 5. kép nagyon nagyvonalúan csak egy nyíl, valójában a megadott 19 percből biztosan el kell .szni 18-at, hogy kiműtse az ember. Nekem 15 alatt nem sikerült, fel is adtam, nem akartam szétszaggatni, mert nincs új, csak rá akartam nézni egy év után hogy néz ki. Hát majd egy év múlva ránéz a szerelő ha akar, addig meg szíjjuk azon keresztül a levegőt....

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50560) nandow válasza Qru (#50556) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A mostani egyetlen szett felnim az gyári 16-os alu.
Szerintem most egyelőre az lesz, hogy veszek egy 16-os téli gumit, felrakatom erre a felnire. Aztán jövőre meglátom, hogy mi legyen. Esetleg nyárra 17-es alu vagy 16-os alu, vagy vegyek télire 16-os acélt.

(#50558) mtgabor007

Igazából nem is a 17-es mérethez ragaszkodnék, hanem hogy mindkét szett alu legyen. Lehet az én hülyeségem, de azt gondolom, ehhez az autóhoz csúnya lenne egy acél felni. :B

(#50561) Qru válasza nandow (#50560) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szvsz bármilyen autóhoz csúnya egy acélfelni de célszerűbb mint egy kényesebb alu az vitán felüli.

#nincsbennetarcsi

(#50562) LeNoob


LeNoob
csendes tag

Sziasztok :) nemrégen én is vettem egy 2005-s diesel civic-t
a gumis témához ma jelent meg a totalcar-on

az előző kocsimon ts850 volt és én is elégedett voltam vele .. viszont a civic-kel adtak riken téligumit és ez is egészen vállalhatónak tűnik az árához képest mindenképpen

[ Szerkesztve ]

(#50563) Napfénysüti válasza Qru (#50561) üzenetére

Kell rá egy normális dísztárcsa aztán csókolom. Nekem az új autón a nyári meg a téli szett is acélfelni. :DDD

Més que un club!

(#50564) BigBlackDog válasza nandow (#50560) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem egy normális dísztárcsával a lemezfelni sem néz ki vállalhatatlanul.

(#50565) tboldi válasza BigBlackDog (#50564) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem csak a "teszkós" dísztárcsákkal van bajom, amik többnek akarnak látszani, mint amik valójában és már messzíről ordít róluk, hogy milyen gagyik. :D
Egy gyárival, vagy a tiéden szereplővel semmi bajom. :)

A WagonR-ünkön is gyári van lemezfelnivel: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#50566) demars válasza BlacKSouL (#50559) üzenetére


demars
addikt

Tegnap azt is cseréltem, szénszűrős ment most bele. Valóban kb 20 mp volt a csere. :K
F astránál se bonyolult, annál a motortérben a vízvályút kell lekapni, az kb 4-5 perc.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50567) nandow válasza BigBlackDog (#50564) üzenetére


nandow
aktív tag

Ez tényleg elég jól néz ki így! :)
Megfontolom a dolgot, hogy már most télire vegyek egy 16-os lemezfelnit, és akkor nem kéne cserélgetni a gumikat.
Ha meg úgy gondolom, hogy nyárra szeretnék 17-es alut, akkor a mostani 16-os alut eladhatom...

(#50568) yodamester10 válasza nandow (#50560) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem mindkét szettem alu és 16-os.Ma felkerült a téli szett és maradtam a ts860-nál.Holnap ha bekentem gumiápolóval lövök egy képet.

(#50569) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! jazz 2006-hoz lehet kapni aktívszenes pollenszűrőt,s milyen árban lehet,
Egy-két néztem de nem írták oda(3000-12000 közt nézegettem) :R
Egyébként megéri ilyet venni?

[ Szerkesztve ]

(#50570) tboldi válasza xigris (#50569) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Kauffernél van:
- olcsóbb
- drágább

Az aktívszenes több mindent megköt, az egészségedre nézve jobb választás. Az, hogy megéri-e neked a felárat, azt döntsd el Te. :)

Én ilyen Mannt fogok venni (ha addig nem döntök úgy, hogy eladom).

(#50571) m3tr0


m3tr0
senior tag

Estét, gondoltam megmutatom hogyan sikerült a fóliázás.
Skyfol, műbizonylatos, nagyon szép,igényes munka szerintem. A kép nem a legjobb tudom. :B

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50572) tboldi válasza m3tr0 (#50571) üzenetére


tboldi
nagyúr

szerk.: HP Pro 15? :D

[ Szerkesztve ]

(#50573) m3tr0 válasza tboldi (#50572) üzenetére


m3tr0
senior tag

HP5 ;)
Ennél sötétebb már csak a furgonokon használt fólia van,de azt személy autóra nem rakják fel.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50574) tboldi válasza m3tr0 (#50573) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert nekem HP Pro 15 van, és így ránézésre kb. ugyanolyan. :D

(#50575) tboldi


tboldi
nagyúr

Amúgy ma voltam egy szélvédősnél, mert van egy kicsi kavicsnyom, amiben meg tud akadni a körmöm. Kérdeztem, hogy lehet-e vele kezdeni valamit, nehogy esetleg télen a fagyok miatt elkezdjen repedni, de azt mondta, hogy ez olyan picike, hogy ő csak rosszabbat tud csinálni és nyugodjak meg, nem lesz semmi baja.
Mellesleg megdicsért, hogy milyen szép az autó, látszik, hogy gondos gazdája vagyok. Jól esik az elismerés. :B Pedig most jó koszos, mert poros volt és hétfőn meg is ázott. :D

[ Szerkesztve ]

(#50576) m3tr0 válasza tboldi (#50574) üzenetére


m3tr0
senior tag

Hm, valóban.
Ha az auto melle allsz akkor belatsz a hatso ulesre?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50577) tboldi válasza m3tr0 (#50576) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megfelelő ellenfényben igen. :))

(#50578) sunny84 válasza m3tr0 (#50573) üzenetére


sunny84
senior tag

;)

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#50579) m3tr0 válasza sunny84 (#50578) üzenetére


m3tr0
senior tag

Az igen.:D
Szep sotet ez is.:)
De itt elol is van nem? :D Olyat nem mernek.

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#50580) sunny84 válasza m3tr0 (#50579) üzenetére


sunny84
senior tag

van itt minden ;] nickelsdorfban ismerik az autót a rendőrök nem piszkálnak .. pályán nem szól senki ... bécsben meg sok a hondás rendörbácsi

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#50581) xigris válasza tboldi (#50570) üzenetére


xigris
őstag

Köszi olyan jó árban találtam,hogy komplett olajcseréhez is bevásároltam. :R

(#50582) Qru válasza tboldi (#50570) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20%? Jó vastagon fog a cerka ott, itt Pesten 10%-ért is vállalják.

Amúgy a helyedben a Jazz-t adnám el mert azért kapsz legalább egy szabad szemmel is látható összeget míg a Vagyonőr-ért kb semmit nem kapsz.

#nincsbennetarcsi

(#50583) tboldi válasza Qru (#50582) üzenetére


tboldi
nagyúr

Volt, aki 15-ért is vállalta volna, de az csak most kezdte a szakmát. Inkább biztosra akartam menni, és egy olyat választottam, aki már tizenvalahány éve közlekedési balesetekkel foglalkozik.

Egyébként igen, nagy valószínűséggel a Honda fog menni, ha autót veszek. A WagonR kb. 800k-et ér, a Jazz legalább a dupláját. Én meg szeretnék egy MacBook Prót is, ha belefér. :DDD

(#50584) BigBlackDog válasza tboldi (#50583) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na, még egy Hondás, akiből Scrossos lesz? :D

(#50585) tboldi válasza BigBlackDog (#50584) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem biztos, lehet, hogy marad az eredeti terv. :)

Tetszene egy új Civic is, csak sajnos az 1.5-ös motorral már nem férne bele a keretbe. A Suzuki ár/érték arányban verhetetlen. És az a 1.4-es turbó* is elég jól megy. :K

*Fun fact: A Suzuki valószínűleg a megbízhatóságot tartotta szem előtt a motor megtervezésekor, ugyanis nincs benne EGR, és a turbó is csak 1,1 baron tölt. Ez azt is jelenti, hogy van benne potenciál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50586) Qru válasza tboldi (#50583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól elszálltak az árak ott nyugaton. :( Bár valószínűleg a nem létező konkurencia miatt is magasak az árak, itt a nagy faluban rengeteg iroda foglalkozik ezzel (is).

1,1 bar az olyan közepes érték, azt fel lehet pöckölni 1,4-1,5-re simán.

#nincsbennetarcsi

(#50587) tboldi válasza Qru (#50586) üzenetére


tboldi
nagyúr

Külföldön már van egy-két tuningcég, 165-170 lovat/300 nyúlmókust ki lehet belőle sajtolni. Állítólag az 1.6 dízel váltóját rakták ehhez a motorhoz is, az meg 320 nm-ig jó.

(#50588) gerner1 válasza tboldi (#50583) üzenetére


gerner1
veterán

Szubjektív, de ezek a rövidtávon (is!) legnagyobb értékvesztéssel járó dolgok. Persze, ha az ember úgy áll anyagilag, és vastagon hoz a konyhára a munkája is (főleg hoszútávon), akkor hajrá. Én sem állok éppen "rosszúl", de inkább befektetném azt az összeget. De mindenképpen spórolnék, mert sosem tudni mi is lesz pontosan x év múlva (?)...

Az 1,1 Bar szerintem magas érték. Főleg benzines motornál. Biztosan alacsonyra van véve a kompresszió, hogy ezzel a töltőnyomással ne "csörrenjen be" az égés. Az ilyen motorokra jellemző, hogy rengeteg kokszot termelnek, ami nem éppen a hosszú motor-életciklus segítője. A Suzuki erőforrásokat én is úgy ismerem, hogy azok megbízható, átgondolt konstrukciók. Ezért remélem, hogy ezek a feltöltős új block -jaik is olyan tartósak lesznek, mint az atmoszférikus motorjaik, de erre érdemi véleményt mondani, majd csak akkor lehet, amikor már ezek is futottak legalább ~150e km -t.

[ Szerkesztve ]

(#50589) tboldi válasza gerner1 (#50588) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most el kell menjek, de majd később kifejtem, hogy mit miért, valószínűleg az off topikban. :)

(#50590) tboldi válasza gerner1 (#50588) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#50591) demars válasza tboldi (#50585) üzenetére


demars
addikt

Én szeretem a kis sedanom, de következő kocsi egy CR-V lesz. Kezdek "öregedni" (meg szüleim is picit :DDD ).
Mindenki mást fog tanácsolni neked, az én tanácsom: azt vegyél ami örömöt okoz és tetszik! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50592) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Ismerkedem az 1 hónapja vett 7. gen Accorddal. Nagyon jó vezetni az autót. :)

Olyan kérdésem lenne, hogy mekkora ennek a típusnak a tankja?
A kézikönyv szerint 65 liter, illetve 62, ha van gumijavító készlet. Nekem van egy pótkerék, meg emelő, akkor gondolom az enyém 65 literes.

Viszont hétfőn jöttünk vissza Orfűről, kigyulladt az üzemanyagjelző, ami a kézikönyv szerint azt jelenti, hogy kevesebb mint 10 liter üzemanyag van már csak. Ezután mentünk még 50 km-t, az üzemanyagszint jelző mutató kb már a nullán volt, a fedélzeti is azt írta, hogy ~20 km-t tudok még menni. Ennek ellenére "csak" 55,6 litert tudtam beletankolni. Vagyis ha 65 literes a tank, maradt még benne kb 10 liter, ami még legalább 100 km-re elég.

Ezek szerint picit csal a mutató és a fedélzeti kiírása?

(#50593) tboldi válasza demars (#50591) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

A Civic jobban tetszik, de igazából egy CR-V-t is elfogadnék, csak abból egy alapot tudnék venni a fullos S-Cross árából, plusz turbóbenzint szeretnék. :))

Ma egyébként láttam egy piros 1.5-öst. Szép. :)

[ Szerkesztve ]

(#50594) tboy93 válasza tboldi (#50593) üzenetére


tboy93
nagyúr

A Civic nekem is kéne, bár most hogy jön a gyerek, lehet praktikusabb lenne a CR-V :D

(#50595) mahutz


mahutz
újonc

Sziasztok!
Honda CR-V hez ( 2009 -es ) keresek olyan hátsó ajtót, vagy csak inkább az ajtó azon része érdekelne, amibe be van építve napfény roló.
Tudtok ebben segíteni?
Köszönöm.

(#50596) tboy93 válasza mahutz (#50595) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Itt szinte mindig van minden: Csepeli bontó

Olcsó nem lesz, arra készülj fel azért lelkileg.

(#50597) yodamester10 válasza nandow (#50592) üzenetére


yodamester10
őstag

Nekem 65 literes/dízel/ Ha még nem döntöttél itt van pár kép nyári és téli szettről,16-os mindegyik.


(#50598) tboldi válasza tboldi (#50593) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ki kell javítsam magam. Annyiba kerül az alap CR-V, mint az 1.5T Sport Plus Civic, ami kb. 1-1,5 milkával több, mint a fullos S-Cross.
Ez így nem jó. :DD

(#50594) tboy93: Gratula előre is! :)

(#50599) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ide is bedobom, hátha valaki nem olvassa az autós topikot. Szombat délután egy győri talira esetleg jönne valaki? :)

(#50600) honda23 válasza nandow (#50592) üzenetére


honda23
aktív tag

65l. Ha kigyullad, még van 12 liter a tankban. 53 liternél gyullad ki nekem.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.