Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) flegga92 válasza 8 (#50117) üzenetére


flegga92
senior tag

Persze ezt tudom, előtte kb 20 km körül megyek addig 3000-nél jobban nincs húzatva, van OBD-s cuccom is ennyi idő alatt be szokott melegedni.

(#50152) demars


demars
addikt

Most megyek a kuplung szettér. :C
Délután neki is esünk (mondjuk ma du én pont nem leszek ott), holnapra készen lesz.
Ha már levesszük a váltót átnézünk mindent, amit kell cserélünk (szimmering, ilyesmi).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50153) martillo


martillo
tag

8gen Civic Sedan-on hasznal vki tetosint/tetoboxot?
Ha igen milyet? Vagy mire figyeljek ha venni szeretnek? Vagy ez a tetosin vmi "unisex" dolog? :)

Pl ami most van a LIDL-ben az is jo nekem?

[ Szerkesztve ]

(#50154) Qru válasza martillo (#50153) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez csak keresztvas, tetőkorlát nélkül ezt nem tudod feltenni.

#nincsbennetarcsi

(#50155) maximuss

Sziasztok!

Olajat kell vennem a gépbe, MOTUL 8100 ECO-NERGY 0W30-at tennék bele. Korábban TypeV lacitól vettem, de az arukereson szinte hihetetlen árat találtam az alza shopban. Szerintetek megvehető innen az olaj? Csak nem adnak vmi hamisítványt....

(#50156) zolynet válasza maximuss (#50155) üzenetére


zolynet
addikt

Kell az a 0w30?
Nem jó ez a kombináció:
5l MOTUL 8100 ECO-nergy 5W-30 + FILTRON olajszűrő + Gyári Honda alátét a leeresztő csavarhoz ; 16.700 Ft -> TypeVLaci ár
Én ilyet veszek hamarosan. (Accord TypeS-be teszem)

Life is too short to stay stock!

(#50157) martillo válasza Qru (#50154) üzenetére


martillo
tag

Amindenit, meg jo hogy kerdeztem...
Ez igy azert nem 10 filler a vegere... Ennek tukreben meg gondolkodom.

Koszi! :R

(#50158) maximuss válasza zolynet (#50156) üzenetére

Az autó garanciális, így a kötelező szervízre csak az olajat viszem, télire kell a 0W, nagyon sok a rövid hidegindítós utam.

A kérdés nem is erre irányult, hanem az áruház megbízhatóságára...

[ Szerkesztve ]

(#50159) zolynet válasza maximuss (#50158) üzenetére


zolynet
addikt

Boltról szerintem a többiek sem tudnak nyilatkozni. Próba szerencse, nagyot nem bukhatsz ... én megpróbálnám tőlük rendelni ha ott a legjobb az ár.

Life is too short to stay stock!

(#50160) tboy93 válasza maximuss (#50158) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hallani hallottam mar rola :P Probald ki. Ha bontatlan folias olajat kuldenek, akkor nagy baj nem lehet.

(#50161) Qru válasza maximuss (#50155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most indult bolt, nyitási akció van. De látod már csak 5 db van belőle. Szerintem csapj le rá gyorsan. :K

#nincsbennetarcsi

(#50162) maximuss válasza Qru (#50161) üzenetére

Csehországban 94 óta létezik az Alza, magyar weblap kb. 1éve működik, az üzletük pedig nemrég nyílt meg Bp.en. Főleg műszaki cikkekben utaz(t)nak, ez a olajtéma újdonság nekem...

Köszönöm a véleményeket :)

(#50163) Qru válasza maximuss (#50162) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kár, hogy pont most vagyok túl az olajcserén különben én is lecsapnék erre az olajra. :K

#nincsbennetarcsi

(#50164) maximuss válasza Qru (#50163) üzenetére

Most 1 éves az 1.8-as Civicem. 3000km-ig a gyári olajjal jártam, 7.5-7.7l alá sehogy sem tudtam levinni fogyasztást. Aztán erre cseréltettem le az olajat, azonnal volt kb. 0.5 l fogyi csökkenés, illetve később ahogy bejáratódott a motor, szépen lement a fogyim 6.3-6.7 közé.

Hogy most ebből mennyi köszönhető az olajnak és mennyi a bejáratódásnak, azt a jóég tudja... :)

[ Szerkesztve ]

(#50165) Qru válasza maximuss (#50164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem kb 0,3 l/100 km-t hozott, hogy 5W40 helyett 5W30-ra álltam át. :K

#nincsbennetarcsi

(#50166) szabonagyur válasza Qru (#49758) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyszerűen sehol sem találok ET55-el felnit :(

Márkakereskedésből meg 40k darabja, jó vicc.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50167) BigBlackDog válasza szabonagyur (#50166) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Használt nem játszik?

(#50168) szabonagyur válasza BigBlackDog (#50167) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak hibatlan erdekel. A mostani is felujitasra szorulna mar.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50169) Qru válasza szabonagyur (#50168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes FB-os csoportokban is körbenézni. Onnan vettem nem rég 2 szett ET55-ös gyári alufelnit én is. :K

#nincsbennetarcsi

(#50170) Jaffa75 válasza szabonagyur (#50166) üzenetére


Jaffa75
őstag

tuti van eladó, ez az UFO mérete... mehet rá 50-es is, simán felteszed rá (csak a nagyobb ET számú nemfére fel, mert beleér a féknyeregbe általában) FB csoportban akad, nézz rá!

[ Szerkesztve ]

(#50171) szabonagyur válasza Jaffa75 (#50170) üzenetére


szabonagyur
félisten

14” az UFO-ra?

Szerintem tuti nem.

Az a szivas, hogy 90%-ban Jazz a jarmu, kiveve ahol nem. Itt is ha jo lenne a Jazz ra lenne lemezfelni vagy alufelni is, de igy elegge nehez.

De lehet rakerdek hogy tudnak e valahol a varosban felnit hozatni tesztre es ha jo megveszem.

Na most higy van? Osszezavartatok. Jazz Et 45 de azt irtak paran az nem jo ra mert ez ET55??

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50172) demars válasza demars (#50152) üzenetére


demars
addikt

Tegnap délután be is fejeztük, fent az új Exedy szett.
Meglepett, hogy a régi is az volt, gyakorlatilag ugyan olyan került fel. Vagy cserélték már vagy ezzel szerelték?! (272.000 km van a kocsiban)
Mást nem kellett cserélni, minden jó volt. Azt hittem egyszerűbb meló, sokat kellett bontani. A komplett "bölcsőt" levettük meg a bal első kerék agyat. Így tudtuk a váltót levenni.
Érzésre jobb lett sokkal, vajpuha lett a kuplung, élvezet benyomni ( :DDD ). Látszólag nem volt baj a régivel, nem is csúszott. A szerkezet gyengült meg valószínűleg szóval érdemes volt cserélni. Az erős ropogás megszűnt ami a kuplung pedál lenyomásakor érezhető volt. A nyikorgás, nyüsszögés még megvan, az a pedál miatt van, majd azt is megnézzük.
Néhány kép:
[bölcső]
[váltó]
[régi szett]
[új szett]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50173) Qru válasza szabonagyur (#50171) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikori Jazz? Mk1 vagy mk2?

#nincsbennetarcsi

(#50174) BigBlackDog válasza Qru (#50173) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem City lesz. :)

(#50175) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

UFO Civicen valaki használt Bosch Aerotwin ablaktörlő lapátot?

(#50176) demars válasza BigBlackDog (#50175) üzenetére


demars
addikt

Nem UFO-n igen. A kettőből az egyik bosch at.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50177) Qru válasza BigBlackDog (#50174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

City mk1, tényleg beugrott most hogy írtad. :D

mod:

szabonagyur:

Ezek a hivatalos gyári méretek mk1 City-re:

- 175/65 R14 5.5Jx14 ET55 4x100 M12x1,5 56,1

- 185/55R15 6Jx15 ET51 4x100 M12x1,5 56,1

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50178) Jaffa75 válasza szabonagyur (#50171) üzenetére


Jaffa75
őstag

bocsánat, én tévedtem... :B

Ha ET 45 az előírt, akkor az ET40, meg a kisebbek jók rá, az ET50 viszont már nem.

(#50179) BigBlackDog válasza Qru (#50177) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem inkább 4. generáció, de nem kötögetek, mert mindjárt mehetek a sarokba. :DDD

(#50180) szabonagyur válasza Qru (#50177) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lenne a csepeli honda bontóban egy ilyen, ez akkor jó lehet?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50181) Qru válasza BigBlackDog (#50179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon ez volt az első de jah amúgy jogos. El is takarodtam a sarokba. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50182) Fkris válasza demars (#50172) üzenetére


Fkris
őstag

Mit cseréltél végül?
Mennyire jött ki mindennel?

Lassan szerintem nekem is itt az idő, 271 ezernél meg (valszeg) a gyári van benne....

Köszi!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50183) tboldi válasza Fkris (#50182) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem válaszolni akarok, csak ennek kapcsán hangosan gondolkodom.

Ha általánosan 200-250k km-t lazán kibír a gyári kuplung a Hondákban, akkor talán még egy darabig nem kell ezzel foglalkozzak. :))
122600 (± 50) vélhetően valós km van a Jazz-ben, még nem érzem, hogy bármi baja lenne, nem is fog fent. Ja, és érdekes módon a pedál nyiszorgását sem hallottam már egy jó ideje. :D

[ Szerkesztve ]

(#50184) Fkris válasza tboldi (#50183) üzenetére


Fkris
őstag

Nekem azért fent fog, de hármasban is indul csúszás nélkül. Szóval jó cuccokat raktak bele a gyárban!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50185) PartyNewl


PartyNewl
tag

Kormánycsere után SRS lámpa folyamatosan világít, mi lehet a probléma hogyan tudom törölni?

(#50186) Winner_hun válasza PartyNewl (#50185) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha 6gen, akkor így:

A kormány alatti műanyag részt le kell bontani (ahol egy biztosítékos ajtó is van), ott egy sárga csatlakozót kell keresni, azt kell rövidre zárni az alábbi módon:

- rövidre kell zárni a csatlakozót
- gyújtás ráad
- srs lámpa 6mp-ig világít
-a lámpa kialvása után 4mp-en belül ki kell venni a rövidzárat
-a lámpa megint világít
-a lámpa bekapcsolása után 4mp-en belül vissza kell tenni a rövidzárat az srs törlő csatiba
-a lámpa kialszik
-a lámpa kialvása után 4mp-en belül ki kell venni a rövidzárat
-az srs lámpa 2X felvillan, a hibakódok törlődtek
-gyújtás kikapcs
-10mp-et várni kell, majd vissza rá lehet adni a gyújtást és ha már nincs hiba akkor normálisan kialszik pár mp után az srs lámpa.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50187) demars válasza Fkris (#50182) üzenetére


demars
addikt

Csak kuplung szettet cseréltünk. (Szerkezet, tárcsa kinyomó csapágy) Illetve megzsíroztunk mindent amit kell és érdemes. (Kinyomó villánál, munkahenger csatlakozásnál)
53k volt a szett, mi csináltuk ezért munkadíj nem volt. :)
Egy fiatal pályakezdő srác szokott segíteni öcsémnek, majd neki adok egy kis zsét. Kb 2 órát segített az összerakásnál. A többinél én voltam ott.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50188) Fkris válasza demars (#50187) üzenetére


Fkris
őstag

Köszönöm! :)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50189) demars válasza tboldi (#50183) üzenetére


demars
addikt

Ha a szerkezet bírja is azért a tárcsa kopás erősen használat függő. Ha pl sokat futózol, tolatgatsz vele akkor jobban kopik.
Normál használatnál is befolyásolja a kopást, hogy ki hogy vezet. (Szerintem) :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50190) tboldi válasza demars (#50189) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyilván számítanak ezek is, nem véletlenül tettem oda, hogy általánosan. :K

BTW Jazz lemosva, már csak az ablakokat kell megpucolni. :))

[ Szerkesztve ]

(#50191) Fkris válasza tboldi (#50190) üzenetére


Fkris
őstag

Jövő hét elejére nagy vihart mond, szerencse, hogy lemostad!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#50192) tboldi válasza Fkris (#50191) üzenetére


tboldi
nagyúr

Errefelé nem. ;)

(#50193) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. 6g3d csomagtartóm beázik. Tud valaki ezzel mit kezdeni Ócsa környékén? Cseréltek nekem egy lámpa tömítést, most sanszos hogy az sikerült rosszul vagy valahol máshol jön be a víz. Le kéne szedni a műanyagot és locsolni de ennek én nem kezdenèk neki...

(#50194) demars válasza tboldi (#50190) üzenetére


demars
addikt

Holnap én is lemosom kicsit. Már nagyon ótvarul néz ki szegény. Belül is ráfér egy porszívózás és törölgetés.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50195) maximuss

Megérkezett a Motul Eco-nergy 0W30 az Alza.hu-tól, bontaltan gyári csomagolás, talán csak annyi, hogy 2015. novemberi gyártás, de ahogy utánanéztem, a full szintetikus olajok bontatlanul 3-5 évig jók, tehát a 2 év talán még nem vészes.....

(#50196) tboy93 válasza maximuss (#50195) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha bontatlan akkor elvileg nem lehet baja.

(#50197) tboldi válasza maximuss (#50195) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha tényleg bontatlan, akkor nem gond.

De szerintem én maradok majd a jól bevált győri Olajcentrumnál. :)

(#50198) demars válasza tboldi (#50197) üzenetére


demars
addikt

Az is jó, illetve ahonnan mi rendelünk: olajsziget.
Többen szoktunk rendelni és így nincs posta költség.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50199) tboldi válasza demars (#50198) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én személyesen szoktam átvenni. :B Sőt, legutóbb a fékfolyadékot hirtelen ötletből vettem, nem is rendeltem meg, csak a szerviz előtt gyorsan beugrottam érte a bótba. :)

(#50200) Carvus válasza yodamester10 (#49585) üzenetére


Carvus
senior tag

Ezen felbuzdulva:

Qrva fasza és tényleg teljesen pontos! Köszi az ajánlást yodamester! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.