Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) tboldi válasza TaylorPro (#51800) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én már vettem és be is pingáltam vele egy csomó kavicsnyomot. A legutóbbi mosásnál észrevettem 2 újabbat, de majd csak akkor festegetek, amikor már viszonylag meleg lesz az idő.

Egyébként BBD-hez hasonlóan én is csak a basecoat-ot használtam. Először kipróbáltam a clearcoattal, de szerintem kevésbé feltűnő a javítás nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#51802) TaylorPro válasza tboldi (#51801) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én is majd akkor akarok kozmetikázni ha már jó idő lesz.

Más: jazz 2006 váltógomb. Ezt találtam ami új: [link]

Ez az egyel újabb Fit Sportban van ahogy keresgéltem ez jött le. Ott kék a műszerfal világítás dizájn, a váltógombon is kékek a számok. Szerintetek milyen ez a váltógomb? Szerintem illene a Jazz 2006-ba is. Kompatibilis, ugyan az a menetes gomb kell az első és a második Jazz váltókra. Tehát tuti jó rá amit linkeltem. Árban lehet beáldozom. Találtam egy helyet ahol gyári cuccok vannak, és kb 20 ropi egy Jazz golflabda váltógomb. Vicc. :) Itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#51803) TaylorPro válasza TaylorPro (#51802) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ez is gyári váltógomb Jazz-Fit: [link]

Pixel 8 Hazel

(#51804) tboldi válasza TaylorPro (#51802) üzenetére


tboldi
nagyúr

Összeszedtem néhány saját képet: 01, 02, 03, 04.

[ Szerkesztve ]

(#51805) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Én is rendeltem gyári hibajavító festéket, de a javított folt minden esetben sokkal sötétebb lett, mint a gyári szín. Egy idő után abba is hagytam a javítgatást.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#51806) tboldi válasza hülyegyerek (#51805) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy ki van fakulva a fényezés. :F
Nálam pontosan olyan színű a javítás, mint az autó.

(#51807) TaylorPro válasza tboldi (#51804) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi! Rendelek én is szerintem.

Pixel 8 Hazel

(#51808) Kobe válasza TaylorPro (#51800) üzenetére


Kobe
veterán

Azt hagyjatok ki a tortenetbol, hogy a kocsi szine es lakkozasa az evek multan valtozik, fakul, mattul, ugyanugy ahpgy a nap kiszivja a muszerfalat, ugy a festest is csak levesbe latvanyosan.

Jo a gyari festek, csak eppenseggel a decire kevert boltit ugy keszitik, hogy szinmerovel bemerik az arnyalatot &egy kisebb darabrol (pl tankfedorol) es ahhoz keverik hozza.

A gyari meg siman elterhet 1-2 arnyalstnyit mire felpingalod

Ilyen szempontbol, javitoleszletek teren a carcolor a legjobb, naluk nem csak a festelet kapod es gyufaszallal felkaparod, vagy vakolokanallal, hanem adnak mindent, csiszolot, rongyokat, mindent a javotashoz. 11K korul van egy profi csomag es az kb 1 elemre (vagy 15000 kavicsfelverodesre :D) eleg

[ Szerkesztve ]

(#51809) hülyegyerek válasza tboldi (#51806) üzenetére


hülyegyerek
addikt

11 éves a verda, szóval esélyes, hogy már fakult annyit, főleg a csillaggarázs miatt. Amúgy a fényező is kb. harmadszorra találta el nagyjából az árnyalatot, mikor a szárnyat fújta, szóval ez a szín nem szerencsés ilyen szempontból.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#51810) tboldi válasza hülyegyerek (#51809) üzenetére


tboldi
nagyúr

A másik topikban olvastam, hogy nyáron el akarod adni, de egy polírozással valószínűleg tudnál rajta javítani. :)

(#51811) TaylorPro válasza Kobe (#51808) üzenetére


TaylorPro
addikt

Jöhetne erről egy link hogy hol és hogyan szerezhető be.

Más: Itt vannak gyári cuccok, találtam is váltógombot Jazz-re még tűréshatáron belül, ingyen szállítással:

[link]

Bontóban 5000Ft egy váltógomb. Ez kb 11000Ft. Erős a késztetés hogy vegyek. A kormány már húzós. 56 ropi.

Pixel 8 Hazel

(#51812) hülyegyerek válasza tboldi (#51810) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Így van, a nyáron lecserélem. Gondolkozok rajta, hogy költsek e a parkolási sérülések kijavítására, meg polírozásra, de szerintem a lustaság fog győzni. Én személy szerint az őszinte autókat szeretem, amik nincsenek kiglancolva az eladásra és látszanak rajtuk az esetleges hibák, meg hogy nem most jönnek a fényezőtől egy totálkár javítása után.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#51813) Kobe válasza TaylorPro (#51811) üzenetére


Kobe
veterán

(#51814) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sajnos búcsúzok a topiktól, elment a háztól a Civic. Bő másfél év alatt eléggé megszerettem, kicsit még mindig sírok utána. Nem mondom, hogy soha többet Honda (sőt!), de úgy érzem, hogy mostanában kicsit elszálltak a szép Accordok, CRV-k használtpiaci árai (legalábbis a 1.5-3M Hufos ársávban), így -nekem- kiestek a látóteremből. 9gen Civicet nem éreztem volna igazán előrelépésnek, talán majd egyszer egy 10gen esetleg összejön...

Az UFOról sokat nem tudok írni. A típussal kapcsolatos tapasztalataimat már párszor megosztottam, hiba meg a nálam töltött idő alatt nem jött elő. Voltak idegesítő apróságok (pl. pocsék hangszigetelés/hangos motor, a nyikorgó kuplungpedál, amíg meg nem zsíroztam), de alapvetően egy megbízható gépezetként tekintettem rá, akire számíthattam mindig. Szóval kicsit ilyen "se veled, se nélküled" érzésem van. :)

Majd egy errefelé tévedő modit kérnék szépen, hogy vegyen ki az összefoglalóból! Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#51815) Qru válasza BigBlackDog (#51814) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kiveszlek. Szépen fogyatkozunk... :(

#nincsbennetarcsi

(#51816) BlacKSouL válasza Qru (#51815) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kiderül ki a keménymag ;]

Nekem is gyári hibajavítóm van, gyári festésre, tökéletes színhűség. Maximum a felület kráterességéből látni a javítást. Igaz, full garázsos, keveset mosom, sokat ápolózom, és bézs, vagyis aranymetál. Amúgy meg a téli mocsokkal színazonos :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51817) pitama válasza BigBlackDog (#51814) üzenetére


pitama
tag

Én meg ma lettem Honda tulajdonos :). Akkor melegváltás.

(#51818) BigBlackDog válasza pitama (#51817) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Grat hozzá! Jól sejtem, hogy 7gen Accord? Jöhetnek majd a képek! :K

[ Szerkesztve ]

(#51819) szabonagyur válasza BigBlackDog (#51818) üzenetére


szabonagyur
félisten

Már nepper lettél, hogy most Zafira eladó? :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#51820) BigBlackDog válasza szabonagyur (#51819) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, csak meghozta a Volvo a hatását a szülőknél is. :D

(#51821) Kobe


Kobe
veterán

7gen honda accordban elegge kifényesedett a könyöklőm, illetve a vezetőoldalon az ajtón levő kartámasz része a belső ajtóborításnak.

Tippek, hogy honnan lehetne jó minőségű könyöklőt,kartámaszt beszerezni (újonnan mondjuk, bontottal ami szintén fényes, nem vagyok előrébb) ?

+amit keresek az belső ajtóborítás, illetve annak a műanyag elemei, pl a nyitófogantyú, amin ez a szénszálas hatású ezüst mintézat van, nem tudom ezt lehet e külön beszerzeni vagy csak egyben a telejs borítással...

Csepeli bontóban kárpitos egységek nincsenek, már próbáltam

(#51822) tboldi válasza Kobe (#51821) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kárpitos? Szerintem újra tudja húzni a dolgokat.
A műanyag elemekre esetleg tehetsz valami gyárinak kinéző fóliát.

(#51823) Qru válasza Kobe (#51821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kárpitos behúzzak neked akár bőrrel is a könyöklőt. Az ajtóra még én is fóliát tennék.

#nincsbennetarcsi

(#51824) tboldi válasza tboldi (#51822) üzenetére


tboldi
nagyúr

Névnapi ajándék. :))

[kép1], [kép2]

(#51825) Qru válasza tboldi (#51824) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép kis pakk. :C

#nincsbennetarcsi

(#51826) Kobe válasza Qru (#51823) üzenetére


Kobe
veterán

Karpitos meg oke, de a muanyag foliazasat eleg "digo" modszernek tartom, azt meghagynam a 3as golfos boyracereknek :)
Azon kivul hogy ugyanolyat sztem kapni sem lehet...

Nem hiszem hogy egy darab muanyagot vagy a fogantyut ne lwhetne sehonnan szerezni emberi aron

(#51827) tboldi válasza Qru (#51825) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szombaton be is pattintom őket, ha az oktatóm rábólint.
És ne tévesszen meg senkit az olajszűrő dobozára írt 4000 Ft, a webshopban olcsóbb. :D

(#51826) -=Libria=-: Ha VTN-nel csináltatod, meg sem lehet mondani, hogy az nem gyári. ;)

[ Szerkesztve ]

(#51828) Qru válasza BlacKSouL (#51816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem is a gyári van, azzal nincs színhelyesség probléma (igaz nincs is kifakulva a fényezésem), annyi, hogy ugye nem tudom olyan szépen felvinni mint a fényezőrobot. :D

-=Libria=- : Nem tudom, hogy az egyben van-e az Acc-ban de ha igen akkor jóval olcsóbb lesz rá a fólia. egy sötétebb szolid fóliától nem lesz boyraceres.

#nincsbennetarcsi

(#51829) pitama válasza BigBlackDog (#51818) üzenetére


pitama
tag

Igen 7gen :). A parkolóban nem fotózom,de ha elmegyek egy szép helyre valamikor, akkor lövök pár képet.

Más: Takarításra valami tippetek? Személy szerint csináltatnék valahol egy külső belső tisztítást, de a kétkezi munkának se vagyok ellenére :)

(#51830) tboldi válasza pitama (#51829) üzenetére


tboldi
nagyúr

Autóápolós topik összefoglalóját olvasgasd. ;)

Amúgy grat!

(#51831) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Van valakinek 1.3 Hybrid Civic (113hp, Salon, 2008)? Kellene valami nagyobb családi kocsi, és maradnék a Honda mellett, mert megkedveltem.

(#51832) pitama válasza tboldi (#51830) üzenetére


pitama
tag

Köszi, ilyenkor jövök rá, mennyi fórumot nem találtam még meg :)

(#51833) Qru válasza vbbb (#51831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt verda (anno én is gondolkodtam rajta), egy picit átdolgozott/programozott Jazz motor van benne meg egy 20 cellából álló akksi pakk, ami miatt nem dönthető a hátsó ülés támlája így cuccolós autónak nem annyira ideális.

#nincsbennetarcsi

(#51834) BlacKSouL válasza Qru (#51833) üzenetére


BlacKSouL
addikt

És az átlagfogyasztására én is kíváncsi lennék. A logika ugye azt mondaná, hogy ha én eljárok az egynyóccal 6 körüliből, akkor ennek legalább olyan 4 körül kéne ennie tartósan.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51835) vbbb válasza Qru (#51833) üzenetére


vbbb
őstag

Egy Accord talan jobb valasztas lenne? Az igazat megvalva en tobbnyire varoson belul kozlekedem, a 2 literes nem nagyon lenne kihasznalva. Nyaranta jarunk haza kocsival es most bovul a kis csalad, kellene a tobb hely. Gondolkodtam, hogy megtartom a regi Civic-em varosi kozlekedesre, de tul nagy luxus lenne a ket kocsi. Nem konnyu.

(#51836) tboy93 válasza vbbb (#51835) üzenetére


tboy93
nagyúr

Városon belül inkább a hybrid, az accord 10 lityót be fog ott kérni :U

(#51837) Qru válasza vbbb (#51835) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy Hybrid tulajt ismertem neki városban (BP) olyan 7,5 körül evett de a tesztekben is 7-8 literes fogyit írnak (pl: [link]). Hiába a hibridség mivel nem tud elektromosan indulni és az akksik miatt elég nagy az önsúlya így irreális elvárás 4-5 literes fogyasztást várni tőle.
Na most egy Jazz elvan városban 5,5-6-ból vígan, így sztem 0 azaz nulla létjogosultsága van. Plusz ugye a Jazz jobban pakolható, variálható az ülés stb-stb.

#nincsbennetarcsi

(#51838) tboy93 válasza Qru (#51837) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is inkabb priust nézegetnék, ha mar hybrid... Mondjuk BP dugoban jazz se 5-ot fog enni :D

[ Szerkesztve ]

(#51839) gerner1 válasza BlacKSouL (#51834) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem a mostani CRV előtt, volt FN2 -es 1.8 (2009), és az az FD hybrid is (2011-es). Jazzből van egy 2007 -es 1.4 CVT -énk.

Számomra picit különös az a 6L -es fogyi az 1.8 -cal. Én annyit csak akkor tudtam realizálni, ha szigorúan országút, és max 90-100 -as tempó. Városban (itt BP -en) inkább 7,7-8,5 között, de inkább 8L körül, és ezekben semmi "jaszkari" nem volt, csak a forgalom ritmusához igazodás.

A hybrid ilyen szempontból sokkal jobb volt városban. 6L körül volt stabilan az éves átlagom. Nagyon jó benne a stop-start rendszer (is), és érzésre pont úgy megy mint az ezzel azonos sedan 1.6 -os verziója. A max forgatónyomaték pedig alapjárattól rendelkezésre áll. Országúton is tartható a 6L simán, és ezért az eredményért itt sem kell "tojás lábbal" küzdeni. Ugyanakkor, aki szeret rendszeresen 110, vagy az fölött haladni (tehát ezzel a habitusall sokat is kell előznie) annak többet fog enni. Nem "szereti" a pályát sem, mert 110 felett ennek is láthatóan megemelkedik a fogyasztása. Nálam 130-ra állva 6,8-7,3 között kért, de érdemes inkább a 7 körüli értékekkel kalkulálni. Szóval, pályán, ha 130 -nál rendszeresen oda-oda lép neki az ember, hogy ne ragadjon be a külső sávbsn előtte haladó lassabb mögé, akkor valóban összejön a 8L is.
Szóval érezhető, hogy nem erre találták ki .

A Jazz nálunk van 1éves kora óta. 16e Km -rel vettük, és most van benne ~118e. Városban az éves átlag 6,7L. Ennél sajnos, egyrészt nincsen stop-start (csak a legújabb generációban, és a hybridekben), másrészt városban használva (átlag napi ~40km) többnyire be sem tud melegedni, nyáron pedig klíma (mert nem díszenek van). Országúton 90-100 -zal (2 felnőtt + némi csomag) 5,8 - 6,4 között, de inkább 6L, amit többnyire szintén a dimbes-dombos dunántúlon realizálunk, tehát nem -javarészt- sík terepen. Pályát ez sem szereti (bár tudja). 110 -től, láthatóan változik a fogyasztás felfelé.

Értelemszerűen alacsonyabb városi értékek is reálisak lehetnek, egy lényegesen kisebb városban, vagy olyan településen, ahol többnyire nem ~2-3nanomásodpercenként áll az ember a dugóban (mert az -ott- nincs). Országúton pedig fontos megemlítendő körülménynek tartom, hogy az sík terepen történik, vagy például hegyvidéken, mert nagyon eltérő eredmények jönnek ki mindkét körülménnyel akkor is, ha a vezetési szokás egyébként mindenben azonos. A pályával kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy ezek a HONDA -k az észak-amerikai sebességlimitekhez vannak igazítva, mert azt a 70-75Mph -det tartva jó a fogyasztás, felette viszont nem (ezt tapasztalom a mostani CRV -vel is (2015), pedig ez diesel).

[ Szerkesztve ]

(#51840) BlacKSouL válasza gerner1 (#51839) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Japánban is 110 az autópálya korlát. :) Nem véletlen az egyikben sem, hogy addig jól fogyasztanak, viszonylag csendesek, afölött meg minden hatávnyozottan rosszabb.

A szigorúan országút 90-100 esetében 4,6 volt a mutatott átlag, ez nagyjából sík terep, 2 ember és csomagok. Rátéve az átlagos csalást, legyen 5,1
Azt gyanítom, hogy a 3-5 ajtósok 2005-2008 között, illetve a 4 ajtósok 2008-ig más vezérlést kaphattak, mert annakidején a céges '06-os 4 ajtós, és az ugyanilyen korú 5 ajtós is bőven 7 liter körüli átlagokat hoztak, vezetőtől függetlenül, vagyis minimum 1 literrel többet. Az meg köztudott, hogy 2008-ban pár dolgot megváltoztattak a rendszerben, csak külsőre nem, ezért nem hívták hivatalos ráncfelvarrásnak. Viszont a céges 4 ajtós 2006-os egész máshogy ment, mint a 2008-as. Előbbiben pl. VSA sem volt széria, még az ES-ben sem, utóbbiban már igen. Előbbiben a kuplung olyan 80 ezertől nagyon felkeményedett, utóbbiban még 148-nál is puha. Illetve a régebbi sokkal nyersebben, vadabbul ment, az új meg sokkal kiegyensúlyozottabb. Kb. ugyanez volt érezhető a régi Passat és a CC között is. A Passat egy vaddisznóként ment, a CC sokkal kifinomultabban. Pedig papíron azonos teljesítményűek voltak. A CC is jobban fogyasztott majdnem 1 literrel.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51841) Qru válasza tboy93 (#51838) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

5 litert max egy Amprea vagy egy HSD fog enni. Legutóbb 6,2-t mértem klasszik városi használat mellett, úgy hogy pár elugrom a sarki boltba út is volt benne. Szóval nem olyan gáz. Tegyük, hozzá, hogy ez ugye a takarékosabb 1,2-es motor és a keskenyebb 175-ös gumival mérve.

#nincsbennetarcsi

(#51842) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Jazz 1.4 2006 185K friss olajcsere után 6.8L ír a gép. Klíma megy a szélvédőfűtés miatt, faszán tolja le a párát. Volt 7.2L is, de olajcsere után stabil 6.8L. Nyáron meg a meleg miatt kell a klíma. Sosem gondoltam volna hogy télen is kell klímázni a pára miatt, viszont nagyon hatékony.

Pixel 8 Hazel

(#51843) tboldi válasza TaylorPro (#51842) üzenetére


tboldi
nagyúr

Elég sokat csal a fedélzeti, nálam vegyes használatban durván fél literrel ír többet, mint amennyit magam számolok. Szóval az a 6,8 valószínűleg kevesebb, de amúgy az sem rossz klímával és szívatóval. Nálam is hasonlóan alakul mostanság.

[ Szerkesztve ]

(#51844) yodamester10


yodamester10
őstag

Na megjöttek a hátsó tárcsák,remélem jó választás volt.

(#51845) tboldi válasza yodamester10 (#51844) üzenetére


tboldi
nagyúr

remélem jó választás volt

Az. :K

(#51846) BlacKSouL válasza yodamester10 (#51844) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kérünk még képeket majd a termékről is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#51847) yodamester10 válasza BlacKSouL (#51846) üzenetére


yodamester10
őstag

Semmi extra,majd még a közepe kap egy kis fekete plasti dip gumifestéket mert így szürkén ronda.

(#51848) yodamester10


yodamester10
őstag

Na már fekete is :D

(#51849) ---Lasali--- válasza yodamester10 (#51847) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Há' hogy néz ez ki? Leglettelték a kopást? Mehet az alapozó, aztán a szín. :D

[ Szerkesztve ]

(#51850) yodamester10 válasza ---Lasali--- (#51849) üzenetére


yodamester10
őstag

Minden Zimmerman n tárcsa gyárilag szürke védőbevonatot kap.Kérdezd tboldi-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.