Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50501) mtgabor007


mtgabor007
csendes tag

Ha már felni - egyébként üdv mindenkinek, új vagyok -, a 17-es aulfelni helyett szeretnék valamit télire. Van is két kérdésem:
1. 16-os acél lesz, de ezt szabad bontóból szerezni...?
2, téli guminak mit javasoltok vagy tökmindegy...?

Főleg országút, hegyi, kanyargós és egy kis autópálya...

[ Szerkesztve ]

(#50502) tboldi válasza mtgabor007 (#50501) üzenetére


tboldi
nagyúr

Üdv!

Ha jó állapotban van, akkor miért ne. Természetesen egy szakembert általi átvizsgálás nem árthat.
A második kérdésedre pedig a gumis topikban biztosan tudnak válaszolni. ;)

(#50503) demars válasza mtgabor007 (#50501) üzenetére


demars
addikt

Mivel hegyi, kanyargós úton mész én prémium kategóriás gumit javaslok.
Michelin, Dunlop, Continental
Nekem 16 os a nyári alu szett is és a téli acél felni is. Azonos gumi méretek vannak:
Nyári michelin energy saver, téli: continental conti winter contact TS850.
Érdemes megnézni a friss ADAC teszt eredményeit. TS850 jól szerepelt, ezért választottam azt.
Netről rendelj, így jobban jössz ki! Gumis drágábban adja őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50504) Winner_hun válasza demars (#50503) üzenetére


Winner_hun
félisten

TS860 nyert az idei tesztben. 850 gondolom tavaly volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50505) honda23 válasza mtgabor007 (#50501) üzenetére


honda23
aktív tag

Good year ug9 vagy michelin alpin5.
Én alpint rendeltem. Jövőhét elején jön németből.

Most accordon alpin 4 van. Nagyon jó volt.

Adac tesztet felejtsd el. Most jelenleg ez a két legjobb téli gumi.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#50506) demars válasza Winner_hun (#50504) üzenetére


demars
addikt

2 vagy 3 éve ajánlották itt, akkor vettem. Nem bántam meg, jó gumma.
Adac teszt nem szentírás, de azért ad némi támpontot. A nagyon xar gumik elvéreznek, persze mindig a michelin nyer szinte, kicsit reklám szagú, de nem kötelező azt venni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50507) Winner_hun válasza honda23 (#50505) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erős tulzás hogy az lenne a legjobb 2 téli gumi. UG9 hány éves fejlesztés amúgy? 3-4?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50508) yodamester10 válasza Winner_hun (#50507) üzenetére


yodamester10
őstag

A család járgányán is ts860 van és nagyon jó,az enyémen jelenleg alpin5 de már hóban nem az igazi.Én is 860-ra váltok elől tuti.

(#50509) -cobra- válasza Winner_hun (#50507) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én a héten tetettem fel az új Krisalp HP3-at. Szerintem ár-érték arányban nagyon jó (talán még jobb is, mint a korábbi bestbuynak kiáltott Hankook W452), vizes(aquaplaning) és havas teljesítménye kiváló. Nyilván ezeket a tulajdonságait én még nem tudtam kitesztelni, de halknak nagyon halk.

[ Szerkesztve ]

(#50510) Qru válasza mtgabor007 (#50501) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha a legjobb kell akkor a Conti TS860. Ha egy kozepes eleg akkor meg Hankook.

#nincsbennetarcsi

(#50511) -cobra- válasza Qru (#50510) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Egyetértek, ha nem számít a pénz, akkor Conti. (TS850 megjelenése óta használjuk a másik autón, nem tudnék rosszat mondani rá.)

(#50512) demars válasza Qru (#50510) üzenetére


demars
addikt

Még pár szezont elmegy a TS850, de legközelebb is conti lesz az tuti.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50513) honda23


honda23
aktív tag

Még jó, hogy nem adac teszt és itteni ajánlás alapján veszek gumit. Számomra a conti egy tök átlagos gumi. Type r civicem alatt sikeresen le is vizsgázott megbukva. Persze mindenki azt vesz, amit akar. Nem vitatémának szánom.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#50514) yodamester10 válasza honda23 (#50513) üzenetére


yodamester10
őstag

Írásodon felbuzdulva kicsit keresgéltem a neten és ezt találtam ami így első ránézésre NEKEM ötvözi az alpine5-öt és a ts860-at.Kettő az egyben :D Az ára sem vészes,lehet lemondok a 860-ról.

(#50515) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Hálistennek hamar kinőttem a "nekemalegjobbgumikell" időszakot. Még a legelső Puntomra vettem Alpin A4-et, aztán januárban kaptam egy defektet.
Azóta középkategóriát veszek mindenből (Hankook, Barum), és az én felhasználási körülményeim között (kevés város, sok pálya, Kisalföld) teljesen ugyanolyanok, mint az Alpin vagy a Conti.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#50516) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Pusztán érdekesség képen, Ti elképzelhetőnek tartjátok, hogy 8gen Accord-ban az FL én nonFL elemek keveredjenek? Itt van pl. ez a hirdetés: [link]

Eleje: FL lökös, lámpa, hűtőmaszk
Hátulja: FL króm csíkos csomagtérajtó
Felni: nonFL alufelni (FL-ben a felni közepe polírozva van gyárilag)
Beltér: nonFL kárpitozású ülések

Ilyet még nem láttam... lehet hogy modellváltáskor alkalom adták keverék modellek gurultak le a sorról?

(#50517) szabonagyur válasza -cobra- (#50516) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy csak törve volt... A rendszám sem az első rajta amivel kijött annak idején.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50518) dany27


dany27
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy van-e valakinek tapasztalata a 2. generációs Jazzekben lévő CVT váltóval kapcsolatban.
Főként az élettartama érdekelne és hogy mennyire hajlamos a meghibásodásra a váltó.

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)

(#50519) demars válasza hülyegyerek (#50515) üzenetére


demars
addikt

Nyilván mindenki azt vesz amit akar, amit a tárcája megenged. Viszont ha valaki afelől érdeklődik, hogy melyik a jobb, nem biztos, hogy középkategóriás gumit keres.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50520) sunny84 válasza -cobra- (#50516) üzenetére


sunny84
senior tag

törés miatt is de viszont mikor még bejön az fl és dobálják ki az utolsó nfl kocsikat megesik hogy keveredik .. anno civicem volt ilyen belseje segge oldala fl , eleje nfl és új kora óta nálunk volt a kocsi

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#50521) sunny84


sunny84
senior tag

;) kis import cucc turbo mr2 300 paci + két honda , böszme és iszonyat veszélyes amit tud az mr2

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#50522) tboldi válasza sunny84 (#50521) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hun vagy most? Nem Óváron, az tuti, mert itt esik az eső (még mindig). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50523) szabonagyur válasza dany27 (#50518) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mi a kerdes? 2007-s Citym van automata valtoval ami kb Jazz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50524) dany27 válasza szabonagyur (#50523) üzenetére


dany27
őstag

Annyi lenne, hogy nem ismerem a Jazzbe épitett CVT váltót s igy nincsenek tapasztalaim a karbantartási igényével. Pl.: a benne lévő indító kuplungot mennyi időnként kell cserélni? Ha jól tudom az egy nagyobb összegbe kerül.

Nem tudom a Citybe is ugyanúgy CVT-t raktak-e.

(#50525) szabonagyur válasza dany27 (#50524) üzenetére


szabonagyur
félisten

CVT van benne. 92e Km-nél járok, 60nál kellett olajat cserélni benne és még semmi mást.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50526) demars válasza tboldi (#50522) üzenetére


demars
addikt

Itt is. Ma voltam ausztriában, mióta mondtad, folyton nézem a wagonr-t golson. :DD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50527) tboldi válasza demars (#50526) üzenetére


tboldi
nagyúr

Inkább PÜ-ben válaszolok, nehogy Qru kimoderáljon a világból. :D

(#50528) dany27 válasza szabonagyur (#50525) üzenetére


dany27
őstag

Értem. Mi egy 111.000km futott 2010es 1.4-es majdnem fullos jazz-t néztünk ki.

(#50529) Qru válasza -cobra- (#50511) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a TS850 (nekünk is az van) egyedül a vizes fékútja gyenge (másik autón azonos méretben de Michelin van az jobb vízen miden másban a Conti jobb) de a 860-nál pont a vízes viselkedésén javítottak. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50530) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Erdekes tapasztalat a mobil1 0w20-al kapcsolatban. Majusi olajcsere utan nyari szezon vegen 6 honappal kesobb mindig ranezek az olajszintre, minosegre. Korabban a w40 es w30 castrolokkal ilyenkorra az olaj szine sotetbarna lett, feher papirtorlon. Es altalaban ilyenkorra minmax fele ala fogyott. Most a w20 nal az olaj majdnem teljesen alapszinu, es a szintje alig csokkent.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50531) zolynet válasza BlacKSouL (#50530) üzenetére


zolynet
addikt

Motul 8100 ECO-nergy 5W-30 után most
Motul 8100 Eco-nergy 0W-30ra váltok az ats-nél.
Úgy alakult hogy egy héten két napot 2x10km megyek, a maradék három napban meg ilyen 6-5-7km x2. Imi mondta hogy akár még a 0w20-at is rakhatnánk bele, ha már amúgy az gyári előírás, nomeg van neki jó áron.

Life is too short to stay stock!

(#50532) BlacKSouL válasza zolynet (#50531) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szerintem is mehet bele, főleg ilyen használatnál.
Én már utólag bánom, hogy pont akkor tettem a civicbe 0W40-et, mikor én is hasonló 8+8 km-eket mentem vele télen-nyáron.

Viszont szombaton sikerült néhány óra alatt télre felkészíteni kívülről. Vagyis alaposan lemosni (magasnyomású, samponosvíz, magasnyomású, samponos szivacs, mikroszálas bogárkendő, magasnyomású), majd nyilván azonnal elkezdett esni... Garázsba be, szilikonnal vizet lehúzni, maradékot törölközővel alaposan leszárítani, üveget rávalóval, fényezést szintén arra való keményviasz nanocuccal bekenni, gumikat műanyagokat szépen megkenni saját ápolóval, majd fényezést puha mikroszálassal áttörölni, üvegeket először szárazzal majd alignedvessel majd ismét szárazzal szintén áttörölni, lámpákat műanyagápolóval majd keményviasszal áttörölni, és kész. Ez nagyjából délben kezdéssel, 20 perces ebédszünettel, némi beszélgetéssel és napellenző szereléssel együtt eltartott 20:30-ig. A derekam még mindig nem érzem, viszont a kocsi olyan tiptop állapotban van így, hogy mindig mondogatjuk haverokkal, hogy nincs még ilyen három állat mint mi, hogy ennyire odafigyelünk a kocsira, hogy kenegetjük, simogatjuk, bár az átlagembernek nincs is rá szüksége, hogy a kocsi tiptop nézzen ki, de mi akkor vagyunk elégedettek, ha max. 1-2 évesnek néznek ki a 8-9 éves autók is. Ez persze tartott tegnap délig, amiko muszáj volt kivinni a retekbe. De a bevonat jól működik, csak úgy hányja le magáról a vizet meg a mocskot :)

Amúgy az alján az alvázvédő faszán tartja magát, bár most pont a száraz szezonnak van vége, de majd megnézem tavasszal is mit mutat.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50533) martillo válasza BlacKSouL (#50530) üzenetére


martillo
tag

Es ez alatt a 6 honap alatt mennyi km kerult bele?
Nekem is sotetedik a Castrol 0W30 es also harmadnal van ~ 6500-700 km utan, ilyenkor toltom ra a maradek 3 decit a kannabol es ugy elvan 10k-ig.

Vajon a Mobil1 w30/w40 is hasonlo tapasztalat lenne vagy ennyivel jobb lenne a Mobil1?

(#50534) JoolsNOS válasza BlacKSouL (#50532) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az eső szilikonnal való lehúzásával óvatosan. Szépen össze lehet vele karistolni a fényezést. Az esővíz nem tiszta.
Üvegeket minek először szárazzal?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#50535) martillo válasza Qru (#50023) üzenetére


martillo
tag

Mar regi tema, de meg mindig aktualis...
Az utolso ket parameter az pontosan mit is takar?
6Jx16 ET45 5x114,3 64,1 12x1,5

Mivel pont ilyen parameterrel eddig nem nagyon talaltam, mi az ami modosulhat valamelyest?
Pl: 6J => 6JJ, 6,5J? ; ET45 => ET55 ?

Koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#50536) BlacKSouL válasza martillo (#50533) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Durván átlag 12ezreket megyek 1 év alatt, és kicsit több a nyári fele, mint a téli, vagyis olyan 7000 körül van a nyári, és 5000 körül a téli. Néha összességében kevesebb, de az arány hasonló.
Mivel második szezon a w20-al, már önmagával is van összehasonlításom, és első alkalommal még ez is sötétebb volt, meg fogyott is, most nem tartom lehetetlennek, hogy kitisztult belőle a korábbi sötét olaj, esetleg lerakódás, olajteknőből ezmegaz, nemtom. De mindenesetre elsőre is világosabb maradt, mint a vastagabb olajok.
Nem tudom, mert annyi szezonon még nem vagyok túl, hogy mindkét márkából végigpróbáljam a w20-w40 sort, de nekem a mobil jobban bejött egyelőre.

JoolsNOS: nem az esőt húztuk le, hanem a vizet, mert az utolsó öblítésnél kezdett el esni, közben beálltunk a garázsba(haver tolatott befelé én meg bőszen sétáltam a kocsi után nyikorgatva a szilikont :) ) De figyeltünk, nem lett baja.
Az üvegre való szernél először fel kell vinni vékony rétegben a folyadékot, és eldolgozni rajta egyenletesen. Ez utána kifehéredik. Majd száradás után alapvetően száraz kendővel kellene letörölni, de a használatiban is benne van, hogy ettől maradatnak homályos foltok, ilyenkor egy enyhén nedves kendővel kell áttörölni, és utána a száraz már maradéktalanul leviszi. Szóval az első száraz törlést meg lehetne spórolni, de az legalább a fölösleget lehozza.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50537) Qru válasza martillo (#50535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt játszhatsz a méretekkel: [link]

Itt meg kidobja a pontos gyári méreted: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50538) demars válasza zolynet (#50531) üzenetére


demars
addikt

Most cseréltem olajat, már megvolt minden hozzá, így ment bele a szokásos bevált motul 8100 x-clean 5w40
Legközelebb 8100 x-max 0w40 -et szeretném kipróbálni.
Napi 2x 10 km t megyek vele melóba. (R16A2 motor)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#50539) Manitou


Manitou
addikt

Valaki nem tudja a 7 gen civic (ES) ablakmosó tartály kapacitását ?

(#50540) tboy93 válasza Manitou (#50539) üzenetére


tboy93
nagyúr

4+ :D

(#50541) Manitou válasza tboy93 (#50540) üzenetére


Manitou
addikt

:R
Holnap akarok venni téli szélvédőmosót, meg még ki is kéne spriccolni a meglévőt . Nem tudom , hogy az előző tulaj milyet tett bele legutóbb.

Ja meg egy másik kérdés. A hűtővíz kiegyenlítő tartályon neked látszik hogy hol áll? A min és max közötti részre gondolok. Elég elcseszett egy helyre sikerült tenniük, plussz kb alig látni belőle valamit.

[ Szerkesztve ]

(#50542) tboy93 válasza Manitou (#50541) üzenetére


tboy93
nagyúr

En se tudom pontosan mekkora, csak azt hogy multkor a 4L-es telit bele tudtam tolteni.

(#50543) TJLavin


TJLavin
tag

Sziasztok. A pirosan bekarikázott rész megadta magát, nem világít. Valaki tud nekem tippet adni hogyan álljak neki a helyrehozásnak? :)

(#50544) i-sti


i-sti
senior tag

[Honda Jazz 1.4 i-VTEC Comfort Klimaaut]

Ebben gyári könyöklő van?

Novum Forum Siculorum

(#50545) Qru válasza i-sti (#50544) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, sajnos ilyen ratyin néz ki a gyári. :(

#nincsbennetarcsi

(#50546) i-sti válasza Qru (#50545) üzenetére


i-sti
senior tag

Tetszik a Jazz kompaktsága és belső mérete de a belső minőséggel egyre nagyobb kétségeim vannak sajnos :F

Novum Forum Siculorum

(#50547) BlacKSouL válasza Manitou (#50541) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hűtővizet én mindig úgy nézem, hogy a tartály tetszőleges pontjára rányomom a lámpát, és úgy már szépen világít a kék. Azt persze már tudom, hogy hol a min meg a max vonal.
Ha sikerül 5 percen belül megtalálnom, talán már linkeltem is róla képet...

Na meg is lett

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#50548) Qru válasza i-sti (#50546) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha belső minőség kell akkor inkább Polo. Japók a gépészetben jók, belső építészetben van egy laza 10 éves lemaradásuk (bár már jönnek fel ezen a téren).

#nincsbennetarcsi

(#50549) i-sti válasza Qru (#50548) üzenetére


i-sti
senior tag

Polo szerintem kisebb bentről mint a Jazz.

Kia/Hyundai i20 összehasonlítva a Jazz-el, melyik a tágasabb/minőségibb?

Novum Forum Siculorum

(#50550) Qru válasza i-sti (#50549) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Polo kisebb belül és nem is variálható az utastere. A Jazz-el a Golf Plus van pariban kb.

Kia/Hyundai az kb Jazz minőség csak szűkebb... én kizárnám a Jazz ellenében mind a kettőt. Esetleg Nissan Note az ami csak kicsivel szűkebb mint a Jazz.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.