Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42501) Snoop-y válasza zolynet (#42500) üzenetére


Snoop-y
veterán

Szerintem azert tobbet kaptam volna ha megveszem es jovo tavasszal meg eladom mert kell a hely :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#42502) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Szóval akkor egész sokat el tud még menni szétesés nélkül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42503) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Dilemmázok kicsit. Szóval ott állok most, hogy kezdenem kell valamit. Eszi a motor az olajat, a vizet is most már, ráadásul érdekes zörgő hangot ad gyorsításnál, és érezhetőbben gyengébb. Eddig felújítás pártján voltam, de kaptam egy ajánlatot bontott motorról, szereléssel, mindennel egyben 150e-ért (D16V1).
Ezen felül az első futómű gatya, minimum gátlócsere, valamint ha lassú mozgásnál jobbra fordulok, akkor ropog a jobb eleje, ez lehet gömbcsukló, vagy toronycsapágy is - utóbbiakat mondjuk gátlócserénél úgy is ki akartam cseréltetni.
Kérdés, hogy szerintetek újítsam fel, vagy hagyjam így, és inkább gyűjtsek egy másikra? Elég sokat gondolkodtam ezen az elmúlt pár hónapban, de nem tudom eldönteni...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#42504) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

UFO Civicben cserélt már valaki fékfolyadékot? Mennyire bonyolult művelet egy szerelőnek (időben, költségben)?

(#42505) demars válasza LógaGéza (#42503) üzenetére


demars
addikt

Ha szeretsz mokolni, szerelni, pöcsölni és sok időd van és csak amolyan hobbi autó lesz akkor cserélj motort, aztán apránként mehet a többi!
Ha üzembiztos, napi bejárós kocsi kell, pl munkába én nem ölnék bele pénzt. De mondom: ÉN

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42506) zolynet válasza BigBlackDog (#42504) üzenetére


zolynet
addikt

Még nem cseréltem de nem nagy kanyar a művelet.
Annyi hogy a légtelenítéshez kell két ember, egyik a féket pumpálja a másik meg nézi hogy van-e még levegő a rendszerben. Budaörsön van egy Honda hozzáértő (ismerem is) , nekem az első féknyereg, féktárcsa cserét + légtelenítést 6ezerért csinálná meg. Szerintem ennél olcsóbban nemigen.
Csak azért viszem mert nem csináltam még és egyszer azért szeretném megnézni a csíziót.

Life is too short to stay stock!

(#42507) Qru válasza LógaGéza (#42503) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A fő kérdés itt az szvsz, hogy a bontott motor milyen kondiban van. Mert ha pl 2 hónap használat után az is hengerfejes lesz akkor kidobtál alhangon 150k-t az ablakon...

Szóval egy tüzetes vizsgálat nélkül (pl kompressziómérés, vezérműtengely kopása, stb) 1000%, hogy nem venném meg a bontott motort.

#nincsbennetarcsi

(#42508) BigBlackDog válasza zolynet (#42506) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor megnyugodtam, hogy nincs semmi extra bonyodalom az ESP-ABS páros miatt (eddig csak a régebbi kocsiknál segédkeztem egyszer-kétszer ennél a műveletnél).

Van már tapasztalatod ezzel a budaörsi szerelővel? Esetleg majd egy kontaktot tudsz dobni pü-ben, kérlek?

(#42509) tboy93 válasza Qru (#42507) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, bontott motor mindig lutri :( vagy csinaltasd meg rendesen vagy add el :R

(#42510) Qru válasza tboy93 (#42509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az a kérdés, hogy elkopik vagy nem a motor, hanem az, hogy mikor...

Ha sokáig használná akkor felújítani a meglévő sé elmegy megint 2-300k km-t, ha csak még 1-2 évet húzna ki vele és jó kondiban van a bontott motor akkor meg csere aztán ha az is HF-es lesz mehet a bontóba.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42511) zolynet válasza BigBlackDog (#42508) üzenetére


zolynet
addikt

pm akart lenni

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#42512) demars válasza zolynet (#42506) üzenetére


demars
addikt

Úgy van, ahogy írod. Egy mókus aknában (vagy ahogy tudja) kilazítja a légtelenítő csavart. Másik pumpálja lassan a pedált, végén lenyomva tartja. Tartályban legyen olaj.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42513) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Eltelt ket het. Napi hasznalatban a Civic 9 gen.
Nagyon kellemes csalodas. Az 1.8 valoban nagyon kell...es bakker mikor a vtec azt mondja hogy akkor masik butykoke a sor...wohooo. imadom a hangjat. Valamint elinditaskor, inditok es olyan franko roffenos hangja van. IMADOM. :)
Elvittem egy kotelezore a Duna-ba es megjegyeztek hogy nagyon szep peldany... (lehet mindenkinek ezt mondjak :D) De kit erdekel.
Egy dolgot sajnalok az egeszben hogy nincs olyan hifi benne aminek a kepernyojere a mobil kijelzo tartalmat megjelenithetem :( (allitolag meg a gyari cuccban is kikapcsoltattak ezt)
Na mindegy. Kell keressek egy normalis telotartot meg egy helyet neki.

(#42514) tboy93 válasza Z0mbi (#42513) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ajánlom a szellőzőrácsra rakható mágneses megoldást, baromi kényelmes :K [link]

Telefon és a tok közé kell berakni a lapos mágnest.

(#42515) Z0mbi válasza tboy93 (#42514) üzenetére


Z0mbi
senior tag

es a magnes athuz a szifon tokjan? (az a vastag fajta gyari van hozza)

(#42516) tboy93 válasza Z0mbi (#42515) üzenetére


tboy93
nagyúr

2 féle mágnes van hozzá, a nagyobb biztosan elég lesz :K

(#42517) jófejsrác válasza Z0mbi (#42515) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én ezt vettem az 5S-hez amit gyári tokban tartok. 8.gen van és az óra mellé tettem jobbra. Stabilan tartja és jól is mutat a fekete cockpitben.

[ Szerkesztve ]

(#42518) tboy93 válasza jófejsrác (#42517) üzenetére


tboy93
nagyúr

9.000-ért mondjuk le is sz.phat, hangyányit drága a cucc :Y :P

(#42519) Kobe


Kobe
veterán

nah, mai szervíz megvolt, teljes kuplung szett csere. Kapott egy gyári szettet, igazából a kinyomócsapágy adta meg magát, nem zárt össze rendesen, a tárcsa felülete még egész rendben volt, ami meglepő így majd 200k kmnél.

Mindenesetre most kiváncsi leszek hogy bírja, a kapcsolás mindenesetre könnyebb viszont a pedált még szokni kell. Vajpuhán jár, és egyelőre nem is igazán érezni rajta a fogáspontot, így kicsit karcosabbak az indulások

remélem msára ebben az évben már nem nagyon kell szánnom :)

(#42520) jófejsrác válasza tboy93 (#42518) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Láttam már pár darab olcsóbb cuccot haverok kocsijában ami navigáció közben elengedte a telefont... :C . Nekem megért ennyit :))

(#42521) Z0mbi válasza jófejsrác (#42517) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ez arban valoban nem kolbasz. Engem a magneses azert vonz jobban mert egykezzel fel tudom csattintani. Na majd meglatom lehet a BlitzWolf a nyero...azt itthon 4 ert megkapom. de az is lehet leugrom az iStyle ba megnezem mit adnak dragaert. :D

(#42522) zolynet


zolynet
addikt

1,5 hét nélkülözés után újra nálam a kis ribi. Rohadás essen bele de hiányzott. :B
Jobb hátulját nem tették 2011-ben profin rendbe, de így is 5évet elment, volt egy szép nagy hólyagosodása és sajnos a hátsó csomagtérajtót (anno elcseréltem, mert ami lett azon volt vti szárny) is cserélni+fújni kellett, beszereztem egy patika állapotút 10eFt-ért. :)
Okt. 1-től mehet le mélygarázsba.

Life is too short to stay stock!

(#42523) zolynet válasza tboy93 (#42518) üzenetére


zolynet
addikt

3$ért vettem a minap a telkótartót :DDD

Life is too short to stay stock!

(#42524) Qru válasza zolynet (#42523) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyanilyenem van nekem is. :K

#nincsbennetarcsi

(#42525) BigBlackDog válasza zolynet (#42523) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És még hűtést is kap így a telefon! :D

(#42526) yodamester10 válasza zolynet (#42523) üzenetére


yodamester10
őstag

Vajon ez elbír egy note7-et?

(#42527) Fkris válasza yodamester10 (#42526) üzenetére


Fkris
őstag

Csak légkondival használd, ha töltöd is közben ;]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42528) mdani01 válasza Fkris (#42527) üzenetére


mdani01
aktív tag

Különben kirobbanó élménybe lesz része😃

iPhone 6S SpaceGray

(#42529) Fkris válasza mdani01 (#42528) üzenetére


Fkris
őstag

Ott már nem a Takata robban az arcába :D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#42530) Kobe


Kobe
veterán

nah, futottam pár kilométert az új kuplunggal. Ami érdekességet észrevettem, hogy csúsztatásnál ilyen titiri titiri titiri hang jön előlről, de csak csúsztatásnál, illetve kicsit ferodolos szag is érződik.
A titiri hang úgy tom kinyomócsapágy hibára utalhat, de az most lett vadiújra cserélve.
Lehet csak nem koptak még össze az alkatrészek ? Illetve ferodol mitől jöhet, ha amúgy nem égeti az ember a tárcsát? Ezeken asszem nincs plusz kopóréteg, ami szagosodhatna míg be nem kopik

(#42531) PartyNewl


PartyNewl
tag

KW
H&R
Eibach
Ültetőrúgók közül ki melyiket ajánlaná (EK3 vti futóművel keményített gátlókkal)
Az Eibachról sokat olvastam hogy jó volna csak többet ültet, a másik kettőről semmi pedig nagy nevek.
Vagy ha van tapasztalat más fajta azt is szivesen meghallgatom.

(#42532) Qru válasza PartyNewl (#42531) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

H&R jó, ugyan gyakorlati tapasztalatom nincs de voltam egy bemutatójukon ausztriában és ott elég meggyőző volt amit láttam. Gyártási mechanizmus, stb. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#42533) tboy93 válasza PartyNewl (#42531) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eibach, talan picit tobbet ultet mint a 3cm, de egyaltalan nem veszes :K

(#42534) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, Ufo civic csomagtartoja nyoszorog minden kis szartol, ha bezarom valamelyik ajtot, vagy ha az ut nem tokeletesen egyenletes es icipici rezges van maris nyoszorog, gondolom valami nagyon egyszeru a valasz a baj kikuszobolesere de mar engem egyre jobban idegesit h nem jovok ra :D Kerlek segitsetek, mi miatt csinalhatja?

(#42535) BigBlackDog válasza Caaabi (#42534) üzenetére


BigBlackDog
veterán

UFO Civicnél elég gyakran előfordul, hogy nyöszörög valami odabent, típushiba tudomásom szerint. :D

Pont beszéltünk erről Kornelkával a legutolsó talin. Arra jutottunk, hogy a megoldás a burkolati elemek leszedése, majd azokon a helyeken, ahol érintkeznek egymással, valami puha anyaggal való tömítés (pl. valami szivacs) lehet. Így nem fognak tudni közvetlenül egymáson csúszkálni, mozogni, nem fognak hangot adni. Még nem próbáltam semmi ilyet, szóval egyelőre csak egy tipp (egész pontosan, állítólag gariban is ehhez hasonló módon oldották meg a problémát a márkaszervizek).

(#42536) Caaabi


Caaabi
senior tag

Akkor valami home made megoldassal beprobalkozom 😅 Vagy hangosabbra veszem a zenet :DD

(#42537) jófejsrác válasza Caaabi (#42536) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Én a cockpit mögül hallok valami nyöszörgés, de a zene nálam is elnyom mindent, vagy a 6000res fordulat :))

(#42538) demars válasza BigBlackDog (#42535) üzenetére


demars
addikt

Idén nem volt időm. Én is le akarom bontani a műszerfalat. Két három izzót cserélnem kell. Meg hallok nyöszörgést. Télen, hidegben nem lehet ilyet csinálni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42539) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
az lenne a kérdésem ha kiszedem a katalizátort és teszek a helyére egy csövet
nem fogja befolyásolni a motor müködését a szenzor ? civic 1.4 IS MB2

(#42540) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

az utóbbi napokban elkezdett zörögni az EP1-es Civic-em vezető oldali ajtókárpitja. A legbosszantóbb, hogy nem csak az úthibákon való áthaladáskor zajong, hanem a hangszóró mélyei is berezegtetik. Mit lehetne ezzel kezdeni? Eddig nem volt vele ilyen gondom. A másik, hogy a csomagtér ajtó bal oldali zsanérjánál a varrat mentén ekezdett rozsdásodni, mennyire macerás ennek a javítása?

(#42541) Jaffa75


Jaffa75
őstag

na pénteken megkapta a vas a friss olajat, hajtóműolajat, légszűrőt, pollenszűrőt, és új irídium gyertyákat! :C
Egy darabig csend lesz :DD , bár idén még egy kuplungcsere muszáj lesz! Mennyibe fáj ez általában?

(#42542) tboy93 válasza Jaffa75 (#42541) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jó kérdés. Kíváncsiságból ránéztem unixon, de egyáltalán nincs hozzá kuplungjuk. Bárdinál is csak japanparts van hozzá, "potom" 97.000-ért :U de azt én meg nem venném.

(#42543) Jaffa75 válasza tboy93 (#42542) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem azzal van szerelve gyárilag ha jól tudom, ha nem csalnak az infóim, az összes japán verda ugyanazzal a kuplungmárkával jön ki - ez a Clutch Clover... a szerelőm szerint, az összes többi (Valeo és tsai) sokáig nem bírják!

(#42544) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali.
Japancar.ru már 3 napja nem elérhető. Hallot valaki a felől mi van velük?

Cserélni szeretnék motortartó bakot a 7gen civicen mert a motor fordulattal megeggyező rezonancia (álló helyzetben felpörgetve is) jelent meg a pedálokon. Volt már valakinek ilyen jellegű problémája?

(#42545) Segnior_Barthez


Segnior_Barthez
senior tag

Üdv Urak! Ufo Civic tulajok segítséget kérném. 415 és 465, de láttam 483 literes csomagteret, hirdetesekben. Melyik a valós? Vagy ez felszereltség függő? Már ha a sport, illetve komfort felszereltség. Van egy kis homály ezzel kapcsolatban a fejemben.
Milyen hosszú lehajtott hátsó ülésekkel a csomagtér?
Köszönöm a válaszokat. :)

https://www.flickr.com/photos/57762354@N03/

(#42546) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Ma reggel a nagy elmebetegsegben valaki leba..ta a tukromrol a fenyezest 2cm en. Szetk---r az ideg. Egyreszt azert mert nem allt meg masreszt mert meg nincs dash cam em. De ez most nagy lokest adott a beszerzesnek.
Be kell latni sajnos balkan orszag vagyunk :(
Ja es szep hetfot!

[ Szerkesztve ]

(#42547) mugencivic


mugencivic
tag

Üdv mindenkinek,

Csatlakoznék egy 2016.09 havi -tehát még bejáratós :) - 1.8 Elegance+Navi vassal, ez a harmadik Civicem (2005 1.6 Sport, 2011 1.8 Sport és most ez). A civinfo.hu-n pangás van mostanában, remélem itt valamivel nagyobb az élet.

(#42548) demars válasza mugencivic (#42547) üzenetére


demars
addikt

Üdv a klubban!
Itt azért van élet, sőt! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#42549) Z0mbi válasza mugencivic (#42547) üzenetére


Z0mbi
senior tag

gratula! Majdnem en is vettem egy akciosat a dunaautoban... vegul hasznalt lett :)
egy noi kerdes: milyen szinu :D

(#42550) mugencivic válasza Z0mbi (#42549) üzenetére


mugencivic
tag

Thx! Lunar silver (ezüst) színű. Készleten volt, várni nem akartam. Nem vagyok nagy híve a szürke autóknak, de ennek - szerintem - egész jól áll, ezért nem bántam meg, meg persze nagyon praktikus. A Dunaautós akciót én csak kihasználtam itt Szegeden az alkudozáshoz. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.