Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) Horel77 válasza Tsebacsi (#43548) üzenetére


Horel77
tag

Nem vagy egyedül, nekem is annyit eszik városban, néha még többet is. :))

(#43552) sunny84


sunny84
senior tag

Üdv urak , tehát lenne gy problémám lassabb tempóban vagy éppen így csurgásnál jobb elején a kerektől valami zörejlö dörzsölő nyiszegö hang jön , kigyorsításnál semmi , fékezésnél , sima és erősebb kanyarodásnál szintén semmi , de viszont ha állok és tekergetem jobbra balra akkor néha i érezni a nyiszegés nyekergés által rezgést a kormányon de ezt sem mindig ... Mintha beleérne valamibe valami , kereket leszedtük nyoma semminek sincs , kerék nem lötyög , féktárcsa nincs kopva nem repedt , betétek újak , a rugó alatti tányér sem ér oda semmihez .. Nem értem mi lehet , hátha tud valaki valami okosat vagy tapasztaltatok e ilyet , kedden viszem a szerelőhöz.. Előre is köszi :R ... 7g 4d a dög

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#43553) demars válasza sunny84 (#43552) üzenetére


demars
addikt

Toronycsapágy ( ha csurgásnál tekered a kormányt, egyenesen haladva ezt nem hallani, érezni)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43554) Jaffa75 válasza yodamester10 (#43547) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem jártál ma 12 óra előtt egy picivel 17-ben? Ugyanilyen vas gurult előttem/mellettem a Pesti úton... csak piszkosabb volt! :DDD

(#43555) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb keréktárolás?

Nekem az első jobban tetszik, illetve azt meg tudnám oldani házilag is.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#43556) NoLF válasza JoolsNOS (#43555) üzenetére


NoLF
addikt

Akkor az elso

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#43557) tboy93 válasza JoolsNOS (#43555) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindegy a kerek szempontjából :)

(#43558) yodamester10 válasza Horel77 (#43550) üzenetére


yodamester10
őstag

A téli gumi lényege,hogy nagy hóban minél hamarabb átrágja magát a mély havon ezért ajánlott a keskenyebb vagy a gyári méret ;) A 7-gen accordon 205/55/r16 a gyári méret.
(#43554) Jaffa75Nem igazán nem Pesti vagyok,meg amúgy is 6-tól -6-ig dolgoztam ma.

[ Szerkesztve ]

(#43559) sunny84 válasza demars (#43553) üzenetére


sunny84
senior tag

azt mondod ... , most mentem vele egy karikát és egyeneseknél is hallani azt a nyöszörgéses enyhén súrlódó hangot de viszont azt sem mindig :F

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#43560) demars válasza sunny84 (#43559) üzenetére


demars
addikt

Ez így azért elég nehéz ügy. Lehet stab pálca, szilent. Vidd el átvizsgálásra, ott megmozgatnak megnéznek mindent.
Nagyon alacson fordulaton okozhatja akár motor tartó bak is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43561) demars válasza JoolsNOS (#43555) üzenetére


demars
addikt

Üdv!
Nekem ilyen van. OBI -s cucc, tökéletes és olcsó. A takaró ponyva meglepően jó anyagból van.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43562) Jaffa75 válasza demars (#43560) üzenetére


Jaffa75
őstag

motortartó baknál inkább indításkor és leállításkor rázkódik be az egész nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#43563) Horel77 válasza yodamester10 (#43558) üzenetére


Horel77
tag

Valamit szerintem te félrenéztél, nekem nem Accordom van, hanem 8gen Civicem, azon meg 225 a gyári méret. Ez a keskenyebb gumi meg csak egy teória, van olyan helyzet, amin a keskenyebb jó, van ahol a szélesebb, de itt most 2 centi különbségről beszélgetünk. Ez a különbség szerény nyomorék véleményem szerint jóval nagyobb méreteltérésnél jönne ki. Mint írtam is, mióta ezt használom, nem hiszek ebben. Az előző autómon 185-ös téli gumik voltak, hát azok a közelében sem voltak ezeknek bármilyen útviszony mellett. Egyébként pont havon kapaszkodik sokkal jobban a széles gumi. :K

(#43564) yodamester10 válasza Horel77 (#43563) üzenetére


yodamester10
őstag

Senki nem mondta,hogy neked accordod van ;) Pár szezont már lenyomtam gumis ismerősnél szabim alatt kis plusz lóvé és hidd el sok ember abszolút nincs tisztában mikor és milyen téli gumit kell felrakni,ebbe bele tartozik a méret is.

(#43565) Snoop-y válasza Horel77 (#43563) üzenetére


Snoop-y
veterán

viszont igy csal az orad mert nem valtomeret ami a kereken van...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#43566) Jaffa75 válasza Horel77 (#43563) üzenetére


Jaffa75
őstag

A világért sem vitatkoznék Veled, egy dolgot ha megnézel (és vissza), akkor láthatod, hogy a WRC-ben is egy jó finn rally-n tök virslivel mennek... Csak tudják... :U :P

(#43567) Horel77 válasza yodamester10 (#43564) üzenetére


Horel77
tag

Akkor nem értem, mért mondogatod, hogy márpedig az Accordodon 205 a gyári méret méret, tehát max azt kell felrakni. Nekem meg 225. Akkor mi a probléma? :F Nekem a szélessége gyári, csak az átmérő nagyobb egy mérettel, de te a szélességet kifogásolod. Én nem dolgoztam gumis mellett, viszont használtam keskeny és széles téli gumit is. Van nálunk egy emelkedő, amire a keskennyel alig bírtam felmenni, ezzel meg gond nélkül. Jobban hiszek a saját tapasztalataimnak, mint az elméleteknek.

[ Szerkesztve ]

(#43568) Horel77 válasza Snoop-y (#43565) üzenetére


Horel77
tag

Mint minden autó, ez is felfelé csal eredetileg, ezzel pont pontos :D

(#43569) Horel77 válasza Jaffa75 (#43566) üzenetére


Horel77
tag

Azért a WRC-t ne hasonlítsuk már az utcai körülményekhez! :U Ott pontosan tudják, hogy arra a szakaszra mit tegyenek fel, milyen útra, de az utcára fél évre rakod fel, amikor kompromiszumos megoldás kell, a leg általánosabb körülményeket figyelembe véve. Márpedig lássuk be, nálunk, pláne az alföldön leginkább száraz. :K
Amúgy meg te is a szélességet említed, pedig gyári szélességű gumi van fent, csak nem vagyok ezért deviáns :Y :DDD

(#43570) Jaffa75 válasza Horel77 (#43569) üzenetére


Jaffa75
őstag

Ezért kezdtem úgy az előző postomat, ahogy, mivel nem tartalak deviánsnak... :N

Az általad használt gumik szélességét Te említetted meg, én a billentyűimre sem vettem! Csak annyit írtam, hogy a WRC-ben milyen szélességű gumit használnak, bár biztos nem véletlenül figyel fent az! Én sem szöges gumikkal járok, nyilván nem a fenti északon lakom :DD !

Használd azt elégedettséggel és meggyőződéssel, amit Te szeretnél! :K

(#43571) Horel77 válasza Jaffa75 (#43570) üzenetére


Horel77
tag

Örülök, hogy nem tartasz deviánsnak. :R :)) De az is lehet, hogy tévedsz...vagy nem. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#43572) SzalaiG válasza JoolsNOS (#43555) üzenetére


SzalaiG
addikt

A második: helytakarékos és mégis mobil. ;)

Létezik a 7gen Civic-hez gyári 14" alufelni?

(#43573) demars válasza Jaffa75 (#43562) üzenetére


demars
addikt

Jellemzően igen. De alacsony fordulatnál, váltáskor is hallható. Kipuff tartó bak is tud viccelni ha ki van nyúlva. Onnan is tud fura fémes hang jönni. Legutóbb faterom rátolatott egy föld kupacra a mezőn pecázáskor, a hátsó dobot meg a hővédő lemezt elnyomta kicsit. Mikor indult rázkódott a váltó bent, egyesben és hátramenetnél volt erőteljes ez, de váltásoknál is érezni lehetett. Vissza nyomták a helyére és megszűnt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43574) z123456789 válasza zolynet (#43534) üzenetére


z123456789
addikt

Ez a Penta gyári Honda felni? Az amit korábban itt posztoltál? Ami most van rajta az Euro R felni igaz? Az is 17"-os? Nem gondolkoztál 18"-ban?

(#43575) z123456789 válasza sunny84 (#43552) üzenetére


z123456789
addikt

Kerékcsapágy? Kereket megrángattad? Nem kattog? Cseréltél már valaha?

[ Szerkesztve ]

(#43576) z123456789 válasza JoolsNOS (#43555) üzenetére


z123456789
addikt

Tök mindegy.

(#43577) zolynet


zolynet
addikt

Qru
Ezt mondjuk megnézném: 2006-os FL ezüst ATS
A rendszám ismerős, szerintem crx-en fórumos srácé volt.
260ekm-el is igen jó vétel lehet. :K
Azért örülök, hogy nekem 115ezerrel kevesebb van benne. :K

Becsapós az ezüst, mert az nem ezüst szerintem: kep

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#43578) zolynet válasza z123456789 (#43574) üzenetére


zolynet
addikt

Igaz és igaz.
Nem gondolkodtam 18-ason, valószínűleg azért mert az euro-r felniket imádom.
Az volt a fő célom mikor FL ATS-t vadásztam hogy a gyári felnije (euro-r) is meglegyen.
Ha nem lenne hozzá akkor lehet hogy néznék 18-as gurulókat, de ugye arra meg már a gumesz is drágább.
Jóezígy. :K

Life is too short to stay stock!

(#43579) demars válasza zolynet (#43577) üzenetére


demars
addikt

Ejj de rohadt jól néz ki :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43580) zolynet válasza demars (#43579) üzenetére


zolynet
addikt

"minden elemén gyári fényezésű" -> fenntartásokkal kezelendő :U

Life is too short to stay stock!

(#43581) demars válasza zolynet (#43580) üzenetére


demars
addikt

3 perc alatt körbe mérem az összes elemet.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43582) bukics


bukics
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni a klubhoz ezzel a 7gen Civic-el. Kb 2 hónapja vásároltam, de nem nagyon van alkalmam használni, mert állandóan szervízben van. Németországból származik a drága, úgy vettem, hogy az egyik hátsó fék be volt ragadva, nem vettem észre, csak amikor szétégett a betét meg a tárcsa. Párban kellett cserélni, plusz még kerékcsapágyat is cseréltettem, mert úgy felforrósodot, hogy nem lehetett megmaradni a búgástól. 145 ezret hagytam a szervízben, mindezt úgy, hogy vásárlás előtt márkaszervízbe vittem állapotfelmérésre, de semmi nem derült ki. Most pedig két hónappal később elkezdte enni a hűtővizet, kiderült hogy hengerfejes. 168000 km-el hoztam el, most van benne 170000. Legalábbis óra szerint. Úgy néz ki, hogy rendesen befürödtem vele, nagyon észnél kell lenni vásárláskor, én hiába fizettem állapotfelmérésre, semmi értelme nem volt. Egy a lényeg, elmondhatom magamról, hogy egy Honda boldog(talan) tulajdonosa lettem.[kép]

[ Szerkesztve ]

(#43583) honda23 válasza zolynet (#43577) üzenetére


honda23
aktív tag

Jenőé, most azonnal mennék megvenni, csak lakásprojekten vagyok. Meg kell tavasszal majd egy jazz.
2-3 évig tuti marad az accordom. Utána jöhet egy fl 2.4.
Pedig ez szerintem tuti vétel, ha xar a kuplungja, max annyi lehet a baja.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#43584) Horel77 válasza bukics (#43582) üzenetére


Horel77
tag

Drukkolok, hogy legyen benne sokkal több örömöd, mint eddig! :K

(#43585) z123456789 válasza zolynet (#43577) üzenetére


z123456789
addikt

(#43577) zolynet
Jól néz ki ez a sárkány. Pont ma csekkoltam én is.

(#43578) zolynet
Én is úgy vagyok vele, hogy szerintem ezek az Euro R felnik nagyon el vannak találva. Nekem is az van nyárira, és rohadtul tetszik az autón. Szívesen tennék 18"-ast alá, de azzal már ugrana a vezetési komfortból megint csak. Szóval csak a szemem kívánja, de nem érne annyit az egész.

(#43582) bukics
:/ Ez szívás. Reméljük minél hamarabb le tudsz szállni a rollerről.

(#43583) honda23
Hasonló a szitu nálam is. :D Remélem majd amikor cserélni tudom a mostani Accordot, lesz még egy-két jó állapotú bennfentes 2.4 Type S.

(#43586) bukics


bukics
csendes tag

Köszi mindenkinek, én is remélem, hogy mihamarabb vége lesz a rémálomnak és jobban meg tudom ismerni a járgányt.

(#43587) sunny84 válasza bukics (#43582) üzenetére


sunny84
senior tag

Szevasz , üdv , sajnos a márkaszerviz nem jelenti egyenesen arányosan a szakértelmet :( .. Reméljük hamarosan minden rendben lesz és élvezheted

(#43560) demars : persze viszem mihamarabb megnézetni csak mondom hátha .. kösz az infokat

#43575) z123456789 kerék meg lett rángatva nem kattog , bár még sosem cseréltem ennél , vti anno csapágyas volt de az másképpen szólt

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#43588) bukics válasza sunny84 (#43587) üzenetére


bukics
csendes tag

Igen, sajnos még egy állapot-igazoló lapot se kaptam, annyit mondtak, hogy semmi gond a kocsival, nyugodtan megvehetem. Még felhívták a figyelmem néhány előforduló hibára, de azok közül még egy se jött elő. Nyelestengely csapágytól tartok még, mivel az se lesz egy olcsó szórakozás, ha előjön.

(#43589) Horel77 válasza bukics (#43588) üzenetére


Horel77
tag

Tutira hengerfej miatt fogy a víz? Remélem, ezt nem ott állapították meg, ahol állapotfelmérésen a beállt féket se vették észre. :F

(#43590) bukics válasza Horel77 (#43589) üzenetére


bukics
csendes tag

Nem ott derült ki, mivel az a szervíz tőlem kb 80 km-re van, akkor csak azért vittem oda, mert az volt a legközelebb oda, ahonnan vettem a kocsit. A szerelő, aki a féket csinálta, mondta hogy a hengerfej tömítés éghetett át. 100 km alatt kb fél liter víz eltűnik, sehol nincs szivárgás, a hűtősapkát leszedve buborékok jönnek ki, visszarakva a sapkát pedig megkeményednek a gumicsövek. Én még a kipufogóba is beleszagoltam és édeskés fagyálló szaga volt, igaz fehér füst vagy nagy gőz nem jött ki. Még azt vettem észre, hogy hírtelen nem akart úgy húzni, ahogy előtte, meg a fogyasztás is kicsit megemelkedett. De az lehet a hidegebb idő miatt is.

(#43591) sunny84 válasza bukics (#43590) üzenetére


sunny84
senior tag

krémes habos az olaj ha letekered a sapkát ? mert még az is a jele a hengerfejességnek ... édeskés furcsa szag lehet még a katalizátortól is. A fogyi növekedés meg hogy nem megy az lehet lamdaszonda miatt is ..

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#43592) bukics válasza sunny84 (#43591) üzenetére


bukics
csendes tag

Az az érdekes, hogy se az olaj nem vizes, se a víz nem olajos, mindkettő szép tiszta. Szerintem víz szivároghat az égéstérbe, gondolom attól is csökkent a teljesítmény. Nagyon remélem, hogy nem repedt a hengerfej, mert az már durva lenne. Így is benne lesz vagy 150-200-ban, síkolással, összes tömítéssel, vízpumpával, olaj és vízcserével csavarokkal, meg munkadíjjal. Attól félek, hogy ezt megcsináltatom és nem az a baja, hanem mondjuk lamdaszonda, mint ahogy te is mondod és akkor feleslegesen dobtam ki ennyi pénzt. A szerelőnek meg nem nagyon okoskodhatok, ő biztos jobban tudja.

[ Szerkesztve ]

(#43593) BlacKSouL válasza bukics (#43592) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hozzá kell igazítani a vezérlést aztán gyí [link] :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#43594) bukics válasza BlacKSouL (#43593) üzenetére


bukics
csendes tag

Még lehet hasznos is a vízfogyasztás. :C :K

(#43595) razzorr


razzorr
őstag

Üdv Hondások.
Jövőbeli autóvétellel kapcsolatos kérdésem lenne. A Civic tourer a kinézett példány. Első kérdés:van e itt valakinek ilyene. Szívesen olvasnám a bővebb tapasztalatokat eme darabbal kapcsolatban(akár privátban is).
Akkor írom mik is a fontos szempontok számomra (a családnak meg majd jó lesz az ami nekem,hehe)
-csak benzin (szívó?!)
-nagy csomitartó
-megbízható működés
-hosszú élettartam
-a belseje ne legyen gagyi zörgős
-belső pakolhatósága jó legyen(kulcs,pohár,telefon...)

Kb.ennyi.Az hogy mennyit zabál vagy hogy gyorsul 0-100ra nem izgat,nekem fontosabb a pakolhatósága,megbízhatósága és szerethetősége. Nem lenne rossz,ha értelmes áron lenne hozzá alkatrész ha bármi beüt. A kinézet szubjektív,azon ne vitatkozzunk,nekem tetszik.
Még sohasem volt Hondám,de mindig kacérkodtam a gondolattal hogy lesz egyszer,na de legyen?Ez itt a kérdés!
A vetélytárs a Focus kombi lenne. Fordosak vagyunk már régóta,de őszintén, unom már. Ilyen sablon skodáktól,opelektől, vw-ktől,dél-koreai vackoktól lever a víz, a Hondát valami különlegesnek érzem,talán még a Toyota jöhetne szóba a Ford mellett,de ott meg a benzinesek nem túl acélosak.
Ja és amit nem mondtam,ha minden jól alakul,csak újban gondolkodom. Nem izgat mennyit veszít az értékéből,de nem akarom magam megégetni,meg különben is én akarom telef.ngani,ha már 10-12évre veszek egy autót :)
Jöhet hideg-meleg,gyerekbetegségek,ne kíméljetek. Köszi.

(#43596) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Nem alacsony kicsit a 82 fokos üzem? Hosszú úton. Most cseréltem nemrég hűtőfolyadékot. Emiatt lehet? Előtte 84 volt. Azt is határesetnek gondoltam. Esetleg érdemes valamit a hűtő elé tenni, hogy rövid távon hamarabb melegedjen?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#43597) #00809728 válasza bukics (#43582) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy...

Első körben menj vissza a márkaszervízbe vittem állapotfelmérésre, és kérdezz rá ,hogy mit néztek át és esetleg nem-e akarnak valami pénzt vissza adni.
Aztán mivel 2hónapja vetted érdemes megkeresni a kereskedőt is mit szol a történethez és valamivel támogason téged vagy elmész ide-oda.
fél év gari van az autóra ha a kereskedőtől vetted...

Márkaszerviz itt Szfváron is érdekes volt komolyabb futómű problémát nem volt kedvük megcsinállni slilentek és társai csak vegyek mindenből komplett újat...Ezzel a hozzáállással tele lett a hócipom..
Olajcserét sem biznék rájuk... :W

[ Szerkesztve ]

(#43598) demars válasza #00809728 (#43597) üzenetére


demars
addikt

Elgondolkodtató dolgok ezek. Én itthon javítok, öcsém szaki, kis műhelyük van. Volt amikor úgy gondoltam elviszem inkább márka szervizbe, mert mondták, hogy még nem csináltak ilyen kocsit majd kiderül. Még mindig mindent megoldottak és sosem gányolnak!
Itt meg sorban olvasom, hogy mekkora lehúzás van szervizekben.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#43599) bukics válasza #00809728 (#43597) üzenetére


bukics
csendes tag

Szia! Magánembertől vettem, csak mivel német autók itthoni eladásával foglakozik, az ő neve nem szerepel az adásvételin, pont úgy intézi a dolgokat, mint egy kereskedő. Szóval én a német tulajdonostól vettem, hozzá kéne fordulnom a problémával. Amúgy felvettem a kapcsolatot a sráccal, támogat a dologban annyival, hogy az alkatrészeket ő állja, ami kb. olyan 40-50e ft-ot jelent. A márkaszervízben pedig nincs nyoma annak, hogy ot jártam, mert sajnos számlát se kaptam róla. Kérdezték, hogy kell-e áfásszámla, én megy mondtam, hogy nem kell. Azt gondoltam, hogy adnak egy egyszerű számlát, de nem adtak. Zártak is be, úgyhogy a nagy kapkodásban nem is jutott eszembe nekem se kérni. Ebben én is hibás vagyok.

(#43600) BlacKSouL válasza JoolsNOS (#43596) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Lehet, hogy Ladás korszakot idéz, de amikor tartósan hidegre vált az idő, én be szoktam tenni egy takarót a hűtő elé, ami kb.a 2/3-át takarja, a többi szellőzik. Jelentősen hamarabb melegszik, de még sosem melegedett túl. 4-5 fok fölött nem használom. Alatta viszont észrevehető, hogy a vízhőmérséklet jelző hogy megy fel. A takaró nélkül volt hogy a fűtés bekapcsolásakor lejjebb esett. A takaróval még nem. Annyi, hogy a klímát olyankor nem használom, és a ventilátorokat is letakarja.
Illetve hidegből induláskor próbálok az első percekben nem fűteni, hogy az se vegye el a hőt a rendszertől.

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.