Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) BlacKSouL válasza JoolsNOS (#37600) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Egyébként kevésbé összetett futómű esetén bizonyos utánfutás értékek is előidézhetik, vagy az előzőben leírtakat kompenzálhatja is akár. Pl. nagyon leegyszerűsítve a bevásárló kocsi kereke, vagy a fotelkerék is nagy utánfutású, ezért áll be mindig egyenesbe. Ott az egyenesbe állás a fő szempont ugye. A függőleges tengely és a kerék tengelye nagy mértékben térnek ki. Ha középen lenne a függőleges tengely, nem vagy nehezen állna egyenesbe. Csak ott nem bonyolult a "futómű", és nincs kormányzási nyomaték, meg más ilyen jellegű erők.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#37602) honda23 válasza JoolsNOS (#37600) üzenetére


honda23
aktív tag

Igen, mert elektromos, tehát fogasléces, nincs holtjáték, sokkal direktebb, de teljesen kitekerve nekem sem ment vissza az ep3 civicemen. Először én is meglepődtem ezen. Viszont hamar hozzászoktam. Normál használatnál sem ment sokszor vissza nekem teljesen.

Plusz talán a gólyalábas 7gen civic futómű is ludas volt ebben, nem csak az elektromos szervo.
Hogy a jazzben milyen első futómű van, az jó kérdés.
6 gen civicek, 7gen accordok visszamentek.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37603) Qru válasza JoolsNOS (#37594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az normális Jazz-nél, szokni kell. Nekem se tekeri vissza magát aminek köszönhetően egy buszmegállóban kötöttem ki egyszer, nem sokkal miután átvettem a gépet anno. :(

#nincsbennetarcsi

(#37604) JoolsNOS válasza Qru (#37603) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igazából nem zavar, mert forgalomban nem igazán tekerem ki addig, csak pl mikor tolatok be az udvarra akkor veszem észre.
Más: a motortérből tudok valahogy keresztülhúzni a tűzfalon 12 voltot a mélyládának?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37605) tboy93 válasza JoolsNOS (#37604) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mássz be az anyós ülés elé, szedd fel a tűzfalon a kárpitot, jó eséllyel lesz valahol egy gumi dugó, ott át tudsz majd jönni szerintem a táppal.

(#37606) JoolsNOS válasza tboy93 (#37605) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ok, megnézem ha megjön minden alkatrész a cseréhez.

Megjött ma az emelő amit rendeltem (találtam egy komplett gyári készletet bontásból). A csomagtartóban van
a hátfalon egy kis kiálló fémdarab, ami úgy néz ki mint az emelőpontok. Az alá kell "befeszítenem" az emelőt?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37607) tboy93 válasza JoolsNOS (#37606) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valószínűleg igen, ha ugyan arra gondolunk :D

(#37608) NoLF válasza JoolsNOS (#37604) üzenetére


NoLF
addikt

Minek kell jazzbe melylada? :F

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#37609) JoolsNOS válasza NoLF (#37608) üzenetére


JoolsNOS
veterán

ÖÖÖ, nem értem a kérdést :N

(#37607) tboy93: biztos, a lényeg, hogy kicsit ki kell nyitni az emelőt, hogy odaszoruljon. Ha jól értelmeztem.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37610) EQMontoya válasza NoLF (#37608) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mert egy széles vagy egy hosszú láda nem fér bele. :))

Same rules apply!

(#37611) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Honda Odessy van itt valakinek?

(#37612) Elmör


Elmör
senior tag

Úgy néz ki meg lett a hibám, kicsit szégyenlem is a pofám, hogy nem gondoltam rá, kuplung folyadék szintje lecsekkolva, maxon van, ok, na de attól még lehet levegős és az is volt egy kicsit. Szóval kb. 4 perc alatt meg lett oldva az ügy itt helyben, de azt mondták elég rossz színe van a löttynek, úgyhogy lehet cserélve lesz. :C

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#37613) demars válasza Elmör (#37612) üzenetére


demars
addikt

Valaki nemrég épp arról irt, hogy azt ha cserélik gondot okozhat a rendszerben... Talán tboy93 volt...
Én nem gondolom, hogy így lenne, de ha a tiéd levegős volt, akkor vagy nem lett jól légtelenítve, vagy gond van a rendszereddel (tömítettség)!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37614) Elmör válasza demars (#37613) üzenetére


Elmör
senior tag

Valószínűleg egy közel 20 éves alkatrész már lassan megadja magát, tehát ha cserélik a folyadékot akkor igen, valószínűleg meg fog halni az a pumpa vagy dugattyú vagy minek mondják amit a pedál aktivál. Akkor cserélni fogjuk azt is, ennek ez a normális menete szerintem, igaz megnéztem mibe kerül, hát nem olcsó mutatvány ha normálisat akar az ember.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#37615) Warrriorrr válasza Elmör (#37614) üzenetére


Warrriorrr
csendes tag

Ha jól emlékszem akkor szervószivattyúról volt anno szó.
Arra irta v.ki hogy nem kell cserélni benne folyadékot.
Lehet tévedek de így emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#37616) tboy93 válasza demars (#37613) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tóth Imi mondta, hogy kuplung folyadékot nem tanácsos cserélni, mert utána könnyen elfoshatja magát a szerkezet. Én ennyit tudok erről a témáról össz-vissz.

[ Szerkesztve ]

(#37617) honda23


honda23
aktív tag

Kuplungfolyadékot lehet cserélni, pedálozás nélkül kell alulról leszívni úgy a régi folyadékot, hogy folyamatosan öntöd az újat bele. Fékkel is így kell csinálni. Szervo olajat nem ajánlatos cserélni .

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#37618) demars válasza tboy93 (#37616) üzenetére


demars
addikt

Lehet, hogy így van... Csak fura, mert elvileg minden folyadéknak van csere periódusa!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37619) Radomer


Radomer
aktív tag

Én lecseréltettem a kuplung olajat is, és semmi gáz nem volt vele.
Inkább a pedállal van bajom a ragadásával meg a nyekergésével. 1 hete lett wd40 el befújva és ujra kezdte. Ma veszek zsírsprayt hátha azzal sokkal tovább birja. :)

(#37620) toork84


toork84
újonc

Sziasztok!

Hatalmas segítségre lenne szükségem és remélem jó helyen járok. Van egy 95-ös angol civic-em D16y2-es kódjelű motorral amiben jelenleg főtengely megadta magát és cserés a motor. Elég ritka és nehéz találni ha jól tudom, viszont szeretném rendbe hozni az autót mert rengeteg dolog :W lett rajta cserélve és nem hagynám veszni. Próbáltam a dolog után menni hogy milyen blokk van esetleg ami ha nem is ugyanez de a lehető legkevesebb macerával beépíthető. Így találtam rá a D16z6 kódjelű motorra aminek elvileg a váltója és minden specifikációja ugyanaz mint a D16y2-é. Egy vagy több hozzá értőhöz szólna a kérdésem, mégpedig hogy ha megfelel a váltónál a csatlakozása akkor a futómű leömlők stb. csatlakozásának is rendben kell lennie??

Előre is nagyon köszönöm mindenkinek :R Honda a legjobb :C

(#37621) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ilyenkor ha megy klíma a párátlanítás miatt az is plusz fogyasztással jár? Vagy az csak a hűtés esetén áll fenn?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37622) EQMontoya válasza JoolsNOS (#37621) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerinted?
Ha -10 fokban bekapcsolod, akkor még csökkeni is a fogyasztást! :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#37623) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

9gen-ről vannak már tapasztalatok?
1.4, esetleg 1.8 lehet érdekes.

Van olyan típusbetegség ami már kiderült ennyi idő alatt?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37624) JoolsNOS válasza EQMontoya (#37622) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Csak mert egy bizonyos hőmérséklet alatt nem kapcsol be a kompresszor. Gondolom az veti vissza a fogyasztást. Vagy nem?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37625) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#37623) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem majdnem ugyanaz, mint a 8, kicsit javítva. Fórumon nem is tudom, van-e valakinek. :F

Az 1.8 halottabb lett, a váltó sem tetszett annyira (csak a kar, a váltási érzés jó). Került bele sok csilivili izé, de még átláthatatlanabb lett a műszerfal.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37626) demars válasza JoolsNOS (#37624) üzenetére


demars
addikt

Nyáron sem megy állandóan, akkor is kapcsolgat...
Ilyenkor is szoktam használni, persze, hogy kicsit dob a fogyira, mert terheli a rendszert, de ugye nem kapcsol be annyiszor és rövidebb ideig marad behúzva emiatt nem növeli annyira a fogyasztást!
Hetente egyszer megjáratom, hogy kapjanak a tömítések kis kenést, olajat... Ha kiszáradnak kellemetlen meglepetés érhet később... :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37627) LógaGéza válasza LógaGéza (#37584) üzenetére


LógaGéza
addikt

UP! Senki nem csinált még itt ilyen, ennyire hibátlanok a Honda motorok? :P

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37628) 7600 GS


7600 GS
addikt

Valaki tudna nekem esetleg linkelni egy megbízható és pontos átírási díj kalkulátort? :R

(#37629) tboy93 válasza 7600 GS (#37628) üzenetére


tboy93
nagyúr

tessék [link]

erre még rájön a biztosítás

[ Szerkesztve ]

(#37630) DeathAdder válasza tboy93 (#37629) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ebben az oldalban sosem bíztam, a teljesítményadómra most is 54.390 Ft -ot ír, miközben 27.195 öt fizetek már évek óta :)

(#37631) Noolie92


Noolie92
újonc

Sziasztok!!!

Honda civic 6gen 1998/12 sedan, EJ9/d14a4 1.4 kasztni kérdés.

Szükség lenne némi lakatosmunkára az autón (ív, küszöb, motortartóbak stb.. :D ). A legfontosabb kérdésem, hogy lehet e külső, műanyag díszküszöb alatti, valódi fém küszöböt ehhez a típushoz kapni? Eddig sehol nem sikerült találnom. Az 5.gen-hez látom, hogy van. Valakinek 95-2001 között ilyen autó? Mit csináljak a szerterohadt küszöbömmel? Ránézésre úgy tűnik, hogy az 5gen sedané jó, de nyilván ránézésre nem rendelek 32e/db áron ilyet. Látom van akinek ilyen kasztnis 1.5ils vagy VTI van tip-top állapotban 95 utáni. Hogyan lakatolják ki a küszöböt? Lemezt hajtogat a lakatos? Vagy van ilyen OEM darab, lehet kapni, azt viszem és kivágják a régit, az újat meg felhegesztik? Nem tudom mit kezdjek vele... :( Előre is köszönöm a segítséget.

(#37632) tboy93 válasza Noolie92 (#37631) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, én még szarabb helyzetben voltam mint te, a 7gen sedanhoz kvázi nincs bontott alkatrész, talán javítóív se. Nekem Gustavssonék megoldottak mindent, bármilyen lemezt megformáznak, betolod hozzájuk a gépet és rozsdamentesen kapod vissza :)

(#37633) Noolie92


Noolie92
újonc

És milyen árkategóriában dolgoznak hozzávetőlegesen? Mennyire vannak árban elszállva?

De egyébként ezt nem is értem. Hogy lehet, hogy nincs hozzá javító-elem? 6genhez minden van, sárvédők hátulra-előre, sőt hátsó oldalfal is, ajtó, motorháztető stb., küszöb meg nincs? :(

[ Szerkesztve ]

(#37634) JoolsNOS válasza DeathAdder (#37630) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Tényleg azt mikor, hogy kell fizetni? Szerintem én azt nem fizettem. :U
Na találtam ott valamit: azt írja márciusban kapok csekket. Ez így korrekt? Akkor nekem nem kell utána rohangászni?

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37635) tboy93 válasza Noolie92 (#37633) üzenetére


tboy93
nagyúr

Realis aron dolgoznak, de jo minosegben. Ha a legolcsobb szakit keresed nem ok az embereid, de ha nem akarsz evente lakatoltatni, akkor ajanlom oket. El kell menni hozzajuk, megnezik az autot es mondanak egy hozzavetoleges arat.

(#37636) demars válasza JoolsNOS (#37634) üzenetére


demars
addikt

Nem is kell átíráskor!
A teljesítmény adó az gyakorlatilag a súlyadó! Amit az önkormányzat hajt be! Na már most ezt egy évre szabják ki, két részletben (nálunk így csinálják). Adott év elején a tulajnak küldi ki a számlát, csekket, és ha eladja, akkor is ő fizette meg arra az évre... kivétel pl kereskedés, aki ideiglenesen ha kivonatja a forgalomból nem fizet és ekkor neked, mint új tulaj kell megfizetned! Ezt az egészet lejátsza az önkormányzat és a z okmányiroda. Egyszer csak jön a csekk! 😀

Tessék! Gyors kerestem valamit!

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37637) DeathAdder válasza JoolsNOS (#37634) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nálam is úgy van hogy az éves súlyadó csekk fele márciusban a másik fele pedig szeptemberben érkezik.
Ne idegeskedj, meg fogod kapni nyugi :) illetve ahogy demars írja az adott naptári évben még az előző tulaj kapja a csekket.

demars - na ez a kalkulátor már azt adja vissza amennyit valójában fizetek :K

(#37638) bbubby00 válasza demars (#37636) üzenetére


bbubby00
őstag

16660. Reális lehet?! Én a duplájára számítottam :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37639) JoolsNOS válasza demars (#37636) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezeket én is tudtam alapesetben, de ugye a kocsi németektől van. Tehát eddig nem volt rá súlyadó. De akkor gondolom jön a csekk később.

Más: motorolajat 5w30 vagy 5w-40 legyen? Mindegy a márka?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37640) demars válasza bbubby00 (#37638) üzenetére


demars
addikt

Reális! Most fejből nem tudom, de nekem évi 23 k körül van, de ebben benne van egy utánfutó is...

JoolsNOS: na ezt nem tudom... De sztem biztos jön majd a csekk és papir, hogy mennyit kell fizetni. Valószínű erre az évre is kell neked akkor...

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#37641) Snoop-y válasza NoLF (#37608) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne okoskodjaaa man he mikor a kollega autot epit :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#37642) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Próbálkozom kideríteni a verdámhoz melyik gumiméret jó a gyárihoz képest. (7gen 5d EU8 néven fut)

Ajtóba ragasztva 195/60 R15 a papír. Most a gyári alu van rajta 205/50 R16 azonban a Német nyelvű kézikönyv szerint 205/55 R16?

Most akkor melyik az igaz?

Köszi!

(#37643) tboy93 válasza Radomer (#37642) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindkettő. A /50 és a /55 is váltóméret, bármelyiket felrakhatod!

(#37644) Radomer válasza tboy93 (#37643) üzenetére


Radomer
aktív tag

Lényegi különbség nem tapasztalható a nagyobb nál ha jól gondolom?!
Kissé dinamikusan vezetve. :)

(#37645) JoolsNOS válasza Radomer (#37642) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A 205/50 azért jobb, de az 55 is még elfogadható.
Vezetésben max az 55 kissé kényelmesebb, nem üt annyira, de ott már többet csal az óra.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37646) Qru válasza JoolsNOS (#37639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Külföldről behozottnál úgy van, hogy mikor átiratod az okmányirodában a hivatal értesíti az állandó lakcímed szerinti önkormányzatot akik az adó megállapítása után küldik majd a csekket.

Szóval semmi más dolgod nincs mint várni a postást a csekkel. Ilyenkor csak törtévi díjat fizetsz természetesen.

#nincsbennetarcsi

(#37647) Motion_Blur válasza Tsebacsi (#37625) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Értem, köszi.
Ha esetleg 8gen-re esne a választás, az első lámpák közötti csúfságot ki lehet cserélni a Type-R-éhez hasonló rácsra? Ha igen, házilag megoldható?

Korábban olvastam a topikban hogy valaki csinált ilyet, nem visszakeresve nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37648) Tsebacsi válasza Motion_Blur (#37647) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem lett cserélve, de gyári szervízben tették rá. Szerintem otthon is simán megoldható pár csavarral, nem kéne bonyolultabbnak lennie.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#37649) bbubby00 válasza Motion_Blur (#37647) üzenetére


bbubby00
őstag

50k körül szokták osztogatni az új gyárit. Sztem is otthon kivitelezhető. Bár itt nem a csúnya műanyagot veszi ki, hanem a grillt, de kiindulási alapnak megteszi :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#37650) Snoop-y válasza Motion_Blur (#37647) üzenetére


Snoop-y
veterán

Siman megoldhato.
Motorteben levo takarolemez eltavolitas utan. Ha nagyon nem megy ne eroltesd mert kurva konnyu eltorni a fuleit es lesz egy szep honda jeled korulotte hasznalhatatlan muanyag raccsal 40k ert.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.