Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Integra válasza Winner_hun (#15891) üzenetére


Integra
titán

lol, és tényleg így van:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15902) xcbiker


xcbiker
addikt

Juppéé! MikiCivic meghozta a gyári facelift VTI kmórám! :C :DD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#15903) olbeteam válasza xcbiker (#15900) üzenetére


olbeteam
tag

Köszi. :R

Csak ne lenne ilyen drága, a rohadt Meta riasztó, 48K besz.-rel együtt, amit én néztem, az 25K, Caesar alarm, szintén mindennel együtt. :U :O

I can resist everything but temptation.

(#15904) Integra válasza xcbiker (#15902) üzenetére


Integra
titán

erről jut eszembe.. :)

szerinted mitől lehet az, hogy a 100-120 kmh közötti/feletti rizsszem izzóm alaphelyzetben nem világít? nincsen kiégve, mert néha idővel újra világít..
ez valami hiba figyelmeztetés?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15905) orbano válasza Integra (#15904) üzenetére


orbano
félisten

nekem is ilyen. szerintem kezd kiégni, néha jó helyre lifeg az izzószál és akkor világít. nekem azóta csinálja amióta megvan a kocsi. Winnernek is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15906) xcbiker válasza Integra (#15904) üzenetére


xcbiker
addikt

csere és kész.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#15907) Integra válasza orbano (#15905) üzenetére


Integra
titán

akkor majd cserélem.

megvan a hiba, mi volt a hűtőfolyadékom csöpögésének oka.
a leeresztő csavarnak van egy kis gumigyűrűje tömítésként, az elöregedett...
kapott újat, most már hibátlan.
mindez került 50 euroba:DDD ja, meg 20 euro hűtőfolyadék utántöltésre, majd 2 flakont öntögettem bele, mire végre letudtam adni szervízbe.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15908) Sipi16 válasza Sipi16 (#15182) üzenetére


Sipi16
senior tag

Na megjött a levél a biztosítótól és az "ellenfél" kárára megcsinálják. Legalább ez a hónap jól kezdödik... :)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#15909) VTI-Totya válasza Sipi16 (#15908) üzenetére


VTI-Totya
tag

Nekünk meg vissza utalták a 100e-t amit becsengettünk az önerőbe. :DDD

Csávónak nagyon sokba lesz ez a móka. ;]

150-nél tolok egy negyediket és a lehúzott ablakon dobom neked a fehér zsepit, hogy töröld szemed, szád.

(#15910) Sipi16 válasza VTI-Totya (#15909) üzenetére


Sipi16
senior tag

Egyik lábbal a temetöben a másikban a börtönben. Szerintem ha kész lesz a kocsi kötök rá casco-t most évi +30k kb és nincs akkora para.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#15911) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Abszolut nem vagyok a témában járatos...Közeli hölgyismerős 1.5-ös civicjével lennének problémák. 90LE VEI..

4-ben és 5-ben hajlamos rángatózni a fordulatszámmérő...Szal nagyon nem egyenletes a járás, de csak itt... Lambdaszondára gyanakodnak de nekem gyanús, hogy az alacsonyabb fokozatokban akkor miért nem? Nem akarom elhinni, hogy 40000Ft-ért kelljen bele lambdaszondát venni...Nem lehet, hogy teljesen más irányba kellene tapogatózni?
200000km körül van a kocsiban egyébként jó állapotú...

Aláírásommal nem foglalkozni nem szoktam idefirkálni csak a BMW-be.... :)

(#15912) VTI-Totya válasza Gézengúz (#15911) üzenetére


VTI-Totya
tag

Hát én inkább bemásolom neked ezt egy többet és ilyen hibákkal is foglalkozó topikba. ;)

Elég sok minden okozhat ilyet.......lehet csak egy vákumcső, de terhelés alatt a lambda is okozhat ilyet, lehet gyújtás, stb.......

Amint kapok egy szakitól választ, bemásolom az elérhetőségét a topiknak és majd ott tudod olvasni a válaszokat is. ;)

150-nél tolok egy negyediket és a lehúzott ablakon dobom neked a fehér zsepit, hogy töröld szemed, szád.

(#15913) NoLF válasza Gézengúz (#15911) üzenetére


NoLF
addikt

bontottan 10 körül van egy szonda, én a honda szalonban 27ért vettem, a 40 elég mosolygós ár.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15914) xcbiker válasza NoLF (#15913) üzenetére


xcbiker
addikt

én új 1 vezetékes NGK-t vettem Unix-ban 10eft-ért az 1.4-hez.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#15915) Pörp válasza xcbiker (#15914) üzenetére


Pörp
senior tag

Én kipróbálnám egy bontott gyárival is, lehet hogy javulna a fogyija.
Számomra fura hogy az univerzális 10.000HUF-os ugyanúgy el tudja látni a feladatát, mint a gyári, ami márkakereskedésben 55.000... NGK autóscepcifikusa (OZA-218) meg 44.000HUF. Gyanúsan ez lehet a gyári is. Akkor miért nem univerzálisat tettek bele eredetileg is osz' jónapot. :)

(#15916) NoLF


NoLF
addikt

mi történik, ha tolok egy fél tank bioetanolt felesben normál benzinnel?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15917) VTI-Totya válasza NoLF (#15916) üzenetére


VTI-Totya
tag

szvsz

Semmi.

Kicsit többet fog enni.

150-nél tolok egy negyediket és a lehúzott ablakon dobom neked a fehér zsepit, hogy töröld szemed, szád.

(#15918) Sipi16 válasza NoLF (#15916) üzenetére


Sipi16
senior tag

Elsönek inkább 10L etanol és a többi benzin. Ezt két tankkal utána üzemanyagszürö csere és mehet bele 2/3 arányban. Asszem TC-sek így ajánlották. :U

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#15919) NoLF válasza VTI-Totya (#15917) üzenetére


NoLF
addikt

azt tudom, csak arra gondoltam, kell-e vmi elektronikai átalakítás, vagy egy szűrőcserével megoldható-e a dolog.

sipi: thx ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15920) VTI-Totya válasza NoLF (#15919) üzenetére


VTI-Totya
tag

Az átalakítás csak asszem tiszta biobigyós üzemeltetésnél van.

Bocsi, a szűrő nálam már alap mert mindenki ezzel kezdi. :B
(lehet, hogy túl sok ilyen szart olvasok már) :(

150-nél tolok egy negyediket és a lehúzott ablakon dobom neked a fehér zsepit, hogy töröld szemed, szád.

(#15921) neduddki válasza VTI-Totya (#15920) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat elarulhatnatok hogy elotte minek szurt cserelni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15922) babszi. válasza NoLF (#15916) üzenetére


babszi.
csendes tag

az egy agressziv keverék lesz.

amugy az én tanulmányaim alapján: (tapasztalati szinten egy 600as merga van a suliba a dizeles tanáromnál és hibátlan)
Szóval, az 1:1 arány nagyon erőteljes, mivel ha azt veszed hogy a bioetanol 121es oktánszámmal rendelkezik (rúgjatok meg ha tévedek) ez emelet kompressziót kiván, nem kicsit, ezért érdemes utána állítani a kompjuternek, mondjuk egy csoki nevetve csinál neked kb 10-12loerővel többet bioetanolos konfiguráció. Ez mind tök klassz, sőt ha kiszámoljátok, akkor versenycélra jobb lehet a bioetanol amellett hogy környezet kímélőbb is, de ezzel párhuzamosan tudni illik hogy a bioetanol kenése sokkal szarabb mint a benziné, és alapjába véve is igen agresszív anyag, de ezzel együtt hogy a motor hütési és kenési funkciói csökkennek, ezzel együtt a tankra és az üzemanyag ellátás többi részére is negativan hatnak, és a benzinben csak a lecsapodó levegő okoz korroziót, ezzel szemben valamivel roszabb a bioetanol, de nem fog holnap kilyukadni a tank:D.

Na röviden egy sorban: optimális keverés mellett, 100körüli oktánszámra belött kocsival optimálisabb lesz a fogyi, illetve nem lesz változás.
Alap konfigurációban többet fog enni, annak fügvényében mennyire viszed az oktánszámot az "optimális" fölé. Örömhir hogy az OBD2 az valamelyeset ezt tudja korrigálni. Még jobb hir hogy az uj iVTEC(H:P) és pl a Zetec is tudja X kilóméter elteltével az üzemanyag minőségéhez állítani a levegő arányt meg etc. Abban nem vagyok biztos hogy mondjuk az EK4eitek is tudnák ezt, de az OBD2 stimmel...
egyéb iránt én 30liter benzin mellé, felereszteném a tankot, de semmiképp nem durvábban, ha gyengülést éreztek akkor lecgo:D dugo ki, kompresszióemelésre fel, vagy tovább kell benzinnel önteni a konfigot, ezt a mergánál ugy oldottuk meg hogy 20liter bioetanolt tettünk a vasba, és addig engedtük benzinnel amig nem lett normális az alapjárat, és a padon mérhető 5000 fordulat terhelés alatt. oktánszámot ekkor nem mértünk, ezzel forduljatok Dodihoz:D.

Na és akkor most jön majd totya és elugat hogy ez hülyeség:D

Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál.

(#15923) Winner_hun válasza babszi. (#15922) üzenetére


Winner_hun
félisten

de ezzel együtt hogy a motor hütési és kenési funkciói csökkennek

He?:F A benzinnek se kenő, se hűtő funkciója nincs. Kenés a benzinpumpának kell, a motor kenésére ott van a motorolaj, ez meg a hűtővíz a hűtésre.

Tankra miért hat negatívan? Csövek közül nem mindegyiket bántja, tömítésekkel is ugyan ez a helyzet. A benzinpumpa inkább láthatja kárát a tiszta E85-nek a már említett kisebb kenőképesség miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15924) orbano válasza Winner_hun (#15923) üzenetére


orbano
félisten

"A benzinnek se kenő, se hűtő funkciója nincs"
Én ezt ilyen magabiztossággal a helyedben nem állítottam volna :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#15925) Winner_hun válasza orbano (#15924) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor pontosítok: a motortérben belül nincs. Ahol meg van, a benzinpumpán kívül nem számít a kevesebb kenés. Ha meg igen, akkor előbb kell alkatrészt cserélni, a megspórolt pénzből lehet:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15926) orbano válasza Winner_hun (#15925) üzenetére


orbano
félisten

már hogy ne lenne. ott van csak rá igazán szükség.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15927) babszi. válasza Winner_hun (#15925) üzenetére


babszi.
csendes tag

olvass utána, ne mondj balgaságot.
Az eggyik legnehezebb, és legfontosabb amikor megbontják a motort, hogy utána a megfelelő AFR értéket használják, különben a tol sok benzin lemossa a henger falat, a tul kevés benzin pedig dugót lyukaszt. viszont ha az AFR szegény, sokkal nagyobb a hőterhelés... etcetc külön órám van ezzel kapcsolatban, csak benzin motorokra. Majd elcsenem neked a PDF-et.

Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál.

(#15928) Winner_hun válasza orbano (#15926) üzenetére


Winner_hun
félisten

Leesett, nem tudom miért de valahogy csak a hengerekre gondoltam így hirtelen mint motor:B:D. Túl hosszú volt ez a mai nap...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15929) Gézengúz válasza Gézengúz (#15911) üzenetére


Gézengúz
addikt

akkor miben maradjunk szerintetek?

(#15930) aesir


aesir
veterán

Srácok, Erről van valakinek már tapasztalata? Érdekelne hogy kül-, vagy beltéren van ha van. Azaz minden érdekelne ezzel kapcsolatban. Ne kíméljetek! :)

Van saját életem...

(#15931) Winner_hun válasza aesir (#15930) üzenetére


Winner_hun
félisten

A hozzászólásokat olvasd el, van pár tapasztalat: [KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15932) aesir válasza Winner_hun (#15931) üzenetére


aesir
veterán

Hát, konkrét tapasztalatokat nem olvastam.

Ami engem érdekelne, hogy belső felületen tükröződik-e mint a gyári műszerfalborítás (konkrétan flokkolás helyett lenne érdekes), és az hogy kis bevésődéseket simít-e? És konkrét tapasztalat kellene arról, hogy tényleg lehúzható-e fémfelületről ha már nincs rá szükség?

Van saját életem...

(#15933) Winner_hun válasza aesir (#15932) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pedig írtak ezekről:) Valaki csak tesztelésből elfújt egy flakonnal a cégénél. Fém felületről is lejön, a karcokat kitölti ha több rétegben fújod, a tükröződést passzolom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15934) xcbiker válasza aesir (#15932) üzenetére


xcbiker
addikt

pl a csomagtérbe a műanyag kárpitot szívesen lefújnám ilyennel ha nem túl gáz, mert ott midig karcolódhat és ez bosszant.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#15935) Winner_hun válasza xcbiker (#15934) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kárpitot inkább ne fújd, meg az amúgy se karcolódik:P Amúgy a csomagtérben én is agyaltam a műanyag elemek befújására de lehet inkább bevonom valamilyen fekete anyaggal:)
Meg valószínűleg holnap veszek egy flakonnal mert egyik munkához jól fog jönni:) Majd tesztelgetem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15936) babszi. válasza aesir (#15930) üzenetére


babszi.
csendes tag

nem próbáltam még, de köszi.
Jövőhetén lefújok vele egy notit, hasonló felületet képezhet mint a thinkpadek gyári cucca...

Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál.

(#15937) Petie


Petie
veterán

bioetanolt mi is beszéltük melóban. már többen járnak úgy vele hogy 1:1 arányban, de ők is kisebb keverékkel kezdték, és 1000 km után szűrő csere. nem alakítottak semmit.

többet fog enni, kicsit hoz teljesítményben oktánszám miatt. én is inkább a nagyobb hőtől félek kicsit.
de majd kiderül, most még nem fogok tankolni mert épp lukoil95-öt tesztelem shell euro95el szemben. holnap asszem kiderül hogy mi meg merre. elég jó lesz most a fogyim úgy érzem, pedig most azért odatettem többször mint szoktam :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#15938) babszi. válasza Petie (#15937) üzenetére


babszi.
csendes tag

kicsit hoz teljesítményben oktánszám miatt.

szerintem meg visszavesz :W Lemértük, elég sokat játszottam ezzel...

ezt a szürő cserét magyarázzátok már el nekem kérlek...

[ Szerkesztve ]

Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál.

(#15939) Winner_hun válasza babszi. (#15938) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kell-e üzemanyagszűrőt beszerelni? Amennyiben gyárilag nincs ilyen szűrő, feltétlen ajánljuk. Az alkohol tökéletesen kitisztítja az üzemanyagrendszer lerakódásait, ami a karburátorba/ injektorba jutva dugulást eredményezhet. A gyári üzemanyagszűrőt az átállás után nem sokkal cseréljük, majd pár ezer kilométer után ismét. A gyakorlatban két-három szűrőcsere után már nem kell sűrűbben cserélni, mint hagyományos üzemanyagnál.

forrás

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#15940) babszi. válasza Winner_hun (#15939) üzenetére


babszi.
csendes tag

ha nem használtál elötte ilyen inejktor tisztito ackokat meg etc, szerintem csak hoax ez a szürő csere dolog... alapvetően cseréled és nem az autó telejs élettartamát élte meg a szürő, nem hiszem hogy ez nagyon megcseszné a rendszert. Ez nem egy bélrendszer amibe minden szemetet beletöltesz, meg nem is dizel ahol jellemzőbb a lerakodás.

Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál.

(#15941) orbano válasza Petie (#15937) üzenetére


orbano
félisten

segítek a tesztelésben: ne használj lukoilt :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#15942) orbano válasza babszi. (#15940) üzenetére


orbano
félisten

lof*szt hoax. pofon egyszerű: az etanolos keverék nem szorítja ki a tartályban lévő vizet, ezért a tank alján lévő szmötyis szart felszedi. ezért ajánlják a fokozatos átállást, hogy ne okozzon gondot a feloldott vízzel felkeveredett szmötyi. amikor a tartály kitisztult, biztos ami biztos szűrőcsere, oszt kész. nincs ebben semmi hoax, egyszerű elővigyázatosság.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15943) SeQ válasza aesir (#15932) üzenetére


SeQ
csendes tag

Én elvileg hétfőn vgy kedden megkapom! és utánna írok tapasztalatot, meg csinálok pár elötte utánna képet.
Én csomagtérnél lévő műanyagot akarom lefujni hogy ne legyen karcos, aztán ha ez szépen sikerül akkor jöhet a gyári könyöklő, és ha még marad és tetszik a dolog lehet az ajtónál lévő "belépőket" is megcsinálom.

--> Nincs múltad. A jelenben élni a legjobb út ahhoz, hogy legyen jövőd is.

(#15944) olbeteam válasza SeQ (#15943) üzenetére


olbeteam
tag

Olvasgattam róla, kíváncsi lennék, hogy felnin is működik-e, mondjuk szinterezés/fényezés helyett.

I can resist everything but temptation.

(#15945) NoLF válasza olbeteam (#15944) üzenetére


NoLF
addikt

ha elolvasod a cs topikot, kiderül.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15946) olbeteam válasza NoLF (#15945) üzenetére


olbeteam
tag

Nah, mostanra sikerült átnézni a kommenteket, mit mondjak, engem is meggyőzött, lehet hogy a külső fekete csíkokat lefújkálom vele, tükröket, talán a hűtőrácsot is. :)

I can resist everything but temptation.

(#15947) aesir


aesir
veterán

Hol lehet venni nanotechnológiás telefontartót? Üzlet érdekel, nem vatera, nem webshop, hanem bemegyek és megveszem.

Van saját életem...

(#15948) VTI-Totya válasza aesir (#15947) üzenetére


VTI-Totya
tag

Nekem rajta volt egy hónapig a műszerfalon, és már fél éve ott a nyoma............

150-nél tolok egy negyediket és a lehúzott ablakon dobom neked a fehér zsepit, hogy töröld szemed, szád.

(#15949) Pörp válasza aesir (#15947) üzenetére


Pörp
senior tag

Ez a vákuumos (olyan mintha ragadna, de nem ragad) lapocska érdekel, amire bármit ráteszel, megtartja? Én egy MOL kúton vettem, 2000HUF körül.

#15951 Szerintem lesz az más kúton is. :) Hol tankolsz, szerinted melyik a tuti? :)

[ Szerkesztve ]

(#15950) aesir válasza VTI-Totya (#15948) üzenetére


aesir
veterán

Ezt most nem értem.

Van saját életem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.