Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) xcbiker válasza Integra (#12500) üzenetére


xcbiker
addikt

tudom hol kellene lenni, mert az 1,5-ös mocim múszerfalában már ott virít.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12502) Winner_hun


Winner_hun
félisten

1509 km 105 liter benya, 6,95 literes fogyasztás. Na ez most nem kis meglepetés számomra.
:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12503) NoLF válasza Winner_hun (#12502) üzenetére


NoLF
addikt

őrült :))

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12504) Integra válasza Winner_hun (#12502) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok most én is mit fogok produkálni, ennyire extrémen még nem mentem..
városban 2x6 km hétköznaponta, még nincsen garázsom, utcán hidegben áll, aztán autópályán 60-as, 70-es korlátozás, döcögés, aztán 220 a következő korlátozásig.
330km környékén tartok, de már világít a lámpa.. mindezt vpower100-zal:DDD
szombaton húzok el, akkor úgyis tankolni fogok egyet. szerintem lazán lesz vagy 14liter körül :( :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12505) orbano válasza Integra (#12504) üzenetére


orbano
félisten

ííííhihiiii :D most már értem miért jó a d15z6 mondjuk ez nem is bírja a 220at :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#12506) Integra válasza orbano (#12505) üzenetére


Integra
titán

esküszöm lehet hogy veszek egy bicajt ide..
valami egyszerűt, tudod, dinamós, lámpás, öltönyben tekerős menedzser bringát:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12507) orbano válasza Integra (#12506) üzenetére


orbano
félisten

a nagyon nagy spílerek rolleroznak a Körúton :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#12508) Integra válasza orbano (#12507) üzenetére


Integra
titán

töri ki a nyakát a halál.. :)
valami jó kis oldschool usa style bringát kéne találnom:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12509) wierra válasza VTI-Totya (#12479) üzenetére


wierra
senior tag

Én vótam :DDD .
De a faxod nekem nem hiányzik... ;]

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12510) wierra válasza Winner_hun (#12502) üzenetére


wierra
senior tag

A tojáshéj azért ott volt a pedál alatt, nem? Mármint 8000-et nem sűrűn forgott az ~1500 km alatt. :))

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12511) Winner_hun válasza wierra (#12510) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem teljes volt ott és előfordult pörgetés. + sose ültem egyedül a kocsiba, odafele 2-en, vissza 3-an ültünk benne, amíg ott voltunk akkor meg 4-en járkáltunk vele, ezért is lepett meg a fogyasztás.
Ha ott van a tojáshéj + mindenhol betartom a sebességhatárokat akkor a 6-6,5 literes fogyasztás lett volna. Közelebb a 6-hoz:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12512) orbano válasza Integra (#12508) üzenetére


orbano
félisten

én meg azon gondolkodom hogy lehet veszek valami nagyon jófajta bicajozáshoz jó kabátot és nadrágot, és a kerületen belül télen-nyáron bringázni fogok. nem tesz jót a kocsinak, hogy 2 kilómétereket megyek vele :U de esőben, hidegben nem egy nagy élmény a bicaj

A vér nem válik VAZZE!™

(#12513) Integra válasza orbano (#12512) üzenetére


Integra
titán

hidd el, semmi baja nem lesz. nyugodtan használd.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12514) TexT-BoY válasza orbano (#12512) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én a buszmegállóbas is kimegyek:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12515) Pörp


Pörp
senior tag

Na ezt nézzétek, bár lehet hogy én vagyok a naív, sőt biztos...

Elvittem az autót egy szerelőműhelybe, ajánlgatták, hogy jók. Csörgés volt a motortérben, gyújtás és szelephézag már be lett állítva korábban, az biztos hogy jó.
Meghallgatta egy szerelő, mondta is a hang alapján, hogy ez nem gyújtás. Többszöri hallgatózás után kiderült, hogy a generátor szíj illetve a már elég csereérett levegőszűrő lesz a ludas. Szűrőt biztosítottak ők 2500HUF-ért kérésemre, illetve szívótorok tisztítást is előírtak a "betegnek". Generátorszíjat vittem én, egy fasza Gates szíjjat.
Ma reggel leadtam, délután hívnak, mehetek a gépért, jó lett. Elmegyek az autóért, megyek vele, tényleg jó, halkabb lett a motor, nincs csörgés, szuper. Bemegyek a tulajhoz, hogy számoljunk el. Ok, elmondja milyen zsír lett az autó, stb, 10.500HUF :Y lesz! Hő? :F Mennyi? Nézem a papírt amit elém tol, 1.8óra munka, azaz 8000Ft... Mert ugye a szűrő 2500Ft világos. Na mondom itt ez a rész nem annyira tetszik nekem, óránként 4000Ft-ért dógoznak. Mondom neki, ennyit kér a márkaszervíz is, na persze szerinte ez reális ár, és a márkaszervíz nem ennyit kér. Mondom neki, hogy múltkor 4órás melóra mondtak 15.000Ft-ot a márkaszervízben, na persze nem hiszi... Tiszta ideg vagyok, én nem tudok napirendre térni efelett...
Leültetett hogy, nehogy elégedetlenül távozzak. Megkéri egyik kolegáját mutassa meg a normaprogramot. Abban benne vannak az irányadó normaórák, és munkadíjak. Nagy nehezen, többszöri bénázás után végre eltalálja az EJ9-et, meg a D14A4-et segítségemmel, lenyitja a generátorszíj csere sokadik almenüt, kidobja a gép, hogy 2000Ft-os munkadíj... Mondom hoppá... Program septiben bezár, a többit már meg se nézi, és újabb magyarázkodásba kezd, hogy ez természetesen új autókra vonatkozik, könnyen oldható csavarokra. Mondom ne már, most őszintén találtak benne berohadt csavart? Hát azt nem találtak. Erre kontráz, hogy de bizony az autószerelő mestereknek képzést kell biztosítani mert a technika fejlődik! Ok, mondom elfogadom, csakhogy nem BMW X5-öst hoztam bakker, hanem egy 12 éves Hondat! Vagy nekem kell kifizetni a képzést mert van aki NASA techológiával megáldott autókat visz? Ismételtem megjegyzem hogy az elvégzett tevékenység szűrőcsere és ékszíjfelszerelés volt... A lényeg, hogy mellébeszélések közepette meguntam a dógot, odaadtam a kért összeget, és távoztam... Lehet én vagyok naív, de most komolyan, szerintetek reális ár ezekért a munkákért 8000Ft?

(#12516) NoLF válasza Pörp (#12515) üzenetére


NoLF
addikt

ismerős szerelőhöz kell vinni, akivel megisztok egy két sört szerelés közben és mindenki vidám, te meg adsz neki 2ezret.

ez eléggé instant get... :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12517) wierra válasza Pörp (#12515) üzenetére


wierra
senior tag

Mindig kérj ajánlatot, és/vagy állapodj meg az árban, így nem érhet meglepetés (vagy legalább is nem ekkora.)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12518) TexT-BoY válasza NoLF (#12487) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem puszipajti, de végülis 11re jön ki anyaggal együtt, nem használ drága anyagokat de lelki ismeretes srác. a munkdij 6k csak, de ezt nempontositottuk telon, sajnos ma nem volt jó nekem, mig volt napfény:D:S

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12519) orbano válasza Pörp (#12515) üzenetére


orbano
félisten

az én szerelőm 4500-at kér óránként, de kicsit gyorsabban dolgozik, és tudom, hogy amit megcsinál az 100% biztos találhatnék olcsóbbat, de itt van két buszmegállónyira, apám évek óta hozzá jár, és tudom hogy jó, alapos szakember, így pont leszarom azt a párezret.. majd ha motorgenerált kell csinálni, vagy mittomén, akkor elgondolkodom rajta, hogy elviszem máshoz.
ja igen és amit írnak: mindig kérek árat, és annál általában olcsóbb lesz. most pl. egy tizessel lett kevesebb a vége, mint amit 3 órával azelőtt mondott :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#12520) xcbiker válasza Pörp (#12515) üzenetére


xcbiker
addikt

Én ezt magamnak csináltam, bár te nem tudtad, hogy most miért nem jó valami.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12521) TexT-BoY válasza xcbiker (#12520) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekem totya 1kmet ment a kocsimmal és memondta mi cserés...
legközelebb javasolt kijönni lurdyhoz és megmutatni pár valóban szakértő/fanatikus embernek, tuti eredmény.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12522) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

5.9 - 6.1 voltak mostanában a fedélzeti szerint az átlagfogyik (tekintsünk el a csalásától)
Vasárnap tankoltam ugyanott és ugyanazt ahol szoktam. Kivételesen nem félig hanem tele. Bejött ez az idő, és ugyanazokon az utakon, ugyanolyan körülmények között most 6.8 az átlag a fedélzetmester szerint. Elfogadható ez a növekedés a hideg számlájára írva? Guminyomás nagyon minimálisan csökkent ha egyáltalán.

Más: Első olajcsere mikor javasolt a Civic 8G 4D-nél, ha 5 és fél hónap alatt 8890 km van benne, és az olajfogyás nem érzékelhető? Szalonban azt mondták 1 év vagy xezer km (x=10 000) kötelező csere előtt nem szükséges cserélni, csak alacsony fokozatúval utántölteni a fogyást. 0W20 Gyári van benne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#12523) NoLF válasza BlacKSouL (#12522) üzenetére


NoLF
addikt

igen elfogadható.

más: az első olajcsere akkor javasolt, amikor javasolt. :D le is írtad. 1 év vagy 10ezer km. tehát menj még ~1100at és cseréld le.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12524) orbano válasza BlacKSouL (#12522) üzenetére


orbano
félisten

nekem is utána kell fújnom, olyan most a kocsi, mint ha bekenték volna a kerekeket ragasztóval :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#12525) NoLF


NoLF
addikt

remélem jövő héten a tátrában nem lesz tartósan 7 fok alatt a hőmérséklet, mert csak ezért az útért nem akarok téligumit venni... meg nem is tudok. :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12526) Winner_hun


Winner_hun
félisten

#6627-től szvsz érdemes végigolvasni az olajos topikot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12527) TexT-BoY válasza Winner_hun (#12526) üzenetére


TexT-BoY
addikt

andorral évek ota ezt hajtogattuk hogy a castrol egy trágyalé:D.

nembaj van eneos,joaz:D egyenlőre nem sporolják ki belőle az anyagot.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12528) orbano válasza Winner_hun (#12526) üzenetére


orbano
félisten

és ez mire jó? kiderült, hogy van a fórumon egy rakás ember, akinek fingja nincs mit miért rak bele. az egyik utcai használatra akar sportolajat, a másik fordítva, a harmadiknak meg akkora hézagjai vannak, mint ide Lacháza, de ragaszkodik a gyári olajhoz. aztán meg a következő delikvens szenved hogy lassan megy el az olajnyomás. hát vazze. tegyen bele egy sűrűbb olajat (ez sem egy olyan világvége és nem teszi tönkre a motort, ha megfelelőt választ az ember fia), vagy javítsa meg. ahelyett hogy elmennének szerelőhöz, kitalálják, hogy az olaj a szar. eszem f*szom megáll. de ahogy elnézem a végén Öreg Kergyu apánk helyrerakja a dolgokat :)

Dani, Te meg még tavaly arra verted, hogy a Castrol Edge 1040es az atyaúristen, és még beöntéshez és rántottát sütni is azt veszed :U Most meg bejött az Eneos, erre visszamenőleg 3 évre azt imádod? Aszittem csak a csajokkal vagy így :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#12529) Integra válasza TexT-BoY (#12527) üzenetére


Integra
titán

ez egy faszság, már ne haragudj...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12530) xcbiker


xcbiker
addikt

elég szűkszavúra fogta: [link] - tehát törött.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12531) TexT-BoY válasza orbano (#12528) üzenetére


TexT-BoY
addikt

tavaly is csak az EREDETI castrolt dicsértük, de igyekeztünk mindenkit lebeszélni róla, mobil1, Q8, etc csak ne a hamis castrol ami borzalmas.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12532) orbano válasza xcbiker (#12530) üzenetére


orbano
félisten

elég csálé, és a klímalégyzsákból is lehet valamire következtetni :(

no de most mi van, venni akarsz vtit?

A vér nem válik VAZZE!™

(#12533) Winner_hun válasza TexT-BoY (#12531) üzenetére


Winner_hun
félisten

Saját magadnak mondasz ellent de mindegy, én már megszoktam hogy a leírtak felének felére lehet tán alapozni:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12534) xcbiker válasza orbano (#12532) üzenetére


xcbiker
addikt

A klímahűtő hiánya már fel sem tűnt, mert nekem sincs ott semmi. :)

Nem akarok venni, csak kapom a mail-eket, ha felkerül valami és ha valami kicsit is megmozgat akkor azt esetleg beliknelem. (ez csak annyiban, hogy fehér + facelift vti)

A legjobb vétel az az 1M körüli 1.5 volt amit korábban linkeltem. El is adták 1-2 napon belül.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12535) orbano válasza xcbiker (#12534) üzenetére


orbano
félisten

azt nem csodálom. nekem is protekció kellett, hogy ne vigyék el az orrom elől hárman :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#12536) Integra válasza TexT-BoY (#12531) üzenetére


Integra
titán

szerintem egyetlen más olajból se jó a hamisított, csak az eredeti:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12537) wierra


wierra
senior tag

Kicsit nagy a szórás a két verda között:
'00
kontra
'99 :F

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12538) wierra


wierra
senior tag

Hogy az olajos témába stilszerűen belefolyjak, egy kis általános elgondolkodtató.

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12539) xcbiker válasza wierra (#12537) üzenetére


xcbiker
addikt

egy 0-ával kevesebb van az első Km adatainál.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12540) wierra válasza xcbiker (#12539) üzenetére


wierra
senior tag

És attól 300 E HUF-fal olcsóbb? :DDD

Bár a ha jól emlékszem és ez ugyanaz az autó (a rendszám alapján), ezt nézték nekem a nyáron Nyíregyen, akkor 1,7 M HUF volt az ára és sok helyen rohadt.

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#12541) xcbiker válasza wierra (#12540) üzenetére


xcbiker
addikt

az ilyen összefüggéseket már én nem tudom követni...:DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#12542) Pörp válasza xcbiker (#12539) üzenetére


Pörp
senior tag

18000Km 9 év alatt :) Amúgy mocigenerál után nem nullázzák a km-óra állását? Mert ha igen...

(#12543) orbano válasza Pörp (#12542) üzenetére


orbano
félisten

nem nullázzák és valószínűleg az 180k km

A vér nem válik VAZZE!™

(#12544) NoLF válasza TexT-BoY (#12531) üzenetére


NoLF
addikt

"tavaly is csak az EREDETI castrolt dicsértük, de igyekeztünk mindenkit lebeszélni róla"

mintha lenne itt egy kis <->

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12545) orbano válasza NoLF (#12544) üzenetére


orbano
félisten

ááááá :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#12546) olbeteam válasza NoLF (#12544) üzenetére


olbeteam
tag

Az imént elolvasgattam az előző hsz.-eket és egy kis anomália van a fejemben.

A boltban vehetek egyáltalán HAMIS Castrol olajat????? Persze autóalk. Boltról beszélek.

I can resist everything but temptation.

(#12547) tibi666 válasza olbeteam (#12546) üzenetére


tibi666
senior tag

a tetején van egy zárjegyhez hasonlító, eredetiséget igazoló matrica.
bárdinál, és társainál nem hinném, hogy vehetsz hamisat. ha okosba szerzed, akkor viszont lehet.

(#12548) NoLF válasza olbeteam (#12546) üzenetére


NoLF
addikt

nem hiszem hogy normális autósboltban (hálózatok, bárdi, unix stb) hamisat tudnál venni. én bárdinál vettem 10w40 castrol edge olajat, az van most a gépben. eddig mentem vele összesen 500kmt, semmit nem vettem észre mint különbség, az eddig shell 10w40hez képest

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#12549) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

en mindig azon vigyorgok, hogy bp-bol van 5 castrolbol meg egy vagonravalo:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#12550) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Sracok Conti ts830 195/65r15t 16.5k/:- )))/
gy ug7+185/65r14t 15k

udv

neduddki

p.s.ja: bof

inkabbide irtam publicba atha masnak si kell
az a conti ar nagyon teccik:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.