Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) vinszentvega válasza bigdady (#346) üzenetére


vinszentvega
csendes tag

Hello! Nekem nem vált be. Esetleg valakinek más ötlet vagy tipp erre?
[kép]

(#1852) Chee92


Chee92
friss újonc

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy 55U7QF-et.
Nálam olyan problémák vannak, hogy a Wifim az halott szinte. Felismeri a jeleket, de rá csatglakozva kb egy 360p-s videót nem tud lejátszani, pedig minden más a lakásban lévő eszköz "fullos" jellel üzemel kb a lakás bármelyik zugából. Amit megoldottam LAN kábellel, ezzel úgy vagyok, hogy nem is baj, viszont ami érdekes és nem tudom csak nálam van-e ilyen... Ha Netflix, ha full HD, ha 4k, igazából egy sima TV adásnál is hajlamos ilyen FPS dropp szerű jelenségre és nem tudom ez miért.
A mozgás megjelenítés ha be van kapcsolva, ha nincs, akkor is hajlamos ilyenekre. Nagyon irritáló tudott lenni, eddig annyi megoldást találtam rá, azóta nem csinál ilyet, hogy egy Remote Now nevű programon keresztül bekapcsolom mindennél a Játék Módot, amit egyébként a TV-n nem enged módosítani pl netflixnél és külső winchesterről indított filmeknél stb, de Remote Now-al ki tudom "cselezni" a rendszert, ezt bekapcsolom és minden oké. Valakinek van ötlete mi a baj? Egyébként imádom a TV-t, nem bántam meg ezen problémák ellenére se, mert igazából mindegyik ilyen kis trükökkel kiküszöbölhető.
Jah és még egy valami eszembe jutott, de az is inkább kellemetlenség. Felkapcsolom a TV-t és TV műsört szeretnék nézni(set to box, külön távirányító stb, ha ez számít), akkor kapásból úgy kapcsol fel a TV, hogy bevillan a kép, de utána teljes sötétség, a hang viszont megy. Megoldás az, hogy átkapcsolom bármelyik másik HDMI-re vagy külső hardra, tulajdonképp bármire átkapcsolok az adott HDMI-ről és vissza, akkor minden oké lesz, csak ez ilyen érthetetlen számomra, hogy ez most miért? Valakinek ötletek ezekre a bajokra? Vagy csak rossz "példányt" fogtam volna ki?

(#1853) vinszentvega


vinszentvega
csendes tag

Üdv! 55A7100F el neveztem be.
Sokan leszólják, de nekem tökéletesen megfelel. Viszi a a 4k-t a netflixről, meg az apple tv- ről is.
Nem ezt akartam, de amikor bementem az Euronicsbe, olcsóbb volt mint az 50-es. Hogy miért , mert vittem magammal egy 2gb külsőt, ahonnan elindítottuk a Blade Runner 75 gb 4k-t. Az egész procedúra az usb bedugásátol, a film elején lévő sony logó megjelenéséig, ( browse-olással együtt)szerintem 10 sec se volt…Nem kell mondanom hogy a 2012-es Samsung es Sony Bravia kdl tv-n ez mennyi idő volt… :)
Szóval lehet játszani a felbontások meg a pixelek számával. De 150k alatt jobb tv-t nem hiszem hogy lehetne venni.Egy dolog zavar, a tv guide nem ismeri fel a magyar felirat, aki tud valami trükköt, hallgatom

[ Szerkesztve ]

(#1854) vinszentvega válasza Ferenczi Áko (#1800) üzenetére


vinszentvega
csendes tag

Te neked mi a trükköd az ékezetekkel kapcsolatban?

(#1855) vinszentvega válasza vinszentvega (#1854) üzenetére


vinszentvega
csendes tag

Tárgytalan! Beállítottam a régiónak Csehországot és egy kis időbután helyrejött

(#1856) rainman72 válasza laczkoviktor (#1850) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mátol a MM is akciózza az 50U7QF-t 154e [50U7QF]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1857) totalwarrior válasza rainman72 (#1856) üzenetére


totalwarrior
tag

Vasárnapig ugyanennyi volt, aztán hétfőre megemelték. Mától újra akció.. Én nem értem ezt a GVH miért nem bünteti :D

Ettől függetlenül jó ár, de hányinger ahogy a boltok akcióznak. Kiírják kb a Day One árakat, ahhoz képest valóban hatalmas a kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#1858) bigdady válasza vinszentvega (#1851) üzenetére


bigdady
nagyúr

A betűtipust meg nyugat európára asszem (bár lehet az mind1) meg idő is kell neki meg újraindítás

[ Szerkesztve ]

(#1859) hunaqua válasza totalwarrior (#1857) üzenetére


hunaqua
addikt

Mind ezt csinálja. Akcióóó hetekig,majd 20-al több 2 napig,azután megint Akcióóó -20 !

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#1860) asdf74 válasza Chee92 (#1852) üzenetére


asdf74
tag

Nálam is megreccen sokszor egy sima 720p-s mkv is pc-vel összekötve hdmi- n keresztül. Még nem ástam bele magam, de elég gáz. :)

(#1861) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Tegnap néztük a Bosszúállól Végjátékot, forced felirattal, volt benne minden ékezetes karakter, szépen megjelenítette őket..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1862) sz_abika


sz_abika
addikt

Pvr mukodtetesenek mi a titka? USB 2es és 3as külső hddt sem ismeri fel, exFatnek formázva.

U7qf

PSN: xszabikax

(#1863) pluhm válasza sz_abika (#1862) üzenetére


pluhm
aktív tag

Próbáld ntfs-el.

(#1864) attilla84


attilla84
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha van vagy volt valakinek két hasonló tv-je, vagy látott élőben mindkettőt, hogy melyiket érdemes venni?

A Philips 50PUS8505/45 vagy Hisense 50U7QF?

Ne nézzük azt, hogy melyikben milyen fícsör van, hanem melyiknek jobb a képe, melyiknek szebbek a színei? Melyik nem laggol pl foci nézéskor a gyors kameramozgásoknál? A tv 90%-ba tv-adásokra lenne használva, ezen belül is inkább sport (foci).

De az árat se nézzük, mert ha jobb ezekre a Philips akkor megveszem azt.

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#1865) Hieronymus válasza attilla84 (#1864) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Erre nincs egyértelmű válasz.
Mind a két tévének megvannak a saját erősségei.

A U8QF szériában van sportra optimalizált képbeállítás. Illetve több mint 130 zónára van osztva a kijelző, amikben egymástól függetlenül állíthatók a fényviszonyok.
Viszont nem Androidos készülékek kerülnek forgalomba. Ennek ellensúlyozása a majdnem teljes Amazon támogatás, beleértve Alexát is.

A Philips készülék Ambi funkciói és az Android támogatás jelentik a készülék előnyét.

Ez egy Hisense téma.
Elfogultság nélkül jelenthetem ki, elfogultan, eddig minden Philips készülékkel kapcsolatban valami félre siklott amivel kapcsolatba kerültem. Még ajándékba sem akarok kapni. Ez persze egyéni szerencsétlenség. Mások elégedettem élvezhetik, probléma nélkül ezeket a készülékeket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1866) attilla84 válasza Hieronymus (#1865) üzenetére


attilla84
tag

Köszönöm a választ, a véleményed. Lehet hogy ez lesz (55U8QF) 175-180 ezerért. :)

(#1867) csucsu54 válasza attilla84 (#1866) üzenetére


csucsu54
tag

Ez a Hisense szerintem nagyon jó választás lenne,nem fogsz csalódni,nekem Október óta a nagyobb testvére van-65"-,szuper készülék,én is sok focit,egyébb sportot és TV adást nézek,igaz műholdról,maximálisan elégedett vagyok a készülékkel!

(#1868) attilla84 válasza csucsu54 (#1867) üzenetére


attilla84
tag

Meg is rendeltem ezt: 55U8QF. Köszönöm a tapasztalatod megosztását! Remélem én is, hogy minden rendben lesz vele, az EB elődöntőitől remélem már ezen nézem a meccseket :).
Nekem is műholdról van a tv-adás, egy dreambox beltérivel, az ilyen rendszer szerintem az egyik legjobb minőséget adja a tv-adásoknál.

(#1869) Ferenczi Áko válasza attilla84 (#1868) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Jó választás volt :K

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1870) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Hisense U8GQ Review - A Downgrade vs USA U8G & 2020 U8QF

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1871) rainman72 válasza gyuromoj (#1870) üzenetére


rainman72
nagyúr

Reggel már pont néztem.
Mi a végeredmény?Ez IPS igaz?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1872) gyuromoj válasza rainman72 (#1871) üzenetére


gyuromoj
veterán

ADS LCD-nek mondja a végén, ennél többet nem tudok. Nem vagyok képben a panelekből. :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1873) Saccco válasza gyuromoj (#1872) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az IPS új álnéven. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1874) gyuromoj válasza Saccco (#1873) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kár hogy EU-ba gyengébb verzió érkezik az USA-hoz képest... pedig megakartam venni, mert PS5 mellé is jó lett volna az U8G. :O

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1875) csucsu54 válasza attilla84 (#1868) üzenetére


csucsu54
tag

Jó döntés!Majd írd le a tapasztalaidat!

(#1876) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Gondoltam megosztom tapasztalatomat. Felkapcsoltam a tévét (H65U8B), egyszín piros háttérkép fogadott :Y , majd az aktuális adón csak piros árnyalatos színvilággal a kép, fekete kontúrokkal. Léptetgetek a csatornák között, Youtube-ot is megnyitva szintén zenész. Ilyen melegben a poklot is megjárta? Valami elállítottak a családtagok? (Utólag megtudva nem. :N ) Képi beállítások alaphelyzetbe állítottam, semmi változás.Áramtalanítottam a készüléket, majd egy idő múlva vissza dugtam, ugyanúgy piros a nyerő... :o . Már gondolatban a garanciáztatást végigjátszottam, de még a gyári alapbeállításokkal megpróbálkoztam, aza alapoktól mindent. Ez lett a nyerő! :C Helyükre kerültek a színek, de hogy mi okozhatta az egészet azt nem tudom.

(#1877) Piftuka válasza Ferenczi Áko (#1794) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerencsés is vagy! :K

Én hónapok óta írom itt mindenkinek, hogy addig csapjon le az "U8QF"-re, amíg lehet. (Még mindig nem késő, bár szignifikánsan drágább lett a korábbi akciókhoz képest.)

Arra, hogy a Hisense az egész palettáját IPS panellel hozza ki, nincsenek is szavak. :(((

Én őszintén remélem, hogy ebbe "beletörik a bicskájuk"! (A Panasonic is eljátszotta ezt 3 éve, de visszakozni voltak kénytelenek.)

"Aquila non captat muscas."

(#1878) Piftuka válasza rainman72 (#1798) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hal jól tudom ők gyártottak talán legtovább 3Ds tvket is,"

Nem ők, hanem a Panasonic (a zseniális "EX780"-nal)! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1879) sz_abika válasza pluhm (#1863) üzenetére


sz_abika
addikt

Bár nem mindegy az sem hogy melyik USBbe teszem, de tényleg ez kellett neki, pedig megesküdtem volna rá, hogy a használati utmutatóban FATot láttam. Köszi!

Amúgy utoljára 15 éve éreztem azt a szobában, hogy ha elhaladok a tévé előtt, akkor érzem a fűtőtestként. Jó kis plazmafeeleket ad ez a 65" U7 :D

PSN: xszabikax

(#1880) tom81042


tom81042
tag

Valaki plz nézze meg U8QF, netflix bármilyen vision film, pl witcher ami ugye 4k kéne hogy legyen hogy itt mit ír ki? [kép]
Nálam valamiért minden vision cucc csak 720p - ben jön maximum mint kiderült gyorsabb nettel (31 mbit/sec) is! 😔
A Netflix ügyfélszolgálat meg semmit nem tud rá mondani..

(#1881) Vastika válasza tom81042 (#1880) üzenetére


Vastika
tag

A 4k felbontáshoz 25Mbit-et ajánlanak.
Nem lehet, hogy a 31Mbit-es sávszélességből elvisz még ez meg az pl. 15Mbit-et, és ami marad, az kevés a 4k-hoz? ;-)

(#1882) Hieronymus válasza tom81042 (#1880) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nagyon sokat elárul a 0 bit színmélység. Az első képkoca beállításait tartalmazza az információ.
Ezek a stream szolgáltatások nem konstans felbontással és bitrátával jönnek.

A lejátszás elején, amikor még amúgy sincs sok minden néznivaló, az Amazon is SD vagy HD felbontásról indít, majd felugrik a maximálisra a felbontás és kép minőség. Nálam WIFI esetében, még a régi tévével, film közben is megzuhant a képminőség, ha nagyon zavart volt éppen a WIFI kapcsolat. Most nincs ilyen baj.

A 2K és a 4K sávszélessége csekély mértékben tér el egymástól, a h.265 sokkal jobban tömörít, mint az elődje.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1883) Saccco válasza gyuromoj (#1870) üzenetére


Saccco
nagyúr

Alza árulja is... [65“ Hisense 65U8GQ]

520eFt... meredek ára van.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1884) rainman72 válasza Piftuka (#1878) üzenetére


rainman72
nagyúr

Panának volt 2017-ben egy modele senki több ezt tudtam,de forgalomba talán a Hisense volt,bocs ha félre ha félre érhető voltam.Akkor még akartam venni csak a Hisense jött velem szembe.
Használtba volt itt tavaly egy 58s Pana EX780 goldolkoztam rajta sokat :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1885) NB2 válasza Saccco (#1883) üzenetére


NB2
aktív tag

Hisense azért jó (mint a kínai telók), hogy töredék árért ad minőséget, hát szerintem ennyi pénzért tuti nem Hisense-t vennék :)

(#1886) gyuromoj válasza Saccco (#1883) üzenetére


gyuromoj
veterán

Amerikai változatért bármikor adnék ennyit, ezért viszont már semmit. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#1887) totalwarrior válasza Saccco (#1883) üzenetére


totalwarrior
tag

Alza úgy általában véve is el van szállva az árakkal mostanában a versenytársakhoz képest 😅

(#1888) rainman72 válasza totalwarrior (#1887) üzenetére


rainman72
nagyúr

Kivéve ha nem akciokznak :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1889) Piftuka válasza gyuromoj (#1886) üzenetére


Piftuka
veterán

Az amcsi változatért is nagyon sok pénz volna ez! Ekkora méretben...

Egyértelmű, hogy az "U8QF"-et kell venni, amíg még lehet kapni. Mindent figyelembe véve jobb tévé ("H9G"), mint az amerikai utódja ("U8G").

Kontrasztban, homogenitásban (persze a "panel-lottó" függvényében ez változhat), mozgásmegjelenítésben, grádiensben...

Úgy tűnik, hogy a Hisense tényleg kínosan ügyel arra, nehogy konkurenciát adjon a saját OLED tévéjének... :U

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1890) Hieronymus válasza gyuromoj (#1886) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Amerikai változatért bármikor adnék ennyit..."

Van némi probléma a gondolatmenetben. Az amerikai változat nem kompatibilis az európai sugárzási szabványokkal. Legfeljebb kijelzőnek használható a stream szolgáltatásokon kívül. Az európai változat felokosítható például Chromecast Ultra vagy más okosító eszközzel. hosszú ideig üzemben tartható marad a készülék.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1891) Saccco válasza Hieronymus (#1890) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez most az értsd jól kategóriába tartozó kijelentés volt részéről.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1892) vinszentvega


vinszentvega
csendes tag

Sokat olvastam a 7100- nal megjelenhető bevilágításról. Eddig észre sem vettem, csak most hogy olvasom a fórumot :).
A kérdésem, hogy ez most akkor hiba és csere, vagy ez ilyen és engedjem el?

(#1893) attilla84 válasza Ferenczi Áko (#1869) üzenetére


attilla84
tag

Köszi, remélem, hogy valóban jó választás volt.

#1875 csucsu54 Írok majd, de remélem nem hasonlót, mint amit lent említek.

Még nem jött meg. Ahonnan vettem, egyik vevő aki pontosan ilyent vet, írta, hogy az övé nagyon akadozik vagy mi. És linkelt egy videót, amiben ezt be is mutassák.
Pillantsatok rá, hogy ez most tényleg ilyen lesz? mind ilyen, vagy csak a bemutatott darab volt ilyen hibás? 10:18-nál [link]
Egy másik videóban is láttam, hogy a mozgásmegjelenítés elég gyenge, és ezzel kapcsolatosan írtak kommenteket is a videó alatt... :( Remélem nem ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1894) Hieronymus válasza attilla84 (#1893) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kedvedért ránéztem a Quantum of Solace Bond filmre. Az 1080p felbontású film elején amikor a Gáda-tó mellett üldözik Bondot, jó a megjelenítés. Jobb mint egy 2K-s tévén.
Én a tévé saját médialejátszó funkcióját használtam, nem külső eszközt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#1895) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Sziasztok

Elérkezett az az idő , hogy lepucoljam a képernyőt.Ti mit javasoltok tisztítószert? A monitoraimat izopropillal szoktam puceválni de itt nem merek rámenni a 97% alkoholal.
Van valami bevált dolog erre ami müxik? Nem szeretném megmaratni a képernyőt.
Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv
Mega

(#1896) asdf74 válasza MEGAL0D0N (#1895) üzenetére


asdf74
tag

Ez engem is érdekel ..

(#1897) Vastika válasza MEGAL0D0N (#1895) üzenetére


Vastika
tag

Az izopropillal vigyázni kell szerintem... Befolyhat ide-oda, ha túlzásba viszed a locsolását, és ami ragasztva van, az engedhet neki. És nem is minden műanyag szereti, ha jól tudom. Meg még büdös is ;-)

Vannak kimondottan képernyő tisztító folyadékok, adnak hozzájuk általában egy kis puha kendőt is.

Ha nincs a közelben, akkor szerintem valami Clean szerű üvegtisztító is teljesen jó.

Arra kell figyelni, hogy ne a képernyőre, hanem a kendőre fújd, és ne papírtörlőt használj, mert az karcolhat (a papír elég "éles" tud lenni) , hanem valami pihepuha pamut kendőt!

(#1898) csucsu54 válasza attilla84 (#1893) üzenetére


csucsu54
tag

Hát én ilyet nem tapasztaltam,néztem pedig külső HDD-ről,pendrive-ról és a laptopról is,igaz én nem játszom,a 4K adásoknál sincs gond,jó belttéri egységem van,azt hiszem a TV-t is sikerült számomra optimálisra beállítani!Elég érzékeny vagyok a mozgásmegjelenítésre,szerintem fele sem igaz annak,amit mondanak,a jó minőségű anyagoknál nincs gond! A puding próbája az evés!

(#1899) csucsu54 válasza MEGAL0D0N (#1895) üzenetére


csucsu54
tag

Én tisztítószert nem használok,elöször finom ecsettel leportalanítom,majd langyos vizes puha törlővel,amit jól kicsavarok,tehát csak nedves,áttörlöm,rövid ideig hagyom száradni,majd nagyon puha anyaggal megtörlöm,ennyi!

(#1900) Ferenczi Áko válasza attilla84 (#1893) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nincs vele semmi gond, néztem én is ezt a videót, de szerencsére nem ilyen a tv használat közben. 4K HDR10+ film, 60 gb, akadás nélkül játssza le a beépített lejátszója, külső winchesterről. A hangzása parádés. Ps4 pro-val is használom, egyetlen egy helyen volt "csúnya", a Resident Evil Village-ben, ahol sok fehér és fekete részlet volt egymás mellett, és gyorsan mozogtam. De az az én felhasználásom 1 százalékát tette ki. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.