Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) Vhiktor válasza szkutyi (#2398) üzenetére


Vhiktor
veterán

Végre most nem volt akkora herce hurca mint eredetileg. Remélem már normláis modellt fogsz kapni. Ilyen egyszerűen nincs, hogy valaki ennyit szívjon.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2402) szkutyi


szkutyi
őstag

Ne is mondd..ilyen a mesében sincs...és mégis ...
Fel2 körül hívom a srácot hogy mi a helyzet, azt ígérte addigra meg tudja van e tv, vagy ha nincs mikorra lessz.szoval lehet még a héten se..:(((((

(#2403) kiske13


kiske13
tag

U7qf
Egy hdmi ablak random felugrik ha a zidoo média játszóról tolom a jelet. Kipróbáltam 4 kábelt, 4 hdmi portot, mindegyiknél ugyanaz.
A zidoo-sok azt mondják rövid jel kiesések okozhatják, vagy a tv nem viszi a 4k 60hz-et, amire a zidoo-t állítottam.
Hasonló tapasztalat?!
A belső lejátszó nekem kezdetektől fejfájást okozott.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2404) Vhiktor válasza kiske13 (#2403) üzenetére


Vhiktor
veterán

Esetleg kép vagy videó róla?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2405) SunMount3r válasza kiske13 (#2403) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Néha a CEC is okozhat ilyesmiket, próbálhatod kikapcsolni minden eszközön. Az itteni Zidoo Topic-ban kérdezted? Vagy itt van még ez is.

(#2406) kiske13 válasza Vhiktor (#2404) üzenetére


kiske13
tag

[link] itt van egy kép is róla.
Felugrik 1-2mp és eltűnik.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2407) Vhiktor válasza kiske13 (#2406) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csak 1-szer ugrik fel vagy folyamatosan?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2408) kiske13 válasza Vhiktor (#2407) üzenetére


kiske13
tag

Folyamatosan és nem szabályos időközben.
A média lejátszón, ma cseréltem kábelt, factory reset is volt.
Ugyanaz a szitu.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2409) szkutyi


szkutyi
őstag

Menüben rendszeruzenetek kikapcsolása?

(#2410) Vhiktor válasza kiske13 (#2408) üzenetére


Vhiktor
veterán

a kép is elmegy egy pillanatra?
Tudsz dobni képeket a zidoo beállításáról?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2411) kiske13 válasza Vhiktor (#2410) üzenetére


kiske13
tag

Nincs kép kiesés, fekete kepernyő stb.
Egyszerüen felugrik és eltűnik.
Menü kapcsolgatás, akár film nézés közben.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2412) Pitkin78


Pitkin78
friss újonc

Ma vásároltam egy Hisense 50U7QF készüléket a Media Markt-ban. Előtte több infó alapján utána néztem annak, hogy érdemes-e megvennem. Korábban csak Samsung Tv-t vásároltam. A döntésemet az ár érték, a technikai paraméterek és a külső megjelenés együttesen befolyásolta. A készüléket a Média Markt 199.999 helyett egy hetes akcióban 149.489 Ft-ért hirdette ami alapban marketing fogás (kamu) merr ennek a készüléknek az ára szinte kivétel nélkül minden értékesítési ponton és webáruházban 150.000 Ft körül van kínálatban. Visszatérve a készülékhez - a Hisense kínai gyártmány de dinamikusan növekvő márka, tőkeerős céggel a háttérben. Az általam választott készülék árkategóriában egy hasonló technikai paraméterekklel rendelkező Samsung vagy LG készülékhez viszonyítva úgy 100.000 Ft-al kedvezőbb áron kapható - ahol nagyobb részt a márkanevet és annak ismertségét fizeti meg az ember.
De mit is tud. Hangzás - Soundbarral használom de a Dolby plus hangzás brutál jó hangzást ad. hozzá. ARC vezérlés hibátlanul működik. Apple Tv-t is csatlakoztattam a készülékhez, szintén hibátalanul kommunikáln a Hisense Tv-vel. Kép dinamikája minden igényt kielégítő, több beállítás lehetséges ami szép színeket és élethű képhatást ad. A magyar menü könnyen átlátható - én a leírást meg sem néztem, mindent úgy állítottam be nélküle. Egy dologra leszek kíváncsi, mennyi üzemórát bír majd. Összefoglalva - nem gagyi kategória - bátran ajánlom. Árkategóriában pedig megéri megvásárolni.

(#2413) szeva000 válasza kiske13 (#2403) üzenetére


szeva000
addikt

Ne pazarolj kábelekre, inkább igyunk az árán pár sört :D
Gyors bekapcsolást vedd ki húzz ki minden hdmi-t és tuti helyrejön. Esetleg áramtalaníts pár percre. Én egyszer jártam így anno, azóta se jött elő. Először a kábellel kezdtem én is...
Egyébként a CEC-nek és a gyors bekapcsolásnak van valami köze, mert akkor jött elő, mikor bekapcsoltam...
Az új 0714-es fw-nél legalább a CEC jó de a képet jól elb*szták

[ Szerkesztve ]

(#2414) szkutyi válasza szeva000 (#2413) üzenetére


szkutyi
őstag

Mit basztak el a képpel?

(#2415) Vhiktor válasza kiske13 (#2411) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kapécsold be a lock resolutiont és kapcsold ki a felbontás váltást a tartalomknak megfelelően, ha így sem javul meg akkor kapcsold ki a frame váltást is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2416) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Veletek is volt hasonló, h a tv nem reagált semmire? Alapból ki volt kapcsolva és nem is világított a piros fény. Akármit nyomtam a kapcsolón nem történt semmi. Csak azután tért észhez miután kihúztam a 220-ból. Igazából ez már a 2. eset, h um. lefagy a tv. Ez rendszeres? Tv nem talál újabb frissítést. 55U8QF :(

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#2417) kiske13 válasza Vhiktor (#2415) üzenetére


kiske13
tag

A lejátszón, gondolom, mert a tv nem tud ilyeneket?!

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2418) Vhiktor válasza kiske13 (#2417) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2419) kiske13 válasza Vhiktor (#2418) üzenetére


kiske13
tag

Ezt utoljára, a harmadik opción hagytam.

Gond lehet esetleg, hogy a tv mind a 4 hdmi portján lóg valami?
2 media player, 1 xbox és egy BD player.
Még az rca-n is van egy régi dvd/vhs combo.

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2420) Vhiktor válasza kiske13 (#2419) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha jól működik a tv akkor nem kellene, de &szkutyi panaszkodott arra, hogy ha rá van kötve coax vagy usb a tv-re akkor zajosodik a kép, stb.

Tedd off-ra, csak prbaként, hogy mi törtétnik. Off beállításon nem válthat soha jelet.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2421) szeva000 válasza szkutyi (#2414) üzenetére


szeva000
addikt

sdr-nél a csúcsfények beégnek, kalibrálni se tudom igazán rendesen...egy szóban tudom elmondani...sz*r! Azelőtt olyan fehérek voltak, a feketék mellett, hogy leesett az állam kalibrálás után...most is leesett, de nem a csodától :D
HDR még nagyjából oké, de sdr-totál szívás. És nem tudom visszarakni az L0301-et...erre kellene valami megoldás. Belenéztem a fw-be már, de nem volt időm nekiülni. Nem láttam hirtelen miként azonosítja, de lehet csak dátum,mert az benne van a cheking részben.

[ Szerkesztve ]

(#2422) Gabis válasza szeva000 (#2421) üzenetére


Gabis
őstag

Szia! A dátumot már próbáltam módosítani, de ahogy belenyúlok a file-ba, nem ismeri fel a Tv mint firmware. Eredeti állapotban a bekapcsolás gomb nyomvatartása mellett, felismeri, de kiírja, hogy ez egy korábbi verzió.

(#2423) szeva000 válasza Gabis (#2422) üzenetére


szeva000
addikt

Nekem még azt sem írja ki, bevillan a kék háttér, de azonnal továbbmegy és elkezd a logó előjönni.
Valahol még akkor van azonosító,amiből látja, hogy régebbi, erre kell rájönni...
Nem is értem,miért nem lehet visszaírni egy régebbit, ekkora baromságot csinálni.... Lehet ez lesz az első és utolsó hisense nálam, pedig a NAS lejátszási hibájával nem is foglalkoztam, számomra nem lényeg...de most berágok, mikor látom, hogy beég a fehér. Előtte nyomokban sem volt. Azért még SDR-t nézünk mégis, nem a HDR a mindennapos. Írtam már a magyar képviseletnek,de nagy ívben kakilnak rám, azóta se válaszoltak.
Jó lenne egy service manual, legalább látnám rajta, hogy valahol fel lehetne e tolni rá az alaplapon. Lehetetlen nincs :D

(#2424) szkutyi


szkutyi
őstag

Hali.miert nem.hivod fel.??
Én felhívtam, kaptam frissítő filet, el is mondtam hogy kell telepíteni...és bizony nem úgy ahogy ti...valszeg hard reset felé frissítés...így lehet vissza tudnád rakni....
Amúgy mit takar az hogy beég a fehér,?pontossan mit látsz?

(#2425) szeva000 válasza szkutyi (#2424) üzenetére


szeva000
addikt

pontosan azt, mint egy túlexponált fotónál. kiégett fehér részek...De ezt viszont nem a túl sok fény okozza...ez szoftveres hiba egyértelműen.
Ha te tudod hogy kell, akkor miért nem írod le?

[ Szerkesztve ]

(#2426) szkutyi


szkutyi
őstag

Írj pm-et.azert mert ha ez miatt lessz tegla a sok tv, az az én lelkemet szaradna

(#2427) szeva000 válasza szkutyi (#2426) üzenetére


szeva000
addikt

ok,küldtem pm-et, de szerintem leírhatod. Meg is írtam, ezért is kellene a neked elküldött fw is, hogy össze tudjam hasonlítani a két L0714-et. Azért nem ugrunk neki csak úgy :D
A baj inkább azzal lesz, hogy időm nincs soha, csak így reggel pár perc...meg este avalamennyi, ha nem ugrál a gyerek rajtam :D

[ Szerkesztve ]

(#2428) Hieronymus válasza szeva000 (#2423) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...ekkora baromságot csinálni.... Lehet ez lesz az első és utolsó hisense nálam, pedig a NAS lejátszási hibájával nem is foglalkoztam, számomra nem lényeg...de most berágok, mikor látom, hogy beég a fehér. Előtte nyomokban sem volt...."

Ne haragudj, de te frissítettél, nem a készülék talált frissebb változatot. Önként tetted. Ne legyen már ez a Hisense hibája. Lehet a franciák valamiért más változatot kapnak és ahhoz tökéletes csak a frissítés. Kijelzőpanelből legalább kettő fajtát használnak.
Van itt egy másik probléma is, azt sem értem. Egy neten található beállításokkal, sötét a kép. Nyilván más panelhez készültek. Már a tévé cserénél tart a dolog, a kép beállítása helyett.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2429) szkutyi válasza Hieronymus (#2428) üzenetére


szkutyi
őstag

Ne haragudj! De!
A frissítéssel igazad van! A többivel nincs! A készülék egyértelműen rossz! Ha szerinted max local dimminggel max fényerővel is normális ez a jelenség, akkor te nem látod jól a készüléket..ez a kép magáért beszél..két ugyan olyan készülék.ugyan az a lejátszó.ugyan az a beállítás!!!!

(#2430) Hieronymus válasza szkutyi (#2429) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azért érdemes lenne végigcsinálni a beállításokat. A műszert nem pótolja, de jobb mint a semmi.
http://www.lagom.nl/lcd-test/

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2431) szkutyi válasza Hieronymus (#2430) üzenetére


szkutyi
őstag

2 hét alatt futott már minden féle teszt, sőt teszt generatorbol való hdr videók is!

(#2432) Hieronymus válasza szkutyi (#2431) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

És lépésenként állítottad is vagy csak nézegetted?
Első lépésben alapbeállítás, utána finomítás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2433) szkutyi


szkutyi
őstag

Persze.nrm.egy nem kettő gyári visszaállítás volt.maga a gyári sem jó! Nem hiába kaptam külön hard reset frissítést!

(#2434) szkutyi válasza szkutyi (#2433) üzenetére


szkutyi
őstag

De ha ennyire nem hiszel...hdr black level teszt..indít...kb 120ig láttam...beállítások..kepmod...át hdr dinamikusra..vissza hdr nappali és..már 88.....már itt bukik a technika...

(#2435) Vhiktor válasza Hieronymus (#2432) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sokat beszéltem szkutyi-val, beállított mindent amit kell. Gyárilag HDR esetében a tv-knél amúgy is maxon van minden, annál több fényerőt nem lehet kicsikarni belőlükl csak kevesebbet.
Ha ennyire kicsi a fényerje mint ahogy a képen látható akkor még a csillagokat is lehozhatja az égről nem lesz jó :(

2 panel között meg nem lehet ekkora eltérés.

A szoftveres problémát sem értem, elvileg ha ugyanaz a szoftver van a tv-ken akkor mindegyiken bajt kellene okoznia. Szerintem ez simán elektronikai hiba, valami rossz benne.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2436) szkutyi válasza Vhiktor (#2435) üzenetére


szkutyi
őstag

Köszönöm!.
Egyszerűen már nem tudom hogy le írni hogy koxon van minden, pont haver írta tegnap , hogy hdr mesélnél feltolt mindent, fényerőt kontrasztot, adaptic kontrasztot, azt hitte ki ég a szeme...:)

(#2437) bigdady válasza szkutyi (#2436) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam is ilyen, próbálj más lejátszót mondtam.

(#2438) szeva000 válasza Hieronymus (#2428) üzenetére


szeva000
addikt

Fingom nincs mit beszélsz.... Milyen netes beállítások? Én magamnak kalibrálok. Soha nem volt sötét a kép nálam. Az L0301 is onnan volt leszedve, azzal jó volt.

(#2439) szkutyi


szkutyi
őstag

Megvolt a próba mással is

(#2440) bigdady válasza szkutyi (#2439) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mivel?

(#2441) szkutyi


szkutyi
őstag

Dune média lejatszoval

(#2442) bigdady válasza szkutyi (#2441) üzenetére


bigdady
nagyúr

De lejátszó app mi? Vagy annak a belsője? Mi a másik amivel próbáltad?

(#2443) szkutyi


szkutyi
őstag

Dune saját lejatszojaval...de mind1 is mivel...saját eljatszorol is jónak kellene lennie.. youtube is szar...

(#2444) bigdady válasza szkutyi (#2443) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem úgy volt kicserélik?

(#2445) szeva000 válasza szkutyi (#2426) üzenetére


szeva000
addikt

Na, hazaértem hamarabb picit, annyit megnéztem, hogy a francia fw és a magyar fw teljesen megegyezik, ez bizta :). Tehát mindenféle agyatlan feltételezés, hogy a franciáknak más van, hülyeség.

(#2446) szkutyi


szkutyi
őstag

Mit?:Dxd

(#2447) Hieronymus válasza szeva000 (#2438) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem netes beállítások.
Csak tesztképek a beállításhoz, a netről.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2448) Redsky


Redsky
csendes tag

Sziasztok!
Mivel az előző Philips TV-m idő előtt elhalálozott (2.5 éves volt, de szerencsémre anno kötöttem rá MM Gold biztosítást) vettem egy 665A7500F tipust. Itt sok jót olvastam róla, remélem beválik! Esetleg van tipp, a beállításokra, hogy ne kelljen órákig piszkálnom?

(#2449) szeva000 válasza Hieronymus (#2447) üzenetére


szeva000
addikt

de én műszerrel kalibráltam eddig is... nem izgatnak tesztképek...a tények sajnos ezek, de szkutyi fórumtárs is sztem meg fogja majd erősíteni, hogy itt fw baj van. és pont ez a gond itt...kiadnak olyat ami teszteletlen sz*r, utána meg én idegeljem magam? nem ér ennyit az olcsóság :)

[ Szerkesztve ]

(#2450) kiske13 válasza Vhiktor (#2404) üzenetére


kiske13
tag

Igy néz ki
[link]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.