Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) HF77 válasza bigdady (#1549) üzenetére


HF77
senior tag

némi állitgatás után ok lett!
tehát nekem jol működik egyelőre minden (ARC, CEC, stb)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1552) bigdady válasza Gino20 (#1550) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen Fw frissítés óta nem jó. Nincs valami support?

[ Szerkesztve ]

(#1553) Gino20 válasza bigdady (#1552) üzenetére


Gino20
őstag

hisensetv.hu@gorenje.com
Elvileg ez a Hisense Magyarország TV support. Részemről elvileg, mert egyszer érdeklődtem (pár hónapja), hogy esetleg hazánkban tervezik-e forgalmazni a (létező) 75U8QF-et, de sajnos nem kaptam választ

(#1554) HEAHEA válasza rainman72 (#1540) üzenetére


HEAHEA
tag

Emlékszem, amikor televíziót kerestem, akkor ez 270e Ft körül volt, majd a Glamour- napok idején 240e Ft körül az Alzán, decemberben kifutott.
Kbhont : természetfilmeket én is szeretem. Igaz, hogy nincs BR lejátszóm, lemezeim, de pl. Youtube-os 4k-s videók, többek között természetfilmek jól néznek ki, a fekete megjelítésre sem panaszkodhatom. Vannak hibái a készüléknek, de melyiknek nincs.

(#1555) rainman72


rainman72
nagyúr

Hisense Tornado,ez vajon befut hozzánk :F [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1556) Kbhont válasza rainman72 (#1544) üzenetére


Kbhont
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Most ott tartunk, hogy 200 ért oda adja!
Azt gondolom, hogy ennyit nekem megér, szóval valószínű bele vágok...
Még egyszer köszönöm! :R :R :R

(#1557) rainman72 válasza Kbhont (#1556) üzenetére


rainman72
nagyúr

Annyiért jó vétel,ha tetszik az a tv!
Nekem is tetszett akkor,de lenne ezen kivűl még vagy 5-10 model amit szívesen kipróbáltam volna itthon,csak nincs hova tenni ;]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1558) szeva000 válasza Gino20 (#1553) üzenetére


szeva000
addikt

Ugyan...Én írtam a német és kínai supportnak is....de minek? azóta is kuss van, egyik sem válaszolt. Sőt, németben a nagykeres ismerősöm küldte el a levelet nekik, arra sem jött válasz :D

(#1559) HEAHEA válasza Kbhont (#1556) üzenetére


HEAHEA
tag

Ha esetleg lenne valamilyen kérdésed az U8B-vel kapcsolatban, szívesen segítek, ha tudok. :K
rainman72 az lenne az igazi, ha otthon nyugott körülmények között egymás mellé téve látnánk a kiszemelt televíziókat és úgy tudnánk dönteni. Az U8B-t is csak tesztek alapján, "vakon" vettem.

(#1560) rainman72 válasza HEAHEA (#1559) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezek az edge ledes tvk bejövősek,mint a tied meg a TCL-ből volt több is amik nagyon szépek,pl EC780,DC760
Vagy a Panák GX-HX830.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1561) Gino20 válasza szeva000 (#1558) üzenetére


Gino20
őstag

Hát azért ez nagyon nem hangzik jól :((( Főleg ha figyelembe veszem, hogy maga a Hisense TV nem egy kicsi noname cégecske, aki olcsó alkatrészeket összevásárolgatva kritikán aluli selejteket rak össze, de sajnos továbbra is úgy fest, hogy Európában (függetlenül, hogy Kína sem válaszolt) nyomokban sem rendelkezik komoly support-al (az eladások / piaci részesedések alapján gyanítom, az USA-ban ez egész másképp néz ki)

(#1562) bigdady


bigdady
nagyúr

Ez a menü mit kapcsol?
Haladó/bekapcsolt üzemmód: Be/készenlét/emlékezzen

:R

[ Szerkesztve ]

(#1563) Saccco válasza bigdady (#1562) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha pl. elmegy az áram és visszajön, akkor vagy bekapcsol, nem kapcsol vagy a legutóbbi állapotot veszi fel.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1564) Gabis válasza bigdady (#1562) üzenetére


Gabis
őstag

Ez a gyors bekapcsolásra vonatkozik... bocsi Ha jó tudom ilyenkor ha kikapcsolod a Tv-t, akkor csak készenléti üzemmód lép. Írták itt korábban, hogy ezt érdemes kikapcsolni, mert hiába vannak kikapcsolva a képjavító funkciók olyan mintha nem venné figyelembe, ezért érdemes teljes kikapcsolni a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#1565) bigdady válasza Saccco (#1563) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyors bekapcoslas nincs bekapcsolva. Akkor ezek szerint semmi jelentősége. Kosz

(#1566) szeva000 válasza Gabis (#1564) üzenetére


szeva000
addikt

Erre rácáfolnék..Én is úgy használtam , mivel írták...Minap bekapcsoltam, mert t*köm tele volt már a fál perces indulással, és teljesen jól működik minden. Én sem értem,de ez van :D

(#1567) bigdady válasza szeva000 (#1566) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs olyan hogy kikapcsolva.
Be emlékezzen meg készenlét van. Vagy a gyors indításra gondolsz? Azt ki kellett kapcsolnom mert a média ci kártya nem megy ha gyorsbekapcsolas használva van nem kódolja ki a csatornákat úgy.

[ Szerkesztve ]

(#1568) Gabis válasza szeva000 (#1566) üzenetére


Gabis
őstag

Biztos igazad van, én kibírom míg bekapcsol... de majd tesztelem én is ha lesz időm.

(#1569) krisz777


krisz777
csendes tag

Sziasztok!

Venném az 55U8Qf-et. Tárol valaki filmeket NAS-on? Én arról játszanék le, van-e vajon bármi akadálya ennek? A NAS egy Zyxel 326-os.

Előre is köszi a választ!

(#1570) bigdady válasza krisz777 (#1569) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem az A7100 kalap szar hálózaton belül lanon nasról... wi-fi is jobb (n-es vagyis az sem egy nagybszàm..) így média lejátszó kellett..

[ Szerkesztve ]

(#1571) szeva000 válasza krisz777 (#1569) üzenetére


szeva000
addikt

totál sz*r...médialejátszó a lelke. Nekem synology van,de nem a NAS a gyenge láncszem a gigabites hálózaton....

(#1572) bigdady válasza szeva000 (#1571) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meg a hálózati sebessége is

(#1573) bigdady


bigdady
nagyúr

Felraktam a7100-ra az L0301 frissitest erre megjavult a hdmi cec de a távirányító nem állítja többe a hangerőt így... Sw bug az összes hisense Fw..
Most rakom vissza a k0901-et...

[ Szerkesztve ]

(#1574) KD6-3.7 válasza bigdady (#1573) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Honnan szeded a firmware fájlokat?

(#1575) bigdady válasza KD6-3.7 (#1574) üzenetére


bigdady
nagyúr

Francia oldalról
De visszaraktam a 0901-et erre osztott képernyő lett (mintha 3D lenne a tv) és a távirányító sem működik úgy látszik a downgrade kinyírta (kikapcsolás után búg is) :U
Hosszan meg hiába kapcsolom be a tv-t powerrel benne a másik Fw nem indul el szoftver update...
Na ilyenkor szerviz vagy van szerviz menü?

[ Szerkesztve ]

(#1576) bigdady


bigdady
nagyúr

Valaki frissített már így? Nekem nem jön be a sw menü:

Hisense TV software update via USB
Download Hisense TV software from the Hisensewebsite.
Unzip the downloaded file on your computer.
Copy the upgrade_loader. ... (ide ezzel a fájlnévvel raktam a bin fájlt: MstarUpgrade.bin)
Switch your TV OFF.
Put the USB flash on your Hisense TV.
Switch it ON.
Press the standby button on your remote.

[ Szerkesztve ]

(#1577) bigdady válasza bigdady (#1576) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha valakinek elszállna így, egy dolog kimaradt a leírásból a neten mindenhol, végül sikerült:
:)
nyomva kell tartani végig a távirányítón a powert és úgy kell áram alá helyezni párhuzamosan a tévét, hogy bejöjjön a sf frissítés boot menü... (és kb tizedikre sikerül)

[ Szerkesztve ]

(#1578) KD6-3.7 válasza bigdady (#1575) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nekem nem jön be a francia oldal. A webhely nem elérhető.

(#1579) bigdady válasza KD6-3.7 (#1578) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam jó [link]

(#1580) KD6-3.7 válasza bigdady (#1579) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nem. :N

(#1581) bigdady válasza KD6-3.7 (#1580) üzenetére


bigdady
nagyúr

A hiba nálad :D

(#1582) NB2


NB2
aktív tag

Srácok!

Nálatok átállít az óra? És nem is tudom átállítani, mert inaktív az a menü.

(#1583) HF77 válasza NB2 (#1582) üzenetére


HF77
senior tag

58A7100F
nálam beállt magától! :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1584) Ricsi.M


Ricsi.M
tag

Sziasztok! Titeket is megkérdezlek, mégis csak Hisense topic. A "Milyen tv-t vegyek?" topic-ban már írtam párszor, de még nem tudtam döntésre vinni a dolgot.
A mostani gagyi tv-m helyett szeretnék valami minőségibb, jobb darabot. Ilyen 200 körül gondolkodom.
Ami nekem fontos, hogy a filmnézésnél legyen benne azért valamennyi fekete (VA panel kell, ez világos), és hogy a rendszere gördülékeny legyen.
Hisense 55U8QF-re lehet, hogy össze tudom szedni még a lóvét, de félek magától a szoftvertől. Mostanában olvasgatok több hazai és pár külföldi fórumot és mindenhol azt írják, hogy a Vidaa rendszer elég buta. Netflix és YT természetesen alap már mindenhol. Viszont itthon van egy NAS-om, amit továbbra is szeretnék használni... Régebbi LG tv-m, ami 3-4 éves már az is megtalálta és tudtam szépen, akadás, szaggatásmentesen nézni NAS-ról a tartalmaim. A mostani gagyi Toshiba meg sem találja... vagyis csak néha-néha. Plusz a rendszer is olyan, hogy vársz mindenre másodperceket mire történik valami (gomb lenyom, 5sec, gomb megnyom, 5sec...).
U8QF tetszene a VA panel, QLED, 120Hz, FALD miatt.
Esetleg még ami tetszene az az 58PUS8505, Ambilight tetszik, szintén VA panel, igaz nem 120Hz és "csak" DLED, viszont Android, ami jelenleg tök jól fut a tv-n (az már kérdés, hogy pár év múlva milyen lesz).
Ami még szóba jöhet az a Samsung belépő Q60 tv-je. Annak a rendszere hibátlan, szerintem. Több ismerősnek is van, nyomogattam is, tetszik.
Hisense-t láttam már MM-ban, ott tetszettek a feketék és a színek, de egyik eladó sem ajánlja.

A három TV közül Ti melyiknek szavaznátok bizalmat? Maradjon az U8QF (annak a panelje tudja a legtöbbet papíron), esetleg másik márkákból válasszak?

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#1585) szeva000 válasza Ricsi.M (#1584) üzenetére


szeva000
addikt

Itt döntened kell valahogyan... :D Nekem 65U7QF van, bekalibráltam, lenyűgöző színvisszaadás, jó HDR. Képminőségre nem igazán lehet panasz. Youtube, netflix símán fut rajta 4k-ban. Még ebben is gondolkozhatsz véleményem szerint.
De....
Ha NAS-ról akarsz a gyári szutykával( mert erre nincs jobb szó) lejátszani, az halott ügy.
Engem ez nem igazán idegelt, mert eddig sem használtam a tv-k rendszerét, médialejátszón keresztül küldtem a tv-re a NAS tartalmat. ( egy gigabites kijön olcsón, sztem ez már itt van elszúrva alapból a hisensénél, hogy 100mbit-es a csatlakozás).
Ezt neked kell kiszámolnod, mi éri meg jobban, hajlandó vagy e külön médialejátszót használni. Hosszútávon lehet jobb lesz ez a megoldás más márkák esetén is.
A lényeg, képminőséggel nem lesz bajod, annál több a szoftverrel... NAS-t nyugodtan felejtsd el, ha nem vagy hajlandó áldozni egy médialejátszóra. Ez azU7 és U8QF-re is igaz.

(#1586) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Hdmi arc hiba miatt összekötöttem a 58a7100f tv-t és az erősítőt optikán de semmi. Hangkimenetet átállítottam pedig csak spdif-re (mivel nem arc nem tv hangszóró és nem bt hang projektor).
Digital auidio out: Se pcm se auto esetén nem megy (dolby pláne) Valaki? :F
Pioneer vsx 922-n kéne állítani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#1587) KD6-3.7 válasza bigdady (#1586) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nálam optikán van egy LG Soundbar, hiba nélkül működik. A hangcuccon nem kell állitani a forrást? Nálam azon is lehet választani. Optika, BT stb.

(#1588) bigdady válasza KD6-3.7 (#1587) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez az hogy van rajta optika de nincs olyan forrás ahol szólna. Se CD se tv se bd se semmi

(#1589) bigdady válasza bigdady (#1588) üzenetére


bigdady
nagyúr

a tv input source menüben ki volt szürkülve az audio (arc volt ott). Ki kellett kapcsolni arc-ot.
Digital Audio out mi javasolt? Pcm vagy auto?

Viszont így meg nem megy a tv hangerőre az erősítő :( (ezek szerint optikán ez nem megy át)
Hat ez egyre rosszabb :)

[ Szerkesztve ]

(#1590) Ricsi.M válasza szeva000 (#1585) üzenetére


Ricsi.M
tag

Először még kiszemelt volt egy Panasonic HX810E 58", arról tényleg csak jókat írtak, hogy ebben a szegmensben, talán a legszebb képe van... aztán utána találtam meg az U8QF-t, ami papíron kb 5x többet ad... írtam is gyorsan Panasonic topic-ba, hogy Pana vs Hisense de egyértelműen a válasz, hogy Pana...
YouTube és Netflix nyilván fut rajta 4k-ban, ez oké. Ezt a mostani Toshiba is megteszi, azzal nincs bajom, csak az a lassúság... istenem. Néha legszívesebben a képernyőt átszúrnám valami csontozókéssel...
Itt a legnagyobb bajom az, hogy nem tudok elmenni minden tv-t megnyomogatni... MM-ban van U8QF, van Pana, van Samu és van Philips is, de ugye most nem tudok elmenni...
Azaz a Hisense-t már nyomogattam és a Q60ról is megvan már a tapasztalat. Egyszerűen nem fér el a fejemben, hogy egy majd' 250k-s tv miért nem képes NAS-ról lejátszani legalább a HD, FullHD tartalmat... a régi LG tv-m, ami volt kb 130 az meg simán vitt mindent... elszomorító és őszintén mondva ezek a kis apróságok tántorítanak el a vásárlástól, pedig egyértelműen a Hisense lenne a nyerő... :O Többen írták, hogy van vásárlástól való elállás, amivel nincs is semmi baj, de most játsszam el azt, hogy megveszem a Hisense-t, tetszik a képe, de a szoftver nem, visszaküldöm, veszek egy Panasonic-ot, jó a szoftver, de nem tetszik annyira a kép, visszaküldöm, jön a Samsung, szintén alább marad a képminőség, visszaküldöm, jöjjön a Philips, természetesen nem tudja azt a képminőséget, mint a Hisense, visszaküldöm, és jöjjön vissza a Hisense... :C :C
Most a Toshiba tv-n is úgy oldom meg a NAS-t, hogy PS4 hibátlanul megtalálja, 5Ghz Wi-Fin simán viszi a 1080p-t (ugye a PS4 maximum ennyire képes, Slim). Később tervezek PS5-öt, talán ez miatt bevállalom az U8QF-t, az már fogja tudni a 4k-t, és nem hiszem, hogy a NAS-al gondja lesz, mert már a PS3-om is tökéletesen vitt mindent...
Utálok ennyire belefolyni, álmatlan éjszakáimon teszteket olvasgatok. :D

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#1591) szeva000 válasza Ricsi.M (#1590) üzenetére


szeva000
addikt

Szerintem kár ennyire belemerülni, egyre több buktató lesz mindnél majd szép lassan :D
occsó médialejátszó és ennyi.... kb 15k...
Én inkább már 55" helyett a 65-re gyúrnék, sokkal többet érne. Hidd el, nekem a 65U7QF is a NAS-ról egy f*s, de csak az elején idegeltem magam. Nem a médialejátszó kérdése bosszantott engem se, hanem ez a bugyuta, használhatatlan szoftver.

(#1592) Ricsi.M válasza szeva000 (#1591) üzenetére


Ricsi.M
tag

Sajnos a 65" már nem fér el, de nem lennék ellene... :)
Vegyek MiBox-ot még 20k-ért egy ~250k tv-hez... istenem... világ szégyene amúgy ez.
Esetleg külső SSD-t/HDD-t mennyire eszi meg? USB3.0-án talán nem lenne egetrengető másolgatni a 1080p filmeket... :F

Szerintem ennek már olyan alapnak kellene lennie, mint az, hogy egy Windows10-ben visszatért a start menü, de lehet csak én gondolkodom túl informatikusan...

[ Szerkesztve ]

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#1593) pluhm válasza Ricsi.M (#1592) üzenetére


pluhm
aktív tag

Külső hdd-ről mindent lejátszik az én 55U7B-m. A külső hdd-m usb3-as felületen csatlakozik a számítógépemre, kb. 130 MB/s-el tudok rá másolni filmeket, egy nagyobb, 60-70 GB-s 4k-s film is percek alatt rámegy.

(#1594) Gabis válasza Ricsi.M (#1592) üzenetére


Gabis
őstag

Szia! Q60 nem felelt meg az elvárásaidnak?

(#1595) szeva000 válasza Ricsi.M (#1592) üzenetére


szeva000
addikt

passz, nem próbáltam, de nem is vagyok hajlandó dugdosni ilyen baromságokat már 2021-ben :D ...még 10éve elment...ma már ne visszafelé menjünk,könyörgöm :D

(#1596) Kbhont válasza Ricsi.M (#1592) üzenetére


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Megvettem az első 65" tévém (H65U8B)...
A szinei nagyon szépek!
De! Van pár negatívum, ami miatt még egyszer lehet hogy nem így döntenék!
HBO, DTS, és persze a mindigtv által elérhető csatornák felbontása! Az 55" nál nem volt még ilyen durván pixeles! 65" nál nekem elég szembetűnő.
A legnagyobb pofon az a DTS hiánya...Gyűlölöm a sok táviránytot és így most a hangerőt csak az erősítőn tudom álllítani, ami képes feldolgozni a DTS kódolást....
Egyébként a fekete mint szín, tényleg fekete! Már már olyan mint a plazmán...

(#1597) rainman72 válasza Kbhont (#1596) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ezek a tvk nem sd adásokhoz vannak kitalálva,te se gondolod komolyan hogy azokat bármelyik tv is fel tudná skálázni főleg 65"-ba.
Ha pedig van hd annak tökéletesnek kell lennie.
HBO GO hiánya biztos el lett mondva.(Mi stick)
Most az tényleg gond hogy több távvot kell használni,nekem is 4 van,nem halok bele :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#1598) Gabis válasza Kbhont (#1596) üzenetére


Gabis
őstag

Nem tudod visszaküldeni?

(#1599) Ricsi.M válasza szeva000 (#1595) üzenetére


Ricsi.M
tag

Hát ugye ezért is van a NAS, hogy ne kelljen dugdosni, meg ba..akodni az USB-vel... :( Tényleg egy PS3, ami 2006-os technika viszi a filmeket NAS-ról. Egy 2020-as tv, meg nem?! Orbitális gáz...

Gabis! Még nem tudtam dönteni melyik tv-t vegyem, nem tudom melyik adja a legtöbbet, színben, feketében, tudásban, szoftverben.
Pana HX810, Philips PUS8505 az androiddal, U8QF, vagy a Samu Q60... nem tudom egyik mellett sem elkötelezni magam, mert mindegyikkel van valami olyan, ami rettenetesen zavar. Hetek óta próbálom döntésre vinni a dolgot, de félek, hogy megint sz.ba nyúlok. A majdnem negyed millió ft már nem a próbálgatós kategória számomra...

MR Informatik - IT üzemeltetés, rendszergazda, szerviz, weboldal készítés - www.mrinformatik.hu

(#1600) rainman72 válasza Ricsi.M (#1599) üzenetére


rainman72
nagyúr

Vegyél egy olcsobb ilyen tv plus egy Mi stick. [link]
Sztem ezzel nem nyulsz mellé,sztem,és nem is annyira drága.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.