Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) NB2 válasza tothjani81 (#1243) üzenetére


NB2
aktív tag

Mondjuk nekem a u7qf is gyönyörű!

(#1252) tothjani81 válasza csucsu54 (#1250) üzenetére


tothjani81
senior tag

Menübe biztos ssmmi. Ami érdskes lehet talán az a tv adás mintha szebb lenne. Kb ennyi eddig

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1253) RÁK_ válasza togaba (#1232) üzenetére


RÁK_
tag

Igen, közben asszem rájöttem. Ha 60 fps videót nézel, akkor kiváló kikapcsolt Ultra smooth motion-el is. De ha 24 fps (amik pl. a mozifilmek is) akkor "szaggat". Csak nem értem miért írják mindenhol, hogy kapcsold ki a mozgásjavítást a tévén, ha úgy akarod látni a filmet ahogy a rendező megálmodta. Biztos nem így álmodta meg. :-)

(#1254) terw válasza tothjani81 (#1243) üzenetére


terw
csendes tag

Szia.
Köszönöm a válaszodat, elmentem az MM-be megnézni élőben a tévét, sajnos a videót nem tudtam megnézni, csak a demó videót ami ment rajta de tényleg eszméletlen szép a képe. Viszont volt egy LG tévé/65NANO793NE/ aminek szintén nagyon jó volt a képe erről a típusról esetleg tud valaki valamilyen infóval szolgálni?

Fel a fejjel,amig van.

(#1255) Gino20 válasza terw (#1254) üzenetére


Gino20
őstag

Alapjaiban egész más a 2 TV. Az LG IPS panellel van szerelve, míg pl az általad írt Hisense vagy TCL (meg pl az összes samu) VA panellal van szerelve. Általánosságban nagyon röviden: Az IPS-nek jobb a betekintési szöge, oldalról nézve nem fognak úgy torzulni a színek, mint a VA-nak ellenben a VA-nak sokkal jobb a feketéje (főleg esti filmezésnél lehet fontos) és a kontrasztja, igaz ezt meg lehet azzal fűszerezni, hogy manapság az XY bevonattal, fícsörrel rendelkező VA is tud jó lenni abban amiben az IPS (de persze valaminek a kárára pl kontraszt), vagy fordtíva az XY fícsörrel ellátott IPS is tud elfogadhatóbb kontrasztot, de ezzel elérte a romló betekintési szöget. Először tűzd ki a célt, hogy mi a fontos. Ha mondjuk fontosabb a nappali filmezés, extrém fényes a helyiség, kell a jó betekintési szög, akkor IPS, de ha inkább félhomályban, este filmezel és főleg szemből, akkor VA panel lehet a jó választás. Ha VA, akkor az eredetileg felsoroltjaidból adódóan jön a nézési távolság. Ha ez eléri a ~3m-t, akkor a listából a 65U7QF lehet a legjobb választás. Ez natív 60Hz-es, mint a most linkelt LG is, de pl az U8QF már 120Hz-es (jobb mozgásmegjelenítés, amire sokan amúgy abszolút nem ,,érzékenyek").
Ha minden fontos, akkor OLED :) , de az más árkategória

[ Szerkesztve ]

(#1256) Veron válasza terw (#1254) üzenetére


Veron
őstag

Vannak akik a nano793-t nem ajánlják az LG UN7400 ellenében, mert előbbi semmivel sem jobb (wide color gamut, de az meg csak HDRnel jön ki, viszont HDRre nem alkalmas), ellenben drágább. Személyes tapasztalatom nincs.
Ha IPSt keresnék, amin el is gondolkodtam, akkor LG7400-ra voksolnék ár-érték arányban. Ha VA-t akkor Hisense U7QF vagy U8QF persze, ha van pénz rá.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1257) HF77


HF77
senior tag

beállításnál az élességet hova érdemes állítani(tv adás, netflix, HDR)?
7100f a típus

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1258) KD6-3.7 válasza HF77 (#1257) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szerény véleményem szerint 10-nél feljebb nem. Nálam minden kép módban 5-ös értéken van. Elvileg a 0 lenne az ideális. Próbáltam 10 felett is, de a gyengébb minőségű anyagok elkezdtek még szarabbul kinézni.

(#1259) HF77 válasza KD6-3.7 (#1258) üzenetére


HF77
senior tag

mai napig próbálgatom a beállításokat ezért is kérdezem....

0 lenne az ideális..miért?
egyébként én is azt vettem észre, hd vagy ful hd adásoknál ha magasabbra van húzva(pl 30) szebb a képe, viszont sd adásoknál igencsak ront az összképen!
HDR-nél is csak 5 ?

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1260) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok! A szerviz menüben azt meg lehet nézni, hogy volt e már használatban (mennyit ment) a készülék? Ha igen, akkor ezt lehet törölni? Nem szeretnék egy kiállított vagy visszaküldött példányt kifogni.

(#1261) balaaa88 válasza Gabis (#1260) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Szia! U7QF-en megnézni meg lehet, törölni nem 100%, hogy nem lehet, de factory reset után is ugyanannyit mutatott ha jól rémlik (persze lehet, hogy van olyan szervizmenü, ahol törölhető).

(#1262) Gabis válasza balaaa88 (#1261) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm szépen. :R Meglátjuk...

(#1263) D@niel


D@niel
addikt

Sziasztok,
tv vásárlás előtt vagyok. Tegnap jártam az ocean-ban, a Hisense-nak elég szép pultja volt kint. Nem vagyok hozzáértő, de első ránézésre klassz termékeknek tűnnek.
Jelenleg egy Samsung ue32h4000aw van itthon kb. 5 éve, meg vagyok vele elégedve, jó a minősége, szépen szól. Tv-t nem nézek, viszont filmeket gyakran.
Gondolkodom Hisense-ban, konkrétan egy minimum 40"-os, fullhd lenne az ideális, okos tulajdonságok nélkül hiszen tervben van egy xiaomi mi tv stick, elég sokat youtube-ozom. Samsungot 25-ért jövőhéten elvinnék, nyílván örülnék, ha sokat nem kellene rátennem a cserére.

1) Használtan mennyire kockázatosak ezek a tv-k? [Látok egy ilyet]
2) Tudtok ajánlani típust?
3) Mire érdemes odafigyelni?
4) Hangzásban ez a kínálat alsó szintje mit tudhat?
5) Képminőség, megbízhatóság?
6) Vagy inkább sztornó, és törlesztőre egy új, akár 40, akár 50 colban?
7) Tunein rádió appot rá lehet telepíteni (akár apk-ból)?

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1264) D@niel válasza D@niel (#1263) üzenetére


D@niel
addikt

Pardone, amit linkeltem csak 32-es.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1265) DonJoee válasza D@niel (#1264) üzenetére


DonJoee
tag

50ezer a keret?

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1266) D@niel válasza DonJoee (#1265) üzenetére


D@niel
addikt

Ha találok 50-ért használtan, akkor igen. Újonnan most amit néztem Hisense 40colban, +2 év garival 81-re jött ki az ED-nál/Alzánál, már nem tudom melyiknél, és mondjuk 24 hónap törlesztővel, így alig venném észre. Nyílván, hajlok az új felé is, nem akarok sietni haza használt termékkel, hogy még működjön =)
Van itt két sarokra tőlem egy LG 42LB671v 55-ért, bármikor mehetek érte.
Itt a dilemma, hogy használtan, vagy többet fizetve, de inkább újat.

Nem központi dolog a tv, van úgy, hogy egy 1x van bekapcsolva a héten, de most javulnak a kondíciók, így gondoltam megnézem mik a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1267) DonJoee válasza D@niel (#1266) üzenetére


DonJoee
tag

Szerintem hasonlóan a többiekhez, nem tudok még tartós használattal kapcsolatos tapasztalatról beszámolni, mert mi újakat vettünk. Van, akinek már valamilyen hiba felütötte a fejét, de szerintem a többségnek még mennek a tévék kb. úgy tavaly nyár óta. Nekem november legvége óta.
Szerintem "használt", kis méretű (50" alatt) Hisense-ket outletekben kapsz, ahol többnyire külföldi boltokban kiállított tévéket árulnak.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1268) gulupeti válasza D@niel (#1266) üzenetére


gulupeti
senior tag

LG42LB671, 55 ezer forint, wow. Ilyen tv-m volt több, mint 5 évig, 47 colos verzióban, mielőtt lett a Hisense U8QF, kétségkívül kiváló televízió, de szerintem ennyit már nem ér. Többet nagyon nem is mertem volna elkérni a 47 colosért sem, ezért is maradt meg inkább a családban. 2014-es modell, ami ugye már 7-8 éves, jó televízió, de azért már eljárt felette az idő (pl. menüje manapság már borzasztó lassúnak számít, illetve kétséges, hogy meddig lesz hozzá Youtube, Netflix támogatás), én ennyiért már nem venném meg. Nem hinném, hogy túl nagy előrelépésnek éreznéd a jelenlegihez képest, de ez csak az én véleményem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1269) Saccco


Saccco
nagyúr

Lehetséges, hogy az U8QF-ben nincs CEC?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1270) D@niel válasza gulupeti (#1268) üzenetére


D@niel
addikt

Igen, próbáltam elvinni 45-ért, de nem hagyta.
Lehet jobb is így, mert most hétvégére van megbeszélve egy 120 centis samsung óriás, 50-be elvihetem, okos, fullhd-s. Pontos típusát nem tudom, talpazat meg az egész alapján tippem, hogy a jelenlegi ue32h4000aw nagytesója lehet, noha a mostani nem okos, de ha ez a 120-as tudja azt a képminőséget, hangzást, amit a mostani, elégedett leszek. Off vége.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1271) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Hogy tudom a legjobb módon tűkrözzni a telefonomat a tv képernyőre?

Nem akar sikerűlni :W

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1272) kellerman válasza Saccco (#1269) üzenetére


kellerman
tag

Szerintem van. Nekem működik a tv távirányítójával a Hangprojektor vezérlése.

(#1273) DonJoee válasza fezsoo (#1271) üzenetére


DonJoee
tag

TV távirányítóján "INPUT" megnyom,
megjelenő képernyőn "Képernyő tükrözése" kiválaszt és OK.
Ekkor megkezdi a tévé a telóra való várakozást.

Telefonon: MirrorSharing, Képernyő megosztás stb. kiválasztása.
A megjelenő listában a "Hisense VIDAA TV" kiválasztása.
Egy pár másodperc múlva a tévé elkezdi a csatlakozást......és kész.
Kilépni a tévé távirányítóján levő EXIT-gombbal lehet.

A TV és a teló egy wifi hálózatban kell, hogy legyen.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1274) RÁK_


RÁK_
tag

Na, nekem kijött egy pixelhiba a 65U8QF-en. Még 14 napon belül vagyok, úgyhogy visszaküldöm, aztán szerintem rendelek egy újat, mert amúgy jó kis tévé.

(#1275) kellerman válasza RÁK_ (#1274) üzenetére


kellerman
tag

Én már lassan fél éve használom, nálam nem volt eddig szerencsére.

(#1276) fezsoo válasza DonJoee (#1273) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Szupi. Működik.
Köszönöm. :R

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1277) RÁK_ válasza kellerman (#1275) üzenetére


RÁK_
tag


Csak 1 db. pixel. Nem is vettem volna észre ha nem keresem. Fehér vagy világos háttérnél látszik, de csak közelről. Gondolkoztam, hogy emiatt visszaküldjem e, de mégiscsak egy vadi új tévé. Legyen hibátlan. A fotó nagyon közelről készült. :)

[ Szerkesztve ]

(#1278) csucsu54 válasza kellerman (#1275) üzenetére


csucsu54
tag

Én október eleje óta,és nálam sem volt edig!

(#1279) Veron válasza Hali1975 (#1038) üzenetére


Veron
őstag

Hogy lehet rábírni az U7QFet hogy a NAS megosztott mappáit lássa és tudjam tallózni a tartalmat? Magát a NASt elvileg látja az inputválasztásnál, de olyan mappastruktúrát jelenít meg, aminek köze sincs a NASéhoz.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1280) DonJoee válasza Veron (#1279) üzenetére


DonJoee
tag

Szerintem nem a NAS Samba (Windows) megosztásait látja a tévé, hanem a NAS-on futó médiaszerver (Plex? miniDLNA? Gerbera? stb...) által megosztott mappákat. Hiszen a tévé egy média lejátszó eszköz...
Ha mindent látni szeretnél, akkor vedd fel a NAS médiaszerverének megosztott Video/Audio/Photo mappái közé az összes, NAS által megosztott mappát. Bár nem tudom, ennek mi értelme, úgy sem tudsz mondjuk .doc állományokat megnyitni vagy .exe-t futtatni a tévén...

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1281) Yahhher válasza szeva000 (#1142) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.

Megoldódott ez a gond?
Nekem plex-en simán mennek a 4k filmek is, pedig kb. 70-80mbit-et tud a tv wifi-je, ott ahol van.

Üdv B.

(#1282) szeva000 válasza Yahhher (#1281) üzenetére


szeva000
addikt

Szia!
a helyzet változatlan. Külső médialejátszóval, kodi alatt jó minden. Plex beállításban tudsz segíteni? soha nem is használtam :D

(#1283) hary296


hary296
csendes újonc

Sziasztok!
U7qf tulajdonos lettem.
Nagyon tetszik a tv, főképp a fekete miatt döntöttem mellette, viszont amikor fekete háttérnél bárhol megjelenik fehér felirat vagy fehér irás, számomra nagyon zavaróan megjelenik körülötte is a fehér háttérvilágitás.
Van valakinek bármilyen tudása arról hogy ezt valahogy meglehet e szüntetni, vagy legalább minimalizálni lehet e?

(#1284) balaaa88 válasza hary296 (#1283) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Ezzel nem tudsz mit kezdeni.
A local dimming-ből fakadóan mindig lesz egy kis glow a feliratoknál.

[ Szerkesztve ]

(#1285) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Távírányító problémával találkoztatok már? :F
Eggyik napról a másikra nem akar működni.
Elem csere se segített

Ilyenkor garanciálisan cserélik a távírányítót? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1286) DonJoee válasza fezsoo (#1285) üzenetére


DonJoee
tag

Az nagy valószínűséggel nem távirányító probléma lesz. Indítsd újra a tévét (falból kihúz/visszadug).
Néha van ilyen probléma, nem érzékeli a távirányítót. Remélhetőleg új szoftverben javítják...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1287) szeva000 válasza hary296 (#1283) üzenetére


szeva000
addikt

egy jó beállítással, kalibrációval azért jelentősen javítani tudsz a problámádon.

(#1288) csucsu54 válasza hary296 (#1283) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
A 856-os hozzászólásban találsz egy linket,no az alapján próbáld meg beállítani a készüléket,nagyon jó lesz,nálam bevált!

(#1289) fezsoo válasza DonJoee (#1286) üzenetére


fezsoo
aktív tag

A víz levert hogy vége a tvnek. Plána úgy hogy horizontban félbe fent ment a kép. Lent meg csíkos vibrálás és kikapcsolt.
Áramtalanítás után tökéletessen működik.
Remélem tényleg csak szoftveres a probléma.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1290) Gino20 válasza hary296 (#1283) üzenetére


Gino20
őstag

FALD-os készülék esetén ez sajnos sok típusnál létező jelenség. DLED vagy EDGE LED esetén az összerelés minősége miatt meg pl akár erős bevilágítás vagy felhősödés is előfordulhat (ahogy szokták mondani panel lottó kérdése).
Keress a beállításokban Local dimming-re utaló állítási lehetőséget (Nem Hisense TV van, így pontosabbat nem tudok mondani). Magyarul pl.: helyi sötétítés, helyi fényerő,.......(gyártó válogatja). Itt az opciók általában: kikapcsolt / alacsony / közepes / magas. Ha találsz ilyet próbáld meg esetleg magas értékkel (vagy tesztelt végig :) ). Ezzel általában lehet segíteni ezen a jelenségen.
Amúgy sajnos akár egy 2x annyiba kerülő Sony XH9000 vagy pl XH9500-on is létezik a ,,blooming" :(((

(#1291) urobee


urobee
tag

Sziasztok!
Tv vásárláson filózok.
Végigolvastam itt párszáz hsz-t, de még nem sikerült dönteni.
3 típus van a kosárban:
U7QF (ez az ami belefér a keretbe)
U8QF (ez kicsit kilóg a keretből, de meglátjuk :) )
A7500F (erről nem nagyon láttam véleményeket)

Felhasználás szempontjából: Netflix, Plex, YouTube és majd PS5.
A legtöbb kérdésemre megtaláltam itt a választ, viszont maradt egy pár:

- A fenti 3 alkalmazás elérhető (használható állapotban) ezekre a TV-kre?
- Képminőségben van különbség az 55" és 65" között?

PS5 szempontjából:
- Játékra megfelelőek ezek a TV-k?
- Melyiken lehetne legalább 60fps-t elérni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1292) Veron válasza csucsu54 (#1288) üzenetére


Veron
őstag

Ez akár mehetne topic összefoglalóba is.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1293) csory0081


csory0081
lelkes újonc

Sziasztok!
Holnap erkezik a tv-m egy Hisense 65A7500F!
Esetleg tudtok egy jo beallitast mondani?
Kerestem neten de nem talalok!
Elore is koszi! :R

(#1294) Gabis válasza csory0081 (#1293) üzenetére


Gabis
őstag

Kapcsolj ki minden képjavító funkciót, a többi ami a szemednek tetszik.

Használ esetleg valaki ilyen Fiio átalakítót?

[ Szerkesztve ]

(#1295) csory0081 válasza Gabis (#1294) üzenetére


csory0081
lelkes újonc

Ahha! Oke! 😀 Koszi!
:)

(#1296) Veron válasza csory0081 (#1293) üzenetére


Veron
őstag

ugyan nem ehhez a modellhez készült, de próbáld ki ezt: [link]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1297) KD6-3.7 válasza Veron (#1296) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Más! Amit te linkeltél az már ULED TV! Sok mindenben más, 7000-es szériánál úgy ahogy jók a beállítások, de az U7-8 már komolyabb panelt használ. Én nem ajánlom ezeket a beállításokat az A7500F-hez. :N

[ Szerkesztve ]

(#1298) KD6-3.7 válasza urobee (#1291) üzenetére


KD6-3.7
őstag

U8QF
HDR nagyon jó, játékohoz is nagyon jó, mindenben nagyon jó! Ha szóba jött, akkor ne add alább!

(#1299) Gabis válasza csory0081 (#1295) üzenetére


Gabis
őstag

Nálam így néz ki.
Mozi nappal
Háttérfény - ki
Fényerősség - 50
Kontraszt - 65
Szín telítettség - 45
Képjavítók - ki
Színhőmérséklet - standard
Gamma - 2.2
Színhűség - természetes
Színhangoló, vörös, telítettség - -3

(#1300) Piftuka válasza hary296 (#1283) üzenetére


Piftuka
veterán

Nemrég írtam róla részletesen...

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.