Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Rebelf


Rebelf
aktív tag

Mi a különbség a Hisense 50U7QF és Hisense 50A7500F a gyakorlatban? Ha jól tudom mindkettő 2020as modell.

(#2502) Saccco válasza Rebelf (#2501) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az U7QF FALD QLED, a 7500F sima direct LED.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2503) szeva000 válasza Rebelf (#2501) üzenetére


szeva000
addikt

Ha árban nem sok az eltérés, nem is kell gondolkozni melyik legyen... Az U7 egy nagyon erős dög képminőségben.

(#2504) Rebelf válasza szeva000 (#2503) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Mindkettő 4k, hdr10+ stb, miben jobb az u7qf konkrétan szemmel láthatóan ? Pl: Szebbek a színei,nagyobb szín tartományt fed le, vagy ilyesmi?

[ Szerkesztve ]

(#2505) szkutyi válasza Rebelf (#2504) üzenetére


szkutyi
őstag

Sziasztok.
Egy kérdésem lenne.u8qf.
Sdr tartalomnál beállítok egy szín és feheregyensulyt úgy hogy az aktuális forrás van kiválasztva..nos...ezt vonszolja magával hdr-re is...vagy akár fordítva...ergo. Em tudok külön sdr és hdr szín és wb-t beállítani.
Ez így rendben van, vagy mi a hiba?:o

(#2506) Saccco válasza Rebelf (#2504) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link] - itt van egy U7QF vs A7500F videó, valami látszik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2507) Rebelf válasza Saccco (#2506) üzenetére


Rebelf
aktív tag

U7 természetesebb színei van, pl bőrtónusnál látszott nagyon (a7500 itt hozzá képest sápadt,fakó volt kb)meg mintha a HDR is részletesebb,valósághűbb lenne. Gondolom ez utóbbi a nagyobb cmd nek köszönhető , mintha olvastam volna, minél fényesebb egy kijelző annál jobban érvényesül a HDR .

[ Szerkesztve ]

(#2508) Zsöti90


Zsöti90
tag

Sziasztok!

U8QF-nek van "ideális" beállítása, hogy a legjobb képet adja?

(#2509) Ferenczi Áko válasza Zsöti90 (#2508) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

LINK

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2510) hunaqua


hunaqua
addikt

Meg szeretném kérdezni,hogy mennyire érzékeny az 50A7.... dvb-t tuner ? Azért érdekes,mert aktív belső (kültéri) dvb-t antennával a Sony atom stabilan működik,viszont a most vásárolt Philips jele folyamatosan ugrál,néha "kockázik" is. (..már cseréltettem a tévét is,de az új is ugyan olyan) Érdemes lehetne 50a7100 (7500)-re cserélni?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#2511) Rebelf válasza Ferenczi Áko (#2509) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Ez milyen beállítás, olyan természetesre próbál hajazni? Ő vmi tv szakértő? Valaki pl (én is) a melegebb színeket szereti. Tegnap rendeltem egy 50u7qf t kíváncsi leszek a mostani LG IPS direct LED 42ln575s Tv-m képénél szebb lesz-e...

(#2512) Rebelf válasza Rebelf (#2511) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Egyébként a videóban kikapcsolva hagy egy csomó dolgot,amit a képminőség javítására tettek bele,ez mennyire normális? Azt nem akarom elhinni hogy minden csak árt közülük egyiket se kell használni.

(#2513) szkutyi válasza Rebelf (#2512) üzenetére


szkutyi
őstag

Pedig de ..!

(#2514) Ferenczi Áko válasza Rebelf (#2512) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én is kikapcsolok rajta minden képjavítást.. Felesleges. M

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2515) Hieronymus válasza Rebelf (#2512) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez ízlés kérdése.
Én inkább a picit zajosabb látványt szeretem az elmosott részletek helyett.
Sokan a kicsit mosott színeket szeretik, amit az olcsóbb CRT tévék produkáltak annak idején. Szerintem a színek élénkebben a valósághűek.
Ráadásul sok múlik a megjelenítendő tartalom sávszélességén. Az SD forrás képminősége nem fogja elérni a 4K HDR tartalmakét.
Próbálgasd és azt állítsd be, ami neked tetszik. Az, hogy Joe mit talál jónak, az ö dolga.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2516) szkutyi válasza Ferenczi Áko (#2514) üzenetére


szkutyi
őstag

Épp ezzel szenvedek...youtube...kikapcsolva kurva szar.tisztán jó...aztán most meg jó kikapcsolva...

(#2517) Rebelf


Rebelf
aktív tag

50u7qf esetében hogy működik ez a felskálázás 4k ra? Pl youtube vagy twitch 1080p tartalmaknál. Ez full automatikus nativan működik, vagy ennek is van beállítása a menüben külön? Tulajdonképpen 4k tűéles lesz a tartalom bárhol bármit is nézek?

[ Szerkesztve ]

(#2518) szkutyi válasza Rebelf (#2517) üzenetére


szkutyi
őstag

U8qf-nel semmi beállítási lehetőség .szerintem nem skalaz...

(#2519) Rebelf válasza szkutyi (#2518) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Akkor automata

(#2520) Vhiktor válasza Rebelf (#2512) üzenetére


Vhiktor
veterán

Csak rontanak a képen.

De egyéni ízlés kérdése, valaki nem szereti a kalibrált képet.

A képjavítókkal kontrasztosabb lesz a kép, sokan azért szeretik, de közben a színek és a fehér elmásznak a csillagos égbe, valamint rengeteg tartalom elveszik a képről.
Pl rózsaszín helyett lilát fog megjeleníteni a tv. A fehér és árnyalatai nem fér lesz hanem kékes, zöldes, stb.

Aláírom valaki ez maitt szebbnek fogja a látni a képet, mert hű milyen színes, de a valósághoz és a természtességhez köze nincs.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2521) Vhiktor válasza Hieronymus (#2515) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha valakinél kalibrálok akkor midnent szabvány szerint állítok be, de pl pont az élesség az egyik oylan paraméter amit a felhasználóra bízok, hogy nugodtan állítsa el, mert a színhelyességbe nem fog beleszólni, viszont ha szereti a mesterségesn túlélesített képet akkor miért ne.

De azt tudni kell, hogy az élesség körvonalt helyez el a pixelek mentén ezáltal tűnik élesebbnek, de cserébe a zajokat is szépen felerősíti és szép hangyás lesz a kép.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2522) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!
A HBO, s HBO GO nézhető ezeken TV ken?

Köszi

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#2523) Hieronymus válasza szkutyi (#2518) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"U8qf-nel semmi beállítási lehetőség .szerintem nem skalaz..."

Ha nem skálázna, akkor a HD1080 tartalom egy vastag gyászkeretben látszódna, az SD kb, boríték méretben ám tű élesen lehetne nézni a kijelző közepén. A skálázás húzza szét a kijelző natív felbontására forrás videó anyagot.
Ami azért nem egyszerű. SD esetében nagyjából 0.5K információból kell 4K felbontású látványt kreálni. Az egyszerű felskálázás mozaikot varázsolna a kijelzőre.

A felskálázás méretarány bállítására a képarány (Aspect ratio) beállításban van lehetőség.
A felskálázás minőségi beállításaira a többi beállítás hat. Élesítés, zaj csökkentés, mozgás javítás, ...

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2524) szkutyi válasza Hieronymus (#2523) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem.koszi

(#2525) szkutyi válasza szkutyi (#2524) üzenetére


szkutyi
őstag

Sziasztok ismét én:)
U8qf Tarr Kft adás...másnak is zajos több adás?van valami jó ötlet erre?jel74% minőség 100% azt írja a tv

(#2526) aronpapa válasza pkaresz (#2522) üzenetére


aronpapa
tag

Alkalmazásként nem.
Androidos médialejátszóra telepítve igen.

(#2527) Zsöti90


Zsöti90
tag

Minden qled tv-nél ennyire látszik a blooming mint a u8qf-nél? Nem annyira zavaró, de azért szembeötlő. Csak azért kérdem, mert egy régi 50 colos mu6102-es samsunggal összevetve, igaz hogy a samsungnál nincs olyan mély fekete, de valahogy úgy egyben van a kép. De persze ettől függetlenül a hisense is baromi jó.

[ Szerkesztve ]

(#2528) Vhiktor válasza Zsöti90 (#2527) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem a qled miatt látszik, hanem a local dimming miatt. A régi tvdben nem volt local dimming azért nem volt ilyen probléma

Minél kevesebb a dimming zónák száma, annál rosszabb a helyzet.

Tehát csak azoknál a tvknel van ilyen amik local dimming technológiát használnak.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2529) gyuromoj


gyuromoj
veterán

55U8QF készüléknél PS5-el karöltve 4K és HDR nem működik egyszerre?
Konzolhoz kapott kábellel használom és ha 4k mellé be akarom kapcsolni a HDR-t a beállításokban, akkor visszavált 1080p-re.
Kábel lehet a gond vagy ehhez hdmi 2.1 kell? :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2530) Zsöti90


Zsöti90
tag

Én is így gondoltam, csak így jött kézre :DDD Nem hatalmas probléma, de azért úgy látszik. Mondjuk egy tavalyi q80t a samsungnál jobb lehet ilyen téren?

(#2531) Saccco válasza Zsöti90 (#2530) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem jobb. Ott feketébe hajlik minden.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2532) szkutyi válasza gyuromoj (#2529) üzenetére


szkutyi
őstag

Mukodnie kell!a 120hz miatt válthat vissza 1080ra..illetve nézd meg meg melyik HDMI portra van kötve, és hogy be van e kapcsolva a kiterjesztett bemeneti jel

(#2533) szkutyi válasza Zsöti90 (#2530) üzenetére


szkutyi
őstag

Q95 nyomába sem ér az u8qfnek!!!meg oldalról is nagyon nagyon nehezen látok bloomingot...tudnál fotózni?lehet hibás a tied..

(#2534) Vhiktor válasza gyuromoj (#2529) üzenetére


Vhiktor
veterán

Valószinűleg nincs bekapcsolva a HDMI kiterjesztett jel, akkor szokott ilyen lenni, mert nem elég a sávszélesség.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2535) gyuromoj válasza Vhiktor (#2534) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azt a TV-n vagy a konzolon kell bekapcsolni?
Holnap lesz időm kipróbálni majd csak amiket írtatok, de köszönöm szépen a segítséget. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2536) pkaresz válasza aronpapa (#2526) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#2537) szkutyi válasza gyuromoj (#2535) üzenetére


szkutyi
őstag

Tv: beállítások, lentebb hdmi&cec és ott van asszem az a neve hogy HDMI formátum.

(#2538) Vhiktor válasza gyuromoj (#2535) üzenetére


Vhiktor
veterán

TV-n kell engedélyezni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2539) Rebelf válasza szkutyi (#2533) üzenetére


Rebelf
aktív tag

u8qf már nem éri meg venni, mert +60k hozzátesz az ember és oledet vesz,ami vitathatatlanul jobb, amit egy laikus is észre vesz rögtön ha egymás mellett van a kettő . Ugyan így voltam ,mikor YouTube-on csak q LED-ed tv ket néztem ,mondom azta de szép kép, aztan mikor oled mellé tették akkor helyre kerül minden hogy mi újság :)

(#2540) Ferenczi Áko válasza Rebelf (#2539) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Azt megnézem, hogy 65"-os oled tv-t veszel 360ezer forintért.. Simán megéri a pénzét az U8QF.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2541) Gabis válasza Ferenczi Áko (#2540) üzenetére


Gabis
őstag

Most 300-ért ;)

(#2542) Ferenczi Áko válasza Gabis (#2541) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Igen, azért írtam 360.000 ft-ot,mert a kolléga azt mondta, hogy ha hozzátesz 60.000 ft-ot az U8QF-hez és oledet vesz.. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2543) Rebelf válasza Ferenczi Áko (#2540) üzenetére


Rebelf
aktív tag

[link]
van egy pár fajta és méret bőven még 360k alatt is

50-55” méretig hülyeség lenne qledet venni meg egyebeket,mikor oledet kapsz kicsit drágábban .

akinek meg 65” kell nyúljon a zsebébe

[ Szerkesztve ]

(#2544) Ferenczi Áko válasza Rebelf (#2543) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Igaz,én a 65"-ost néztem csak, elnézést.. :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2545) Rebelf válasza Ferenczi Áko (#2544) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Ezért mondtam hogy nem éri u8qf venni, mert +80k és oled 140cm veszel már . Viszont a 120 -180k kategóriában jó ár értékűek a hisense tv-k a qleddel. Inkább ilyet vennék mint drágábban samsungot, de inkább gyűjtök oledre, már nincsenek elérhetetlen áron mint régebben . Pár év múlva meg oled lesz a sztenderd kb annyiért mint most egy qledes tv kb + sokkal nagyobb lesz a használt piac is körülötte ,az meg kiváló ár /érték arányt biztosít majd.

[ Szerkesztve ]

(#2546) szkutyi válasza Rebelf (#2545) üzenetére


szkutyi
őstag

Kinek a pap, kinek a paplan!!!!olednek 360ert nincs akkora fényereje mint a u8qfnek.hdr élményhez meg persze kell...
Oled nem alkalmas tv adasra...igaz arra ott az olcsó szaros tv...de hát a család azért tv adást is néz a nappaliban, ahol van a házimozi....

(#2547) Rebelf válasza szkutyi (#2546) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Hogyne lenne alkalmas, ne hülyéskedj már :)

(#2548) szkutyi válasza Rebelf (#2547) üzenetére


szkutyi
őstag

Persze..magyarországi tv logokkal...;).pont amiről híres az oled, majdnem feketet nagyon hamar elveszíti.ugyan ez a konzollal is.

(#2549) Gabis válasza Ferenczi Áko (#2542) üzenetére


Gabis
őstag

Jah, bocsi. :B

(#2550) airmax_2.0 válasza Rebelf (#2543) üzenetére


airmax_2.0
tag

Megnéztem a linket...
Nem 60, hanem 80 ezret kell hozzátenni az 55u8qf árához a legolcsóbb 55 collos OLED-ért..
És akkor arról az oled-ről nem tudjuk van e beégés, idővel képsárgulás ... stb... Mert az újabb és feltehetően jobb oled-ek még drágábbak...
Nekem 65u8qf-em van és azt mondom megéri hogy ezt a 65 collost nézem egy 55 collos oled-hez képest..
Nyilván ez az én ízlésem, de szeretem látni, hogy amikor Gandalf lovagol fel Minas Tirith-ben akkor látom, hogy az gandalf és lobog a haja, és nem a fehér pötty halad felfele... :) Nekem nagyon bejön a FALD kontrasztja, feketéje.... Ez követlen ott lohol az oled-ek mögött... A fényerőben pedig még veri is...
De megértem a te álláspontodat is... Van aki a tökélyre törekszik, nem a jó kompromisszumra.. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.