Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2751) Bear16 válasza Begbiebike (#2742) üzenetére


Bear16
csendes tag

Netflix, youtube megy saját appon (Dolby Visionnel), átküldéshez venni kell egy TV boxot, nekem a Mecool KM2 nagyon bejött, itt a lista a továbbiakról:
[link]

˝Die Basis jeder Grundlage ist das Fundament!˝

(#2752) Tibiti válasza Begbiebike (#2742) üzenetére


Tibiti
újonc

Nekünk 65A7500F van. A saját menüjéből sem gond a tükrözés (mi Chromecast-tal használjuk jelenleg). Rádobtunk még egy Denon DHT-S316-os soundbart (ARC-vel). Külső médiaeszközt egyébként nem használunk, Telekom Set-top-box, saját appok és tükrözés. Tökéletesen működik. A Bluetooth-ja is kiváló (Sennheiser CX True Wireless fülhallgatóval). A helyedben rohannék megvenni... Alapszinten a VIDAA jó, (Google Asistant alapfunkciók és Alexa is működik). Nézem a Me-Go-Go alkalmazást (ex-szovjet zóna országainak orosz nyelvű csatornái és töménytelen mennyiségű orosz meg régi szovjet film... A Berlini Filharmónikusok Digital Concert Hall nevű appja (4K) szaggatás nélkül, tükéletesen megy. A Soundbar 'Music' beállításával gyönyörű a hang....

(#2753) Hieronymus válasza Tibiti (#2752) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Nézem a Me-Go-Go alkalmazást (ex-szovjet zóna országainak orosz nyelvű csatornái és töménytelen mennyiségű orosz meg régi szovjet film..."
Ez sok embernek kiesik az érdeklődési köréből. A szovjet filmművészet meg amúgy is.

" A Berlini Filharmónikusok Digital Concert Hall nevű appja (4K) szaggatás nélkül, tükéletesen megy."
Ez igaz, Meg az is, hogy az izgalmasabb tartalomért elég sok pénzt kérnek. Sajnos.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2754) Begbiebike válasza Tibiti (#2752) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Köszi, megrendeltem, még rádobtak egy ingyen házhozszállítást is, eléggé bestbuynak éreztem.
Majd jövök kérdezni, ha elakadtam. :)

Köszönöm a segítséget!

(#2755) szkutyi


szkutyi
őstag

Zidoo z9x+u8 qf bolby vision jelenetek.szerintem magáért beszél..
Eszméletlen jó:D

(#2756) Tibiti válasza Hieronymus (#2753) üzenetére


Tibiti
újonc

Valóban így van. A két említett app eléggé periferikus. Ami érdekes lehet bennük az az, hogy egy új Hisense tévé vásárlásakor ragyogóan ki lehet próbálni az általuk eredetileg Androidra és Ios-ra optimalizált tartalmakat VIDAA-val, mivel (különösen a Me-Go-Go rengeteg ingyenes filmet elérhetővé tesz). A Digital Concert Hall szintén biztosít ilyeneket 4K tartalommal, ha keveset is. Ezek nem a YouTube-ra felpakolt ilyen-olyan műsorok, hanem különös műszaki gonddal alkotott alkalmazások. Tavaly, amikor én vettem a TV-t akkor a Hisense minden egyes eladott készülékén 1-2-3 hónapra ajándékba adta a Me-Go-Go-t. Most nem tudom él-e még ez az ajánlat. Mi a 65A7500F-hez két hónapot kaptunk. (Én egyébként orosz szakon végeztem az egyetemen, nem gond az orosz nyelv). Igen érdekes a világ dolgairól más nézőpontból is értesülni, mint a magyar állami és kereskedelmi csatornák no meg a nagy nyugati adók (BBC/CNN/Fox/DW stb.) Tényleg érdekes látni azt, hogyan tálalja az USA elnökválasztást mondjuk a Moldáv Tévé vagy milyen dokumentumfilmet készít(ett) Budapestről az Azerbajdzsáni Televízió... Persze ezek most már nem ingyenesek, a MeGoGo 4.99EUR/hónap. A Digital Concert Hall borsosabb 14.99EUR havonta.

(#2757) Hieronymus válasza Tibiti (#2756) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Én az Amazon szolgáltatási okán vettem meg a tévét. Prime előfizető vagyok, sok film, sorozat valamint zene ingyenes számomra. Ebben van 4K tartalom is viszonylag nagy számban. Alexa nagyot lendít a tévé használhatóságán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2758) rainman72


rainman72
nagyúr

[65U8QF] 270e :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2759) SpongyaBob válasza rainman72 (#2758) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Basszus, ez most igen jó áron van :K

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#2760) brcz


brcz
tag

Sziasztok!

Korábban jeleztem, hogy tvt szeretnék vásárolni és mik az elvárásaim stb stb.

Úgy volt, hogy az 55" nem fog beférni, de megoldottam.
Így a kérdésem a következő:

Sony Bravia KD-49XH9505B vagy inkább Hisense 55U8QF.

PS5, netflix és tv nézésére szeretném használni...

Köszi előre is.

(#2761) rainman72 válasza brcz (#2760) üzenetére


rainman72
nagyúr

Mivel egyiken sincs 2.1 hdmi akkor.. :F :F
Akkor inkább a nagyobb Hisense :D [link]
Meg ugye ez nem a Sony topik :DDD
Ha Sony-t akarsz akkor az idei XR proci :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2762) kiske13 válasza brcz (#2760) üzenetére


kiske13
tag

Habár hisense tulaj vagyok, elengedném ezt a vonalat.
Kicsivel több egy lg például, de nem kell vegyél mellé media playert stb.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2763) Hieronymus válasza kiske13 (#2762) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy ideig.

Eddigi tapasztalataim alapján mindegyik gyártó kivezeti a készülék támogatást. Az appok és a rendszer frissítése elmarad és néhány év alatt használhatatlanná válik az okos funkció.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2764) Recon666 válasza kiske13 (#2762) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Minden tv kompromiszumos, mindnek van buktatója, kérdés ki mi felett hajlamos szemet hunyni, vagy mi ami szamara kevésbé fontos.

LG nel pl ott javareszt ips panel van szoval gyengebb lesz a fekete szin, ami inkabb szürke szoval a képminőséged gyengébb lesz.
Ott az oled, ott meg a beégés veszélye, de ragyogó képminőség mindent ver, de arany áron.

Szóval kompromiszum mindenhol lesz, hol árban, hol technológiában, hol sebességben alá TCL C715.

[ Szerkesztve ]

(#2765) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

A 65u8gq 4k-ban is tudja a 120Hz-et?
Nagyon húz a szívem egy lg 65oledc1 felé, de ez csak kevesebb 220k-val!

(#2766) Öregfater válasza Öregfater (#2651) üzenetére


Öregfater
újonc

Szia azóta mióta elöször irtam lassan eltelt egy hónap azóta jó a kép semmi probléma nincs. Remélem igy is marad

(#2767) persil válasza szkutyi (#2682) üzenetére


persil
nagyúr

A ps4 pro nem tud 120 hz-et soha, sehol, semmiben, igy dughatod barmilyen tv-re, akkor is 60hz-et fogsz kapni.

Az u8qf pedig 120hz-es panellel van szerelve.
Nincs olyan, hogy "mashol is tudja e", vagy 120-as a panel, vagy nem, mas opcio nincs.

Szrk.: Most tovabb olvastam a beszelgetest, igy mar ertem mire gondoltal. Igen, ugy jogos a felvetes. De azt hozza kell tenni, hogy a hdmi 2.1 "csak" 4k ES 120hz egyideju megjelenitesehez kell, szoval ha olyan a forrasod(mondjuk az uj konzolok, vagy pc), akkor lesz 120hz is, csak nem 4k-ban. Szoval ja, tehettek volna ra 2.1-et, de igy sem vilagvege a helyzet. Plane, hogy egy mareknyi jatekot leszamitva semmi nem megy 4k+120hz-en.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2768) szkutyi válasza persil (#2767) üzenetére


szkutyi
őstag

Így van köszi

(#2769) persil válasza szkutyi (#2768) üzenetére


persil
nagyúr

:R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2770) csab001


csab001
tag

Sziasztok,
Egyre inkább szemezek a 65U8Qf-el,moat jó áron van...
A tulajoktól kérdezném, hogy valóban problémás a hálózati lejátszás vele? PC-n tárolt, főleg 4K anyagokat kapna vezetékes kapcsolaton, de olvastam pár helyen, hogy nem túl jól kezeli ezt.
Fontos része a filmnézési szokásaimnak a Netflix meg a Prime mellett és ha nem alkalmas rá, lehet tovább gondolom ezt a vásárlást...
Köszi előre is!

(#2771) szkutyi válasza csab001 (#2770) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen .4k már akad....az usb lejátszás is problémás, visz rengeteg mindent, de mozgás stb az usb2.0miatt nem szép..most vettem zidoo z9xet na az hálózatról is eszik mindent is!!!és mocskos szép minden:D

(#2772) Recon666 válasza szkutyi (#2771) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Usb lejatszasnal meg nem utkoztem egyaltalan problémába pedog csak 4k tartalmat nezek, se netflixnel.

(#2773) Szaki44


Szaki44
friss újonc

Sziasztok!

Pár hónappal ezelőtt vásároltam egy Hisense 50A7500F típusú TV készüléket. A problémám az lenne, hogy bármilyen típusú külső adathordozóról akadozik a lejátszás. Találkozott már valaki ezzel a hibával?

(#2774) Ferenczi Áko válasza Recon666 (#2772) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

+1. Hibátlanul viszi külső tárhelyről usb csatlakozón keresztül a 4K HDR10 filmeket is..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2775) csab001 válasza szkutyi (#2771) üzenetére


csab001
tag

A saját lejátszójával használod?
Esetleg Plexet nem próbáltad?
Én azt használom minden eszközön, nem szívesen vennék még egy média lejátszót is...

(#2776) csab001 válasza Recon666 (#2772) üzenetére


csab001
tag

Köszi!
Hálózaton nem próbáltad esetleg?

(#2777) fauv


fauv
őstag

Üdv !

Urak, a q8-as Tv -ben van kép felskálázó, vagy bármilyen képjavító technológia?

Köszi előre is

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2778) Hieronymus válasza csab001 (#2776) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Gigabites hálózaton nem akadozik a lejátszás.
Nekem szinte csak DVB jelforrásból vannak felvételeim. Ezek nyilvánvalóan 100%-ban kompatibilisek a tévével.
Van néhány családi videó divx fájl, ezek is lejátszhatóak. A telefon felvételei sem jelentenek problémát.
NAS-ról hibátlan a lejátszás. Számítógépről átküldve akkor jó, ha a gépen érhető el a felvétel.
A NAS beiktatásával a többszörös WIFI terhelés már okozhat gondot. Ez nyilván felhasználói hiba, nem kell egy felesleges eszközt a berakni a kapcsolatba.

Aminek szűk az USB2 port adatátviteli képessége, az nagyon jó minőség vagy elrontották tömörítést.

Érdemes lenne letölteni a PH tesztvideóit és kipróbálni melyekkel nem boldogul a tévé. Engem nem érdekel ennyire. A Prime Video megy és a német közszolgálati tévé néhány csatornája, amikben nem szakítják meg a tartalmat a reklámok kedvéért.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2779) Hieronymus válasza fauv (#2777) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Van.
HD adásból egészen élvezhető képet ad a tévé. Az SD tartalommal az AI sem boldogul minden helyzetben, a tévék még kevésbé.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2780) csab001 válasza Hieronymus (#2778) üzenetére


csab001
tag

Szuper, pont erre voltam kíváncsi! :)
Köszönöm szépen!
Gondoltam rá, hogy viszek teszt videókat kipróbálni, már csak meg kell találnom a helyet, ahol van ilyen kiállítva.

(#2781) szkutyi válasza Ferenczi Áko (#2774) üzenetére


szkutyi
őstag

Saját lejátszó nagyon fapad...közelébe sincs egy média lejátszó hoz képest..nem beszélve az usb2.0ról.
Hálózatról meg max fullhd ami aegy akadás nélkül, valamiért a tvnek nem megy a hálózati lejátszás nagy minőségben.

(#2782) szkutyi válasza Hieronymus (#2778) üzenetére


szkutyi
őstag

Gigabites lánnyal is akad.ez nem a hálózat hibája.nekem 500as lan hálózat van zidoo hibátlanul olvassa akár a 100Mbs bitrataju filmet.is!
A tv- csak szaggatva olvassa! Egyértelmű hogy a tvnel nem okés a.halozatrol való lejátszás...sőt..havernak ugyan ez a tv.ugyN ez a jelenség...ő Másról direkt kábellel is!.
Az usb 2.0 pedig szűk keresztmetszet a 4k hdrhez!

(#2783) Márton válasza szkutyi (#2782) üzenetére


Márton
nagyúr

Milyen bitrátájú az a 4k HDR, hogy kevés neki az usb 2.0 35MB/sec-e?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2784) Ferenczi Áko válasza szkutyi (#2781) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Persze, egyértelmű, hogy egy médialejátszó fejlettebb, stb, de nekem (meg sok usernek is) elég a beépített.. Gyönyörű a képe úgy is. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2785) HF77


HF77
senior tag

xbox one konzol mint medialejászó amúgy ok lehet? vagy inkább másban gondolkodjon az ember?
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#2786) szkutyi válasza Ferenczi Áko (#2784) üzenetére


szkutyi
őstag

Akkor jo!nekem a mozgás nem volt szép!darabos, szaggatott volt.nyilvsn nem annyira mint amikor nincs elég savszell...

(#2787) airmax_2.0 válasza csab001 (#2780) üzenetére


airmax_2.0
tag

Én USB-ről most éppen 720p felbontású filmet nézek (65u8qf) ... Teljesen rendben van a kép... 4k videót a youtube-ról (vezetékes net) ..
Azt gondolom, hogy nekem ez a szint elég... minden kép részlet tűéles a feketék nagyszerűek, a fényerősség durva...
Szerintem, vigyél pendrive-on valami videót (akár csak full HD minőséget) és nézd meg egy áruházban ahol megengedik...
Nem vagyunk egyformák, de nekem nem kell több... Láttam már oled-et amire azt mondtam, hogy no igen... De nekem a 65 coll számított, és ugyebár ebben a méretben durva az árkülönbség...

[ Szerkesztve ]

(#2788) szkutyi válasza airmax_2.0 (#2787) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem is ez van 65u8qf.egyebkent eszméletlen.:Dgondold el egy zidoo Z9x el olyan mintha egy takaró foliatol szabaditsnad meg a tvt :D

(#2789) fauv válasza Hieronymus (#2779) üzenetére


fauv
őstag

Köszi :R

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#2790) kiske13


kiske13
tag

Ez a média lejátszás, elég egyéni megítélés kérdése.
A haver is azt mondta, hogy a Tenet film neki tökéletesen megy a 7100 hisensen.
Átvittem, hozzá a média playerem és megmondtam, mire figyeljen.
Ég és föld a különbség.
A hisense olyan érzést ad mintha sántítanának szaladás közben, a kommandósok!
Ö csak annyit mondott:
-Tényleg. Észre sem vettem!

[ Szerkesztve ]

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2791) csab001 válasza airmax_2.0 (#2787) üzenetére


csab001
tag

Az a baj, hogy nem találok olyan helyet, ahol van kiállított belőle...
Meg igazából a hálózati 4k lejátszás érdekelne, az meg macerás egy boltban. :)
Nem tudom mi tévő legyek, lehet megrendelem, aztán lesz valami... :)

(#2792) szkutyi válasza csab001 (#2791) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem fog menni..elindul de úgy szaggat hogy másodperceket megáll.

(#2793) csab001 válasza szkutyi (#2792) üzenetére


csab001
tag

Az pedig baj, akkor nézelődöm más irányba.
Pedig szimpatikus tv lenne...
Nem tudom merre tovább... :F

(#2794) Márton válasza csab001 (#2793) üzenetére


Márton
nagyúr

egy 10e ft-os box nem játszik?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2795) Vhiktor válasza csab001 (#2793) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sokkal jobban jársz ha nem ez alapján választasz tv-t.
A tv fő és egyetlen lényeges feladata a jó kép megjelenítése, a többi csak extra. De egyik márkától sem kell csodát várni ezen a téren. Még kb. a legolcsóbb kínai box is jobb lejátszó mint a tv-be épített saját lejátszója.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2796) csab001 válasza Vhiktor (#2795) üzenetére


csab001
tag

Igazatok lehet! Pont a Dunakeszi Auchanból jövök, volt kiállított darab.
Tudom, demo anyag meg életszerűtlen körülmények, de elég meggyőző volt a minőség. Marha jól nézett ki, szóval ha gáz lesz a hálózati lejátszással, nézek hozzá valami eszközt. :)

(#2797) szeva000 válasza csab001 (#2791) üzenetére


szeva000
addikt

felejtsd el a 4K-s tartalmat NAS-ról. Nekem a gigabites hálózatról nem megy. Vagy külső lejátszó...vagy másik tv...

(#2798) csab001 válasza Márton (#2794) üzenetére


csab001
tag

Mire gondolsz? Ennyiből kijön valami használható?

(#2799) csab001 válasza szeva000 (#2797) üzenetére


csab001
tag

Kezdem túltenni magam rajta :)

(#2800) csab001 válasza szeva000 (#2797) üzenetére


csab001
tag

Egyébként egy 1080p még megy neki hálózaton?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.