Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) malex3 válasza HF77 (#1094) üzenetére


malex3
kezdő

Köszi, sok infó van az oldalon.
Én úgy olvastam, hogy van rajta jack aljzat de az bemenet, létezik ez?

(#1102) HF77 válasza malex3 (#1101) üzenetére


HF77
senior tag

sajnos a 7100 amit itthon forgalmaznak nincs 3.5 jack :(

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1103) Yahhher válasza malex3 (#1101) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Igen, így van.

(#1104) minilego


minilego
senior tag

Hisense 55U7B
Vagy

Hisense 50U7QF

Melyik a jobb valasztas? Az aruk ugyanaz.

(#1105) Piftuka válasza dj79 (#1078) üzenetére


Piftuka
veterán

Éppen csak pár hozzászólással fentebb írtam, hogy miért törvénysértő az "utalványozás".

Ha nem tudják cserélni, nem tudtok megegyezni, akkor vissza kell fizetniük a termék vételárát.

No, és persze nem szabad "garancia-biztosítást" kötni. Ablakon kidobott pénz.

"Aquila non captat muscas."

(#1106) Piftuka válasza tothjani81 (#1082) üzenetére


Piftuka
veterán

Most kapcsolok... Te nagyon elégedett voltál a "C715"-tel...

Ennyire rossz hát, hogy amiatt szükségét érezted lecserélni?

"Aquila non captat muscas."

(#1107) KD6-3.7 válasza tothjani81 (#1082) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hey! Téged láttlak sokszor a Milyen TV-t vegyek topicban! Mi történt? Te voltal a nagy TCL ajánló nem?! :DDD lehet keverlek, akkor bocs :R

(#1108) tothjani81 válasza Piftuka (#1106) üzenetére


tothjani81
senior tag

Ihen elégedett voltam vele mert hazudnék ha azt mondanám, hogy rossz tv meg akkor is ha azt mondanam rossz a kép rajta. Megvettem felakasztottam lőttem egy egyedi képet ami nekem tetszett aztán rtl meg tv2 oszt csókolom na meg egy két netflixes film. Sajnos kidődött ez a ganyé Covid 3 hét kényszerpihenőn voltam és jött a nagy teszteljünk mindent maraton. Na ekkor kezdtem elkeseredni hoyg bizony a samu q7 hez igencsak karcsú( tudom a 2 tv nem egy kat) Elkezdtem kutatni és megleltem a Hisense U8QF et. Többször írtam hogy na igen ez egy samsung verő tv. A hálószobai tcl meghalt a nappaliba lévő sávosodott hdr harmatgyenge volt nekem idegesített sőt megőrített az 1 es hangerőn mozizás. Mindig mindenben törekszek a lehetetlenre. Tudol olcsón nem csak jót hanem tökéletest. Az U8QF olcsón jó majdnem tökéletes. Hát így ábrándultam ki a Tcl ből. Ha a Hisensében is csalódok idővel kajak veszek egy junoszt tvt😂😂😂

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1109) tothjani81 válasza KD6-3.7 (#1107) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nem! Biztos nem! Nézegettem ott annó az ajánlásokat de leginkább fanok akik márkahűek.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1110) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
Hisense 50AE7000F, erről mi a véleményetek? Alza.hu árulja csak, 99.990 Ft, nekem gyanúsan olcsó, de adatok alapján jó.

(#1111) DonJoee válasza RAiN91 (#1110) üzenetére


DonJoee
tag

Nem gyanús az. 50"-os, a 7100 alatt van, lehet, hogy még soké' is adják...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1112) RAiN91 válasza DonJoee (#1111) üzenetére


RAiN91
őstag

Tehát akkor híg a leve?

(#1113) KD6-3.7 válasza RAiN91 (#1112) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hivatalos oldal szerint én nem látok különbséget az A7100F-hez képest. Csekkold le a 7000-7100 közt mi a különbség hátha te látod az adatokban. Ha semmi, akkor végül is jó lehet. 7100 az biztos jó. Van itt több tagnak is. Ennyi pénzért jobb, mint a konkurencia képileg.

[ Szerkesztve ]

(#1114) HF77 válasza RAiN91 (#1110) üzenetére


HF77
senior tag

ha nem nagy akkor 58a7100f azt akcioba sokszor nyomják 110 ért...na az igazán jo vétel!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1115) viking19


viking19
tag

Sziasztok,

Megnéztem mediában a hisense 65u8qf-t. Nagyon jó a képe, de egy hibája azért van. Ha nagyon sötét a kép(fekete), és azon van egy nagyon világos rész(fehér), akkor -talán a megvilágítási technika miatt- kap a világos rész egy ilyen glóriaszerűséget. Ez a saját demó videójukon is szépen látszik. Itt a fórumban többször olvastam, hogy jobb képe van mint a Samu Q70-nek, ugyanakkor ezt a jelenséget Q60/70/80/90-nél nincs - legalábbis én nem tapasztaltam.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#1116) KD6-3.7 válasza viking19 (#1115) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Pfu de utálnám ezt! Ez a local dimming miatt lehet? :(

(#1117) Gabis válasza viking19 (#1115) üzenetére


Gabis
őstag

Azért amennyiért adják a TV-iket... helyén kell kezelni a dolgokat, és akkor nem ér akkora meglepetés. Csodák nincsenek, és ez erre az iparra is érvényes.

(#1118) viking19 válasza KD6-3.7 (#1116) üzenetére


viking19
tag

Annyira nem zavaró szerintem, de ott van...
Csak azért írtam le, mert engem is félrevitt egy kicsit a fórum, hogy 70%-os áron van a Q70-het képest, és csak HBO Go nincs.
Ez barokkos túlzás, ugyanakkor én még így is nagyon gondolkodok, hogy 310k-s áron a MM-ban.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#1119) dj79 válasza Gabis (#1117) üzenetére


dj79
senior tag

Ahamm... tessék ránézni a friss Hisense árakra az euronics honlapján.. wtf? :F

(#1120) csucsu54 válasza viking19 (#1115) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
A 856-os hozzászólásban található link alapján beállítottam a készüléket,nagyon jó lett,ilyesmit nem tapasztaltam!65U8QF TV-m van már 3 hónapja!

(#1121) Gabis válasza dj79 (#1119) üzenetére


Gabis
őstag

Igen, sajnos láttam. De ekkora méretben, ilyen paraméterekkel... az más kérdés, hogy ezek mennyi kompromisszummal járnak. A többi gyártónál sem fenékig tejfel a helyzet :U

(#1122) ak05


ak05
tag

Sziasztok
Melyiket érdemesebb megvenni? 50a7500 vagy 55a7100
Annyi különbséget látok,hogy a 7500-on már 4.0ás rendszer van

(#1123) MEGAL0D0N válasza ak05 (#1122) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Szia
Azért a méretben is vannak különbségek :) az egyik 50col a másik 55.
és még sok más is van [link]

mivel nem megy a link : https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b5a716a5f2

[ Szerkesztve ]

(#1124) DonJoee válasza viking19 (#1115) üzenetére


DonJoee
tag

"Megnéztem mediában"......

Ez régen (90-es évek eleje-közepe, sőt, előtte az "átkosban is") úgy volt, hogy a hozzáértő, (barna köpenyes :D ) bolti eladó kicsomagolta, kirakta polcra a bemutatóra szánt tévéket, majd a lehető legjobb tudása szerint beállította őket. Utána megnézhette és a látottak + pénztárca vastagsága alapján kiválaszthatta a kedves vevő, hogy melyiket is szeretné hazavinni.

Ez a kétezres évek elejére úgy módosult, hogy a még mindig hozzáértő bolti eladó azokat a tévéket állította be igazán jól, amiből a bolt nagyobb forgalmat remélt/kívánt elérni. A többi csak "out of the box" ki volt csapva a polcra, nesze paraszt, nézzed, de xar... vedd inkább a "szebb képűt"!

A 2010-es évek közepére aztán a jó vízvezeték szerelőkkel és szobafestőkkel együtt a hozzáértő műszaki bolti eladók is nyugatabbra helyezték át a székhelyüket (és lett belőlük odakint pizzasütő, hotel takarító, netán hozzánemértődemárnyugati vízvezeték szerelő és szobafestő, de ez egy másik sztori) és a mögöttük keletkező űrt mindenféle más szakterületről jövő, neadj'sten iskolapadból tegnap kiesett emberekkel töltötték be, akik szerencsés esetben töréskár nélkül ki tudnak csomagolni egy tévét, akinek meg van olyan ismerőse, aki hallott már olyan emberről, aki kapizsgálja, hogy létezik valami "bóti üzemmód" ezeknél a tévéknél, na az be is kapcsolja a szemkiverető, kontrasztot, fényerőket, szaturációt, maxra felba...csavaró bolti üzemmódot...
És akkor ehhez jönnek még hozzá az ún. "termékfelelősök", a mindenféle sony-s meg lg-s meg samsungos fekete pólóban grasszáló, nézelődőket utcalány módjára leszólító "eladók".

Szóval az, hogy a boltban kitéve milyen képet lát az ember egy tévén, manapság már nem sokat számít. Igen, gondolom a MM direkt erre kialakított, kissé elsötétített bemutató sarkában levő Sony meg Samsung cuccokat azért jól (jobban :DDD ) beállítják. Netán az itt említett cégektől kapnak is beállítási infókat, esetleg egy embert, aki kijön és belövi a kitett, milliós kütyüket.
De ilyen szerintem a Hisense-nél nincs. Úgy látod, ahogy kivették a dobozból.
Ezért manapság arra törekednek a cégek, hogy a tévéjük "out of the box" (alias OOTB)-élménye a lehető legjobb legyen. De hogy legyen a legjobb, ha minden tévét más és más környezetben, fényviszonyok között üzemelnek be? Szóval xar ügy ez még mindig. Próbálkozások vannak a drágább szegmensben: környezeti fény érzékelése, paraméterek ahhoz való igazítása stb. De minden valamit magára adó tulaj elsőnek ezt kapcsolja ki, mert a szoftver úgy sem találja el minden vevő ízlését, max a mérnökét, aki anno megalkotta ezt az egész fényérzékelős izét...

Úgyhogy még mindig többet tudhatsz meg egy tévéről egy ilyen fórumból (hosszabb távú tapasztalatok), mint egy boltban, 10-15 percig előtte állva. (Ha ismerősnek van és elmész megnézni a beállított tévéjét, az más tészta.)
Itt, ahogy néztem, mindenki úgy nyilatkozott, hogy a 8Q-s tévéje lever mindent (árkategóriájában). Senki sem méltatlankodott glóriákkal meg más képhibákkal kapcsolatban (ez ugye megint csak beállítás kérdése: visszaveszed a háttérvilágítás erejét...)

Nekem egy 7500-as sorozatú tévém van, sima direct led, semmi FALD, egyszerre megy az összes háttérfény. Mégis úgy érzem, hogy ennyiért (180 alatt, 65") nem igazán tudtam volna jobb tévét venni. Most már így, többszöri "sima tévénézés" után sokkal többre tartom, mint holmi Nintendo konzolt kiszolgáló megjelenítő, de ez már a gyereké, hadd élvezze. :) Nyilván nem egy LG OLED, de nem is Orion meg Navon meg ég tudja milyen low level kategória. Olyan közepes. Nekem nagyon bejött. És ha lett volna rá keret, biztosan a 8QF-et vettem volna (65"-ban gondolkodtam).

Bocs a hosszúért, de muszáj volt kiírni magamból, hogy manapság a "szaküzlet"-ből egyre inkább hiányzik a "szak"...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1125) Gabis válasza DonJoee (#1124) üzenetére


Gabis
őstag

Ez de szép volt... +1 :R

(#1126) viking19 válasza DonJoee (#1124) üzenetére


viking19
tag

Teljes mértékig egyetértek veled a márkaérdekekkel, és a szakemberekkel kapcsolatban.
Én csak arra akartam rávilágítani, hogy ez nem ilyen egyszerű hogy lesz egy q70-nel jobb tv-d, annak az árának a töredékéért.
A visszavett háttétvilágítás mint megoldás szerintem nem túl elegáns, tekintve hogy a HDR-hez azért nem árt...
Ahogy írtam, ezzel a limitávióval is benne van a pakliban nálam ez a tv.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#1127) KD6-3.7 válasza DonJoee (#1124) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Párszor már meg akartam fogalmazni egy ilyen kis szösszenetet! Mehet az összefoglalóba! :D
Köszönjük a felvilágosítást! :R

(#1128) tothjani81 válasza DonJoee (#1124) üzenetére


tothjani81
senior tag

Teljesen igazad van. Pár éve bementem egy szaküzletbe és kérdeztem, hogy a Pana akkor 3d felsőkategóriás tv je ki van e rakva meg szeretném nézni. Azt válaszolta az amúgy asszem cnc gépkezelő szakmával rendelkező mondhatni ismeeős, hogy szarokat nem árulnak csak tv ket így nagy hévvel elkezde toni a samukat. Szarokat nem árulnak de a polc tele volt navon, orion, és ehhez hasonló tv kel. Röviden gondoltam megköszönöm a segítséget és távoztam. Ezek a fórumok sokkal többet érnek

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#1129) gulupeti válasza csucsu54 (#1120) üzenetére


gulupeti
senior tag

Ezt már korábban is írtad, illetve privátban nekem is javasolták, ugyanakkor nem értem a dolgot... Ez a valaki U7QF-et modellt tesztelt... hogyan lennének ugyanazok a beállítások jók az U8QF-re is? Ráadásul pénzért lehet megvenni őket, oké nem nagy összeg, csak mivel nem is az U8QF-et tesztelte vagy mérte ez az arc, így én ennek esélyt sem adtam. Te akkor megvetted és jó?

(#1130) minilego válasza DonJoee (#1124) üzenetére


minilego
senior tag

+1 teljesen egyet értek Veled :R

(#1131) csucsu54 válasza gulupeti (#1129) üzenetére


csucsu54
tag

Mikor megvettem én is próbáltam a saját izlésem szerint állítgatni az értékeket,a különböző kép-és mozgásjavítókat élből kilőttem,viszonylag jól sikerült a dolog,de volt hiányérzetem a Pana plazma után!Néhány dologhoz nem mertem hozzá piszkálni,mert nem tudtam mik azok és nem akartam elb....ni magyarán szólva!no,ezekután olvasva a hozzászólást megkerestem az ajánlott linket és az alapján állítottam be mindent,mindjárt másabb,jobb lett minden és a kép veri a plazmáét!Igaz,én műholdazok,nagyon jó beltérim van és szinte kizárólag csak HD,FHD tartalmakat nézek!Egyszóval,ezek a beállítások nálam kiválóra vizsgáztak!

(#1132) bandeevw


bandeevw
tag

Sziasztok!
65A7100F típussal kapcsolatban érdeklődnék, DLNA-val mennyire barátok?
4k .MKV filmeket néznénk rajta, jó volna tudni, hogy:
1) DLNA-n átmegy rendesen a .SRT felirat?
2) DLNA-n DTS, DTS X, DTS HD hangot lejátssza?
3) PS4 Pro menne rajta még, 4k HDR menne rajta?
4) Menne néha Youtube is, az rendben működik?
5) HDMI ARC és CEC működik? Sokszor erősítőn menne a hang HDMI-n keresztül, jó volna ha rendben működne
Illetve ki mennyire elégedett vele általánosságban? (SW, oprendszer, gyorsaság, lefagyás stb.)
Előre is köszi :-)

[ Szerkesztve ]

(#1133) DonJoee válasza viking19 (#1126) üzenetére


DonJoee
tag

Egy pillanatig sem téged akartalak csesztetni, amiért elmondtad, hogy mit tapasztaltál.
Én csak valószínűsítettem egy lehetséges "megoldást" arra, hogy miért láthattad.

A háttérvilágítás beállítása miért nem elegáns megoldás? Feltételezem, nem 100%-ra kell felnyomni, mert akkor nem is létezne ilyen beállítási lehetőség gyárilag.
A hangerőt is lejjebb vesszük, ha túl hangos a tévé. (Bár az ezek szerint nem elegáns :DD ... jól van na! Muszáj volt lecsapni... :P)

Szerintem, ha árában, kategóriájában nézed, akkor azért szebbé válik a történet. Ha így sem, akkor legalább tudod, hogy nem ezt keresed.
Majd kialakul...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1134) KD6-3.7 válasza bandeevw (#1132) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szerintem a 4k necces lesz, külső merevlemezről sem ment neki akadás nélkül. Nálam PS4 Slim van rajta, megy a HDR.
YouTube simán fut, nálam lefagyás, akadozás nem volt még a menüben sem. Elég basic tv mindenféle sallang nélkül.

(#1135) muriel2 válasza csucsu54 (#1131) üzenetére


muriel2
csendes tag

Szia,

az lenne a kérdésem, hogy bluetooth fej/fülhallgató párosítást veszi-e rendesen, illetve egyáltalán próbáltad-e? Másik dolog ami érdekelne, hogy említetted, külső hangrendszer van rákötve.Mit használsz?Erősítő,soundbar?Ha jól emlékszem a leírásában, akkor nincs earc benne, igaz?

(#1136) viking19 válasza DonJoee (#1133) üzenetére


viking19
tag

Ok! Értettem, hogy nem velem van bajod. :)
a nem elegáns dolognál arra gondoltam, hogy a 400 nit-et el lehet felejteni, ha vissza eszed a hattervilagitast.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#1137) KD6-3.7 válasza viking19 (#1136) üzenetére


KD6-3.7
őstag

HDR-nel nem vesszük vissza a háttérfényt, de SDR anyaghoz elég nálam pl. 30% is.

(#1138) RAiN91


RAiN91
őstag

Eddig csak az árukeresőt néztem, ezért kiesett az Auchan, itt a H50A7100F 99.990 Ft.
Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy a netes ár az a bolti árral megegyezhet? Sajnos az én városomban nincs, de utaznék érte.

Vagy a másik lehetőség a futár 990 Ft-ért, elég sok mindent rendelek futárral, de azért egy TV-t nem biztos, hogy bevállalnék, sok rémtörténetről hallottam, hogy törötten érkezett.

(#1139) KD6-3.7 válasza RAiN91 (#1138) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Jó lesz az futárral is! Szépen ki kell bontani a futár szeme láttára és meggyőződni róla, hogy minden rendbe van. Akár talp nélkül is bedugni gyorsan nem e nyomódott meg a panel. 14 napod van a vásárlástól való elállásra. A futár jön és vissza is viszi, ha valami nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#1140) DonJoee válasza viking19 (#1136) üzenetére


DonJoee
tag

Én két nappal ezelőtt írtam egy szösszenetet ide az eddigi televíziós "élményeimről" a 65A7500F-el kapcsolatban, de aztán nem raktam ki, mert már nekem is túl hosszúnak tűnt. :DDD
A lényeg, hogy ez a 7500-as, "középkategóriás" tévé "alacsonyra" állított háttérvilágítással (jelentsen ez bármit, de biztos nem 100%-ot), 50%-ra állított fényerősséggel úgy bevilágítja a 3.50 x 4.50-es, sötét szobát, hogy el tudom olvasni a polcokon levő könyvek címét. Nem azt mondom, hogy már-már zavaróan nagy fényerő (65"-ról van szó azért), de mindenképpen szokatlan nekem. A kép le akar ugrani a panelről, bele az ölembe. Én egy amolyan tévé előtt elbóbiskolós fajta vagyok (sok filmből maradt már meg nekem a film eleji Paramount/TriStar/MGA/Universal logó és a film utáni felirat végén felúszó MPAA-földgömb, és csak ezek, de az ismétlést azért nem néztem meg, mert "ááá, ezt már láttam" :P ), de ennél a tévénél ez lehetetlen, mert átvilágítja a szemhéjamat...

De Youtube-os 4k HDR tartalmakra sem tudok semmi rosszat mondani. Már ha érnek ezek egyáltalán valamit (még adós vagyok magamnak egy saját, full 4k-s, full HDR anyag megtekintésével, de jelenleg a médiaszerverem felújítás alatt áll, majd talán jövő héten).
Szóval az eddig látott HDR anyagokban én nem igazán láttam hibát ezen a "kisebb" fényerejű 7500-ös Hisense-n sem. A sötét, árnyékos részeken láthatóak voltak a részletek, nem fordult feketébe semmi, ugyanúgy a világos területeken (felhők, napsütötte épületek stb.) sem égtek ki, láthatóak voltak a részletek kontúrjai, színárnyalatai. Tehát az egész kép egyenletes dinamikával érzékeltette a világos, közép és sötét területein is a részleteket. Azt hiszem, kb. ez lehet a HDR lényege.

Na, most ehhez képest a 8QF-nek van egy durván kétszeres fényereje (600 cd/m2 vs. 350 cd/m2, de a 8-as még ki tud nyomni magából egy 1000 cd/m2 csúcsfényerőt is, ha erre lenne szükség)... Tehát van elég nagy rendelkezésre álló tartomány, amin belül lehet állítgatni a háttérvilágítást.

Vagy 100%-on marad és jó lehet még szoláriumnak is... :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1141) csucsu54 válasza muriel2 (#1135) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
A fülhallgató részt nem próbáltam,a beltérhez van csatlakoztatva egy 5.1-es hangrendszer,a HDMI 1-en ARC van!

(#1142) szeva000


szeva000
addikt

Este, most hazaértem és feldobtam a 65U7QF-et. Nagyon rendben van ez a tv. Nálam semmi gond youtube és netflix 4k-s tartalmakkal se. Viszont egy valami nem akar menni. a NAS-ról megnyitva a 4k-s filmeket, elkezd szaggatni az egész. Olyan, mint ha nem lenne elég a sávszél, pedig gigabites hálózat. Próbáltam wifi-n, ott szintén ugyan ez a helyzet.
Média playerrel semmi gond viszont, ez az érdekes, arról tökéletesen megy a 4k-s tartalom.
Megnézném valami hdd-ről, hogy úgy mit művel a tv,de nincs itthon.
Viszont ha lesz időm a hétvégén, ránézek kalibrátorral és megmérem azt a kegyetlen szar elméleti 700cd/m2 csúcsfényét...ami sztem így látszatra még több is. le merem fogadni.
Összességében így most egy jó órás teszt után merem állítani, ez a tv egy nagyon ajánlott vétel még akkor is, ha esetleg a NAS-ról a lejátszási problémám nem jön helyre. Akkor marad a médialejátszó a helyén és ennyi.
Ha valaki rájött mi lehet az oka, nyugodtan megsúghatja...majd cserébe lehet tudok adni 1-2 kalibrációs értéket :K :)

(#1143) bandeevw válasza KD6-3.7 (#1134) üzenetére


bandeevw
tag

Köszi az infót!
Akad a 4k még külső vinyóról is? Az hogy :F
Nem lehet, hogy ott vmi más gond van? Most itt egy belépő szintű TCL, simán megy rajta még wifin is, LAN vagy vinyó pláne.

(#1144) DonJoee


DonJoee
tag

Az már kiviláglott, hogy a tévében levő böngésző nem egy rakéta: a belőle indított speedtest.net sebességmérés gigás interneten ilyen 15valami megabiteket méricskélt. A benne levő Youtube-klienssel viszont megy pl. a 65 megabit/sec is. (UTP-n néztem)
Úgyhogy szerintem nem teljesen biztos, hogy a tévé hálózati részével van gond.
Lehet, hogy ahogy a böngésző, úgy a beépített média lejátszó is közös hálózatkezelést használ (VIDAA, ugye), ami nem képes túllépni ezen a bűvös 15 megabit/sec sebességen, és ez ugye egy rendes HDR-tartalomhoz 4k-ban vékonyka...
A Youtube-kliens viszont valamit máshogy csinálhat, direkt LAN-elérés stb. nem tudom.
Remélem, hogy a Plex-kliens is hasonlóképp jár el és akkor jónak kellene lennie a 4k-s lejátszásnak is.

Mondjuk nem értem: a gyárban nem ellenőrizte senki, hogy a beépített médialejátszó szoftver visz-e fullHD-nál nagyobb anyagokat? :D

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1145) aronpapa válasza DonJoee (#1124) üzenetére


aronpapa
tag

Teljes mértékben egyetértek az általad leírtakkal!

(#1146) muriel2 válasza csucsu54 (#1141) üzenetére


muriel2
csendes tag

Sima arc van rajta, ahogy olvasom, nem earc,.mert ahhoz 2.1 kell ha jol tudom.Tehat az atmos pl nem tud igy kijönni rajta?

(#1147) szeva000 válasza DonJoee (#1144) üzenetére


szeva000
addikt

Na, ezt megnézem ma ha időben hazaérek :D
A youtube klienssel én is símán 65mbitet mértem...én marha erre nem is gondoltam, hogy megnézzek egy sávszélt máshogyan :DNa, hova kell ezeknek írni...az lenne a legjobb, meg kellene értetni velük...oldják meg...

[ Szerkesztve ]

(#1148) Compika válasza szeva000 (#1147) üzenetére


Compika
aktív tag

Sziasztok
Valami módon lehetne telepíteni hbo go-t erre Hisense 40A5100F

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1149) KD6-3.7 válasza Compika (#1148) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Tudtommal egyik EU-s Hisense-re sincs HBO GO egyelőre. Valaki írta már itt a topicban, hogy elvileg dolgoznak rajta.

(#1150) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.