Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) DonJoee válasza cellardoor12 (#1349) üzenetére


DonJoee
tag

Előfizetés a Prime-ra. :(

A DNS-átírás nem működik (reklámszűrt DNS IP-kre), mert ugyanarról az IP-ről jön a videó, mint a reklám.
Jó lenne egy smart tv-s uBlock Origin vagy ilyesmi, ami magába a letöltött html-be nyúl bele és szedi ki a reklámra való utalásokat és az így szűrt html fut le a böngészőben, immár reklámmentesen. De itt ugye nem böngésző van, hanem egy direkt Youtube app, amit ugye a Youtube (Google) biztosít a smart tv gyártók számára.

Azt nem tudom, hogy létezik-e html5 appként valami szerverről tölthető változata? Mert ha igen, akkor itt fentebb valahol leírtam, hogy miként lehet html5 appokat betenni a smart appok közé (név, link, esetleg ikon) és ha azt indítanánk a hivatalos Youtube app helyett, akkor ugye lenne egy szűrt lejátszónk.

Majd még megtúrom a lehetőségeket, de egyelőre sajnos nincs megoldás.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1352) Gabis válasza cellardoor12 (#1349) üzenetére


Gabis
őstag

Pl. egy X96plus+ android box Youtube Vanced-el. Kevesebbe van mint egy év előfizetés a Youtube premium-ra.

(#1353) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Kérésem lenne: kaptam a digitől egy smart cam-et, de nem tudom, hogyan kell beilleszteni a helyére? Van valakinek ilyen tapasztalata? Nem látok a kártyán semmiféle jelzést, a tévébe pedig mindkét módon be lehet tolni.
Köszi. U7QF

(#1354) DonJoee válasza togaba (#1353) üzenetére


DonJoee
tag

Tehát akkor van
-smart cam
-smart cam modul
és a smart cam be van tolva a modulba és maga a modul (amit elméletileg és többnyire gyakorlatilag is csak egyféleképp lehet a tévébe illeszteni) bement a tévé CI+ foglalatába mindkét oldalára fordítva? Mert akkor ott valami eltört...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1355) togaba válasza DonJoee (#1354) üzenetére


togaba
tag

Csak ezt kaptam: Semmi nem tort el!

[ Szerkesztve ]

(#1356) togaba


togaba
tag

Még egy kép, a csatlakozási felület felől:

A tévében semmi nem mutatja hogyan kell helyesen betenni.

[ Szerkesztve ]

(#1357) DonJoee válasza togaba (#1356) üzenetére


DonJoee
tag

Nem tudunk okosabbak lenni, mint ez: [link]
8. oldal, szerintem a kártyán levő címke legyen a COMMON INTERFACE felirat felől.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1358) dj79 válasza togaba (#1356) üzenetére


dj79
senior tag

Emlékeim szerint nem egyforma a két széle a digi "kártyatartónak", így nem is tudod betolni koppanásig.

(#1359) togaba


togaba
tag

Beszéltem az ügyfélszolgálattal. A kártya aktív, szerintük be kell vinnem a kártyát az egyik ügyfélszolgálatukra, hogy megnézzék, náluk működik-e. Ha igen, akkor a tévé a hibás, he nem, kicserélik. Egyébként - míg vonalban volt - betettem mindkét féleképpen, de a felirat csak ott maradt a képen (a CI+ modul/CA modul és az intelligens kártya nincsenek behelyezve).
Hát így jártam.

(#1360) DonJoee válasza togaba (#1359) üzenetére


DonJoee
tag

Gondolom, a tévé kikapcsolt állapotában tetted be a kártyát.
Illetve, vannak tévék, melyeknél a kártyát be kell tolni "koppanásig", aztán még engedi magát úgy 3 mm-t bekattintani. Na, ekkor érintkezik rendesen.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1361) togaba válasza DonJoee (#1360) üzenetére


togaba
tag

Na már éppen indulni készültem az ügyfélszolgálatra, amikor mondom teszek még egy próbát. Valahogy furcsán illeszkedett a kártya, mintha így még sosem tette volna. És csodák csodája:
Gondolom, mostmár megoldódik ...
Ha másnak is lenne hasonló problémája, így kell betenni a kártyát:

[ Szerkesztve ]

(#1362) togaba


togaba
tag

Nem oldódott meg. Új felirat van (a csatorna megtekintéséhez előfizetés kell stb.) Újra ügyfélszolgálat. Most várni kell egy órát. A központból frissítenek.

[ Szerkesztve ]

(#1363) togaba


togaba
tag

Fél óra múlva megoldódott. Köszönöm mindenkinek a segítséget, bíztatást!

(#1364) DonJoee válasza togaba (#1363) üzenetére


DonJoee
tag

Köszi az infót. Most már tudjuk, hogy címkével kifelé... :D

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1365) dj79 válasza dj79 (#1168) üzenetére


dj79
senior tag

Nos, a mai napon visszaérkezett a kiegészítő biztosítás díja az uniontól.
Igaz, hogy három hétig rajta ültek és tegnap egy kellemes telefonos beszélgetés alkalmával kellett rákérdeznem, hogy miaszitu, de a teljes összeget utalták.

(#1366) csucsu54 válasza togaba (#1363) üzenetére


csucsu54
tag

Üdv!
A Digi műholdas vagy kábel TV?

(#1367) togaba válasza csucsu54 (#1366) üzenetére


togaba
tag

Kábel.

(#1368) csucsu54 válasza togaba (#1367) üzenetére


csucsu54
tag

Köszönöm,reméltem,hogy műholdas és lehetne a TV-t kártyával használni,de akkor marad még továbbra is a beltéri egység!

(#1369) togaba válasza DonJoee (#1364) üzenetére


togaba
tag

Valszeg, amikor fordítva tettem be a kártyát, nem ugrott a helyére, hála istennek. A Digi ügyfélszolgálat szerint nem kell kikapcsolnom a tévét, amikor "forgatom" a kártyát. Nem hittem neki, de csináltam. Szerencsére nem történt baj!

(#1370) DonJoee válasza togaba (#1369) üzenetére


DonJoee
tag

A Hisense TV kézikönyve szerint meg ki kell kapcsolni. Szerintem ők talán ennyivel jobban értenek a tévéjükhöz, mint a Digi. :)
Ilyen soklábú csatlakozást egyébként is áramtalanított állapotban illik csatlakoztatni, de még ha meg is ússza (többnyire), akkor sem hiszem, hogy a szoftver fel van készítve a "hot plug"-ra, azaz a menet közbeni csatlakoztatás utáni inicializálásra. (Biztos vannak tévék, amik igen, de a Hisense könyv direkt írja, hogy kikapcsolt állapotban dugdossunk ilyesmiket bele.)

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1371) Grass


Grass
aktív tag

sziasztok,

MM-ben vettünk Hisense 43A7100F tv-t. Kifejezett kérés volt jack-es fülhallgatóval használható TV kell, így jutottunk el a ehhez a típushoz (LG/Samsung mind kiesett)
Van rajta egy luk amibe be tudom tolni a fülhallgatót, de nem történik semmi. A menüben sem tudtuk átállítani (egyáltalán kellene? nem automatikusan kellene lehalkulni és átvezetnie a hangot a fülhallgatóba?)

A TV adatlapját/leírásait böngészve nem egyértelmű hogy az a luk valóban arra szolgál e, és nem e nézte be az MM-es eladó.

Szóval elvileg használható jack-es fülhallgatóval ez a TV vagy sem?
Köszi!

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#1372) KD6-3.7 válasza Grass (#1371) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nincs rajta jack dugalj.

(#1373) eddie17


eddie17
addikt

Sziasztok.

Szeretnék egy új 4k tévét, és megakadt a szemem az A7100F-en. 55"-os méretben. Igazából csak annyi lenne a lényeg, hogy relatív sötét szobában nézünk általában filmet. Ha már feketébb a fekete mint a mostani IPS tévén, én boldog lennék. :)
Látószög nem számít, szemből néznénk.
125 ezer forintért nem nagyon látok most hasonló tévét.

(#1374) Piftuka válasza DonJoee (#1348) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm, hogy leírtad mindezt! :R Örülök, hogy elégedett vagy a tévéddel! :K

Használd még sokáig nagyon jó egészséggel, ezt kívánom! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1375) Piftuka válasza cellardoor12 (#1349) üzenetére


Piftuka
veterán

Esetleg...

A televízióra "Vivaldi" böngésző telepítése (amennyiben a televízió operációs rendszere ezt lehetővé teszi), majd annak beépített "reklám- & követésblokkoló" megoldását aktiválni, és abból nézni a Youtube videókat.

Nálam számítógépen tökéletesen működik.

"Aquila non captat muscas."

(#1376) Piftuka válasza KD6-3.7 (#1372) üzenetére


Piftuka
veterán

Érdekesség:

A bemutató videó szerint az ázsiai piacra szánt modell kapott külön fejhallgató kimenetet.

Az európai modelleken viszont a Displayspecs szerint, és a Hisense magyar honlapja szerint sincsen ilyen kimenet.

(Miközben az indiai változat pl. nem kapott ARC-ot egyik HDMI-re sem, az európai példányokon viszont van ARC is.)

Ettől függetlenül a magyar változat 3,5 mm-es jack Audio kimenete akár fejhallgatóhoz is megfelelő lehet.

Az biztos, hogy televíziók esetében jellemzően nem "plug & play", amikor valaki ilyen eszközt használ. Az "Audio" menü beállításainál át kell váltani a megfelelő kimenetre, miután a fejhallgatót csatlakoztattad.

Emellett az analóg jack kimenet esetében természetesen az sem mindegy, hogy milyen impedanciájú fejhallgatót csatlakoztatsz hozzá. Azon a kimeneten nincsen megfelelő erősítés, szóval magas impedanciájú eszközzel kb. nem fogsz hallani semmit.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1377) KD6-3.7 válasza Piftuka (#1376) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ettől függetlenül a magyar változat 3,5 mm-es jack Audio kimenete akár fejhallgatóhoz is megfelelő lehet.”
Van rajta jack? Èn mikor kicsomagoltam és beraktam a helyére nem láttam. :F

(#1378) Piftuka válasza KD6-3.7 (#1377) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát látod... a Hisense szerint lennie kell. :)

Persze, ha kiderül, hogy még a magyar változat is eltér a többi európai változattól...

Megnéznéd kérlek, hogy biztosak legyünk benne? Illetve klassz lenne, ha Grass fórumtárs is lefotózná a tévén lévő összes kimenetet, és megosztaná velünk.

Az "Audio" menü beállításait is (fotó segítségével), ha egy mód van rá.

"Zárjuk rövidre" a kérdést, ha javasolhatom. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1379) Gabis válasza Piftuka (#1378) üzenetére


Gabis
őstag

Nekem A7500F-en sehogyan sem sikerült onnan hangot kinyernem. Egy helyen említi a menü a fejhallgatót, de ott is inaktív a gomb.

(#1380) Yahhher válasza Gabis (#1379) üzenetére


Yahhher
aktív tag

De az nem kimenet, hanem bemenet. Az is van odaírva, hogy AV in.

Üdv B.

[ Szerkesztve ]

(#1381) Gabis válasza Yahhher (#1380) üzenetére


Gabis
őstag

Te az RCA-ra gondolsz, de alatta van egy Jack is. Ettől függetlenül az is szerintem bemenet lesz, mert Service felirat van alatta. Nem érdekes, igazából egy Fiio átalakítóval már megoldottam még a készülékvásárlást követően, csak gondoltam teszek egy próbát ha már felmerült ez a kérdés.

(#1382) Yahhher válasza Gabis (#1381) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem, nem az RCA-ra gondoltam. 3.5-ös bementetre.

Üdv B.

(#1383) DonJoee válasza Gabis (#1379) üzenetére


DonJoee
tag

Igen, az egy 3.5-ös jack, "Service"-felirattal. Lehet, hogy azt jelenti: "ha ide bedugsz valamit, a tévéd mehet a szervizbe..." :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1384) norb27 válasza DonJoee (#1383) üzenetére


norb27
tag

Igen ez egy soros service port, samsungokon is ilyen van. Meglepő de egy ideje használják a gyártók.

(#1385) DonJoee válasza norb27 (#1384) üzenetére


DonJoee
tag

Gondolom, a téglásított tévék felélesztéséhez hasznos ez a fajta UART.

(Mondjuk, ha csak gyári FW-t lehet a tévére feltenni, akkor mitől téglásodna? Rejtély...)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1386) Gabis válasza DonJoee (#1383) üzenetére


Gabis
őstag

Én elengedtem a témát...

(#1387) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Ha szeretnénk a régi dvd lejátszót összekötni a tvvel! Amin csak scart és s-videó csatlakozó van. Arra van valami gyógyír :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1388) Gabis válasza fezsoo (#1387) üzenetére


Gabis
őstag

Szia! Scart Rca átalakító.

(#1389) HF77 válasza Grass (#1371) üzenetére


HF77
senior tag

dac converter -el igen, amúgy Nem!! :(

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1390) fezsoo válasza Gabis (#1388) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Az nem jó. A tvn csak 3x HDMI, 2x USB, Digitális audio kimenet (optikai), Audio L/R bemenet, Kompozit bemenet, RJ-45, CI slot van

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#1391) DonJoee válasza fezsoo (#1390) üzenetére


DonJoee
tag

A szabványos SCART-ban van kompozit kimenet is. De gondolom a minél jobb képminőség lenne a kívánatos, szóval az R G B-jelek kellenének.
Ehhez valami ilyesmit vennék: [link]
(ahogy nézem, ehhez még kell egy HDMI-kábel is)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#1392) Satellite


Satellite
tag

Ismét akciós a a H55U7B [link] - ebben a méretben ezt javasolnátok ennyiért?

(#1393) pluhm válasza Satellite (#1392) üzenetére


pluhm
aktív tag

Itt nem nagyon preferálják v.miért. Nekem ilyen van, semmi bajom vele, meg vagyok elégedve a tudásával.

(#1394) eddie17


eddie17
addikt

Szerintetek mikor fognak kifutni a 2020-as modellek, hogy már nem is lesznek kaphatóak? Nem ismerem a Hisense modell váltási módszerét.
Vagy vajon a mostani legolcsóbb A7100F, 122.990 Ft-os árnál várható olcsóbban, vagy jönnek az új modellek és eltűnik? Tudom, ez ilyen jóslás, de tavaly hogy volt ez?

(#1395) HF77 válasza eddie17 (#1394) üzenetére


HF77
senior tag

pl. a 7100 típusnak 2020-ban volt hogy hetente változott fel-le az ára, egyik ilyen alkalommal vettem én is egy 58-ast 110e -ért, pont tévét nézegettünk a párommal és hááát ennyiért már nem tudtam ott hagyni(edigital) :D

aztán hogy idén ez hogy fog kinézni, valóban nehéz megjósolni :N

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#1396) KD6-3.7 válasza eddie17 (#1394) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Sehogy sem volt tavaly, mert ez a topic Juliusban indult. :DDD
Szerintem az aktiv tulajok is tavaly vettèk először ezt a márkát itthon. 109000Ft volt a legjobb ár az 58”-os A7100F-nek tudtommal.

(#1397) dj79 válasza eddie17 (#1394) üzenetére


dj79
senior tag

Tavaly október 98999 volt az 50a7100f, szerintem kB ilyen áron fogják kiszórni a maradékot.

(#1398) Piftuka válasza Gabis (#1386) üzenetére


Piftuka
veterán

Tengermély tisztelettel...

Megtenné végre valamelyikőtök (akinek A7100-as tévéje van), hogy feltölt végre egy jó minőségű, nagy felbontású fotót, amelyen jól kivehető az érintett csatlakozó, és annak felirata? :)

Beleértve természetesen Grass fórumtársat is...

"Aquila non captat muscas."

(#1399) Piftuka válasza eddie17 (#1373) üzenetére


Piftuka
veterán

Nincs is hasonló tévé.

A Thomson palettájáról lehet találni időről-időre ebben az árszegmensben VA paneles megoldásokat, de a zömében nincsen köszönet. (Mosott, homályos képet adnak.)

Ez a tévé korrekt ár/érték arányú... visszaolvasva láthatod, többen is vettek ilyet.

Mivel a natív kontrasztja kifejezetten magas, ezért ha (csak) a fekete szint számít, akkor abban biztosan nem fogsz csalódni; három-négyszer jobb kontrasztot produkál, mint bármelyik IPS. Igaz... a fényereje nagyon alacsony.

Azt is fontos megjegyezni, hogy a panel által reprodukált színtér nem túl széles, így ez a része könnyen lehet csalódás is az IPS paneles tévédhez képest. (Persze nyilván attól is függően, hogy az pontosan melyik típus.)

Akinek ez is számít, a gyártó palettájáról az A7500-as típus javallott, de az 55 colos méretben átlagosan ~15.000 forinttal drágább sajnos!

"Aquila non captat muscas."

(#1400) KD6-3.7 válasza Piftuka (#1398) üzenetére


KD6-3.7
őstag

nem én fotóztam, de 100% ugyan ez az enyém is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.