Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) Öregfater válasza szkutyi (#2647) üzenetére


Öregfater
újonc

Szia 55a7100f a készülék csak film nézés közben netflix,tv, sötétebb részeknél párbeszéd két szereplö közt kamera váltások változik a fényerő.

(#2652) szkutyi válasza Öregfater (#2651) üzenetére


szkutyi
őstag

Hali.vegyel egy coax isolator. 5-1000Hz est , kapcsold ki a tvt húzz ki mindent,!! 10 percre ..rakd össze isolatorral.es hurrá

(#2653) Öregfater válasza szkutyi (#2652) üzenetére


Öregfater
újonc

Köszönöm szépen a segítséget kiprobálom :)

(#2654) szkutyi válasza Öregfater (#2653) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem fogja megoldani 100%ban..pont írta haver nala megint előjött ..de ritka.! Nem állandó...két 3-4 hetente jön neki elő

(#2655) kiske13 válasza szkutyi (#2650) üzenetére


kiske13
tag

Nem igazán. A média lejátszóval még mindig szarakodik a hdmi popup.
Jó monitor a tv.

20 ÉV MULVA TEHETSÉGES KEZDŐ LESZEK!!!

(#2656) szkutyi válasza kiske13 (#2655) üzenetére


szkutyi
őstag

Haver mondott valamit lehet állítani a zidoo-n...megkerdem mindjárt

(#2657) RK


RK
csendes tag

Sziasztok! Sportműsorok tekintetében egy U7QF hogyan muzsikál? Nagyon gondolkozom rajta, hogy most az Edigitalon megrendelem az 55"-s méretben.

Előre is köszönöm a választ!

(#2658) Öregfater válasza szkutyi (#2654) üzenetére


Öregfater
újonc

Szia szovtver frissités hátha megoldja. Ha külsö vevőegységröl venné a jelet hdm-in keresztül akkor nem szünne ez meg vajon.
Digink van ott lehet a baj?

(#2659) szkutyi válasza Öregfater (#2658) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem tudjuk mi sem!youtube egy gyenge pont az tuti! Neki totál összeomlott.a black levelt eldobja mindig..külső média lejátszón stabil 64 a black level.viszont már nincs otlet mi hozza elő ezt a villogast...tv újra indítás megoldja az biztos..de meddig??!!!!

(#2660) ruzsass


ruzsass
tag

Sziasztok,
esetleg van valakinek tapasztalata a Hisense 50E76GQ típussal, mert ezen agyalok vagy egy TCL 55C725-ön, de a TCL fórumjában kicsit elrettent a rengeteg Adroidos szoftver cserebere, itt mennyire megbízható a szoftvere illetve a képminősége érdekelne. Esetleg nem tudjátok, hogy Budapesten valahol megtekinhető boltban?

(#2661) bob001


bob001
csendes tag

Sziasztok!
Hamarosan érkezik egy 65U8QF. Első bekapcsoláskor mi a teendő, hogy tudom ellenőrizni, hogy pl. nincs e bevilágítási probléma? Érdemes-e frissíteni a szoftwerét? stb. Első okos tv-m lesz, szívesen veszem a tapasztalt tulajok tanácsait!

Köszi

(#2662) Saccco válasza ruzsass (#2660) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem kell cserélgetni a szoftvert.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2663) szkutyi válasza bob001 (#2661) üzenetére


szkutyi
őstag

Hali.bekapcsolaskor neegyen semmi rá dugva...frissisd a szoftvert, amíg engedi. Aztan kikacs, és dughatod rá a coaxot hdmit stb amit kell..youtubon vannak 4k screen tesztek..azokat nezegesd meg..

(#2664) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A nálunk kapható Hisense U8GQ sorozat az megfelel a külföldön nagyon dícsért U8G sorozatnak? A talpuk nem egyforma, de maga a TV ugyanaz?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2665) Saccco válasza Donki Hóte (#2664) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. Tök más panel.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2666) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Nálam csinál fura dolgokat a tv.
HDMI-n néha teljesen elsötétül a kép és csak hang van.
Többször lefagyott már, amikor nem reagál a távkapcsolóra.
Mostanában meg netflixen kb fél másodpercre elsötétül a kép (minden képjavító ki van kapcsolva)
Kicsit túl sok a hiba pedig jó az ára és a képpel is meg vagyok elégedve, bár mozgásnál néha mint ha kicsit szellemképes lenne.
55U8QF-ról van szó a legfrissebb driverrel.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#2667) Donki Hóte válasza Saccco (#2665) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát ez elég fura :(

A kínaiaknál ez elterjedt szokás ezek szerint, hogy azonos néven tök más készüléket hoznak forgalomba a különböző földrészeken (lásd pl. Xiaomi) :O

Ha az U8GQ nem egyezik az U8G készülékkel, akkor nálunk mi felel meg a (külföldi) U8G és U6G televízióknak?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2668) Saccco válasza Donki Hóte (#2667) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem azonos a neve. Hasonló az U8QF.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#2669) aronpapa válasza bob001 (#2661) üzenetére


aronpapa
tag

Van egy pár teszt a youtube-n.
Pl.:

[link]
illetve
[link]

(#2670) Donki Hóte válasza Saccco (#2668) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ne haragudj, de a két TV neve tökre ugyanaz

Az U8G sorozabeli TV-k teljes neve Hisense ULED Premium 55-Inch Class U8G Quantum Series.

A lényeget kiemeltem. Mindenki teljes joggal gondolhatja, hogy egy U8GQ néven forgalmazott TV az ugyanez, sőt biztos, hogy ez nem véletlen, a Hisense pont erre játszik rá :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2671) airmax_2.0 válasza bob001 (#2661) üzenetére


airmax_2.0
tag

A Hisense weboldalán van magyar nyelvű felhasználói kézikönyv (de a tv mellett is legy egy jó vaskos, aqmi sok nyelven tartalmazza ugyanazt...)
Én előre letöltöttem, és felkészültebbnek éreztem magam mire meghozták a tv-t. Az végigvezet a teendőkön...Nem kell félni tőle simán végig lehet menni rajta...
Azt persze nem mondom, hogy nem kell hozzá némi idő..

[ Szerkesztve ]

(#2672) Öregfater válasza szkutyi (#2659) üzenetére


Öregfater
újonc

Szia kicseréltem az antenna elosztót 5-1000 ig Netflix hd ban jön egyébként youtube val semmi gond minden kép szépen jön a probléma nem jelentkezik. Köszi az infokat késöbb irok hogy lessz e még probléma vele. Remélem nem lesz csalódás a tv. Mert csak samsung meg lg- t lehet akkor venni? Amugy ez valami gyári hiba lehet hát csak megoldják valahogy szoftveresen. Köszönöm a segítséget.

(#2673) szkutyi válasza Öregfater (#2672) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem elosztó kell hanem isolator.de mind1 mert ez mellet is jelentkezett nálunk ..igen..backlight flickering a neve.sok helyen előfordul...olcsó szerelés okozhatja :/

(#2674) Hieronymus válasza Bennyboy (#2666) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Próbálj HDMI kábelt cserélni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2675) Vhiktor válasza Hieronymus (#2674) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem rossz ötlet, de beépített netflixnel nem okozhatja a hdmi kabel.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2676) szkutyi válasza Vhiktor (#2675) üzenetére


szkutyi
őstag

Én felvettem a kapcsolatot a hisensevel, állásfoglalást kértem ezekkel a hibákkal kapcsolatban, mikor és mivel fogják javítani...az. Em is kérdés hogy tudnak- róla..mert tudnak....

(#2677) Bennyboy válasza Hieronymus (#2674) üzenetére


Bennyboy
őstag

Most vettem újonnan.
Netflix meg wifiről jön.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#2678) sz_abika válasza RK (#2657) üzenetére


sz_abika
addikt

Én EB/Olimpiára vettem: rendben van a kép, annyira durva fényerővel operál és élénk színekkel, hogy kilóra megvesz. Nincs az a klasszikus utánhúzás, de a pályaszéli táblákon ha mozgó szöveg megy, akkor érezni azért hogy nem egy Sony Bravia.

Ja és a timeshift (USBről) felejtős, szóval ha pössenteni kell és nagyon néznél valamit akkor siess :)

PSN: xszabikax

(#2679) airmax_2.0 válasza RK (#2657) üzenetére


airmax_2.0
tag

Én NFL szoktam nézni általában, de más sportokat is... az atlétikától a női kézilabdáig... :) (én mondom, hogy számít a méret 65 collon egész más az élmény... pl az oldalvonal mellett álló Pete Caroll edző mögött táncoló cheerleader is gyönyörűen nézhető... :R :C )
Az u8qf színeit fényerejét már nem is említem, de a sportoknál (amit hd-ben nézek szinte kizárólag) a 4k-ra konvertálás remek, a 120 Hz miatt a mozgások simák... Pont a sport miatt nekem clear-re van állítva a mozgás megjelenítés. (ami ugye a közbeszúrt plusz képek miatt simul...) nyilván itt sokan teljesen kikapcsolják, főként 4k HDR input esetén teljesen érthető, de hd tv sportadásoknál szerintem jól jön... Nyilván az u7gf nem 120 Hz-es és tudom a kérdés arra vonatkozott...és arról nem is igazán tudok nyilatkozni, de mind tesó szerintem az sem lehet rossz...

[ Szerkesztve ]

(#2680) szkutyi válasza airmax_2.0 (#2679) üzenetére


szkutyi
őstag

Az u8qf pont nem 120hz...

(#2681) Gabis válasza szkutyi (#2680) üzenetére


Gabis
őstag

Ezt honnan veszed?

(#2682) szkutyi válasza Gabis (#2681) üzenetére


szkutyi
őstag

Igaz 120hz papíron ...de hol is használja ki a 120 hz-et??mert a PS4 proval is max 60hz...filmhez?képtelenség..az 24...akkor,??

(#2683) Gabis válasza szkutyi (#2682) üzenetére


Gabis
őstag

Nem vagyok szaki, ezért csak azt tudom javasolni, hogy olvass utána a 120Hz-nek, kadenciahelyes lejátszásnak, illetve a PS4 megjelenítési képességeinek.

(#2684) szkutyi válasza Gabis (#2683) üzenetére


szkutyi
őstag

Csak tudom tegnap játszottam épp pro-val.xd.a tv nem TUD 4K 120HZ-ET FOGADNI!

(#2685) szkutyi válasza Gabis (#2683) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem arról van szó ki szaki és ki nem...
Kérdeztem hol tudja kihasználni.es hogy miért használ valahol is 120hzet?külső konzolon biztos nem, mert nem tud annyit a HDMI port...

(#2686) Vhiktor válasza szkutyi (#2684) üzenetére


Vhiktor
veterán

Attól még lehet benne 120Hz-es panel.
Ahhoz hogy tudja fogadni a 4k 120 Hz-et, hdmi 2.1 kell. Nem tudom, hogy azon a modellen milyen hdmi csatlakozók vannak, de PS4 pro-n biztos nincs hdmi 2.1.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2687) szkutyi válasza Vhiktor (#2686) üzenetére


szkutyi
őstag

Persze tudom..én értem is hogy 120hzes panel van benne..tudja is hajtani a tv egy mozgás javítással ahol tobbszorozi a húrt stb..de helytelen..! Ezért kérdeztem hogy mondják már el, hol, mivel tudja kihasználni a 120hzet..mert a tvn HDMI 2.0VAN!

(#2688) Gabis válasza szkutyi (#2687) üzenetére


Gabis
őstag

Ebben a formában akkor úgy tűnik sehogy. De a PS4 Pro nem csak 60-at tud?

(#2689) szkutyi válasza Gabis (#2688) üzenetére


szkutyi
őstag

De igen.4k 60hz.de tudom azt is hogy a tv sem tud többet fogadni a hdmi2.0 port miatt..igaz lehet csak szoftveressen 2.0.....ha engedejeznék a 2.1et, más lenne ...

(#2690) szkutyi válasza szkutyi (#2689) üzenetére


szkutyi
őstag

Up...szoftveressen vissza van folytva 60hzrr a tv!!!

(#2691) yo.da


yo.da
csendes tag

Hdmi 2.0 Full hd-n 120Hz. Stremen, tv-n tudnia kellene a nagyobb felbontást és a 120hz-t.

[ Szerkesztve ]

(#2692) szkutyi válasza yo.da (#2691) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem tudom.azt tudom usb-n, hdmi-n 60hzre van korlátozva szoftveressen a tv

(#2693) KD6-3.7 válasza Öregfater (#2651) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nem kell semmi koax ize!
A dinamikus háttérvilágítást kapcsold ki a háttérvilagítás opció alatt.

(#2694) bob001


bob001
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat airmaxnak és aronpapanak is.
Sok időm még nem volt a tesztelésre, de eddig nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2695) szkutyi válasza KD6-3.7 (#2693) üzenetére


szkutyi
őstag

:D.nem ma kezdtük.ezen már az első bekapcsolás kor túl voltunk.
A tv nem hibátlan! És igenis a coax is bezavar...

(#2696) szkutyi válasza yo.da (#2691) üzenetére


szkutyi
őstag

Hiába tudja a HDMI 2.0..nem fogja engedni a tv!!!!

(#2697) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Faterom akar tv-t venni és most akciós a Hisense 55E76GQ. Van róla tapasztalat? Érdemes foglalkozni vele?

Köszi

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#2698) Öregfater válasza KD6-3.7 (#2693) üzenetére


Öregfater
újonc

Szia azt már kikapcsoltam. Miota kicseréltem az antenna elosztót azóta jó minden remélem igy marad. Azért köszönöm.

(#2699) airmax_2.0 válasza szkutyi (#2680) üzenetére


airmax_2.0
tag

Nem kétlem a hozzáértésedet...
De az, hogy külső forrásból esetleg nem fogad 4k és 120 Hz-es tartalmakat, nem jelenti azt, hogy a megjelenítése a képernyőn ne lehetne 4k és 120 Hz...
Márpedig én a tv-n jövő sport adásokról beszéltem amik általában hd felbontásúak, és azt nem mondtam, hogy ezeknek 120 Hz lenne a képváltás frekvenciája...
A tv maga konvertálja fel saját megjelenítéséhez a külső inputját...
A gyártói leírás szerint, ami a megjelenítésre vonatkozik ez van megadva 4k és 120 Hz. Azt nyilván nem emelik ki a prospektusaikban, hogy ezeket a paramétereket külső forrásból nem feltétlenül tudod egy az egyben igénybe venni...

(#2700) airmax_2.0 válasza stellaz (#2697) üzenetére


airmax_2.0
tag

[link]
Itt van leírás róla... Az [összes termékjellemző] gombra ha rákattintasz hozza az összes paramétert... Nyilván ezek csak adatok, de talán érdemes átnézni... más tv-kkel összehasonlítani... pl kontraszt arány... képfrekvencia.. stb...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.