Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) szkutyi válasza MrRL19 (#2950) üzenetére


szkutyi
őstag

Usb 2.0 4k hdr sosem lessz tökéletes mozgás max motion max-al, amivel szappanopera kapsz.amugy viszi...

(#2952) Ferenczi Áko válasza MrRL19 (#2950) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én így használom.. Csak dicsérni tudom..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2953) MrRL19 válasza szkutyi (#2951) üzenetére


MrRL19
senior tag

Köszönöm az infókat! :R
(ncore 4k film tartalmakra gondoltam "5-15gb" körülire)

#2952Ferenczi
Valami konkrétum esetleg mivel volt eddig tesztelve , vagy mi volt az ami már érezhetően sok volt neki ?!(Azért kérdezem mivel a héten vásárolom a Tv-t szóval nem volt még lehetőségem tesztre) :)

[ Szerkesztve ]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#2954) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Szinten usb rol hasznalom kulso hdd rol nem volt gond a 40-50gb mkv fajl sem.

(#2955) Zizi123


Zizi123
senior tag

Ertem, hogy mindneki kulso USB HDD-rol nezi a filmeket, de mivel jatszatok le?

(#2956) Recon666 válasza Zizi123 (#2955) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Sajat belső lejatszojaval.

(#2957) pimpa35 válasza Zizi123 (#2955) üzenetére


pimpa35
csendes tag

Belső lejátszójával.

(#2958) MrRL19 válasza Recon666 (#2954) üzenetére


MrRL19
senior tag

Igen saját belső lejátszóra voltam én is kivi... :K ,de már többen írták ,hogy nem volt vele túl nagy probléma még 20-40gb nagyságban sem .

Köszönöm mindenkinek a gyors helpet :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#2959) Zizi123 válasza Recon666 (#2956) üzenetére


Zizi123
senior tag

Akkor jol gondoltam, hogy en vagyok a bena, hogy nem talalom, hogy hol van, es milyen nevre hallgat a sajat belso lejatszoja...
El nem tudtam kepzelni, hogy nincs benne media lejatszo, mivel a 12 eves Sony-mba is volt mar, de miutan a tomenytelen tok felesleges app kozul jopar ismeretlenre rakattintottam, es nem talaltam meg, igy feladtam a keresest.

(#2960) Ferenczi Áko válasza MrRL19 (#2958) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

No, mint előttem többen is írták, saját belső lejátszójával használom én is, 50+ gb-os HDR 4K filmeket is gond nélkül lejátszik. Majd holnap megnézem mit kezd a Gyűrűk Ura Király visszatér filmmel. 136 gb.. 😅 Emellett Ps4 Pro van rákötve, élvezet játszani rajta. Ennyi :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2961) Recon666 válasza Zizi123 (#2959) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Dugd be a usb cuccot bedobja az eszközt, ha nem van egy media gomb a távon és arra mész. Megnyitod a filmet és már játsza is. MKV formátumban szed le őket, azt tuti lejátsza.

[ Szerkesztve ]

(#2962) Hieronymus válasza MrRL19 (#2958) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy kis elmélet az USB2 adatátviteli sebességéről.
Az elméleti maximum 480 mb/s azaz 60MB/s
A gyakorlat azt mutatja, hogy régebbi merevlemezekkel 35MB/s adatátviteli sebességet lehet átlagosan elérni.
Ez 2.100 MB/perc, ami 126.000 MB/óra.

Az USB2 adatátviteli sebessége kevésbé optimális esetben is 100GB/óra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2963) Zizi123 válasza Recon666 (#2961) üzenetére


Zizi123
senior tag

Na ezt meg nem probaltam. Nyomkodtam en a media gombot, de mivel nem volt bedugva semmi, igy csak a ChromeCast-ot eroltette.

(#2964) Zizi123


Zizi123
senior tag

Hamar igy felporgott itt az elet, akkor megkerdeznem meg 1x, hogy esetleg valaki megtudna osztani a sajat beallitasait HDR, es SDR beallitasokra? Mar en is rengeteget finomitottam az eredeti beallitasokon, de hatha volna olyan aki megosztana a sajat tokeletesitett beallitasait.
Gondolom sokan vagyunk igy vele, hogy ha ugyanabbol a TVbol jobb kepet is ki lehet csalni jobb beallitasokkal, akkor miert is ne csinalnank.
Elore is koszonom.

(#2965) Ferenczi Áko válasza Zizi123 (#2964) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ezt próbáltad már?

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2966) gyuromoj válasza Ferenczi Áko (#2965) üzenetére


gyuromoj
veterán

SDR/HDR pontos beállításokat megvette valaki? Megéri?:B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2967) Zizi123 válasza Ferenczi Áko (#2965) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ja. Ez 1 fos.
Mintha koszos kirakatuvegen keresztul neznem a TV-t. Homalyos, fako, sz@r.

(#2968) Zizi123 válasza gyuromoj (#2966) üzenetére


Zizi123
senior tag

Bakker, hogy ez sem nekem jutott eszembe, hogy ilyet aruljak.... :W :W :W

(#2969) MésziGab


MésziGab
tag

Sziasztok
Az alábbi tv készülékkel szemezek :DD 55" Hisense 55U7QF
Valaki használ ilyet,tudna pár gondolatot mondani róla pro - kontra :R Köszönöm

(#2970) MrRL19 válasza Zizi123 (#2964) üzenetére


MrRL19
senior tag

Pont ezt a kérdést szerettem volna feltenni ,hogy esetleg vkinek link egy "legelterjedtebb" sablon beállítás ? :D :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#2971) Ferenczi Áko válasza MrRL19 (#2970) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én dinamikus módban használom mindig egyébként.. Nekem bőven megfelel..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#2972) Recon666 válasza MrRL19 (#2970) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Számomra a standard vált be. Kis hangolással.

(#2973) Danex válasza MrRL19 (#2970) üzenetére


Danex
addikt

Ha minden jól megy a héten érkezik képernyő kalibrálóm és remélhetőleg sikerül valami pontosat kihozni belőle.

Bár ugye ami látványos az a soap opera effekt, az mindenkinek más ami bejön (de hivatalosan off / Film), a kalibrált képet meg az átlag felhasználó először fakónak látja, mivel kb minden is túlszaturálva jön ki.

De ahogy néztem mind a sima adásnak, mind a hdr és mind a dolby vision jeleknek külön beállítása van, ezt azért jó tudni, mert gyakorlatilag ezzel a 3 különböző móddal netflixen simán lehet találkozni.

[ Szerkesztve ]

(#2974) Vhiktor válasza gyuromoj (#2966) üzenetére


Vhiktor
veterán

Még az amatőr kalibrátor is tudja, hogy a 2, 10, 20 pontos fehéregfyensúly beállítások és a színkezelő rendszer beállítások csak 1 adott panelra jók. Hiába van otthon 2 ugyanolyna tv-d és csak az egyiket kalibrálnám be akkor hiába másolnád át a beállításokat a másikra garantáltan rosszabb lenne a kép mint a gyári beállításokkal.

Jelenleg 28 db monitort kalibrálok egy cégnél, mind ugyanolyan, már csak 5 van hátra és mindegyikhez egyedi beállítás kellett.

Ugyanez igaz a tv-kre is, ha az utóbbi időben nem kalibráltam 20 db LG C1-et akkor 1-t sem és természetesen köszönőviszonyban sincsenek a beállítások.

De legalább alul odaírja, hogy nem lesz jó.

Ha van aki megveszi akkor én is szívesen eladom a beállításokat :D

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2975) Zizi123 válasza Recon666 (#2972) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ugyanez.
En meg annyit megcsinaltam, hogy kerestem az interneten mas beallitasokat is, hogy kinek mi valt be, es azt is beallitottam a mozi ejszakara.
Teljesen mas a 2 beallitas lenyegi resze, de a kep minoseg, szinek ugyanaz.
Pl.
Standard:
Local Dimming Hattervilagitas: Energiatakarekos
Fenyero: 50

Mozi ejszaka:
Local Dimming Hattervilagitas: Magas
Fenyero: 14

En nem latom a kulonbseget a 2 beallitas kozott.

Ami meg nekem nagyon fura. Mindenhol kivetelnelkul mindig letiltjak a Smooth-ot.
Csak nekem laggol a mozgas, ha le van tiltva? Ha engedelyem a legkisebb fokozatra fenyevekkel lesz jobb a kepminoseg.

(#2976) rainman72


rainman72
nagyúr

Sziasztok :R
Hisense idei IPS paneleiről van már vásárlói tapasztalat itt??
Például erről? [65A7GQ]
Az ára már elég barátinak tünik :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#2977) Danex válasza rainman72 (#2976) üzenetére


Danex
addikt

hát IPS panel miatt, elég gyér fekete / kontraszt várható

(#2978) mihione


mihione
őstag

Hali 65 u7qf vs 65 u8qf kerdes.Megeri a +50 ezer kulonbozetet az u8qf?A 120 hz nem erdekes szamomra,a nagyobb fenyeron kivul van meg valami mas extraja?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2979) NB2


NB2
aktív tag

BB topicból hoztam
Pécs vagy Nyíregyháza közeli embereknek
[link]

(#2980) gyuromoj


gyuromoj
veterán

eMagnal 280k a 65u8qf

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2981) Veron


Veron
őstag

Miért csinálja következőt az 55U7QF?
Már kétszer kiírta, hogy "weak or no signal" a TV bemenetre, de egy áramtalanítás után vígan ad képet. Digi optika van nálunk, koaxon megy a jel az ONT és aTV között.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2982) Hieronymus válasza Veron (#2981) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A koax kábelt ellenőrizd első körben.
Ha hibajelzés van, akkor a csatlakozók és a koax mozgatására vissza áll a jel vagy sem?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2983) Veron válasza Hieronymus (#2982) üzenetére


Veron
őstag

Nem változik a mozgatás hatására. Csak áramtalanítás segített.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2984) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Felkerült a youtube csatornámra a legújjabb teszt videóm egy TCL C728 készülékről.
A jövőben természetesen várható Hisense tv teszt is a csatornán.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#2985) mihione


mihione
őstag

Hali!
Vettem egy 65u7qf-et baromi jo kepe van,nagyon megerte black friday-es arban.Egy gondom van csak vele a smooth motionre van valami tuti beallitasotok?Mert az rettenetesen rosszul sikerult benne.Jelenleg egyedin vagyok az elso ertek 5-oson a masodik 0,igy mar egesz turheto ,de meg igy is vannak neha kockasodasok gyors mozgasoknal.Illetve a ki-bekapcsolas utan visszajon a gyari szappanoperas beallitas.Ezt olvastam masnal is hogy bug,ezek szerint meg nem javitottak? :R

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2986) Sebokzoli


Sebokzoli
friss újonc

Sziasztok
Nem boldogulok a vidaa bejelentkezessel. Most vettem egy Hisense 65A7GQ tv-t, de regisztrálni sem sikerül, de mobilon azt megcsináltam, illetve bejelentkezni sem tudok.
Hálózati hibát ír mindkét esetben. Wifin és kábelen sem engedi. Mi lehet a gond? Köszi előre is

(#2987) Hieronymus válasza Sebokzoli (#2986) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A tévé szolgáltatásaihoz lehetőleg azonos email címmel kell rendelkezni. Ha eltérés van, az Amazon Alexa esetében folyamatos a probléma.

Böngészőből regisztrálsz a VIDAA regisztrációs oldalán.
Az email címre érkezik egy megerősítő email. Megerősíted a címet.
Ezek után a tévé beállításaiban megadod az azonosító párost. Ezek után mennie kell a szolgáltatásoknak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2988) Zizi123 válasza Hieronymus (#2987) üzenetére


Zizi123
senior tag

A VIDAA igazabol mire jo? Milyen szolgaltatasok vannak benne? Film stream, vagy mas?

(#2989) Hieronymus válasza Zizi123 (#2988) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Képminőség javítás Egyes részei csak regisztráció után működnek.
Az Amazon Alexa szolgáltatásai csak a VIDAA-n keresztül működik. Kb 100.000 skill (app) érhető el rajta keresztül. Időnként nyafog, hogy válasszak más eszközt a kért skillhez, de sokat végrehajt a tévén is.
Illetve minden elérhető, amire egy személy asszisztens képes. Ha Alexa kompatibilis az autód, szólhatsz neki, hogy indítsa be a fűtést.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2990) Zizi123 válasza Sebokzoli (#2986) üzenetére


Zizi123
senior tag

En sem tudom megcsinalni. Halozat hibat ir ki.

(#2991) milan26 válasza Zizi123 (#2988) üzenetére


milan26
senior tag

Nem tudom, mire kellene a vidaa account. A plex az egyetlen értelmes alkalmazás rajta, de az azt hiszem alapból fel van telepítve. A másik a beépített média lejátszó, az nem olyan kényes a formátumokra mint a plex, de nem működik rendesen csak a windows bépített dlna szerverével. plex dlna szervere szintén nem látja a furcsa kódolásokat, UMS szerver meg akadozik.

(#2992) Zizi123 válasza milan26 (#2991) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ezidaig en sem terveztem, hogy beaktivalom.
En csak a NetFlixet hasznaltam eddig rajta, semmi mast, eddig nem is terveztem.

Most is csak ezt szerettem volna kiprobalni:
"Képminőség javítás Egyes részei csak regisztráció után működnek."
Teljesen szkeptikus vagyok, hogy ez igaz....
El nem tudom kepzelni, hogy ez igy legyen...

(#2993) mihione válasza mihione (#2985) üzenetére


mihione
őstag

Erre valaki?gyors bekapcsolast offoltam igy mar megmaradnak a beallitasaim.Mostmar csak a smooth motionre kene tipp.Bar yt motion teszt alapjan akarmire allitottam voltak akadasok.De a valo eletben gondolom nem ilyen szelsoseges a helyzet.judder 5 motion blur 0. Jo lesz vagy lehet meg ezen finomhangolni? :R

Zizi123:udv itt is! :D

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2994) Zizi123 válasza mihione (#2993) üzenetére


Zizi123
senior tag

@mihione Te is erre koltotted a kriptopenzt :D :D :D

Sajnos a smooth motiont ha tetszik, ha nem, be kell kapcsolni, mert anelkul olyan fos a kep, hogy szinte nezhetetlenul laggol, es maga a kepminoseg is gatya.

Mondjuk en azt sem ertem, hogy ha 100/120Hz-es a kijelzo, akkor miert laggol.
Vagy ez csak "gaming" modban kapcsol be, addig csak 60Hz-en mukodik, amikor Netflix-et, vagy kulso lejatszot hasznalok?

Sajnos az igaz, hogy ha viszont be van kapcsolva a smooth, akkor a legkisebb fokozaton is idonkent megfolyik a kep. Erdekes, hogy a legvaratlanabb, es legindokolatlanabb pillanatokban, es nem is feltetlenul a gyors jelenteknel.. De meg ezzel egyutt is sokkal elvezhetobb a minoseg, mint ha nincs bekapcsolva.

(#2995) szkutyi válasza mihione (#2993) üzenetére


szkutyi
őstag

Sajnálom.csak a smoot motion segít, de így még helytelen képet kapsz.valamit valamiért. Nálam ezért is bukott a tv...

(#2996) Gino20 válasza szkutyi (#2995) üzenetére


Gino20
őstag

Natív 120Hz samsung TV-mben (Q70R) is be van kapcsolva az interpoláció (clear motion), mert e nélkül az az érzésem, hogy folyamatosan akad a kép, így viszont valóban van benne alkalmanként némi anomália, de úgy vagyok vele inkább ez.
Nem tudom létezik-e olyan TV, amin interpoláció nélkül ne látnád/látnám az "akadást" :F Persze amikor mutattam 1-1 cimbinek, akkor kb hülyének néztek, mert Ők ebből semmit nem láttak (őszintén irigylem Őket).

[ Szerkesztve ]

(#2997) mihione válasza Zizi123 (#2994) üzenetére


mihione
őstag

Egyebkent igen,egy reszet megfinansziroztam a banyabol befolyt osszeggel :C
Tenyleg jol elcsesztek a mozgasmegjelenitest az oszes hisense modellnel,de kikapcsolva meg hianyzik a smoothsag,ugyhogy marad igy.Amugy az a vicc h f1-et neztem vasarnap es ott tok vaj volt vegig :U
Majd talan 1x szoftveresen javitanak valamit rajta...

Ezt az egy dolgot leszamitva pedig baromi jo kepe van,szoval nalam tuti marad 220k-ert meg igy is best buy volt szerintem.Neztem a tcl65c728 is,de fenyeroben karcsu.Az es egy u8qf keresztezese lenne a best :DDD

Nalam a clear motion pont az ellenkezojet teszi ha be van kapcsolva ...villog a kep es dimmelve van.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#2998) szkutyi válasza Gino20 (#2996) üzenetére


szkutyi
őstag

Létezik ..Sony..legjobb képfeldolgozó processor..most vettem két hete .minden interpolacio minden forrason tiltva, és még egyszer sem "akadt" meg a kép..

(#2999) pethYeti


pethYeti
addikt

Megjött az 55-ös A7500F.

Egyelőre 20 perc után meg vagyok elégedve vele. Keresgéltem neten miket érdemes beállítani, de egyedül a Motion-ről találtam valamit hogy érdemes Smooth-ra vagy inkább kikapcsolni.

Van még valami amit érdemes átállítani színmód, kontraszt amit esetleg érdemes átállítani?

(#3000) Begbiebike válasza pethYeti (#2999) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Pár hete van meg nekem is ugyanez a típus/méret.
Én szinte csak "film" színmódban használom, kikapcsolt mozgásjavítással. Nem szeretem a túlszaturált, mesterséges színeket.

De a legjobb ha van dolby vision-os forrás, azok (szerintem) gyönyörűek. Egyelőre csak a netflixen gyakori.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.